PDA

View Full Version : Внимавайте за мошенници покупка на кола



rankovtsv
20-05-2012, 21:56
Искам да споделя какви коли продават в автокъща АСКО 96 - с. Труд. Понеже преди 2 години си купих от там Алфа ромео 156 със някои "особености". Та липсваха двата маркуча излизащи от компресора на климатика... Оказа се че липсва и самия компресор сложили са от друга кола и той изобщо не ми върши работа. Като купих колата се стъмваше и на тръгване видях че няма никакви светлини.. фарове, мигачи нищо.. прибрах се на късмет до Плевен.. Малко след покупката понеже имаше проблем във вървенето отидох на диагностика и ми показа грешка в датчик разпределителен вал - не светеше обаче на таблото инжекциона.. Оборотомера също не работеше и като отворихме да го видим бяха срязали лампичката за инжекциона за да не свети грешка, както и лампичката за маслото.. датчика за масло беше разкачен.. Направо някакъв ужас. При смяната на ангренажен ремък ( колата е 1.8ТС) се оказа че трябва да сменям и ремък на баланс валове - на 1.8 няма.. Номера на двигателя обаче съвпада... Незнам дали да продължавам но колата имаше газов инжекцион, на който ми казаха че трябва да се сложат само някакви тръби и затова не работи - нямаше компютър и дюзи... Надявам се да съм полезен при избора ви на автокъща..

Jivko7777
20-05-2012, 22:00
А що си тръгнал да купуваш такава кола ;) щото е била за 1500лв може би !?

JoRiX
20-05-2012, 22:07
Живко преди в подписа ти имаше,много истина за колите нов внос :)

AlfaMan
20-05-2012, 22:08
Да, мерси колега! Но като ти прочетох поста ми стана странно, всъщност ти изобщо седна ли в колата, отвори ли и капака, запали ли я, направи ли едно кръгче ? Защото оставам с впечатление, че си я платил предварирелно и си отишъл само да си я вземеш, пък като си се прибрал си започнал да я оглеждаш. Пък и като чета, май и две години си я оглеждал. Сори колега, ама за твоя случай има две поговорки - "Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава" и "Кьорав карти не играе" ;)

P.S. Извинявай колега, написаното по-горе от мен може да ти звучи гадно, но не се сдържах като прочетох какво си написал. Всеки един автоджамбазин е потенциален мошеник и се опитва да си продаде стоката, като ти спестява някои факти (в един случаи дребни, в друг не чак толкова) за техническото състояние на "стоката" си. Именно поради тази причина както в нашия форум, така и в другите автофоруми, нееднократно е писано за номерата на автокъщите и процедурата при покупка на автомобил от тях. Така, че човек ако ги знае и ги спазва, няма да има толкова прецакани,

Кайо
20-05-2012, 22:28
Сори колега, ама за твоя случай има две поговорки - "Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава" и "Кьорав карти не играе" ;)



Има и друга поговорка ,,След дъжд качулка.",та в случая е баш така......

BLUE1
20-05-2012, 22:29
Аз не знам някой от Пловдив или околността да не знае какво се продава на автосалоните преди с. Труд?! Както казва един мой познат, собственик на автосалон там- колите му са "войници" . Все избирани от третият ред в моргите на Италия. (бел. авт. Третият ред са колите най- отгоре на камарата в моргата). Съжалявам за колегата които си е купил скраб, но форумите са и затова. Да попиташ.

PEPI-2ALFA
21-05-2012, 03:06
Един приятел си купи от Дупница Ситроен Пикасо зимата, след това се оказа, че му няма биалетките ;)

Liminat
21-05-2012, 06:57
Искам да споделя какви коли продават в автокъща АСКО 96 - с. Труд.
Хубава тема, добре е да пише къде има такива измамници, та никой да не стъпва при тях. Както и да се споменава по някоя и друга добра дума за хората, от които сме доволни.
То много ясно, че голямата част от четящите ще се възрадват, че се е случило на някой друг /демек те са такива велики играчи, че на тях никога няма да се случи, а ако се случи и зъб не обелват как са ги преебали/ но колегата е проявил тази солидарност с потенциалните купувачи, които ще останат в неговото положение, ако попаднат при такива.

... Но като ти прочетох поста ми стана странно, всъщност ти изобщо седна ли в колата, отвори ли и капака, запали ли я, направи ли едно кръгче ?
Ако човека е компютърен специалист примерно и печели по 5000 лв/месец, какво щеше да открие, ако беше сторил всичко това? Отиваш при хора, които си вадят хляба с продажби и разчиташ на коректност, не всеки е длъжен да е омазан с масла до лакти през ден. Сега, ако някой разчита да припечели от доверчиви /наивни/ хора, то ще е до време, рано или късно ще е общак по обектите, или ще я докара да рови по кофите. 30-40 кранти из "автосалона", наемите вървят, охраната иска, а купувачи няма, щото си се прочул, не те спасява даже и това, че "всички са маскари" :)

santo_traficante
21-05-2012, 08:39
Очи гледали,очи плакали...или ако няма балъци няма уиски с фастъци:roll2:

Susscrofa
21-05-2012, 08:39
Я сподели за колко пари взе колата и каква бе средната цена тогава в БГ за тази кола?:)
Според мен тук се крие твоят проблем:)

Alamo
21-05-2012, 09:58
Очи гледали,очи плакали...или ако няма балъци няма уиски с фастъци:roll2:

Пълни глупости!!! Хубаво е да има такава тема и тези с твоето мото да напуснат пазара и да останат само коректните търговци. Измамниците, който разчитат на дребната далаверка да фалират и да ходят да садат картофи. Колеги, няма значение за колко пари я е взел колегата, вярвам, че парите си ги е изкарал честно с труд и са му ценни. Ако търговеца е коректен и за 5лв да я продава трябва да обясни на купувача всичко, което му е известно за колата, а не да разправя врели некипели за климатика, газовата, да реже лампи и датчици. Според мене тези тъпанари от Труд нямат място на пазара.
Моята я взех от автосалон Никифоров (мотоциклетния състезател), имам още трима приятели, които си купиха коли от там и са супер доволни. Човека си подбира колите и си държи на името, има коли в различно състояние и различни цени и не спестява нищо, което му е известно за колата. За автоморгите в Труд не ми се коментира, не ми се коментира и за селяндурите, които ги продават.

BLUE1
21-05-2012, 12:54
Ако ще и един милион подобни теми да има, пак ще се намерят хора които да се прецакат. Изобщо не е необходимо да си автомобилен гении за да свържеш 2 и 2. 10 годишна алфа, че и каквато и да е друга кола- читава за 3000 лева НЯМА. Не казвам, че за 7~8 хилядарки не могат да те прекарат, но хубаво и евтино със сигурност няма. Всички знаем в какъв свят живеем, всички са чували каква е славата на мнозинството български търговци, та сега да седим и да плачем по форумите как са ни прецакали е просто смешно. Аз не разбирам от всичко, но имам приятели, има добри форуми и с малко четене може да научиш много, а и във всеки форум има хора ползващи се с добро име и доверие готови да помогнат на незнаещите. Опита ми с измамници е голям и ще излъжа ако кажа, че вината винаги и изцяло е в тях. Често съм си мислил, че трябва да има и някаква отговорност за хората които им стават жертва заради наивност, алчност или глупост.

митака-пловдив
21-05-2012, 20:03
Колега не си първия опарил се от тоя автосалон.Обаче наистина от с/Труд коли НЕ купувайте.Не на третия ред,май от най-задния ред ги взимат.

BLUE1
21-05-2012, 20:06
На кой и с какво да бъде полезен? Заглавието звучи като - Внимавайте за цигани в циганската махала!

Liminat
22-05-2012, 07:17
Ако човек прави 5 бона на месец и при това положение си купува изкъртен, влачен скрап-мобил за без пари, след което реве по темата във форум, проблема му е концептуален и е доста по-сериозен от една скрапирана кола... :gives[1]:


Че какво пречи преди 2 години човека да е мислил, че купува нещо като многократно описваните красавици и белисими разни, не вярвам всички да мислят, че 156 е нещо, което неизменно стои на третия ред или нещо подобно и е напълно невъзможно да струва повече от 1700 лв.
Ъъъъ... Да не става дума, че тия, дето са на първия ред най-отгоре, май са в по-добър външен вид от половината БГ автомобили :)

code
22-05-2012, 08:09
Един приятел си купи от Дупница Ситроен Пикасо зимата, след това се оказа, че му няма биалетките ;)

Един пич тук в Бургас си купи кола от магазина без биалети и стабилизираща щанга :coolio: че ги слагаха от после.
Трябва да се направи тема с най-коректните автокъщи в Бг !!

rankovtsv
22-05-2012, 11:06
Цените започваха от 2 хиляди и тази я взех за 2600... Едва ли всеки обръща внимание на това дали на контакт ти светят всички лампи на таблото... Няма как да разбереш иначе че са ти срязали диодите за дюзите и датчик масло... Огледал съм колата и дори не бях сам. Темата е полезна пък вие щом сте големи разбирачи не я четете! Като си взимаш за пръв път Този модел как мога да знам аз че компресора не е от този модел? Или на външен вид мога да разбера че двигателя е 2.0, а не 1.8? Дори да е възможно аз не съм автомонтьор, ако бях нямаше да я купя естествено. Едва ли всеки от вас, като ходи в магазина разбира от всяка една техника която взима. Имзаради вашето тъпо мислене ще има такива измамнци. За тях трябва да се говори! Като отидете на доктор може да ви предпише много скъпи лекарства за да изкара някой лев от даденомлекарство, дори да ви е ненужно.. Сигурно пациента е виновен после, че не се е прегледал сам нали... Примери много могат да се дадат. Трябваше да направя диагностикатова е вярно, но това че не съм направил не означава че трябва да си мълча сега. Пишете за тези търговци, за да ги знаят хората!

trouble
22-05-2012, 11:24
Жалко наистина за колата. Дано я оправиш колега с по-малко труд и нерви.

Пиша този пост защото съм собственик на 2 коли от село Труд. На Алфата ми, чийто собственик съм вече 5 години почти и Фиат. Точно Алфата е от Аско 96. При средна цена тогава на 146 1.6 ТС 5500, аз моята я взех за 4500. Има своите забележки, на които "цената" съм платил. Но затова и я взех по-евтино. Но колата си върви и се троши заради лошия бензин и дупките особено в Сливен. Предната кола пък също беше Фиат и е купувана от Аско 96 само че в София. Колата ми служи неуморно 8 години, не че нямаше забележки, но все пак това са коли втора употреба. Тогава през 2004-та година при средна цена 8000, аз някъде за 7400 я взех Бравата. Освен, че харчеше масло, друго не се случваше. Колата беше и 8 години на метан и двигателя не мръдна. (това за колегите които са против това гориво). Блъснаха ме с тази кола и продадох двигателя. Перфектен за годините си и горивото си, отваряхме го с момчето на което го продадох. Сегашния ми Фиат освен Алфата също е Брава, но купен от съседна къща на Аско 96. Много любезен продавач, вярно е, че отдолу гърнето беше хванато с тел да не падне, климатика не е наред, защото изтича фреона, но нищо от това не бе скрито от мен при продажбата. Така, че исках да кажа просто, че и в други къщи може да попаднеш на такава кола, не мисля, че фирмата доставчик е виновна изцяло. Не казвам, че не са....Но както се казва...нямал си късмет. Дано сега я пооправиш. :)

thecleaner
22-05-2012, 11:37
Цените започваха от 2 хиляди и тази я взех за 2600...

Преди 2 години за 2600 се взимаше кола за рязане колега, не за каране ;)
И искам да кажа че обикновено кола на която не и работи климатика, и е нов внос, не е само за допълване.
А това че не познаваш колите, не е порок, има хора които обаче могат да видят елементарни неща. Докато не се научим в Бг, че има професионална помощ, и трябва да се набутаме някои лев дори и да не купим дадена кола, така ще е. Ако джамбазите видат дебелия, т.е. спрат да им се купуват варелите, дали няма да си коригират авто парка ;)

BLUE1
22-05-2012, 15:46
Не мога да се съглася с доводите на опонентите! Алфа Ромео 156 за 2600 лева?????? Добре колкото и да не разбираш, не ти ли прави впечатление, че този автомобил не е от класа на форд фиеста, пежо 106, фиат пунто и т.н. ? Не ти ли прави впечатление, че е доволно голяма, има много часовничета, лампички, ел. джаджи по вратите, че в гуглето пише, че е флагмана на марката за 98 година, че е някак по-висок клас от гореизброените кошнички. Не ти ли прави впечатление изключително вехтият вид. Айде от коли не разбираш и за първи път виждаш Алфа и приемаш, че това е нормалният вид на един сносен второупотребяван автомобил. А от цени пак ли не разбираш? 2600 лева??????? Колко му струва докарването на търговеца тази кола? Колко му струва да я лустроса малко, Колко му струва да плаща на работник, за наем на автосалона, че и някой лев данък? Ами те в Белканто за нея ще ти дадат 500 лева! Значи търговеца трябва да я е взел от италианско "Белканто" за 250 евро! Никой в този форум който се грижи добре за колата си, била тя и 15 годишна Алфа няма да я продаде за 2600 лева ако е наистина запазена! Не мислете италианците за глупаци и, че си подаряват автомобилите само щото са стари.

BillyBoy`
22-05-2012, 16:00
Не мога да се съглася с доводите на опонентите! Алфа Ромео 156 за 2600 лева?????? Добре колкото и да не разбираш, не ти ли прави впечатление, че този автомобил не е от класа на форд фиеста, пежо 106, фиат пунто и т.н. ? Не ти ли прави впечатление, че е доволно голяма, има много часовничета, лампички, ел. джаджи по вратите, че в гуглето пише, че е флагмана на марката за 98 година, че е някак по-висок клас от гореизброените кошнички. Не ти ли прави впечатление изключително вехтият вид. Айде от коли не разбираш и за първи път виждаш Алфа и приемаш, че това е нормалният вид на един сносен второупотребяван автомобил. А от цени пак ли не разбираш? 2600 лева??????? Колко му струва докарването на търговеца тази кола? Колко му струва да я лустроса малко, Колко му струва да плаща на работник, за наем на автосалона, че и някой лев данък? Ами те в Белканто за нея ще ти дадат 500 лева! Значи търговеца трябва да я е взел от италианско "Белканто" за 250 евро! Никой в този форум който се грижи добре за колата си, била тя и 15 годишна Алфа няма да я продаде за 2600 лева ако е наистина запазена! Не мислете италианците за глупаци и, че си подаряват автомобилите само щото са стари.Моита 146-ца е във перфектно техническо състояние даи да ти я продам за 3500лв.Не виждам какъв е смисъла да се напада колегата.

BLUE1
22-05-2012, 16:30
На баща ми 146 само, че дизел струва толкова. Аз му избрах колата с помощта на приятел и вече втора година баща ми се кефи, че има здрав и надежден автомобил. Ако бях взел 146 за 1500 лева дали щеше да е так?! Колега, никой не нападам. Тезата ми е, че не може да си мислиш, че би ударил кьоравото като платиш малка сума за читава кола. Това означава ти да си тариката, а продавач да е балъка. Да ама не!

BillyBoy`
22-05-2012, 18:19
Е да ама историята помни и такива случаи.Моята я вземах преди 6 години за 5800 сега според теб би ли ми я купил някои за толкова пари?При положение че за тея 6 години съм хвърлил още почти два пъти отгоре че и повече за поддръжка и че сега е във много по добро състояние от както когато я купих.Как мислиш дали ще мога да я продам за толкова за колкото съм я вземал?Еми няма да има такъв бълък при положение че пазарната им цена е между 2-2500 че и надолу.

Liminat
22-05-2012, 21:42
... Като си взимаш за пръв път Този модел как мога да знам аз че компресора не е от този модел? Или на външен вид мога да разбера че двигателя е 2.0, а не 1.8?
Като вземах моята не ходих нито на диагностика нито с компетентен по алфите човек, просто това, че разбирам от хора ме опази от подобни проблеми. Случих на читави хора, личеше им и поне по мое мнение колата е добра.
Ако беше край Варна, щях да разчитам на колегите от форума, които са доста наясно и веднага биха разбрали, че нещо не и е както трябва, тук има на кой да се опреш, а да си напълно наясно как точно трябва да изглежда нещо, което виждаш за първи път... Не става.

Kostadin`
22-05-2012, 21:53
Ако ще и един милион подобни теми да има, пак ще се намерят хора които да се прецакат. Изобщо не е необходимо да си автомобилен гении за да свържеш 2 и 2. 10 годишна алфа, че и каквато и да е друга кола- читава за 3000 лева НЯМА. Не казвам, че за 7~8 хилядарки не могат да те прекарат, но хубаво и евтино със сигурност няма.
Ами колега Алфата ми от подписа,сега тия дни ще навърши две годинки откак е купена,точно за 3000лв. от автосалон в Пловдив с/у Метро,с нея имам около 30К километра сменил съм само една демферна шайба,един регулатор налягане на гориво,казанче за охладителна течност и капачка му,ти ми кажи сега читава кола за 3000лв. има или няма? Алфата е 2000г.

BLUE1
22-05-2012, 22:14
Е да ама историята помни и такива случаи.Моята я вземах преди 6 години за 5800 сега според теб би ли ми я купил някои за толкова пари?При положение че за тея 6 години съм хвърлил още почти два пъти отгоре че и повече за поддръжка и че сега е във много по добро състояние от както когато я купих.Как мислиш дали ще мога да я продам за толкова за колкото съм я вземал?Еми няма да има такъв бълък при положение че пазарната им цена е между 2-2500 че и надолу.

Искаш да кажеш, че за 6 години си дал над 17500 лева за стара 146??? Братче, това е лудост!

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:06 ----------


Ами колега Алфата ми от подписа,сега тия дни ще навърши две годинки откак е купена,точно за 3000лв. от автосалон в Пловдив с/у Метро,с нея имам около 30К километра сменил съм само една демферна шайба,един регулатор налягане на гориво,казанче за охладителна течност и капачка му,ти ми кажи сега читава кола за 3000лв. има или няма? Алфата е 2000г.

Колега, ти разлика между 146 и 156 ако не правиш аз правя. 146 цата е по-евтина и по-стар технологично автомобил.

Kostadin`
22-05-2012, 22:18
Искаш да кажеш, че за 6 години си дал над 17500 лева за стара 146??? Братче, това е лудост!

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:06 ----------



Колега, ти разлика между 146 и 156 ако не правиш аз правя. 146 цата е по-евтина и по-стар технологично автомобил.
Да колега правя и разликата не е само в 4 и 5 погледни си поста какво си написал,че каквато и да е 10г. читава кола за 3000лв. не може да се намери,пък тогава ме питай дали правя разлика между 146 и 156.

BLUE1
22-05-2012, 22:21
Говоря за класове, а не просто за автомобили. За 3000 лева можеш да намериш страхотен 10 годишен автомобил, но не от класа на 156 цата.

Kostadin`
22-05-2012, 22:26
Говоря за класове, а не просто за автомобили. За 3000 лева можеш да намериш страхотен 10 годишен автомобил, но не от класа на 156 цата.
Е така вече съм съгласен с теб.

BillyBoy`
22-05-2012, 22:53
Искаш да кажеш, че за 6 години си дал над 17500 лева за стара 146??? Братче, това е лудост!

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:06 ----------



Колега, ти разлика между 146 и 156 ако не правиш аз правя. 146 цата е по-евтина и по-стар технологично автомобил.Пазара е наситен със 156-ци 145/146 итн.......а тва че колегата си е вземал колата за 2600 нищо не означава,или както се казва кола и жена се взимат на късмет никога не знаеш какво ще ти поднесат.Дали ще е 2600лв или 5000лв всичко е ташак работа,а и да е чисто нова пак не е гарация че няма да се счупи,защото съм виждал и такива счупени.17500!!!! лв. със разходите за бензин и газ може да ми струва и толкова не съм се замислял чак толкова задълбочено!!!!

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:47 ----------


Говоря за класове, а не просто за автомобили. За 3000 лева можеш да намериш страхотен 10 годишен автомобил, но не от класа на 156 цата.Ммммммм да точно един тъкъв се продава от класа на 156-ца че и дизелова че и от Пловдив.Ако си завреш носа във раздел Продава ще разбереш за какво говоря че отогоре на това Горан е описал подробно кое колко му е струвало итнннн.

rankovtsv
23-05-2012, 07:13
Blue1
Темата на тази дискусия не е за колко пари е купен автомобила, нито колко пари да дават хората търсещи Алфа. Въпроса е че всички тези номера, правени по колата са леко казано противни. Как може да срежеш диода, за да не ти свети лампата за маслото? Нали е могломоще като я карах към Плевен да стане проблем или катастрофа.. Сменихндатчика за маслото и запохме лампата на оборотомера и готово. Нужно ли е да казвам че това струва около 10лв... И заради тях ако нямаше масло можеше да си отиде хубавия двигател... Проблемите с колата са оправени отдавна и то срещу нормална цена.. Остана самомклиматика който тези дни ще бъде направен. Начина по който са скрити проблемите с колата ми е противен. В това е въпроса...

BLUE1
23-05-2012, 14:41
Разбирам те много добре, но при тази цена изненадите са ти 100% "включени" в т.ч. и подобен род хитрини. Даже и да не бяха скрили проблемите по този начин, за мен е достатъчен факта, че някой е отишъл в Италия и е натоварил един автовоз с автомобили за скраб и ги предлага на нашият пазар. Та в общи линии проблема не е в това, че съществуват такива търговци, а в това, че имат идеални условия да съществуват. От една страна държавата която не ги контролира и от друга клиентите които са готови да им платят за да бъдат излъгани.

митака-пловдив
23-05-2012, 17:23
Разбирам те много добре, но при тази цена изненадите са ти 100% "включени" в т.ч. и подобен род хитрини. Даже и да не бяха скрили проблемите по този начин, за мен е достатъчен факта, че някой е отишъл в Италия и е натоварил един автовоз с автомобили за скраб и ги предлага на нашият пазар. Та в общи линии проблема не е в това, че съществуват такива търговци, а в това, че имат идеални условия да съществуват. От една страна държавата която не ги контролира и от друга клиентите които са готови да им платят за да бъдат излъгани.


A сещаш ли се че в КАТ,при първоначална регистрация и преглед даже не минават?!
Кола взета от морга,се измива и изпира и се пуска без преглед на спирачките дори,по пътищата на убавана ни страна :bowdown:

Liminat
23-05-2012, 20:12
... Начина по който са скрити проблемите с колата ми е противен. В това е въпроса...
Направо се чудя как не са се включили още тия въпросните с дежурното - "Ми колега на нас ни я продадоха за здрава... Ний там кат качвами на афтувоза и..." и подобни.

fred
24-05-2012, 10:10
А в Германия даже може да я върнеш, гаранции и прочее такива :pokey:

Liminat
24-05-2012, 10:18
А в Германия даже може да я върнеш, гаранции и прочее такива :pokey:
Да... На германец - може, но и там е пълно с тарамбуки в тоя бизнес, една аверка се съди с едни сърби поне от 2 години за едно баталясало поло, което и пробутаха за здраво. Макар 2-3 годишно се оказа ега ти проблемното, то инсталации ли не правиха проблеми, то скоростна кутия не мога ти каза колко пъти сменя... И ония не могат да бъдат открити за дело и тва е, а после други славянски финтове и така нататък, последния и най-разпространен - да вземеш на босия цървулите.

code
24-05-2012, 14:42
Моята преди почти 5г като я купувах имах едно изискване - светъл кожен салон :gives[1]: Взех я за 9 500 с ГИ, а ремонтите за 5г вече гонят същата сума. Дизастар!! Т.е. карам 166-ца за 19 хилки, ако някой иска ще му я дам за 17 - далавера :bounce8:

fred
24-05-2012, 18:06
Да... На германец - може, но и там е пълно с тарамбуки в тоя бизнес, една аверка се съди с едни сърби поне от 2 години за едно баталясало поло, което и пробутаха за здраво. Макар 2-3 годишно се оказа ега ти проблемното, то инсталации ли не правиха проблеми, то скоростна кутия не мога ти каза колко пъти сменя... И ония не могат да бъдат открити за дело и тва е, а после други славянски финтове и така нататък, последния и най-разпространен - да вземеш на босия цървулите.

А, има такива моменти.Особено пък когато колата се изнася извън Германия.Затова винаги съм бил скептик, като каже някой "внос от Германия" все едно е от рая, а от Италия е от ада :)
Имам предвид нормалните отношения в държавата, а и когато купуваш от проверени автокъщи, което се пише и в Ауто Билд.