PDA

View Full Version : Съвети при покупка на алфа ромео 147 до 4000 лв



fanciful
02-05-2012, 14:05
Съвети при покупка на алфа ромео 147 до 4000-4500 лв ,за каране предимно в града

DerMeister
02-05-2012, 14:09
За тези пари ще е пълна гробница, освен ако някой не си продава колата с благотворителна цел.
Дори при покупка на по-скъпа и читав екземпляр си приготви едни 1000 лв за първоначално обслужване и дребни ремонти.

NightRider
02-05-2012, 14:13
За тези пари ще е пълна гробница, освен ако някой не си продава колата с благотворителна цел.
Дори при покупка на по-скъпа и читав екземпляр си приготви едни 1000 лв за първоначално обслужване и дребни ремонти.
Е не е точно така - 5%. В останалите 95% си прав.

niki_future
02-05-2012, 14:20
Кажи какво търсиш? Бензин или дизел? Коя година?
Дизела за мен е по-добър вариант о гледна точка на разход и сигурност на мотора. Просто 1.9 JTD е супер двигател. Примерно 115 к.с. + един добър ремап на софтуера и става около 140 к.с., разхода пада. Аз имам 147 и съм доста доволен. Много нисък разход и много стабилна и комфортна кола. За цената??? Ако вземеш 147 до 4000 лв. (нов внос) си имай на ум, че имаш около 2000 - 2500 лв. първоначални разходи да я вкараш в ред. По-добре търси малко по-скъпа, но запазена. И задължително с човек, който разбира по огледите. Ако беше писал преди месец сигурно щях да ти продам моята, че си търсех 159, но сега се отказах да я продавам. Поразгледай из форума. Незнам какво още да ти кажа. Питай ако се сетиш нещо.

NightRider
02-05-2012, 14:26
Кажи какво търсиш? Бензин или дизел? Коя година?
Дизела за мен е по-добър вариант о гледна точка на разход и сигурност на мотора. Просто 1.9 JTD е супер двигател. Примерно 115 к.с. + един добър ремап на софтуера и става около 140 к.с., разхода пада. Аз имам 147 и съм доста доволен. Много нисък разход и много стабилна и комфортна кола. За цената??? Ако вземеш 147 до 4000 лв. (нов внос) си имай на ум, че имаш около 2000 - 2500 лв. първоначални разходи да я вкараш в ред. По-добре търси малко по-скъпа, но запазена. И задължително с човек, който разбира по огледите. Ако беше писал преди месец сигурно щях да ти продам моята, че си търсех 159, но сега се отказах да я продавам. Поразгледай из форума. Незнам какво още да ти кажа. Питай ако се сетиш нещо.Подкрепям. Разгледах едно 30-тина преди да взема моята. Осичка е. Аз искам да я продам, ама женската не дава и дума да се обели. Но като ги знам жените как обичат паричките и като знае, че ще и намеря веднага друга имам шанс при добра цена да я навия

fanciful
02-05-2012, 14:29
Имам около 5000 - 5500 лв . Това ще ми е първа кола и съм си наумил че искам алфа ромео 147. Предпочитанията ми бяха за дизел , но и на бензин взех да се съгласявам, стига да си купя този автомобил.
От около 1 месец ,чета за този автомобил и гледам обявите но тези 1000-2000 лв да я вкарам в ред тотално ме вадят от бюджета ми.Трябва да се насоча към друг автомобил за тези пари ли ?

juliano155
02-05-2012, 14:52
Колега аз имам 147от няколко дни всичко опира до късмет.Аз лично мога да ти кажа че взех ето тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70504
за под 3500 лв. естествено с помоща на приятел които е в Италия ,като в тази цена ми влиза и транспорта а колата мога да кажа че е перфектна.Всичко опира до това,че на джамбазина колкото му се иска да вземе печалба от някоя кола толко ще струва.И още нещо за новата ми придобивка получих и бонус спортни пружини мо не съм се навирал да видя каква марка са.Та общо взето мога да ти кажа и друго нещо една кола струва много по евтино ако я купиш докато я разтоварват от воза от колкото след 10 мин.като влезе на авто-къщата.

fanciful
02-05-2012, 14:55
---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:53 ----------


Колега аз имам 147от няколко дни всичко опира до късмет.Аз лично мога да ти кажа че взех ето тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70504
за под 3500 лв. естествено с помоща на приятел които е в Италия ,като в тази цена ми влиза и транспорта а колата мога да кажа че е перфектна.Всичко опира до това,че на джамбазина колкото му се иска да вземе печалба от някоя кола толко ще струва.И още нещо за новата ми придобивка получих и бонус спортни пружини мо не съм се навирал да видя каква марка са.Та общо взето мога да ти кажа и друго нещо една кола струва много по евтино ако я купиш докато я разтоварват от воза от колкото след 10 мин.като влезе на авто-къщата.

мерси много :)

NightRider
02-05-2012, 15:00
Колега аз имам 147от няколко дни всичко опира до късмет.Аз лично мога да ти кажа че взех ето тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70504
за под 3500 лв. естествено с помоща на приятел които е в Италия ,като в тази цена ми влиза и транспорта а колата мога да кажа че е перфектна.Всичко опира до това,че на джамбазина колкото му се иска да вземе печалба от някоя кола толко ще струва.И още нещо за новата ми придобивка получих и бонус спортни пружини мо не съм се навирал да видя каква марка са.Та общо взето мога да ти кажа и друго нещо една кола струва много по евтино ако я купиш докато я разтоварват от воза от колкото след 10 мин.като влезе на авто-къщата.Покарай я малко все пак преди да пишеш. Че понякой път изненадите идват още след смяна на маслото. Не ти го пожелавам, определено. И аз имах една изненада с моята, но тя се оказа елементарна. От ноември до сега е пушка.
Качи малко повече снимки

DerMeister
02-05-2012, 16:01
Това реклама ли е? Че може и антиреклама да се сложи. Не е колегиално спрямо другите. Има ЛС за тази цел

И това ли е реклама?

http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

perrier
02-05-2012, 16:12
Това реклама ли е? Че може и антиреклама да се сложи. Не е колегиално спрямо другите. Има ЛС за тази цел
NightRider, споделям опитът си. Това, че говоря за определен сервиз, коѝто ми е свършил работата, можеш да го разбираш както искаш.

krdd12
02-05-2012, 16:40
Колега, колата от подписа я взех декември 2011-та за 7800..в перфектно състояние (само една водна помпа съм сменил).
Ако искаш по-старичка, 2000-20002, цената ще е около 4к, но ще имаш начални разходи (не говоря за обслужване) .. все някакви.
Не жали пари ако искаш такава кола..манекенки са и си искат да ги глезиш.
Успех с покупката!

fanciful
02-05-2012, 16:52
Аз искам алфа 2001-2002! която да стегна до 5000. В сайтовете видях доста обяви на цени и между 3500-4500 , но след коментарите на колегите се обеждавам ,че за тези пари не мога да си взема тази кола , освен ако не си внеса сам от вън.

daksy
02-05-2012, 17:00
Не се отчайвай ;) Стисни малко зъби и събери още някой лев и си пакет.
+1 за дизел

juliano155
02-05-2012, 17:23
Покарай я малко все пак преди да пишеш. Че понякой път изненадите идват още след смяна на маслото. Не ти го пожелавам, определено. И аз имах една изненада с моята, но тя се оказа елементарна. От ноември до сега е пушка.
Качи малко повече снимки

Колега вярно е може да излезе някакъв проблем в последствие за сега след обслужването няма такъв.А пък и честно казано и рзбиращ човек да вземеш при покупка гаранця няма но това си е мое лично мнение което не налагам на никого.Същото мисля и за диагностиката.За мен наи точното определяне за.състоянието на един мотор е пълната ревизия на което не бих подложил колата си защото няма смисъл за момента по мое мнение.И пак отбелязвам не налагам на никого мнението си.И колега мисля,че си личи и на тези снимки външното.състояние на колата.

undy
02-05-2012, 18:25
В крайна сметка бъдещия ни колега какво да прави.....чак се зачудвам на некои писания.......само да помоля човека с темата,че ако събере още 2 бона + тия 5500 да не си купува кола на 10 години.

juliano155
02-05-2012, 18:40
В крайна сметка бъдещия ни колега какво да прави.....чак се зачудвам на некои писания.......само да помоля човека с темата,че ако събере още 2 бона + тия 5500 да не си купува кола на 10 години.

Подкрепям мнението ти колега.

NightRider
02-05-2012, 19:35
В крайна сметка бъдещия ни колега какво да прави.....чак се зачудвам на некои писания.......само да помоля човека с темата,че ако събере още 2 бона + тия 5500 да не си купува кола на 10 години.
Тук си много прав! Макар, че съм виждал кола на 5г. да е по-голяма гробница от такава на 10+. И тая на 10+ струваше 3100, а тая на 5 - около ...

digitalundgrd
02-05-2012, 19:47
Преди няколко месеца един колега от форума също си търсеше 147 2.0 с кожа, босе итн екстри...Като накрая взе 147 за 3500лв, до колкото си спомням. След това писа в темата с цените по ремонтите, че на първо четене е вкарал още 3700лв ;)


Ето и при мен какво се получи до момента:

горни носачи Фиорела + труд : 198
долни носачи Технород: 330
тампони стабилизираща щанга СуперПро: 50
предни биалетки Технород: 38
десен външен накрайник: 19
преден десен външен лагер СНР: 155
съединител Валео (комплект) : 288
лагер помпа Валео: 197
масло скорости: 38
термостат: 59
температурен датчик: 24
спирачна течност: 20
датчик масло: 10
гарнитура капак клапани: 39
лагери алтернатор: 40
задни биалетки Технород: 46
тампони задна стаб. щанга: 24
предни спирачни дискове: 116
предни накладки: 68
двигателно масло Селения 20К: 65
водна помпа: 64
кит вариатор: 14
ангренажен комплект + труд: 225
обслужващи ремъци и ролки: 290
въздушен филтър: 16
филтър купе: 29
кора под двигател: 100
реглаж преден и заден мост: 50
свещи Денсо иридиум: 200
боядисване на спирачни апарати: 120
заварка на картер (сълзеше леко): 60
предна емблема: 50

всички цени освен тези за горните предни носачи и ангренажа са без труд. С труда всичко излезе към 3700лв.

Колата е 147 2.0 ТС

Благодаря на момчетата от сервиз Лисан за добре свършената работа и отношението.


