PDA

View Full Version : какво ще кажете за целия център - синя зона?



pent
14-11-2006, 09:13
от вчера чета в медийте информация че това 'е единственото' решение...

от живущите в центъра ще се изисква само една годишна такса в размер на 100лв, и ще имат право на 1 автомобил на домакинство да спира пред дома им.

какво мислите за това?

Борил
14-11-2006, 09:40
Поредната grande тъпотия на ББ и обкръжението му, и колите които сега поне малко се процеждат през центъра, като ги затапят задръстванията ще станат, като в Хонг Конг. Кмет, като мед с х.й да го сочиш. :bash: :bash: :bash:

BatVas
14-11-2006, 09:41
Mисля , че Вальо трябва да сменя квартирата :wink:
Ами както затварянето на Витошка не доведе до нищо добро - така и това. Макар, че аз в центъра така или иначе винаги се налага да плащам като отида денем - няма да има промяна за мен - освен може би, че ще има повече места за паркиране - ама това последното ме съмнява :?

santo_traficante
14-11-2006, 09:58
екстра е :D може да намалеят малко задръстванията :D

lyuli
14-11-2006, 09:59
Поредната grande тъпотия на ББ и обкръжението му, и колите които сега поне малко се процеждат през центъра, като ги затапят задръстванията ще станат, като в Хонг Конг. Кмет, като мед с х.й да го сочиш. :bash: :bash: :bash:

sorry обаче за едно нещо не си прав мой човек - задръствания в Хонг Конг няма поне не такива като в София по 24часа в денонощието. Там хората спазват правилата, не спират където си поискат, дори бакшишите са супер дисциплинирани и просто няма задръствания, въпреки, че уличките в центъра са доста тесни. Бях там миналата година и го казвам от личен опит, а не защото съм чула нещо си. ето го и доказателството ;)
http://photo-zona.net/images/user8158/album644/preview/IMG_1547.JPG

това беше малко офф топик. по въпроса за синята зона - струва ми се тъпо да се ограничава 1 автомобил на семейство. втория къде тогава да се паркира????? изобщо поредната тъпотия...

sharky
14-11-2006, 10:10
Поредната grande тъпотия на ББ и обкръжението му, и колите които сега поне малко се процеждат през центъра, като ги затапят задръстванията ще станат, като в Хонг Конг. Кмет, като мед с х.й да го сочиш. :bash: :bash: :bash:

sorry обаче за едно нещо не си прав мой човек - задръствания в Хонг Конг няма ...
това беше малко офф топик. по въпроса за синята зона - струва ми се тъпо да се ограничава 1 автомобил на семейство. втория къде тогава да се паркира????? изобщо поредната тъпотия...

Човека може би имаше в предвид както е в супер големите градове със задръстванията, ма наистина тука настана неква пълна цигания, то вече 80% е синя зона. Аз работя на Македония (денем абаче :lol: ) и като цяло бръмча в този център от много малък и имам супер много наблюдения за района. Откакто затвориха витошка сичко малко по малко си е*а майката. За да стигнеш на некво супер малко разстояние с тия еднопосочни улици, трябва да минеш целия център на зик-зак. Като попаднеш на двама-трима доставчика на аварийки да саялят нещо, си утрепал половин час. Изобщо задръстванията няма да намалеят ми сичко ше си остане така, единственото което ше се промени ще са приходите на "паркинги и гаражи" от което ние няма да видим нищо.

търтей
14-11-2006, 10:17
Ч Откакто затвориха витошка сичко малко по малко си е*а майката. З единственото което ше се промени ще са приходите на "паркинги и гаражи" от което ние няма да видим нищо.

