PDA

View Full Version : Протече ми нафтовия филтър!!!



краси
06-05-2012, 23:20
Колеги, преди някоко дена на магистралата ми протече горивния (нафтовия) филтър.Беше сменен преди няма и 10 дена, минал около 300 километра.Явно го напече жегата на магистралата, колата си загря както трябва (към 90 градуса) и по едно време зад колата яко син пушек, все едно горим ...Помислих, че е от аспуха. А то тече нафта върху изпускателната тръба...Ама тва го видях, след като се отбих, че тва с пушека не беше нормално.Спрях на една бензиностанция и за 1 минута локва нафта под колата....А той изпуска от пластмасовата пробка отдолу.Няма стягане, просто скапана гума(уплътнение) или пластмаса и не държи...Резбата си беше добре иначе.От жегата явно е станал на нищо(или от нафтата).Филтъра явно е манете, бяла кутия, без надписи, и фитъра само ламарина без надписи.ВНИМАВАЙТЕ с такива!Добре, че нафта не се пали лесно!

RPWWD
07-05-2012, 00:07
Колеги, преди някоко дена на магистралата ми протече горивния (нафтовия) филтър.Беше сменен преди няма и 10 дена, минал около 300 километра.Явно го напече жегата на магистралата, колата си загря както трябва (към 90 градуса) и по едно време зад колата яко син пушек, все едно горим ...Помислих, че е от аспуха. А то тече нафта върху изпускателната тръба...Ама тва го видях, след като се отбих, че тва с пушека не беше нормално.Спрях на една бензиностанция и за 1 минута локва нафта под колата....А той изпуска от пластмасовата пробка отдолу.Няма стягане, просто скапана гума(уплътнение) или пластмаса и не държи...Резбата си беше добре иначе.От жегата явно е станал на нищо(или от нафтата).Филтъра явно е манете, бяла кутия, без надписи, и фитъра само ламарина без надписи.ВНИМАВАЙТЕ с такива!Добре, че нафта не се пали лесно!

Ако филтъра е от тези с датчик за наличието на вода в горивото, то протича уплътнението на датчика, а не филтъра. Лекува се със смяна на датчика.

vovata
07-05-2012, 08:03
И с надпис да е няма гаранция !
На мен филтрон ми е протичал от дефектна резба.

Jivko7777
07-05-2012, 13:45
Колеги, преди някоко дена на магистралата ми протече горивния (нафтовия) филтър.Беше сменен преди няма и 10 дена, минал около 300 километра.Явно го напече жегата на магистралата, колата си загря както трябва (към 90 градуса) и по едно време зад колата яко син пушек, все едно горим ...Помислих, че е от аспуха. А то тече нафта върху изпускателната тръба...Ама тва го видях, след като се отбих, че тва с пушека не беше нормално.Спрях на една бензиностанция и за 1 минута локва нафта под колата....А той изпуска от пластмасовата пробка отдолу.Няма стягане, просто скапана гума(уплътнение) или пластмаса и не държи...Резбата си беше добре иначе.От жегата явно е станал на нищо(или от нафтата).Филтъра явно е манете, бяла кутия, без надписи, и фитъра само ламарина без надписи.ВНИМАВАЙТЕ с такива!Добре, че нафта не се пали лесно!

Ами така става като сменяш филтър веднъж на 5-6 години... до колкото си спомням ;)



Съединителя е добре.Педала е мек, отделя си нормално.Горивен филтър не съм сменял откакто я взех, т.е. 5 години(55 000 километра).Но не ми се вярва да е от него... напролет ще го сменя, купен е, ама стои в гаража...Дали да не взема да й откача дебитомера да видя дали пак ще е така...?

NightRider
07-05-2012, 21:52
Ами така става като сменяш филтър веднъж на 5-6 години... до колкото си спомням ;)
Е сега хептем вече няма да го сменя :bg:
(Малко майтап)

Neokill
08-05-2012, 08:13
При мен 2 пъти потича - незатегнат достатъчно и прищипано уплатнение (как са успели да завият филтъра не ми е ясно)

NightRider
08-05-2012, 10:59
При мен 2 пъти потича - незатегнат достатъчно и прищипано уплатнение (как са успели да завият филтъра не ми е ясно)
Обикновено има проблем с уплътнението на датчика (капачката). него го захапват и затова протича

краси
09-05-2012, 22:31
Да, предишния си беше екстра :-) На тва му викат хората на здрава глава болест!Сложих друг, за сега не тече, и заявявам на тези, които си го сменят редовно, че ще го карам поне 60 000!Иначе, да, май беше проблема в прещипването на скапаното уплътнение.По принцип колата няма датчик за вода и много си мислех да навия един болт в тази резба, за да не го мисля да не протече и другия, ама нямаше кога да търся...Истината е, че това е меко казано калпава изработка на толкова важен компонент, и както се вижда моя случай не е единичен.А все пак говорим за гориво ... било то нафта.