PDA

View Full Version : колеги искам да сменя колоните вя колата



krum_iliev
08-04-2012, 22:25
http://www.alpine.bg/p/Products/type-e-speakers38/spe-20sf тези колони дали ще станат за 166-та без усилвател мойта кола е с 4 говоритела ?!:band::whistle::dj:

Boby
09-04-2012, 00:09
За тази цена по-добре си поръчай оригинални.

krum_iliev
09-04-2012, 00:29
За тази цена по-добре си поръчай оригинални.
ми днес ги гледах в техномаркет бяха по 130 лева

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:27 ----------


За тази цена по-добре си поръчай оригинални.
но имам предвит дали ще станат смисал дали ицс може да ги захрани без усилвател и без да му стане нещо

Boby
09-04-2012, 13:14
До колкото помня ИЦС-а е 4х45W.Ще ги захрани без проблем дори може и да са слаби.Стига да не слушаш музиката на мах и те ще издържът.За колонки 30W RMS не ти трябва никакъв усилвател.

Коки
09-04-2012, 13:21
http://www.alpine.bg/p/Products/type-e-speakers38/spe-20sf тези колони дали ще станат за 166-та без усилвател мойта кола е с 4 говоритела ?!:band::whistle::dj:

Колега, твоята кола е с 8 говорителя (броят се и пищялките).

Някои колеги са слагали отзад колони без допълнителен усилвател и работи, но според мен не е идеалното техническо решение.

Отзад стават колоните от вратите, каквито можеш да си вземеш от някоя морга, ако не държиш да са нови. Тъкмо ще ти останат пари за усилвател.

krum_iliev
09-04-2012, 13:25
[QUOTE=Коки;1059378]Колега, твоята кола е с 8 говорителя (броят се и пищялките).

Някои колеги са слагали отзад колони без допълнителен усилвател и работи, но според мен не е идеалното техническо решение.

Отзад стават колоните от вратите, каквито можеш да си вземеш от някоя морга, ако не държиш да са нови. Тъкмо ще ти останат пари за усилвател.[QUOTE]
ми то аз нямам кабели за усилвател искам само да смена колоните аз мн незнам за тази кола и са ми казва ли че усилвател кум ицс немога да вържа ако става кажете аз усилвател имам и туби ма незнам дали ще станат да ги вържа към ицс

Коки
09-04-2012, 13:40
ми то аз нямам кабели за усилвател искам само да смена колоните аз мн незнам за тази кола и са ми казва ли че усилвател кум ицс немога да вържа ако става кажете аз усилвател имам и туби ма незнам дали ще станат да ги вържа към ицс

Каква точно е идеята - да смениш 4-те големи говорителя с други ли?

ecotronic
09-04-2012, 13:49
Изходите на ICS - а са:
4X12W (импеданс - 4 ома)

krum_iliev
09-04-2012, 14:00
Каква точно е идеята - да смениш 4-те големи говорителя с други ли?
ми да 4-те говоритела да смена

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:59 ----------


Изходите на ICS - а са:
4X12W (импеданс - 4 ома)
колега ще станат ли тези колони

ecotronic
09-04-2012, 15:18
---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:59 ----------


колега ще станат ли тези колони

Ще станат, въпреки, че ICS - ът няма да успее да ги натовари на 100%. Освен това в описанието на въпросните говорители не видях какъв им е импедансът. Ако се окаже, че са 8 омови, ще се чуват слабо на 4 омовите изходи.

Bobo
13-04-2012, 00:18
Ще станат, въпреки, че ICS - ът няма да успее да ги натовари на 100%. Освен това в описанието на въпросните говорители не видях какъв им е импедансът. Ако се окаже, че са 8 омови, ще се чуват слабо на 4 омовите изходи.

Слабо е меко казано половината спектър ще липсва ;)

old alfist
13-04-2012, 15:14
Точно така - ако използваш фабричният вграден усилвател и промениш съпротивлението на говорителите, ще се загуби сочността на звука.
8-омовите говорители ще разтоварват усилвателя и няма да има премодулации, но това ще бъде за сметка на качеството на звука.

krum_iliev
13-04-2012, 16:30
тези колони са 4 ома а и колеги аз нямам усилвател нито кабели

old alfist
13-04-2012, 16:33
тези колони са 4 ома а и колеги аз нямам усилвател нито кабели
В колата ти има вградени усилвател и кабели - за тях говорим, а не за допълнителни - те са друга лайсна.

leketo84
13-04-2012, 17:57
Дали , аз мисля че нямат вградени усилватели тези без ТОР озвучението :flirt:

simvola
13-04-2012, 19:48
http://www.alpine.bg/p/Products/type-e-speakers38/spe-20sf тези колони дали ще станат за 166-та без усилвател мойта кола е с 4 говоритела ?!:band::whistle::dj:
Колега тези говорители са 20 см. и няма да можеш да ги сложиш в гнездата на вратите ,бих ти препоръчал HERZ модела е ESK-165 имат добър звук и перфектни показатели макс200 вата номинал 100 вата така ако решиш да монтираш на по късен етап усилвател ще имаш перфектна база, цената е 179 лева за комплект а колоните на задното стъкло са с много дефицитен размер 19 см. аз сложих 20 с много зор и ще трябва да правя матрица за да легнат добре .

krum_iliev
14-04-2012, 00:17
В колата ти има вградени усилвател и кабели - за тях говорим, а не за допълнителни - те са друга лайсна.
ми колега няма усилвател нито кабели на навито няма нищо

simvola
14-04-2012, 09:56
ми колега няма усилвател нито кабели на навито няма нищо
Някои коли имат подготовка за задни колони (моята за съжаление нямаше та фирмата където си монтирах усилвателя ми направиха окабеляване за около 30-40 лева ) можеш да си провериш ,отвори капака които се пада зад шофьорската страна там минават и сноповете с кабели към багажника ако има свободни букси те са за колоните .

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:55 ----------


ми колега няма усилвател нито кабели на навито няма нищо
Някои коли имат подготовка за задни колони (моята за съжаление нямаше та фирмата където си монтирах усилвателя ми направиха окабеляване за около 30-40 лева ) можеш да си провериш ,отвори капака които се пада зад шофьорската страна там минават и сноповете с кабели към багажника ако има свободни букси те са за колоните .

old alfist
14-04-2012, 10:36
ми колега няма усилвател нито кабели на навито няма нищо
Ако имаш чуващо се радио в колата значи, че имаш усилвателно стъпало, захранващо говорителите, използващо се и от другите носители - това имах впредвид.

krum_iliev
15-04-2012, 15:11
В колата ти има вградени усилвател и кабели - за тях говорим, а не за допълнителни - те са друга лайсна.
колега ако знаеш къде са кажи щото аз не ги намирам

krum_iliev
15-04-2012, 16:30
Ако имаш чуващо се радио в колата значи, че имаш усилвателно стъпало, захранващо говорителите, използващо се и от другите носители - това имах впредвид.
аха а дали ще мога да сложа усилвател и да го вържа кум ицс ?

leketo84
15-04-2012, 20:25
аха а дали ще мога да сложа усилвател и да го вържа кум ицс ?

Може колега купуваш си един специален преходен кабел за ICS от който после имаш чинчове и ремоут и си в джаза ! Има подродности в една тема за музика потърси :biker: