PDA

View Full Version : Изпарител ЛОВАТО



mian4o
01-05-2012, 20:58
Имам малък проблем с изпарителя който е ЛОВАТО. Препоръчайте ми смяна на мембрани и клапани и т.н. или смяна на изпарителя. ЛОВАТОто е от тия където им се завличат резбите на филтрите въпреки че до сега нямам ядове с това. Просто не стига газта вече. Изпарителя е на около 70 или 80 000 км. като само съм смянал два пъти филтърчето.

Поздрави

Колата е алфа 166 2.0 ТС

nonamecrew
02-05-2012, 09:45
Колега за обикновенна уредба ли говорим или за газов инжекцион?

robygas
02-05-2012, 11:19
Предполагам, че става дума за изпарител за ГИ като гледам колата от подписа, пък и в обикновенния няма филтърче.
Не схващам въпроса обаче! Ако не си ремонтирал изпарител и предполагаш, че е за ремонт просто го сваляш и пробваш да го отвориш. Ако успееш сменяваш мембрани, ако не успееш купуваш друг. При всички случай става въпрос за опит за отваряне първо.

mian4o
02-05-2012, 20:56
Да пропуснах да кажа че става въпрос за ГИ. Преди едно известно време колата започна да се дави на газ и софтуерно намалихме притока. Нещата станаха ОК. Заредих някаква много ама много гадна газ и тогава колата каза че не иска да върви. С голям зор се набираше до 140. На бензин всичко ОК. Изгорих я тази гадна газ до край и заредих отново от друго място. Имаше разлика във вървежа но нещата пак не бяха такива каквито бяха. Смених филтъра на изпарителя който беше задръстен обаче пак не се получи. Отидох при майсторчето и направих една две дистанции в различен диапазон на оборотите и той ми каза че при напълно отворени инжектори изпарителя не пуска достатъчно газ и това при 5000 и нагоре оборота и той я направи да си прeхвърля на бензин като стигне тези обороти. a като паднат се обръща отново на газ. Предложи ми вариант смяна на мембрани и клапанчета или нов изпарител. Цена на първата манипулация около 70 лв. Цена на втората според новият изпарител около 150 лв. ГИ е ФОБОС. Разликата в цената е очевидна но все пак дайте мнение.

Позрави

ecotronic
02-05-2012, 21:18
Ако се подменят гумените карантии на изпарителя с качествени такива, той практически става нов.

mordohy
02-05-2012, 22:02
Отваряш го и обръщаш внимание само и единствено на вилките на клапаните!!!
Ако са масивни, тоест не са от неоребрена тенекия и не се огъват- сменяваш мембраните и гумичките на клапанчетата и си с нов изпарител.
Проблем е, когато вилките се огъват от пружините и изпарителя става нерегулируем.
Ако не се огъват- смяна.
На около 10-15 хил/км аз винаги сменявам само гумичките на клапаните и съм в джаза.

robygas
03-05-2012, 10:09
Цена на първата манипулация около 70 лв. Цена на втората според новият изпарител около 150 лв. ГИ е ФОБОС. Разликата в цената е очевидна но все пак дайте мнение.

Позрави

Закарай си колата при човека да ти направи ремонт и не се занимавай с глупости.

mian4o
03-05-2012, 14:38
Закарай си колата при човека да ти направи ремонт и не се занимавай с глупости.

Мерси много.