PDA

View Full Version : Разходка до Гърция



Spunky
09-05-2012, 16:44
Здравейте!
Значи решили сме с колегите да се разшетаме този уикенд до гръцкото моренце(да се натопим малко), разбира се, ако времето позволява. Въпросът ми е да ми дадете някои съвети относно пътищата и техните закони, защото никога не съм пътувал извън страната с автомобил. В колата имам необходимото техническо оборудване и зелена карта към застраховката(мисля, че е задължителна). Интересува ме също дали ще имам проблем, ако зареждам газ там въпреки, че пълна бутилка ще ми стигне до Солун/Кавала и обратно (35литра ми събира бутилката). Имам и навигация тъй, че е малко вероятно и да се загубя.
Дори, ако някой може да ми препоръча местенце с хубав плаж, не е задължително да е в някой голям град(забележителности също не ме интересуват тъй като съм бил на повечето места)
Просто да изгубим един ден някъде на плажа да пийнем по 1 биричка/кафенце някъде и да си се приберем.

-Bobby-
09-05-2012, 16:51
Без каквито и да било радар-детектори и антирадари, че гориш с 2000 евра.
Стърчащ теглич, ако не дърпаш нищо - махаш го.
Твърде видимо затъмнени стъкла, които си личи, че не са заводски затъмнени - у проблем си, противозаконно е там.
Спазваш правилата и ограниченията, че глобите са дебели - червен светофар е 700 евро, примерно.

Преди границата има Шел и Еко на Е79 - пълниш квото пълниш, че цените на горивата в гръцко са зверски (при цена 2.75 лв за литър Еко 100 в края на януари у нас, в Гърция беше 1.89 евро, т.е. 3.70 лв).

За по-детайлни въпроси, питай kaio.

sasho_n2
09-05-2012, 17:03
Както колегата по-горе е писал - без радари и гледай да спазваш ограниченията - извънградско 90 км, градско 50 км ( освен ако не е упоменато с допълнителни знаци различна скорост ), магострала мисля, че беше 130, но така или иначе знаци и табели навсякъде.
За плаж - можеш да се разходиш до Кавала или Керамоти ( трябва да минеш през Гоце делчев), а може и около Солун да има хубави плажове, но лично аз не ги знам.
Относно цените на горивата там - високи са, ама много по-високи от нашите. Иначе пропан-бутан имат вече почти навсякъде ( като ходих преди 2-3 години) газ имаше на много малко местенца.

bager
09-05-2012, 17:19
Виж Аспровалта(Asprovalta), или плажовете на Амфиполи(Amphipolis), там плажове да искаш... Общо взето те са най-близо като минаваш през Кулата. Погледни ги в гугълмапс. Намират се на делтата на река Струма. Иначе за шофирането няма нищо сложно, просто си спазвай знаците и да не ти пука, че гърците те изпреварват постоянно :) .

Spunky
09-05-2012, 17:36
И аз си мислех за Аспровалта или Кавала като по добри дестинации от Солун. По-спокойно ще да е там плюс това разстоянието е горе долу същото.
Иначе мисля да си заредя газ от където си зареждам на 1.23/1.21 и преди да изляза, някъде около границата да я допълня. То и без това имам и около 15литра бензин тъй, че на дали ще ми се наложи да зареждам някъде там. ;)

fred
09-05-2012, 19:58
Кулота-Аспроволта е около 100 км, по пътя ще те надминат всички гърци и българи, ама ти си карай нормално.Там като цяло карат бая бързо, но коректно.

Pepo
09-05-2012, 22:31
Ако някой има инфо за читаво и тихо хотелче на сгодни цени в Аспровалта, нека сподели :calc:

Кайо
10-05-2012, 01:26
За Кавала не знам много,хубаво градче,по Аспровалта и Ставрос има и арни местенца,до Солун не си заслужава да биеш път,най близкият плаж е на около 30 км от Солун.
Както са казали и останалите,антирадари,радардетектори и други джаджи не взимай 2000 евро глоба дори и да не е монтиран.
Карай си спокойно и спазвай ограниченията,тия гадове тук имат една система,скрит радар някъде и спират след 5-6 км,радарите им не помня но засичат май до 10 коли последователно и поотделно така,че варианта да караш зад някой луд грък не те спасява......

Ако имаш някакъв проблем звънкай на 0899101904 или 000306974008887 ако не отговарям на българският ще отговоря на гръцкият гсм,поне с превод в ефира мога да помогна.
Ако се решите и дойдете до Солун звънни един телефон,в неделя съм свободен и можем да пием по едно кафе,бира или кво там дое :):):)

Приятно прекарване на уикенда!

---------- Post added at 01:26 ---------- Previous post was at 01:23 ----------


Ако някой има инфо за читаво и тихо хотелче на сгодни цени в Аспровалта, нека сподели :calc:

Отиваш на драскане,има за 20-25 евро студиа и апартаментчета,пазариш се,гледаш и ако ти хареса наемаш,в повечето хтелоподобни в Аспровалта и Ставрос има и българоговорящ........

Spunky
10-05-2012, 16:12
За Кавала не знам много,хубаво градче,по Аспровалта и Ставрос има и арни местенца,до Солун не си заслужава да биеш път,най близкият плаж е на около 30 км от Солун.
Както са казали и останалите,антирадари,радардетектори и други джаджи не взимай 2000 евро глоба дори и да не е монтиран.
Карай си спокойно и спазвай ограниченията,тия гадове тук имат една система,скрит радар някъде и спират след 5-6 км,радарите им не помня но засичат май до 10 коли последователно и поотделно така,че варианта да караш зад някой луд грък не те спасява......

Ако имаш някакъв проблем звънкай на 0899101904 или 000306974008887 ако не отговарям на българският ще отговоря на гръцкият гсм,поне с превод в ефира мога да помогна.
Ако се решите и дойдете до Солун звънни един телефон,в неделя съм свободен и можем да пием по едно кафе,бира или кво там дое :):):)

Приятно прекарване на уикенда!

---------- Post added at 01:26 ---------- Previous post was at 01:23 ----------



Отиваш на драскане,има за 20-25 евро студиа и апартаментчета,пазариш се,гледаш и ако ти хареса наемаш,в повечето хтелоподобни в Аспровалта и Ставрос има и българоговорящ........

Благодаря много! Само дано времето се оправи, че ако е такова дъждовито може да се отложи за следващата седмица.

Kuku
10-05-2012, 16:15
То там не е точно като тук ;)

Susscrofa
10-05-2012, 16:53
За Кавала не знам много,хубаво градче,по Аспровалта и Ставрос има и арни местенца,до Солун не си заслужава да биеш път,най близкият плаж е на около 30 км от Солун.
Както са казали и останалите,антирадари,радардетектори и други джаджи не взимай 2000 евро глоба дори и да не е монтиран.
Карай си спокойно и спазвай ограниченията,тия гадове тук имат една система,скрит радар някъде и спират след 5-6 км,радарите им не помня но засичат май до 10 коли последователно и поотделно така,че варианта да караш зад някой луд грък не те спасява......

Ако имаш някакъв проблем звънкай на 0899101904 или 000306974008887 ако не отговарям на българският ще отговоря на гръцкият гсм,поне с превод в ефира мога да помогна.
Ако се решите и дойдете до Солун звънни един телефон,в неделя съм свободен и можем да пием по едно кафе,бира или кво там дое :):):)

Приятно прекарване на уикенда!

---------- Post added at 01:26 ---------- Previous post was at 01:23 ----------



Отиваш на драскане,има за 20-25 евро студиа и апартаментчета,пазариш се,гледаш и ако ти хареса наемаш,в повечето хтелоподобни в Аспровалта и Ставрос има и българоговорящ........

А мен ще може ли да дойдеш да ме вземеш от нас и после да ме върнеш, че нещо ме мързи да карам.:):picnic:
Нямаше ли нещо за газовите уредби в Гръцко?

Бобби
10-05-2012, 20:44
А мен ще може ли да дойдеш да ме вземеш от нас и после да ме върнеш, че нещо ме мързи да карам.:):picnic:
Нямаше ли нещо за газовите уредби в Гръцко?
Утре сутринта в 4ч. тръгвам...чакай ме на светофара на бул. Никола Петков и оаколовръстен път.

Кайо
10-05-2012, 22:50
А мен ще може ли да дойдеш да ме вземеш от нас и после да ме върнеш, че нещо ме мързи да карам.:):picnic:
Нямаше ли нещо за газовите уредби в Гръцко?

Да бе да,да дойда да те взема....ше ме побъркаш от мрънкане за скоростта с която карам :):):):)

Какво да има за газовите уредби?
Всичко е то и жица с тях,просто ако грък си монтира газова в България има проблем с разните там документи ама и това го лекуват,дават 100-200 евро на няко газаджия и им оправя документите,друг проблем са малкото газ станции..........:drinking:

---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:44 ----------


Благодаря много! Само дано времето се оправи, че ако е такова дъждовито може да се отложи за следващата седмица.

Mи дават го облачно и валежи този уикенд......
http://www.meteo.gr/cf_printEN.asp?city_id=2
http://www.meteo.gr/cf_printEN.asp?city_id=1

mordohy
10-05-2012, 23:10
Караш от Серрес към Кавала и при Неа Зихни свиваш на дясно за Аспровалта! Караш по тоя път, до като от един баир видиш морето.От дясно ти се пада Струма, както и на дясно е пътя за Солун и Аспровалта. На първото кръстовище, точно на спускането, свиваш надясно , караш около 3-4 километра, сред маслини и лозя и излизаш на главния, крайбрежен път. Пресичаш го и влизаш в"плажа на Орфани". Местните го наричат Тузла. Плажа е много дълъг, заведения безкрай, много хотелчета и квартири и то на много ниски и прилични цени. Има и много надписи на български, както и хора с български. Ако свиеш на дясно на гореупоменатото кръстовище, нещата започват да набъбват , от гледна точна на цени, като в Аспровалта, Ставро, Олимпиада, Уранополи и прочие , вървят във възходяща градация.

Кайо
10-05-2012, 23:45
Караш от Серрес към Кавала и при Неа Зихни свиваш на дясно за Аспровалта! Караш по тоя път, до като от един баир видиш морето.От дясно ти се пада Струма, както и на дясно е пътя за Солун и Аспровалта. На първото кръстовище, точно на спускането, свиваш надясно , караш около 3-4 километра, сред маслини и лозя и излизаш на главния, крайбрежен път. Пресичаш го и влизаш в"плажа на Орфани". Местните го наричат Тузла. Плажа е много дълъг, заведения безкрай, много хотелчета и квартири и то на много ниски и прилични цени. Има и много надписи на български, както и хора с български. Ако свиеш на дясно на гореупоменатото кръстовище, нещата започват да набъбват , от гледна точна на цени, като в Аспровалта, Ставро, Олимпиада, Уранополи и прочие , вървят във възходяща градация.

В общи линии по-добра информация здраве му кажи....
Аз горещо препоръчвам Ставрос!
В Ано Ставрос,демек горен Ставрос има една кръчма Сакис,много яка кухня,добри цени и невероятна гледка към морето........

Бобби
11-05-2012, 19:09
Леко облачно...по пътя леко нароси на места след Солун...но си грее слънце.....преди малко се прибрах от плажа...дори и дъртия задник топнах....
Туристи почти няма ..срещнах на плажа едно руско семейство и една влюбена двойка от Словения(младите карат алфа 156 и са на вторият етаж в къщата която съм отсенднал...дано ме оставят да спя нощес:)) п.п.иде реч за средният ръкав на Халкидики(Сантония)....и по точно едно крсиво селце Никити.

fred
11-05-2012, 21:05
В общи линии по-добра информация здраве му кажи....
Аз горещо препоръчвам Ставрос!
В Ано Ставрос,демек горен Ставрос има една кръчма Сакис,много яка кухня,добри цени и невероятна гледка към морето........

Абе и Вресна си я бива, пък и е по равно :)

---------- Post added at 00:05 ---------- Previous post was at 00:04 ----------


Леко облачно...по пътя леко нароси на места след Солун...но си грее слънце.....преди малко се прибрах от плажа...дори и дъртия задник топнах....
Туристи почти няма ..срещнах на плажа едно руско семейство и една влюбена двойка от Словения(младите карат алфа 156 и са на вторият етаж в къщата която съм отсенднал...дано ме оставят да спя нощес:)) п.п.иде реч за средният ръкав на Халкидики(Сантония)....и по точно едно крсиво селце Никити.

Е, наборе добре си се уредил, приятно изкарване :)

mordohy
11-05-2012, 21:58
В общи линии по-добра информация здраве му кажи....
Аз горещо препоръчвам Ставрос!
В Ано Ставрос,демек горен Ставрос има една кръчма Сакис,много яка кухня,добри цени и невероятна гледка към морето........
Разбирам те, че горещо го препоръчваш!:hmm:
Точно на 300-400 метра, след кръстовището за Солун има весел бардак:tooth:.
Цените са народни и не съвсем!
А пропо, тая кръчма я знам!
Всичко е точно така, както го описваш.
Само дето , тогава не си седях на гъза, а влязох в морето:wallbash:
Пълно е с миди и си нарязах краката!
Абе да ходят и да видят!
Така само им приказваме!

Кайо
11-05-2012, 22:34
Разбирам те, че горещо го препоръчваш!:hmm:
Точно на 300-400 метра, след кръстовището за Солун има весел бардак:tooth:.
Цените са народни и не съвсем!
А пропо, тая кръчма я знам!
Всичко е точно така, както го описваш.
Само дето , тогава не си седях на гъза, а влязох в морето:wallbash:
Пълно е с миди и си нарязах краката!
Абе да ходят и да видят!
Така само им приказваме!

Зависи за кой плаж говориш,последните плажове посока Олимпида са екстра,само дет трябва да ходя 100 метра навътре в морето за да си потопя долуподписаният....

Кръчмата горещо я препоръчвам,защото ям и пия на аванта :):):)

mordohy
11-05-2012, 22:41
Зависи за кой плаж говориш,последните плажове посока Олимпида са екстра,само дет трябва да ходя 100 метра навътре в морето за да си потопя долуподписаният....



Ми трезвен си влизал!:calc:

Кръчмата горещо я препоръчвам,защото ям и пия на аванта :):):)
Подозирах го!
Подозирам и , че ти плащат!

Кайо
11-05-2012, 22:54
Подозирах го!
Подозирам и , че ти плащат!

Плащаха ми,в натура...;)

mordohy
11-05-2012, 23:00
Плащаха ми,в натура...;)
Няма значение!
Корупцията си е корупция!

Кайо
11-05-2012, 23:03
Няма значение!
Корупцията си е корупция!

И аз като продукт на 20-ти век,БКП и прочие съм корумпиран :):):):)

mordohy
11-05-2012, 23:08
И аз като продукт на 20-ти век,БКП и прочие съм корумпиран :):):):)
Е щом си корумпиран, значи това не е корупция, а служебно положение:gayfight:

Кайо
11-05-2012, 23:15
Е щом си корумпиран, значи това не е корупция, а служебно положение:gayfight:

Много си прав,там корупцията е точно на професионална основа свързана с бившата ми работа,аз бях корумпиран а някои курумпирани :):):):):)

Бобби
12-05-2012, 13:46
Вчера ходих вечерта до Ния Мармарис....отседнах в кръчмата на Танос....не е лошо....наблегнах главно на узо полмари, това дет си знам това си пием....реших да не рискувам с некви измишльотини....нема се излагам я.....след това се прибрах на магия.....
..абе както казва Кайо тия византиците немогат да пият...:))

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:44 ----------


Абе и Вресна си я бива, пък и е по равно :)

---------- Post added at 00:05 ---------- Previous post was at 00:04 ----------



Е, наборе добре си се уредил, приятно изкарване :)
Мерси Фреди...юе пия и едно, няколко пъти за теб...

Кайо
12-05-2012, 22:05
Вчера ходих вечерта до Ния Мармарис....отседнах в кръчмата на Танос....не е лошо....наблегнах главно на узо полмари, това дет си знам това си пием....реших да не рискувам с некви измишльотини....нема се излагам я.....след това се прибрах на магия.....
..абе както казва Кайо тия византиците немогат да пият...:))

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:44 ----------


Неос Мармарас бре....малко преди селото кат идеш от Никити има 2-3 арни кръчми,от десната страна на пътя към морето ама не се виждат от пътя,бе по-принцип пълно е убави кръчмета ама в некои ти режат главата до кръста :):):):)
А и Ситония си е убава,море,прозрачни води,зеленина....фантазия,по цело лето маах гащи по Халкидики,съчетавах полезното с приятното,работа,плажове и кръчми...........

А,че не могат да пият византийците не могат спор нема,узо с яко лед и вода,вино с вода,тая помия рецината я льокат с кока кола,спрайт....бе ако фтепат по 3-4 стограмки чисти са пълни космонафти.

Бобби
13-05-2012, 11:44
Неос Мармарас бре....малко преди селото кат идеш от Никити има 2-3 арни кръчми,от десната страна на пътя към морето ама не се виждат от пътя,бе по-принцип пълно е убави кръчмета ама в некои ти режат главата до кръста :):):):)
А и Ситония си е убава,море,прозрачни води,зеленина....фантазия,по цело лето маах гащи по Халкидики,съчетавах полезното с приятното,работа,плажове и кръчми...........

А,че не могат да пият византийците не могат спор нема,узо с яко лед и вода,вино с вода,тая помия рецината я льокат с кока кола,спрайт....бе ако фтепат по 3-4 стограмки чисти са пълни космонафти.
Eпa докато им разчетем надписите на тия византици минава цял ден...на 10 табели една може да има надпис на англиски или нещо разбираемо:))
За кръчми
те съм доволен....главата си е на мястото ми....няма да им позоли да ме ебават...
За първи път идвам на средният ръкав.....много по добре е от първият....там като, че ли е по пренаселено...
Вчера като се обади пак бях на Неос Мармарас при танос...цела вечер он ми се налива с некво водно вино...аз няколко узита ударих....и нищо ми нема.....накрая ми вика сметката догодина ще платиш....питам го на тръгване за ченгета дали ще срещна
до Никити....а той ми разправя....проблема ти е след Солун към София....и сипа още едно узи:)))