PDA

View Full Version : Нововъведение в правилата за публикуване в купува/продава !!!



Kamen666
02-04-2012, 22:02
Моля всички колеги и потребители да се запознаят с малките нововъведения в правилата на форума упоменати тук:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69975

Гратисен период до 09.04.2012 за недоразбралите ,след това обявите не отговарящи на тези изисквания ще бъдет изтриване поетапно.





Независимо от това, какво се продава, обявяването на цена е задължително!

Публикуването на РЕАЛНИ снимки към обявите е задължително.

При публикуване на обявите трябва да оставите по-изчерпателна информация за продукта или стоката, която продавате, за да улесните потребителите, които биха имали интерес, а също така и да ускорите процеса на продажба. Също начин за контакт с вас.Например за обява от типа: "Продавам гуми. Перфектни са!", първо много потребители не биха проявили интерес и второ ще има около 10 въпроса от типа: "В кой град са гумите? / Коя година са? / Каква е цената?" и др., което не е в интерес нито на продавача, нито на купувача. По-изчерпателната информация е от полза!


Обяви, които не са пуснати по този образец няма да бъдат одобрени !!!


От заглавието или описанието на темата трябва да става ясно какво се продава или купува.

Също така е наказуемо, потребители, които нямат отношение към стоката или продукта, който се предлага да не изразяват мнения или оффтопици от типа: "А бе, т'ва нищо не струва" или "Ти луд ли си такиаа пари да му искаш бе?". Нека запазим и доброто отношение във форума.

След приключване на обявата, когато продукта е продаден, темата се заключва, а не се трие. Целта е мненията да останат във форума и да служат и на други потребители. Например ако даден потребител търси 15" джанти и във форума има тема, която обаче е заключена, даденият потребител поне може да се сдобие с ползена информация какви горе долу са цените на 15" джанти или къде може да се намерят добри такива.



След гласуване на мод екипа се забранява потребителите да "ЪП-ват" обявите /В РАЗДЕЛИ-"КУПУВА-ПРОДАВА"/преди да са изминали 24 часа от предишния "ЪП", т.е. имат право само на един "ЪП" в рамките на 24 ч. За "ЪП" се считат както мненията на автора на темата така и мненията на всички други потребители. Първоначално потребителите само ще бъдат предупреждавани, а при 2-3 и т.н. нарушение ще бъдат наказвани!
Забраната влиза в сила от 10.04.2009 г.

Нововъведенията в правилата влизат в сила от 09.04.2012 г.

salex75
02-04-2012, 22:14
:big_bow_down:Напълно подкрепям тази промяна, вярвам че ще е от полза на всички колеги. Още веднъж - :bravo:, за "виновните" за тази промяна...

acko88
05-04-2012, 21:48
Въпросите и отговорите считат ли се за ЪП,мисълта ми е ако някой ме пита нещо трябва ли да чакам 24 часа за да му отговоря в темата?:plane:

Sunny
05-04-2012, 21:51
Въпросите и отговорите считат ли се за ЪП,мисълта ми е ако някой ме пита нещо трябва ли да чакам 24 часа за да му отговоря в темата?:plane:

Е може и на ЛС да му отговориш .
Принципно добре би било и въпросите да са на ЛС ноооо .... тогава пък Камен няма да има какво да трие ;)

nicola 59
05-04-2012, 23:28
Е може и на ЛС да му отговориш .
Принципно добре би било и въпросите да са на ЛС ноооо .... тогава пък Камен няма да има какво да трие ;)

Нали точно това предложих в една друга тема пуска се обявата и краи никои не може повече да пише в нея.като вестник четеш и после лични телефони как ти е кеф,ама пак добре и новите правила бива браво на Камен.

acko88
06-04-2012, 09:19
Е може и на ЛС да му отговориш .
Принципно добре би било и въпросите да са на ЛС ноооо .... тогава пък Камен няма да има какво да трие ;)

Е да но ако въпросът е такъв че касае и другите евентуални клиенти?Ъп-ването нека е на 24 часа,но ако има въпроси трябва да може да се отговаря.

Kamen666
06-04-2012, 09:27
Въпроси и отговори - всичко се счита за ЪП
Независимо дали са от автора на темата,или от други потребители.
Понякога се вземат за по-ранен ъп,друг път за спам и т.н.
А и все пак затова я има така удобната ни система за лични съобщения :)
Аз я ползвам доста често и кореспондирам със наказани и недоволни потребители ;)

angelovi69
06-04-2012, 12:36
Предлагам да се вписва задължително кодът на боята , когато се продават автомобили на части, а не например цвят Патладжан. Щото и патладжана има много нюанси

Sunny
06-04-2012, 17:45
Е да но ако въпросът е такъв че касае и другите евентуални клиенти?Ъп-ването нека е на 24 часа,но ако има въпроси трябва да може да се отговаря.

Предполагам ще се съгласиш ,че който иска да си продаде стоката бързо може и да си направи труда да даде максимално подробна информация която касае повечето евентуални запитвания .

Който иска намира начин , който не иска търси причина :smoke:

Mury
06-04-2012, 17:48
Въпроси и отговори - всичко се счита за ЪП
Независимо дали са от автора на темата,или от други потребители.
Понякога се вземат за по-ранен ъп,друг път за спам и т.н.
А и все пак затова я има така удобната ни система за лични съобщения :)
Аз я ползвам доста често и кореспондирам със наказани и недоволни потребители ;)

Искаш да кажеш,че ако съм пуснал обява и някой иска да ме пита нещо,трябва да чака 24 ч.,тва е меко казано тъпо.Много хора не ползват и не обичат Л.С.,кво правиме в случая,малко стават нещата като с подновяването на членския внос на КАРБ :drool::drool::drool::drool::drool::drool:

Kamen666
06-04-2012, 19:59
Искаш да кажеш,че ако съм пуснал обява и някой иска да ме пита нещо,трябва да чака 24 ч.,тва е меко казано тъпо.Много хора не ползват и не обичат Л.С.,кво правиме в случая,малко стават нещата като с подновяването на членския внос на КАРБ :drool::drool::drool::drool::drool::drool:

Ти сега недей намесва КАРБ :)
Точно това искам да кажа,и то не е от вчера де...просто го доучняваме.
Със същия успех може да те пита на ЛС,по тел,в скайп във фейса и ти да му отговориш мигновенно :)
Иначе става един чат.....темата се ъп-ва постоянно,останалите потребители почват да репортват и да недоволстват и т.н. ,знаеш как е ;)

Jivko7777
07-04-2012, 01:21
Искаш да кажеш,че ако съм пуснал обява и някой иска да ме пита нещо,трябва да чака 24 ч.,тва е меко казано тъпо.Много хора не ползват и не обичат Л.С.,кво правиме в случая,малко стават нещата като с подновяването на членския внос на КАРБ :drool::drool::drool::drool::drool::drool:

Той ако толкова много е на зор и иска да те пита ще ти звънне по телефона!

ПП: Направете темите с бутон UP като другите и готово!

Кайо
09-04-2012, 08:47
Нали точно това предложих в една друга тема пуска се обявата и краи никои не може повече да пише в нея.като вестник четеш и после лични телефони как ти е кеф,ама пак добре и новите правила бива браво на Камен.

Е това и аз няколко пъти съм го писал,така е в гръцкият форум,пуска се обявата и от там на там всичко е на ЛС,няма ъп,няма ръп,дори и редакция не можеш да направиш на собствената си обява,за редакция пускаш ЛС на модератора и той я прави,след три месеца обявата се изтрива автоматично,ако искаш я пускаш после пак.
Но нашият раздел ,,Продава" е един огромен онлайн магазин и това с редакцията можем да го спестим на модераторите,ъповете да останата само за платените обяви,все пак там хората си плащат за тях.......

Bonev
09-04-2012, 13:41
Искам да попитам, когато пусна обява за продажба, кога ще бъде публикувана? Ако не бъде одобрена, аз ще бъда ли уведомен за това или трябва да проверявам ежечасно, дали и публикувана или не е? Питам, защото вчера пуснах обява, но досега не я виждам, а ми е интересно ако не е одобрена, какво точно съм пропуснал.

robygas
09-04-2012, 13:51
Искам да попитам, когато пусна обява за продажба, кога ще бъде публикувана? Ако не бъде одобрена, аз ще бъда ли уведомен за това или трябва да проверявам ежечасно, дали и публикувана или не е? Питам, защото вчера пуснах обява, но досега не я виждам, а ми е интересно ако не е одобрена, какво точно съм пропуснал.

