PDA

View Full Version : Първомайски неволи...



i.ganchev.ganchev
02-05-2012, 00:31
Колеги, да ви се оплача тука...
Днес значи, след предварителна оговорка с колегата "оем", отивам аз в Г. Оряховица да смениме ремъка на алфонсата.
Всичко точно... отидох, видяхме се... отидохме в гаража на човека и се почнаха мъките, та се разбрах какъв късметлия съм :brickwall:
Първо се започна с кората под двг. Е тая кора, кой какви магарии е правил преди това по нея - е няма развиване, всичките полтове превъртяли, някакви луди планки правени по нея... общо взето сигурно 1 час работа по сваляне само на шибаната кора.
Така... това добре, после идва сваляне на гумата от страната на пасажера. Развива "оем" болтовете и я - изненада! Гумаджиите дето са ми сменяли гумите преди това, да вземат така джалатски да ги стегнат тея болтове, че резултата беше от 5 резби на главината, и 5-те преебани!!! ПО ДЯВОЛИТЕ... ВНИМАТЕЛНО ИЗБИРАЙТЕ КЪДЕ ДА ВИ СМЕНЯТ ГУМИТЕ!!!
Такааа... купх нови 5 болта, и оставихме за после да мислим как ще решим проблема с прецаканите резби на главината.
Започна се със свалянето на ремъка - пустата водна помпа се закучи, незнам колко време неможа да излезе... е накрая с 300 зора и леко скършена от тук от там, излезна.
Дойде време за слагане на петите на валовете и... хоп, и там изненада. На лагерите и на двата вала, точно където се слагат петите, някой маСтор преди това незнам кво е правил, ама единия от болтовете на единия лагер, беше сменян с някакъв незнам си какъв друг болт, и като цяло и там резбите бяха в окаяно състояние...

Както и да е.. сложи оем ремъка, всичко ток и жица (само да отбележа след всичките спънки това беше към 17ч. някъде след обяд, а бяхме започнали към 11 и нещо преди обяд).
А, да не забравя.. преди това ремъка беше зацепен на ибем кише... със закъснение на изспускателния вал. Зацепван по белязки и други такива цигании... както и да е и това!

Накрая дойде момента на голямата пишка - всичко готово, ама пустите болтове немогат да се завият в главината, щото резбите са СМАЗАНИИ!!! Наложи се да се пускат резби на ново, като временно решение колкото да се прибера. Че падна едно търсене на майстори баш на първи май в 6 вечерта... е намери се де, дойде човека, свърши работата!
И благополучно в 20:00ч. вечерта, колата излезе от гаража готоваи си тръгнах!!

Сега ще проверявам и другите болтове как са и накрая да видим колко главини ще трябва да сменя заради скапаните гумаджии....


ОФФФФ КОФТИ ДЕН БЕШЕ!

Може и да несъм описал всичко, ама вече не помня колко неволи имаше... отвсякъде проблеми излязоха :heavy_cry:

И това сега ако не е късмет :static::static:

Оем ако иска може да допълни нещо, ако се сеща :)

П.С: Е, поне си взех хубаво гърне от оем - Twister :)

ФЕРАРИСТ
02-05-2012, 00:38
Тва с главините е кофти и опасно, ако имаш възможност си я смени, щото така гумата мое отведнъж да отлети - при 1.25 на 12 ако се прецака и само прекареш резбата, все едно нищо не си направил, трябва на 14мм да минеш, значи 5 болта само на 14.......

lordliness
02-05-2012, 05:32
Аз когато ходя да ми правят нещо по гумите държа да ми ги стегнат на ръка, защото с тези пистолети наистина стягат зверски.Защо при смяна на ремък ти свалят кората

Galeano
02-05-2012, 06:14
Аз когато ходя да ми правят нещо по гумите държа да ми ги стегнат на ръка, защото с тези пистолети наистина стягат зверски.Защо при смяна на ремък ти свалят кората

Проблема идва не от стягане а от това че гумаджията го мързи да тръгне болта на ръка а после да го дозавие с пистолета.

lordliness
02-05-2012, 09:19
Проблема идва не от стягане а от това че гумаджията го мързи да тръгне болта на ръка а после да го дозавие с пистолета.
Аз има предвид, че като стегнат после не мога да развия болтовете на ръка с обикновен ключ за гуми,не дай се боже да спукаш гума и да не може да си развиеш болтовете.

i.ganchev.ganchev
02-05-2012, 10:29
Тва с главините е кофти и опасно, ако имаш възможност си я смени, щото така гумата мое отведнъж да отлети - при 1.25 на 12 ако се прецака и само прекареш резбата, все едно нищо не си направил, трябва на 14мм да минеш, значи 5 болта само на 14.......

Точно това стана, само минахме резбата да се изправи и толкоз... колкото да се прибера.
Днес ще видя и другите болтове как са, на другите колела и ако има и други такива, ще си търся колкото трябва главини :( :(
Баси, без проблем, проблем ми изкараха тея глупаци :brickwall:

Кайо
03-05-2012, 00:22
Това доказва само,че 1-ви май не е ден за работа :)

Без майтапи са,опрай си колата и жив и здрав!

i.ganchev.ganchev
03-05-2012, 11:24
Това доказва само,че 1-ви май не е ден за работа :)

Без майтапи са,опрай си колата и жив и здрав!

Определено не беше ден...

Та колкото до колата - за мое щастие се оказа само една преебаната главина (как така са прецакали и 5-те болта на едната главина само, пък другитре са добре незнам!)

Вече поръчах главина от колегата scarface :)