Таа като имате това предвид, направете елементарната сметка и преценете колко трябва да струва една 147, в която наистина само да се качиш, да караш и да наливаш бензин ;)

undy
02-05-2012, 19:59
Аз ако имам 7000 бона,бих дал за кола 4 и другите 3 за ремонти и смяна на части.Поне ще знам къде наистина са хвърлени тия пари,отколкото някой да ми се кълне,че е налял 3к и всичко е ток и жица,НО има коли във форума които наистина си заслужават парите и аз симпатизирам на собствениците.Не искам да обиждам абсолютно никой,да не ме разбере някой по грешка.
По принцип(казвал съм го вече),аз бих купил форумна кола,НО не от всеки:wow:.....не го направих първия път,но всеки се учи от грешките си.......и да не си мисли никой,че като си купи кола и няма да вкарва още средства....напротив:)

fanciful
02-05-2012, 20:19
Мерси на всички който пишат в темата :) но не искам да давам повече от 5000 , който и нямам :) и ще търся нещо до 4000 за да имам средства за ремонтите :) след това но ,това което написа колегата за кола за 3700 и ремонти за 3700 силно ме плаши и нз дали не трябва да се ориентирам към друга марка кола

NightRider
02-05-2012, 20:24
Преди няколко месеца един колега от форума също си търсеше 147 2.0 с кожа, босе итн екстри...Като накрая взе 147 за 3500лв, до колкото си спомням. След това писа в темата с цените по ремонтите, че на първо четене е вкарал още 3700лв ;)




Таа като имате това предвид, направете елементарната сметка и преценете колко трябва да струва една 147, в която наистина само да се качиш, да караш и да наливаш бензин ;)Където беше много щастлив и ми казваше, че моята била скъпа! 7200 е добра цена за него а го предупреждавахме. Цените няма да ги коментирам, че ...

undy
02-05-2012, 20:25
Човеко,помисли си,направи си калкулацията хубаво,всичко е на късмет и случайност,както в живота ,така и тук.......та ,моя съвет е не бързай,ако пък не можеш да чакаш,като мен....надолу с главата и квото стане.......ако си вярващ,прекръсти се......ако не си(като мен),теглиш една яка майна и скачаш......друго не мога да кажа.
Успех:)

NightRider
02-05-2012, 20:28
Мерси на всички който пишат в темата :) но не искам да давам повече от 5000 , който и нямам :) и ще търся нещо до 4000 за да имам средства за ремонтите :) след това но ,това което написа колегата за кола за 3700 и ремонти за 3700 силно ме плаши и нз дали не трябва да се ориентирам към друга марка кола
Същата работа, но в друга тоналност при смяна на марката. Оглеждай хубаво и бъди търпелив. Аз се набутах с една кола така, но с другите - просто забрави. Човек се учи.
Има и хубави коли на ниска цена, но трябва търпение и късмет

digitalundgrd
02-05-2012, 20:36
Колега имай предвид, че от списъка, който ти дадох на колегата са все неща, които са си задължителни, а не глезотии, с изключение на боядисването на спирачните апарати и новата емблема...Всичко друго си е абсолютно задължително, ако искаш да си сигурен в това, което караш...

Ремъци, ролки, водна помпа, масло, съединител, носачи, тампончета на стаб щанга, термостат, накладки, дискове, свещи, дебитомер, ГУМИ (зимни или летни), каско, гражданска са все неща, които са си от първа необходимост за средностатистическата бензинова Алфа 147/156, които се водят "нов внос"...

Ако не е тайна това първа кола ли ще ти е? Имаш ли представа за цените и поддръжката на една 147, особено бензинова? С няколко думи минусите са : сравнително скъпо и "кекаво" за нашите пътища окачване и капризен бензинов мотор със скъпи консумативи - свещи, дебитомер и вариатор например.


Където беше много щастлив и ми казваше, че моята била скъпа! 7200 е добра цена за него а го предупреждавахме. Цените няма да ги коментирам, че ...

мхм същия ;)

fanciful
02-05-2012, 21:08
Колега имай предвид, че от списъка, който ти дадох на колегата са все неща, които са си задължителни, а не глезотии, с изключение на боядисването на спирачните апарати и новата емблема...Всичко друго си е абсолютно задължително, ако искаш да си сигурен в това, което караш...

Ремъци, ролки, водна помпа, масло, съединител, носачи, тампончета на стаб щанга, термостат, накладки, дискове, свещи, дебитомер, ГУМИ (зимни или летни), каско, гражданска са все неща, които са си от първа необходимост за средностатистическата бензинова Алфа 147/156, които се водят "нов внос"...

Ако не е тайна това първа кола ли ще ти е? Имаш ли представа за цените и поддръжката на една 147, особено бензинова? С няколко думи минусите са : сравнително скъпо и "кекаво" за нашите пътища окачване и капризен бензинов мотор със скъпи консумативи - свещи, дебитомер и вариатор например.



мхм същия ;)

да първа кола ще ми е ,горе долу имам престава в цени и знам че подръжката е скъпа :) каква е разликата в цените за подръжка на бензинова и дизелова алфа , до колкото разбирам за бензиновата е по скъпо ?

digitalundgrd
02-05-2012, 22:59
Бензина (така наречения туин скрап) при евентуален, предишен собственик мърляч има гадния навик да се чупи в ръцете на следващия. В повечето случаи на нашия пазар се намират разни "закрепени" морги от запада, където след първата смяна на масло започват твоите мъки и големи капиталовложения ;) Аз съм го играл тоя филм (като всеки млад гъбар), а и много други от форума :) В най-лошия случай ремонт на мотора ще ти стъпи между 1200-1500лв. Също много ВНИМАВАЙ къде ще си закараш колата, ако недай си Боже ти се наложи да правиш мотор, защото от този твой избор много зависи дали ще последва много брЪз втори ремонт (както стана при мен, а и при много други колеги)... Въобще вслушай се в съветите на препатили, за да си спестиш едни грешни 2-3-4000лв ;)

Дизеловата алфа е с доста по-корав мотор. Там нещо да се счупи значи колата наистина е покарвана сериозно (навъртяла е бая км). Нямам преки наблюдения като цени, за да ти кажа, но това което съм чувал, че плаши Алфиста с дизел в кръвта са: турбо, демпферен маховик, съединител, дюзи...

NightRider
02-05-2012, 23:03
да първа кола ще ми е ,горе долу имам престава в цени и знам че подръжката е скъпа :) каква е разликата в цените за подръжка на бензинова и дизелова алфа , до колкото разбирам за бензиновата е по скъпо ?
Дизеларката е много здрава. Но няма такава на 100 000км и 10г. И там частите по двигателя са по-скъпи. Окачване - еднакво. Но на бензин можеш да сложиш газова уредба, докато за дизелите - много са скъпи още

---------- Post added at 23:03 ---------- Previous post was at 22:59 ----------


http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11334937478680874&f1=details


http://www.cars.bg/u459687

тези 2 ми харесват и смятам да ги видя на 1 времеДизеларката е за предпочитане, стига да е читава. Този двигател е железен и трябва да си много внимателен, че върви яко

fanciful
02-05-2012, 23:26
Бензина (така наречения туин скрап) при евентуален, предишен собственик мърляч има гадния навик да се чупи в ръцете на следващия. В повечето случаи на нашия пазар се намират разни "закрепени" морги от запада, където след първата смяна на масло започват твоите мъки и големи капиталовложения ;) Аз съм го играл тоя филм (като всеки млад гъбар), а и много други от форума :) В най-лошия случай ремонт на мотора ще ти стъпи между 1200-1500лв. Също много ВНИМАВАЙ къде ще си закараш колата, ако недай си Боже ти се наложи да правиш мотор, защото от този твой избор много зависи дали ще последва много брЪз втори ремонт (както стана при мен, а и при много други колеги)... Въобще вслушай се в съветите на препатили, за да си спестиш едни грешни 2-3-4000лв ;)

Дизеловата алфа е с доста по-корав мотор. Там нещо да се счупи значи колата наистина е покарвана сериозно (навъртяла е бая км). Нямам преки наблюдения като цени, за да ти кажа, но това което съм чувал, че плаши Алфиста с дизел в кръвта са: турбо, демпферен маховик, съединител, дюзи...

мерси!

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Имам въпрос? При огледа и диагностиката на кола с добър приятел ,който има сервиз ли да търся подходяща кола или трябва да намеря човек който разбира конретно от алфа ромео 147... споменаха се имена и този вариант за избор на кола в форума досега ?

NightRider
03-05-2012, 00:03
мерси!

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Имам въпрос при огледа и диагностиката с добър приятел ,който има сервиз мога да търся подходяща кола или трябва да намеря човек които разбира конретно от алфа ромео 147... споменаха се имена и този вариант за избор на кола в форума досега ?
Ами всеки модел кола си има своите особености. Алфите са капризни и трябва да ги познаваш. Колкото до имената - само на ЛС. Надявам се модераторите да са изтрили рекламите

Kuku
03-05-2012, 11:00
Аз като продавах мойта кола за 4500лв. със забележки за около 1000лв., всички се оглеждаха и само цъкаха с език. Сега ще се окаже, че съм искал малко пари....
На Румен 147-цата е МНОГО хубава, но аз лично бих купил директно на Светльо колата, която и без друго се продава пак за толкова, НО е малко по-хубава!
Въпрос на предпочитания :)

fanciful
03-05-2012, 11:41
Аз като продавах мойта кола за 4500лв. със забележки за около 1000лв., всички се оглеждаха и само цъкаха с език. Сега ще се окаже, че съм искал малко пари....
На Румен 147-цата е МНОГО хубава, но аз лично бих купил директно на Светльо колата, която и без друго се продава пак за толкова, НО е малко по-хубава!
Въпрос на предпочитания :)

Каде са тези коли , от форума ли са ,линк ако може ? :)

Kuku
03-05-2012, 12:03
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58787

Другата кола е новозакупена и не се продава.
Мойта е новоударена и се продава на парче ;)

NightRider
03-05-2012, 14:10
А Светлин който го познава, знае, че е детайлист и не би оставил да има какъвто и да е технически или визуален проблем по колата... :idea:
Лично за мен това е единствената "форумна" кола, която бих купил.
Знаеш ли, не се засягам, но тук се изхвърли. Аз познавам и други читави форумни коли - пример колегата 136 (преди няколко дена я продаде). А и колегата не търси Алфа за състезания

---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 14:09 ----------


Каде са тези коли , от форума ли са ,линк ако може ? :)
Има ги в раздел "продава"

fanciful
03-05-2012, 14:18
Знаеш ли, не се засягам, но тук се изхвърли. Аз познавам и други читави форумни коли - пример колегата 136 (преди няколко дена я продаде). А и колегата не търси Алфа за състезания

---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 14:09 ----------


Има ги в раздел "продава"



Разгледал съм ги всичките под "къде са тези коли " имах в предвид кой точно са ,защото колегата спомена само имената на собствениците :)

Kuku
03-05-2012, 14:26
Знаеш ли, не се засягам, но тук се изхвърли. Аз познавам и други читави форумни коли - пример колегата 136 (преди няколко дена я продаде). А и колегата не търси Алфа за състезанияСтаваше въпрос за личен избор, а не за хубавите и лоши коли във форума.... ама явно се засегна ;)

morfius
03-05-2012, 15:30
За мен с този бюджет 147 е лош вариант.
Обслужване, ремонти, гуми, данъци и застраховки - м/у 2000 и 3000 лв. в зависимост състоянието на колата.
Е то какво остана за самата кола?
До колкото 156 и 147 са 1 платформа с леки промени... а имам и 146 - лично аз ако трябва да вземам Алфа и искам да вляза под 5000 със сигурност - бих взел 146 1.9 JTD

NightRider
03-05-2012, 15:36
Ставаше въпрос за личен избор, а не за хубавите и лоши коли във форума.... ама явно се засегна ;)
Аз не се засягам, просто не е колегиално спрямо другите

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:35 ----------


Добре, коригирам се - това е единствената от тези, които съм виждал и познавам, която бих купил...
Така по-добре ли е? :spell:
Казана дума - хвърлен камък.

digitalundgrd
03-05-2012, 15:37
А и колегата не търси Алфа за състезания

По принцип аз не писах в темата с цел да правя реклама на моята или на която и да било кола... Просто дадох едно обективно мнение на колега - кое колко ще му струва на първо време само, за да вкара колата в кондиция за нормално каране...

Ако ще я прави за състезания повярвай ми още поне 3 пъти по толкова ще трябва да даде :afro:

п.с. И понеже намесихте моята - нея си я карам ежедневно в Софийските задръствания и веднъж, два пъти в годината на писта ;) Ако кола с кожен салон, музика и климатроник е според теб "Алфа за състезания", само ще се прекръстя и ще замълча :firstprize:

brazen
03-05-2012, 15:38
Добре, коригирам се - това е единствената от тези, които съм виждал и познавам, която бих купил...
Така по-добре ли е? :spell:


За мен с този бюджет 147 е лош вариант.
Обслужване, ремонти, гуми, данъци и застраховки - м/у 2000 и 3000 лв. в зависимост състоянието на колата.
Е то какво остана за самата кола?
До колкото 156 и 147 са 1 платформа с леки промени... а имам и 146 - лично аз ако трябва да вземам Алфа и искам да вляза под 5000 със сигурност - бих взел 146 1.9 JTD

Точно на тази 147-ца й бях хвърлил око още при първите намерения на Дигиталния за продажба(все още не бях купил мойта и усилено търсих Алфа... за мое съжеление все още нямах възможност да платя 147-ца и за това се ориентирах към по-евтината 145-ца).От тогава до сега не ми се мисли колко мерак, усилия и средства са вложени в нея.
Сега е още по-добра, на още по-добри пари(за мен).
Който я вземе няма да сбърка...
П.П. Сори за офф-а

Сега по темата:
Лично за мен е добре човек да си направи сметка с какво разполага - пари за кола+обслужване, а след това за поддържане.
В случая наистина е по-добре да се изчака, да се събере още малко кеш и да се вземе нещо наистина добро. В моя случай купих колата за цена, която беше с около 1000-1500 лева под средната пазарна цена на онзи етап(преди 2,5 години).
След като я купих, само за първата година в нея вкарах толкова пари, за колкото я бях взел. Втората година продължих с "реставрирането" и никога не съм си позволил да се бавя с обслужване или текущ ремонт, че даже и за глезотии имаше време и пари.
Честно казано не съжалявам за парите, ами за загубеното време, прекарано по сервизи, заради скритите дефекти на колата(даже някои от тях си бяха явни, ама...) Ма кво да се прави - не ми се чакаше да събера пари за по-читава, предпочетох да си я купя и малко помалко да си я стегна във времето.
Успех колега!

NightRider
03-05-2012, 15:45
За мен с този бюджет 147 е лош вариант.
Обслужване, ремонти, гуми, данъци и застраховки - м/у 2000 и 3000 лв. в зависимост състоянието на колата.
Е то какво остана за самата кола?
До колкото 156 и 147 са 1 платформа с леки промени... а имам и 146 - лично аз ако трябва да вземам Алфа и искам да вляза под 5000 със сигурност - бих взел 146 1.9 JTDТрезво разсъждение. 147 за мен е дамска кокетка, много ме кефи, но първата от подписа ми е .....:love:

---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:39 ----------


По принцип аз не писах в темата с цел да правя реклама на моята или на която и да било кола... Просто дадох едно обективно мнение на колега - кое колко ще му струва на първо време само, за да вкара колата в кондиция за нормално каране...

Ако ще я прави за състезания повярвай ми още поне 3 пъти по толкова ще трябва да даде :afro:

п.с. И понеже намесихте моята - нея си я карам ежедневно в Софийските задръствания и веднъж, два пъти в годината на писта ;) Ако кола с кожен салон, музика и климатроник е според теб "Алфа за състезания", само ще се прекръстя и ще замълча :firstprize:
Не съм те нападал, много пъти съм казвал за твоята кола добри думи, особено когато тръгна да я продаваш преди време. Под състезания имах предвид пистите - то пак си е натоварване. Може още неща да се споменат, но не е тук мястото.
Например моите всички коли се продават. Но виж им цените. Почти непродаваеми ... защото ще се разделя с тях само за добра цена и защото са в час. Единствено 156 1.8TS на баща ми не я продавам, защото въпреки, че сега е направена перфектно, все пак съм отварял двигателя и съм минал едва 5000к с нея след ремонта.
П.П. Ма сега като се замислих - тя ако не беше наред щеше да е вече отново за ремонт. Значи - и тя ще бъде обявена за продажба. Дизеларката Екстримаджийте я знаят добре

Burkan
03-05-2012, 15:57
Стига бе колеги, не е чак толкова зле положението, отказахте момчето ! Зима си едно ЖТД, обслужва го, рециклира окачването и е готов, мисля че тези работи са вмъкват в 1000лв ( за туин спарка ще е по трудничко ).
Аз моята я зех преди 2 години за 5500 от салон ( тогава вървяха 6500-7000 ), да не говора, че в Пловдив имаше точно 2 дизелови 147ци който се продаваха тогава. Взех си колата без да я карам където и да било по сервизи. Обслужих мотора изцяло, смених тампоните и рециклирах един носач и колата стана пушка !
Така, че такива суми "за вкарване в ред" при дизеларката няма !

Omni
03-05-2012, 16:05
Стига бе колеги, не е чак толкова зле положението, отказахте момчето ! Зима си едно ЖТД, обслужва го, рециклира окачването и е готов, мисля че тези работи са вмъкват в 1000лв ( за туин спарка ще е по трудничко ).
Аз моята я зех преди 2 години за 5500 от салон ( тогава вървяха 6500-7000 ), да не говора, че в Пловдив имаше точно 2 дизелови 147ци който се продаваха тогава. Взех си колата без да я карам където и да било по сервизи. Обслужих мотора изцяло, смених тампоните и рециклирах един носач и колата стана пушка !
Така, че такива суми "за вкарване в ред" при дизеларката няма !
Бил си късметлия, аз моята си я взех септември 2012г. за 5000 и уж на сервиз за италианки я карах и накрая вкарах още 2800-3000лв. (познай след смяна на маслото какво стана) с регистрирам и т.н. Един голям си го натирих, но такъв ми бил късметът, лошото е че все още имам разни дреболии да правя.

fanciful
03-05-2012, 16:56
Мерси много на всички са съветите , доста ме наплашихте с тези 2000-3000 да я вкарам в ред , но желанието ми за алфа ромео 147 все още е голямо тези дни смятам да видя тази..

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11334937478680874&f1=details

и още няколко и може би ще се ориентирам към друг автомобил на моменти ако не се реша да взема някоя и да почвам да инвестирам :)... след всички тези постове колкото и да ми помагат толкова и се овърквам.....

NightRider
03-05-2012, 17:04
Мерси много на всички са съветите , доста ме наплашихте с тези 2000-3000 да я вкарам в ред , но желанието ми за алфа ромео 147 все още е голямо тези дни смятам да видя тази..

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11334937478680874&f1=details

и още няколко и може би ще се ориентирам към друг автомобил на моменти ако не се реша да взема някоя и да почвам да инвестирам :)... след всички тези постове колкото и да ми помагат толкова и се овърквам.....
Аз ли се бъркам или тази кола има проблем - не може да е само на контакт и да не и свети чекът на двигателя. И този волан не е от тази кола

fanciful
03-05-2012, 17:10
Аз ли се бъркам или тази кола има проблем - не може да е само на контакт и да не и свети чекът на двигателя. И този волан не е от тази кола

Това беше много бързо и много от помощ , като се има в предвид , че нищо не разбирам мерси!

Kuku
03-05-2012, 17:16
Аз мисля, че чека на двигателя си гасне след определен период от време, дори да не е запалена колата.
Волана, защо да не е неин? Като изключим, че е претапициран, модела си е същия като всички 147-ци. Освен ако не гледаш гумените волани де....

niki_future
03-05-2012, 17:24
Аз мисля, че чека на двигателя си гасне след определен период от време, дори да не е запалена колата.
Волана, защо да не е неин? Като изключим, че е претапициран, модела си е същия като всички 147-ци. Освен ако не гледаш гумените волани де....

Чека на двигателя гасне чак след като запалиш колата и направи проверките и изпише ОК на борда. За волана не знам, но според мен салона е сменен, защото тези с бял или бежов салон по спомен и вратите и жабката трябва да са в цвят. И като гледам 4600 за кола без оригинално CD, на 173 х.км.? По-добре за 6000 лв. форумна регистрирана. Незнам

morfius
03-05-2012, 17:48
Мерси много на всички са съветите , доста ме наплашихте с тези 2000-3000 да я вкарам в ред , но желанието ми за алфа ромео 147 все още е голямо тези дни смятам да видя тази..

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11334937478680874&f1=details

и още няколко и може би ще се ориентирам към друг автомобил на моменти ако не се реша да взема някоя и да почвам да инвестирам :)... след всички тези постове колкото и да ми помагат толкова и се овърквам.....

Не се плаши, а смятай можеш ли да си позволиш тази кола без да се налага да караш на галоши или с разбито окачване и по този начин да се превръщаш в опасност за себе си и околните.
От там нататък е лесно...

digitalundgrd
03-05-2012, 19:34
Не съм те нападал, много пъти съм казвал за твоята кола добри думи, особено когато тръгна да я продаваш преди време. Под състезания имах предвид пистите - то пак си е натоварване. Може още неща да се споменат, но не е тук мястото.
Например моите всички коли се продават. Но виж им цените. Почти непродаваеми ... защото ще се разделя с тях само за добра цена и защото са в час.

Виж то и аз нямам зор да продавам, даже моята обява във форума не е ъпвана от месец...Даже предпочитам така да се каже никой да не ми рекламира МПС-то, както стана и тук в тази тема.

Който ме познава лично и е виждал колата знае за какво става дума. Всичко от-до за 147-цата като евентуални проблеми, плюсове-минуси итн винаги съм споделял и говорил открито за тях с всеки, който се е поинтересувал и ме е попитал. Нямам проблеми с истината и не крия нищо относно историята на колата, за разлика от всички "джамбази".

Аз си имам планове в най-скоро време за друга нова кола, с която да си се возя (не е Алфа :photo: ), а тази тогава ще е само, за да ме радва по пистите.

Иначе колегата morfius го е казал много добре в предния пост! Автора на темата да прецени дали колата ще му е по джоба, и ако хареса нещо да скача, пък каквото сабя покаже :tongue:

undy
03-05-2012, 19:48
Не е зле да спрете да плашите момчето....кви са тия суми ,кви са тия обслужвания....кой е казал,че трябва да са му издути джобовете с пари за поддръжка..........ние в северозападната част(познавам много хора които не влизат във форума),не взимаме над 1000 на месец...па си караме колите,не хлопащи,не тряскащи, с нови ролки ,ремъци и масла.............колкото взема повече човек,толкова повече ще си позволява....това е......ей чак се ядосах.
Към човека с темата:
Ние не можем да ти харесаме кола,а само да те насочим и всичко което те интересува,винаги е на първа страница......щом са повече от две,по-добре или спри да четеш или вземай колата която ти спре сърцето и след това( ако е алфа), продължи с присъствието си тук.....още веднъж ще ти пожелая успех.

NightRider
03-05-2012, 19:58
Аз мисля, че чека на двигателя си гасне след определен период от време, дори да не е запалена колата.
Волана, защо да не е неин? Като изключим, че е претапициран, модела си е същия като всички 147-ци. Освен ако не гледаш гумените волани де....
За чека ти отговориха. За волана - бил е мултиволан

JoRiX
03-05-2012, 20:01
До 4000 лв ще си купиш точно една кофа,която няма дъно и ще хвърляш парички и ще си се чудиш,защо не се пълни.Моят съвет е да се насочиш към друга марка,защото е много вероятно да страдаш. Това го приеми като съвет.Не ме нападайте,обичам си колата и няма да се разделя с нея докато не остане,само волана и двигателя.

NightRider
03-05-2012, 20:10
До 4000 лв ще си купиш точно една кофа,която няма дъно и ще хвърляш парички и ще си се чудиш,защо не се пълни.Моят съвет е да се насочиш към друга марка,защото е много вероятно да страдаш. Това го приеми като съвет.Не ме нападайте,обичам си колата и няма да се разделя с нея докато не остане,само волана и двигателя.

Не си прав. Ако искаш ще ти обясня на ЛС, а ако си от Сф мога да ти покажа и да покараш даже

JoRiX
03-05-2012, 20:11
Не си прав. Ако искаш ще ти обясня на ЛС, а ако си от Сф мога да ти покажа и да покараш даже

Обясни ми,че ми е интересно :afro:

undy
03-05-2012, 20:17
Нощен,ще започнеш да ми харесваш:pokey:

fanciful
03-05-2012, 20:37
Мерси за помоща на всички , имам конкретен и последен въпрос засега и започвам да гледам коли и докато си избера . Кой са задължителните неща който трябва да сменя независимо колколко е "читава" колата за да си сметна разходите без тези който ще изскочат в последствие (първа кола ще ми е и ако споделите ще съм много благодарен)
1.масло и филтри
2.ремаци ролки .....

undy
03-05-2012, 20:45
Мерси за помоща на всички , имам конкретен и последен въпрос засега и започвам да гледам коли и докато си избера . Кой са задължителните неща който трябва да сменя независимо колколко е "читава" колата за да си сметна разходите без тези който ще изскочат в последствие (първа кола ще ми е и ако споделите ще съм много благодарен)
1.масло и филтри
2.ремаци ролки .....

Това е задължително( за всеки автомобил);
След това започваш да се ослушваш за потропвания,течове,поведения на двигател и т.н....и най-вече таблото, за светещи ламБи:)

NightRider
03-05-2012, 20:53
Нощен,ще започнеш да ми харесваш:pokey:Само ако си от женски род, иначе - благодаря

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:50 ----------


Мерси за помоща на всички , имам конкретен и последен въпрос засега и започвам да гледам коли и докато си избера . Кой са задължителните неща който трябва да сменя независимо колколко е "читава" колата за да си сметна разходите без тези който ще изскочат в последствие (първа кола ще ми е и ако споделите ще съм много благодарен)
1.масло и филтри
2.ремаци ролки .....
Хе
- гуми
- акумулатор
- свещи и кабели (бензин)
- дискове и накладки
- ... искаш ли още?
Жалко, че си от Варна

morfius
03-05-2012, 21:04
Мерси за помоща на всички , имам конкретен и последен въпрос засега и започвам да гледам коли и докато си избера . Кой са задължителните неща който трябва да сменя независимо колколко е "читава" колата за да си сметна разходите без тези който ще изскочат в последствие (първа кола ще ми е и ако споделите ще съм много благодарен)
1.масло и филтри
2.ремаци ролки .....

