PDA

View Full Version : HELP!нещо се разлопа:(



145QVision
28-11-2006, 14:25
Здравейте колеги...толкова време всичко беше ОК....и вчера пак във филм:) Както карах нещо започна да чука ...определям го в дясно (но може и да е по средата ) не съм много сигурен :oops: ...Звука е все едно се удрят две метални плоскости....доста силно. Първо помислих,че някаква тел се е закачила....ама не. Значи прави го това само на скорост ....и като засливам тропането се засилва също....но като натисна съединителя...шума спира. Значи казаха ми карета...но няма разлика когато завивам...пълен ляв/десен....Лагери...ми то не вие,а тропа (чука...).И сега това тропане изчезна....появява се от време на време....не е постоянно. Двама МАЙСТОРИ я гледаха...ама нищо ,само предположения....Вие как мислите?Мерси предварително...

...аааа забравих...скъсан ми е маншона на едното каре...може ли това да е прецакало карето?

ZoE23
28-11-2006, 14:40
Ами ако не са карета може и да ти Задържат спирачните апарати :roll: Но най добре отиди на читави майстори, За да ти кажат какво и е на колата а не само да предполагат!

Pinky
28-11-2006, 15:15
те ако задържат се получава виене, свирене. При него явно не е такъв случая.

BatVas
28-11-2006, 15:18
Aз залагам на каре - споко не е скъпо - около 60 лева беше в ТиН :? :idea:

IXIBIT
28-11-2006, 16:14
150 % е каре,ако тропа докато завиваш е външно,ако тропа на прав път-вътрешно.
Един съвет от мен-които и да са,смени ги и от двете страни...........щом едното трака и другото ще тръгне скоро :!:
Най-вероятно е това със скъсания маншон,като се скъса смазката му излиза и се износва много бързо :!:

145QVision
29-11-2006, 12:35
Мерси много за отговорите.....
Не са спирачките....тях първо проверих...
IXIBIT - да...на прав път хлопа.
Bat Vas - Обаче ми казаха,че едното ...май вътрешното точно било към 400 лв.
Ако са по 60-80лв...6те ги сменя и двeтe....ама иначе :roll: и с един ще се узоря :oops:

BatVas
29-11-2006, 14:41
А мойто беше външно :oops: :roll:

IXIBIT
29-11-2006, 16:21
моите и двете си ги смених сам и бяха на цена около 70-80 лв на бройка........маркара е ЕЛПИЕР :!:

trustworthy
29-11-2006, 17:43
Ако е външно каре, би трябвало чукането да се появи и усилва постепенно. Аз съм карал с каре, на което сачмите буквално се чуваха как се изстрелват в леглата си и чукането си беше направо звънене, но тва в резултат на каране повече от 6 месеца със скъсан маншон.
Обаче силно тракане от каре така изведнъж... :roll: