PDA

View Full Version : Какво ще кажете за тази Alfa 166 ?



inetsov
20-05-2012, 20:48
Не съм мислил досега за алфа, въпреки, че колегата Григор Стоичков, много ми е говорил за тях :)
Но днес попаднах на тази и се влюбих.
Какво мислите ? Някой дали я е гледал от вас ?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11336029796855701&f1=details

Linkestis
20-05-2012, 20:52
Приятелю,добре дошъл.Ама защо да го ева не пуснеш коментара в съществуващите 10 теми за мисли относно дадена обява?

Murderer
20-05-2012, 20:55
ми какво да мислим..ако аз имах парите да я платя,просто я яхвам немедленно колега..ми тя няма грам забележка брее

inetsov
20-05-2012, 21:00
Извинявам се, до сега четох форума, но не попаднах на самостоятелна тема за "какво мислите" и затова я пуснах като нова. Няма проблем да я премести някой от модераторите ако сметне за необходимо.
Че няма забележки видимо няма, днес я гледах на вижо, но не съм я карал още, тези дни и това ще стане. Ще се радвам ако някой я е гледал и може да сподели. За цената също какво мислите ?

code
20-05-2012, 21:29
Скоро ги гледах в мобилето и тази е единствената, която бих купил ;) Ако си решил и правиш един обстоен преглед в сервиз и я отнасяш, това че някой я е гледал едва ли ще ти е от полза:flirt: Аз ако мисля примерно да я купувам ще ти кажа, че е гадна ;) :tooth:

inetsov
20-05-2012, 21:48
А за автоматиците от този модел някакви впечатления ? Как са ? Добре ли работят ?
За разхода доколкото четох, разбира се е много и относително де, но на извън градско магистрала + нормален път, е около 5-6 на 100 нали ?

code
20-05-2012, 21:53
А за автоматиците от този модел някакви впечатления ? Как са ? Добре ли работят ?
За разхода доколкото четох, разбира се е много и относително де, но на извън градско магистрала + нормален път, е около 5-6 на 100 нали ?

По четеното из форума (може да се поразтърсиш) автоматиците са някакви японски и се слагат и на други коли, разходът е приличен, а най-важното в случая е, че въпросната кола е много красива ;) Гледай някой дето по-малко разсъждава да не ти я отмъкне под носа :tongue: хаха

inetsov
20-05-2012, 21:58
Няма лошо да я отмъкне, аз не мога да я взема сега така или иначе. Просто днес за първи път се сблъсквам с този модел и не знаех нищо за него. Да наистина въпросната кола е изключително красива и с радост бих си я прибрал в къщи. Ако бяхме средата на август дори щях и да я капарирам :) Ама като трябва сватба да вдигам преди това няма как. Парите отиват натам.
С радост обаче ще бих обсъждал с колегите тук, защото живи и здрави септември такава кола май ще се търси. Пък ако имам късмет за подобен екземпляр, тогава няма да се замислям.

NVG
20-05-2012, 22:32
Ако някой реши да я гледа, нека погледне заден десен калник. Иначе колата наистина изглежда доста запазена.

Linkestis
20-05-2012, 22:56
Ако някой реши да я гледа, нека погледне заден десен калник. Иначе колата наистина изглежда доста запазена.

Дедото които я е карал само събота и неделя..като е ходил до магазина го е ударил камиона за боклук ли? :Tease:

NVG
20-05-2012, 23:03
Ми не знам. Може пък продавача да е измислил нещо по-оригинално.

Linkestis
20-05-2012, 23:05
Мисълта ми беше дали е имало драми със страничен удар.Явно си я гледал за това със стари джамбазки лафове те попитах :)

inetsov
20-05-2012, 23:13
Аз ще ходя тези дни да видя да я покарам, защото не съм карал такава до сега и ми е любопитно как вози.
Имам друго питане, гледам сега и в mobile.de вариантите, забелязвам, че повечето които се продават са на по 100-150к километри. Коли 2004-та, 2005-та година. Не е ли много малко 150 000 км за кола на 7-8 години. Например Аудита от тези години са все над 150 000 км. Каква е причината за това според вас ?

gorbi
21-05-2012, 00:51
Имам същата, но края на 2005г. Прекрасен автомобил... За два месеца и половина вече смених един път масло, т.е минах 7 000 км. Впечатленията ми са само положителни - дори и след дълъг път не ти се слиза от колата :) Автоматикът не ми създава проблеми, но ми идва малко "спортен" на дълъг път и особено в последователни завои при спускане и изкачване, това си е субективно мое мнение. Звукът на пет цилиндровия двайсет клапанов дизелов двигател е уникален, мен лично много ме кефи... Цената ми се вижда повече от добра, а километрите... моите бяха 258 000, а на километража - 148 000 :)) Харчът при мен е около 6,9 по комп/7,5 по бензиноколонка на дълъг път ако не я жаля особено. В града 7,5 - 8,5. Докарах я до 4,8 извънградско, ама си е тегаво. Надявам се да съм помогнал - взимай я тая красавица, жената ще ти прости...:))))

JTD 20v M-JET
21-05-2012, 01:05
Имам същата, но края на 2005г. Прекрасен автомобил... За два месеца и половина вече смених един път масло, т.е минах 7 000 км. Впечатленията ми са само положителни - дори и след дълъг път не ти се слиза от колата :) Автоматикът не ми създава проблеми, но ми идва малко "спортен" на дълъг път и особено в последователни завои при спускане и изкачване, това си е субективно мое мнение. Звукът на пет цилиндровия двайсет клапанов дизелов двигател е уникален, мен лично много ме кефи... Цената ми се вижда повече от добра, а километрите... моите бяха 258 000, а на километража - 148 000 :)) Харчът при мен е около 6,9 по комп/7,5 по бензиноколонка на дълъг път ако не я жаля особено. В града 7,5 - 8,5. Докарах я до 4,8 извънградско, ама си е тегаво. Надявам се да съм помогнал - взимай я тая красавица, жената ще ти прости...:))))
Имаш ли мултиволан на твоята?

gorbi
21-05-2012, 07:52
Ако мулти волан се казва на копчетата за управление на аудиото - да, имам. От всички екстри за които съм чувал по 166 нямам - запаметяване на седалките, система BOSE и телефон.

NVG
21-05-2012, 08:59
Мисълта ми беше дали е имало драми със страничен удар.Явно си я гледал за това със стари джамбазки лафове те попитах :)
Ами не съм я гледал. Просто някои подробности по снимките ме наведоха на тази мисъл, но това не значи със сигурност, че наистина има проблем. Просто мисълта ми беше ако някой ще я гледа да обърне внимание и на това. То неудряни коли няма. Въпроса е как са направени след това.

Kuku
21-05-2012, 09:05
Аз изобщо не бих се разкарвал до автокъщата за оглед.
Предния капак отворен ли е или зее 2см.? Бронята на една от близките снимки стърчи извън калника. Със зимните гуми е, значи стои от ехеее.... Освен това самата обява е поне от две-три седмици в интернет.
Аз лично предпочитам да спазаря някоя от тези бройки, НАЙ-малкото заради 2000-3000лв. по-ниската цена. А първата даже е и регистрирана :!:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335287593934307&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11337074894182591&f1=details

inetsov
21-05-2012, 11:28
И двете изглеждат страхотно, но дали и те нямат някой скрит проблем.

Kuku
21-05-2012, 11:38
Едната е по-евтина с 2000лв., а другата с 3000лв. - каквито и скрити дефекти да имат, все си мисля, че цената компенсира достатъчно!
Като дадеш 9000лв. за черната, някой ще гарантира ли, че няма скрити дефекти? ;)
Другите поне ги купуваш евтино и ДОРИ да изкочи нещо, ще си го ремонтираш за разликата в парите. А и ти нали няма да ги купуваш със затворени очи ;)

gorbi
21-05-2012, 16:31
Да вметна само, че най-скъпата е автомат. За много хора - това е най-важното в цялата обява :)
Ако не се търси изрично автомат - и другите две са ОК

leketo84
22-05-2012, 01:36
Колеги вземайте автомат не бъдете спиоли , аз не си взех защото трябваше да е с 4 ск. заради това исках 6 степенна ръчка (РАЗХОД) , но сега си карам ALLROADA именно защото е автомат повече тая грешка неее :gives[1]:

gorbi
22-05-2012, 14:13
Моят автомат е 5 ст.... Аз също търсих ръчка, защото не бях карал автомат... Сега вече не ща ръчка... :)
Особено на дълъг път, особено с круиз контрол - ролята на шофьора се свежда да хвърля по един поглед на пътя от време на време... :)

inetsov
22-05-2012, 15:31
Автомата е безспорен и абсолютен плюс :) Разбира се в зависимост от състоянието на автомобила и цената човек си преценява от кои екстри може да се откаже.

alfa156jtd
22-05-2012, 20:49
Колега,няма да сбъркаш ако я вземеш,уникална е не слушай лошите мнения само който я има той ще ти каже само хубави неща.Успех.

inetsov
23-05-2012, 09:31
Чакам колегата Григор да ми уреди да покарам една да видя какво е усещането :)

direktor
25-05-2012, 00:36
Интересува ме поддръжката на автоматичната скоростна кутия проблем ли е? Че съм чувал какви ли не легенди за необходимост от цялостна смяна на скоростна кутия на всеки 100 000 км, или на баснословни суми за профилактиката й?

andro88
25-05-2012, 00:45
Не знам друго, ама аз като гледам как ФЛ са станали по 7 бона, направо взеха да ми влизат едни мухи в главата. Нагоре имаше една ,първия линк, ми тя направо беше в ушите... кожи, лети джанти, гуми за поне 2 сезона още, да не говорим, че е регистрирана- веднага минус 200 екотакси, минус 70 лева винетк, минус 30 кинта за преглед, минус 200 кинта за ГЗ, минус 30 лева пожарогасител и тн и тн. И не на последно място- предния собственик е правил подобрения и ремонти за негова сметка, но в твоя полза, щото той колата си я кара и не знае кога ще я продаде и се съмнявам да рискува да кара повредена кола без документи...
С две думи- взимай регистрирана кола, макар и малко покарана в БГ, задължително с диагностика преди това и другото е късмет:mobile:

Mury
25-05-2012, 08:33
Интересува ме поддръжката на автоматичната скоростна кутия проблем ли е? Че съм чувал какви ли не легенди за необходимост от цялостна смяна на скоростна кутия на всеки 100 000 км, или на баснословни суми за профилактиката й?

Не е баш така,но си имат своите проблеми/както всеки автоматик/,аз безпроблемен автомат не съм виждал,но всичко се оправя,с малко или много средства.Иначе Айзина/това е марката на кутията/ е срванително надежден,с малко поддръжка може да служи вярно дълго време.:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley::evilsmi ley:

balev64
25-05-2012, 09:54
Аз гледах и трите, но освен това че на едната шофьорската седалка беше малко захабена друг кусур не намерих.Честно казано, единствено би ме спряло да купя някоя от тези трите, ако са докарани от Италия.Иначе и мойта бабичка май ще влиза в сектора за продажби,но ако я продам пак алфа 166 ще си купя защото аз от тази кола нямам причини да съм недоволен,само като се сетя зимата как палеше в най големия студ без нито една подгревна свещ...

inetsov
25-05-2012, 11:24
И аз натам съм се запътил, макар някои хора да ми казват, че много се чупели, майсторите само това разправяли, не си взимай алфа много се чупят.
Странното за мен все още е и фактът, че няма много такива коли в българия, особено в сектора за продажба.

Mury
25-05-2012, 11:28
И аз натам съм се запътил, макар някои хора да ми казват, че много се чупели, майсторите само това разправяли, не си взимай алфа много се чупят.
Странното за мен все още е и фактът, че няма много такива коли в българия, особено в сектора за продажба.

Напротив има много Алфи за продаване,но няма купувачи за тях,защото такава кола не се купува лесно ей така.Трябва да се запалиш достатъчно,ако не го направиш,по-добре не си взимай Алфа,коли на пазара колкото щеш :beer::beer::beer::beer:

inetsov
25-05-2012, 11:43
Не съм съгласен колега. Алфа 166 след 2004-та с дизелов в мобайл бг има едва няколко като сигурно 1/3та от тях са читави.

Mury
25-05-2012, 11:46
Не съм съгласен колега. Алфа 166 след 2004-та с дизелов в мобайл бг има едва няколко като сигурно 1/3та от тях са читави.

Moжеше да се конкретизираш в предния си пост :kissy::kissy::kissy::kissy:

Tук има 13 http://www.cars.bg/?go=used&search=1&advanced=&fromhomeu=1&usedCityId=0&currencyId=1&yearTo=&autotype=1&categoryId=0&brandId=4&brandBusId=0&modelId=30&modelBusId=0&yearFrom=2004&priceFrom=&priceTo=&regionId=0&conditionId=1

А тук 11,като някои не се дублират http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi

Ако от 15 коли на пазара неможеш да си избереш,значи търсиш нещо по евтино,или си с много претенции за финансовата си подплатеност,или търсиш нещо перфектно/това е почти невъзможно да го намериш в Бг,особено нов внос/

inetsov
25-05-2012, 14:14
Не сме се разбрали :)
Аз определено не казвам, че не мога да си намеря.
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11335287593934307&f1=details
Тази определено доста ми допада и като цена и като визия.
Проблема в моя случай е, че имам още време докато дойде момента да купувам кола. Това което правя в момента е да ставам фен на алфата :) за да мога с лекота и без притеснения да си купя такава.

gorbi
25-05-2012, 17:44
О, тая последната си е бонбон отвсякъде !! Направо ми се прииска да ги направя две - близначки и да ги карам подред... http://photo-forum.net/forum/smileys/smiley18.gif