Log in

View Full Version : Разбрах нещо важно за дебитомерите.



akirilov
14-03-2012, 11:52
Здравейте,

отварям тази тема, защото разбрах нещо което според мен е много важно за дебитомерите, така си отговорих на някой въпроси.
Значи... дебитомер който не работи, чистите го и той започва да работи наново докато пак запецне, след това пак чистене и тн....
Това което разбрах е че съпротивлението което се вижда с крачетата не е нищо друго освен едно малко реотанче което нагрява дебитомера, по този начин се почиства от влага и мръсно.
Най-често гори точно това нагревателче и се губи способността да се почисти от влага и боклуци.
В този случай според мен данните които отчита са грешни а в същото време не е съвсем повреден.
Поправете ме ако не съм прав.

kolev
14-03-2012, 12:42
Здравейте,

отварям тази тема, защото разбрах нещо което според мен е много важно за дебитомерите, така си отговорих на някой въпроси.
Значи... дебитомер който не работи, чистите го и той започва да работи наново докато пак запецне, след това пак чистене и тн....
Това което разбрах е че съпротивлението което се вижда с крачетата не е нищо друго освен едно малко реотанче което нагрява дебитомера, по този начин се почиства от влага и мръсно.
Най-често гори точно това нагревателче и се губи способността да се почисти от влага и боклуци.
В този случай според мен данните които отчита са грешни а в същото време не е съвсем повреден.
Поправете ме ако не съм прав.

не си прав. точно "реотанчето" е измервателния елемент. колкото повече въздух минава през него, толкова повече се охлажда и му се увеличава проводимостта и обратно. така се измерва количеството въздух. освен това в елемента има термосензор който отчита температурата на постъпващия въздух щото и той е фактор.

undy
14-03-2012, 12:59
не си прав. точно "реотанчето" е измервателния елемент. колкото повече въздух минава през него, толкова повече се охлажда и му се увеличава проводимостта и обратно. така се измерва количеството въздух. освен това в елемента има термосензор който отчита температурата на постъпващия въздух щото и той е фактор.

:th_up:

NightRider
14-03-2012, 16:56
http://rb-aa.bosch.com/boaasocs/index.jsp;jsessionid=6F3DC82E62790345A531C9CD3F9C1 E74.sundoro2?page=popup&ccat_id=72&prod_id=338&lv_id=2551
Това, което се показва е подгряващият резистор Rh. Сензорните резистори са закрепени на плочка, която той нагрява. Той като изстива и плочката изстива и обратното. Мръсотията по него му нарушава термо проводимостта (все едно го обвиваш с кожух) и от там показва по-малко въздух.
Аз отдавна написах някъде, че дебитомерите се трошат от неспециалисти и всякакви пръскалки дето не са за там въобще, като WD40 например, нередовна смяна на филтър или скапани филтри и ... мнооого рядко от само себе си

akirilov
14-03-2012, 17:15
Някой може ли да ми каже точно номера на дебитомера за 2.4jtd 2000та година?

tur4in
14-03-2012, 17:35
дебитомера е направен за да се сменя. както и дюзите.

danniel
14-03-2012, 17:36
Някой може ли да ми каже точно номера на дебитомера за 2.4jtd 2000та година?

http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=351&subcat=356

akirilov
14-03-2012, 17:41
http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=212&cat=351&subcat=356

Колега, извинявай но тук има много номера.
Някой може ли да ми каже с точност кой е номера?

firedragon
14-03-2012, 18:08
Така като гледам този го дават като оригинален 0 280 218 019

NightRider
14-03-2012, 19:36
Така като гледам този го дават като оригинален 0 280 218 019
Аха, този е

---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 19:35 ----------


дебитомера е направен за да се сменя. както и дюзите.Ете това е изказване

RUSEV-BGR
14-03-2012, 19:41
Здравейте,

отварям тази тема, защото разбрах нещо което според мен е много важно за дебитомерите, така си отговорих на някой въпроси.
Значи... дебитомер който не работи, чистите го и той започва да работи наново докато пак запецне, след това пак чистене и тн....
Това което разбрах е че съпротивлението което се вижда с крачетата не е нищо друго освен едно малко реотанче което нагрява дебитомера, по този начин се почиства от влага и мръсно.
Най-често гори точно това нагревателче и се губи способността да се почисти от влага и боклуци.
В този случай според мен данните които отчита са грешни а в същото време не е съвсем повреден.
Поправете ме ако не съм прав.

Това съпротивление което виждаш с крачетата-не е нищо друго освен датчика за температурата на входящия въздух!!!

NightRider
14-03-2012, 20:03
Това съпротивление което виждаш с крачетата-не е нищо друго освен датчика за температурата на входящия въздух!!!
Mda, само че не е съпротивление, а диод

Jivko7777
14-03-2012, 21:14
дебитомера е направен за да се сменя. както и дюзите.

и бах тия дюзи :lol_sign: