PDA

View Full Version : Машинки за сваляне на стъклата при отваряне на вратата



italfen
27-03-2012, 11:00
Въпроса ми е на колко от вас работят машинките които са на ключалките и при отворена врата свалят стъклото съвсем малко и после като се затвори я вдигат... Това е направено с целта за по-добро уплътнение на прозорците защото вратите нямат рамки... Само на дясната ми врата работи, а пък лявата ми врата леко трябва да се регулира а без такава машинка не става да се направи перфектно...
Някой от вас знае ли какъв е проблема на тея машинки къде стоят и как може да се поправят? Знам, че май след 2ра фаза ГТВ ги монтират...?

SGB
27-03-2012, 13:00
Колега сигурен ли си, че при теб така е оригинално, защото ако имам такива машинки на прозорците ще съм много щастлив човек, дори и да не работят от нещо. Не знам на Spider-a това да го има като фабрична екстра, много ме зайнтригува с този пост.

salex75
27-03-2012, 14:57
При BMW купе е така . но няма машинки колега , а датчик на "ключалката" тази която е на купето. Пробвай на отворена врата да го стиснеш и виж дали сработват. Когато се износи палчето , тогава отказват. Така е поне при бмв купе. Пак уточнявам ,че датчика за това е на купето - там където защипва ключалката на вратата.

SGB
27-03-2012, 15:13
Стана ми интересно и се зачетох в Repair manual-a. И найстина се оказа че фабрично има такъв механизъм.
(http://imageshack.us/photo/my-images/714/spiderwindow.jpg/)

Jorkkoo
27-03-2012, 15:54
Въпроса ми е на колко от вас работят машинките които са на ключалките и при отворена врата свалят стъклото съвсем малко и после като се затвори я вдигат... Това е направено с целта за по-добро уплътнение на прозорците защото вратите нямат рамки... Само на дясната ми врата работи, а пък лявата ми врата леко трябва да се регулира а без такава машинка не става да се направи перфектно...
Някой от вас знае ли какъв е проблема на тея машинки къде стоят и как може да се поправят? Знам, че май след 2ра фаза ГТВ ги монтират...?

И аз това се чудех колко малоумно е направено да не се свалят с малко прозорците, моите винаги защипваха уплътнението отгоре и много се дразнех. Моята едва ли има такава екстра, но с удоволствие бих си сложил ако намеря от някъде. :)

oinotnA
27-03-2012, 16:39
Моето никога не е работело(все пак колата я взех секън хенд),но дали го има на всички след фаза 2 както казваш или е допълнителна екстра?Спомням си,че с един приятел който има БМВ-купе това обсъждахме,как може да я няма тази екстра при положение,че и ГТВ-то няма рамка на вратата : )!

SGB
27-03-2012, 17:58
Доколкото прочетох в alfaowner-а тази опция я има фабрично на колите пройзведени след Юни 2000та. Въпроса е може ли да се сложи на кола преди 2000та?

dilian alfa gtv
29-03-2012, 15:21
На колегата BATVAS ГТВ-то 3.0 V6 я има тази опция,колата е 2001год мисля,моята фаза 2 също нямаше.