PDA

View Full Version : Счупено стъкло - гражданска отговорност



KoRny
21-04-2012, 21:51
Колеги оня ден ми се цепна стъклото покрай винетния стикер вече и фишче ми писаха,в понеделник ще се сменява стъклото,но само каското ли изплаща такива щети или и от гражданската дават някой лев?

lordliness
21-04-2012, 22:18
От гражданска само ако те блъсне някой,да не дава господ!

soldier81
21-04-2012, 22:19
И то от неговата(ако има);

KoRny
21-04-2012, 23:26
Да,такъв случай съм имал веднъж,но не знаех как стоят нещата с такива щети.Мерси колеги :)

vaklinator
22-04-2012, 01:33
И то от неговата(ако има);

ако няма ..?? какво правим?

lordliness
22-04-2012, 01:36
Има гаранционен фонд за тази цел.

vaklinator
22-04-2012, 01:43
Има гаранционен фонд за тази цел.

тоест може да се кара и без гражданска?

soldier81
22-04-2012, 07:14
Може,ама в такъв филм можеш да влезнеш,че за 200лв не си заслужава.

Ако те хванат(без да си направил нещо)акта е от 400-600лв и книжката на трупчета за 3 месеца.
Ако удариш някой или той теб,е тогава вече става много интересно.

lordliness
22-04-2012, 16:02
Или накратко,пострадалия, който е невинен се обезщетява от фонда, а на виновния без застраховка му го изкарват през носа

AlfaFen145
23-04-2012, 10:54
Ако си неправоспособен или нямаш гражданска ,това което им изплатят, го плащаш ти после :)

Говоря от личен опит ;)

кученцетоОгиитаткоДоги
03-11-2015, 20:22
Колеги,от известно време ми се появи пукнатина с диаметър около педя и половина на предното стъкло.За сега не е страшно понеже е по средата а не на шофьорското място.Обаче със застудяване на времето се замислих че от студа или по принцип от други фактори ако тръгне към шофьорското място ще имам ядове.Тоест направо ще съм за ново стъкло.Въпроса ми е имали някаква междинна застраховка меджу каско и гражданска която да ми покрие ново стъкло или трябва да скачам направо на каско?Мене ме интересува само стъклото.

dimitar_vd62
03-11-2015, 20:29
Преди 10 дена сменях предното стъкло на фиата на жена ми, гражданската не го покрива, за междинна не знам да има ама след като вече е пукнато кво те топли каското ако не си го сключил предварително.

кученцетоОгиитаткоДоги
03-11-2015, 20:40
Преди 10 дена сменях предното стъкло на фиата на жена ми, гражданската не го покрива, за междинна не знам да има ама след като вече е пукнато кво те топли каското ако не си го сключил предварително.




Ами скоро ми изтича периода за който съм платил гражданската и сега вместо да го удължавам да мина на каско,не става ли?

Bobiuzunov
03-11-2015, 20:48
Като направиш каско нали ти снимат колата,ако беше така щеше да е пей сърце.

кученцетоОгиитаткоДоги
03-11-2015, 20:53
Като направиш каско нали ти снимат колата,ако беше така щеше да е пей сърце.




Еййй лоша работа:( Направо ма посече с голямата баданарка:( Има ли начин за възтановяване на цепнатини с такъв диаметър?

dimitar_vd62
03-11-2015, 21:08
Няма, не си губи времето и парите, един комшия пробва на Мазда ма пак тръгна, хем направиха дупчица в края на пукнатината да не се разпространява после с някакъв инструмент с вендузи разтвориха цепнатината/десети от милиметъра може би/ капнаха нещо и ги пуснаха вендузите.След месец се доцепи джама.Начи кво се пънеш тука на фиата 110 лв китайски, 130 кинта европейски/са колко е китайски европейския не ми се спори/,за алфата ми, 156, 150 кинта европейски, тва цени с монтажа.На алфата ще го сменям напролет може би щото е станал на фини точици от камъчета и вечер като светнат насреща кофти и ма дразни.

кученцетоОгиитаткоДоги
03-11-2015, 21:20
Е 150 кинта е перфектна цена,и 150 евро да е пак е ок.Сега чукнах в една фирма онлайн,дава ми го 312 евро.Но под 250 евро не вярвам да го намера.Ще се ровя тия дни,че глобата е 250 евро,демек колкото едно стъкло да го еба.Знам тука едно място между музей и морга за сааби,чух че нещата са им били доста добри.Ще се хвърля до там да вида как ще ме оферира.

dimitar_vd62
03-11-2015, 21:57
Аааа....е за СААБ.....то тва нал е стребител пето поколение ша да е скъпо да го ева....пък може там из Европата да имат некви други методи за заличаване, тука тоя дет прай Маздата с некви маркови щатски последно поколение консумативи и вълшебни инструменти са фука, ма толкоз, месец, месец и половина изтрай и са допука...пък и не беше съвсем като да не си личи....то може и майстора да беше калпав, знам ли.Ма взе пари за половин стъкло.

alfa racer GTA
03-11-2015, 22:03
На автомобилите са закалени стъкла джамците.Та е пълна глупост дет вика некой че ги правел ...

Закалено стъкло тръгне ли да се чупи спиране няма.Веднъж пукнало се =колкото изтрае толкова ...
__________________
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

ecotronic
03-11-2015, 22:10
На автомобилите са закалени стъкла джамците.Та е пълна глупост дет вика некой че ги правел ...

Закалено стъкло тръгне ли да се чупи спиране няма.Веднъж пукнало се =колкото изтрае толкова ...
__________________
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

И аз така мисля. Веднъж звънях на ония, дето поправят спукани стъкла и те ме питаха, преди колко време е пукнато. Щом били минали повече от 1 седмица, нещата били необратими.
Не им знам технологията, намирам някаква логика в дупченето, но най-вече се сещам за онзи стар виц за самолетното крило, тоалетната хартия и инж. Ганев :)

кученцетоОгиитаткоДоги
03-11-2015, 22:16
Аааа....е за СААБ.....то тва нал е стребител пето поколение ша да е скъпо да го ева....пък може там из Европата да имат некви други методи за заличаване, тука тоя дет прай Маздата с некви маркови щатски последно поколение консумативи и вълшебни инструменти са фука, ма толкоз, месец, месец и половина изтрай и са допука...пък и не беше съвсем като да не си личи....то може и майстора да беше калпав, знам ли.Ма взе пари за половин стъкло.




Митак тука тия където се занимават с коли са 10 пъти по големи мошенници от колкото в бегето.Така та пуска по бобслея че даже искаш още:) Повечето знаят само да си зареждат колата с гориво,и до там.Отива остава я в сервиза и вика виж там какво трябва да са оправи и си заминава.Такива минзухари бате не е истина.И за тва и цените са накатерени до небесата.До кат има балъци ще има и шампанско:)

Бобби
04-11-2015, 00:15
Като чета тая тема ми се струва, че много неща не са ви ясни....
1. гражданската отговорност е застраховка с която се обезщетяват тези, на който сте им направили щети ....а не да си оправите колата:))
2. каското ви оправя колата дори и да сте виновен.....
3. челните стъкла не са закалени, а триплекс.....страничните и задното са друга бира....
4. ремонт на челно стъкло, става само когато има люспа....от там нататък...ново.....нема шев и кройка:)))

кученцетоОгиитаткоДоги
04-11-2015, 00:55
Тука освен гражданската,можеш да си застраховаш и само стъклата което няма нищо общо с каското.

Бобби
04-11-2015, 01:06
Тука освен гражданската,можеш да си застраховаш и само стъклата което няма нищо общо с каското.
То и у нас е така...ние да не сме в Азия бе....може само за щети, само за кражба, може и заден ляв стоп да си застраховаш, само...щом си плащаш....това е пазар....
Всичко в застраховането е опция....но малко хора се интересуват от това...а се зарибяват от пакетите, който им предлагат.....и рядко четат условията с дребен шрифт към тях...и от там олеле....

Zlobich
04-11-2015, 06:31
Като чета тая тема ми се струва, че много неща не са ви ясни....
1. гражданската отговорност е застраховка с която се обезщетяват тези, на който сте им направили щети ....а не да си оправите колата:))
2. каското ви оправя колата дори и да сте виновен.....
3. челните стъкла не са закалени, а триплекс.....страничните и задното са друга бира....
4. ремонт на челно стъкло, става само когато има люспа....от там нататък...ново.....нема шев и кройка:)))
А баш,гражданска и каско не са едно и също. Без каско можеш да си живучкаш по улиците,нооууу без гражданска гепят ли те шЪ та любят яко. Така,че двете застраховки са различни,ако толкова държиш някой да ти плати стъклото,правиш двустранен протокол с някой друг който има гражданска и си в бизнеса.С този протокол отиваш в неговата застрахователна компания и ги скубеш за пари.

alfa racer GTA
04-11-2015, 07:14
Тази пукнатина :
1. си беше така когато закупи автомобила
2. се появи след закупуването:
- причинена от камъче/удар
- причинена от напрежение на купето.Ако е това няма гаранция, че и при нов прозорец няма да се появи нова пукнатина в него.В този случай ще е въпрос само на време.

кученцетоОгиитаткоДоги
04-11-2015, 09:54
Тази пукнатина май е оправяна,явно е била и доста по малка че да я оправят.Нямаше я когато взех колата но имаше нещо което изглежда много мъничка лепенка на мястото и в момента.Даже няколко пъти се загледах там нямаше апсолютно нищо.Явно Митака е прав че това с оправянето е бош лаф и след време ядеш тоягата.В музея имат на сто процента втора употреба,там имат всичко за Сааб от цял двигател до крушка за пепелника:):) даже и с ремонтни дейности се занимават.Така че е само въпрос на оферта:)

Бобби
04-11-2015, 10:16
А баш,гражданска и каско не са едно и също. Без каско можеш да си живучкаш по улиците,нооууу без гражданска гепят ли те шЪ та любят яко. Така,че двете застраховки са различни,ако толкова държиш някой да ти плати стъклото,правиш двустранен протокол с някой друг който има гражданска и си в бизнеса.С този протокол отиваш в неговата застрахователна компания и ги скубеш за пари.
:)))....чувал ли си за застрахователна измама.....?....бума им беше през 90-те години когато се зароди автомобилното застраховане у нас ;)...не си мисли, че застрахователите са толкова наивни.....
Ако имаш каско, ще си оправиш джама, но чрез гражданска след като няма птп и не е установена вина....няма как да стане.....каква ми е вината, че моята задна гума е настъпила камъче, което пукнало стъклото на друга кола....?...все едно е да търсиш вина от господ за градушката и да искаш да ти платят по гражданска:)))
Както казах по горе ..четете условията на дадената застраховка....и не се юркайте да търсите това, което не е заложено в нея....
Не случайно повечето застрахователи не признават двустранният протокол, ако не е уведомен КАТ, или самите те, или пък не е посетено птп-то от мобилна група....
Преди да се правиш на тарикат....:prescription: се убеди, че номера може да мине .....а не след това да пискаш...а бе цакаха ме, не ми платиха и т.н...

