PDA

View Full Version : Теч в купето - Алфа 147



anti10
29-05-2012, 21:15
Здравейте колеги, карам алфа 147, 2002г. 105кс. 1.6ts та..

буквално преди минути, в големия дъжд и градушка при околовръстен път Младост - София, паркирайки под моста при сграда на HP установих, че като пусна по-силно парното - на 3.5-4 се чува звук нещо от сорта на "Ву-у-у-у-у". И купето завибрирва, което до сега не е било така.

Оставих го на 1, за да духа поне на предния прозорец.

Потегляйки виждам под жабката, при краката на съседната предна седалка -- мокро. А никой не се е возил. Пипам отгоре аз - където седят краката на пътника - кората мокра също ? Дъжда намаля и съответно чувам звук от там като все едно, с извинение, пикаете в жар.На моменти, не постоянно ШШшшшъъъ, после пак. Все едно някой гаси жар с малко вода. Прибирам се към вкъщи - при ляв завой, същият звук.

Отворих капака при двигателя, погледнах антифриза - ОК е. Горе долу там е и тубата с вода за чистачките ( не знам дали е била пълна, понеже ми е скъсан маркуча и не пръскам от 3 седмици ).

Не миришеше на изгоряло, не ми е показало на компютъра нещо.

Работя на 25км и чудо, не знам дали да я подкарвам пак.

Прилагам снимки:

didod
29-05-2012, 21:24
Отвори отпред, кората под чистачките. Сигурно се е събрала вода, която влиза при вентилатора на парното. Вероятно отворите за изтичане са запушени.

NightRider
29-05-2012, 21:44
Отвори отпред, кората под чистачките. Сигурно се е събрала вода, която влиза при вентилатора на парното. Вероятно отворите за изтичане са запушени.
Или е паднала преградата на филтъра за купето

angelovi69
29-05-2012, 23:14
Отвори отпред, кората под чистачките. Сигурно се е събрала вода, която влиза при вентилатора на парното. Вероятно отворите за изтичане са запушени.


Поддържам!:thumbup:

Alamo
29-05-2012, 23:27
Аз карам 156. Пръскалките ми не работеха - оказа се трипътника, който е и клапан, калпаво измислен. Мембраната му беше скъсана. Та по случая свалих корите под чистачките, почистих водния жлеб и отворите за оттичане, после сглобих всичко. Оправих трипътника с клапнчето и при монтажа ми направи впечатление, че в бързината съм сложил пластмасовия капак на въздушния филтър едно към гьотере-с наклон към купето, а той отгоре си е като легенче с отвор за оттичане. Филтъра беше подгизнал от вода, но не беше стигнала до купето. Преди време имах случай при силен дъжд с градушка и паркирал на баир да протече бая вода в краката на пасажера Не знам как е на 147, но ако филтъра за купето ти е там провери и пластмасовия капак.

stef_nikolaev
30-05-2012, 09:33
На 156 е различно. Интериорния филтър там е под кората на стъклото, а при 147 е при жабката. И отводнителните легенчета са по-различни. Аз имах 156-ца и никога не ми се е пълнила с вода, хем беше на доста км. А 147-цата е доста по-нова (уж пазена от швейцарец) а се пълни и от към пасажера и от към шофьора (повече от към шофьора). Свалих и 2-те кори, изчистих мръсотията, отпуших дупките, но видях и пукнатини в 2-та ъгъла, сякаш там се съединяват преградите към купето и преградите до ляв/десен калник. Замислям се дали не е удряна колата и затова да ги има тези пукнатини там ? Уплътних ги с подръчни материали, но пак се пълни от към шофьора най-вече. Ще я карам на майстор, че ми се изчерпаха жокерите.
А за проблема на колегата anti10 - при него тече от средата на жабката, а при мен - от към ъглъла, даже мислех дане е от вратата, ама не е...

slik4eto
30-05-2012, 16:08
Имах същия теч преди 1 седмица оказа се , че трябва да се почисти под кората при чистачките :)

anti10
30-05-2012, 16:52
Благодаря колеги, привършвам работа и дим да ме има към вкъщи, за да отварям, че снощи по никое време спря при нас дъжда/

А дали е препоръчително въобще да карам ? Дойдох с нея на работа, на изключено парно, умрях от студ. Гледах да не завивам рязко, случи се 1 път, все едно мина вода от дясната към лявата страна на предното стъкло, там под чистачките.

anti10
31-05-2012, 10:50
Нещо не искаха да се занимават майсторите с моя проблем!? Сервизът е на бул. България най-горе, при бизнес сграда Абакус, мисля...
Трябвало и да се смени филтър на климатика, щом съм имал проблем с климатика..


Друг майстор ми каза 30 лева, че може би ще струва.

anti10
31-05-2012, 11:28
Здравейте,

В сервиза са го оправили за 25 лв.

Другото, което е:

дискове - 2х75лв
задни накладки - 85лв.
труд - 40 лв, отстъпка уж.
Смяна на течност на спирачките - 3 шишета по 6 лв- 18лв.
Труд 30 лв.

--- 325 лв.

Струда ми се доооста доооста.

Поздрав

RUSEV-BGR
31-05-2012, 11:29
Нещо не искаха да се занимават майсторите с моя проблем!? Сервизът е на бул. България най-горе, при бизнес сграда Абакус, мисля...
Трябвало и да се смени филтър на климатика, щом съм имал проблем с климатика..


Друг майстор ми каза 30 лева, че може би ще струва.

Ти колега още ли не си решил проблема-отивай докато е време 30лева после ще стане 300лева и няма оправия!!!

NightRider
31-05-2012, 11:31
Здравейте,

В сервиза са го оправили за 25 лв.

Другото, което е:

дискове - 2х75лв
задни накладки - 85лв.
труд - 40 лв, отстъпка уж.
Смяна на течност на спирачките - 3 шишета по 6 лв- 18лв.
Труд 30 лв.

--- 325 лв.

Струда ми се доооста доооста.

Поздрав
Нещо не виждам отстъпките, ма нали сега трябва да е у ред

stef_nikolaev
29-10-2012, 19:52
Тия 147-ци са абсолютни лодки, моята днес имаше 2-3 пръста вода на стелката, сядам си аз и усещам вода в чорапите. Изчистил съм всичко под корите, на майстор я водихме, какво ли не - пак се пълни ту от 1-та ту от другата страна. Последния път се напълни с вода от автомивката с четките, а досега не го беше правила. Имаше и петно вода в средата на седалката, имаше и около ръчната спирачка. Шибидаха не изпуска, може би уплътненията на вратите, ама ги огледах и изглеждат перфектни. Вдигнал съм ръце вече...

hayho
30-10-2012, 19:38
Тия 147-ци са абсолютни лодки, моята днес имаше 2-3 пръста вода на стелката, сядам си аз и усещам вода в чорапите. Изчистил съм всичко под корите, на майстор я водихме, какво ли не - пак се пълни ту от 1-та ту от другата страна. Последния път се напълни с вода от автомивката с четките, а досега не го беше правила. Имаше и петно вода в средата на седалката, имаше и около ръчната спирачка. Шибидаха не изпуска, може би уплътненията на вратите, ама ги огледах и изглеждат перфектни. Вдигнал съм ръце вече...

При мен веднъж тавана около задния плафон беше влажен и сега има петно което някой ден трябва да изчистя. Сам си я мих тогава и уплътнението отгоре което е на покрива се беше разместило от водоструйката (като пръсках го видях, че се откачи ама тогава не ми и мина през акъла да не поливам там) провери го твойто как е. Става въпрос за гумените уплътнения на покрива. Това ако ти е влажен тавана де, иначе вътре директно от там няма как да прокапе.

Bubuto
31-10-2012, 10:03
Да се включа и аз по темата.Имах същия теч, на същото място под жабката, течеше през филтъра за купето въпреки,че има кора над него.Препоръчвам да не се кара така или по-точно да не се пуска вентилатора на парното.Точно поради тази причина за малко не се подпалих.Вентилатора се намокри и ...искри,пушеци и ново парно след това.Поздрави и успех.

radiboy
31-10-2012, 20:40
За всички,на които им тече вода в краката! Сваляте корите под чистачките,почиствате старателно,при което откривате отворите за отичане на водата от така нареченият "леген"(при 156 те са 2).После взимате отвертка или нещо подобно и премахвате намиращият се в отвора фабричен маншон,който незнайно защо намалява сечението,и се запушва доста често.И забравяте за проблема!

niko_iotov
02-11-2012, 01:56
И аз имах същият проблем,но вчера направих процедурата с почистването под корите на чистачките.Можеше да си направя аквариум там :D . Мисля,че няма да имам проблем с вода в купето повече.Съжалявам само,че късно прочетох последния пост.Не махнах това маншонче на дупката за отчитане,а тя наистина е много стегната с него и е нормално да се запуши пак!!!

Liminat
02-11-2012, 06:40
Тия 147-ци са абсолютни лодки, моята днес имаше 2-3 пръста вода на стелката, сядам си аз и усещам вода в чорапите.
...
Ами на който му тече , му тече на 100%, но като цяло 147-миците не текат на 100 %, та да им създаваме лошо име. Погледни във форума на рено за какво иде реч, като е до течове, текат откъдето се сетиш, коли след 100 годишна история на марката.

stef_nikolaev
02-11-2012, 14:31
Ами на който му тече , му тече на 100%, но като цяло 147-миците не текат на 100 %, та да им създаваме лошо име. Погледни във форума на рено за какво иде реч, като е до течове, текат откъдето се сетиш, коли след 100 годишна история на марката.
147-ците са мн добри коли, може би това с течовете им е 1 от малкото недостатъци. Аз лично съм направил всичко, което се препоръчва при подобен теч, ефект - нулев. Явно не тече от 1 място при мен, щото петно на седалката, около ръчната, на стелката... не е от шибидаха, щото тавана е сух ? Ще тествам на автомивка и ще пиша ако разбера причините.

Liminat
02-11-2012, 18:33
... Явно не тече от 1 място при мен, щото петно на седалката, около ръчната, на стелката... не е от шибидаха, щото тавана е сух ? Ще тествам на автомивка и ще пиша ако разбера причините.
Имах един еспейс с два шибидаха, не знам откъде влизаше, но течеше от стъклото , около огледалото. Оправи се, като я продадох в едно сухо лято...

stef_nikolaev
05-02-2013, 14:06
Тия дни ударих една черна лепенка на шибидаха, по ръбовете и течовете спряха. Дано да е от това! След два големи пороя течове няма! Явно през колоните на предното стъкло се е стичала водата и е наводнявала вътре... Ако е от това - край на безплатното миене на краката :) Има някакви отточни изходи, били под корите под чистачките, ама пък странно защо като се запушат прелива вътре. Както и да е, ще ги продухам, дано да е полезно на някой ;)