PDA

View Full Version : Проблем с Ловато алфа 145 1.4 16в тс



Zafo_84
31-03-2012, 20:51
Здравейте колеги!!!
пускам темата защото не намирам нищо конкретно по моя проблем,та карам 145 1.4 16 тс с обикновена газова ловато и на последък почна да пука по време на движение например по баир ако съм на 5 и не сваля на 4 и подам повече газ и пука!
държа да отбелжа че колата се кара нон-стоп по 2500 на месец (вече съм минал 100 000 км. сменям филтър през 5 000) нищо по газовата не е пипано само сипвам и карам,та и разхода ми се качи с 2 до 3 литра и много ми играят оборотите на място и като изключа от скорост почти загасва.
Има и един момент до към 2500 оборота е мудна все едно и свъшва газта и после се отпушва,ако може някой да помогне или да ме посъветва какво следва Моля заповядайте,Живея в софия евентоално за сервиз,Благодаря ви предварително :prescription:

Tedo
31-03-2012, 21:00
Изпарителя ти е за ремонт или за нов, зависи дали подлежи на ремонт и дали ще сметнеш че ти е по-изгодно
За сервиз се обърни към колегата Роби

robygas
31-03-2012, 21:08
...ако може някой да помогне или да ме посъветва какво следва Моля заповядайте,Живея в софия евентоално за сервиз,Благодаря ви предварително :prescription:

Следва сервизиране на изпарителя, газовия клапан и реглаж.:prescription:

Zafo_84
31-03-2012, 21:30
Следва сервизиране на изпарителя, газовия клапан и реглаж.:prescription:



Мерси колега,колко ще струва тази процедура,и колко време най-вече ще отнеме че аз колкото не спя в колата хахахах,пиши къде си за диагностика първо да я видиш как се държи,преди да се хвърлям в големите води,цена на диагностика,Благодаря!!!

пп кой газов клапан тоя на изпарителя или на тръбата която идва от бутилката ?

ecotronic
31-03-2012, 22:18
Пукането може да се дължи на проблеми по запалителната система. Калпави свещи или кабели.

Zafo_84
31-03-2012, 22:59
Пукането може да се дължи на проблеми по запалителната система. Калпави свещи или кабели.


Свещите са бош на 40 000 а кабелите не сън ги сменял мн са скъпи има ли някакви заместители?

ecotronic
31-03-2012, 23:11
Свещите са бош на 40 000 а кабелите не сън ги сменял мн са скъпи има ли някакви заместители?

Като начало направи това, за което те съветват колегите. Смяна на карантията на изпарителя и реглаж. За такъв пробег това си е съвсем в реда на нещата. Ако тогава все още ги има гърмежите, ще се ориентираш към кабели и свещи.