1 - масло на двигател и скоростна, филтри, антифриз, спирачна течност/хидравлична течност.
2 - Ролки, ремъци, вероятно термостат, вариатор и свещи ако е ТС.
3 - Все някой носач, щанга или биалетка.
4 - Гуми (първо съответните за сезона, после и за следващия), накладки (може и дискове), акумулатор, чистачки, комплект първа помощ, пожарогасител и жилетка.
5 - регистрация, еко такса ако е нов внос, гражданска и каско (особено за първа кола е добре да имаш).

Има тема с разходи и ремонти... влизаш и смяташ това по-горе и си преценяваш.

undy
03-05-2012, 21:20
И да не забрави няколко хилядарки за гориво,през следващите месеци,респективно години......:photo:

fanciful
03-05-2012, 21:43
Мерси !!!!!!!!!!!!!

fanciful
05-05-2012, 12:39
http://www.cars.bg/u672706

Някакво мнение за тази кола

Doomguy
05-05-2012, 13:16
http://www.cars.bg/u672706

Някакво мнение за тази кола

Първото което се набива на очи, не е на реални километри.

Не се плаши, не е чак толкова брутална набутвацията, стига да намериш сравнително читава кола, което не е невъзможно както се опитаха да те убедят колегите. Ако е със по-слабия бензин и няма много екстри, за 4500 можеш да вземеш кола, която ще е сравнително безпроблемна. Разучи къде има форумни сервизи из градовете и като си харесаш искай от джамбазина да я закараш там преди покупката. Ако не иска не му е чиста работата, търсиш друга. Ако не си от София можеш да пратиш и хора, които се занимават с огледи. Взимат сравнително много, но са коректни и пращат снимки и видео на колата. Не се отказвай, посъбери още някой лев, количката си струва, но за хечбек на 10 години да се изсипват 7 бона граничи с глупост.

fanciful
05-05-2012, 13:36
много ми харесва , но ми е мн мн далече 550 км някаде от Варна ....

NightRider
05-05-2012, 13:50
много ми харесва , но ми е мн мн далече 550 км някаде от Варна ....
Дизел на сумати години и на 103 000км - просто невероятно. Но че има коли и на по-малко - има, но мнооого рядко. Аз имам една такава.
А колкото до километрите в ЕКУ-то - те също се менят, макар и доста по-трудно.
А и този, дето е писал обявата здраво се е изхвърлил - 10 еърбега няма

Doomguy
05-05-2012, 13:58
Реалните километри ги пише в ЕКУ-то, не се виждат с очи, освен ако не си някой супергерой... А и по принцип в беге няма нито една кола в автокъща на реални километри според мен. Изобщо километрите най-малко трябва да те интересуват като гледаш една кола, освен ако не се окаже, че са реални 800К :)
Тази от обявата ако ти е близо за мен си струва да се види, доста лачен и запазен вид има на снимките.

Не мисля че е нужно да си супергерой, за да разбереш, че дизел на 10 години не може да е на 100к километра, освен в някакъв невероятен случай.

JoRiX
05-05-2012, 15:00
Реалните километри ги пише в ЕКУ-то, не се виждат с очи, освен ако не си някой супергерой... А и по принцип в беге няма нито една кола в автокъща на реални километри според мен. Изобщо километрите най-малко трябва да те интересуват като гледаш една кола, освен ако не се окаже, че са реални 800К :)
Тази от обявата ако ти е близо за мен си струва да се види, доста лачен и запазен вид има на снимките.

Когато купих моята пишеше,че е на 157к.Изобщо не повярвах,след което на 160к мотора се предаде и тогава,като ходих по диагностики исках да видя колко са реалните километри на колата,за да се предаде мотора толкова бързо и за мое учудване диагностиката показа точно 160к.Което ме наведе на мисълта,че колата е обслужвана от мърляч !Взех я от автокъща преди една година..:tequilla:

NightRider
05-05-2012, 15:15
Когато купих моята пишеше,че е на 157к.Изобщо не повярвах,след което на 160к мотора се предаде и тогава,като ходих по диагностики исках да видя колко са реалните километри на колата,за да се предаде мотора толкова бързо и за мое учудване диагностиката показа точно 160к.Което ме наведе на мисълта,че колата е обслужвана от мърляч !Взех я от автокъща преди една година..:tequilla:
Италия -> мърлячи -> много. Но при тях застраховката включва и повреда на двигателя

JoRiX
05-05-2012, 16:59
Италия -> мърлячи -> много. Но при тях застраховката включва и повреда на двигателя

Сигурно е така,защото след като отворихме двигателя се оказа,че е имал два ремонта преди това,но при мен трети нямаше :):pain:

Liminat
05-05-2012, 21:32
много ми харесва , но ми е мн мн далече 550 км някаде от Варна ....
Ако си решил да е алфа, ще ти се наложи да направиш един тур из страната - като се понасъберат повечко оферти, подреждаш маршрута и тръгваш. Свиеш ли кръга само до алфи от Варна и си отнесъл плувката, освен ако е на някой виден колега от форума, но такива май не са със 147 :)

thecleaner
06-05-2012, 14:44
Колегата получи доста съвети и мисля че темата е изчерпана. Пожелаваме му да ни пусне в най-скоро време снимки с новата придобивка.