PDA

View Full Version : Няколко въпроса за 166



misk
12-04-2012, 22:12
Здравейте колеги, тези дни съдействах за покупката на Алфа 166 на мой познат. Колата е 166 фейслифт 2.4 jtd 175 к.с. Distinctive с пакет TI, произведена 11.2003 г. и регистрирана 2004 г.Имам няколко въпроса, на които засега неможах да намеря отговор.
1. Вентилаторите работят почти постоянно и на максимална степен при пуснат климатик / зареден е с фреон и охлажда много добре /. Имам Ланчия Либра и при мен не е така.
2. Осветлението на таблото с приборите / оборотомер, спидометър..../ не работи. Дали са крушки или предпазител или............
3. На един от фаровете ксенона не може да превключи на дълги. Прави опит, но механизма заяжда. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
4. Още един отново електрически проблем. Светлините на централната конзола примигват на моменти,понякога постоянно, особенно ако не са включени фаровете / незнам каква е зависимостта, вероятно натоварването/. Динамото зарежда 13,8 В в моторния отсег и горе долу толкова в багажника при акумулатора / чисто нов, но 80Ач вместо стария 100 Ач/. Предполагам и фаровете и стоповете мигат, но там не се забелязва толкова осезаемо, като на централната конзола и ics-са. При загасен двигател няма проблем.
Казах си проблемите ще очаквам помощ от запознатите. Всичко друго си работи по колата, върви чудесно и вози прилично за 18“ джанти с които е.

old alfist
12-04-2012, 23:17
С тази компилация от електрически проблеми си директно за хора занимаващи с токове, защото оттук може да стане голяма бъркотия.
Първо да ти прегледат силовите агрегати и инсталации, а след това електрониката.
За електрониката може и при други хора ако усетиш, че ти бърникат хаотично и налучкват - разбиращите хора веднага се насочват където трябва.
А, за акумулатора и аз мога да ти кажа, че това не е твоя.

borvass
12-04-2012, 23:33
За друго не знам, ама с тези 80Ah не е никак добра идея да се кара. Алтернатора се натоварва и електрониката е силно вероятно да прави мизерии.
Примерно аз имах проблем с ABS/VDC-то със стария оригинален пак 100Ah, но издъхнал акумулатор. Смених го и ядове нямам никакви.

qpwo
16-04-2012, 00:02
Един въпрос - не по темата, но какво да се прави - тази фейслифтка бургаска ли е??

misk
17-04-2012, 17:10
Един въпрос - не по темата, но какво да се прави - тази фейслифтка бургаска ли е??


Да !

Коки
18-04-2012, 18:05
...чисто нов, но 80Ач вместо стария 100 Ач/....


За друго не знам, ама с тези 80Ah не е никак добра идея да се кара. Алтернатора се натоварва и електрониката е силно вероятно да прави мизерии.
Примерно аз имах проблем с ABS/VDC-то със стария оригинален пак 100Ah, но издъхнал акумулатор. Смених го и ядове нямам никакви.

Аз нямам ВДЦ и карах 2 зими с нов Монбат 75 мАч без никакъв проблем. После прехвърлих този акумулатор на другата кола и още си работи.

misk
18-04-2012, 19:01
Днес остана малко време за колата.
По въпроса за вентилаторите, явно всичко е наред. През актуатора на ФЕС-а си работят нормално. Дори и първа степен е шумна / спрямо Либрата /. Може би не трябва втората степен да се включва толкова често, но никой не казва как е при него.
След смяна на половината крушки и наместване на останалите таблото светна. Смяната е учудващо лесна.
Мигането по централната конзола е явно от слаба връзка. Никъде по останалата част от осветлението няма такова трептене, не е от динамото :) Остава да намерим къде е тази слаба връзка.На ксенона още не му е дошъл ред.

Коки
19-04-2012, 19:57
...По въпроса за вентилаторите, явно всичко е наред. През актуатора на ФЕС-а си работят нормално. Дори и първа степен е шумна / спрямо Либрата /. Може би не трябва втората степен да се включва толкова често, но никой не казва как е при него...

И аз си мислех, че всичко е наред с вентилаторите, но не посмях да се изкажа, защото не съм ги наблюдавал кой знае колко. Втората степен си се включва редовно когато си на климатик - нормално е. Всъщност, ако спрат перките, климатикът изчезва на секундата.

Колкото до разликата с Либрата, предполагам, че нейната климатична инсталация е по-различна - все пак 166 е доста по-голяма.