PDA

View Full Version : За забраната на употребата на алкохол



spe4elist
02-06-2012, 15:22
Какво ще кажете, да се забрани употребата на алкохол на обществени места, питейни заведения и заведения за хранене, стадиони и др.???

За обществото, според мен, са много по опасни хората употребили алкохол и, не дай си боже, се качили в мощен джип и директно лишили от живот пушачи и непушачи, кротко чакащи на спирка градския транспорт ...

Очаквам мнения предимно от непушачите в този форум

gigi
02-06-2012, 15:38
Какво ще кажете, да се забрани употребата на алкохол на обществени места, питейни заведения и заведения за хранене, стадиони и др.???

За обществото, според мен, са много по опасни хората употребили алкохол и, не дай си боже, се качили в мощен джип и директно лишили от живот пушачи и непушачи, кротко чакащи на спирка градския транспорт ...

Очаквам мнения предимно от непушачите в този форум

Ами по принцип може, но ефекта няма да е същия. Сега вече на заведение ми е кеф, днес дори в откритата част на хепи-то не даваха да се пуши. Така пушачите вече нито ми пречат нито ми вредят. В къщи може си смърдите колкото искате без да пречите на никои. Ако забранят да се пие на обществени места то всички ще се напиват по домашно му и пак може и с джип и със жигула да омелат някои просто като тръгнат за брадчеда или на друго място. Така че ефекта няма да е същия. Земете просто се примирете че пушенето е зависимост с която никои не е длъжен да се съобразява вместо да се чудите как да се оплаквате спрете цигарите и хем ще имате повече пари, хем здравословно ще се чувствате по добре.

Sunny
02-06-2012, 15:48
Бърка се понятието демокрация и дискриминация :Suicide:

След като го забранят минаваме на варианта

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/485519_362340050486719_240062632714462_926878_2171 09046_n.jpg

Stefo
02-06-2012, 17:14
Ей, оревахте света значи.
Аз досега като съм ходил на заведение не съм "вкарвал" повече алкохол отколкото съм изпивал. Пък и после не смърдя целия на алкохол.

митака-пловдив
02-06-2012, 17:16
Аз не употребявам никакъв алкохол.Така че съм твърдо ЗА такава забрана.Не мога да понасям пияни и хора със замъглен поглед фъфлещи ми насреща.След като вече неможе да се пуши,що пък трябва да се пие?Ми нали децата гледат,какво възпитание им давате така?!?!

Пиенето да се забрани навсякъде,освен в къщи и то не пред децата,а в мазетата.

Всички заведения да се превърнат в детски центрове и места за пенсионери,консумиращи минерална вода и боза.

Бирата да се забрани със закон,щото смърди на вкиснати чорапи.

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:14 ----------


Ей, оревахте света значи.
Аз досега като съм ходил на заведение не съм "вкарвал" повече алкохол отколкото съм изпивал. Пък и после не смърдя целия на алкохол.

Нали знаеш че този който е прекалил с парфюма,най-малко се усеща.На мен като ми е чувствителен носа,мислиш ли че искам да ми мирише на джибри?

BLUE1
02-06-2012, 18:29
Абсолютно некоректно сравнение!!! Аз съм за това да се забрани водата защото с нея също може да се прекали и да се стигне до летален изход.

spe4elist
02-06-2012, 18:31
И каква е разликата?

BLUE1
02-06-2012, 18:45
И каква е разликата?

Първата разлика е в дозата. 50 гр. концентрат, 1 бира, половин бутилка вино, 1 коктейл и др. даже се отчитат под 0.5 промила от дрегера, т.е. допустимо е от закона. Второ когато аз пия не наливам на никой друг в гърлото. Трето не е задължително да пиеш и да фъфлиш, залиташ и смърдиш. В крайна сметка при консумацията на алкохол има граница на умереност. При цигарите такава няма!

spe4elist
02-06-2012, 18:56
Първата разлика е в дозата. 50 гр. концентрат, 1 бира, половин бутилка вино, 1 коктейл и др. даже се отчитат под 0.5 промила от дрегера, т.е. допустимо е от закона. Второ когато аз пия не наливам на никой друг в гърлото. Трето не е задължително да пиеш и да фъфлиш, залиташ и смърдиш. В крайна сметка при консумацията на алкохол има граница на умереност. При цигарите такава няма!

Искаш ли това да го разкажеш на някой, който е загубил близък, вследствие на пиян шофьор, който е пил "само бира и половина" ?!? Едва ли.

BLUE1
02-06-2012, 19:03
Искаш ли това да го разкажеш на някой, който е загубил близък, вследствие на пиян шофьор, който е пил "само бира и половина" ?!? Едва ли.

Това, че след употреба на алкохол някой шофират, не е причина да се забранява алкохола. Между другото ми се е налагало да съобщавам на хора за смъртта на техен близък и то в повечето пъти от насилствена смърт. А що се отнася за катастрофите със смъртни случаи, то тези причинени от безсъние са повече, но безсънието няма как да се забрани. Аз разбирам пушачите, зависимостта им е от най-тежък тип също като от хероина, но повечето мои познати приемат забраната и я спазват, това според тях ще ги стимулира допълнително да направят опит за отказ от вредният навик.

spe4elist
02-06-2012, 19:09
Добре де, защо на едните трябва да се забранява, а на другите - не. Е, това не е ли дискриминация?!?

BLUE1
02-06-2012, 19:32
Е нали ти отговорих. При едното има норма при другото не. То и сега си има забрана за шофиране в нетрезво състояние и сега има забрана в общинските наредби за консумацияна алкохол на обществени места не предназначени за това и сега има забрана за лица в явно нетрезво състояние да не посещават различни обществени и държавни учреждения и т.н.

gigi
02-06-2012, 19:39
Добре де, защо на едните трябва да се забранява, а на другите - не. Е, това не е ли дискриминация?!?
Прочети мойто мнение, после помисли над тези на BLUE1.
То дрогата е забранена ама си се друсат ипак си карат дрогирани. Всъщност е забранено да пиеш и караш какво ще се промени ако се забрани алкохола в заведенията?? Иначе мене не ми пречи да го забранят.
И няма никаква дискриминация. Защото това с пушенето е като всеки да си сере където иска, ти хапваш пица а аз си сера до тебе добре ли ще е??? Иначе съм дискриминиран да ходя до специално място наречено тоалетна.:mf_Flush: Всъщност всеки може да намери хиляди причини да е дискриминиран.

fred
02-06-2012, 20:15
Какво ще кажете, да се забрани употребата на алкохол на обществени места, питейни заведения и заведения за хранене, стадиони и др.???

За обществото, според мен, са много по опасни хората употребили алкохол и, не дай си боже, се качили в мощен джип и директно лишили от живот пушачи и непушачи, кротко чакащи на спирка градския транспорт ...

Очаквам мнения предимно от непушачите в този форум

Значи нищо общо няма, ако се прави подтекст с пушенето. Защото употребата на алкохол не вреди на този, до пиещия.
Вярно е, че може някой да пострада от последствията, ама това е друга тема :)
Всеки е излизал от нашенските заведения, овонян на цигари, така че, мирише една седмица после.
Но забрана е имало в САЩ и резултатите са ясни, отделно, в наши дни подобни ограничения за алкохола ще доведе да употребата на различни дроги, което е в пъти по вредно, а и опасно.Това явление са наблюдава в някои държави, където употребата на алкохол се смята за обществено неприемлива, но там се злоупотребява както със споменатите дроги, така и с много лекарства.
Въобще е безумие и от тази идея може да спечели само мафията и престъпността.

Omni
02-06-2012, 20:20
Твърдо ЗА

fred
02-06-2012, 20:22
Като забраняваме алкохола теоретично, да забраним и употребата на месо, захар, както и на зеленчуци, ако не са био тогава, аз съм твърдо ЗА :guillotine:

Sunny
02-06-2012, 20:46
Остава и секса с чуждо да забраним и ща са оправим за има , няма 100 дни ;)

renyx
02-06-2012, 20:48
Аз съм по-съгласна да въведат мерки срещу пияните шофьори- Книжката се взима доживотно при спиране на пиян шофьор. При причинена катастрофа -доживотна в затвора. Глоби тип отрязаха ми главата до кръста. Казвали са ми за Холандия- Снимат те в нарушение. Получаваш честитка по пощата. Ако до третия път не платиш те осъждат по бързата процедура и плащаш глобата, лихвата и съдебните разноски. После два месеца работиш за да си ги платиш.
Това като се направи пиенето на обществени места ще е незначителен проблем.
По повод на дискриминацията съгласна съм с Гиги- най-мразим мръсни обществени тоалетни.:cussing: Нали на вас мъжете не ви се налага да сядате.

fred
02-06-2012, 20:55
Аз съм по-съгласна да въведат мерки срещу пияните шофьори- Книжката се взима доживотно при спиране на пиян шофьор. При причинена катастрофа -доживотна в затвора. Глоби тип отрязаха ми главата до кръста. Казвали са ми за Холандия- Снимат те в нарушение. Получаваш честитка по пощата. Ако до третия път не платиш те осъждат по бързата процедура и плащаш глобата, лихвата и съдебните разноски. После два месеца работиш за да си ги платиш.
Това като се направи пиенето на обществени места ще е незначителен проблем.
По повод на дискриминацията съгласна съм с Гиги- най-мразим мръсни обществени тоалетни.:cussing: Нали на вас мъжете не ви се налага да сядате.

Принципно да изясним нещо - не е важна тежестта на наказанието, а неговата неизбежност.Каквото и да забраняваваме или налагаме, при положение че не се спазва, че има вратички и корупция и т.н. до никъде не води.
А наистина, пътят е правила и санкции.
А да ви кажа тоалетните- в крайна сметка днес са в пъти по чисти и хубави, от тези преди 20 години, тогава какви бяха.... :mf_Flush:, има какво да се желае и там, както навсякъде разбира се.
Да ви кажа във Виена наприме съм ходил няколко пъти, е по една от централните улици имаше два Маккдоналдса-и в двата тоалетните бяха много по мръсни от тези в София.
А в центъра каква мръсотия беше-имаше фестивал през лятото, вечер се прожектират филми,продава се бира и прочее-ами кочината беше страхотна.

spe4elist
02-06-2012, 20:58
...

Доко
02-06-2012, 21:02
Най-добре някой ако вкусва алкохол да му се режи лявата топка, а ако го съчетава с цигари и дясната. Така няма да може да ходи по-чуждо, а ако все пак опита да се резне и чепа за по сигурно..:Suicide:
Никаква аванта за пушачи и алкохолици.... Мухахахаааа
Още малко ако поревете и бате ви Бойко ще ви уреди, споко.:-)

митака-пловдив
02-06-2012, 21:15
Най-добре някой ако вкусва алкохол да му се режи лявата топка, а ако го съчетава с цигари и дясната. Така няма да може да ходи по-чуждо, а ако все пак опита да се резне и чепа за по сигурно..:Suicide:
Никаква аванта за пушачи и алкохолици.... Мухахахаааа
Още малко ако поревете и бате ви Бойко ще ви уреди, споко.:-)



Само да не вкара закон да се наливаме само с вода от Банкя.

:-D

Кайо
02-06-2012, 21:24
В крайна сметка при консумацията на алкохол има граница на умереност. При цигарите такава няма!

А за това можем малко да поспорим,поне аз си имам строго определена дневна дажба и за едното и за другото...;)

Доко
02-06-2012, 21:43
:???::unsure:
Само да не вкара закон да се наливаме само с вода от Банкя.

:-D

Така като се замисля може вече да е разпоредил генералА, ми днес цял ден по кафенетата "Банкя" ми носят, даже виж какви късметчета раздават.:unsure:

митака-пловдив
02-06-2012, 22:15
:???::unsure:

Така като се замисля може вече да е разпоредил генералА, ми днес цял ден по кафенетата "Банкя" ми носят, даже виж какви късметчета раздават.:unsure:


Яснооо,минаваме на вода и сухари :Suicide:

Кайо
02-06-2012, 22:17
:???::unsure:

Така като се замисля може вече да е разпоредил генералА, ми днес цял ден по кафенетата "Банкя" ми носят, даже виж какви късметчета раздават.:unsure:

:rotfl::rotfl::rotfl:

fred
02-06-2012, 23:36
Яснооо,минаваме на вода и сухари :Suicide:

Точно така :picnic:

Кайо
02-06-2012, 23:40
Ще се запечете от тия сухари бре.:picnic:

Sunny
02-06-2012, 23:42
Яснооо,минаваме на вода и сухари :Suicide:

Тц
На секс , наркотици и rock and roll :surrender:

Кайо
02-06-2012, 23:45
Тц
На секс , наркотици и rock and roll :surrender:

Хахахахаха,пиши ме и мен......без наркотиците....:)

Sunny
02-06-2012, 23:47
Хахахахаха,пиши ме и мен......без наркотиците....:)

Е той лафа е такъв ;)

Orm
03-06-2012, 00:13
Аз предлагам забрана за жените да си показват лицето ..... всички с фереджета....Никакви такива вече:big_wink:.. Само жени - нинджи

Доко
03-06-2012, 00:16
Ще се запечете от тия сухари бре.:picnic:


Тц
На секс , наркотици и rock and roll :surrender:


Хахахахаха,пиши ме и мен......без наркотиците....:)

Хахааа ако минавате само момченца на сухари и секс няма да се запечете, даже обратно...:gay[1]::wow::lol:

Orm
03-06-2012, 00:17
Забелязах че по тротоарите има в пъти повече фасове , по тази логика - ако забраним алкохола локвите ще са от гроздова..... а ако забраним жените ще има сумати изхвърлени на тротоара жени..... И ще настъпи рай!!!!Ето - измислих го!!!:wow::wow::wow::wow:

Sunny
03-06-2012, 00:25
Aми да го направим тогава :Suicide:

Доко
03-06-2012, 09:33
Пийте и пушете като за последно, че както е тръгнало Бойко и музиката ще ни спре... http://vbox7.com/play:da7df947b8

:hump: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep:

endeavour
03-06-2012, 10:38
Има хора дето ще намерят логика в забраната и на алкохола, както и такива, дето ще я обявят за безумие.Все пак сме си българи. Ама най-много ме кефи с каква педантичност герберастите ни насъскват едни срещу други по въпроси, които не са маловажни, но нямат нищо общо с горещите за управниците теми - как да оцелеем при тяхното "управление", къде са парите от резерва, последно кой сложи чадъра на Мишо Бирата, трафика на амфетамини в близкото минало, заемите от тъстове и тъщи... Важното е да се отклонява общественото внимание. А между другото, който пие в заведение, дали и той е простак?

dimitar_vd62
03-06-2012, 20:55
Като забранят алкохола, те тогава ще се сетим че има нещо в задника ни, което не е наше.

Susscrofa
04-06-2012, 21:51
Няма нищо по-забавно от наркозависим, който оправдава приема на необходимото му вещество.:)

Само за сведение на незанещите:):
Само около 5 процента от редовно консумиращите алкохол създават зависимост към него:)
Стават алкохолици:)
Проверете сами какъв е този процент при хероина, тютюна и кокаина:):picnic:

Кайо
04-06-2012, 22:20
Няма нищо по-забавно от наркозависим, който оправдава приема на необходимото му вещество.:)

Само за сведение на незанещите:):
Само около 5 процента от редовно консумиращите алкохол създават зависимост към него:)
Стават алкохолици:)
Проверете сами какъв е този процент при хероина, тютюна и кокаина:):picnic:

Аз съм от тези 5%.:):):)
По съм зависим от алкохола отколкото от тютюна.:):):)

Orm
04-06-2012, 22:28
Тъпанарски закон. Не пуша от януари, но смятам че по лоялно и по често щеше да е ако всяко заведение решаваше дали ще е за пушачи или не. Каква е тази глупост ?!?!? Или нека спрат производството и разпространението на цигарите , или като е легално да не се дескриминират тези хора.... (мисля че първия вариант е по добрия). Заводите ,колите и те изпускат вредни газове .....
Абе глупав закон !!!

Кайо
04-06-2012, 22:35
Тъпанарски закон. Не пуша от януари, но смятам че по лоялно и по често щеше да е ако всяко заведение решаваше дали ще е за пушачи или не. Каква е тази глупост ?!?!? Или нека спрат производството и разпространението на цигарите , или като е легално да не се дескриминират тези хора.... (мисля че първия вариант е по добрия). Заводите ,колите и те изпускат вредни газове .....
Абе глупав закон !!!

Въпроса не е до дискриминация а до умишлено противопоставяне на пушачи и не пушачи,нещо като война на верска основа :):):):)
Измислилите тази забрана ги боли чепа и за едните и за другите.:)

Orm
04-06-2012, 22:44
Въпроса не е до дискриминация а до умишлено противопоставяне на пушачи и не пушачи,нещо като война на верска основа :):):):)
Измислилите тази забрана ги боли чепа и за едните и за другите.:)

Абе ако имаше някъкъв смисъл там примерно някой вкарал електронни цигари и те да разрешат само електрони цигари да се пушат ( както с задължителните жилетките ) , ще кажеш че пак прават нещо ... а това си е чисто и необосновано целуване на задник , с други думи се опитваме да си прескочим оня работа

Кайо
04-06-2012, 22:48
Абе ако имаше някъкъв смисъл там примерно някой вкарал електронни цигари и те да разрешат само електрони цигари да се пушат ( както с задължителните жилетките ) , ще кажеш че пак прават нещо ... а това си е чисто и необосновано целуване на задник , с други думи се опитваме да си прескочим оня работа

Всъщност на мен забраната не ми пречи въпреки,че съм пушач,пречат ми много неща покарай забраната.

dimitar_vd62
04-06-2012, 22:50
Е за кво да се карат пушачи и непушачи.Цялата работа е за пари. Инак ако беше за здравето да беа забранили производството и продажбата на тютюн.Няма рипам тогава, щот само тъй ще ги откажа.

BLUE1
04-06-2012, 23:07
Няма нищо по-забавно от наркозависим, който оправдава приема на необходимото му вещество.:)

Само за сведение на незанещите:):
Само около 5 процента от редовно консумиращите алкохол създават зависимост към него:)
Стават алкохолици:)
Проверете сами какъв е този процент при хероина, тютюна и кокаина:):picnic:


Хайде сега ако обичаш разясни противоречието в поста си. "Само около 5% от РЕДОВНО консумиращите алкохол стават зависими от него" Не е необходимо да си асоциален за да си зависим от алкохола.

Susscrofa
05-06-2012, 11:23
Няма противоречие тук.

Само 5 % от редовно употребяващите алкохол правят физическа зависимост към него. Стават алкохолици.:drinking:

Stoyan Georgiev
05-06-2012, 11:25
искал е да каже физиологична зависимост

и е прав ;)

въобще не ми се влиза в спор с нарко-зависими, докато те не признаят, че са зависими няма начин да бъдат убедени, че са наркомани, или че това, което правят е вредно/наркомания/другасилнадума

BLUE1
05-06-2012, 15:11
Няма противоречие тук.

Само 5 % от редовно употребяващите алкохол правят физическа зависимост към него. Стават алкохолици.:drinking:
А случайно да си чувал, че в борбата със зависимостите страшната е психическата, а не физическата. Човек който пие ежедневно (т.е. редовно както ти пишеш), не зависимо дали се напива като талпа е зависим. В България този процент е много над 5.

BatVas
05-06-2012, 15:19
А случайно да знаете , че всяка забрана има обратен ефект.

Германия до 1930 г. 560 цигари годишно на глава от населението, след забраната от Хитлер за няколко години 990 цигари на човек. (при Хитлер се въвежда понятието "Пасивен пушач")
А за забраните на алкохола и "Сухия режим" в САЩ си знаете :)

Mind_Control
05-06-2012, 15:29
А за забраните на алкохола и "Сухия режим" в САЩ си знаете :)

Сравняваш несравними неща. Докато при цигарите е 50/50 горе долу пушачи/непушачи, то при алкохола е 90/10 пиещи/непиещи.

Между другото за наргилетата няма проблем да се пушат вътре в заведенията.

Old Fox
05-06-2012, 15:38
Сравнението със сухие режим не е коректно. Пушенето на цигари не е забранено тотално, може да се пуши, стига това да не е на обществени закрити места.

Stoyan Georgiev
05-06-2012, 15:54
А случайно да си чувал, че в борбата със зависимостите страшната е психическата, а не физическата. Човек който пие ежедневно (т.е. редовно както ти пишеш), не зависимо дали се напива като талпа е зависим. В България този процент е много над 5.

я дай да видим този надежден ресурс откъдето си го чул

трудната е физическата, психологическата можеш да я атакуваш с аргументи и разговори ;)

BatVas
05-06-2012, 15:55
Сравняваш несравними неща. Докато при цигарите е 50/50 горе долу пушачи/непушачи, то при алкохола е 90/10 пиещи/непиещи.

Между другото за наргилетата няма проблем да се пушат вътре в заведенията.


A, защо тогава в Норвегия се е увеличило тютюнопушенето след забраните и сега също обмислят либерализиране на режима.
Тютюнопушенето може да намалее без популистки забрани, като в същото време популистите знаят , че няма да намалее и са предвидили приходи в бюджета от акцизи и ДДС върху тютюневи изделия да нарастне малко даже. (дали това е грижа за здравето)
Нали се сещаш , че ако са загрижени за здравето могат да гласуват закон например, че всяка година 50% от прихода от акцизи се влагат в спорт и възпитание на младежите за ползата от спорта и вреда от цигарите ( а повярвай сумата е голяма - мисля над 1,2 млрд)

Аз по скоро ще ти кажа, че понеже не се справят с конрабандата (или по скоро си лапат бая рушвети - цифирите са големи) може още повече да увеличат контрабандата и ако намалеят акцизите да се оправдаят с закона и че пушенето е намаляло.
За много хора не е тайна, че хората с фалшивите бандероли по ракиите (май нещо като "ПЕЩЕРняци) сега са масово в далаверата с акцизни цигари.
А колко са силни ли - ами толкова , че според приходите от бандерозли за ракия излизаше , че в българия масово е намалявала консумацията на ракия от 2002 г насам (да даже и 2006 и 2007) та до 2011 все спада.
Даже едва ли помните , че само се спомена името на тези хора за малко и такъв натиск се оказа , че започна да се коментира един министър , срещи и така си тръгна Р. П, а скандала тръгна от споменаване името на тази фирма.
Та няма нищо общо с грижа за непушача или здравето на пушача.
Само не мога да разбера защо и как промиха така мозъците на непушачите, че да искат даже да няма "ОБОСОБЕНИ ЗАВЕДЕНИЯ" само за пушачи, как успяха да им промият мозъчетата , че така да ги озлобят. ОК няма да пушим и да пречим на непушачите, ама защо да нямаме право да ходим на места само за пушачи.

spe4elist
05-06-2012, 16:08
... ОК няма да пушим и да пречим на непушачите, ама защо да нямаме право да ходим на места само за пушачи.

Въпроса ти е много хубав, но знам, че няма да получиш смислен отговор :smoke:

Mind_Control
05-06-2012, 16:22
Само не мога да разбера защо и как промиха така мозъците на непушачите, че да искат даже да няма "ОБОСОБЕНИ ЗАВЕДЕНИЯ" само за пушачи, как успяха да им промият мозъчетата , че така да ги озлобят. ОК няма да пушим и да пречим на непушачите, ама защо да нямаме право да ходим на места само за пушачи.

Знаеш ли как- с пряката полза, която получаваме а тя е неуспорима. На бялото не може да кажеш черно.. Абсолютно всички непушачи и някой пушачи признават, че им харесва много повече да не смърдят на цигари и да не им влиза пушак в лицето.

Всичко друго е бла, бла и ми е през оная работа дали пушачите са здрави или болни.

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:20 ----------


Въпроса ти е много хубав, но знам, че няма да получиш смислен отговор :smoke:

Ми направете си частни клубове, нали било елементарно!?

Доко
05-06-2012, 16:50
ОК няма да пушим и да пречим на непушачите, ама защо да нямаме право да ходим на места само за пушачи.


Въпроса ти е много хубав, но знам, че няма да получиш смислен отговор :smoke:

Защото ще дискриминирате непушачите. ;-)

spe4elist
05-06-2012, 16:51
Ми направете си частни клубове, нали било елементарно!?

Е да, де ... Ама нали се сещаш, че там ще е забранено за непушачи и отново ще има вой на умряло, че има дискриминация ... :screwy:

Mind_Control
05-06-2012, 16:51
Е да, де ... Ама нали се сещаш, че там ще е забранено за непушачи и отново ще има вой на умряло, че има дискриминация ... :screwy:

Е дали ще има или не са само догатки :)

spe4elist
05-06-2012, 16:55
Е дали ще има или не са само догатки :)

Хубу де, въпрос на време е ... търпение малко :drinking::smoke:

Кайо
05-06-2012, 17:04
Е дали ще има или не са само догатки :)

Абе кви сте криваци непушачите все ще измислите нещо.:):):)

Доко
05-06-2012, 17:17
Абе кви сте криваци непушачите все ще измислите нещо.:):):)

Криваци сме най-вече бившите, ела ми на маса да видиш, тук ич не ми се пише, па и излизам на разходка до Созопол с новата моторетка. :tongue2:

Кайо
05-06-2012, 17:22
Криваци сме най-вече бившите, ела ми на маса да видиш, тук ич не ми се пише, па и излизам на разходка до Созопол с новата моторетка. :tongue2:

Бе аз може и да дойда ама требва да ме изтраеш да ти димя с пуретите :):):)

Ква маторетка си взел бре?Я раздуй малко.....и честито!;)

митака-пловдив
05-06-2012, 17:25
Ми направете си частни клубове, нали било елементарно!?


Ми те са вече факт :metal::metal:!

BLUE1
05-06-2012, 19:14
я дай да видим този надежден ресурс откъдето си го чул

трудната е физическата, психологическата можеш да я атакуваш с аргументи и разговори ;)

Колега надеждният ресурс ми е десет годишният личен опит. Физическата зависимост се изразява в абстенеция- болки в корема, болезнени контракции в мускулите, гадене, силно главоболие и други физически проблеми. Те се преодоляват с медикаменти и в рамките на седмица две отзвучават. Но психическата зависимост е страшна- депресия, безсъние, тревожност, параноя, обърканост.....познавам хора спрели хероина преди 7~8 години и ми признават, че още сънуват ефекта от кика при приемане, все още мисълта да пробват поне един път им е натрапчива в главата. При закоравелите пушачи рязкото спиране на цигарите също води до симптоми на абстененция по някога. Попитай някой бивш пушач дали е избил желанието си за цигара тотално от главата си? А тези приказки за аргументи и убеждения са много хубави, но малко хора го умеят и иска твърде много време докато се стигне до успех.

old alfist
05-06-2012, 19:19
Времето ще покаже, колко адекватно е решението и последващите го ефекти.
В някои държави е намаляло пушенето, в други се е увеличило, а нашите управляващи дупедавци - барабар Петко с мъжете решили да се правят на много отворени пред Европата, но при всички случаи не са се замислили за здравето на хората.
Хората пак ще намерят начин да си пушат, дали чрез частни партита, дали чрез пренебрежително отношение към забраните, особено на откритите места и др. - живота продължава.

Доко
05-06-2012, 20:38
Бе аз може и да дойда ама требва да ме изтраеш да ти димя с пуретите :):):)

Ква маторетка си взел бре?Я раздуй малко.....и честито!;)

Аз на дим съм свикнал батенце, все ще се изтраем. ;-) Отказах ги, но до 01.06 си бях пасивен пушач почти всяка вечер. ;-)
А този сезон съм на Kawasaki zx6r '09 , не е зле шестотката.
Баси кефа,т'ва алкохол, т'ва цигари, 'иЧ не ми ги хвалете.
Раздадохме малко газ десетина китука с моторетки, ама от тея кухите дето минаваме с над 200 по колите... Е т'ва е наркотик с горещ восък по-циците...:tongue2::tongue2:
Аз сега се разлагам на диванчето, па ти си смучкай пуретките, дишкай си катранчето и си дезинфекцирай коремната кухина с гръцки ароматизиран спирт. :drinking::tongue2:

Stoyan Georgiev
05-06-2012, 21:32
Аз на дим съм свикнал батенце, все ще се изтраем. ;-) Отказах ги, но до 01.06 си бях пасивен пушач почти всяка вечер. ;-)
А този сезон съм на Kawasaki zx6r '09 , не е зле шестотката.
Баси кефа,т'ва алкохол, т'ва цигари, 'иЧ не ми ги хвалете.
Раздадохме малко газ десетина китука с моторетки, ама от тея кухите дето минаваме с над 200 по колите... Е т'ва е наркотик с горещ восък по-циците...:tongue2::tongue2:
Аз сега се разлагам на диванчето, па ти си смучкай пуретките, дишкай си катранчето и си дезинфекцирай коремната кухина с гръцки ароматизиран спирт. :drinking::tongue2:

това лято а-катеогрията ще минавам, догодина ластици до созопол че опъваме :)

Susscrofa
06-06-2012, 08:30
Ми те са вече факт :metal::metal:!

Аз мисля, че при регистриране на клуб той автоматично вече е обществено място, бил той и частен.
Не знам вие как го тълкувате.
Според мен може само в частни домове да се пафка по сбирки.

Доко
06-06-2012, 10:23
Аз мисля, че при регистриране на клуб той автоматично вече е обществено място, бил той и частен.
Не знам вие как го тълкувате.
Според мен може само в частни домове да се пафка по сбирки.

Остави ги да си мечтаят бе Суси.
Явно малко хора са наясно с регистрация и лицензиране на клубове и заведения. Никой няма да почне да си пререгистрира статута който е придобил най-вече ако е по старите нормативи. В момента ако регистрираш заведение или правиш прекатегоризация и имаш стъпала в заведението, само осигуряването на достъп за хора в неравностойно положение ще ти струва минимум 10хил. лева за стълбищен робот, защото рампите почват от 20хил. При положение, че си на кота 0 пак си вътре с инвалидна тоалетна и куп нови изисквания.
Никой здравомислещ собственик няма да бута готовата работа и да си слага на "здрава глава бинт". ;-)

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 10:46
Колега надеждният ресурс ми е десет годишният личен опит. Физическата зависимост се изразява в абстенеция- болки в корема, болезнени контракции в мускулите, гадене, силно главоболие и други физически проблеми. Те се преодоляват с медикаменти и в рамките на седмица две отзвучават. Но психическата зависимост е страшна- депресия, безсъние, тревожност, параноя, обърканост.....познавам хора спрели хероина преди 7~8 години и ми признават, че още сънуват ефекта от кика при приемане, все още мисълта да пробват поне един път им е натрапчива в главата. При закоравелите пушачи рязкото спиране на цигарите също води до симптоми на абстененция по някога. Попитай някой бивш пушач дали е избил желанието си за цигара тотално от главата си? А тези приказки за аргументи и убеждения са много хубави, но малко хора го умеят и иска твърде много време докато се стигне до успех.

от личен опит в качеството си на терапевт или пациент/клиент?

имам достатъчно бивши пушачи около себе си

но мисля че ти убегна темата - а именно, че при алкохолизма психологическата зависимост е далееееееееч по-слаба от психологическата зависимост при голяма част от другите психо-активни вещества

физиологическата зависимост при някои от тези психо-активни вещества, както може би знаеш никога не може да бъде преодоляна, освен както ти сам спомена с медикаменти и заместители, чиито странични действия и ефекти понякога са по-страшни от източника на пристрастяване

говориш за депресивни състояния, но в голямата си част те са с физиологичен първоизточник, къде нарушено производство на допамин, къде нарушена чуствителност към някой друг хормон...

с най-добри чувства ти го казвам, без да искам да те обидя или засегна, но просто според мен не си даваш сметка, че чисто физическите симптоми на абстиненция (които ти посочи) не са единствен и краен признак за физиологична зависимост, всички тези вещества, за които говориш объркват химията на мозъка ти, в следствие от което се променят нагласите ти, очакванията, изпадаш в ремисии и т.н.

за процентите на пристрастяване също мисля, че вече говорихме - факт е че едва 5% от редовно консумиращите алкохол развиват физиологическа зависимост, а тези 5% далеч не обхващат хората, които редовно злоупотребяват с количествата...

вредните ефекти от алкохола се превъзмогват в пъти по-лесно, от който и да бил друг стимулант или депресант, които в не малко случаи ти нанасят перманентни щети къде на нервна система, къде на мозъчната химия или костна система и т.н. и т.н.

а относно психологическата зависимост от алкохола - тя също е сравнително лесна за превъзмогване, поради механизма, по който действа алкохола и противоестественото поведение на човек - алкохолът подтиска действието на зрителния хълм, който от своя страна се грижи за социално приемливото ти поведение, затова и хората като пийнат стават по-"отпуснати", защото правят неща, които не биха направили иначе - което ги кара да се срамуват, което от своя страна е допълнителна мотивация за овладяване на пристрастяването

и само за да разсея евентуалните ти съмнения: алкохол консумирам 1-2 пъти в месеца

BLUE1
06-06-2012, 14:37
Стояне поставам ти определението за зависимости и смятам ще разбереш къде грешиш. Между другото тази грешка допускат и много родители на деца зависими от хероин. Смятат, че като ги изолират за 10 дни и те преодолеят физиологичната зависимост и вече са излекувани. Донякъде си прав ако говориш само за зависимостите от алкохола, при него наистина физическата е изключително силна за лицата употребяващи го в големи количества постоянно, но това е само защото рязкото му спиране може да доведе до смърт. Все пак физическата зависимост макар и силна се преодолява с медицинска помощ, но психическата макар и по-слаба се лекува изключително бавно и трудно. Няма да ти давам примери с бивши алкохолици, които години наред се борят с желанието да посегнат към чашката.
За физическа зависимост може да се говори, когато тялото протестира поради спирането на наркотика. Възникват симптоми на абстиненция. Друг физически аспект на зависимостта от наркотици е толерансът. Това означава, че употребяващият има нужда от повишаване на количествата приемано вещество, за да получи същия ефект. Физическата зависимост и толерансът се причиняват от самия наркотик. Има наркотици, които предизвикват и двата феномена, но има и такива, при които не възниква нито един от тях.
Психологическата зависимост означава, че употребяващият има идеята, че той или тя не може да функционира повече без употребата на наркотика. Психологическата зависимост идва повече от употребяващия, отколкото от самото вещество.

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 20:55
блу нахраних се преди малко и ме мързи да пиша, като ми дойде вдъхновението ще ти отговоря подробно за мита относно какво значи физическа, какво значи физиологична и какво значи психологична зависимост

просто общоприетите понятия, с които боравиш не са достатъчно изчерпателни и не разглеждат проблема от правилните аспекти

отново повтарям, най-приятелски и добронамерена дискусия водим и по никакъв начин не искам да умаловажа знанията ти, просто понятийно, по мое мнение не се изразяваш правилно

физическата реакция или абстиненция, която се появява непосредствено след спирането на приема на наркотичното вещество, не изчерпва проявата на физическа зависимост, защото физиологичните изменения, които са настъпили в следствие от наркоманията се отразяват, както вече казах, на човешкия мозък по съвсем физически начин, а не чрез силата на самовнушение...

най-елементарният пример, с който предполагам си запознат, е кокаинът, зависимостта към който намалява сериозно пропускливостта на невроните спрямо допамина, и самото му производство - като следствие от това дълго (ако не и завинаг) след преодоляването на първоначалната "абстиненция" кокаиново зависимите не са способни да бъдат толкова щастливи и жизнерадостни както преди да са станали зависими. в този смисъл те търсят връщане към състоянието на щастие, което са изпитвали преди да станат зависими и когато са надрусани, затова желанието им макар и психологическо има физиологичен генезис...

докато чисто психологическата зависимост има така да кажем социален първоизточник или самовнушение - когато от неврологична гледна точка няма анормално поведение на мозъчната активност и няма промяна в химията на мозъка като директен резултат от въпросната зависимост

пример за такъв тип зависимост биха били някои от внушенията, които имат психологично зависимите от марихуана... един от ефектите намарихуаната е, че покачва рязко самооценката и те кара да си мислиш колко видиш ли си готин или пък как добре си се справил с дадена задача - така някои хора имат нужда да пушат за да се чустват добре когато се справят със дадена задача - нищо, че реално тя няма ефект върху способностите им :)
надявам се да ме разбра сега какво имам предвид

BLUE1
06-06-2012, 22:25
Проблема идва от това, че искаш да промениш общото схващане за зависимости. Да психологическата зависимост се дължи на физико-химични промени в мозъка, но приетото в целият свят обяснение е това което аз ти казвам.

Доко
06-06-2012, 22:29
И заключението от дискусията ви е, че употребяващите цигари, алкохол и опиати са много болни мозъци и тела. ;-)

Кайо
06-06-2012, 22:41
И заключението от дискусията ви е, че употребяващите цигари, алкохол и опиати са много болни мозъци и тела. ;-)


.....а много от тези болни мозъци са световни капацитети в науките и изкуствата.:cheers:
Честито за матора!;)

митака-пловдив
06-06-2012, 22:43
И заключението от дискусията ви е, че употребяващите цигари, алкохол и опиати са много болни мозъци и тела. ;-)



Даааа,и това го казват хора които нито пушат,нито пият.И очакват някой да им повярва :whistle:

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 22:47
Проблема идва от това, че искаш да промениш общото схващане за зависимости. Да психологическата зависимост се дължи на физико-химични промени в мозъка, но приетото в целият свят обяснение е това което аз ти казвам.

не съм съгласен, но се радвам поне че ме разбра :cheers:

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:46 ----------


Даааа,и това го казват хора които нито пушат,нито пият.И очакват някой да им повярва :whistle:

пием бе пием... а пушенето... е.. то не е от само един вид :cheers:

а и в случай, че не сте разбрали защитавам пиенето и съм твърдо против забраната му :D

Кайо
06-06-2012, 22:50
---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:46 ----------
пием бе пием... а пушенето... е.. то не е от само един вид :cheers:

а и в случай, че не сте разбрали защитавам пиенето и съм твърдо против забраната му :D

....па ако не те дразни много пушенето моем се упием някой ден :):cheers:

митака-пловдив
06-06-2012, 22:54
....па ако не те дразни много пушенето моем се упием някой ден :):cheers:

Цъ,ще вземе рязко да се пристрасти и после требе му плащаме скъпите усигуровки.

:cheers:

Абе,тва алкохола как го пиете бре?То гори та немоа го глътна.Я дайте рецептата,като се съберем у наше село,седя и гледам кат бастун,а они пиат ли пиат.Нещо,захар ли да турам,чай ли,що?

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 22:55
....па ако не те дразни много пушенето моем се упием някой ден :):cheers:

е не ми пречи пушенето, пречи ми когато се прави неадкватно


за упиването - не си казал не сме го сторили :BIGsmile:

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:54 ----------


Цъ,ще вземе рязко да се пристрасти и после требе му плащаме скъпите усигуровки.

:cheers:

Абе,тва алкохола как го пиете бре?То гори та немоа го глътна.Я дайте рецептата,като се съберем у наше село,седя и гледам кат бастун,а они пиат ли пиат.Нещо,захар ли да турам,чай ли,що?

ма нещо се обърка май ;)

митко, десетки души от форума са ме виждали усмъртен не бой са :D

BLUE1
06-06-2012, 22:57
Нормално човешко същество не може да живее ако възприема непрестанно реалността! Нужни са му средства за смекчаването и. За западната цивилизация това е алкохола, за източната това са опиатите.

митака-пловдив
06-06-2012, 22:57
е не ми пречи пушенето, пречи ми когато се прави неадкватно


за упиването - не си казал не сме го сторили :BIGsmile:

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:54 ----------


ма нещо се обърка май ;)


Мешам темите вече,буха ха ха.

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 22:58
Мешам темите вече,буха ха ха.

:cheers::cheers: :D прочети ми след последната корекция :Д

митака-пловдив
06-06-2012, 22:58
Нормално човешко същество не може да живее ако възприема непрестанно реалността! Нужни са му средства за смекчаването и. За западната цивилизация това е алкохола, за източната това са опиатите.



А тия които не пием,мрем от гъбички и херпес!!
Реалноста с целия си блясък,в действие :BIGsmile:

BLUE1
06-06-2012, 23:00
А тия които не пием,мрем от гъбички и херпес!!
Реалноста с целия си блясък,в действие :BIGsmile:

Вероятно пушете, ядете или се дрогирате по друг начин, а е възможно приятелите и познатите ви да ви смятат просто за малко странни.

митака-пловдив
06-06-2012, 23:02
:cheers::cheers: :D прочети ми след последната корекция :Д



Не бе,нали те кани на пиене,ама ако му изтърпиш на цигарите.А аз се сетих за другата тема дето си писал че цигарите са по-опасни от алкохола.По-се пристрастяваш към тях демек.

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:00 ----------


Вероятно пушете, ядете или се дрогирате по друг начин, а е възможно приятелите и познатите ви да ви смятат просто за малко странни.



Кви приятели бе човек,то около мен всичко е наркоман-алкохолик.


А аз се чудя към кой лагер да "залитна". :coolio:

Доко
06-06-2012, 23:02
.....а много от тези болни мозъци са световни капацитети в науките и изкуствата.:cheers:
Честито за матора!;)


Даааа,и това го казват хора които нито пушат,нито пият.И очакват някой да им повярва :whistle:

Това, че на гениите капацитети в науките и изкуствата са им болни мозъците и телата, не умаловажава факта който е в заключение на дискусията.
Аз нямам нищо против правото на свободния избор на всеки желаещ да си уврежда мозъка и да си трови тялото, но без да нарушава правото на този, който е избрал да не го прави. ;-)
Кайо мерси...:cheers:

Кайо
06-06-2012, 23:07
За западната цивилизация това е алкохола, за източната това са опиатите.

....за България от всичко по много.:)

BLUE1
06-06-2012, 23:12
....за България от всичко по много.:)

Плюс вдигачите :cheers:

toki4a
06-06-2012, 23:14
убава тема:drunk:

Кайо
06-06-2012, 23:17
Аз нямам нищо против правото на свободния избор на всеки желаещ да си уврежда мозъка и да си трови тялото, но без да нарушава правото на този, който е избрал да не го прави. ;-)
Кайо мерси...:cheers:

Ми батака ние за това хортуваме толкоз време,оставете ни да си се тровим без да ви пречим в заведения за пушачи.:choice::cheers:

---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:16 ----------


убава тема:drunk:

Лошо нема,черапа фас и узо.....:drunk::drunk::drunk:

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 23:18
наготвих си печено пилешко с картофи, с риган босилек и още подпрани подправки

айде бон апети, така де вече го изядох половината лол

Кайо
06-06-2012, 23:22
наготвих си печено пилешко с картофи, с риган босилек и още подпрани подправки

айде бон апети, така де вече го изядох половината лол

Мен пък жената ме гости със спагети с кайма,пийнах и чашка винцок,са си допивам с узом пушейки....:cheers:

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 23:24
мен всичко живо ме остави днеска, едната жена, другата жена, третата жена, приятели ... всичкиии

направо изпаднах в депресия и изчистих в нас и зех че сготвих!

а да бях запалил една цигара да се успокоя, а ? :Silent:

Кайо
06-06-2012, 23:30
мен всичко живо ме остави днеска, едната жена, другата жена, третата жена, приятели ... всичкиии

направо изпаднах в депресия и изчистих в нас и зех че сготвих!

а да бях запалил една цигара да се успокоя, а ? :Silent:

Цигарите са гадни,освен класическите Gitanes и Gauloises.........пафни некоя пура или пурета.

toki4a
06-06-2012, 23:35
Цигарите са гадни,освен класическите Gitanes и Gauloises.........пафни некоя пура или пурета.

колега имаш ли огънче!??:drinking:

Кайо
06-06-2012, 23:39
колега имаш ли огънче!??:drinking:

За тебе винаги.:cheers:
Кибрит или запалка? :):):)

Доко
06-06-2012, 23:45
колега имаш ли огънче!??:drinking:

Ето огънче (http://media.framar.bg/любопитно/пушенето-в-първите-30-минути-след-събуждане-удвоява-риска-от-рак-на-белия-дроб) ;-)

Кайо
06-06-2012, 23:49
Ето огънче (http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D 0%BE/%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-30-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D1%81%D1%8A%D0%B1%D1%83%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D 0%B5-%D1%83%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D1%80%D0%B0%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1) ;-)

Ствам,пускам кафеварката,мия си зъбите и един бърз душ,през това врем кафето е станало,сядам,отварям компютъра,паля една пурета и се наслаждавам на сутрешното кафе и множеството глупости изписани тук.:):):):)

dimitar_vd62
07-06-2012, 08:45
Ето огънче (http://media.framar.bg/любопитно/пушенето-в-първите-30-минути-след-събуждане-удвоява-риска-от-рак-на-белия-дроб) ;-)

Ми докторите що пушат?:smoke:

Доко
07-06-2012, 09:17
Ми докторите що пушат?:smoke:

Ми щот не са чели в академията, те за тва ги дават по новините. ;-)