Одобрена е.
Само да те питам: -Ти на мое място как би погледнал на обява за кола която е "Очакван внос"?
Дали не би се замислил, че е за Търговския раздел?

Bonev
09-04-2012, 14:01
Одобрена е.
Само да те питам: -Ти на мое място как би погледнал на обява за кола която е "Очакван внос"?
Дали не би се замислил, че е за Търговския раздел?

Моля да бъда извинен, ако съм се изразил неправилно! Колата съм я купил и просто чакам да ми я изпрати един приятел от Италия. Затова така съм написал.

robygas
09-04-2012, 14:09
Предположих, че е такава схемата-затова е вече действаща.

nicola 59
09-04-2012, 17:44
Одобрена е.
Само да те питам: -Ти на мое място как би погледнал на обява за кола която е "Очакван внос"?
Дали не би се замислил, че е за Търговския раздел?

Ти не трябва да гледаш нищо и ако обявата на момчето е в нормите на форума да я пуснеш аз имам 3 коли на мое име и само една е в бг а другите 2 са в чужбина и са на мое име от 2 години преди да таксуваш другите за комерсиални погледни си раздела понеже 90 процента от обявите са комерсиални .Ако с нещо съм нарушил пак правилата на форума за този пост наказанието може да ми го пуснеш по еконт с доставка за моя сметка .Пиши ми на лични да ти дам адрес и телефон за еконт .Цена на поста 5 лева ,дот 09 04 2012 . Поста е нов внос от Италия.

Kamen666
09-04-2012, 20:42
Темата бе чисто информативна за нововъведенията които влизат с пълна сила от днес.
Не я омазвайте моля ;)

gigi
09-04-2012, 22:27
Ти не трябва да гледаш нищо и ако обявата на момчето е в нормите на форума да я пуснеш аз имам 3 коли на мое име и само една е в бг а другите 2 са в чужбина и са на мое име от 2 години преди да таксуваш другите за комерсиални погледни си раздела понеже 90 процента от обявите са комерсиални .Ако с нещо съм нарушил пак правилата на форума за този пост наказанието може да ми го пуснеш по еконт с доставка за моя сметка .Пиши ми на лични да ти дам адрес и телефон за еконт .Цена на поста 5 лева ,дот 09 04 2012 . Поста е нов внос от Италия.
Шефе, аиде стига дава акъл кои какво трябва да гледа, Роби си е свършил перфектно работата. А пък никои не го интересува ти колко скрапа имаш и къде се намират.

Mury
10-04-2012, 12:24
Темата бе чисто информативна за нововъведенията които влизат с пълна сила от днес.
Не я омазвайте моля ;)

Ама е хубаво да се коментират разни работи :clap2::clap2::clap2:

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:22 ----------


Е това и аз няколко пъти съм го писал,така е в гръцкият форум,пуска се обявата и от там на там всичко е на ЛС,няма ъп,няма ръп,дори и редакция не можеш да направиш на собствената си обява,за редакция пускаш ЛС на модератора и той я прави,след три месеца обявата се изтрива автоматично,ако искаш я пускаш после пак.
Но нашият раздел ,,Продава" е един огромен онлайн магазин и това с редакцията можем да го спестим на модераторите,ъповете да останата само за платените обяви,все пак там хората си плащат за тях.......

С това вече съм съгласен,НО има едно голямо но,по този начин обявите ще се избутват много назад,а за да немриш нещо което търсиш си трябва читава търсачка,нещо което нашия форум определено му липсва.:yawn::yawn::yawn::yawn:

morfius
10-04-2012, 14:28
На много места съм виждал да интегрират гугъл търсене в сайтове и форуми, интересно не може ли и тук?
Може да се наложи на кеширащия бот да му се дадат права и в/у раздели само за логнати, но ще спести доста проблеми с търсенето.

Sunny
10-04-2012, 18:00
На много места съм виждал да интегрират гугъл търсене в сайтове и форуми, интересно не може ли и тук?
Може да се наложи на кеширащия бот да му се дадат права и в/у раздели само за логнати, но ще спести доста проблеми с търсенето.

Moже .
Правил съм го преди време на v.3.5 на форум със същата платформа .