BO
04-11-2015, 11:21
ако толкова държиш някой да ти плати стъклото,правиш двустранен протокол с някой друг който има гражданска и си в бизнеса.С този протокол отиваш в неговата застрахователна компания и ги скубеш за пари.
Мен ще ми е интересно да разбера какво ще напишеш в протокола, че хем ГО да покрие щетата за стъклото, хем останалата кола да е здрава.

Темата беше нормална отначало, колкото да не разбирам как плащаш за нещо задължително, в случая ГО, хем не знаеш за какво си даваш парите реално, демек какви права и задължения следват от това.

Но след това - караме каляски, живеем в друга държава, правим се на тарикати, ама накрая за едно предно стъкло се циганим. Пък отгоре на всичко естествено, че тия навън са виновни за цената на стъклото, а ние българите сме най-печените и няма как някой да ни прецака. И същевременно питаме веднага как да си покрием разходите чрез измама.
А бе луда работа.:bangin:

mim
04-11-2015, 11:44
Предните стъкла са многослойни и доста дебели, даже не съм сигурна, че изобщо има нещо общо със стъкло като материал, а със закалено пък тотално нищо. Закаленото се пръска на сол. Дорде не го свалиш, не можеш да видиш, че е дебело като палеца на кифла.
На пежото имам чукнато, малко над линията на очите, като петно е, не е пукнатина, реално е като отлюспено от най-горния слой, това мъжът го е сътворил с някакъв клон и така си стои от няколко години, защото нито се разраства, нито нищо, а даже и в градушката не мръдна, а ламарините са на калинка. На колата до мен по това време й бяха напукани и предното и задното стъкло, пак пежо но по-ново.

Не сме го оправили, щото на стъкларите не им се занимава с лепене, особено след урожая с градушката, а да го сменяме и на нас не ни се занимава.

alfa racer GTA
04-11-2015, 17:47
Че е многослойно, многослойно е.Че не е точно стъкло не е.Просто така казваме тук.Специален матариал е и е закален.Но не се "пръска на сол", а на много малки парченца, за да няма големи порязвания.Закаляването е по-специфично именно защото не е стъкло.

Не мога да се съглася и че закаленото се "пръска на сол".Зависи от закалката.Каните от термично стъкло също са закалени, но не се пръскат на сол.И при тях веднъж тръгне ли спиране няма...

А е многослойно именно ако предмет удари предното стъкло/прозорец да удържи поне в първия момент докато водачът успее са преустанови движението на автомобила.След това обаче да очакваш да издържи с години е нереалистично.

Точно многослойността му придава тази здравина и издръжливост да не се счупи отведнъж при удар с предмет.

Едно е когато стъклото има "люспа", съвсем друго е когато пукнатината минава през всички слоеве на прозореца.Тогава "оправия" няма.

Който е играл някога на топчета със сирийки и други стъклени топчета е наясно. Макар и да не бяха закалени стъклено топче не се чупеше от "люспа", ако обаче му бяха направи пукнатина дори и малка при следващите няколко директни удара с друго топче се допукваше и половин/четвъртин/ките "цъфваха" ...

Това най ясно си личеше на сирийките и сирийците. На млекарите не беше толкова очевадно, защото бяха все цветни и това донякъде криеше пукнатините по тях.

Биренките бяха най-слаби .

кученцетоОгиитаткоДоги
04-11-2015, 18:57
Мен ще ми е интересно да разбера какво ще напишеш в протокола, че хем ГО да покрие щетата за стъклото, хем останалата кола да е здрава.

Темата беше нормална отначало, колкото да не разбирам как плащаш за нещо задължително, в случая ГО, хем не знаеш за какво си даваш парите реално, демек какви права и задължения следват от това.

Но след това - караме каляски, живеем в друга държава, правим се на тарикати, ама накрая за едно предно стъкло се циганим. Пък отгоре на всичко естествено, че тия навън са виновни за цената на стъклото, а ние българите сме най-печените и няма как някой да ни прецака. И същевременно питаме веднага как да си покрием разходите чрез измама.
А бе луда работа.:bangin:





А бре батка,тука всички които се занимават с коли било то джамбази или такива които имат сервизи си прават личните си коли с втора употреба части.Макарче има пари да те купи с 4-ри пъти по голяма надценка и да те продаде на загуба.Но разликата във втора употреба част и нова е огромна,заради големите данъци и надценки,а той много добре знае че втората употреба ще му върши същата работа като новата,дори три пъти да я смени в преиода който ти ще смениш една нова той пак ще е 5 пъти по на далавера от теб.А на теб ще ти сложи нова за да си сложи още един път надценка върху часта и да не се върнеш след два месеца в сервиза и да правиш рекламации.Дори термостат като си сменя на личния си автомобил си точи антифриза в едно лигенче и после го налива обратно.Все пак за да отвори сервиз не е зареждал циганите на женския пазар с цигари без бандерол,или да е продавал чешмяна вода в бутилки с надпис ,,Минерална Горна Баня,, А е плащал данъци дори само за това че си е помислил да отвори сервиз:) И му е през дедовеца да ли кара Рейнч Ровер за 50к или голф 5-ца.Техните приоритети са съвсем други..........

infineon
04-11-2015, 19:14
А бре батка,тука всички които се занимават с коли било то джамбази или такива които имат сервизи си прават личните си коли с втора употреба части.Макарче има пари да те купи с 4-ри пъти по голяма надценка и да те продаде на загуба.Но разликата във втора употреба част и нова е огромна,заради големите данъци и надценки,а той много добре знае че втората употреба ще му върши същата работа като новата,дори три пъти да я смени в преиода който ти ще смениш една нова той пак ще е 5 пъти по на далавера от теб.А на теб ще ти сложи нова за да си сложи още един път надценка върху часта и да не се върнеш след два месеца в сервиза и да правиш рекламации.Дори термостат като си сменя на личния си автомобил си точи антифриза в едно лигенче и после го налива обратно.Все пак за да отвори сервиз не е зареждал циганите на женския пазар с цигари без бандерол,или да е продавал чешмяна вода в бутилки с надпис ,,Минерална Горна Баня,, А е плащал данъци дори само за това че си е помислил да отвори сервиз:) И му е през дедовеца да ли кара Рейнч Ровер за 50к или голф 5-ца.Техните приоритети са съвсем други..........
Мале като ти чета писанията и терзанията ме е срам че и аз съм българин. После защо чужденците имали лошо мнение за нас... защото всеки гледа да е тарикат и да е на далавера да не се мине случайно.

кученцетоОгиитаткоДоги
04-11-2015, 19:42
Мале като ти чета писанията и терзанията ме е срам че и аз съм българин. После защо чужденците имали лошо мнение за нас... защото всеки гледа да е тарикат и да е на далавера да не се мине случайно.




Тука далавера значи бизнес,защо само в България това е мръсна дума?Отговора го знаеш.Мен пък ме е срам от българи с комплекс за малоценност,още повече че когато си сред чужда глутница вълци нямашли самочуствие си цакано асо..........

dimitar_vd62
04-11-2015, 20:21
Далавера означава нечиста, непочтенна сделка.И всички далавераджии които познавам по един или друг начин са комлексирани от липсата на умение и възможности да придобият материални блага по законен път и всичките висят по заложни къщи или игрални зали и все ми искат пари назаем.Той и кръстника ми въртя далавера с един ресторант и хранитерлен магазин ма сега работи на две места охрана да си изплаща далаверите.

кученцетоОгиитаткоДоги
04-11-2015, 20:34
Митак не далавера е мръсна дума,а начина по който я прават.Надявам се ме разбираш.......има два вида далавери,законни и незаконни.А и да не забравяме че във всяка търговска зделка има макър и малка доза измама......на това му викат в белите държави пазарна икономика:cheers:

Бобби
04-11-2015, 20:43
Ей до къде е докарахте......нема леко и меко, успява този дето прави бело млеко...:grin:

dimitar_vd62
04-11-2015, 21:12
Митак не далавера е мръсна дума,а начина по който я прават.Надявам се ме разбираш.......има два вида далавери,законни и незаконни.А и да не забравяме че във всяка търговска зделка има макър и малка доза измама......на това му викат в белите държави пазарна икономика:cheers:

Има ли подписи от двете страни всичко е законно, кой чел-чел,който разбрал- разбрал.Под далавера разбирам да продаваш мляко от талк и палмово масло за истинско мляко.Поради тая причина му фалираха и магазива и ресторанта,т.е. механата....щото нямаше клиенти след месец.За мен това не е бизнес.

Бобби
04-11-2015, 21:29
Има ли подписи от двете страни всичко е законно, кой чел-чел,който разбрал- разбрал.Под далавера разбирам да продаваш мляко от талк и палмово масло за истинско мляко.Поради тая причина му фалираха и магазива и ресторанта,т.е. механата....щото нямаше клиенти след месец.За мен това не е бизнес.
А.......е това е истината.....с измама, рано или късно загиваш....въпрос на време....
Направи нещо...дет, да се хареса на по голямата част....и ще успееш....

кученцетоОгиитаткоДоги
04-11-2015, 21:47
Има ли подписи от двете страни всичко е законно, кой чел-чел,който разбрал- разбрал.Под далавера разбирам да продаваш мляко от талк и палмово масло за истинско мляко.Поради тая причина му фалираха и магазива и ресторанта,т.е. механата....щото нямаше клиенти след месец.За мен това не е бизнес.




