PDA

View Full Version : Съвет за Спирачни дискове и накладки



Kamen666
11-11-2006, 10:05
Реших да си сменя предните дискове и накладките,в 2-3 магазина ми предлагат испански такива марката беше нещо от сорта на REMSA ili REMAS,дисковете са по 42лв/бр а накладките са 30лв комплекта.Какво ще кажете за въпросната марка,някой ползвал ли е такива,доволен ли е и т.н.?Ако не препоръчайте нещо хубаво

драго
11-11-2006, 10:14
аз вчера си сложих накладки FERODO. Тази марка е с традиция и не съм чувал оплаквания. преди това карах с Lukas, които също не бяха лоши. Цената на комплекта Феродо е 41 лв.

trustworthy
11-11-2006, 11:09
Дискове Brembo за предлагат за по 70-80 лв парчето предните, ако не се лъжа от Манимпекс. Ще ти кажа къде се намира магазинът им във Варна ;)

Манимпекс (http://www.manimpex-bg.com/)

Bobo
11-11-2006, 14:57
аз вчера си сложих накладки FERODO. Тази марка е с традиция и не съм чувал оплаквания. преди това карах с Lukas, които също не бяха лоши. Цената на комплекта Феродо е 41 лв.

Ами явно не си чувал затва сега ше ги чуеме от теб оплакванията :wink:

драго
11-11-2006, 15:28
стига бе, бобо, не ме плаши сега:)изглеждат ми читави

stelt
11-11-2006, 16:50
аз вчера си сложих накладки FERODO. Тази марка е с традиция и не съм чувал оплаквания. преди това карах с Lukas, които също не бяха лоши. Цената на комплекта Феродо е 41 лв.

При мен много цвилят тези накладки. Не винаги, май когато е влажно се явява повече този шум.
И не спират колкото предишните ми накладки , които бяха ATE .

trustworthy
11-11-2006, 20:51
А кои накладки се препоръчват в случая :?:

Bobo
11-11-2006, 20:51
А кои накладки се препоръчват в случая :?:

аз препоръчвам оригинални :lol:

trustworthy
11-11-2006, 20:57
А кои накладки се препоръчват в случая :?:

аз препоръчвам оригинални :lol:

Т.е. Алфа-ромео ли пише на накладките или някаква друга марка :)

valjo
11-11-2006, 21:03
е те оригиналните са Галфер (www.galfer.es (http://www.galfer.es))

:)

ALFA CORSE
11-11-2006, 21:05
Аз лятото си взех за предни LUCAS и като цяло съм много доволен - 60лв. Проблем са само първите 1000-1500км - нагреят ли се започват да свирят и то доста, но след това няма проблем.
Задните са Remsa - тези испанските, за които говори KV_MANIA - меки са ама нещо не спират ми се струва :roll: . DanailQV е с такива - и той не беше много доволен.
ATE са на цена от 90-100лв, но лятото се чакаше две седмици за тях.

trustworthy
11-11-2006, 21:06
е те оригиналните са Галфер (www.galfer.es (http://www.galfer.es))
:)

Господ здраве да ти дава за добрината! :)

Mury
11-11-2006, 22:05
Дискове Brembo за предлагат за по 70-80 лв парчето предните, ако не се лъжа от Манимпекс. Ще ти кажа къде се намира магазинът им във Варна ;)

Манимпекс (http://www.manimpex-bg.com/)

Бате в София в Манимпекс комплект Брембо 257 мм. вентилирани/например за моята кола са 90 лв.На Полото купих Брембо за 92 лв. двата диска :wink: :wink:

trustworthy
11-11-2006, 22:17
@Mury

ами бате, за затова писах 'ако не се лъжа' - явно съм се излъгал, ма е били за добро :) Е на - сега kv_mania образно казано спести някой лев :) Иначе АКО НЕ СЕ ЛЪЖА 8) и на тримата дисковете са ни 257 мм :wink:

П.С. Утре ше идваш ли пак на варненската среща или да не те чакаме :wink:

Mury
11-11-2006, 22:18
@Mury

ами бате, за затова писах 'ако не се лъжа' - явно съм се излъгал, ма е били за добро :) Е на - сега kv_mania образно казано спести някой лев :) Иначе АКО НЕ СЕ ЛЪЖА 8) и на тримата дисковете са ни 257 мм :wink:

П.С. Утре ше идваш ли пак на варненската среща или да не те чакаме :wink:

Мойте и неговите са 257 мм. за твойте незнам ма май и те са :wink: :wink:

П.С.Утре не ме чакайте :lol: :lol: :lol:

ZoE23
11-11-2006, 22:21
АЗ преди 3 дни смених комплект дискове и накладки марка ABS и много бърЗо паснаха като се има напредвид че са си нови :roll: :)

Lisan
11-11-2006, 22:57
Наклатките ,Феродо, ги продават на бул. Черни връх в посока Околовръсно шосе като прооценена стока по 10лв. комплекта и магазините ги взимат от там.Сететесе сами защо не спира колата.

TRENDi
12-11-2006, 01:50
Наклатките ,Феродо, ги продават на бул. Черни връх в посока Околовръсно шосе като прооценена стока по 10лв. комплекта и магазините ги взимат от там.Сететесе сами защо не спира колата.
И на Target \зелените кутии\ ме съмнява да има подобна цена. Единствената ми по-сериозна катастрофа (с ТИР) стана защото успях да спра (предни и задни дискове и накладки FERODO) - разбрах какъв е принципа на катапулта отвътре :wink:.
В момента съм само с предни накладки FERODO... засега. Много съм си доволен даже.

alfista
12-11-2006, 10:53
Незнам но преди време накладките FERODO бяха качествени,сега явно се навъдиха яките ментаци,аз бих заложил на LUCAS. 8)

Crusader
12-11-2006, 10:57
Дискове Брембо -вентилирани, и накладки Пермафус, просвирват понякога ама спират добре.

Mury
12-11-2006, 12:45
Дискове Брембо -вентилирани, и накладки Пермафус, просвирват понякога ама спират добре.

Ехееее Влади ти се завърна а :wink: :wink: :wink: а за накладките Пермафюз нешо има лоши отзиви че ядат яко новите дискове :wink: :wink:

Mind_Control
12-11-2006, 20:17
Аз лятото си взех за предни LUCAS и като цяло съм много доволен - 60лв. Проблем са само първите 1000-1500км - нагреят ли се започват да свирят и то доста, но след това няма проблем.
Задните са Remsa - тези испанските, за които говори KV_MANIA - меки са ама нещо не спират ми се струва :roll: . DanailQV е с такива - и той не беше много доволен.
ATE са на цена от 90-100лв, но лятото се чакаше две седмици за тях.

В началото свирят докато изгорят органичните вещества в самата накладка. Тези по скъпите ги пекат в пещи, за да може да изгорят тези вещества и да не свирят. А самото свирене се получава от газовете, който се отделят при изгарянето на органичните вещества.

DeX
12-11-2006, 21:31
[quote="ALFA CORSE":37d11zo5]Аз лятото си взех за предни LUCAS и като цяло съм много доволен - 60лв. Проблем са само първите 1000-1500км - нагреят ли се започват да свирят и то доста, но след това няма проблем.
Задните са Remsa - тези испанските, за които говори KV_MANIA - меки са ама нещо не спират ми се струва :roll: . DanailQV е с такива - и той не беше много доволен.
ATE са на цена от 90-100лв, но лятото се чакаше две седмици за тях.

В началото свирят докато изгорят органичните вещества в самата накладка. Тези по скъпите ги пекат в пещи, за да може да изгорят тези вещества и да не свирят. А самото свирене се получава от газовете, който се отделят при изгарянето на органичните вещества.[/quote:37d11zo5]

:screwy:

Bobo
13-11-2006, 00:00
Дискове Брембо -вентилирани, и накладки Пермафус, просвирват понякога ама спират добре.

Ехееее Влади ти се завърна а :wink: :wink: :wink: а за накладките Пермафюз нешо има лоши отзиви че ядат яко новите дискове :wink: :wink:

Абе интересното е че пермафюз за малките дискове (например 257мм) са си много добре, но за големите (284мм) са ментак :roll:

Bobo
13-11-2006, 00:07
[quote="ALFA CORSE":2z4cdk30]Аз лятото си взех за предни LUCAS и като цяло съм много доволен - 60лв. Проблем са само първите 1000-1500км - нагреят ли се започват да свирят и то доста, но след това няма проблем.
Задните са Remsa - тези испанските, за които говори KV_MANIA - меки са ама нещо не спират ми се струва :roll: . DanailQV е с такива - и той не беше много доволен.
ATE са на цена от 90-100лв, но лятото се чакаше две седмици за тях.

В началото свирят докато изгорят органичните вещества в самата накладка. Тези по скъпите ги пекат в пещи, за да може да изгорят тези вещества и да не свирят. А самото свирене се получава от газовете, който се отделят при изгарянето на органичните вещества.[/quote:2z4cdk30]

Бате много научно звучи ма нема нищо общо с истината :lol:

IXIBIT
13-11-2006, 00:14
Така е пермафюса изяждат новите дискове-от личен опит :evil:
И става дума за задните дискове на алфата......изглежда са ги развалили и за малките размери........копелетата :evil:

BatVas
13-11-2006, 11:38
Aз също от личен опит мога да кажа за Пермафюз за 284мм диск.
Ако пък някой не ми вярва и държи на тези накладки - да заповяда да му ги ПОДАРЯ- нови са :!:

pent
13-11-2006, 11:47
аз си взех такива - Пермафюз и нямам проблеми.. засега...

BatVas
13-11-2006, 11:48
аз си взех такива - Пермафюз и нямам проблеми.. засега...

Да ама ти си с 257 мм - той Гиги е сложил същите на Ланчата и няма проблеми, ама при 284мм не се оказа така :?

pooh
13-11-2006, 12:10
...

IXIBIT
13-11-2006, 20:17
Аз сложих на буса -около 290 мм с нови качествени дискове и сега, 5 месеца по-късно дисковете са за боклука,а накладките не са мръднали
:!: :!: :!: НЕ СИ СЛАГАЙТЕ PERMAFUS :!: :!: :!:

gigi
14-11-2006, 01:53
Явно пермафюза вече не са хубави, за никакви дискове. На ланчата още съм с тях и си спират екстра и диска е ОК ама са от преди година поне. А сега на Алфата сложих оригинални с каквито бях и преди и мисля че май това е най добрият избор.