PDA

View Full Version : Светна ми датчика за инжекциона



oinotnA
28-02-2012, 11:04
При палене ми светна датчика на инжекциона,колата се форсира сама до 4000 об.,свали на 2,3-2,4 и стои така,и се форсирва сама с около 200 об.Все едно леко я помпя на газта.За да тръгна трябва да я вкарам в доста обороти иначе блъска,рита и т.н.!!!Какво може да е...да не е от спукане гърне преди ламбда сонда,защото мирише странно на неизгорели газове?

Bobo
29-02-2012, 22:32
При палене ми светна датчика на инжекциона,колата се форсира сама до 4000 об.,свали на 2,3-2,4 и стои така,и се форсирва сама с около 200 об.Все едно леко я помпя на газта.За да тръгна трябва да я вкарам в доста обороти иначе блъска,рита и т.н.!!!Какво може да е...да не е от спукане гърне преди ламбда сонда,защото мирише странно на неизгорели газове?

При светещ инжекцион лесно се установява повредата с диагностика ;)

oinotnA
01-03-2012, 00:03
Днес като я запалих и всичко беше ОК,все едно нищо не се беше случвало!?!?!

oinotnA
07-03-2012, 21:52
Отново същия номер...проблем,че не съм в София,а скоро няма да се върна!!!Казаха,че може да е моторчето на празния ход и вероятно с почистване да се оправи...вярно ли е това : ))) ?

Bobo
07-03-2012, 21:56
Отново същия номер...проблем,че не съм в София,а скоро няма да се върна!!!Казаха,че може да е моторчето на празния ход и вероятно с почистване да се оправи...вярно ли е това : ))) ?

Малко вероятно е а и няма да се оправи с почистване със сигурност ;)

oinotnA
07-03-2012, 22:00
Какво може да е тогава...вероятно : (( ?

Bobo
07-03-2012, 22:24
Какво може да е тогава...вероятно : (( ?

Колега с удоволствие бих ти постнал списък с всички възможни грешки при тия симптоми ма като знам бройката не виждам никакъв смисъл ;) Диагностика е решението ;)

oinotnA
07-03-2012, 22:32
Да,така е,но кое може да е най-вероятното!На какво да се надявам в най-лошия сценарий ?

Bobo
07-03-2012, 22:47
Да,така е,но кое може да е най-вероятното!На какво да се надявам в най-лошия сценарий ?

Колега като те боли корема 3 дена на кво се надяваш?

oinotnA
07-03-2012, 22:50
апендицит ; )!

Bobo
07-03-2012, 22:54
апендицит ; )!

А може да е бременност ;)

oinotnA
07-03-2012, 23:05
Това е хубава болежка...ще има повод за черпене ; )!!

oinotnA
08-03-2012, 16:38
Да,с ГИ е колата,но мисля,че не е оттам проблема!!

oinotnA
23-03-2012, 19:51
Ходих в сервиз и ми казаха,че е МПХ!!Свалих го и наистина миришеше на изгорели кабели,но реших да му подам ток и да видя дали работи.Работеше,въртеше се като лудо!!!От ТПС-а ли идва тази миризма защото явно самото моторче работи или грешно са ме диагностицирали.!!Мерси : )))

_power_
24-03-2012, 13:27
Ходих в сервиз и ми казаха,че е МПХ!!Свалих го и наистина миришеше на изгорели кабели,но реших да му подам ток и да видя дали работи.Работеше,въртеше се като лудо!!!От ТПС-а ли идва тази миризма защото явно самото моторче работи или грешно са ме диагностицирали.!!Мерси : )))
Ама пич при наличието на толкова клубни сервизи...ти да ходиш на диагностика на друго място и след това да задаваш питания тук...нещо неадекватно ми се струва:prescription:

oinotnA
24-03-2012, 15:37
Ама пич при наличието на толкова клубни сервизи...ти да ходиш на диагностика на друго място и след това да задаваш питания тук...нещо неадекватно ми се струва:prescription:

Ами ПИЧ,може би не съм в София и няма как да ги посетя...сега адекватно ли ти стана : )) !?!?!

_power_
24-03-2012, 18:48
Ами ПИЧ,може би не съм в София и няма как да ги посетя...сега адекватно ли ти стана : )) !?!?!
Ами да ..и незнам защо се засегна на ''пич''?

oinotnA
24-03-2012, 19:17
Твоето е едно невзрачно,а моето реших да се отличава(да се забележи),да се знае кои са пичовете ; ))!И след 3 безсмислени(вече 4-ри) коментара,можеше да се даде адекватно мнение по темата(ако разбираш от проблема),а не да се спами със защо,как,кога,къде!!!

_power_
24-03-2012, 19:39
Твоето е едно невзрачно,а моето реших да се отличава(да се забележи),да се знае кои са пичовете ; ))!И след 3 безсмислени(вече 4-ри) коментара,можеше да се даде адекватно мнение по темата(ако разбираш от проблема),а не да се спами със защо,как,кога,къде!!!
Е ти сам си отговорил...пробвал си работи какво повече?
+ по добре е да има постове за да свети в зелено темата ти и да я видят повече хора. А дали грешно са те диагностицирали... няма как никой тук да знае :tequilla:

oinotnA
25-03-2012, 04:49
В това "моторче" влиза един сноп кабели... Ти как разбра на кои да подадеш напрежение..? И какво означава "върти като лудо"..? То май трябва да направи половин оборот колкото да отвори дросела и толко... Принципно ако на диагностиката е давало грешка в него, едва ли има шанс да е в ред.

Абе хора,вие имате ли си на представа какво представлява това нещо,или само си "чешете езиците"!!!Като се махне моторчето от дросела(то се държи на ТРИ болта)се разтваря на ДВЕ половини...едната е самото моторче(представлява едно електоромоторче като на обикновена количка от ЛЕГО)и частта където влиза въпросния сноб с кабели...Е на,НА Моторчето му подадох ТОК!!!Много елементарна работа е(един кабел към едната страна и един към другата страна на моторчето,а тези кабели черпят ток от зареден акумулатор и готово)голямо философия!!!Сега и на теб ти се изясни тази МАГИЯ,ако НЕ...мога да ти я покажа(не участвам в България търси талант) ;)!!!На въпросът ти: - "Върти като лудо"...ами да,след като е разполовено и му подавам ток на самото моторче,нормално е да върти "като лудо"!!!



Чакам следващия НЕадекватен отговор/въпрос :big_bow_down:

fred
25-03-2012, 10:38
Ами ПИЧ,може би не съм в София и няма как да ги посетя...сега адекватно ли ти стана : )) !?!?!

Ами като си писал че си в София, какво да очакваме?
Може иначе да обиколиш още десетина сервиза и да си смениш и двигателя:)
Иди във форумен сервиз и пиши какво е станало

_power_
25-03-2012, 12:36
Абе аз сега подгрях реутана:twisted:... Антонио (на обратно) ти беше този със тампоните дет ставали от еди кво си нали?:haha:....не ми отговаряй :native:

oinotnA
25-03-2012, 20:52
Към "badmadafaka" : - Това е частта Да.ТПС-то е капсуловано и не се отваря,но ако беше чел по внимателно поста ми(вместо да се обиждаш за пунктуационните ми знаци),щеше да разбереш,че съм подал ток на моторчето.Тази част която си снимал се разтваря на две(държи се на щипки)и като се разтвори се стига до моторчето,и така лесно успях да му подам ток,и да видя дали от него мирише на изгоряло.На ТПС-то няма как да му се подаде и затова Въпросът ми беше :–След като моторчето се "върти като лудо",миризмата на изгоряло от ТПС-то ли идва и то ли аджеба прави проблемите??


P.S. Ако има отново въпрос за "кое се върти като лудо"ще направя снимка на разтворения пластмасов елемент и да се види моторчето ; )!

todorb
27-03-2012, 23:19
Здравей, и с мене е така, освен със светенето на инжектора. Съмнява ме да е от МПХ, защото аз го смених и нямаше резултат.Съветвам те да провериш целия въздуховод(след дебитомера) за дупки и цепнатини. Пробвай също така докато работи двигатела откачи буксата на дебитомера и виж дали ще има разлика в оборотите. И пиши ако решиш проблема, защото аз го реших частично по този начин (остана едно досадно забавяна при рязко подаване на газ при спряно полужение).

Сетих се още нещо. Ако са ти откачали буксите на компютъра (над дроселовата клапа) ще трябва да се отиди на диагностика. На моята беше така след, откачането на буксите държеше 2000-2500 оборота. На диагностика ми я оправиха за 5 минути.

Bianconero
22-02-2013, 23:07
Здравейте! Бих искал да се включа в темата за светещата лампа на таблото (инжекцион), или както е описано в наръчника- "Провери двигател"! Така и направих- при диагностика на двигателя се оказа,че проблемът е в датчика за температура на водата! Лампата се включва само на дълъг път,не свети постоянно! Смених датчика за водата и проблемът се появи отново!! Някой да има някаква идея защо това се случва? Очевидно и новия датчик е дал фира....защо и как- не мога дори да гадая?!И все пак..идеи?

Jorkkoo
22-02-2013, 23:34
А дали не е заминал термостат? Имал съм такъв проблем. Температурата падаше под 50 градуса, светваше дюзата и колата вдигаше обороти, все едно сега палиш - това на дълъг път. Отворен термостат и ниски температури през зимата водят до това, не е и здравословно за колата. Смени си термостата с нов и искай гаранция на 100%! Има дефектни. Слагаш го за нов,а той пак отворен !!! За проба, преди да смениш термостата, сложи един картон пред радиатора да видиш, каква температура ще държи и дали светва пак лампичката. Сложи такъв картон,че да има и малко място за охлаждане, да не прегрееш мотора.

Bianconero
23-02-2013, 11:10
Благодаря,Жоро за бързия отговор! Очевидно не само аз си мисля за Алфата в Петък вечер! Още в Понеделник ще го сменя.Надявам се и проблема с топлинния датчик да се отстрани;) Ще те държа в течение,btw! Още веднъж благодарско,поздрави на Варна;)

Jorkkoo
23-02-2013, 20:54
За нищо! Затова е форума да споделяме опит. :) Успех с машината.

asennikolov84
24-02-2013, 20:39
Колега,спокойно така карам от една година, дюза/
и за профилактика ,че и нови ако се налага

Bianconero
25-02-2013, 17:10
Всичко е наред вече!Проблемът е бил в термостата.Малко късно,защото вече дадох 40 кинта за нов датчик.@Асен Николов...братле,правя всичко на момента,не мога да си позволя да чакам,защото изникват нови проблеми:)

Jorkkoo
25-02-2013, 23:43
40 кинта :drool: ...... яко са те ръснали! 20лв. струва датчика, който стои на термостата !