PDA

View Full Version : Христос Воскресе!!!



TishO
15-04-2012, 02:22
Христос Воскресе !!! Много здраве и по малко грехове!!!

Stoyan Georgiev
15-04-2012, 02:32
Човек, погледни си името във форума, виж си написаното и по-точно как е написано и се замисли, дали не е редно да покажеш повече уважение към езика, държавата и религията си!

Въздържам се от такива коментари, но този път не издържах!

Кайо
15-04-2012, 10:31
Човек, погледни си името във форума, виж си написаното и по-точно как е написано и се замисли, дали не е редно да покажеш повече уважение към езика, държавата и религията си!

Въздържам се от такива коментари, но този път не издържах!

Още един ден да се беше въздържал бре Танчо....все пак Великден е.....;)

---------- Post added at 10:31 ---------- Previous post was at 10:30 ----------


Христос Воскресе !!! Много здраве и по малко грехове!!!

Без грехове не може.

Susscrofa
15-04-2012, 11:01
"................Ден на Възкресение е, да просияем от тържеството и един другиго да се прегърнем!

На тези, които ни ненавиждат, да речем: Братя! и всичко да им простим, заради Възкресението и така да възкликнем: Христос възкръсна от мъртвите, със смъртта си смъртта победи, и на тези, които са в гробовете, живот дарува..................."

morfius
15-04-2012, 12:04
Во истина воскресе.

nicola 59
15-04-2012, 12:14
Много здраве и щастие пожелавам на всички колеги и колежки ,нека всички станем по добри.

V@K@T@
15-04-2012, 12:22
Христос Воскресе !!! Много здраве и по малко грехове!!!
Воистина воскресе

Човек, погледни си името във форума, виж си написаното и по-точно как е написано и се замисли, дали не е редно да покажеш повече уважение към езика, държавата и религията си!

Въздържам се от такива коментари, но този път не издържах!
това твойто не мога да му хвана смисъла
Христос Воскресе

Susscrofa
15-04-2012, 14:33
Воистина воскресе

това твойто не мога да му хвана смисъла
Христос Воскресе

Има време да разбереш, малък си още и не схващаш поведение тип тъща.:):on_da_beach:

TishO
15-04-2012, 18:56
Човек, погледни си името във форума, виж си написаното и по-точно как е написано и се замисли, дали не е редно да покажеш повече уважение към езика, държавата и религията си!

Въздържам се от такива коментари, но този път не издържах!

Виж ся ЧОВЕК първо нямаш си грам представа какво означава името ми във форума!!! Второ със сигурност не значи че се хваля как го правя или че съм някъв такъв маняк на тема С*КС !!! Трето се казва!!!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !!! и се отговаря ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ!!!

Аз показвам огромно уважение към езика и религията си скоро държавата не мисля че ще е още наша!!!

А ти колега покажи малко уважение към себеси и прочети малко история!!! Не съм сигурен но май беше студентче евала за което !!!!

КОЛЕГА НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ НЕ МЕ РАЗБИРАИ ПОГРЕШНО!!!

ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА!!!

king_nasko
15-04-2012, 21:44
Воистина Воскресе :)

rossenvn
16-04-2012, 01:24
Виж ся ЧОВЕК първо нямаш си грам представа какво означава името ми във форума!!! Второ със сигурност не значи че се хваля как го правя или че съм някъв такъв маняк на тема С*КС !!! Трето се казва!!!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !!! и се отговаря ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ!!!

Аз показвам огромно уважение към езика и религията си скоро държавата не мисля че ще е още наша!!!

А ти колега покажи малко уважение към себеси и прочети малко история!!! Не съм сигурен но май беше студентче евала за което !!!!


КОЛЕГА НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ НЕ МЕ РАЗБИРАИ ПОГРЕШНО!!!

ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА!!!

Казва се воЗкресе. Не, че е чак толкова важно. Възкръснал е, а не е въСкръснал. По доста интересен начин е показан интересът към българския език в целия пост.

Кайо
16-04-2012, 02:07
Казва се воЗкресе......

А дали е точно така?

rossenvn
16-04-2012, 08:33
А дали е точно така?

ами кажи де?

nicola 59
16-04-2012, 11:39
ами кажи де?

Само информативно понеже е добре да се знае чукнах в гугъла Христос и всички саитове които се показаха бяха написани Христос Воскресе.Та ако няма нещо измама от страна на Интернет това трее да е правилното писане на думата.

