PDA

View Full Version : 166 мнение



s_romeo
02-05-2012, 10:43
Привет колеги искам да се здобия с Алфа 166 ( http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11331213541758663&f1=details ) конкретно тази. Итересува ме доли някой е гледал колата и мнениа за нея. Мерси за помоща :)

Алфист11
02-05-2012, 11:04
Колега,не трябва ли фейслифта да е с по-мощен мотор-150 или 175 коня.Да не би обявата да е фалшива.

to_lose_HEART
02-05-2012, 12:00
Цената е доста примамлива, мога да кажа само че я има обявата и в другия сайт и се продава от доста време. И аз за сефте чувам феислифта с 136 коня мотор

ihalachev
02-05-2012, 12:03
Тия джамбази даже не знаят какво продават. Иначе цената е повече от добра но ми изглежда съмнително ефтина

s_romeo
02-05-2012, 12:06
Несъм запознат с ДВГ на Алф 166 и затова питам имали смисъл да ходя до там или не

Megadet
02-05-2012, 12:12
Доста примамлива цена! Не знам за такъм двигател при фейса, освен да е грешка на джамбазите или да е сменян мотора, а и ICS-а трябва да се разкодира евентуално!

s_romeo
02-05-2012, 13:17
А към кого да се обърна за тощи ICS или някой с РС намясто да я прегледа?

alex052
02-05-2012, 13:51
гледах я...........не се занимавай.Гледах я с един от фоумните сервизи.Моето предложение към търговеца беше 4000лева.......Та накратко:
-двигателя е от марая нескопосно монтиран.Липсват половината скоби на гумените съединения,има шум някакъв горе във разпр. вал,навсякъде стърчат кабели къде се веят,къде са прихванати.Има течове на масло и разни други течности............Колата е на 255000 км./това според старото ЕКУ на колко е господ знае/ Трябва и и нов съединител..........мотора е купен от арабите на симеон,още не бяха взели документи ама нямало проблем........
По груби сметки трябват около 2000 лева за да стане кола отново.И това е без технотест/ако се налага/ и регистрация.Като цяло са боднали двигателя и са запазили старото ЕКУ и турбото от стария мотор...........самоделка или таралеж в гащите затова и предложих 4000лева на търговеца,естественно не се съгласи.Ако ти се занимава предложи му и ти 3500-4000лева ..........може и да стане.

s_romeo
02-05-2012, 13:55
Берси колега ще потърся нещо друго и няма да се занимавам с тази. Жалко грабваше окото ;)

alex052
02-05-2012, 13:55
Берси колега ще потърся нещо друго и няма да се занимавам с тази. Жалко грабваше окото ;)

правилно решение..............

Linkestis
02-05-2012, 20:39
alex052,абсолютно вярно!
Преди два часа се върнах от автокъщата,отидох с парата,но за съжаление е голям кенеф.Става дума от към двигател и ходова част.Двигателя е насаждан даже не е този от 136 к.с.Документално са съмнителни нещата,нямат кодовете.Първо ги имаха после ги нямаха!?! Като я запалиха....яромелка.
Единствения вариант които аз виждам е:взимаш я ако имаш още една такава и прехвърляш и имаш фейска за половината от стойността й.

digitalundgrd
02-05-2012, 20:48
Преди два часа се върнах от автокъщата,отидох с парата,но за съжаление е голям кенеф.

Ама ти си искал и 3-то радиаторче на парното да сменяш :wow: Официално те обявявам за МАЗОХИСТ :flower:

Linkestis
02-05-2012, 21:43
Аз я гледах отдавна,ама днес като малките деца реших че ще си я купя.Събрах от тук от там пари и отидох.Сега съм много разочарован ама...

gorbi
02-05-2012, 22:39
Аз също я гледах като си търсих... Освен че е фейс-лифт, друго хубаво по нея няма...

leketo84
03-05-2012, 20:36
Аз я гледах отдавна,ама днес като малките деца реших че ще си я купя.Събрах от тук от там пари и отидох.Сега съм много разочарован ама...

E недей така сигурен съм че след време ще стане кола за завист отвсякъде щом е при теб , така че честито аз от сега си ти завидех :razz:

Linkestis
03-05-2012, 23:59
E недей така сигурен съм че след време ще стане кола за завист отвсякъде щом е при теб , така че честито аз от сега си ти завидех :razz:

Нееее разочарован съм че не я купих защото е само външно добре.Всичко останало е батак.Не знам дали и в Технотест може да мине в това състояние.

alex052
04-05-2012, 22:27
Нееее разочарован съм че не я купих защото е само външно добре.Всичко останало е батак.Не знам дали и в Технотест може да мине в това състояние.

не няма да може-трябва да се оправи всичко.Днес проверих/по скоро попитах при познат и ми обясни точно какво ще се случи на технотест/Обадих се на джамбазчето и с "меден гласец" му предложих 4 000 след като я регистрира/ с вкл. всички разходи за негова сметка/ като цяло не реагира правилно.Обясних му,че това че му е на загуба от колата си е в сферата на неговите лични проблеми.......................Предложих му да запази телефона ми и след месец като не я продаде да ми звънне за да му дам 3500.Ако някой я иска мисля, че с малко постоянство и предложения в рамките на 3-4000 лева може някой от клуба да я отнесе.А като цяло за 4000 лева си е добра сделка.Особенно ако се постараем и се поразходим поединично да автокъщата и на място всички поединично се изгаврим с търговчето/то милото е много просто момченца/

Pepko-Bepko
04-05-2012, 22:45
:) стига ти бре за 2 фара и един капак 4 бона да си я продава...По правилно е било според мен да я пусне на части а не да търси мотор без пари и да се мъчи да го вгражда!

koolio
05-05-2012, 12:03
гледах я...........не се занимавай.Гледах я с един от фоумните сервизи.Моето предложение към търговеца беше 4000лева.......Та накратко:
-двигателя е от марая нескопосно монтиран.Липсват половината скоби на гумените съединения,има шум някакъв горе във разпр. вал,навсякъде стърчат кабели къде се веят,къде са прихванати.Има течове на масло и разни други течности............Колата е на 255000 км./това според старото ЕКУ на колко е господ знае/ Трябва и и нов съединител..........мотора е купен от арабите на симеон,още не бяха взели документи ама нямало проблем........
По груби сметки трябват около 2000 лева за да стане кола отново.И това е без технотест/ако се налага/ и регистрация.Като цяло са боднали двигателя и са запазили старото ЕКУ и турбото от стария мотор...........самоделка или таралеж в гащите затова и предложих 4000лева на търговеца,естественно не се съгласи.Ако ти се занимава предложи му и ти 3500-4000лева ..........може и да стане.

И пак няма да стане кола. Не мога да разбера защо трябва човек да си слага таралеж в гащите, да се нашие с 5-6 бона за кенеф, да даде още толкова и пак да кара кенеф, при положение, че за под 6 к евро си намираш кола с история, с пресен ТЮВ и т.н. Ако си монтьор и ти е хоби - ОК, ама за обикновен потребител ...

---------- Post added at 09:03 ---------- Previous post was at 09:02 ----------


:) стига ти бре за 2 фара и един капак 4 бона да си я продава...По правилно е било според мен да я пусне на части а не да търси мотор без пари и да се мъчи да го вгражда!

Анджак!
А ти кога ще пуснеш снимки с джантите? ;)

Pepko-Bepko
05-05-2012, 17:58
ами аз ги продадох :) и ся чакам ти да пуснеш на твоите да видим какви си сложил :book:

ettils
01-07-2012, 21:34
Здравейте ,колеги.
Нов съм във форума но не и в диагнозата АЛФИСТ стара ,стара болест поне от 15 години и май дойде време да сменям ВЯРНАТА 155-ца със 166.С жена ми карахме преди седмица една 166-ца и сме болни от тогава,твърдо сме решили че вземаме още една кола и това ще е 166.Харесали сме си тази - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11333458262361141&f1=details,моля някой ако има някакви впечатления или е гледал колата на място да сподели впечатления.Благодаря ви предварително .

Веднъж Алфа -цял живот Алфа

ettils
02-07-2012, 15:46
Здравейте ,колеги тази красавица да е позната на някой от вас-http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11338887710144393&f1=details, на снимките изглежда доста прилично .Ако някой има някакво инфо ,моля да сподели.Благодаря предварително.

Веднъж Алфа -цял живот Алфа

koolio
02-07-2012, 16:10
Съветвам те да търсиш модел след 2001-ва. За около 6 бона ще намериш добра. Не в България обаче.

Kuku
02-07-2012, 16:15
Ето.... http://mobile.bg/11341231046493688

Още 3000лв. и става един път!!!

andro88
03-07-2012, 10:30
Здравейте ,колеги.
Нов съм във форума но не и в диагнозата АЛФИСТ стара ,стара болест поне от 15 години и май дойде време да сменям ВЯРНАТА 155-ца със 166.С жена ми карахме преди седмица една 166-ца и сме болни от тогава,твърдо сме решили че вземаме още една кола и това ще е 166.Харесали сме си тази - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11333458262361141&f1=details,моля някой ако има някакви впечатления или е гледал колата на място да сподели впечатления.Благодаря ви предварително .

Веднъж Алфа -цял живот Алфа

Колега, от постовете е видно, че си се спрял на бензин и то най-големия. Лошо няма. Видях, че е автомат. Моя съвет е да не купуваш без диагностика на ДВГ и автомат. Или поне на кутията. Като човек дето кара дизеловта версия на модела, мога да говоря за общите неща, които да гледаш.
1. Задължително я покарай. Ако има павета най-добре. Слушай за трополене по окачването.
2. Искай всички кодове(ICS, ключ...)
3. Пробвай си всички функции-централно, стъклоповдигачи,клима...
4. Маслото провери, хидравликата, охл. течност и помпите на съединителя. Виж отделя ли нормално.
5. Виж и гумите. Често при заминало окачване не трополи , а яде гумите от вътре.
Успех

ettils
03-07-2012, 14:34
Съветвам те да търсиш модел след 2001-ва. За около 6 бона ще намериш добра. Не в България обаче.

Благодаря за съвета колега ,по всяка вероятност така ще направя но на есен.може да скокна до Германия или Белгия, хем ще се видя със стари приятели и ще си взема хубавицата от там ,а между другото ще се оглеждам и тук в България.

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:19 ----------


Колега, от постовете е видно, че си се спрял на бензин и то най-големия. Лошо няма. Видях, че е автомат. Моя съвет е да не купуваш без диагностика на ДВГ и автомат. Или поне на кутията. Като човек дето кара дизеловта версия на модела, мога да говоря за общите неща, които да гледаш.
1. Задължително я покарай. Ако има павета най-добре. Слушай за трополене по окачването.
2. Искай всички кодове(ICS, ключ...)
3. Пробвай си всички функции-централно, стъклоповдигачи,клима...
4. Маслото провери, хидравликата, охл. течност и помпите на съединителя. Виж отделя ли нормално.
5. Виж и гумите. Често при заминало окачване не трополи , а яде гумите от вътре.
Успех

Благодаря за съветите колега ,определено съм се спрял на големия мотор и задължително автомат ,няма да слагам газова , а ще си я карам така -разхода не ми е проблем защото ще е кола за уйкенда .А УДОВОЛСТВИЕТО което предполагам, че ще изпитвам от шофирането няма цена.Засега си оставам със 155 TD служеща вярно вече 13 години и ще се оглеждаме за добър екземпляр ,ако не на есен от вън ще търсим нещо по- ново и със сервизна история .
Благодаря още веднъж .
P.S.- Преди около 11 години за кратко бях собственик на една 164 -ка 3.0 бензин но с ръчни скорости ,нямам думи просто ,но се появи сина и ми трябваха пари и се наложи да се разделя с не я ,още и още се усмихвам като се присетя за нея страшна ,просто уникална .
Поздрави

code
03-07-2012, 14:40
Колеги някой ходил ли е да гледа тази 166-ца?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11336029796855701&f1=details

andro88
03-07-2012, 14:43
Колеги някой ходил ли е да гледа тази 166-ца?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11336029796855701&f1=details

Баси, колко запазена изглежда. 10 пъти гледах снимките, една драскотина не видях или намърляно по интериора. Ако по окачването и мотора е така, то тогава тази кола е находка:grandpa:

ettils
03-07-2012, 14:56
Баси, колко запазена изглежда. 10 пъти гледах снимките, една драскотина не видях или намърляно по интериора. Ако по окачването и мотора е така, то тогава тази кола е находка:grandpa:

Хубавица е ,жена ми от една седмица сама тази гледа ,но ми е много далеч , а и ми се иска бензинова,но ми се струва че е удряна отзад в дясно ,има голямо разминаване на калника и бронята на едната снимка.

inetsov
03-07-2012, 14:56
Аз също съм и хвърлил око и на място също изглежда страхотно. Възникна въпроса обаче, че стои така от близо 2 месеца, или поне от толкова аз съм я видял и беше на 9500 първоначално.
Не съм я карал !
Поздрави.

Kuku
03-07-2012, 14:56
Ами фугата на предния капак и тази на бронята към калника :?

Jivko7777
03-07-2012, 15:22
Баси, колко запазена изглежда. 10 пъти гледах снимките, една драскотина не видях или намърляно по интериора. Ако по окачването и мотора е така, то тогава тази кола е находка:grandpa:

еми трябва още да го гледаш значи, задна дясна врата е сгъната поне по снимки видяно ;)

code
03-07-2012, 15:23
Ясно е, че е чукната тук-там 8г кола е това не ме вълнува стига да няма тежки удари, някой друг да я е гледал, колеги?

Jivko7777
03-07-2012, 15:46
Ами фугата на предния капак и тази на бронята към калника :?

абе момко предния капак е отворен заради това :tongue:

Kuku
03-07-2012, 15:57
Дано :tongue:

Доко
03-07-2012, 16:08
А бе фуги, муги, кво сте се закахърели, ето как се пасват фуги, даже пича си е оставил телефона.:Tease:
Не е кой знае каква философия, много си е хубава 166-цата, всичко ще си пасне....:devil:
http://vbox7.com/play:b67c021a

code
03-07-2012, 16:32
Нещо на живо не била много добре ..

alfa156jtd
04-07-2012, 13:46
Колега,Kuku като Алфист не си ли забелязал,че фейса а така,много е лесно ,огледай капака как стои над фара и си отговори на въпроса.

Kuku
04-07-2012, 13:50
Няколко фейслифтови '166' съм оглеждал и определено капаците им бяха доста по-прибрани към фаровете и решетката :roll:

Jivko7777
05-07-2012, 19:45
абе капака е притворен само бе нали и мотора трябва да снимат айде стига :)

popaay
05-07-2012, 21:08
Нещо на живо не била много добре ..

code,монетата има две старани!Не приемай всичко за истина,до тук не разбрах някой да е видял на живо колата,а и да е така, те съветвам ако ти е харесала на снимките,пали колата и ходи да я видиш!Сам каза че може да е чукната,докато не се качиш и да я покараш ще си останеш само с постовете тук!Е да може и да не е стока но ти лично няма как да разбереш,като стоиш пред PC-то.Не го приемай,като заяждане.Отиди и виж колата става ли или не,и ако има нещо което знаеш,че може да се оправи си преценяй!Алфист си знаеш болните места,и средствата за отстраняването им.Лично аз ако и бях хвърли око щях да ходя да я гледам.
Пример.Моята е взех с изцяло разбито окачване(това го знаех),после реших да я продавам,защото глътна много средства,след това не ми пукаше за нея дали ще се запали и тъй подобни!Но сега вече над трета година продължавам да си наливам пари и все повече ми харесва и и се радвам още повече.
Извод:любов

lordliness
05-07-2012, 23:10
code,монетата има две старани!Не приемай всичко за истина,до тук не разбрах някой да е видял на живо колата,а и да е така, те съветвам ако ти е харесала на снимките,пали колата и ходи да я видиш!Сам каза че може да е чукната,докато не се качиш и да я покараш ще си останеш само с постовете тук!Е да може и да не е стока но ти лично няма как да разбереш,като стоиш пред PC-то.Не го приемай,като заяждане.Отиди и виж колата става ли или не,и ако има нещо което знаеш,че може да се оправи си преценяй!Алфист си знаеш болните места,и средствата за отстраняването им.Лично аз ако и бях хвърли око щях да ходя да я гледам.
Пример.Моята е взех с изцяло разбито окачване(това го знаех),после реших да я продавам,защото глътна много средства,след това не ми пукаше за нея дали ще се запали и тъй подобни!Но сега вече над трета година продължавам да си наливам пари и все повече ми харесва и и се радвам още повече.
Извод:любов
Точно така е по снимка и по мнения на други хора не се купува кола.Аз като търсих моята видях почти всички коли в южна България

inetsov
06-07-2012, 09:41
Колега, така или иначе аз явно няма да я взема :)
Та ще ти кажа, като човек който е ходил да я гледа!
Колата на външен вид, без да се вталясвам и да се взирам с лупа по различни дейтали и без да разбирам дали е удряна и после оправяна, изглежда невероятно. Просто салона е изключително запазен, от вън е в отлично състояние, гумите са перфектни, двигателя както изглежда чист също. Снимките не подвеждат.
Не съм я карал, защото не е регистрирана и там в автокъщата много мноог няма къде, но съм я палил и звучи много приятно.
Та ако вземеш да я купиш :) чакам да ме повозиш после.
Поздрави.

geniusloci
06-07-2012, 13:51
Благодаря за съветите колега ,определено съм се спрял на големия мотор и задължително автомат ,няма да слагам газова , а ще си я карам така -разхода не ми е проблем защото ще е кола за уйкенда Само да не стане като с нашата "само за уикенда", че тя уикенди не е виждала, но що софийски улици...

Тази на линка по-назад изглежда добре. Вярно на вратата отзад има криво, но капака просто е отворен (дръпнат лост под волана) според мен, точно така стои. Салонът изглежда прекрасно.

code
10-07-2012, 11:45
http://www.cars.bg/u611452
Някой гледал ли е тази?

koolio
10-07-2012, 12:09
Няма смисъл да се гледа.

code
10-07-2012, 13:25
Въпросът ми беше друг, но все пак мерси за отговора в 2 думи. Та някой гледал ли е колата?