PDA

View Full Version : Неознаваем проблем



idlEs
19-04-2012, 22:23
Добър вечер колеги, дойде и моето време да се оплача след толкова години, дълго четене и мълчене (поради некомпетентната ми техническа част) и следене на повечето засягащи ме теми.
Та.. проблема ми е следния, карам една от малкото в град Добрич ГТВ-та, тоест не с цел да се изхвърлям ама първата тук. Колата е 1.8 туйн спарковия мотор, слязла още в началото на 2-рата фаза от конвейра...
Таа проблема ми е следния, колата е доста тромава без значение дали е топла или студена, и независимо колко мощност и се подава при пускане на саединителя просто забива красивата си муцуна до дън земя..., тук идва вапроса за дебитомер ламбда дросел МПХ и т.н., 2 пъти съм ходил на диагностика след като се появи този проблем и просто всичко реагира в нормативните си стойности, няма проблеми откъм тези чаркалаци ..., а и то няма и как да има при положение че дебитомер и ламда съм сменил преди 2000км... тук идва едно неправилно решение, да откача куплонзите на дебитомера и ламбдата... и хоп резултата е на лице - колата си понавървява доста сериозно спрямо мотор-купе съотношение... и почвам аз да мисля и за свещи, защото наистина от както имам колата (и не се смейте вече 4-та година имам 6000км минати с нея), не съм ги сменял, в интерес на истината дори не съм ги вадил да погледна в какво състояние са... таа може ли този проблем да идва точно зареди тия свещички?

b_angelov
19-04-2012, 23:26
Мда, първото ми предложение беше кабели и/или свещи още като започнах да чета. Не е зле да им хвърлиш едно око като за начало - състояние на електродите, цвят, въздушна междина, състояние на куплунзи на свещите, кабелите и бобините, състояние на изолацията на кабелите...

Това няма връзка с вървежа, но масло сменял ли си за тези 4 години?

mordohy
19-04-2012, 23:55
Такова забиване, ако всичко друго е нард, може да ти го прави от ниско налягане на бензина в рейката.
Освен това и от стар или калпав бензин. Особено от стар бензин.
Ако и разстоянието между електродите е голямо, то си в напълно правилна посока.
При голямо разстояние ще забива, особено на студено.

Bobo
20-04-2012, 01:39
Такова забиване, ако всичко друго е нард, може да ти го прави от ниско налягане на бензина в рейката.
Освен това и от стар или калпав бензин. Особено от стар бензин.
Ако и разстоянието между електродите е голямо, то си в напълно правилна посока.
При голямо разстояние ще забива, особено на студено.

Само да добавя и дюзите в кюпа, а може да има и проблем със всмукателния тракт ;)

Liminat
20-04-2012, 07:28
Е те тва си е неознаваем проблем.

alex37
20-04-2012, 21:01
Кабелите , по малко свещите , налягане в рейката , бензин помпата, електро инжектор , гледане последователно до намирането на повредата !

idlEs
21-04-2012, 11:55
Маслото е сменяно на 2 пъти досега, благодаря за предположенията... ще се проберят и ще Ви информирам.