PDA

View Full Version : Formula 1 Дилема - Да посетя кръг от състезанието или ... не ?



The_Game
24-04-2012, 23:14
От малък много много малък гледам Формула 1.
Още от бебок та като бях фърфалак в началното училище и другите ритаха аз винаги си карах колелото (даже футбол съм играл 4-5 пъти в живота си и то само и само за да не ми пишат 2 по физическо просто го ненавиждам тоя спорт) Та пред блока имаше едно голямо парко място с кал и най различни препядствия та си карахме колелата там правехме си състезания и т.н.


Винаги съм искал да присъствам на такова събитие.

В Турция няма да стъпи кракът ми дори и да спечеля безплатен билет, просто си имам някакви лични предубеждения за които даже и семейството ми се чуди, но не това е въпросът. (Малко се отклоних)


Искам да ида на СПА примерно и то точно на правата след първия десен завой ( Изкачването и грохота на двигателите бил нечовешки ) Оферта е и друга страна близка до България.
Мисля, че ако съм с кола ще ми излезне по-евтино. (2ма човека ще сме поне)
Та като цяло някой ще ми даде ли повече информация относно цялото събитие.

Като цена как се връзва ?
Нощувка и билета са ясни отделно автобуси, паркинг за кола?
или е най-добре със самолет и от там с автобуси?

На зелените площи как е положението или ако ходя по-добре да ходя един път ама да е както трябва.


И Накрая заслужава ли 4-цифрената сума :razz:


Въпроса ми е породен от тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70631



Език знам Английски разбирам хората на 99%, ако английския ми върши работа перфектно. :)

oem
24-04-2012, 23:19
На мен в Италия ми излезе чисто 1200 лв. с подаръците които донесох тук. Резервираш хотел и билети за състезанието и самолетни поне 3 месеца предварително и си готов. 120 евро ми бяха билетите за 3 дни, 100 евро ми беше самолета, 130 евро хотела... другото бяха разходи за влакчета до пистата, храна, такси тук таме и подаръци :) Билетите за пистата бяха за трибуната на Параболика.

ne0
25-04-2012, 13:14
Подготвяме група за Монца, така че остави координати, като е готов пакета ще ти звънна ;)

oem
25-04-2012, 13:16
Вземи звънни и на мен, че пак ми се ходи :)

ФЕРАРИСТ
25-04-2012, 13:36
Струва си, макар че лично аз вече бих отишъл само ако ми е безплатно - ако не си ходил досега е интересно първите 2-3 пъти, но ако нямаш монитор на пистата пред себе си, и си на място където една кола минава за 1-2 сек пред тебе, трудно можеш да усетиш магията.....
Търси си място или трибуна която да обхваща максимално много от пистата, не винаги централните трибуни предлагат най - добра визия......
Ако някой ходи на Монца, тва на снимката е най - готиното място за да се нахулите в боксовете и моторхоумите, мястото където се разхождат всичките тия хайвани......от вас зависи кога и след колко време ще ви усетят и изхвърлят, но няма да ви арестуват все пак, а и за всеки предполагам ще е тръпка да мине на метър от всяка от знаменитостите дето ги гледате по телевизията.....

ЗМЕЯ!
25-04-2012, 18:11
Подготвяме група за Монца, така че остави координати, като е готов пакета ще ти звънна ;)

Тъкмо щех те питам колко пръча станахме до ся в групата бе Ниенко...кво е положението? :)

ne0
25-04-2012, 18:29
Споко ма, всичко се пече у Варна ;)

ЗМЕЯ!
25-04-2012, 22:33
Споко ма, всичко се пече у Варна ;)

Брао ма, ей ща черпа една малка Каменитца на трибуната у Монца... :tooth:

Liminat
26-04-2012, 07:06
Винаги съм искал да присъствам на такова събитие.

В Турция няма да стъпи кракът ми дори и да спечеля безплатен билет, просто си имам някакви лични предубеждения за които даже и семейството ми се чуди, но не това е въпросът. (Малко се отклоних)

Пак размисли за Турция, аз като бях припалил да ходя на кръг от Ф1 най-близо беше Магяросса, но предпочетох да дам парите за спортна лодка на сина ми и мисля, че не сгреших, сега не бих отишъл по-далеч от ъъъ... София за да гледам Ф1, но моят съвет е да идеш там, където най-малко ти бърка в джоба, та изобщо да можеш да присъстваш на събитието, а със спестените пари... отиди и следващата година :)
( освен ако не си купиш спортна лодка и ти...)

