PDA

View Full Version : Дино резултати - обсъждане, мнения



oem
19-03-2012, 16:06
Aйде и аз една лека графика да пусна.

Power: 153.2 CV
Torque: 187.9 Nm @ 5318 Rpm

https://lh3.googleusercontent.com/-U_MXGSWvMmo/T2ZBMQXfKhI/AAAAAAAADVg/Dw3fqEZWJ-A/s912/malkotoQV.png

Добре изглеждат нещата. Това в крайна сметка е от 2.0 мотор с генерация и валове или е със стандартни все още?


Аз така като гледам графиката на въртящия момент ми се струва да е с валове. И ако може да задам въпроса за между 4000 и 5000 об. какво се случва?

Bobo
21-03-2012, 01:23
Не, аз също нямам. За това питам :)

Тва го знаеме ;) Та помисли сериозно в/у графиката и има шанс да разбереш какво се случва ;)

И сериозно ти предлагам да спреш да спамиш и да се опитваш да плюеш щото не ти се получава ;) Тая тема е за дино графики, намери си и ти оптимистично дино и поствай на воля :waving: ;)

oem
21-03-2012, 10:20
Тва го знаеме ;) Та помисли сериозно в/у графиката и има шанс да разбереш какво се случва ;)

И сериозно ти предлагам да спреш да спамиш и да се опитваш да плюеш щото не ти се получава ;) Тая тема е за дино графики, намери си и ти оптимистично дино и поствай на воля :waving: ;)

Аз само мога да предполагам. От графиката може да се види, само че има проблем, но не и точно какъв тъй като причините може да са няколко, а вие сте хората дето трябва да знаете какво и що. Ако сте настройвали на диното трябва да сте разбрали какво е, но то си е ваша работа дали ще споделите или не :) Ако само е измерена може по-точно да се предположи какво трябва да се бутне :)

И все пак аз не твърдя, че графиката е зле и нямам за цел да се правя на интересен :)

Bobo
21-03-2012, 14:18
Аз само мога да предполагам. От графиката може да се види, само че има проблем, но не и точно какъв тъй като причините може да са няколко, а вие сте хората дето трябва да знаете какво и що. Ако сте настройвали на диното трябва да сте разбрали какво е, но то си е ваша работа дали ще споделите или не :) Ако само е измерена може по-точно да се предположи какво трябва да се бутне :)

И все пак аз не твърдя, че графиката е зле и нямам за цел да се правя на интересен :)

Това вече е друг вид писане ;) Та колата няма никакъв проблем, профила на валовете е за силни средни към високи обороти, според предавателните числа е най добре пада да е там, този пад няма как да се избегне на кола с вариятор ;) А и на пътя в колата съвсем не се усеща това нещо ;) По принцип мога да заравня графиката да не си личи пада, но колата ще изгуби доста от платото на въртящия момент ;)

oem
21-03-2012, 14:24
Според мен се усеща като леко забавяне при високи предавки. С аванса дали не може да се поизправи малко без да е за сметка на торк-а в другите обороти? Предполагам сте пробвали де.... ама все пак. Наясно съм, че този пад е след като затвори вариатора, но ти можеш да го задържиш поне до 4500 или не става?

Между другото какви всъщност са тези валове? Те бяха при мен за малко но съвсем не са като моите. А беше писано, че са 511-ки на каткамс. Не помня точно какъв им беше лифта но и на 512 не отговаряха. Предполагам, че вече сте ги измерили поне :)

Васил Петров
21-03-2012, 17:49
Между другото какви всъщност са тези валове? Те бяха при мен за малко но съвсем не са като моите. А беше писано, че са 511-ки на каткамс. Не помня точно какъв им беше лифта но и на 512 не отговаряха. Предполагам, че вече сте ги измерили поне :)

Моите валове са мерени и гледани. И са от първите 511.
А твоите премери ли ги? За кой модел идват?

oem
21-03-2012, 18:25
511 са както ги дават catcams в характеристиката си. Лифта и градусите си идват точно. Само магистралките за вариатора дето липсваха, но на обемната ерозия станаха перфектно. А иначе имам спомен, че твоите гърбици бяха малко по-високи, но както и да е. Оспамихме темата :)

WhitePower
21-03-2012, 22:44
http://www.youtube.com/watch?v=1SESymzSles
а за мойто дино какво ще кажете ;)
http://i202.photobucket.com/albums/aa151/orlingenchev/puntoDino.jpg

Bobo
21-03-2012, 23:17
http://www.youtube.com/watch?v=1SESymzSles
а за мойто дино какво ще кажете ;)
http://i202.photobucket.com/albums/aa151/orlingenchev/puntoDino.jpg

Аз ще ти кажа че дино няма ;) Там дето ти се иска да гледаш не гледай щото ще сбъркаш ;)

badmadafaka
10-04-2012, 11:33
И аз да забия един пирон на тази стена и да няма да е последния защо както винаги има неща за до оправане и го знаем

Това е туйнспарк с валове, генерация и друго..?
На мен ми изглежда доста добре... :crazy:

digitalundgrd
10-04-2012, 12:28
Тва е 156 2.0 туин спарк Селе. Едно време момчето беше пуснал клипче с ускорение до 160 ли нещо такова и всички "разбирачи" веднага го нахраниха, че колата не върви ;) А сега да видим какво ще кажат:) Резултата го има черно на бяло!

Браво колега (т-1000), искрено се радвам за резултата, който си постигнал ;) Аз имам само едно питане генерацията 4 2 1 или 4 в 1 е ;)

t-1000
10-04-2012, 13:07
Тва е 156 2.0 туин спарк Селе. Едно време момчето беше пуснал клипче с ускорение до 160 ли нещо такова и всички "разбирачи" веднага го нахраниха, че колата не върви ;) А сега да видим какво ще кажат:) Резултата го има черно на бяло!

Браво колега (т-1000), искрено се радвам за резултата, който си постигнал ;) Аз имам само едно питане генерацията 4 2 1 или 4 в 1 е ;)
4-2-1

oem
10-04-2012, 13:55
Браво. Видях графиката в другата тема. Дала е доста добри резултати във високите. С какви валове е колата?

digitalundgrd
10-04-2012, 16:08
Пайпър камс, до колкото си спомням ;) Цената на валовете е супер (репро), но там минаваш на механични повдигачи..

Васил Петров
10-04-2012, 16:10
Пайпър камс, до колкото си спомням ;) Цената на валовете е супер (репро), но там минаваш на механични повдигачи..

И колата е без Вариатор. :prescription:

Но колегата си е направил доста добре мотора.

badmadafaka
10-04-2012, 16:19
На сайта имат и модел дето е ОК за хидравлични и градусите му доколкото видях са по-агресивни от еквивалентния "кеткамс"... А какво значи това "репро" в цената, че не разбрах..?

digitalundgrd
10-04-2012, 16:21
Даваш си твоите валУвИ на пичовете от Пайпър камс, и те ги "правят" тунинг (променят профила на гърбиците) ;) Цената е много изгодна на този вариант (£210.00)... Къде са 1200-1400лв за кат камс, къде 500лв ;) Вече за заигравката с преправянето на главата към "механика" трябва да имаш човек и той да ти вземе някакви прилични пари....

Има вариант и за хидравлични повдигачи, но все си мисля, че тръгнеш ли да се "валосваш" по-добре като колегата - 180 коня, а не примерно с по-малки валове 150-160..Не знам де, всеки си преценява и за какво ще си ползва колата....

WhitePower
10-04-2012, 16:24
Аз ще ти кажа че дино няма ;) Там дето ти се иска да гледаш не гледай щото ще сбъркаш ;)

туй дето го пише на монтора го рзпечата и на хартията ма не я взех щото сметнах за ненужно , ама после ме хвана яд че не я взех

oem
10-04-2012, 16:30
Агресивни са валовете, добра мощност е изкарала с тях. Колегата ми каза какви са. Дано и в ниските да не е много хард за возене. Цената наистина е добра.

tqnbtb
10-04-2012, 17:49
я я кажете тва 210 евро е цена за 1 вал ли ? къде се изпращат валовете предполагам не е в Бг услугата я който знае нещо да каже плс .. Внушителна графика

nastybg
10-04-2012, 19:08
я я кажете тва 210 евро е цена за 1 вал ли ? къде се изпращат валовете предполагам не е в Бг услугата я който знае нещо да каже плс .. Внушителна графика

Не е 210 евро, а 210£, който е 2.45 някъде ... до колкото знам, може да се обърнеш до най-близкия дилър на каткамс, който е в румъния, но по думи на колегата е малко бавен в сроковете !

tqnbtb
10-04-2012, 20:31
баце тва нали не са кат камс бе ? кат камс предлагат готови валове не да дадеш някви и да ги направят ..

digitalundgrd
10-04-2012, 20:39
Даваш си твоите валУвИ на пичовете от Пайпър камс, и те ги "правят" тунинг (променят профила на гърбиците) ;) Цената е много изгодна на този вариант (£210.00)... Къде са 1200-1400лв за кат камс, къде 500лв ;) Вече за заигравката с преправянето на главата към "механика" трябва да имаш човек и той да ти вземе някакви прилични пари....

Цената е за 2-та вала...Пращаш ги в Англия :prescription:

Bobo
10-04-2012, 21:49
Нещата хич не са толкова прости колкото си мислите, момчето бая се постара с този мотор и пак има за доискусуряване ;) Иначе резултата е задоволителен но мисля че мога спокойно да изкарам повече коне от колата, ако накарам селето да превключва на по-високи обороти ;) Сега ще работя по тоя въпрос. Смятам че 185 коня при 7600 оборота ще е добре ;) Колата в момента реално превключва на 7000 и малко оборота и затва неможем да видим потенциала на колата.

tqnbtb
10-04-2012, 22:20
а смисъл как се е постарал само валове (и повдигачи и порт) от главата ли е отнемано или бутала са сменяни ? за атмосферен мотор направо смайва ..

Bobo
10-04-2012, 22:22
а смисъл как се е постарал само валове (и повдигачи и порт) от главата ли е отнемано или бутала са сменяни ? за атмосферен мотор направо смайва ..

Буталата са оригинални но мотора е сгъстен на около 11,2 според собственника според мен е малко повече ;) Освен това за да се постигнат такива коне с тези валове се иска сериозно ВЕ на мотора, има и фактори като, колектор и генерация също ;)

abart_
12-04-2012, 11:17
Добро постижение браво ;)

дано стане заигравката със селе-то,че е грехота да се върти валосан Т.С само до 7к..........ако не-една обикновенна кутия,и проблема се решава :)

Bobo
12-04-2012, 22:45
Добро постижение браво ;)

дано стане заигравката със селе-то,че е грехота да се върти валосан Т.С само до 7к..........ако не-една обикновенна кутия,и проблема се решава :)

Чара му е в селето ;)