ндааа - много си прав
а за приходите - е нема да видим шото не сме рода на гойко
ма така е то - той като е бил малък и не са го пускале до градо и затва ся х** pа сички дето са живели и още живеят у центаро

ма кат не им аресва - да земат да направят едно митингче нещо - и ние ще идем да викаме и те така тават нещата - с овчедушие и пцуванье нище не се оправя

SIS
14-11-2006, 10:23
Тука мисля, че лекинко преигравате. Единственото тъпо е това с единия автомобил на семейство. Иначе идеята за синя зона (както и тази за бул. Витоша) лично аз я одобрявам. Най-малкото ми писна да се провирам през иглени уши, защото има коли спрели и от двете страни на улицата, а някои от тях даже не си правят труда да спрат плътно до бордюрите :evil: ! Да оставим настрана факта, че май в доста големи градове в "европата" този модел си работи и то доста добре.

valjo
14-11-2006, 10:45
абе тука малко работата е от болната на здравата глава, тактиката е чисто комунистическа - "живееш в центъра, а са ела да те шибаме"

кулак народен враг и прочие

абе комунистическите способи са за слабите управленци, като сегашния "3 star police general" ....
но както ние сички знаем , от "идеи" до станало разлика от земята до небето

поживьом - увидем ;)

MONI
14-11-2006, 10:49
Поредната grande тъпотия на ББ и обкръжението му, и колите които сега поне малко се процеждат през центъра, като ги затапят задръстванията ще станат, като в Хонг Конг. Кмет, като мед с х.й да го сочиш. :bash: :bash: :bash:

sorry обаче за едно нещо не си прав мой човек - задръствания в Хонг Конг няма ...
това беше малко офф топик. по въпроса за синята зона - струва ми се тъпо да се ограничава 1 автомобил на семейство. втория къде тогава да се паркира????? изобщо поредната тъпотия...

Човека може би имаше в предвид както е в супер големите градове със задръстванията, ма наистина тука настана неква пълна цигания, то вече 80% е синя зона. Аз работя на Македония (денем абаче :lol: ) и като цяло бръмча в този център от много малък и имам супер много наблюдения за района. Откакто затвориха витошка сичко малко по малко си е*а майката. За да стигнеш на некво супер малко разстояние с тия еднопосочни улици, трябва да минеш целия център на зик-зак. Като попаднеш на двама-трима доставчика на аварийки да саялят нещо, си утрепал половин час. Изобщо задръстванията няма да намалеят ми сичко ше си остане така, единственото което ше се промени ще са приходите на "паркинги и гаражи" от което ние няма да видим нищо.

Има доста които мрънкат, а пък са си дали гаражите и тем подобни за магазини и кафенета.....

ОФФ
Гледам че на Македония вече и светофари има.......

Max
14-11-2006, 10:50
Да оставим настрана факта, че май в доста големи градове в "европата" този модел си работи и то доста добре.

Съгласен съм с колегата! Париж например има такса от 100 евро месечно за правото да се паркира автомобил в централните градски части, но няма ограничение колко коли на семейство могат да паркират. За булевард Витоша, не знам колко от вас си спомнят, че преди '97 година беше пешеходен и тогавашният кмет го отвори "временно" заради ремонта на булевард Ботев. Не знам дали има нормална столица (поне в Европа), която да няма пешеходни улици в центъра.

sharky
14-11-2006, 10:52
Тука мисля, че лекинко преигравате. Единственото тъпо е това с единия автомобил на семейство. Иначе идеята за синя зона (както и тази за бул. Витоша) лично аз я одобрявам. Най-малкото ми писна да се провирам през иглени уши, защото има коли спрели и от двете страни на улицата, а някои от тях даже не си правят труда да спрат плътно до бордюрите :evil: ! Да оставим настрана факта, че май в доста големи градове в "европата" този модел си работи и то доста добре.'

абе пич, кво ше се промени като стане синя зона улица като солунска, която най-вероятно имаш предвид че спират и от днвете страни? Ми нищо, само дето ше се плаща. То и сега Солунска е синя зона. Каква ще е разликата (ползата) за теб, би ли обяснил?

valjo
14-11-2006, 10:53
абе пич, кво ше се промени като стане синя зона улица като солунска, която най-вероятно имаш предвид че спират и от днвете страни? Ми нищо, само дето ше се плаща. То и сега Солунска е синя зона. Каква ще е разликата (ползата) за теб, би ли обяснил?
е ползата е хубавото чувство, че тия дето "живеят в центъра" най после ше ги преебат , как ;)

тва е основния лайтмотив ;)

sharky
14-11-2006, 10:54
Да оставим настрана факта, че май в доста големи градове в "европата" този модел си работи и то доста добре.

