PDA

View Full Version : Свети постоянно



muskula
30-03-2012, 12:19
Здравейте колеги
Тази сутрин слизам да вадя колата от гаража и какво да видя лявата стрелка на мигача свети постоянно без да са включени мигачите иначе мигачите си работят ,когато включа ляв мигача работи но стрелката не мига а свети постоянно .Моля колеги насочете ме къде да търся проблема .Благодаря предварително.

ecotronic
30-03-2012, 12:45
Свали долната тапицирия отдясно на ICS-а:

http://snimki.be//store/1/cl1.jpg


Зад ICS - а има зелена пластмасова кутийка, от лявата страна на жълтата (отбелязана с червено):

http://snimki.be//store/1/cl2.jpg

Сваляш зелената кутийка и я отваряш. Проблемът най-вероятно е в нея.
Почистваш и възстановяваш прекъснали пътечки по платката.

muskula
30-03-2012, 23:11
Колега много благодаря за бързия отговор ,още утре ще го сваля и ще го прегледам ,след което ще пиша дали има решение на проблема :cheers:

Коки
02-04-2012, 15:24
Колега много благодаря за бързия отговор ,още утре ще го сваля и ще го прегледам ,след което ще пиша дали има решение на проблема :cheers:

Колега, огледай за теч или влага наоколо, защото често се пука радиаторът на парното и от него капе върху това реле, та оттам идват мизериите. При мен беше така. Взех релето от морга и направо го смених, но трябваше да сменя и въпросния радиатор.

muskula
03-04-2012, 08:31
Да колега точно от там е проблема от радиатора на парното .Вчера свалих въпросното реле и го отворих видях ,че вътре е влажно от антифриз вследствие на което има няколко окислени писти ,който като почистих се оказаха прекъснати .Колега каква е цената на релето 2-ра ръка ако помниш ориентировъчно .
Мерси предварително

Коки
03-04-2012, 10:04
Да колега точно от там е проблема от радиатора на парното .Вчера свалих въпросното реле и го отворих видях ,че вътре е влажно от антифриз вследствие на което има няколко окислени писти ,който като почистих се оказаха прекъснати .Колега каква е цената на релето 2-ра ръка ако помниш ориентировъчно .
Мерси предварително

Май 30 лв ми взеха, ама онзи беше скъпар. Прозвъни обявите за 166 на части и ги пробвай на 15-20 лв.

Това е слабо място на нашите коли. Аз използвах случая да ми оправят и клапата вътре/вън за въздуха, защото и тя се прецаква и на дисплея пише air conditioner faulty.

По-важно е да сложиш нов радиатор на парното, защото ако вземеш 2-ра ръка, най-вероятно след време ще се получи същото.

ecotronic
03-04-2012, 11:39
Да колега точно от там е проблема от радиатора на парното .Вчера свалих въпросното реле и го отворих видях ,че вътре е влажно от антифриз вследствие на което има няколко окислени писти ,който като почистих се оказаха прекъснати .Колега каква е цената на релето 2-ра ръка ако помниш ориентировъчно .
Мерси предварително

Опитай първо да възстановиш пистите. При мен беше подобна ситуация и след почистване и възстановяване на прекъснатите пътечки, всичко заработи.
И един съвет: Като го сглобяваш го уплътни със силикон. А така също и другите 2 модула.

qpwo
03-04-2012, 17:33
Колеги, аз нямам проблеми с релетата, но ми се запотява и омазнява предното стъкло. Та от въпросното радиаторче ли е проблема?

Коки
03-04-2012, 18:09
Колеги, аз нямам проблеми с релетата, но ми се запотява и омазнява предното стъкло. Та от въпросното радиаторче ли е проблема?

Разрови в раздела, някъде имаше тема по въпроса.

Murderer
03-04-2012, 18:17
Колеги, аз нямам проблеми с релетата, но ми се запотява и омазнява предното стъкло. Та от въпросното радиаторче ли е проблема?

Да бе,колега и аз имам подобен проблем...
защо така се получава:gruebel:

Коки
03-04-2012, 18:39
Разрови в раздела, някъде имаше тема по въпроса.

Ето я темата:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56806&highlight=%E8%E7%EF%EE%F2%FF%E2%E0%ED%E5

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:30 ----------

Тук също е обсъждан този проблем:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31119&highlight=%E8%E7%EF%EE%F2%FF%E2%E0%ED%E5

iveli
03-04-2012, 19:22
Ако ви се губи антифриз по малко (изключвам нормалната фира) и неможе да видите откъде тече то е или водна помпа или радиаторче парно Единият теч или сълзене се вижда като се свали ангренажният капак а другият като се свали кората в пасажерските крака и се погледнат най вече релетата