Начи батка глей сега:) Ще ти дам пример с едеже маслото 5/40.Начи става едно надлъгване мамата си ебало:)Отиваш в сервиза ония ти иска 20 евро на литър,той обаче го взима а познай за колко от склада на едро наливно във варел за 5 еврака с дедесе,от склада го взимат от рафинерията за не повече от 1,50 2 евро на литър с дедесе.Най-голямата далавера прави склада,понеже там работи точно един човек,дори нямат офицялно работно време ми се ходи само с предварителни уговорки:) Обаче всеки е доволен поверигата понеже маслото е туто оргинале:) и печките върят много с него,а и бензиновите рендета не само печките:)

infineon
04-11-2015, 22:01
Митак не далавера е мръсна дума,а начина по който я прават.Надявам се ме разбираш.......има два вида далавери,законни и незаконни.А и да не забравяме че във всяка търговска зделка има макър и малка доза измама......на това му викат в белите държави пазарна икономика:cheers:
А това да ти е счупено стъклото, да се циганиш да не го смениш и да гледаш да преметнеш застрахователя да ти го плати от законните далавери или от незаконните е?
И не ми давай примери кой сервиз на колко купувал маслото и на колко го продавал. Това си е в реда на нещата, направи и ти сервиз и го продавай по евтино. А ти разсъждаваш като бай Ганьо - те малко ли ни скубят, дай и аз да хитрувам ако мога да не платя...

кученцетоОгиитаткоДоги
04-11-2015, 22:31
А това да ти е счупено стъклото, да се циганиш да не го смениш и да гледаш да преметнеш застрахователя да ти го плати от законните далавери или от незаконните е?
И не ми давай примери кой сервиз на колко купувал маслото и на колко го продавал. Това си е в реда на нещата, направи и ти сервиз и го продавай по евтино. А ти разсъждаваш като бай Ганьо - те малко ли ни скубят, дай и аз да хитрувам ако мога да не платя...




А бе аланколу,къде прочете че искам да измамя застраховател......?После щях да си плащам една година каско и сигурно щях да го изплата че даже и от горе.Със сервиза и маслата ти дадох пример за надценките за някои бизнес за други ,,далавера,, това че ти си овчи и се оставаш да те доят и стрижат не значи че и другите са такива.Имаш крава пиеш мляко,имаш овца имаш и пуловер:)

dimitar_vd62
04-11-2015, 22:46
Абе стига с тва аланкоолу бе деба че телевизора сам се превключва на Вучков не моа си гледам Дискавърито...

кученцетоОгиитаткоДоги
04-11-2015, 23:31
Абе стига с тва аланкоолу бе деба че телевизора сам се превключва на Вучков не моа си гледам Дискавърито...




Вучков е пич:grin:

Бобби
04-11-2015, 23:54
С напредването на нощта....изказванията стават подобаващи....:drunk:

кученцетоОгиитаткоДоги
05-11-2015, 00:24
С напредването на нощта....изказванията стават подобаващи....:drunk:




Кат пия още две големи водки наиш кво става.......:):tequilla: тиква с патладжани:)

infineon
05-11-2015, 08:48
А бе аланколу,къде прочете че искам да измамя застраховател......?После щях да си плащам една година каско и сигурно щях да го изплата че даже и от горе.Със сервиза и маслата ти дадох пример за надценките за някои бизнес за други ,,далавера,, това че ти си овчи и се оставаш да те доят и стрижат не значи че и другите са такива.Имаш крава пиеш мляко,имаш овца имаш и пуловер:)
Странно виждане за нещата имаш. Каско се прави преди да счупиш или блъснеш колата и покрива риска от щети в бъдеще. За какво мислиш снимат колите при огледа? Те ако всички мислеха като теб всички щяха да си правят каско като блъснат колата, ама не става.
За теб сигурно са "овчи" и хората дето чакат културно за светофара в правилната лента, а тарикатите далавераджии като теб идват и се предреждат най отпред, че другите са балъци и не са се сетили да го направят?

BO
05-11-2015, 09:22
А бе аланколу,къде прочете че искам да измамя застраховател......?После щях да си плащам една година каско и сигурно щях да го изплата че даже и от горе.Със сервиза и маслата ти дадох пример за надценките за някои бизнес за други ,,далавера,, това че ти си овчи и се оставаш да те доят и стрижат не значи че и другите са такива.Имаш крава пиеш мляко,имаш овца имаш и пуловер:)
Да те питам. Крадат ти колата. По твоята логика пак отиваш и правиш застраховката, защото искаш да ти я платят. Пак ли всичко е в рамките на нормалното? Ако не е, то каква е разликата? Може би само в размера на измамата?

Ебаси разсъжденията, честно. За пореден път се убеждавам, че се чувстваш най-големия тарикат на света, който никой по никаква причина не може да преметне, другите са виновни, че си слагали надценка и ти за това си решил да караш кочина, която дори едно елементарно предно стъкло няма да си смениш, ама иначе от не знам си колко време си търсил 7-ца в частност 750.
По-добре отиди в някоя морга, събери си я на части и така ще знаеш, че никой няма да може да те преметне.:screwy::drinking::metal:

кученцетоОгиитаткоДоги
05-11-2015, 12:38
Да те питам. Крадат ти колата. По твоята логика пак отиваш и правиш застраховката, защото искаш да ти я платят. Пак ли всичко е в рамките на нормалното? Ако не е, то каква е разликата? Може би само в размера на измамата?

Ебаси разсъжденията, честно. За пореден път се убеждавам, че се чувстваш най-големия тарикат на света, който никой по никаква причина не може да преметне, другите са виновни, че си слагали надценка и ти за това си решил да караш кочина, която дори едно елементарно предно стъкло няма да си смениш, ама иначе от не знам си колко време си търсил 7-ца в частност 750.
По-добре отиди в някоя морга, събери си я на части и така ще знаеш, че никой няма да може да те преметне.:screwy::drinking::metal:




Бе карай си там бегачката из дупките с нафта made in: Вальо Златев:metal:

BO
05-11-2015, 15:08
Бе карай си там бегачката из дупките с нафта made in: Вальо Златев:metal:
Аз и това правя.
И нямам проблеми нито с дупките, нито с нафтата, а и със застраховката.
Както някой малко по-назад в темата каза - Имам си крава и си пия млякото.:drinking:

Бобби
08-11-2015, 19:57
Аз и това правя.
И нямам проблеми нито с дупките, нито с нафтата, а и със застраховката.
Както някой малко по-назад в темата каза - Имам си крава и си пия млякото.:drinking:
А... истинско мляко ли пиеш....?.....интересно ми е, как нямаш проблеми с дупките......ти да не си Бойко Борисов...?...:flirt:...ебати и асфалта полага...просто заеби....:Suicide:

кученцетоОгиитаткоДоги
16-11-2015, 19:47
Днес намерих един напушен има фирма за втора употреба и нови стъкла за коли.За мойто кола втора употреба 145 с монтажа,новото 285 еврея.Ама за сега ще карам с това:) Като ми дойде цепнатината пред очите ще го сменя:BIGsmile:

BO
16-11-2015, 21:41
А... истинско мляко ли пиеш....?.....интересно ми е, как нямаш проблеми с дупките......ти да не си Бойко Борисов...?...:flirt:...ебати и асфалта полага...просто заеби....:Suicide:
Ами смятам, че пия истинско мляко.
Или ако е фалшиво, евала на химиците, че няма разлика с истинското такова.
Дупките и с тях нямам проблем. Тук там удари някоя, ама се свиква. И да викаш и да не викаш файда няма. Съобразяваме се с реалността и продължаваме напред. За тези пари, които даваме, толкова.:magic:

кученцетоОгиитаткоДоги
16-11-2015, 21:48
Ами смятам, че пия истинско мляко.
Или ако е фалшиво, евала на химиците, че няма разлика с истинското такова.
Дупките и с тях нямам проблем. Тук там удари някоя, ама се свиква. И да викаш и да не викаш файда няма. Съобразяваме се с реалността и продължаваме напред. За тези пари, които даваме, толкова.:magic:




И на кое им викаш евала,че със всяка година раковоболните се увеличават?

BO
16-11-2015, 22:32
И на кое им викаш евала,че със всяка година раковоболните се увеличават?
Ама влизаш в теми, които въобще не са ти ясни с пълна сила. Как го правиш това не знам.
Признавам те. Велик си. Ама честно. Ама наистина честно.:bowdown:

кученцетоОгиитаткоДоги
16-11-2015, 22:34
Ама влизаш в теми, които въобще не са ти ясни с пълна сила. Как го правиш това не знам.
Признавам те. Велик си. Ама честно. Ама наистина честно.:bowdown:




А ти си толкова наясно........мъка,мъкааа.....майка плаче грамофон свири.......

Бобби
17-11-2015, 00:25
Ами смятам, че пия истинско мляко.
Или ако е фалшиво, евала на химиците, че няма разлика с истинското такова.
Дупките и с тях нямам проблем. Тук там удари някоя, ама се свиква. И да викаш и да не викаш файда няма. Съобразяваме се с реалността и продължаваме напред. За тези пари, които даваме, толкова.:magic:
Не е така....нещо за млякото не ме разбра....трябва да се вика, трябва да се скача.....стига с това покорна глава сабя е не сече....
Реалността е това, което сами си я направим....честита ти цена на винетка догодина, а по нататък и гражданска отговорност...и т.н...не ми се задълбава в тая тема.....лошото е в тая държава, че повечето разсъждават като теб....:smoke:

BO
17-11-2015, 15:27
Не е така....нещо за млякото не ме разбра....трябва да се вика, трябва да се скача.....стига с това покорна глава сабя е не сече....
Реалността е това, което сами си я направим....честита ти цена на винетка догодина, а по нататък и гражданска отговорност...и т.н...не ми се задълбава в тая тема.....лошото е в тая държава, че повечето разсъждават като теб....:smoke:
Кое му е грешното на разсъждението ми?
Чистото мляко = на нормална нафта. Аз нямам проблем с нафтата и никога няма и да имам. Това с тази нафта и този мит на българина ми омръзна да обяснявам.
Лично, за да докажа тезата на хора, съм сменял горивен филтър на 30к, само и само да докажа, че нафтата си е идеална. И след това като го разрязах и показах резултата, очевидно се видя, че горивото си е много читаво. Така че горивото си е идеално и няма абсолютно никаква разлика като си зареда тук колата или като си я заредя от Германия или Швейцария. От тези две страни имам практика и за това ги давам за пример.

За винетките. Ти какво очакваш? Да даваш 100 лв. на държавата и да имаш магистрали като в Германия ли? Ами заблуждавай се. С викане няма да стане. Ще стане тогава, когато аз, като данъкоплатец на тази страна давам толкова данъци на държавата, колкото и германеца. До тогава не може да имаш претенции за подобни условия при 50 пъти по-малко постъпления.
Да, не започвай да ми развиваш темата ама те колко получавали и ние колко получаваме.
Просто мисли със собствената си глава, а не очаквай форумните глави да ти набиват общото овчевъдно мнение.
Аз от ден първи от както имам кола си плащам всички данъци, от ден първи не съм налял гориво на черно, от ден първи "храня" и застрахователи, защото знам, че само така бихме излезли напред.
Ама докато мислим като овца и се чудим как да прецакаме накои хора и институции, точно както колегата повдигнал тази тема, до тогава ще даваме мизерни 100 лв на държавата и тя съответно ще ни предоставя мизерните пътища.