Съгласен съм с колегата! Париж например има такса от 100 евро месечно за правото да се паркира автомобил в централните градски части, но няма ограничение колко коли на семейство могат да паркират. За булевард Витоша, не знам колко от вас си спомнят, че преди '97 година беше пешеходен и тогавашният кмет го отвори "временно" заради ремонта на булевард Ботев. Не знам дали има нормална столица (поне в Европа), която да няма пешеходни улици в центъра.

А нали се сещаш от 1997ма до 2007ма колко се е увеличил броя коли, преминаващи през центъра? 10, 20 или 30 пъти :idea: Ами броя на трамваите и тролейбусите :?:

търтей
14-11-2006, 11:08
сега в москва скоро и в у нас:

KGB
14-11-2006, 11:11
В Канада в центъра ако живееш плащаш като Поп :D като има точно определен брой места за живущите, да речем 1000....а колите на живущите са 3000 да речем, няма такива неща като на всяко домакинство по едно парко място...ако се се доредил, доредил, ако не паркираш на майната си.

Освен това, в зимните месеци в определени дни от седмицата и часове нямаш право да паркираш на даденото ти място. Да речем ставаш в 7 и местиш колата до като стане 8 и гледаш да си бърз, за да не ти вземе мястото някой пришелец от другите квартали.

Всичките тези неща и тук ще дойдат 8)

А сега ще вдигат и бензините с около 7-8ст. на литър, за да имало пари за нашата "велика" армия

BatVas
14-11-2006, 11:11
Стига бе, и у нас ли като в Москва ще има улици с по 12 платна (по 6-7 като гледам във всяка посока ) :wink:

KGB
14-11-2006, 11:13
Стига бе, и у нас ли като в Москва ще има улици с по 12 платна (по 6-7 като гледам във всяка посока ) :wink:

Това Васе само в комунистическите страни, Вальо не ще така, оно иска да си се ръга :lol: :lol: :lol:

търтей
14-11-2006, 11:13
В Канада в центъра ако живееш плащаш като Поп
тя петко щото канаде е един град нали?
и навсякъде еднакво? :lol:

KGB
14-11-2006, 11:17
В Канада в центъра ако живееш плащаш като Поп
тя петко щото канаде е един град нали?
и навсякъде еднакво? :lol:

Не го знам туй животно канадЕ :wink: но да Мистер Търтей в двата им най-голями града в които съм живял е така, за Отава май е още по зле.

Но така или иначе няма за каква да роптаете, нещатата ще стават все по-зле и по-зле.

Сега като направят и глобите за неправилно паркиране по 50-150лв. и на горе ще си дойдат нещата по местата лека по лека.

Max
14-11-2006, 11:40
А нали се сещаш от 1997ма до 2007ма колко се е увеличил броя коли, преминаващи през центъра? 10, 20 или 30 пъти :idea: Ами броя на трамваите и тролейбусите :?:

Това, че градът не е проектиран за такъв трафик е съвсем отделна тема. Нямам намерение да се заяждам с никого, просто давам пример с европейския опит. Броят на колите се увеличава не само у нас. :wink: Това с паркирането си е световен проблем и ще става все по-голям, особено в столиците и в големите градове. Просто не виждам защо, когато у нас се вземе каквото и да е решение всички приемат нещата лично, чувстват се прекарани я от комунистите, я от демократите (всеки според убежденията си), т.е. винаги ТЕ са виновни. Както каза търтея, който се чувства прецакан се вдига и отива да протестира, пред общината примерно, пък ако има гражданско общество и тези, които не са лично засегнати се вдигат и подкрепят протеста (в случай, че даденото решение вреди на цялото общество), а у нас какво се получава обикновено - плюем си по форумите, кафенетата и т.н., а реално никой не прави нищо!
Ето, Петко дава пример как е в Канада, предполагам визира Монреал - и там се плаща, явно без коментар от страна на жителите, защото в дадения момент това е най-адекватното решение за тамошната ситуация. Просто хората търсят някакви възможности за изход от проблема, а у нас след като не може да се измисли друго, по-добро решение, се взаимства международно натрупан опит, дали е добър или лош и доколко би сработил у нса, пак казвам е отделна тема. :)

Все пак няма защо да спорим, още по-малко да се караме тук, всеки си има някакво мнение по въпроса и не би отстъпил от него, докато не види работещо решение на проблема приложено на практика.