Кайо
12-04-2012, 08:04
Ама е хубаво да се коментират разни работи :clap2::clap2::clap2:

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:22 ----------



С това вече съм съгласен,НО има едно голямо но,по този начин обявите ще се избутват много назад,а за да немриш нещо което търсиш си трябва читава търсачка,нещо което нашия форум определено му липсва.:yawn::yawn::yawn::yawn:

Ми да се оправи търсачката...........
но не е само търсачката проблема според мен,въпреки,че и аз имам обяви в раздел ,,Продава" смея да твърдя,че това е най-големият раздел във форума,един огромен битак си е...........Компромисен вариант,един ЪП седмично :)

Mury
12-04-2012, 10:27
Ми да се оправи търсачката...........
но не е само търсачката проблема според мен,въпреки,че и аз имам обяви в раздел ,,Продава" смея да твърдя,че това е най-големият раздел във форума,един огромен битак си е...........Компромисен вариант,един ЪП седмично :)

Че ние си чакаме читава търсачка от много години,па нея се я няма :naughty::naughty::naughty::naughty:

Kamen666
12-04-2012, 16:19
Че ние си чакаме читава търсачка от много години,па нея се я няма :naughty::naughty::naughty::naughty:

хихиих
начи ще почакаме още ;)

code
25-04-2012, 20:48
След многократни опити за качване на снимки стигнах до извода, че могат да се качват само 1 по 1, да не се чудите как да си подкарате обявата като мен ;-) А и ако чакате някой да ви помогне - забравете ..

robygas
25-04-2012, 21:26
Не знам какво значи това, но днес качих в обявата на един колега 12 снимки....

code
26-04-2012, 13:11
Ами ти си ок, обаче колегата Kamen666 явно нещо ми е сърдит. Пуснах си обявата вчера, както вече споменах снимки не могат да се качват по 3 и ги качих с IMG иконката и адрес. След което обявата ми замина в коша защото "няма снимки" без обяснения. Пуснах му лично - цъ. Ок, качих я втори път със снимки 1 по 1 щото друг начин няма, обаче - йок, пак няма обява. Да не стане като в Мобиле обявите да излизат след 1 седмица, толкова ли няма кой да стане модератор на раздела и да влиза във форума повече от 1 път на ден?
пп сега видях, че сте двамата на раздела, значи тотално не мога да се ориентирам какво става!?

Kamen666
26-04-2012, 15:03
Защо трябва да има излипшни обяснения,след като си пише,че няма снимки и това е причината обявата да не бъде одобрена ?
Плюс това срока за одобрение е 24 часа които в твоя случай НЕ са изтекли,какво е това бързане незнам...
Ако ти имаш възможност да стоиш във форума 24/7 да те назначим веднага за мод на раздела ?

code
26-04-2012, 15:21
Не знаех, че е 24ч. Де да знам закъде бързам. Заникъде. :gruebel: Айде поздрави и на двамата.

morfius
26-04-2012, 17:21
Ами ти си ок, обаче колегата Kamen666 явно нещо ми е сърдит. Пуснах си обявата вчера, както вече споменах снимки не могат да се качват по 3 и ги качих с IMG иконката и адрес. След което обявата ми замина в коша защото "няма снимки" без обяснения. Пуснах му лично - цъ. Ок, качих я втори път със снимки 1 по 1 щото друг начин няма, обаче - йок, пак няма обява. Да не стане като в Мобиле обявите да излизат след 1 седмица, толкова ли няма кой да стане модератор на раздела и да влиза във форума повече от 1 път на ден?
пп сега видях, че сте двамата на раздела, значи тотално не мога да се ориентирам какво става!?

IMG тага работи само със статични линкове завършващи на JPG/GIF/PNG.

Kamen666
26-04-2012, 21:39
Не знаех, че е 24ч. Де да знам закъде бързам. Заникъде. :gruebel: Айде поздрави и на двамата.

Мерси !
И да знаеш,че не съм ти сърдит :)

zumitaka
31-01-2013, 12:53
Искам да попитам вече два пъти пускам обява в Продава и не ми е публикувана, поне не я виждам като си цъкна на акаунта и в статистиката на съобщенията, които съм пускал във форума. Има ли някаква причина да не е одобрена обявата ?
ПС: Видях си я извинявам се :)