кученцетоОгиитаткоДоги
17-11-2015, 16:06
Кое му е грешното на разсъждението ми?
Чистото мляко = на нормална нафта. Аз нямам проблем с нафтата и никога няма и да имам. Това с тази нафта и този мит на българина ми омръзна да обяснявам.
Лично, за да докажа тезата на хора, съм сменял горивен филтър на 30к, само и само да докажа, че нафтата си е идеална. И след това като го разрязах и показах резултата, очевидно се видя, че горивото си е много читаво. Така че горивото си е идеално и няма абсолютно никаква разлика като си зареда тук колата или като си я заредя от Германия или Швейцария. От тези две страни имам практика и за това ги давам за пример.

За винетките. Ти какво очакваш? Да даваш 100 лв. на държавата и да имаш магистрали като в Германия ли? Ами заблуждавай се. С викане няма да стане. Ще стане тогава, когато аз, като данъкоплатец на тази страна давам толкова данъци на държавата, колкото и германеца. До тогава не може да имаш претенции за подобни условия при 50 пъти по-малко постъпления.
Да, не започвай да ми развиваш темата ама те колко получавали и ние колко получаваме.
Просто мисли със собствената си глава, а не очаквай форумните глави да ти набиват общото овчевъдно мнение.
Аз от ден първи от както имам кола си плащам всички данъци, от ден първи не съм налял гориво на черно, от ден първи "храня" и застрахователи, защото знам, че само така бихме излезли напред.
Ама докато мислим като овца и се чудим как да прецакаме накои хора и институции, точно както колегата повдигнал тази тема, до тогава ще даваме мизерни 100 лв на държавата и тя съответно ще ни предоставя мизерните пътища.





Абе аланколууу,ти дори хабер си нямаш колко данъци плащат хората в Германия.Аз ще ти загатна........не са кой знае колко за година повече от бегето изчислено в евро.........Опитваш са да умуваш но не ти се отдава..........А в Испания чувам от мои приятели които живеят там че дори е по нискък от бегето.Проблема на бегето е че пътищата не са пипани от времето на боса от Правец и в монета трябва да се налеят супер много пари за да ги докараме до едно прилично положение.После вече парите от винетките и данъците спокойно би трябвало да стигат за тяхната подръжка.Другата разлика която е един работник който прави пътища в Германия взима най-малко 2000 евро,ама един работник в бегето взима ли най-малко 4000лв заплата?От там и нормално ние да плащаме по малко данъци.За нафтата не ми се спори.........всеки които е пътувал в Европа казва че има разлика само за теб няма разлика,и нашата я изкара с качеството на немската:super: Достоен си за златен скункс от господари на ефира за тия бисери..........:grin:

BO
17-11-2015, 22:08
Абе аланколууу,...
Само като се види, че има такива индивиди и виждаш нещата как няма да се оправят.
С такова изказване, с такова отношение към хората, то просто виждаш как нещата затъват здраво.
Има две неща и се чудя дали да се радвам или не.
Като такъв индивид вземе и излезе извън България то ми става хубаво. Едно такова, че такива хора напускат страната ни и остава по-свястна маса от хора тук.
От друга страна ми става кофти, че представата на външните хора става грешна за нашата страна, че за тях масово сме индианци, защото просто такава е масовата извадка и съответно представата се изгражда спрямо тази маса. Кофти.
Ама карай. С това няма как да се справим реално и си сърбаме попарата. Няма как. Продължаваме напред и това е. :crybaby:

кученцетоОгиитаткоДоги
17-11-2015, 22:24
Само като се види, че има такива индивиди и виждаш нещата как няма да се оправят.
С такова изказване, с такова отношение към хората, то просто виждаш как нещата затъват здраво.
Има две неща и се чудя дали да се радвам или не.
Като такъв индивид вземе и излезе извън България то ми става хубаво. Едно такова, че такива хора напускат страната ни и остава по-свястна маса от хора тук.
От друга страна ми става кофти, че представата на външните хора става грешна за нашата страна, че за тях масово сме индианци, защото просто такава е масовата извадка и съответно представата се изгражда спрямо тази маса. Кофти.
Ама карай. С това няма как да се справим реално и си сърбаме попарата. Няма как. Продължаваме напред и това е. :crybaby:




Ха-ха-ха пич пак си объркал влака:grin: Много от обикновенните западняци незнаят къде се намира България на картата на Европа,ма то пак аз съм виновен за това:grin: па ка моли да имат съставено мнение за нас.Даже някои често ни бъркат с румънците или руснаците.........но не ми спори с индивиди като теб на тая тема защото е кауза пердута........Само ще те информирам,защото прекалено много почна да говориш пет за четири и заблуждаваш хората.Среден данък на кола в Германия е на година 150 евро и нямат винетки.Сметни средния данък в бегето по 1.90 курс на еврото и прибави новата цена на винетката пак по курс 1.90 След това сравни нашите пътища и сравни техните и открий разликите?

Бобби
18-11-2015, 00:08
Кое му е грешното на разсъждението ми?
Чистото мляко = на нормална нафта. Аз нямам проблем с нафтата и никога няма и да имам. Това с тази нафта и този мит на българина ми омръзна да обяснявам.
Лично, за да докажа тезата на хора, съм сменял горивен филтър на 30к, само и само да докажа, че нафтата си е идеална. И след това като го разрязах и показах резултата, очевидно се видя, че горивото си е много читаво. Така че горивото си е идеално и няма абсолютно никаква разлика като си зареда тук колата или като си я заредя от Германия или Швейцария. От тези две страни имам практика и за това ги давам за пример.

За винетките. Ти какво очакваш? Да даваш 100 лв. на държавата и да имаш магистрали като в Германия ли? Ами заблуждавай се. С викане няма да стане. Ще стане тогава, когато аз, като данъкоплатец на тази страна давам толкова данъци на държавата, колкото и германеца. До тогава не може да имаш претенции за подобни условия при 50 пъти по-малко постъпления.
Да, не започвай да ми развиваш темата ама те колко получавали и ние колко получаваме.
Просто мисли със собствената си глава, а не очаквай форумните глави да ти набиват общото овчевъдно мнение.
Аз от ден първи от както имам кола си плащам всички данъци, от ден първи не съм налял гориво на черно, от ден първи "храня" и застрахователи, защото знам, че само така бихме излезли напред.
Ама докато мислим като овца и се чудим как да прецакаме накои хора и институции, точно както колегата повдигнал тази тема, до тогава ще даваме мизерни 100 лв на държавата и тя съответно ще ни предоставя мизерните пътища.
Казах, в предишният ми пост, че не ми се влиза в полемика....ама ти изписа цяла кофа с мастило...сега е мой ред:)))
Според мен грешно разсъждаваш, защото:
1. Пътната ни инфраструктора е на последно място в Европа и не само...:lupe:..редица слаборазвити и развиващи се страни имат по добри пътища от нас....
2.Тия мизерни 100лв. дет ще давам за винетка, изобщо не са мизерни и за пример в Чехия тя се равнява на 50лв....без да сравняваме пътища, както каза кучето Доги в Германия изобщо няма винетка.....и да не ти изреждам сумати страни в Европа....с много по качествени пътища плащат по малко....
3. Пак за тия мизерни 100лв.....те при нас никога не са използвани за пътища.......от бай Тошово време до ден днешен пътищата се правят с европари, който един ден ще се връщат...поне да бяха качествени, а то нема и месец след пускането на дадена отсечка.....се появяват вълни, напуквания и пропадания...примери може да ти дам много......последният е на бул. А. Малинов в Младост отсечката пропадна на вторият ден след откриването...
п.п....ама ти май наистина нямаш наблюдение над нещата.....повече няма да те убеждавам....ако си разбрал, разбрал, ако не...карай си с нашта нафта дет е бъкана с сяра...и от мен да знаеш, горивен филтър се сменя м/у 30-40хил. км., въздушен на 20......а маслен с маслото.....и едно е да има мърсотия в горивото, друго е самото му качество....та няма смисъл да цепиш филтри и да звериш хората...:))

BO
18-11-2015, 09:49
Ей, голяма мисъл извади.
Само се образовай малко за принципа на финансиране на пътищата при ниска цена на винетката или при липса на такава. Наистина прочети малко и пак се пробвай. Особено за Германия.
Отделно - дизела ни бил бутан със сяра. Бутан е друг път. Това в някой гараж може и да мине.
Отделно - голям капацитет се извади и за периодичното обслужване на една обикновена дизелова Алфа.
Викаш производителя казва да сменям горивния филтър на всеки 20к, ама от теб да знам, че се сменял на 30к или 40к. Сега не разбрах точно на 30к или на 40к? Може ли на 27 или на 43к? А бе там някъде. Между 10к и 100к. От теб ще знам.
Баси, как ме светна не е истина.:roll2::roll2:

Бобби
18-11-2015, 10:59
Ей, голяма мисъл извади.
Само се образовай малко за принципа на финансиране на пътищата при ниска цена на винетката или при липса на такава. Наистина прочети малко и пак се пробвай. Особено за Германия.
Отделно - дизела ни бил бутан със сяра. Бутан е друг път. Това в някой гараж може и да мине.
Отделно - голям капацитет се извади и за периодичното обслужване на една обикновена дизелова Алфа.
Викаш производителя казва да сменям горивния филтър на всеки 20к, ама от теб да знам, че се сменял на 30к или 40к. Сега не разбрах точно на 30к или на 40к? Може ли на 27 или на 43к? А бе там някъде. Между 10к и 100к. От теб ще знам.
Баси, как ме светна не е истина.:roll2::roll2:
Не бутан, а бъкан......чети внимателно....карай със авио дизела и се наслаждавай на супер качеството му, и точното количество което ти наливат... :waving:
Не ми изопачавай думите, и не си мисли, че зареждам на последната спирка на автобус 306 или точа гориво от някой локомотив на гара Искър......позна само, че не си ремонтирам колата в Милано моторс, а в клубен гараж....относно през колко време се сменя горивният филтър...сменяй го всеки петък... за да си сигурен, че в двойно филтрираната ни нафта не е попаднал някой примес...:waving:
Ще ми е интересно малко да ме образоваш за Германия.....:Suicide:

BO
18-11-2015, 20:08
Не отговори на коментар.
На 30к или на 40к мога да го сменя?
Явно правиш някакъв коефициент спрямо изискването на производителя. х1.5 или х2. И защото съм любопитан се чудя защо коефициента не е х1.75? Чудно ми е как го сътвори този коефициент просто. Не питам някакъв въпрос по ядрена физика, предполагам.
За дизела и за качеството не се оплаквам, и за количеството. Ти мен не ме мисли, както казах по-рано.

кученцетоОгиитаткоДоги
18-11-2015, 20:18
Аз предлагам бас:) До година носа един литър немска нафта,Бо взима един литър българска и отиваме в лаборатория.Ако немската се окаже по добро качество тоест покаже по добри показатели ядем и пием на негова сметка до 6 сутринта в някое готино кръчме,ако се окажат с еднакви показатели пак същото само че за моя сметка:)

Бобби
18-11-2015, 20:31
Не отговори на коментар.
На 30к или на 40к мога да го сменя?
Явно правиш някакъв коефициент спрямо изискването на производителя. х1.5 или х2. И защото съм любопитан се чудя защо коефициента не е х1.75? Чудно ми е как го сътвори този коефициент просто. Не питам някакъв въпрос по ядрена физика, предполагам.
За дизела и за качеството не се оплаквам, и за количеството. Ти мен не ме мисли, както казах по-рано.
Изобщо не те мисля.....:))...то и ти, на много мой питания не отговори...дори и за ГДР не ме просвети....:))...ако ме разбираш, за какво те бъзикам......с теб няма как да сме на едно мнение....корено се различава мисленето ни....което е нормално....затуй света е различен.....
п.п..процентите ги остави за математиците и статистите..... и на 40-хил... да си смениш горивният филтър не е проблем......след тези километри може да има проблем....всичко зависи от качеството на продуктите, който ползваш......а препоръките на производителя са бизнес.....спирам да споря повече, защото лавираш и не се придържаш към спора....:waving:

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:27 ----------


Аз предлагам бас:) До година носа един литър немска нафта,Бо взима един литър българска и отиваме в лаборатория.Ако немската се окаже по добро качество тоест покаже по добри показатели ядем и пием на негова сметка до 6 сутринта в някое готино кръчме,ако се окажат с еднакви показатели пак същото само че за моя сметка:)
:)))...я да видим Бо...дали има дупе.....:crazy:

кученцетоОгиитаткоДоги
18-11-2015, 20:42
Изобщо не те мисля.....:))...то и ти, на много мой питания не отговори...дори и за ГДР не ме просвети....:))...ако ме разбираш, за какво те бъзикам......с теб няма как да сме на едно мнение....корено се различава мисленето ни....което е нормално....затуй света е различен.....
п.п..процентите ги остави за математиците и статистите..... и на 40-хил... да си смениш горивният филтър не е проблем......след тези километри може да има проблем....всичко зависи от качеството на продуктите, който ползваш......а препоръките на производителя са бизнес.....спирам да споря повече, защото лавираш и не се придържаш към спора....:waving:

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:27 ----------


:)))...я да видим Бо...дали има дупе.....:crazy:




По скоро топки:waving:

Бобби
18-11-2015, 20:48
По скоро топки:waving:
....:crazy:

---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

..иначе казано...стиска ли му...

BO
18-11-2015, 22:28
Аз предлагам бас:) До година носа един литър немска нафта,Бо взима един литър българска и отиваме в лаборатория.Ако немската се окаже по добро качество тоест покаже по добри показатели ядем и пием на негова сметка до 6 сутринта в някое готино кръчме,ако се окажат с еднакви показатели пак същото само че за моя сметка:)
ОК, носи нафта.
Само гледай да не забравиш да си смениш стъклото, че ще те мисля след това като излезнат резултатите и ти стане мъчно, че вместо едно предно стъкло втора употреба, то ще изпием парите.:roll2:

Бобби, не ми отговори как си взел коефициента.
Защо маслото не може да го смениш на 50к, а нафтовия филтър може? Нали всичко е бизнес. Май ти куца логиката ми се струва.
А бе знам - от теб да знам, че може.
Сигурен съм, че може и на 100к да го сменяш. От мен да знаеш. Да видиш, че и аз мога да те светна.

кученцетоОгиитаткоДоги
18-11-2015, 22:39
[QUOTE=BO;1451546]ОК, носи нафта.
Само гледай да не забравиш да си смениш стъклото, че ще те мисля след това като излезнат резултатите и ти стане мъчно, че вместо едно предно стъкло втора употреба, то ще изпием парите.:roll2:




За мойто стъкло не се притеснявай...........който се смее последен се смее най-добре:prescription:

Бобби
19-11-2015, 08:21
ОК, носи нафта.
Само гледай да не забравиш да си смениш стъклото, че ще те мисля след това като излезнат резултатите и ти стане мъчно, че вместо едно предно стъкло втора употреба, то ще изпием парите.:roll2:

Бобби, не ми отговори как си взел коефициента.
Защо маслото не може да го смениш на 50к, а нафтовия филтър може? Нали всичко е бизнес. Май ти куца логиката ми се струва.
А бе знам - от теб да знам, че може.
Сигурен съм, че може и на 100к да го сменяш. От мен да знаеш. Да видиш, че и аз мога да те светна.
И ти не ми отговори как може да плащаме по скъпи винетки от редица европейски държави..........

кученцетоОгиитаткоДоги
22-11-2015, 22:42
Холански второкласен път149369 тия които са между селата де:) Ограничението е 100км/ч но към след 20:00ч няма грам движение и е истински кеф да са кара с 200км/ч по него.А сутрин по него с едната ръка си държа капучиното,а с другата цигарата:smoke: Като се прибера на село и ма изберат за кмет мисля да го сакам проекта за този път от холанците и да си направа същия до Плевен,а другото го оставам на Бойко:)

Бобби
24-11-2015, 00:02
Холански второкласен път149369 тия които са между селата де:) Ограничението е 100км/ч но към след 20:00ч няма грам движение и е истински кеф да са кара с 200км/ч по него.А сутрин по него с едната ръка си държа капучиното,а с другата цигарата:smoke: Като се прибера на село и ма изберат за кмет мисля да го сакам проекта за този път от холанците и да си направа същия до Плевен,а другото го оставам на Бойко:)
Български първокласен път...дето Бо казва, че за него е мизерна цената на винетките...

кученцетоОгиитаткоДоги
24-11-2015, 01:53
Български първокласен път...дето Бо казва, че за него е мизерна цената на винетките...




До като такива овчи души като Бо формират мнозинството на населението на България,кашкавала ни ще бъде от некви ,,млечни продукти,, доста различни от млякото,традиционната българска лютеница ще бъде мизерен кетчуп с черен пипер,и първокласните ни пътища ще бъдат като третокласни и четвъртокласни пътища в Индия.Такива като него са изпаднали в една доста дълга следобедна дрямка и пей ли си Пенкеле кой ли та слуша...........

BO
24-11-2015, 17:14
До като такива овчи души като Бо формират мнозинството на населението на България,кашкавала ни ще бъде от некви ,,млечни продукти,, доста различни от млякото,традиционната българска лютеница ще бъде мизерен кетчуп с черен пипер,и първокласните ни пътища ще бъдат като третокласни и четвъртокласни пътища в Индия.Такива като него са изпаднали в една доста дълга следобедна дрямка и пей ли си Пенкеле кой ли та слуша...........
Овчи, ама си плащаме всичко, защото можем да си го позволим.

Я ми кажи колко струва данъка на една Алфа Ромео 147 1.9жтд 115 коня в Холандия. Аз знам много добре точната сума. Просто искам ти да я назовеш.
След това ще видим колко трябва да стане винетката, за да имаш претенциите.
След това ще продължим с овчемисленето, което не ти се отдава много.

п.п. Смени ли си стъклото, че твоя любовник г-н Хайц, който много често го намесваш, да не ти направи :hump:

кученцетоОгиитаткоДоги
24-11-2015, 17:46
Овчи, ама си плащаме всичко, защото можем да си го позволим.

Я ми кажи колко струва данъка на една Алфа Ромео 147 1.9жтд 115 коня в Холандия. Аз знам много добре точната сума. Просто искам ти да я назовеш.
След това ще видим колко трябва да стане винетката, за да имаш претенциите.
След това ще продължим с овчемисленето, което не ти се отдава много.

п.п. Смени ли си стъклото, че твоя любовник г-н Хайц, който много често го намесваш, да не ти направи :hump:






Данъците в Холандия не искам да ги коментирам,защото това е данъчна държава и нещата са апсолютно нереални спрямо минимална работна заплата и държавни такси.........и цени на стоки.Държавата с едни от най-големите акцизи в Европа едва ли е меродавно това как трябва да живее европееца от средна класа.




Стъклото не съм си го сменил,понеже точно закона на Хайц гласи че докато не е от към шофьорската страна,тоест точно пред шофьора автомобила е технически изправен и водача не подлежи на никакви санкции.Така че до като не ми дойде пред очите въобще нямам намерение да го сменям:)

BO
24-11-2015, 20:58
Данъците в Холандия не искам да ги коментирам
Защо не искаш да ги коментираш?
Значи показваш едната страна на монетата, ама другата не може.
Просто кажи в прав текст колко е данъка на въпросния автомобил, за който те питам, за да продължим разговора нататък.
И точно благодарение на този данък дадена страна има такава инфраструктура.
Докато такива като вас мислят обратното, то няма как да се оправим. За съжаление.:wc:

кученцетоОгиитаткоДоги
24-11-2015, 22:24
Защо не искаш да ги коментираш?
Значи показваш едната страна на монетата, ама другата не може.
Просто кажи в прав текст колко е данъка на въпросния автомобил, за който те питам, за да продължим разговора нататък.
И точно благодарение на този данък дадена страна има такава инфраструктура.
Докато такива като вас мислят обратното, то няма как да се оправим. За съжаление.:wc:




Хмм то не е само данъка,за да ти върви колата не се плаща само данъци винетки и тол такси нали.Още повече за държава която от край до край е 350км и е най-скъпата държава в Европа за ,,притежаване на автомобил,, но не и с най-високите заплати в Европа.Нещо не ми се навръзват нещата.Едни седем милярда евро всяка година хартисват от пътни данъци, след като се изпълнят всички планове за подръжка или правенето на нови пътища.Всяка година седем милярда евро потъват някъде, но малцина знаят къде точно..............едно е да си клиент на заведението,друго е да свириш в оркестъра на заведението.............

Бобби
25-11-2015, 00:28
Бо се държи като наш политик....когато не му изнася нещо да коментира измества темата...то не беха горивни филтри, пукнати челни стъкла, масла и т.н...държи се като тези другари от снимката:))....нека прочете по долу статията и да даде нормален коментар....а не да прескочи и да ми обеснява как трябва да се прокара закон , който ни задължава да караме със зимни гуми....например....
....:rtfm:

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2009/08/21/772941_hora_putishta_rushveti/

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 00:55
Бате Бойко е куха градинарска лейка..........но българина можеш да го спечелиш по много лесен начин.Трябва да си харизматичен и до като му говориш сериозни неща да пуснеш и някой друг лаф от народа:) Мен така от 10 пъти както са ме спирали за нарушения в бегето 8 пъти са ми ги опрощавали без да давам нито лев:)

BO
25-11-2015, 09:20
Аха. Значи задавам един въпрос вече за трети път, пък после аз съм бил политикът? А бе страхотна логика.

Пак ще го задам - кученцетоОгиитаткоДоги, може ли да напишеш в прав текст, колко е данъка на въпросния цитиран от мен автомобил, в цитираната от теб държава, където я даваш за пример?
И моля без политически словоизлияния. Просто едно число търся за отговор, без думи ако може.

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 11:53
1030 на година,но защо реши че е меродавно да се дава за пример държавата с най-скъпи пътни данъци?Немците плащат четири пъти по малко за година и карат по също толкова добри пътища.

acho_
25-11-2015, 12:45
Не той даде Холандия за пример.

italfen
25-11-2015, 15:29
Е кво, трудно му е на човека сам да си следи мисълта...

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 15:56
Пичове точно с тоя начин на мислене ще продължавате да карате из дупките и след някоя година винетките ще ви станат 200лв:) Да де......до като има овце ще има и шампанско:) Това че съм за образец някакав продукт как трябва да изглежда не значи че съм дал за образец и себестойноста му в дадената държава.За пример ви давам че 5 литрова туба Кастрол в Германия е около 40 евро,а същото масло само че 15км след границата в Холандия е между 70 и 90 евро и все едно да кажеш абе все тая важното е че е оргинално:D За това ви казвам че сте овчи душици с кози брадици:D Не е лошо да си ползвате главите и от време на време за мислене,а не само за да си носите шапките с козирки с надпис ,,Alfa Romeo,, на тях:D

BO
25-11-2015, 16:30
1030 на година,но защо реши че е меродавно да се дава за пример държавата с най-скъпи пътни данъци?Немците плащат четири пъти по малко за година и карат по също толкова добри пътища.
Данъка, който плаща моя приятел, който живее в Грьонинген е 1300 ама в Евро.
Или накратко да го кажем 2500 лв. До тук добре.
Същата тази кола към днешна дата ако трябва да си плати данъка, както и да има годишна винетка, то той трябва да се бръкне точно 240 лв.
Ами както и да го гледам сравнявам 2500 към 240.
И викаш трябва да има някакво сравнение.
Значи, за да може ти да искаш България да има такъв междуселски път, какъвто показа, практично винетката трябва да стане около 2300 лв.
Защо? Тук идва и моя отговор на твоя въпрос за Германия, който по принцип не искам да ти отговарям, защото знам, че главата ти е в гъза и няма да разбереш идеята по принцип.
България, както и Холандия, имат отделен фонд за републиканската пътна инфраструктура. Демек в България издръжката на пътната инфраструктура идва от бюджет финансиран главно от продажбата на винетни стикери, а в Холандия финансирането на републиканската инфраструктура идва главно от годишния налог върху превозните средства.
Попита за Германия. В Германия финансирането на тъй наречените аутобани идва от правителството, като от общия бюджет на държавата се определя дадено финансиране за изграждане и поддръжката на главните аутобани между отделните провинции.
След това отделните провинции изграждат и поддържат вътрешнопровинциалните пътища с отделен бюджет на всяка провинция. А всяка провинция се финансира главно чрез тол таксата от трафика на камиони, които преминават през нея.
Да кажем имаш един обикновен камион, Евро-4 с 4 оси. За да преминеш през Германия, то трябва да заплатиш по 29 стотинки на километър.
Или ако към днешна дата един такъв камион влезе от Сърбия и излезе от Турция, то той би следвало да ни заплати около 141 лв за това преминаване. Да кажем ако един камион прави този маршрут по 35 пъти в годината, то трябва да имаме приход от порядъка на 5000 лв. само от него.
Но понеже ние сме бедна държава и позволяваме по-евтин транспорт, то към днешна дата един такъв камион го таксуваме точно 1000 лв. Или 5 пъти по-малко от Германия.
И това е валидно за всяка държава и много лесно се вижда по какъв начин се финансират пътищата.
И за това ако искаме по-хубави пътища, то просто трябва да си платим за това нещо, защото нищо не става на готово.
Съмнявам се отново, че ще разбереш от къде идва тази прословута разлика и като те познавам, макар и виртуално, мозъка ти няма да може да обработи защо Германия плаща по-малък данък от Холандия.:calc:
По абсолютно същата логика можеше да напишеш защо в Германия цената на бензина е много по-скъпа от тази в САЩ. Всичко е въпрос на това как една държава е решила, че трябва да се финансира и коя инфраструктура трябва да натовари.

italfen
25-11-2015, 16:37
...

За съжаление малко са тези като теб надарени с акъл до небето гастaрбайтери почитащи такикатлъка за своя религия винаги на щрек къде в региона маслото е най-евтино за 15 годишният им кенеф пред разпад, купен от морга за 500 евро управляван гордо с 200 по европейските пътища, докато определят мнозинството във форум, който няма нищо общо с гастaрбайтера.

Бобби
25-11-2015, 18:59
Данъка, който плаща моя приятел, който живее в Грьонинген е 1300 ама в Евро.
Или накратко да го кажем 2500 лв. До тук добре.
Същата тази кола към днешна дата ако трябва да си плати данъка, както и да има годишна винетка, то той трябва да се бръкне точно 240 лв.
Ами както и да го гледам сравнявам 2500 към 240.
И викаш трябва да има някакво сравнение.
Значи, за да може ти да искаш България да има такъв междуселски път, какъвто показа, практично винетката трябва да стане около 2300 лв.
Защо? Тук идва и моя отговор на твоя въпрос за Германия, който по принцип не искам да ти отговарям, защото знам, че главата ти е в гъза и няма да разбереш идеята по принцип.
България, както и Холандия, имат отделен фонд за републиканската пътна инфраструктура. Демек в България издръжката на пътната инфраструктура идва от бюджет финансиран главно от продажбата на винетни стикери, а в Холандия финансирането на републиканската инфраструктура идва главно от годишния налог върху превозните средства.
Попита за Германия. В Германия финансирането на тъй наречените аутобани идва от правителството, като от общия бюджет на държавата се определя дадено финансиране за изграждане и поддръжката на главните аутобани между отделните провинции.
След това отделните провинции изграждат и поддържат вътрешнопровинциалните пътища с отделен бюджет на всяка провинция. А всяка провинция се финансира главно чрез тол таксата от трафика на камиони, които преминават през нея.
Да кажем имаш един обикновен камион, Евро-4 с 4 оси. За да преминеш през Германия, то трябва да заплатиш по 29 стотинки на километър.
Или ако към днешна дата един такъв камион влезе от Сърбия и излезе от Турция, то той би следвало да ни заплати около 141 лв за това преминаване. Да кажем ако един камион прави този маршрут по 35 пъти в годината, то трябва да имаме приход от порядъка на 5000 лв. само от него.
Но понеже ние сме бедна държава и позволяваме по-евтин транспорт, то към днешна дата един такъв камион го таксуваме точно 1000 лв. Или 5 пъти по-малко от Германия.
И това е валидно за всяка държава и много лесно се вижда по какъв начин се финансират пътищата.
И за това ако искаме по-хубави пътища, то просто трябва да си платим за това нещо, защото нищо не става на готово.
Съмнявам се отново, че ще разбереш от къде идва тази прословута разлика и като те познавам, макар и виртуално, мозъка ти няма да може да обработи защо Германия плаща по-малък данък от Холандия.:calc:
По абсолютно същата логика можеше да напишеш защо в Германия цената на бензина е много по-скъпа от тази в САЩ. Всичко е въпрос на това как една държава е решила, че трябва да се финансира и коя инфраструктура трябва да натовари.
БО = логика.......
Бо, я ми кажи до къде те доведе логиката в последните 26 години за България.....?....не се ли краде...?.....и не ми прави сравнения с други държави с различен стандарт....те 100 долара са си 100 долара, ама за българите са малко повече, ако ме разбираш.....

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 19:22
Данъка, който плаща моя приятел, който живее в Грьонинген е 1300 ама в Евро.
Или накратко да го кажем 2500 лв. До тук добре.
Същата тази кола към днешна дата ако трябва да си плати данъка, както и да има годишна винетка, то той трябва да се бръкне точно 240 лв.
Ами както и да го гледам сравнявам 2500 към 240.
И викаш трябва да има някакво сравнение.
Значи, за да може ти да искаш България да има такъв междуселски път, какъвто показа, практично винетката трябва да стане около 2300 лв.
Защо? Тук идва и моя отговор на твоя въпрос за Германия, който по принцип не искам да ти отговарям, защото знам, че главата ти е в гъза и няма да разбереш идеята по принцип.
България, както и Холандия, имат отделен фонд за републиканската пътна инфраструктура. Демек в България издръжката на пътната инфраструктура идва от бюджет финансиран главно от продажбата на винетни стикери, а в Холандия финансирането на републиканската инфраструктура идва главно от годишния налог върху превозните средства.
Попита за Германия. В Германия финансирането на тъй наречените аутобани идва от правителството, като от общия бюджет на държавата се определя дадено финансиране за изграждане и поддръжката на главните аутобани между отделните провинции.
След това отделните провинции изграждат и поддържат вътрешнопровинциалните пътища с отделен бюджет на всяка провинция. А всяка провинция се финансира главно чрез тол таксата от трафика на камиони, които преминават през нея.
Да кажем имаш един обикновен камион, Евро-4 с 4 оси. За да преминеш през Германия, то трябва да заплатиш по 29 стотинки на километър.
Или ако към днешна дата един такъв камион влезе от Сърбия и излезе от Турция, то той би следвало да ни заплати около 141 лв за това преминаване. Да кажем ако един камион прави този маршрут по 35 пъти в годината, то трябва да имаме приход от порядъка на 5000 лв. само от него.
Но понеже ние сме бедна държава и позволяваме по-евтин транспорт, то към днешна дата един такъв камион го таксуваме точно 1000 лв. Или 5 пъти по-малко от Германия.
И това е валидно за всяка държава и много лесно се вижда по какъв начин се финансират пътищата.
И за това ако искаме по-хубави пътища, то просто трябва да си платим за това нещо, защото нищо не става на готово.
Съмнявам се отново, че ще разбереш от къде идва тази прословута разлика и като те познавам, макар и виртуално, мозъка ти няма да може да обработи защо Германия плаща по-малък данък от Холандия.:calc:
По абсолютно същата логика можеше да напишеш защо в Германия цената на бензина е много по-скъпа от тази в САЩ. Всичко е въпрос на това как една държава е решила, че трябва да се финансира и коя инфраструктура трябва да натовари.





Понеже виждам че много неща не са ти ясни,но въпреки това се напъваш като държавна жигула комби на баир.В Холандия пътния данък се базира на теглото на автомобила и вида гориво което използва.Колкото е по тежка една кола толкова данъка е по скъп до тук добре,обаче следва тъпотията според холанската логика дизелите винаги били икономични като разход, за това данъка за автомобил с едно и също тегло бензин/дизел на дизела е двоен.Ама ако ги сравниш като разход тия двата автомобила и цената на горивата в Холандия примерно за измината 1000км с дизела не ти излиза два пъти по ефтино.Освен ако не сравняваш 1.9 дизел с 3.0 бензин.Да не говорим че ако караш някой дизел 3.0 той въобще не е икономичен като разход...........ама за Холанците всичките дизeлови двигатели са двойно по икономични от бензиновите.А в Германия данъка е базиран на колко co2 отделя и кубатура на двигатела.Има даден пример в нета за едно bmw 318i от 2001 сметнато за Германия за цялата година плаща 150 евро,а в Холандия 704 евро за цялата година.A относно финансирането не ми се спори,понеже съм разговарял с много Холанци относно този проблем всичките мрънкат като малки деца........негодуват но тихо и кротко.........хубави хора са,единственото което не харесвам в тях е липсата на нужния характер да му се противопоставят на ония тарикат с очилата...............

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 19:42
За съжаление малко са тези като теб надарени с акъл до небето гастaрбайтери почитащи такикатлъка за своя религия винаги на щрек къде в региона маслото е най-евтино за 15 годишният им кенеф пред разпад, купен от морга за 500 евро управляван гордо с 200 по европейските пътища, докато определят мнозинството във форум, който няма нищо общо с гастaрбайтера.




Не определям мнозинството във форума..........имах предвит теб и бо.Но явно си доста зле щом не си го схванал...........И вземи начучи какво точно значи ,,гастарбайтер,,,айде аз ще ти подскажа понеже явно освен български друг език не ти се отдва,но пък за сметка на това с гордо използваш думи от чужди езици.Гастарбайтер идва от немския и значи хора които идват за 1-2-3 години само да работят и след това се пребират.А такива които идват и се заселват трайно се наричат Емигранти.За мен разбрахме какво карам........може би го казваш за 6-ти или 7-ми път.........което ме навежда на мисълта че може би и ти искаш да караш кенеф от морга за 500 евро който да вдига 200км/ч и да харчи 10/100 газ ама тук се сещам за приказката за лисицата и гроздето...........:D:D:D

Бобби
25-11-2015, 19:43
Понеже виждам че много неща не са ти ясни,но въпреки това се напъваш като държавна жигула комби на баир.В Холандия пътния данък се базира на теглото на автомобила и вида гориво което използва.Колкото е по тежка една кола толкова данъка е по скъп до тук добре,обаче следва тъпотията според холанската логика дизелите винаги били икономични като разход, за това данъка за автомобил с едно и също тегло бензин/дизел на дизела е двоен.Ама ако ги сравниш като разход тия двата автомобила и цената на горивата в Холандия примерно за измината 1000км с дизела не ти излиза два пъти по ефтино.Освен ако не сравняваш 1.9 дизел с 3.0 бензин.Да не говорим че ако караш някой дизел 3.0 той въобще не е икономичен като разход...........ама за Холанците всичките дизeлови двигатели са двойно по икономични от бензиновите.А в Германия данъка е базиран на колко co2 отделя и кубатура на двигатела.Има даден пример в нета за едно bmw 318i от 2001 сметнато за Германия за цялата година плаща 150 евро,а в Холандия 704 евро за цялата година.A относно финансирането не ми се спори,понеже съм разговарял с много Холанци относно този проблем всичките мрънкат като малки деца........негодуват но тихо и кротко.........хубави хора са,единственото което не харесвам в тях е липсата на нужния характер да му се противопоставят на ония тарикат с очилата...............
Бо разсъждава като турист.....то и аз така разсъждавам като мина през някоя държава.....но друго си е да се допиташ до местните...тоез да пиеш вода от извора.....то българите разбираме от всичко, но много малко неща ни се отдават......
п.п...то и в Германия играе роля теглото на автомобила......и няма винетки и какво ли не като при нас...за нищо....даже по едно време плащахме за известно време неква еко такса за година и ни лепеха некви стикери на джама....но Бо сигурно тогава е карал колело..:)))

BO
25-11-2015, 21:15
Бо разсъждава като турист.....то и аз така разсъждавам като мина през някоя държава.....но друго си е да се допиташ до местните...тоез да пиеш вода от извора.....то българите разбираме от всичко, но много малко неща ни се отдават......
п.п...то и в Германия играе роля теглото на автомобила......и няма винетки и какво ли не като при нас...за нищо....даже по едно време плащахме за известно време неква еко такса за година и ни лепеха некви стикери на джама....но Бо сигурно тогава е карал колело..:)))
Пак обърка мой човек.
Бо много добре си спомня как е лепил кръглите стикери преди около 25 години на Мохера. Нещо имаш ли друго да кажеш по въпроса, защото ви признавам, че ставате за политици.
Обясни ви се от къде идва разликата в данъка между държава с глобално и такава с разделно финансиране на инфраструктурата, вие започнахте да разтягате локуми къде как се бил определял данъка. Някой ако иска може да реши да определя данъка и на разпъване на задна дясна пружина.
За кучето (какъв хубав ник) разбирам, че си е мега заблуден, ама за теб още не знам.
Нищо, хващай и ти пътя извън България, пък остави на нас, простите граждани да плащаме колкото можем, пък вие, тарикатите, си тарикатствайте някъде навън и не висете на гърбовете на нас, съвестните и разумни граждани.
Отделно за твое сведение ще ти кажа, че последните 4 години работя с германци всеки божи ден. Горе долу съм в Германия по 4 месеца в годината и не е като да не съм събрал поглед от първа ръка. Да не мислиш, че и това с финансирането ми е специалност и сам съм си измислил как стават нещата.
Ма карай, нали сме печени и гледаме да бръщолевим празни приказки.
Най ми е смешно, за жалост трагикумично, да гледам как някакви надъхани ниско образовани и мега заблудени типове, излязли веднъж от страната ни и вече всичко им е ясно, и постоянно обясняват на нас, останалите в тази държава, колко сме зле. А не е като да не се срещат такива индивиди в тази тема.
:bg:

Бобби
25-11-2015, 21:27
Пак обърка мой човек.
Бо много добре си спомня как е лепил кръглите стикери преди около 25 години на Мохера. Нещо имаш ли друго да кажеш по въпроса, защото ви признавам, че ставате за политици.
Обясни ви се от къде идва разликата в данъка между държава с глобално и такава с разделно финансиране на инфраструктурата, вие започнахте да разтягате локуми къде как се бил определял данъка. Някой ако иска може да реши да определя данъка и на разпъване на задна дясна пружина.
За кучето (какъв хубав ник) разбирам, че си е мега заблуден, ама за теб още не знам.
Нищо, хващай и ти пътя извън България, пък остави на нас, простите граждани да плащаме колкото можем, пък вие, тарикатите, си тарикатствайте някъде навън и не висете на гърбовете на нас, съвестните и разумни граждани.
Отделно за твое сведение ще ти кажа, че последните 4 години работя с германци всеки божи ден. Горе долу съм в Германия по 4 месеца в годината и не е като да не съм събрал поглед от първа ръка. Да не мислиш, че и това с финансирането ми е специалност и сам съм си измислил как стават нещата.
Ма карай, нали сме печени и гледаме да бръщолевим празни приказки.
Най ми е смешно, за жалост трагикумично, да гледам как някакви надъхани ниско образовани и мега заблудени типове, излязли веднъж от страната ни и вече всичко им е ясно и постоянно обясняват на нас, останалите в тази държава колко сме зле. А не е като да не се срещат такива индивиди в тази тема.
:bg:
Добре...тука до някъде те разбрах.....но пропусна задявката ми за логиката....http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1452439&postcount=89
:book:

BO
25-11-2015, 21:37
Не те разбирам какво ме питаш или коментираш. Или поне не съм сигурен.
Дали се краде? Ами краде се. Но навсякъде се краде.
Както каза, 100 Евро тук са си 100 Евро и там.
За това нашия път струва приблизително толкова пари, колкото и там. Да, малко по-евтино, най-малкото заради по-евтината работна ръка, но основния дял от строителството са си материалите и всякаквите останали процедури около самото строителство.
Та в този ред на мисли ти как си представяш, че трябва да се строи в България? Демек как да се финансира?
Това е абсолютно същото да кажеш, че ние сме бедни и да искаш една чисто нова Джулия в България да струва 10к лева, а в Германия 20к Евро. Ами ако си представяш, че това може да стане, то няма какво да коментираме натам.
И точното сравнение е това - защо не вдигнете стачки как една Алфа в Милано Моторс струва приблизително толкова, колкото и в Германия, ама пък заплатите ни били по-ниски. Пак ще ви пожелая успех на мега заблудените типчета, мислейки си, че правят някакъв преврат.

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 21:45
Пак обърка мой човек.
Бо много добре си спомня как е лепил кръглите стикери преди около 25 години на Мохера. Нещо имаш ли друго да кажеш по въпроса, защото ви признавам, че ставате за политици.
Обясни ви се от къде идва разликата в данъка между държава с глобално и такава с разделно финансиране на инфраструктурата, вие започнахте да разтягате локуми къде как се бил определял данъка. Някой ако иска може да реши да определя данъка и на разпъване на задна дясна пружина.
За кучето (какъв хубав ник) разбирам, че си е мега заблуден, ама за теб още не знам.
Нищо, хващай и ти пътя извън България, пък остави на нас, простите граждани да плащаме колкото можем, пък вие, тарикатите, си тарикатствайте някъде навън и не висете на гърбовете на нас, съвестните и разумни граждани.
Отделно за твое сведение ще ти кажа, че последните 4 години работя с германци всеки божи ден. Горе долу съм в Германия по 4 месеца в годината и не е като да не съм събрал поглед от първа ръка. Да не мислиш, че и това с финансирането ми е специалност и сам съм си измислил как стават нещата.
Ма карай, нали сме печени и гледаме да бръщолевим празни приказки.
Най ми е смешно, за жалост трагикумично, да гледам как някакви надъхани ниско образовани и мега заблудени типове, излязли веднъж от страната ни и вече всичко им е ясно, и постоянно обясняват на нас, останалите в тази държава, колко сме зле. А не е като да не се срещат такива индивиди в тази тема.
:bg:





Хммм аз мога да кажа че немците ги познавам доста добре като манталитет............начи и едните и другите са руси и са се овце.......ама едните са овце другите са овни......нали захапваш къде е разликата:D Доката едните са доста кротки вълнести и млекодавни,другите не дават мляко,вълнести са.........но доста по малко можеш да ги стрижеш защото са доста въртоглави.........:D и има голяма вероятност овена да те вземе на рогата:D Незнам да ли та е бол овен.......:D:D:D

Бобби
25-11-2015, 22:01
Не те разбирам какво ме питаш или коментираш. Или поне не съм сигурен.
Дали се краде? Ами краде се. Но навсякъде се краде.
Както каза, 100 Евро тук са си 100 Евро и там.
За това нашия път струва приблизително толкова пари, колкото и там. Да, малко по-евтино, най-малкото заради по-евтината работна ръка, но основния дял от строителството са си материалите и всякаквите останали процедури около самото строителство.
Та в този ред на мисли ти как си представяш, че трябва да се строи в България? Демек как да се финансира?
Това е абсолютно същото да кажеш, че ние сме бедни и да искаш една чисто нова Джулия в България да струва 10к лева, а в Германия 20к Евро. Ами ако си представяш, че това може да стане, то няма какво да коментираме натам.
И точното сравнение е това - защо не вдигнете стачки как една Алфа в Милано Моторс струва приблизително толкова, колкото и в Германия, ама пък заплатите ни били по-ниски. Пак ще ви пожелая успех на мега заблудените типчета, мислейки си, че правят някакъв преврат.
:)))....с 100 евра, тука ще направя повече неща, отколкото в Германия.....така и не ме разбра....сравненията са ти тъпи.....пазара е един....цената на продукта обаче може да се променя....тук не иде реч за неква си Алфа....а за работна ръка.....няма смисъл да спорим.....малко си надменен.......и не обиждай хората от село....може да поснеш родословието си.....да видим, колко си софиянец.......макар, че това не значи нищо....не е важно от къде си произлязъл, а какво си постигнал....той и Стоичков е много прост и от село....но го знае цял свят.....
Поздрави от мега заблудените типчета.....а ти си върти бизнеса с умните поданаци на Ангела Меркел.....с теб повече няма какво да си думаме.....
лека и успешна...

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 22:21
Абе мани го.........щяхме да имаме претенциите Джулия да струва в бегето 10к евро ако е правена в завод в България,а не в Италия........

Бобби
25-11-2015, 22:28
Абе мани го.........щяхме да имаме претенциите Джулия да струва в бегето 10к евро ако е правена в завод в България,а не в Италия........
:))))....

BO
25-11-2015, 22:36
:)))....с 100 евра, тука ще направя повече неща, отколкото в Германия.....така и не ме разбра....сравненията са ти тъпи.....пазара е един....цената на продукта обаче може да се променя....тук не иде реч за неква си Алфа....а за работна ръка.....няма смисъл да спорим.....малко си надменен.......и не обиждай хората от село....може да поснеш родословието си.....да видим, колко си софиянец.......макар, че това не значи нищо....не е важно от къде си произлязъл, а какво си постигнал....той и Стоичков е много прост и от село....но го знае цял свят.....
Поздрави от мега заблудените типчета.....а ти си върти бизнеса с умните поданаци на Ангела Меркел.....с теб повече няма какво да си думаме.....
лека и успешна...
Май не правиш меката разлика между селянин и селяндур.
Явно си се припознал в едно от двете определения и си се засегнал. Ако е в първото, съжалявам. Ако е във второто, то се радвам, че си се засегнал.


Абе мани го.........щяхме да имаме претенциите Джулия да струва в бегето 10к евро ако е правена в завод в България,а не в Италия........
Ама ти, човек, си мега и крайно ограничен, честно. Ама толкова ограничен, че си нямаш идея за какво става въпрос. Не съм срещал такива индивиди като теб от времето, когато бях в казармата. Там какви индивиди имаше, точно като теб.
Значи пак ти следвам мега плитката овча логика. Значи БМВ-то като ти е произведено в завода в Шенянг, това означава ли, че сега ще тръгнеш на протест, че искаш цената му да е 5к лева?
Между другото от теб това очаквам сега. Давай, ти си.

Бобби
25-11-2015, 22:46
Май не правиш меката разлика между селянин и селяндур.
Явно си се припознал в едно от двете определения и си се засегнал. Ако е в първото, съжалявам. Ако е във второто, то се радвам, че си се засегнал.


Ама ти, човек, си мега и крайно ограничен, честно. Ама толкова ограничен, че си нямаш идея за какво става въпрос. Не съм срещал такива индивиди като теб от времето, когато бях в казармата. Там какви индивиди имаше, точно като теб.
Значи пак ти следвам мега плитката овча логика. Значи БМВ-то като ти е произведено в завода в Шенянг, това означава ли, че сега ще тръгнеш на протест, че искаш цената му да е 5к лева?
Между другото от теб това очаквам сега. Давай, ти си.
Повтарям........с теб повече няма какво да си думаме.....
лека и успешна...:book:

italfen
25-11-2015, 22:47
Не определям мнозинството във форума..........имах предвит теб и бо.Но явно си доста зле щом не си го схванал...........И вземи начучи какво точно значи ,,гастарбайтер,,,айде аз ще ти подскажа понеже явно освен български друг език не ти се отдва,но пък за сметка на това с гордо използваш думи от чужди езици.Гастарбайтер идва от немския и значи хора които идват за 1-2-3 години само да работят и след това се пребират.А такива които идват и се заселват трайно се наричат Емигранти.За мен разбрахме какво карам........може би го казваш за 6-ти или 7-ми път.........което ме навежда на мисълта че може би и ти искаш да караш кенеф от морга за 500 евро който да вдига 200км/ч и да харчи 10/100 газ ама тук се сещам за приказката за лисицата и гроздето...........:D:D:D
Думи, които не знам, не използвам. И вместо да напишеш пак 100 реда тъпотия, можеше за 2мин да провериш какво означава и от къде произлиза тази чуждица, но ти е трудно с малкото мозък който ти е останал гастарчо ;)

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 23:02
Думи, които не знам, не използвам. И вместо да напишеш пак 100 реда тъпотия, можеше за 2мин да провериш какво означава и от къде произлиза тази чуждица, но ти е трудно с малкото мозък който ти е останал гастарчо ;)




Добре кажи ми ти от къде произлиза и какво означава:)......но какво питам и аз......ти ако знаеше щеше да го кажеш.......

---------- Post added 26.11.15 г. at 00:02 ---------- Previous post was 25.11.15 г. at 23:59 ----------


Май не правиш меката разлика между селянин и селяндур.
Явно си се припознал в едно от двете определения и си се засегнал. Ако е в първото, съжалявам. Ако е във второто, то се радвам, че си се засегнал.


Ама ти, човек, си мега и крайно ограничен, честно. Ама толкова ограничен, че си нямаш идея за какво става въпрос. Не съм срещал такива индивиди като теб от времето, когато бях в казармата. Там какви индивиди имаше, точно като теб.
Значи пак ти следвам мега плитката овча логика. Значи БМВ-то като ти е произведено в завода в Шенянг, това означава ли, че сега ще тръгнеш на протест, че искаш цената му да е 5к лева?
Между другото от теб това очаквам сега. Давай, ти си.




Не ми се спори с малоумни тиквеници като теб...........просто загуба на време.............

BO
25-11-2015, 23:15
Куче, как съм го пропуснал и това. Ама класически ниско образован индивид. Ама вече започваш да ми приличаш като тия от Биг Брадър, където казват, че столицата на Белгия е Холандия да речем.
Баси, дори не правиш най-елементарната разлика между Емигрант и Имигрант.
И най-ме кефиш, като дори не знаеш кое какво означава, ама така се изсираш, че не е истина.
Кажи честно.
Кефиш ме. Нищо де, човек цял живот се учи реално.
А бе важното е да си тарикат и да знаеш, че никой не може да те прецака, защото си най-големия сред големите.
:bravo:

кученцетоОгиитаткоДоги
25-11-2015, 23:31
Ти ще ми кажеш че не знам разликата..........,когато аз съм бил и Емигрант и Имигрант ти си виждал чужда държава еле пък западна развита само по телевизията:D:D:D и си гледал като теле в железница:D:D:D Точно ми е през дедовия такива като теб какво мислят за такива като мен:D:D:D Паля си холандеца сипвам си 12 годишно,места си го от единия крачул в другия и си пускам Планета ейч ди:D:D:D Ай със здраве:)

BO
25-11-2015, 23:45
Много добре знам, че наистина такива като теб не им дреме какво мислят за тях, защото просто нямат никакво чувство за етика и морал.
До преди половин час не знаеше разликата между двете думи, а сега след като си питал Гугъл, вече си всезнайко.
А бе лошо няма. Пускай си Планетата, пий си 12 годишната ракия от джанките, които си събрал лятото по поляните на село и си живей мирния и безгрижен живот.
"Ай" със здраве.

dimitar_vd62
29-11-2015, 22:23
Абе тоя джам не го сменихте вече.

Бобби
29-11-2015, 22:49
Абе тоя джам не го сменихте вече.
Нали го знаеш ония лаф от филма...прайм дупки всекакви....та така и с джама.....
п.п...а бе ти що не се обади.....де се изгуби....докато бе у шопско...

dimitar_vd62
30-11-2015, 20:52
Абе не ми беше до купони.