PDA

View Full Version : разход на GTV



Raziel
27-11-2006, 19:39
абе колко ви горят GTV-тата зимата градско?
Моята мърша гори от 14 до 15,5 литра на сто

Bobo
27-11-2006, 23:16
Коя година ти е ГТВ-то щот има известна разлика в моторите :wink:

netsurfer
27-11-2006, 23:19
аз не карам GTV, нито alfa, ама и аз харча толкова :oops: - 154 коня на 2.0 + 20V :shock:

Bobo
27-11-2006, 23:22
аз не карам GTV, нито alfa, ама и аз харча толкова :oops: - 154 коня на 2.0 + 20V :shock:

Ама твоя мотор си е известен с харча а на сичкото отгоре си и автоматик :idea: Което ми говори че тез ГТВ-та нещо куцат :roll:

netsurfer
27-11-2006, 23:29
аз не карам GTV, нито alfa, ама и аз харча толкова :oops: - 154 коня на 2.0 + 20V :shock:

Ама твоя мотор си е известен с харча а на сичкото отгоре си и автоматик :idea: Което ми говори че тез ГТВ-та нещо куцат :roll:
обаче от разход до разход има голяма разлика, правил съм и 13 градско и 16, много зависи от маршрута, задръстванията ....

Raziel
27-11-2006, 23:48
бе не е автоматик ма СИ ХАРЧИ

Raziel
27-11-2006, 23:49
и все пак колеги споделете

proper
28-11-2006, 23:10
зимата:
с Редекс (червената) добавка:
при задръствания до 16 на сто
при по-малко спирания и по празни улици 13 на сто градско

без добавка просто е по-непостоянен разхода.
А извънградско ми е постоянно 8 на сто независимо дали с 140 или с 200...

Но да отбележа че имам да сменям термостат... ама колко ше промени....не се знае. Смяната на Ламбда сондата не ми намали разхода нито грам, но колата върви около 3 пъти повече...

Истината е че при тези задръствания, а и това че напрактика аз не мога да я карам спокойно, се някъде я изрязвам и си правя кеф-а така че....колкото толкова

Се пак за тва сме ги зели щото е кеф...

bouncer
29-11-2006, 11:53
карам я от 2 месеца и дава разход около 16 на сто километра градско. обаче трябва да сменям сегменти и тогава разхода ще падне доста надявам се. и все пак не може да очакваме от тези коли да харчат 10-12 при нормално каране в задръстванията.

напълно подкрепям колегата - колите сме си ги купили за да се кефим и ако ще ги галим за да не харчат с по 2-3 лева на 100 км по-повече просто си купуваме деу тико и не се занимаваме с такива автомобили.

Raziel
29-11-2006, 19:09
Не че се жалвам просто питам да се информирам дали е нормално, преди карах БМВ и то не харчеше по-малко.
Сега ще я замеря чисто извънградско и ще споделя колко ще глътне.

stelt
29-11-2006, 22:02
карам я от 2 месеца и дава разход около 16 на сто километра градско. обаче трябва да сменям сегменти и тогава разхода ще падне доста надявам се. и все пак не може да очакваме от тези коли да харчат 10-12 при нормално каране в задръстванията.

напълно подкрепям колегата - колите сме си ги купили за да се кефим и ако ще ги галим за да не харчат с по 2-3 лева на 100 км по-повече просто си купуваме деу тико и не се занимаваме с такива автомобили.

Може и да падне разхода, ама на масло :lol:

sharky
30-11-2006, 09:54
Абе 12 градско требе да ви е разхода макс, при нормално каране. Извънградско 8-9 л. до 120-130 км/ч. Над тези километри при мойта бензина почва да намалява супер бързо.

leshoiad
30-11-2006, 16:06
карам я от 2 месеца и дава разход около 16 на сто километра градско. обаче трябва да сменям сегменти и тогава разхода ще падне доста надявам се. и все пак не може да очакваме от тези коли да харчат 10-12 при нормално каране в задръстванията.

напълно подкрепям колегата - колите сме си ги купили за да се кефим и ако ще ги галим за да не харчат с по 2-3 лева на 100 км по-повече просто си купуваме деу тико и не се занимаваме с такива автомобили.

Може и да падне разхода, ама на масло :lol:
Слушай пич, не те знам каква алфа караш и какво впечатление имаш от GTV-та ако си карал въобше ма моята грам масълце не мие пипнала 4 месеца вече (4567км) а бензин повече от 12/100 не ми е харчила на градско. Тва са 2000куб.см 180к.с щото е чипосана. Сам си прави изводите. Тва е засега де ;)

sharky
30-11-2006, 16:35
карам я от 2 месеца и дава разход около 16 на сто километра градско. обаче трябва да сменям сегменти и тогава разхода ще падне доста надявам се. и все пак не може да очакваме от тези коли да харчат 10-12 при нормално каране в задръстванията.

напълно подкрепям колегата - колите сме си ги купили за да се кефим и ако ще ги галим за да не харчат с по 2-3 лева на 100 км по-повече просто си купуваме деу тико и не се занимаваме с такива автомобили.

Може и да падне разхода, ама на масло :lol:
Слушай пич, не те знам каква алфа караш и какво впечатление имаш от GTV-та ако си карал въобше ма моята грам масълце не мие пипнала 4 месеца вече (4567км) а бензин повече от 12/100 не ми е харчила на градско. Тва са 2000куб.см 180к.с щото е чипосана. Сам си прави изводите. Тва е засега де ;)

Бате не знам къв е тоя чип дет изкарва 30 коня точно от този мотор, кажи ся кой те излъгал :?:

BatVas
30-11-2006, 16:49
Подкрепям Шарки - възможно е да се доближиш до тая мощност , ако си с изцяло сменена генерация (от началото до последното гърне-на суперспринт май към 1800 евро струва цялата, Ремус - май нямат цяла) + Хубав конус филтър (марков и правилно монтиран) +чип :?

sharky
30-11-2006, 17:27
Подкрепям Шарки - възможно е да се доближиш до тая мощност , ако си с изцяло сменена генерация (от началото до последното гърне-на суперспринт май към 1800 евро струва цялата, Ремус - май нямат цяла) + Хубав конус филтър (марков и правилно монтиран) +чип :?
И пак не може

BatVas
01-12-2006, 11:55
Аз затова съм написал - да се доближи :roll: :wink: не да я стигне :D

leshoiad
01-12-2006, 12:57
http://digitaltuning.bg/products.php + Remus = 171 к.с

proper
03-12-2006, 18:33
на нашите чипа обикновенно дига до 14 коня, чувал съм че добре сложен конус до 3% дига което е още 5 коня примерно (и оптимистично) и генерациата пак така, добра изолация на изпускателните колектори още 1-3%... Та на цифри може да се докара лека полека по 180 може би... Но после пък идва това дали изобщо тръгваш от 155 коня (при мене) или 150 при стария мотор.... Защото обикновенно, искаме или не, някое и друго конче си заминава с времето.... Важно е автомобила като едно цяло да работи в синхрон...

valjo
03-12-2006, 20:20
на нашите чипа обикновенно дига до 14 коня, чувал съм че добре сложен конус до 3% дига което е още 5 коня примерно (и оптимистично) и генерациата пак така, добра изолация на изпускателните колектори още 1-3%... Та на цифри може да се докара лека полека по 180 може би... Но после пък идва това дали изобщо тръгваш от 155 коня (при мене) или 150 ори стария мотор.... Щото обикновенно искаме или не някой друго конче си заминава с времето.... Важно е автомобила като едно цяло да работи в синхрон...
със сичките тия работи, и напълно изправен двигател, максимума е 20тина коня ОБЩО, за повече трябват нови газоразпределителни валове....

sharky
04-12-2006, 09:44
Абе с две думи баце, некой те е излъгал много сериозно. И на мен ми се е случвало, нема страшно.

Bobo
04-12-2006, 13:35
http://digitaltuning.bg/products.php + Remus = 171 к.с

Тая работа с тия коне и точно с Ремус просто я забрави :wink: А ако те интересува чип за твойта ми пиши ЛС :wink:

gigi
05-12-2006, 01:08
Ама аз кат разправям че мойта не е повече от 150 никой не ми вярва :?

proper
06-12-2006, 12:28
http://digitaltuning.bg/products.php + Remus = 171 к.с

Тая работа с тия коне и точно с Ремус просто я забрави :wink: А ако те интересува чип за твойта ми пиши ЛС :wink:

баце от сърце ти се моля... :) няма ли да ме зарадваш и мен за Коледа с нещо???? чипче като за мойта?? тия модерни мотроници взеха да ме ядосват вече....

bouncer
10-12-2006, 21:24
Gigi баце твойта ако е 150 коня мойта трябва да е 3 катъра и половина :)

Василев
28-04-2008, 22:06
Карам GTV от пет месеца. Извънграда при нормална скорост ми харчи 7 на 100. В града скача разбира се. Не мога да се оплача с разхода, но колата е на 70 000 км. Чета, че трябва и масло да ми харчи, но и това не иска да прави... Успокоява ме само това, че върви много... :lol:

KaTsArA
28-04-2008, 23:39
добре дошъл в форума качи някоя снимка да ти видим гтв-то

proper
29-04-2008, 01:11
Карам GTV от пет месеца. Извънграда при нормална скорост ми харчи 7 на 100. В града скача разбира се. Не мога да се оплача с разхода, но колата е на 70 000 км. Чета, че трябва и масло да ми харчи, но и това не иска да прави... Успокоява ме само това, че върви много... :lol:

Хмммм нещо и има на тази красавица..... масло не харчи, бензин не харчи, а и върви ?!?!?!?! :):):) сигурен ли си, че е ГТВ???
:):):):):)
Шегивам се разбира се...пу пу.... се така да е!

Пусни снимки наистина, когато имаш възможност колега!

Василев
29-04-2008, 22:54
Хей да ми заплюете колицата, че доста моми ще реват ако се скапе... :D

мирко
07-05-2008, 17:28
Тест на 2000 км извънградско след смяня на ангренаж, ролки, свещи, филтри при Бобо-7/100. Средна скорост 90 км/час. Максимална 160 км/час, защото по принцип съм се налудувал. Градско-13/100.

proper
08-05-2008, 00:49
След нов дебитомер, свещи Денсо Иридиум (Бобо) и масло Алфа Ромео 20К ( за първи път слагам такова) сега при много...мноооого "юркане" ми даде 13.8-14, което е страООтно.....предполагам като се понакефя на дебиломера ще си се успокои надолу даже! Преди с такова каране беше над 16-17...

Пиша го само информативно....отдавна е спряло да ми пука....кефя си се максимално и сипвам....като не мога, няма да сипвам :)

dilian alfa gtv
08-05-2008, 09:52
колега има ли разлика с новия дебитомер че само него не съм сменил.а разхода иначе е нормален

proper
08-05-2008, 11:15
колега има ли разлика с новия дебитомер че само него не съм сменил.а разхода иначе е нормален

Гигантска разлика... моя си беше заминал и към 3-4-5 хил. оборота не набираше и все едно имаше "дупка"... но явно сместа идваше бедна и разхода беше паднал фрапиращо......
Разликата сега е огромна във вървенето, а най-интересното е, че звука от Конус филтъра (който при мен е в кутия затворен) се промени много и сега и "ръмжи" даже :) сякви екстри :

Има много добра разлика при мен, но аз бях сигурен, че е заминал дебитомера. Увери се първо дали имаш нужда от смяна все пак! Може да ти е ОК!

vencialfa
08-05-2008, 18:44
колега има ли разлика с новия дебитомер че само него не съм сменил.а разхода иначе е нормален

Гигантска разлика... моя си беше заминал и към 3-4-5 хил. оборота не набираше и все едно имаше "дупка"... но явно сместа идваше бедна и разхода беше паднал фрапиращо......
Разликата сега е огромна във вървенето, а най-интересното е, че звука от Конус филтъра (който при мен е в кутия затворен) се промени много и сега и "ръмжи" даже :) сякви екстри :

Има много добра разлика при мен, но аз бях сигурен, че е заминал дебитомера. Увери се първо дали имаш нужда от смяна все пак! Може да ти е ОК!
А дебитомера с какъв го смени ,имам предвид марка,цена ,че и моята нещо зе да се замисля във високите обороти ,но за сметка на това разхода малко падна ама това сигурно е от времето? :D

proper
09-05-2008, 00:08
БОШ оригинален "19" модела за нашите.
Сега има някакво рязко падане на цената му и не е зле да изчакаш 1-2 седмици да се види за какво иде реч и реално ли е.
Моя е взет на по-високите цени, но беше комплект с други неща и не мога да ти кажа точна цена за съжаление за момента.

Ако не си "на зор" изчакай малко....като има инфо ще ти напиша!

b_angelov
09-05-2008, 11:01
И аз смених дебитомер, термостат, свещи и кабели. В момента извънградско и с тези: http://www.ccbbg.myffi.biz/p-24-1-mpg-cap-blister-pack.aspx екстри и бензин Еко Рейсинг 100 разхода ми е около 7.5/100 извънградско при постоянна скорост от 180км/ч. :wink:

Fear
09-05-2008, 13:22
БОШ оригинален "19" модела за нашите.
Сега има някакво рязко падане на цената му и не е зле да изчакаш 1-2 седмици да се види за какво иде реч и реално ли е.
Моя е взет на по-високите цени, но беше комплект с други неща и не мога да ти кажа точна цена за съжаление за момента.

Ако не си "на зор" изчакай малко....като има инфо ще ти напиша!
Ами аз вчера си поръчах от Ауто Плюс дебитомер на новата цена - 131лв. и някакви стотинки.
Днес трябва да дойде и ще ви кажа със сигурност дали е читав, но би трябвало, все пак си е на БОШ.

Та като сменя тази гад, тогава ще кажа колко харчи. :)

KaTsArA
10-05-2008, 18:35
кажи как е този за 131 че и аз трябва да взимам нов 8)

Fear
10-05-2008, 19:11
Aми по всичко изглежда, че си е оригинален. Лично му скъсах лепенката с холограмния стикер, на кутията си пише "Madе in Germany", както и на самия дебитомер.

То при мен проблемът беше по-скоро от калпав акумулатор, ама нали онези "експерти" в Ауто Италия, казаха, че е дебитомер... :gruebel:

Отделно от това, дебитомера си работи перфектно. :D

Абе не знам хора, да ви кажа, откакто я имам тази кола от един месец, се нагледах на "майстори"...
Просто нивото на сервизното обслужване е неописуемо. :roll:
В Ауто Италия бяха необходими двама, само за да отворят вратата! :shock: Пък после, "Главният диагностик" го нямало, диагностиката показвала 3 грешки, от които първата била дебитомер със "почти 100% сигурност", после свещи и накрая кабели на свещите (свещите и кабелите са нови). В същото време, клемите на акумулатора са се крепили на магия, в колата почти няма ток, а тези "специалисти" грам идея си нямат. Ужас!
Правете си сметка, и аз съм отишъл там, че уж официален сервиз, "специалисти", бла-бла...
Честно ви казвам, започвам да чета и да уча за автомобилите и повече в сервиз не стъпвам. Не е истина просто...

FreeStyler
12-05-2008, 21:18
Тест на 2000 км извънградско след смяня на ангренаж, ролки, свещи, филтри при Бобо-7/100. Средна скорост 90 км/час. Максимална 160 км/час, защото по принцип съм се налудувал. Градско-13/100.
Като казваш филтър нов ... оригинален или "спортен" ,защото днес един майстор ми развива теории че със спортен влизало повече въздух но и повече гориво и от там разхода нагоре :roll: :roll: (аз сън със спортен)

Fear
18-05-2008, 15:22
Да споделя вече и аз, поне за градския разход. :)

Значи, напълних резервоара с Еко 100 и минах 130км. Отидох да заредя на същата бензиностанция и колонка и побрах 16 литра.
По моите бакалски сметки това е 12.5л./100км. :)

Ако е толкова реално, мисля че мога да съм доволен. Да се има предвид обаче, че това е разход без климатик. ;) Освен това, аз карам сравнително спокойно и относително рядко стигам до червената зона на оборотомера.

Маршрута, по който са изминати тези километри е предимно Дружба 1 - Лозенец, като разстоянието е едната посока е 10км., които взимам за 30-40 мин, в пиковите часове, т.е. сутрин между 8.00 и 9.00 и следобед между 17.30 и 18.30.

Дано ви е била полезна тази информация, по нататък, при удобен случай ще засичам как е извън града. :)

Alfredo
02-06-2008, 08:03
При мен е малко интересно . При градско каране с ръчка ми харчи 25
ако не я настъпвам 18 а извънградско ми пада до 11 , 12 при средна скорост 200 - 220 с включен климатик !

oinotnA
02-06-2008, 09:59
При мен е малко интересно . При градско каране с ръчка ми харчи 25
ако не я настъпвам 18 а извънградско ми пада до 11 , 12 при средна скорост 200 - 220 с включен климатик !

Аве човек това 25 за какво говориш(литри,грама :D ),а за това 220 средна скорост,значи на места караш с 300-320...при тази скорост 12 си е супер пък и климатик...извода е само извънградско 8)

Fear
02-06-2008, 10:10
При мен е малко интересно . При градско каране с ръчка ми харчи 25
ако не я настъпвам 18 а извънградско ми пада до 11 , 12 при средна скорост 200 - 220 с включен климатик !
Предполагам става въпрос за турбо версията на колата, че тия 204 коня от обикновен twin spark звучат доста оптимистично. :)
Ама и въпреки това разхода ми се вижда доста висок.

За моя разход пък има ъпдейт. :) Извънградско ми излезе 7.5, при 150км/ч по магистралата и 1-2 пъти за малко с 200км/ч, просто за да видя как е. :) Това е без климатик и при изминати малко над 400км.

Alfredo
03-06-2008, 06:35
Значи да уточня 220 средна скорост имам впредвид между 200 и 240 в случая пътувах до Пазарджик и то си е магистрала - напълно реално си е !

Alfredo
03-06-2008, 06:40
а да за разхода значи 25 / 100 ми харчи при ръчка - градско , това значи първа и втора главно по светофарите . Иначе съм с GTV Turbo ходил съм на диагностика и те викат " тежък ти е крака " колкото и да не ми се вярваше и на мен 25 си е и кофтито е , че немога да не я ръчкам тя сама си иска :)