PDA

View Full Version : Помощ! Проблем със скоростите.



Kanev
06-03-2012, 20:58
Та значи колеги карам си аз днес кротко алфата 50-60 км/ч и изведнъж една т.па овца решава да се включи в движението без мигач без нищо и аз кова спирачките и слава богу не се ударихме - за малко беше. Решавам да включа първа и да потегля , но уви - не влиза нито първа , нито втора , а лоста си се движи съвсем без грам съпротивление на където си иска. И някак си на магия успях да вкарам трета и аз нз как стана и въпреки че колата през цялото време е на 3-та лоста пак си се движи свободно на където си иска. И така успях да я закарам до сервиза (преди около 30 мин.) и се разбрахме с майстора къде да му оставя ключовете и той утре ще я погледне. Искам да попитам някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, или някой ако има идея каква е белята да сподели мнение или предположение - че да ми мирне малко главата. Предварително мерси ! :help:

NightRider
06-03-2012, 21:06
Та значи колеги карам си аз днес кротко алфата 50-60 км/ч и изведнъж една т.па овца решава да се включи в движението без мигач без нищо и аз кова спирачките и слава богу не се ударихме - за малко беше. Решавам да включа първа и да потегля , но уви - не влиза нито първа , нито втора , а лоста си се движи съвсем без грам съпротивление на където си иска. И някак си на магия успях да вкарам трета и аз нз как стана и въпреки че колата през цялото време е на 3-та лоста пак си се движи свободно на където си иска. И така успях да я закарам до сервиза (преди около 30 мин.) и се разбрахме с майстора къде да му оставя ключовете и той утре ще я погледне. Искам да попитам някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, или някой ако има идея каква е белята да сподели мнение или предположение - че да ми мирне малко главата. Предварително мерси ! :help:
Я жило, я "ябълка" се извадила. Имам хубав комплект жила ако ти потрябват

Kanev
06-03-2012, 21:28
Я жило, я "ябълка" се извадила. Имам хубав комплект жила ако ти потрябват Мерси ще го имам предвид. Ако ми потрябват ще пиша.

undy
06-03-2012, 22:15
Аз залагам на това....след като се счупи тая пластмаса,така се получава.......смяната е тегава..


http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=203&cat=24&subcat=197&prod=10673&numenkl=1&show=1

NightRider
06-03-2012, 22:40
Аз залагам на това....след като се счупи тая пластмаса,така се получава.......смяната е тегава..


http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=203&cat=24&subcat=197&prod=10673&numenkl=1&show=1
Много тегава, висящо магаре

Kanev
06-03-2012, 22:50
Много тегава, висящо магаре Или казано по друг начин - ще ми съдерат кожата от гърба. Кой знае колко пара ще излезе работата - звучи доста тегаво.

NightRider
07-03-2012, 07:07
Или казано по друг начин - ще ми съдерат кожата от гърба. Кой знае колко пара ще излезе работата - звучи доста тегаво.
Ами на мен ми взимат 80лв. за труд. Ако искаш ...

undy
07-03-2012, 09:53
Магарето не се пипа.....сваля се само канала....даже не се сваля,а само се откача....предния край и гърне/катализатор там каквото има също се маха,щото пречи...

vovata
07-03-2012, 13:21
Виж жилото,като се откачи от ябълката така става и се прави за пет минути.

alfaa156
07-03-2012, 14:06
най-лесно колегата да си махне коженото на ск. лост и да погледне какво е :) , но и аз залагам на пластмасата :Д същото се получи и при мен само трета влизаше :Х и лоста се движеше навсякъде работата е близо 2часа :П

NightRider
07-03-2012, 15:20
Магарето не се пипа.....сваля се само канала....даже не се сваля,а само се откача....предния край и гърне/катализатор там каквото има също се маха,щото пречи...
Ще го видя аз тоя майстор кво е свалял за да ми прави колата на баща ми. нещо явно ме ментосва. Колко излиза смяна на основата на скоростния лост само като труд?

undy
07-03-2012, 17:04
Не знам как вземат,за тая работа....тая операция я правихме на колега на алфата....

...но колегата нека си провери и жилата все пак, да не би там да е проблема....

diooooo
07-03-2012, 18:54
колега пластмасата ти се е сцепила със сигорност колегата по-горе ти е показал колко струва и аз сам минал през това стига да имаш канал и мерак сам можеш да го поправиш :)))

Kanev
08-03-2012, 13:52
Значи преди малко си я прибрах от сервиза и слава богу , че беше малкия дявол - само пластмасата се беше счупила. Жилата и всичко друго си бяха наред.

undy
08-03-2012, 18:12
...нещо цени,ала бала........да знаят колегите като ги сподели тая участ,да се подготвят.....

Kanev
11-03-2012, 11:41
Значи пластмасата я намериха оригинална за 56лв. И ми взеха 20лв. труд понеже са гъсти с баща ми - това е положението :smile: