PDA

View Full Version : Въпрос за естетите на форума !!!



Orm
09-03-2012, 23:58
Абе колеги , имам една Е-34 - ка , дето зимата явно нещо е текло по покрива и сега има едно петно на покрива...... Та мислех си да си облепя покрива с тия карбонови фолия дето ги има, ама проблема е че на БМВ-то покрива няма релси за багажник и прелива направо в задния калник . Демек няма как да завърши естетично някъде в някоя гънка това фолио.....

Та , въпросът е какво ще предложите , дали някакви лайсни или знам ли ....... общо взето всякакви решения на проблема се приемат. Искам да подчертая че колата не ми е много важна , тя по скоро е резервна , просто не обичам да ме дразнят разни лекета и бих искал да го покрия някак си без да давам 400-500лв за боядисване ( колата просто не си заслужава)

Айде вие сте на ход

rusiq86
10-03-2012, 00:31
Имаш два варианта:
1) боядисваш детайла - 150лв според зависи в кой град ще се боядисва
2) момчетата, които слагат фолио си знаят работата, те ще ти предложат вариант

Orm
10-03-2012, 00:40
Между другото къде в София го правят и коко горе долу излиза .....?

stefko159
10-03-2012, 09:03
Има значение за качеството което гониш. Ако е с 3М си излиза направо все едно боядисваш. Китайското фолио е на 10 лв.м2 и не е лошо.

За лепене всеки, който прави реклама ще ти го лепне бързо.

code
10-03-2012, 09:25
Моето мнение е, че вида на колата с карбонови фолиа става биташки - въпрос на вкус. Боядисване му е майката. :picnic:

Ladjov
10-03-2012, 10:05
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=89760&d=1330717354

ето тука на 156 без релси траверси и други жп елеммети на покрива е станала доста добре с това фолио (ако не бъркам че е фолио ).

Вариант Б : Отиваш където правят реклами за автомобили . Отпечатват ти или една голяма емблема на БМВ с размерите на тва дето искаш да скриеш или един трибагреник отгоре лепят ти го на покрива и си готов за второто едва ли ще има човек , който да каже че е селяния .
Дано съм помогнал с идея :)

Orm
10-03-2012, 11:05
Ами то петното е в ъгъла на покрива и частична лепенка няма да стои добре . КОлата е черна и за това мисля да го направя с фолио , а за качество определено не търся свръх качество , по скоро да не ми дразни окото и да не се отлепи на първата автомивка :)

---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 10:04 ----------


http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=89760&d=1330717354

ето тука на 156 без релси траверси и други жп елеммети на покрива е станала доста добре с това фолио (ако не бъркам че е фолио ).

Вариант Б : Отиваш където правят реклами за автомобили . Отпечатват ти или една голяма емблема на БМВ с размерите на тва дето искаш да скриеш или един трибагреник отгоре лепят ти го на покрива и си готов за второто едва ли ще има човек , който да каже че е селяния .
Дано съм помогнал с идея :)

А този ръб на хартията дето остава не се ли отлепва по лесно ??? А и на алфата май покрива не прелива в калника а си е отделен детайл....

rusiq86
10-03-2012, 11:14
Алфата има едно каналче, ма са слети. Определено по-добро от боядисването няма. Но щом не ти се дават кинти за колата, едно черно матово или лъскаво фолио, ще е доста по-добре от карбона (лично мнение). С матово или лъскаво май излиза 70 лв с 3М фолио. Това по спомен от един във Варна, който се занимава с такива неща!

Orm
10-03-2012, 23:44
Алфата има едно каналче, ма са слети. Определено по-добро от боядисването няма. Но щом не ти се дават кинти за колата, едно черно матово или лъскаво фолио, ще е доста по-добре от карбона (лично мнение). С матово или лъскаво май излиза 70 лв с 3М фолио. Това по спомен от един във Варна, който се занимава с такива неща!

Аз по скоро имах предвид нещо от сорта направи си сам.... всмисъл колата наистина не заслужава инвестиции.....

dimitar_vd62
11-03-2012, 00:08
А не става ли да вземеш едно флаконче боя да пръснеш петното и да полираш тавана.Аз така оправих едно петно на тавана и предния капак, появиха се след като ме оака една чайка/нямам идея какво беше яла, ама падна боята/ и сега почти не се вижда.

Ladjov
11-03-2012, 10:06
А този ръб на хартията дето остава не се ли отлепва по лесно ??? А и на алфата май покрива не прелива в калника а си е отделен детайл....

То не е хартия а е ПВЦ фолио и ако лепенката е хубава не би трябвало да се отлепи .
Аз лично съм лепил на офиса по стъклата после едното се наложи да го махаме доста трудно се изтърга .
Най добре питай някъде където правят такива реклами хората все пак професионално се занимават и каквото и да ти кажат ще бъде по компетентно от всичко казано тук .

scarface
11-03-2012, 11:08
Може да се направи преливка на задните колонки където отива към панела,зависи от цвета и от майстора дали ще се получи,по тъмните цветове стават по лесно.

Orm
11-03-2012, 18:34
Хубаво де , а къде в София се занимават с това ... по към дружба някаде????