PDA

View Full Version : Гражданската отговорност



stranger
10-11-2006, 18:53
Наближава времето и за това чудо за Новата година. Да обсъдим кой какво знае по проблема. Аз например си я направих днес в Евроинс, защото вдигат цените заради зелената карта. И я направих да влезне в сила от 30.12 по съвет на запознат със случая

Mury
10-11-2006, 18:54
На каква цена :?: :wink: и какъв е въпроса с тези зелени карти :?:

stranger
10-11-2006, 20:05
114lлв
В гражданската отговорност трябв да е включена и Зелената карта само за страните, членки на EU. Т.е. няма да се налага да имате такава, ако пътувате за Гърцияи т.н., но за Сърбия ще ви трябва

Tinoto
10-11-2006, 23:09
Тъкмо и аз влязох за да отворя тая тема.
Дотук вече много се говори, че след от 01.01.07 в гражданската ще включат и задължителна такса за зелена карта, тоест цената ще набъбне много, но как сме наясно, че ако си направим сега ГО тза тея малко кинти сега - ще прецакаме системата като спестим някой лев, ами няма да ни накарат да подновим или доплатим ???
Няма ли някой застрахователенагент тука да ни открехне?
Щото то е най лесно, особено за тея дето им изтичат в началото на годината, да изпреварим събитията, ама как ги мислите тея работи - дали стават или само на лафче?
Колко е например в Гърция, Германия .... тая застраховка, знае ли някой?

Bobi_33
11-11-2006, 01:10
Тъкмо и аз влязох за да отворя тая тема.
Дотук вече много се говори, че след от 01.01.07 в гражданската ще включат и задължителна такса за зелена карта, тоест цената ще набъбне много, но как сме наясно, че ако си направим сега ГО тза тея малко кинти сега - ще прецакаме системата като спестим някой лев, ами няма да ни накарат да подновим или доплатим ???
Няма ли някой застрахователенагент тука да ни открехне?
Щото то е най лесно, особено за тея дето им изтичат в началото на годината, да изпреварим събитията, ама как ги мислите тея работи - дали стават или само на лафче?
Колко е например в Гърция, Германия .... тая застраховка, знае ли някой?

Както дойде .При всички случаи няма да се мине никой ако я направи по-рано.Не вярвам ,дори и да се наложи да се доплати,крайната сума да надхвърли общата сума,коята човек ще трябва да даде след нова година :wink:

Lizard
11-11-2006, 01:17
смятам че няма нищо лошо от сега да си напрявите ГО преди да дигнат цните.
Нали уж има тенденция за изравнване на данъците и таксите със ЕС. В тоз ред на мисли сигорно ще скочат от нова година ГО и винетките.

А за това кой какво чул. Аз друго чух :). А имено то хубаво ГО ще замести зелената карта, но нали някой трява да я легализира във ЕС като минимум един докумен на англиски си трябва аз на един италянски полицаи ако му подам полицата на Български ще ме изгледа като извънземно :). Та сигорно ще измислят няква такса за нещоси ако решиш да излизаш с колата на вън.

proper
11-11-2006, 13:35
не гледате ли новините??? никой няма да ти иска никъде на запад вече "гражданската" освен при инцидент да не дава господ. Щом си напуснал границата се предполага че имаш застраховка. Точно казаното беше "за наличие на застраховка по подразбиране ще служи знака БГ от новите ни номера?!?"
Хората направиха проверка по улиците на страната и не щеш ли се оказа че над 90% имат граждански и това ги накара да преценят че е ок и наща си БГ застраховка да важи и там...както и техните тука.... ние на теория сме една държава....
Така както след 1 Януари сделките например между Софийска фирма и такава в Берлин се води се едно с фирма в Каспичан.... вътрешна за "териториата"....
Но това не пречи да ни дигнат малко застраховките, ние сме си балъци и си плащаме квот ни кажат. А и Бугати-то Вейрон е само едно все още :)

stranger
11-11-2006, 17:21
не гледате ли новините??? никой няма да ти иска никъде на запад вече "гражданската" освен при инцидент да не дава господ. Щом си напуснал границата се предполага че имаш застраховка. Точно казаното беше "за наличие на застраховка по подразбиране ще служи знака БГ от новите ни номера?!?"
Хората направиха проверка по улиците на страната и не щеш ли се оказа че над 90% имат граждански и това ги накара да преценят че е ок и наща си БГ застраховка да важи и там...както и техните тука.... ние на теория сме една държава....
Така както след 1 Януари сделките например между Софийска фирма и такава в Берлин се води се едно с фирма в Каспичан.... вътрешна за "териториата"....
Но това не пречи да ни дигнат малко застраховките, ние сме си балъци и си плащаме квот ни кажат. А и Бугати-то Вейрон е само едно все още :)

Това е така, ама ... не точно. т.е. ще е вместо зелена карта, но ще вдигнат цената щото като закъсаш в чужбината нали се сещаш, че цените няма да са като тези у нас

Mury
11-11-2006, 21:34
Днес във вестника пише че цената за масовия клас демек над 1800 кубика цената ще е около 220-240 лв./отговаряща на Евростандартите/но със някакви отстъпки щяла да спадне до 140-150лв..Ако не пътувате в Европа ще е по-ефтино но се подписва декларация и ако искате да излизате си доплащате,общо взето тва е :wink: :wink: Аз лично ще изчакам до преди нова година и тогава ще си направя,защото пише че могат да накарат тези които сега са си направили застраховка да доплащат/по закон немогат но имало некви клаузи :evil: :evil: /или направо да им правят нова което си е шит :evil: :wink:

TRENDi
14-11-2006, 19:09
Направих си и аз - 91 лв в Булстрад (30% отстъпка). Декларации за доплащане и други дивотии не са ми искали и не съм подписвал.

mikoasp
20-11-2006, 09:43
И аз разбрах,че Булстрад в момента правят застраховки с дата 30.12.06 до 29.12.07 на цена 91лв. за мотор до 1.8 куб.
Иначе това пише в дира днес:
http://banks.dir.bg/2006/11/19/news963077.html

75 2.0 turbo
20-11-2006, 20:58
и аз си я направих за 110 лева с 30 лева бонус гориво в петрол :idea: на голфа де алфата кът запее коса :lol:

mikoasp
30-11-2006, 09:23
Нова информация по повод гражданска отговорност:

http://dnes.dir.bg/2006/11/29/news1010425.html

KGB
30-11-2006, 12:14
Нова информация по повод гражданска отговорност:

http://dnes.dir.bg/2006/11/29/news1010425.html


Toва ще е незаконно, по същата логика може да си направиме застраховка само за София или Варна

mikoasp
30-11-2006, 12:28
Нова информация по повод гражданска отговорност:

http://dnes.dir.bg/2006/11/29/news1010425.html


Toва ще е незаконно, по същата логика може да си направиме застраховка само за София или Варна

Както много неща в БГ,всичко още не е ясно,а застрахователите се дебнат и си крият офертите с цел да спечелят повече клиенти след време.Да му мисли обикновенният данъкоплатец. :shock:

Kuku
30-11-2006, 12:45
Двойно тарифиране ЩЕ ИМА, колкото и незаконно да е то :roll: