PDA

View Full Version : Трябва ли да се намали притока на входящия въздух при поставяне на обикновена АГУ



mont78
28-05-2012, 21:52
Здравейте! Имам Алфа 155 8V 1.7 с обикновена АГУ.Когато ми я поставиха запушиха входа на въздуховода ,който се намира над водния радиатор със стиропор и пробиха два отвора с диаметър 40мм от вътрешната му страна т.е на неговият гръб, като по този начин намалиха притока на въздух. При вас така ли е?
И ако има по правилен начин моля споделете!

salex75
28-05-2012, 22:18
май да, колега. на моята обърнаха въздухонаборника на обратно,към двигателя.

The_Game
29-05-2012, 00:09
Негодна работа е това......

robygas
29-05-2012, 09:39
Не се намалява въздуха, а диаметъра на дифузьора в газовата плочка.

Въздуха се обръща в посока обратна на движението за да не се получава разреждане при изключване от скорост когато си с по-висока такава.
Две дупки от по 40мм. ми звучи като увеличаване на притока защото входа на кутията на 155 е 70 мм. Можело е просто да обърнат тръбата.

kolev
31-05-2012, 10:32
Здравейте! Имам Алфа 155 8V 1.7 с обикновена АГУ.Когато ми я поставиха запушиха входа на въздуховода ,който се намира над водния радиатор със стиропор и пробиха два отвора с диаметър 40мм от вътрешната му страна т.е на неговият гръб, като по този начин намалиха притока на въздух. При вас така ли е?
И ако има по правилен начин моля споделете!

това му се вика отбиване на номера. пак като не са сложили от високотехнологичните чашки от кафемашината .... :D

ecotronic
31-05-2012, 10:42
Добрият специалист по газови уредби напасва газовата по двигателя а не обратното.
Относно диаметъра на смесителя, колкото по-голям, толкава по-добре.

code
31-05-2012, 12:43
Две дупки от по 40мм. ми звучи като увеличаване на притока защото входа на кутията на 155 е 70 мм. Можело е просто да обърнат тръбата.
Две дупки от по 40мм в диаметър са доста по-малко площ от една с диаметър 70мм :rolleyes:

mont78
31-05-2012, 20:08
Обърнах въздуховода.....ами то много лесно....сега се чудя, защо не са го направили по този начин, а са си играли да пробиват отвори и да слагат стиропор, които беше "монтиран" с четири дълги видии.....чак ме заболяха ръцете докато ги отвия.... Сега поне го направих както Роби каза. После измерих вътрешния диаметъра на плочката за газта и той е 32мм. Това ли е оптималният размер за алфа 155 1.7куб. 115 коня и ако не, моля кажете кой е. Искам и плочката да сменя ако се налага, че да стане както трябва!!!!

robygas
31-05-2012, 23:48
Остави я така. Това се преценява на газоанализатор, но 32мм. е добре.

Сега дупките не са ли навън?

mont78
01-06-2012, 07:18
Остави я така. Това се преценява на газоанализатор, но 32мм. е добре.

Сега дупките не са ли навън?

Да.......но ги "скрих":-P с някакъв вид "тиксо",който ми го препоръчаха в магазина. Стана добре......само не знам, дали трябва да се донастроива на газоанализатор.

kolev
01-06-2012, 10:35
тия тикса ги махай. намери си един здрав маркуч от моргата.
32мм по отива на 90коня кола ама то е относително. ако работи добре с нея и дърпа добре във високите обороти значи е ок.
виж как е вървежа и си засечи разхода и то ще си обади имаш ли нужда от донастройка.

mont78
02-06-2012, 12:15
Какво направих днес.......:grin:"ненужните" отвори бяха затворени с пластмасова заварка, както си трябва.......наложи се да увелича ниските обороти от съответния винт, защото ми падаха на 700-750об. при спиране след като обърнах въздуховода. Сега ги направих 900. Покарах по околовръстното за да я тествам и останах много приятно изненадан.......ускоряваше много по бързо отпреди. С две думи сега нещата си дойдоха на мястото.
БЛАГОДАРЯ!!!!:cheers: