PDA

View Full Version : много ми прекъсва боксерчето



venko8585
14-05-2012, 18:19
здр проблема ми е че като завали дъж започва да прекъсва и от там се започват гърмежи и все едно на 3 цилиндара работи и как пусна гаста загасва ако някой е имал подобен проблем може да си каже мнението колата е 1.6 боксер на метан

kolev
14-05-2012, 18:39
кабели и свещи сменял ли си. филтри горивен и въздушен...

markoff
14-05-2012, 19:50
Здравей, колега, моята е с нови кабели и свещи и като мина през някоя локва по-засилен почва да припатква. Чел съм и в други теми за боксер за подобна реакция, при мен като покарам малко 5 мин. водата се изпарява и продължавам нормално движение. Смятам, че понеже са ниско свещите се мокрят.
Повече внимавам през големите локви и нямам ядове.
Поздрави!

nikit087
14-05-2012, 20:16
Аз имах Фиат Темпра на газ и като валеше дъжд като мина през локвите също ми прекъсваше така,явно се мокрят свещите на колата....Аз за този проблем не можах да намеря решение и така си я карах....Даже някой път се налагало да обърна на бензин,че на него прекъсва по-малко да мога да се прибера :)

venko8585
14-05-2012, 22:08
кабелите и свештите съм ги сменил,а филтара е спортен тя и преди ми прекъсваше като валеше ама последния път гърмеше като картечница имали вероятност да е от бобината или мап сензора

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

сега се сетих че от буксата на бобината излиза един червен кабел и е скъсан ама не се вижда каде е бил

kolev
15-05-2012, 10:24
дай снимка да видим. кабели такива стърчащи не трябва да има.

i.ganchev.ganchev
15-05-2012, 10:45
Ланчата ми се държеше по подобен начин.
Влизаш в локва, и понеже кабелите на свещите са на ниско и открито, мокрят се самите лули в дъното и започва да прецърква по корпуса на мотора и съответно обърква работата на мотора. Решението е - спирам, подсушавам и пак тръгвам.
Мислил съм го евентуално да правя някаква планка, която да поставя под самите свещо по някакъв начин, която да го играе спирачка за водата, да не стига до свещите. Но така и не го доизмислих, защото продадох колата.

Според мен, ако си направиш някаква кора под мотора, ще си решиш проблема за винаги :calc:

venko8585
15-05-2012, 19:07
това с кората е добра идея ама е малко трудна за изпълнение

zaryto
15-05-2012, 19:35
И аз съм така,нови свещи,нови кабели,нови филтри и като карам бързо през локвите нещо се мокри и почва да прекъсва.Карах е на диагностика 100 пъти и всеки вика колата ти е 6 .Според мен или кабелите са ментета или има друга причина.:priest: Щом са е проектирали без кора под двигателя,значи няма нужда от кора.Не вярвам като е била нова от магазина така да е прекъсвала като завали.

i.ganchev.ganchev
16-05-2012, 18:15
И аз съм така,нови свещи,нови кабели,нови филтри и като карам бързо през локвите нещо се мокри и почва да прекъсва.Карах е на диагностика 100 пъти и всеки вика колата ти е 6 .Според мен или кабелите са ментета или има друга причина.:priest: Щом са е проектирали без кора под двигателя,значи няма нужда от кора.Не вярвам като е била нова от магазина така да е прекъсвала като завали.

Да ти кажа от части си прав. При мен с оригиналните бошовските кабели, никога не ми е прекъсвала.
После сложих БЕРУ, с тях имах тези проблеми.
Но като цяло БЕРУ е един от читавите варианти за кабели!
Но и не е нормално да намираш вода по кабелите и лилите на свещите :). Тва ся ако ми кажеш че и тва са го сметнали :D
Според мен се огледайте за някакво импровизирано решение за кора, или поне за предпазна част под кабелите на свещите и това да изчезва като проблем :)

tonov
16-05-2012, 23:15
Да ти кажа от части си прав. При мен с оригиналните бошовските кабели, никога не ми е прекъсвала.
После сложих БЕРУ, с тях имах тези проблеми.
Но като цяло БЕРУ е един от читавите варианти за кабели!
Но и не е нормално да намираш вода по кабелите и лилите на свещите :). Тва ся ако ми кажеш че и тва са го сметнали :D
Според мен се огледайте за някакво импровизирано решение за кора, или поне за предпазна част под кабелите на свещите и това да изчезва като проблем :)

Колега, виждал ли си боксер? Малко ми е чудно как ще направиш кора под мотора, или някаква защита за свещите :)

Моята не е прекъсвала никога в дъжд, а не е като да не е мокрило мотора. Помня като минех през локва, бълваше кълба от пара отзад ;)

Хубави кабели е решението.

i.ganchev.ganchev
17-05-2012, 00:51
Колега, виждал ли си боксер? Малко ми е чудно как ще направиш кора под мотора, или някаква защита за свещите :)

Моята не е прекъсвала никога в дъжд, а не е като да не е мокрило мотора. Помня като минех през локва, бълваше кълба от пара отзад ;)

Хубави кабели е решението.

Виждал съм аз боксер, но в интерес на истината не съм оглеждал кое как е, що е. Най-малко пък под колата съм гледал :)
Ама споделям наблюденията си от ланчата ми, която правеше същите неща при дъждовно време.
За нея си мислех да я правя с нещо като кора, ама както казах - продадох я и тая идея така и не я реализирах.
Незнам сега, ама да се мокрят кабелите на свещите, за мен тва не е добре сметната работа. И пак според мен, е напълно нирмално да получиш аномалия в работата на мотора, при подобна ситуация :).
Спомням си как веднъж, след огромна локва, спрях защото колата започна да прекъсва и да гърми. Е толкова мокри кабелите си не ги бях виждал. Имаше вода в дъното на лулите, чак до самите свещи. Направо си чувах как пляскат искрите по блока на мотора.
Е тва за мен не е направено като хората :)

kolev
17-05-2012, 09:07
на моя боксер кабелите досега не са се мокрили, нито ми е прекъсвал.
по-скоро кабелите пробиват от влагата във въздуха.

tonov
17-05-2012, 13:13
Виждал съм аз боксер, но в интерес на истината не съм оглеждал кое как е, що е. Най-малко пък под колата съм гледал :)
Ама споделям наблюденията си от ланчата ми, която правеше същите неща при дъждовно време.
За нея си мислех да я правя с нещо като кора, ама както казах - продадох я и тая идея така и не я реализирах.
Незнам сега, ама да се мокрят кабелите на свещите, за мен тва не е добре сметната работа. И пак според мен, е напълно нирмално да получиш аномалия в работата на мотора, при подобна ситуация :).
Спомням си как веднъж, след огромна локва, спрях защото колата започна да прекъсва и да гърми. Е толкова мокри кабелите си не ги бях виждал. Имаше вода в дъното на лулите, чак до самите свещи. Направо си чувах как пляскат искрите по блока на мотора.
Е тва за мен не е направено като хората :)

Питах те не да се заяждам, а защото там конструктивна особеност е, че тръбите на ауспуха се кръстосват отдолу под мотора и няма как да се сложи кора. Другото е, че свещите са отстрани откъм роговете и е нормално водата да пръска по тях. Ако пък е и 16 волтов, свещите са наврени да не казвам къде и са хоризонтални.

i.ganchev.ganchev
17-05-2012, 13:26
Може може... не споря :)
Ами тогава незнам как биха се спасили колегите, освен да залагат на хубави кабели (макар че аз бях уж с хубави и пак беше зле работата в дъждовете).
Смениш ли един път оригинални части, и започват проблемите. Те за това хората на няколко години си продават колите, пък ние после ходим им ги купуваме и се чудим що тва, що онова :Lkingsmiley::biggrin:

venko8585
17-05-2012, 19:19
след изминати 10 км положението беше трагично,реших отново да прегледам най вече кабелите и започнах да ги вадя от свештите ,тия предните бяха добре ама отзад чашките дето влизат кабелите бяха пълни с вода като подсуших сичко беше на 6 и намазах със силикон лулите и около тях ама трябва да се измисли нешто за постоянно

гадмръсна
17-05-2012, 20:25
Kолега аз имах боксер, но никога не е прекъсвал от локви или влага мисля, че проблема ти е в кабелите. Моите влизаха доста плътно около свещите.

venko8585
17-05-2012, 22:40
май гумичките на кабелите са се прецака ли и минава водата

zaryto
18-05-2012, 01:57
Може бобината да е. :sex:

bocko
19-05-2012, 21:11
Може бобината да е. :sex:

Не е кабелите са.
Голям проблем ми беше особено първата зима откакто почнах да я карам тази кола.Навяваше сняг там и като загрее започват едни мъки.
Решението е гумените лули назад и само кабелите на свещите.Проблема е при смяната на свещите.В гнездата със сигурност се е събрала доста мизерия и може да влезе в цилиндрите.Затова преди смяна на автомивката за промивка :love_umbrella:

zaryto
20-05-2012, 10:52
Не е кабелите са.
Голям проблем ми беше особено първата зима откакто почнах да я карам тази кола.Навяваше сняг там и като загрее започват едни мъки.
Решението е гумените лули назад и само кабелите на свещите.Проблема е при смяната на свещите.В гнездата със сигурност се е събрала доста мизерия и може да влезе в цилиндрите.Затова преди смяна на автомивката за промивка :love_umbrella:

Как така гумени лули и само кабели назад?Те моите са гумения модел,не с металните лули отпред.

zaryto
20-05-2012, 13:32
При мен се оказа калпав майстор.Гумените чашки,които предпазват свещите от вода могат да се движат напред и назад по кабела.като щракне кабела трябва оребренията по чашката да влезнат до край навътре,така че да не се виждат изобщо.Моите бяха отвънка и вътре при свещите е влизала вода. :fish: