PDA

View Full Version : Луда работа



Алфист11
26-03-2012, 11:07
Колеги,възможно ли е всички тоци в колата да се бъгнат едновременно.Вчера както си карах си подминах една патрулка и при първото примигване за сигнализация на отсрещната кола ics са взе да премигва и спря да хваща радио,по таблото светнаха някои лампички,които сами си изгаснаха,колата прехълца 2-3 пъти и осветлението на таблото ту се усилваше,ту намаляше почти до изгасяне.След като се прибрах,откачих акумулатора-пак го закачих,повторих процедурата с примигването и нямаше и помен от споменатите проблеми.

old alfist
26-03-2012, 11:16
Колеги,възможно ли е всички тоци в колата да се бъгнат едновременно.Вчера както си карах си подминах една патрулка и при първото примигване за сигнализация на отсрещната кола ics са взе да премигва и спря да хваща радио,по таблото светнаха някои лампички,които сами си изгаснаха,колата прехълца 2-3 пъти и осветлението на таблото ту се усилваше,ту намаляше почти до изгасяне.След като се прибрах,откачих акумулатора-пак го закачих,повторих процедурата с примигването и нямаше и помен от споменатите проблеми.

Добре познати симптоми - виж при мен как се оправиха нещата : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61659

Алфист11
26-03-2012, 11:30
Явно може да се получат от много неща тези проблеми.Мисля да покарам още малко и ако пак се получи нещо такова да ходя директно в сервиз,че аз от тоци грам не разбирам.Колко струва това реле и намира ли се ново ?

old alfist
26-03-2012, 11:34
Явно може да се получат от много неща тези проблеми.Мисля да покарам още малко и ако пак се получи нещо такова да ходя директно в сервиз,че аз от тоци грам не разбирам.Колко струва това реле и намира ли се ново ?

Релето ново струва 5лв., а за труд около 50лв

gorbi
26-03-2012, 11:38
Прилича на няколко неща:

- отиващи си четки на алтернатора;
- лоша маса;
- лоша връзка на някое релес куплунга в който е забито.

Ако не си правил алтернатор, не е лошо да го заведеш на доктор, ако и да са ти добре четките - може да се почисти и да ти кажат накъде са, все някой хубав ден ще свършат ;)

Алфист11
26-03-2012, 11:39
Благодаря за отговора.Аз днес покарах градско,нямаше проблеми,но ако повтори веднага я водя в сервиз,за да не ме остави някъде на път.

Коки
27-03-2012, 16:26
...колата прехълца 2-3 пъти...

А каква е колата?

Алфист11
27-03-2012, 17:01
Алфа 166,бензин 2.0 тс

qpwo
27-03-2012, 18:16
Колега, щом колата ти е прехлъцнала, вероятно е изгаснала - например при натиснат съеденител ми се е случвало с рязко спиране да угасва... И ако си пуснал съеденителя е прехълцала и е запалила... Лампичките са угаснали...
Разбира се това е само вариант...:waving:

Алфист11
28-03-2012, 10:29
Ами в случая на мен ми е изгаснала с примигването на фаровете ? Може би е било нещо моментно.След като откачих и отново закачих клемите на акумулатора си я карам всеки ден и няма проблеми......няма и бушони изгорели,защото всичко си работи.......

Коки
28-03-2012, 14:40
Ами в случая на мен ми е изгаснала с примигването на фаровете ? Може би е било нещо моментно.След като откачих и отново закачих клемите на акумулатора си я карам всеки ден и няма проблеми......няма и бушони изгорели,защото всичко си работи.......

Вероятно някоя от клемите на акумулатора да е била разхлабена.

Алфист11
28-03-2012, 15:05
Може и клема да е било,защото сега си ги стегнал хубаво и няма проблем.Ако повтори номера отново ще ви пиша .Благодаря за мненията и отзивчивостта на всички.