търтей
14-11-2006, 11:49
петко петко
това че нещо е така в канада не следва че трябва да е по същия начин в българия :wink:

къде да си оставят хората колите като няма паркинги в софия?
или да ги спират в люлин? - т.е. да се премести проблема с паркирането то центъра другаде?
гениално :lol:

ПС ноо та молив - да не говорим за правопис

Tickles
14-11-2006, 11:56
това с центъра е ужас, аз гледам да нямам много път натам, но се налага. Когато е за по-малко време окау, намирам място с 15-20мин. обикаляне, плащам си талонче и нп. Обаче ако трябва да остана цял ден, както сега тия две седмици, направо лудвам.
1 ден.Тръгвам с колата, не намирам и едно място, да не говорим, че на мен ми трябва място за 2 коли, за да паркирам успешно, или някой да паркира вместо мен /очевидците знаят :lol: / Намирам подходящо място многооо далече и вече достатъчно закъсняла - повече от час.
2 ден.Решавам да оставя колата и да взема маршрутка, поне да отпадне проблемът с паркирането. Оказва се, че всичко е претъпкано и не ми спира никой 45 минути, вали и е студено, аз си чакам и закъснявам порядъчно.
3 ден - умувайки как да тръгна пропускам и оставам вкъщи, с мисълта, че това не трябва да се повтаря
4 ден - утре, още не знам какво да предприема :evil:

pent
14-11-2006, 12:06
утре с такси :)

SIS
14-11-2006, 12:18
sharky, просто изказах своето мнение! Не смятам, че само на Солунска има паркирали коли, които заемат по едно платно - това е с ВСЯКА улица по центъра (и не само там), дори и булевардите са така. Каква ще е ползата за мен?! Ами за мен почти никаква - като и вредата няма да е никаква ако не се промени нищо. За мен глупавото в идеята е само това за ограничението за брой на автомобилите на семейство. Ползите за другите, обаче са: 1. Махат се всички таратайки, които си стоят без да са мръдвани в продължение на месеци (да не кажа години) - вервай ми не са малко; 2. Ще паркират хора, които наистина имат работа там и им трябва да паркират, а не някой, който вижда магазин и вместо да спре на 100 метра от магазина без да пречи на движението, се изтипосва на средата на лентата и аз трябва да се съобразявам с него и да се надявам някой от насрещнодвижещите се да ме пусне да мина. Нищо лично - просто мнение!
valjo, определено не се водя от девиза за това, че е важно на другия да му е зле. Смятам, че тези, които живеят в центъра са достатъчно "преебани", за да им трябва повече! Да не говорим, че хич не ме интересува дали ще им е по-зле, че чак и да се радвам за това. Това за комунизма предполагам беше просто шега, защото това е модел който работи във всеки по-голям град в Белгия (там се таксуваш в центъра на града, на летището.... където се сетиш навсякъде), работи и за Лондон като там дори нямаш право да влизаш в центъра, което ме подсеща: http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=515

sharky
14-11-2006, 12:38
Ще направят надземни и подземни паркинги :!: :!: :!: Не ме интересува как, затва си плащам данъци и кво ли още не. Вместо да се продава секи свободен метър за бизнес сгради, да се направят паркинги за всички, с некви нормални цени и тва е :idea:

Kuku
14-11-2006, 12:43
....http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=515Аз така съм минавал на косъм два-три пъти нощем през бариерите в Сл.Бряг, още с "Браво"-то преди години, за щастие без такива малоумни инциденти :lol: 8)
По темата: На мен ми е все тая дали ще има синя зона в центъра, аз като наемател с адрес тук, ще имам място за паркиране :roll:

BatVas
14-11-2006, 13:22
това с центъра е ужас, .................................................. .................................................. ..........4 ден - утре, още не знам какво да предприема :evil:

Слагаш си диванче в офиса и оставаш да нощуваш там :wink:

Аз като си помисля че преди 3 години се оплаквах, че не съм в центъра , а са ме изместили в Павлово - сега обаче съм доволен :D

Tickles
14-11-2006, 13:41
Слагаш си диванче в офиса и оставаш да нощуваш там :wink:

оу не, моето работно място е далечеее от центъра и съм много доволна. Мислех, че не е готино, но то всъщност от работа не мога да мръдна никъде и все виждам 4 стени. Две седмици само ще пребивавам в центъра, но ми е достатъчно за цяла година :(

Между другото, не знам дали някой е гледал вчера "Господари на ефира", даваха репортаж за задръстванията в Младост. По бул.Ал.Малинов има много светофари и 1 км. се минава за около 15-30 минути:shock:

Нинам какво ще правим с тая инфраструктура в "Европата" :roll:

BatVas
14-11-2006, 13:51
Е то вчерашното може и да се подобри малко ако направят нещо с този светофар. Какво му е сложното да сложат едно бутонче щом толкова държат да е там - аз много пресичащи хора не виждам , а и малко по нагоре има друг светофат - те сложили ей така без кръстовище някакъв супер бавен светофар за пешеходци и то при условие че са затворили обходен маршрут :roll:

Борил
14-11-2006, 13:52
Поредната grande тъпотия на ББ и обкръжението му, и колите които сега поне малко се процеждат през центъра, като ги затапят задръстванията ще станат, като в Хонг Конг. Кмет, като мед с х.й да го сочиш. :bash: :bash: :bash:

sorry обаче за едно нещо не си прав мой човек - задръствания в Хонг Конг няма поне не такива като в София по 24часа в денонощието. Там хората спазват правилата, не спират където си поискат, дори бакшишите са супер дисциплинирани и просто няма задръствания, въпреки, че уличките в центъра са доста тесни. Бях там миналата година и го казвам от личен опит, а не защото съм чула нещо си. ето го и доказателството ;)


Колежке за пример само го дадох, по такива "екзотики" не ходя ограничавам се само в Европа, не беше нужно чак толкова да се изтъкваш. :wink:


Прав е sharky с тия пари от данъци каде ни ги събират трябва да се построят подземни/надземни и всякакви паркинги, така е навън където сините зони работят.

Bobo
14-11-2006, 14:12
Аз вчера си говорих с един швейцарец (приятел) и той вика закво да ви прават гаражи кат те сега си лапат яко от горивото което харчите по задръствания и докато обикаляте да паркирате, иначе акциза на горивото е достатъчен за построяване на мноогооо паркинги ма немат далавера управляващите :lol: :lol: :lol:

И требе да ви кажа че е мноо умен тоя швейцарец мене това не ми беше дошло на акъла :roll: :D

BatVas
14-11-2006, 15:18
Аз вчера си говорих с един швейцарец (приятел) и той вика закво да ви прават гаражи кат те сега си лапат яко от горивото което харчите по задръствания и докато обикаляте да паркирате, иначе акциза на горивото е достатъчен за построяване на мноогооо паркинги ма немат далавера управляващите :lol: :lol: :lol:

И требе да ви кажа че е мноо умен тоя швейцарец мене това не ми беше дошло на акъла :roll: :D

Ами да - почти левче от всеки литър за за държавата (това левче се формира от ДДС, Акциз и други дребни - като ДОД на работещите в Нефтохим и Бензиностанциите и от техния Данък печалба ) та общо взето левче на литър в държавния бюджет от всеки литър бензин :shock: Ама поне да махната акцизите за колите - да си купуваме стари 6 цилиндрови машинки - тъкмо ще горим повече бензин

bager
14-11-2006, 21:17
О-па, аз май съм първия от втора смяна( с включване след работа, а не от работа:D )
Та, идеята е ясна -да се влиза в центъра с личен автомобил ще бъде скъпо ( както е в много големи градове в света).
А, я да кажат живущите там как е паркирането и движението след работния ден?

valjo
14-11-2006, 23:24
О-па, аз май съм първия от втора смяна( с включване след работа, а не от работа:D )
Та, идеята е ясна -да се влиза в центъра с личен автомобил ще бъде скъпо ( както е в много големи градове в света).
А, я да кажат живущите там как е паркирането и движението след работния ден?
ми няма ядове .... :)

KGB
14-11-2006, 23:47
петко петко
това че нещо е така в канада не следва че трябва да е по същия начин в българия :wink:

къде да си оставят хората колите като няма паркинги в софия?
или да ги спират в люлин? - т.е. да се премести проблема с паркирането то центъра другаде?
гениално :lol:

ПС ноо та молив - да не говорим за правопис



:lol: :lol: :lol:

Не знам защо си решил, че държавата е длъжна да подсигури на всеки собственик на Х на брой коли, по Х на брой паркинг места.

търтей
15-11-2006, 10:02
петко петко
това че нещо е така в канада не следва че трябва да е по същия начин в българия :wink:

къде да си оставят хората колите като няма паркинги в софия?
или да ги спират в люлин? - т.е. да се премести проблема с паркирането то центъра другаде?
гениално :lol:

ПС ноо та молив - да не говорим за правопис



:lol: :lol: :lol:

Не знам защо си решил, че държавата е длъжна да подсигури на всеки собственик на Х на брой коли, по Х на брой паркинг места.

лелелеле
вальо е прав за некои неща :lol:

държавата уважаени е длъжна да не пречи ибо държавата това съм аз :wink:

BatVas
15-11-2006, 10:20
петко петко
това че нещо е така в канада не следва че трябва да е по същия начин в българия :wink:

къде да си оставят хората колите като няма паркинги в софия?
или да ги спират в люлин? - т.е. да се премести проблема с паркирането то центъра другаде?
гениално :lol:

ПС ноо та молив - да не говорим за правопис



:lol: :lol: :lol:

Не знам защо си решил, че държавата е длъжна да подсигури на всеки собственик на Х на брой коли, по Х на брой паркинг места.

Виж това: http://mediapool.bg/show/?storyid=123353

Щото ти вземат по един лев на литър акциз и ДДС.
И защото сега ще вдигнат акциза на горивата предсрочно(ако не сте разбрали вече за тази година) за да дадът повече пари на Армията (макар, че излишък пак ще има - оправдания за акциза) Е затова :?: :?: :!: :!: :idea:

Lucky
15-11-2006, 11:34
Абе вие не разбрахте ли че тук държавата това си е тя,а ние сме си ние.Това че ни вземат 1 лв от литър за армията, защо си мислиш че са длъжни да ти го върнат под някаква форма :evil:

KGB
16-11-2006, 00:56
[quote="търтей":38mnyd0k]петко петко
това че нещо е така в канада не следва че трябва да е по същия начин в българия :wink:

къде да си оставят хората колите като няма паркинги в софия?
или да ги спират в люлин? - т.е. да се премести проблема с паркирането то центъра другаде?
гениално :lol:

ПС ноо та молив - да не говорим за правопис



:lol: :lol: :lol:

Не знам защо си решил, че държавата е длъжна да подсигури на всеки собственик на Х на брой коли, по Х на брой паркинг места.

лелелеле
вальо е прав за некои неща :lol:

държавата уважаени е длъжна да не пречи ибо държавата това съм аз :wink:[/quote:38mnyd0k]

Държавата не ти е бащиния да си правиш каквото ти си искаш.

sharky
16-11-2006, 08:59
Държавата не ти е бащиния да си правиш каквото ти си искаш.

А кой трябва да определя кво да се прави в държавата, респективно столицата? Ти? Бойко Борисов? Шефа на Паркинги и гаражи? Я кажи че не ти схващам логиката?

pent
16-11-2006, 09:05
А кой трябва да определя кво да се прави в държавата, респективно столицата? Ти? Бойко Борисов? Шефа на Паркинги и гаражи? Я кажи че не ти схващам логиката?

има си правила по които държавата се управлява, наричат се ЗАКОНИ. аз ли трябва да ви обяснявам сега :)

търтей
16-11-2006, 10:06
нищо не си научил у таа канада ей...
бащиния ми е държавата - писах и пак ще напиша - държавата това съм аз - т.е. аз със своя глас решавам какво ще се прави а не примерно гойко, седефчов или нещо подобно :idea:

Lucky
16-11-2006, 10:10
нищо не си научил у таа канада ей...
бащиния ми е държавата - писах и пак ще напиша - държавата това съм аз - т.е. аз със своя глас решавам какво ще се прави а не примерно гойко, седефчов или нещо подобно :idea:

Решаваш само на хартия и думи :evil: реално става това което други гласове решават не твоят{наште} :idea:

търтей
16-11-2006, 10:14
нищо не си научил у таа канада ей...
бащиния ми е държавата - писах и пак ще напиша - държавата това съм аз - т.е. аз със своя глас решавам какво ще се прави а не примерно гойко, седефчов или нещо подобно :idea:

Решаваш само на хартия и думи :evil: реално става това което други гласове решават не твоят{наште} :idea:

не е баш така

аз търпя довреме - едни път съм бутал една "култова" сграда - ако трябва ща я бутна втори път

WhitePower
16-11-2006, 10:39
ще стане като в холандия
палиш колелото на бабти и караш
никви коли
или по скоро само по богатите

Tickles
16-11-2006, 16:10
утре с такси :)

4 ден. След като елиминирах вариантите да отида с кола до центъра, да отида с маршрутка (които не спират, з-то са претъпкани), да си остана вкъщи (това вече не беше опция, след като веднъж се възползвах), се спрях на комбиниран вариант - тръгнах с колата, но се закарах до мястото на тръгване на маршрутките (което е близо), оставих си колата там, качих се безпроблемно, като слязох в центъра, нямаше какво са паркирам, реших си всички проблеми 8)

pent
16-11-2006, 16:17
бене :) ето ти решение!

Kuku
16-11-2006, 16:18
бене :) ето ти решение!И аз от ИТАЛФЕСТ-а съм на тоя принцип :D - удобно, евтино, бързо - за какво ми е GrandePunto.... :roll:

sharky
16-11-2006, 16:21
бене :) ето ти решение!

страхотно решение, Браво!

Max
16-11-2006, 16:28
Аз пък си мислех, че от толкова джентълмени в клуба някой те е закарал. :wink: :D

Kuku
16-11-2006, 16:37
Аз пък си мислех, че от толкова джентълмени в клуба някой те е закарал. :wink: :DПоне компания да и бяха правили в маршрутката... :lol:

търтей
16-11-2006, 16:38
Аз пък си мислех, че от толкова джентълмени в клуба някой те е закарал. :wink: :D
им ти оти са офлянкваш :P

BatVas
16-11-2006, 17:13
бене :) ето ти решение!.......................................... .......... - за какво ми е GrandePunto.... :roll:

ОFF

Затова ли си ходил до магазина на Сузуки? Вярно че 48 не е равно на 71 - или бъркам нещо :?: Затвърдил си впечетлението което имам за Миркат от преди 6 месеца :!:

Kuku
16-11-2006, 17:20
:offtopic:

................................................. - за какво ми е GrandePunto.... :roll:

ОFF

Затова ли си ходил до магазина на Сузуки? Вярно че 48 не е равно на 71 - или бъркам нещо :?: Затвърдил си впечетлението което имам за Миркат от преди 6 месеца :!:Дааа, ходих с Иван и тоя олигофрен напсува продавача :lol: :lol: :lol:
Той май не го чу, ама аз паднах от смях отвън :lol:
Иванко много му се нервира, щеше да се връща с въздушна пушка да го чака на паркинга на Билла и да го стреля в задника :lol: :lol: :lol:
Попиках се от смях... :lol: :lol: :lol:

pent
16-11-2006, 17:25
последни новини по темата:

"От март плащаме за паркиране в столичната "синя зона" и чрез sms"

Плащането ще става чрез изпращане на sms с номера на автомобила, а контрольорите на общинската фирма "Паркинги и гаражи" ЕАД ще проверяват чрез специални апарати дали таксата е платена.

Източник:
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=965775

BatVas
16-11-2006, 17:33
последни новини по темата:

"От март плащаме за паркиране в столичната "синя зона" и чрез sms"

Плащането ще става чрез изпращане на sms с номера на автомобила, а контрольорите на общинската фирма "Паркинги и гаражи" ЕАД ще проверяват чрез специални апарати дали таксата е платена.

Източник:
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=965775

Е това е добре- като видя , че закъснявам - пращам нов СМС :wink:

pent
16-11-2006, 17:36
мда, стоиш си на топло в офиса... и не мислиш за скоби и паяци :)

ne0
16-11-2006, 17:36
Ще ме извинявате ама ПИКА_ на секви глупави начини да се взимат пари от хората. В тая наща хубава България така побългаряваме всичко от запада, че хем по техните методи, хем ефект няма, пък пари се взимат.....