PDA

View Full Version : ГИ Фобос- как да вдигна налягането на изпаритреля



don_pepone
28-02-2012, 19:22
Здравейте колеги> да изразя своят така наречен проблем :)Беше ми се развалил Мап сензора и обръщаше сама на бензин. Та смениха ми го ама Газаджията пренастрои всичко, в което нема лошо ама ми намали и налягането на изпарителя.И сега като изрежа колата до дупка или като я задържа в големи обороти и малко не и стига газта и даже като е под 7-8 литра вътре и ми обръща на бенз като я натисна да отиде след 5000 об.
Звъних му ама ме мота пича щото ми е наврян изпарителя малко на майната си :),та се чудя как да си дигна малко сам налягането. Знам че има некво шестограмно винтче тама ама не съм го оглеждал

Tedo
28-02-2012, 19:48
Откъде си сигурен че е от налягането на изпарителя?
А и то не се вдига ей така, трябва да се следи с диагностичната програма какво става
Най-добре иди при колегите пак

don_pepone
28-02-2012, 19:54
Аз ходих и ми го дига уж софтуеарно, и каза че ако пак го прави е от това в изпарителя,ама все е зает и нема време
а и аз нямам време да му вися там,затова си мислех сам да го напрая :)

ecotronic
28-02-2012, 20:23
Аз ходих и ми го дига уж софтуеарно, и каза че ако пак го прави е от това в изпарителя,ама все е зает и нема време
а и аз нямам време да му вися там,затова си мислех сам да го напрая :)

Имай впредвид, че ако промениш налягането в рейката, ще отидат "на кино" настройките изобщо и за ниски и средни обороти. Не казваш какъв е изпарителят. Ако е такъв:

http://snimki.be//store/1/331330454379.jpg
налягането се променя с винта в средата.


А как ли го е вдигнал софтуерно, че ми е интересно?
Има вероятност проблемът ти да се дължи на задръстени филтри.

don_pepone
28-02-2012, 20:54
Ако знаех какъв е щях да кажа. Ще проверя,но след няколко дни че не съм си в Добрич

robygas
28-02-2012, 21:13
А как ли го е вдигнал софтуерно, че ми е интересно?
.

Знаеш, че няма как да го вдигне “софтуерно“ освен да промени коефициента на газовите времена. Само, че така или се дави или не и стига във високите.

ПП. Всички изпарители имат такъв винт само, че някои се намаляват при навиване, а други се увеличават. Плюс това различните марки газови дюзи работят на различно налягане. За това е добре да се настройват през софтуера.

ecotronic
28-02-2012, 22:05
Знаеш, че няма как да го вдигне “софтуерно“ освен да промени коефициента на газовите времена. Само, че така или се дави или не и стига във високите.

ПП. Всички изпарители имат такъв винт само, че някои се намаляват при навиване, а други се увеличават. Плюс това различните марки газови дюзи работят на различно налягане. За това е добре да се настройват през софтуера.

Понеже не съм запознат в детайли с ГИ, ще те помоля да ми отговориш на някои въпроси:

1 - Датчикът, който мери налягането в рейката прагов ли е или не?
2 - Има ли системи ГИ при които на базата на измерено налягане и температура на газта в рейката, се променят коефициентите на запълване на инжекторите.
3 - Какво е предназначението на диференциалните датчици на налягане?

Предварително благодаря!

Tedo
28-02-2012, 23:56
Знаеш, че няма как да го вдигне “софтуерно“ освен да промени коефициента на газовите времена. Само, че така или се дави или не и стига във високите.

ПП. Всички изпарители имат такъв винт само, че някои се намаляват при навиване, а други се увеличават. Плюс това различните марки газови дюзи работят на различно налягане. За това е добре да се настройват през софтуера.

Чак пък всички... :handshake:

robygas
29-02-2012, 11:55
Чак пък всички... :handshake:

А кой изпарител за високо налягане няма ?

Tedo
29-02-2012, 13:08
А кой изпарител за високо налягане няма ?

Tози например:
http://lh5.ggpht.com/-aHsHUvmy43k/S9rKfb_pkjI/AAAAAAAABmU/kPFdJzlnHzA/s800/DSC05391.JPG

robygas
01-03-2012, 08:25
Я отлепи лепенката в средата и пак пиши.

mimouzunov
01-03-2012, 16:39
Понеже не съм запознат в детайли с ГИ, ще те помоля да ми отговориш на някои въпроси:

1 - Датчикът, който мери налягането в рейката прагов ли е или не?
2 - Има ли системи ГИ при които на базата на измерено налягане и температура на газта в рейката, се променят коефициентите на запълване на инжекторите.
3 - Какво е предназначението на диференциалните датчици на налягане?

Предварително благодаря!

А при мен като няма датчик за налягане на газта (заводски) какво правим!?

ecotronic
01-03-2012, 17:16
А при мен като няма датчик за налягане на газта (заводски) какво правим!?

Каква е уредбата? Без датчик на налягане как обръща автоматично на бензин, ако свърши газта или при друг проблем с газта?

Tedo
01-03-2012, 18:19
Я отлепи лепенката в средата и пак пиши.

Ок, баце, ето го и без лепенка

robygas
02-03-2012, 09:44
Предавам се.
Моя грешка. Значи трябваше да напиша -""99% от изпарителите" , а не "всички".:yawn:

mimouzunov
03-03-2012, 22:46
Каква е уредбата? Без датчик на налягане как обръща автоматично на бензин, ако свърши газта или при друг проблем с газта?

Не обръща автоматично на нищо :shock:
Просто нямам датчик!
Системата е Славгаз и честно казано доста си я обичам..
Дюзите не са на рейка а са 4 отделни, може да си ги отваряш когато си поискаш без да имаш каквито и да е проблеми след това...
Време на отваряне на инжектора, мс.......................................1,6
Време на затваряне на инжектора, мс......................................1,2
Честота на работа, Hz, не по-малко .......... 200 (12 000 об./мин.)
Тип клапанна двойка............................................ .....метал-метал
Макс. разход, куб.м./час, не по-малко*...................................7,5
Съпротивление на намотката при t +20Gr С, ? ................ 2,3 Ома +/- 0,05
Работно напрежение, В .................................................. .......9 - 16
Линейност на характеристиката в цикличен режим
- при дължина на инпулса 2 мс. .............+/- 3%
- при дължина на импулса 3 мс. ............+/- 2%

Характеристики свалени на въздух под налягане 100 кПа.

Другото интересно е ,че електрониката може да се гласи или със софтуер или ръчно с два тримера!!! :shock:
В началото имах какви ли не ядове с редуктор и тн, но вече 80000 съм без проблеми :drunk:

ecotronic
04-03-2012, 12:07
Честота на работа, Hz, не по-малко .......... 200 (12 000 об./мин.).........


200 Hz при 4 - цилиндров двигател май правят 24000 об/мин.