Кайо
16-04-2012, 12:07
ами кажи де?

Воскресе и воскресение се пишат със С,възкресе,възкръсна и възкресение със З......оная вечер и аз се питах как е правилното,воСкресе или воЗкресе,но в даденият случай е правилно със С......
В православният календар празника е изписан като ,,Възкресение Христово" но според пасхалното молитвено правило на църковнославянският език е ,,Воскресение Христово".......,,Воскресение Христово видевше, поклонимся святому Господу Иисусу, Единому Безгрешному. Кресту Твоему покланяемся, Христе, и святое Воскресение Твое поем и славим: Ти бо еси Бог наш, разве Тебе иного не знаем, имя Твое именуем. Приидите, вси вернии, поклонимся святому Христову Воскресению: се бо прииде Крестом радость всему миру. Всегда благословяще Господа, поем Воскресение Его, распятие бо претерпев, смертию смерть разруши."

Следователно възкресе,възкръсна е на съвременен език а воскресе е на църковнославянският език.........

---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 12:04 ----------


Само информативно понеже е добре да се знае чукнах в гугъла Христос и всички саитове които се показаха бяха написани Христос Воскресе.Та ако няма нещо измама от страна на Интернет това трее да е правилното писане на думата.

Гугъла не е показател адаш,в нета има написано ВОСКРЕСЕНИЕ,ВОЗКРЕСЕНИЕ и ВЪЗКРЕСЕНИ..........то и Христос в даденият случай не е лично име но ние сме свикнали да го приемаме като такова ;)

nicola 59
16-04-2012, 12:35
Воскресе и воскресение се пишат със С,възкресе,възкръсна и възкресение със З......оная вечер и аз се питах как е правилното,воСкресе или воЗкресе,но в даденият случай е правилно със С......
В православният календар празника е изписан като ,,Възкресение Христово" но според пасхалното молитвено правило на църковнославянският език е ,,Воскресение Христово".......,,Воскресение Христово видевше, поклонимся святому Господу Иисусу, Единому Безгрешному. Кресту Твоему покланяемся, Христе, и святое Воскресение Твое поем и славим: Ти бо еси Бог наш, разве Тебе иного не знаем, имя Твое именуем. Приидите, вси вернии, поклонимся святому Христову Воскресению: се бо прииде Крестом радость всему миру. Всегда благословяще Господа, поем Воскресение Его, распятие бо претерпев, смертию смерть разруши."

Следователно възкресе,възкръсна е на съвременен език а воскресе е на църковнославянският език.........

---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 12:04 ----------



Гугъла не е показател адаш,в нета има написано ВОСКРЕСЕНИЕ,ВОЗКРЕСЕНИЕ и ВЪЗКРЕСЕНИ..........то и Христос в даденият случай не е лично име но ние сме свикнали да го приемаме като такова ;)

Адашче благодаря за изчерпателния отговор и мащабното обяснение просто е добре да се знае и това ,че ни го обясни по този начин ти прави чест.

По въпроса за правиписа вече многократно са ме обвинявали в неграмотност и не познаване на Българският език,та за църковнославянски и дума не може да става.

Ако по голямата част от потребителите бяха като тебе и обясняваха правописа вместо да подиграват,един ден ще има и полза от този форум понеже ако не друго поне ще се научим да пишем на компютър правилно.

Кайо
16-04-2012, 13:03
Адашче благодаря за изчерпателния отговор и мащабното обяснение просто е добре да се знае и това ,че ни го обясни по този начин ти прави чест.

По въпроса за правиписа вече многократно са ме обвинявали в неграмотност и не познаване на Българският език,та за църковнославянски и дума не може да става.

Ако по голямата част от потребителите бяха като тебе и обясняваха правописа вместо да подиграват,един ден ще има и полза от този форум понеже ако не друго поне ще се научим да пишем на компютър правилно.

Ееее нищо бе адаш ;),аз също не пиша правилно но се старая от време на време.....просто ми стана малко криво,че момчето е пуснало тема във връзка с празника а те го нахраниха набързо за правопис,грамотност,религия и държава......
Поне в такива дни можем да си позатворим малко очите....ама пуст български ген.....:):):),ето и аз не се сдържах :):):)

Весел Празник на всички,останалото не е от значение в момента!