Shider
26-04-2012, 15:28
За Истанбул Парк няма нищо за мислене - Ф1 няма да се върне там в обозримо бъдеще... За огромно наше съжаление - защото хем беше близо и евтино, хем сравнително интересно, хем в Турция (и Истанбул в частност) винаги има и какво друго да се разгледа. Пък даже се чудя как още има резервирани (заблудени) относно комшиите ни - че и при това млади хора...
Относно ходенето - май само в Турция (и донякъде Унгария) беше все тая дали със собствен транспорт или с организиран. Аз там съм ходил само самостоятелно - с мотор, или по-рядко с колата. За другаде сякаш организираните екскурзии, или лоукост полети + рентакар са по-евтин вариант.
За трибуни и зелени зони - също е относително - понякога от зелените зони си буквално на няколко метра от болидите и си мирише яко на бензин, гума, че и тапи за уши си трябват; може да се местиш на различни места. Като си на трибуна мястото ти е фиксирано, което не е особено добре, ако е доволно пълно с публика, но пък задължително се вижда и монитор. Аз лично предпочитах зелените зони и да си наема уайърлес-устройство (мини монитор) за следене на лайв-тайнинга. Всъщност роуминг за пренос на данни май вече върши същата работа. ;-)

ЗМЕЯ!
26-04-2012, 17:57
За Истанбул Парк няма нищо за мислене - Ф1 няма да се върне там в обозримо бъдеще... За огромно наше съжаление - защото хем беше близо и евтино, хем сравнително интересно, хем в Турция (и Истанбул в частност) винаги има и какво друго да се разгледа. Пък даже се чудя как още има резервирани (заблудени) относно комшиите ни - че и при това млади хора...
Относно ходенето - май само в Турция (и донякъде Унгария) беше все тая дали със собствен транспорт или с организиран. Аз там съм ходил само самостоятелно - с мотор, или по-рядко с колата. За другаде сякаш организираните екскурзии, или лоукост полети + рентакар са по-евтин вариант.
За трибуни и зелени зони - също е относително - понякога от зелените зони си буквално на няколко метра от болидите и си мирише яко на бензин, гума, че и тапи за уши си трябват; може да се местиш на различни места. Като си на трибуна мястото ти е фиксирано, което не е особено добре, ако е доволно пълно с публика, но пък задължително се вижда и монитор. Аз лично предпочитах зелените зони и да си наема уайърлес-устройство (мини монитор) за следене на лайв-тайнинга. Всъщност роуминг за пренос на данни май вече върши същата работа. ;-)

Роуминга за пренос на данни (интернет) си прав, че върши работа, ма нали се сещаш, че точно Туркей като НЕчлен на EU ще си те цака с бирата и с цената на бирата както намери за добре... ;)

Furious 155
26-04-2012, 18:02
Заслужава си на всяко едно Гран При да отидеш, стига да можеш да отделиш парите! Усещането е УНИКАЛНО!

Shider
26-04-2012, 21:59
Роуминга за пренос на данни (интернет) си прав, че върши работа, ма нали се сещаш, че точно Туркей като НЕчлен на EU ще си те цака с бирата и с цената на бирата както намери за добре... ;)
Е да де, ама последно преди две години по спомени в Истанбул (а там цените си бяха турбо-минимални, в сравнение дори и с Унгария) наема за въпросната джаджа беше 40-50лири за неделята. Не съм смятал дали как и ще е по-евтино...

ves_v8
27-04-2012, 00:31
билетите за Хунгароринг са 100-180 евра. Получих офертата преди 2 седмици по пощата, така че аз лично смятам да отида пак там. Скапано е с езика им, освен това не си падам по Унгария изобщо, но пистата е хубава и изживяването си е уникално. Мерак ми е на Нюрнбургринг, ама там ще е догодина че треябват повечко кинти.
Ако си готов да хвърлиш хилядарка давай - няма да съжаляваш в никакъв случей! Както казах за ме н поне е уникално да бъдеш част от такова събитие. Италия, Унгария, Турция, та дори и Германия са ти по-бличко от Белгия, за където останах с впечатление, че си се запътил, но ти си знаеш.
За унгария, палиш колата и за 6-7 часа си в Будапеща, хотели на тънки цени има.