PDA

View Full Version : от АГУ към ГИ



alfonco147GTA
01-03-2012, 02:17
Здравейте колеги, карам 145 1.3 боксер с обикновенно газово, разхода ми е убийствен 15/100 в града! искам да премина на ГИ идеята ми е да си оставя бутилката в и тръбичката и да сменя изпарителя, естествено ще ми трябват дюзи филтри, компютър, евентуално емулатор...
Искам да попитам евентуално за цени и дали някой го е правил това.

п.с разхода съм го свалял до 12.5, но имам проблеми с обороти и като цяло имам проблеми с обикновенната газ, с инжекциона дали ще имам подобни?

markoff
01-03-2012, 08:04
Здравей, колега.
Разхода ми е същия като твоя (София), на бензин беше 13/100.
Най-вероятно разхода няма да падне под това, но не следва и да се вдигне.
Възможно е, моята кола да не е много в ред и затова да харчи толкова, а не заради ГИ.
Проблеми с експлоатацията на ГИ не съм имал. Просто си сипвам и карам.
Нямам идея колко ще струва (500-600) но дали си заслужава.
ГИ го сложих:
1. да не харчи толкова много - май няма голяма разлика с твоята уредба 15/100
2. да не се спъне като при обикновен АГУ - тя си е спъната по начало - по А1 трудно изпреварвам и на двете горива, на газ развивам макс 145 км./час, на бенз 180
3. да нямам проблеми с гърмежи, пукане, бензинови помпи и прочие - тука вече всичко си е така както го казват
Допускам, че всичко това важи с пълна сила само за моята кола и никой не ангажирам.
По-добре си прегледай колата при няколко РАЗЛИЧНИ майстора и виж какво ще ти кажат, поне на един от тях ще може да се довериш. Смени там каквото препоръчва да я регулира както го вижда и си свиркай.........Гледам има колеги които са много доволни от АГУ, сигурно щот им го поддържа майстор, който разбира.
Успех!

robygas
01-03-2012, 08:22
Здравейте колеги, карам 145 1.3 боксер с обикновенно газово, разхода ми е убийствен 15/100 в града! искам да премина на ГИ идеята ми е да си оставя бутилката в и тръбичката и да сменя изпарителя, естествено ще ми трябват дюзи филтри, компютър, евентуално емулатор...
Искам да попитам евентуално за цени и дали някой го е правил това.



Грубо.....като си избереш ГИ, сваляш 200лв. от цената му и получаваш това което ще ти струва.

D-I-V-A-K-A
02-03-2012, 00:47
Попринци една газова като е настроена както трябва, няма да има огромна разлика спрямо бензина като вървеж ;) А относно разхода си има едно правило: На газ колата харчи 15-20% повече от това на бензин ако всичко е наред по газовата. Било то мембрани, сонди и т.н.

Така че колега по добре първо колата да се закачи на един газов анализатор и да се настрой като хората. Че да се види дали всичко и е наред, ако не напраимер да му се сменят мембраните на изпарителя и да се види как е положението тогава. По-добре тръгни от по-евтините варианти към по-скъпите. Ако искаш колата може да я качим на анализатора и да се види какво е положението на изпарителя и ако си е наред да я настройм като си пише в книгите ;)

dc_massive
12-05-2012, 12:32
При мен разхода е също толкова в града около 15 литра газ.
А по магистралата с 140 и климатик ми дава към 9.5-10 разход. На компа като ми настройваха газовата забелязах че пишеше за всеки цилиндър количесто бензин и газ. Бензина беше 3.2 някъде а когато е газ 4.2. Така че ако гори градско на бензин 12-13 няма нищо фрапантно според мен да гори 14-15 газ .Поне аз така си мисля де :ph34r:

Quattro
12-05-2012, 13:25
Правилно мислиш, и на мен със 140км. ми гори 10 на газ,а в града 15. ,това си е нормалния разход при положение,че не е настроивана да върви по-малко и съответно да гори по-малко.

kompir
14-05-2012, 14:14
Колегата автор на темата да се примири с този разход и да си свирка-все пак зарежда двойно по-евтино гориво от бензина(камо ли нафтата :Suicide:).Моя боксер съм го смъкнал в момента на 12/100 на газ,но не иска да върви пущината :death: -с изпарител томасето съм и обикновена газова.Ако пък го отприщя да понавървява то разхода става като твоя-това във В.Търново.
Поздрави :rockon: