PDA

View Full Version : Съвет относно покупка на 159



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

BO
08-08-2016, 18:13
Добре. БМВ 320д около 2009-2010 вървят между 16 000 и 20 000 лева в момента - според зависи от оборудването, състоянието, оптимизма на продавача и т.н. Приемаме, че средната цена е 18 000 лева. Ако ми намериш 159 2.0 JTD в нормално състояние и на под 180 000 км, не с десен волан за 9 000 лева, имаш 1000 лева награда от мен. Айде да видим сега дали верно толкова ги разбираш или си плямпаш глупости да се правиш на много светнат.

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:48 ----------



Сега виждам, че ми говориш за F11. Сравняваш модели, дето на единият годината на спиране на производството му е годината на пускане на другия. Кво да говорим повече ...
Глупостите ги плямпаш ти.
Има си статистика, даваш входящите данни и изкарваш изходящите и гледаш каква е средната цена на колата.
А и много си надъхан гледам, че дори и сравнението не си прочел, което съм направил за Ф11-ката.
Ама карай. Важното е да се намираме на приказка.ю:roll2:

ivopetrov_1982
08-08-2016, 18:29
абе,до кога ще си плямпате тези глупости:wazuuup: бмв алфа, как не ви писна вече:chair:

koolio
08-08-2016, 18:51
Статистиката ти я представих няколко поста по-горе.

martinstar
08-08-2016, 21:13
Аз на тоя BO му чета глупостите от има-няма една година.
Все едно и също: БМВ са със свръхмодерни технологии,здрави,готини, Алфите се чупят,евтини са,стари концепции и т.н.(само имат външен вид).
Какъв е смисълът,да не би да ти дават заплата от БМВ,та да накараш хората от форума да минат на ...??

Или просто взаимно се заяждате и така до безкрай?

Който му е кеф и иска- да си кара Алфата,който не- беж.
Аз не твърдя,че Алфа е най-доброто,ама мен ми харесва и ми отърва.
БМВ ми е скучно и ми е скъпо и не си струва парите.Какво да си взема: едно 535 д и да си мисля,че е най-бързата и най-луксозната кола за своя сегмент-Аз не го мисля,ти,ако искаш.
А има едно много по-важно сравнениe,измислено от любимите ти немци- Preisleistung Verhaeltniss.

А ти що си продаде БМВ-то,като те кефи толкова?

Има и още 20-30 марки,влез в техните форуми и там хранилки- Ауди мразят Бмв,Хонда са най-великите,по-здрави от Голфа няма,Опел са боклуци и още и още....(Във Фиатовския форум и там раздаваш мъдрост и правосъдие,така че без него)
В този раздел уж се дават съвети за покупка на Алфа,ама май главно се чешат езици и егота.

http://www.clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/statusicon/user_online.gif http://www.clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/report.gif (http://www.clubalfaromeo.com/forum/report.php?p=1489519) http://www.clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/edit.gif (http://www.clubalfaromeo.com/forum/editpost.php?do=editpost&p=1489519)

BO
09-08-2016, 00:00
Статистиката ти я представих няколко поста по-горе.
Само където твоята статистика излиза на стакмистика. Както ти е изгодно да гледаш цените, така най-добре.
Да хванем едно елементарно мобиле.де и гледаме средната цена и цената на най-скъпите екземпляри.
159-ката в средата на обявите (уау цели 17 бройки със средно ниво на оборудване, че я си търсил нещо високо, я филтъра изкарва 0 бройки) се върти около 16к, а най-скъпите са около 18к.
Алтернативна 3-ка средно върви около 18к, а най-скъпите екземпляри са около 24k.
И от твоя страна много хитро да хванеш най-рядката 159-ка и да сравняваш с най-масовата 3-ка. Признавам.
И за протокола хванах една по-арно оборудвана 3-ка, да видя средно по колко вървят и излязоха от рода средно около 25к, а скъпите екземпляри стигат до 30к. И това само с дизелов двигател, че с бензинките и особено по-специалните екземпляри, ще стане мазало.

Нека видим как стоят нещата при най-масовото производство на дадените модели, а именно около 2007-ма година.
159-ка е средно около 10к, а 3-ката е 15к.
Ама хич не е по-скъпа 3-ката.
В мобиле.бг цените са както следва:
159, 2007, дизел, ръчка - 8k
320, 2007, дизел, ръчка - 13k

Или викаш твоята "статистика" се позовава на единствения екземпляр за продажба в България. Страшна работа.
А и много тактично не повдигаш въпроса какво става с един можел автомобил, когато на пазара излезе следващото поколение. Да не навлизаме и в тази дискусия.




А ти що си продаде БМВ-то,като те кефи толкова?


Ами щото е стара кошница. Исках по-нова кола. За това.
А и между другото му взех пари като за 159-ка, нищо, че беше едно поколение по-старо, а 159-ката е скъпа по принцип.
:roll2:

А и ако бях някакъв върл фен на БМВ не мислиш ли, че просто щях да си купя следващото поколение, а не Опел? Просто ти давам нотка размишление. Както аз правя, независимо от емблемата на колата отпред. И точно за това смея да твърдя, че думите ми не са базирани на някакъв фанатизъм, за разлика от другите. Ама нормално де. Във форум на Алфа, то естествено, че тя ще е най-добрата. Даже съм питал това специално - някой да ми покаже един модел на някой производител, който да е по-добър от 159-ката. Ами никой не успя да ми покаже такъв модел. !59-ката е бест оф дъ бест. Нищо, че минаваш 1000км и започва да скърца като щайга и всички те гледат от 100 метра. 159-ка минава все пак, трябва да привлича вниманието не само с чар.
:roll2:

martinstar
09-08-2016, 00:15
:bouncing_smiley:
""За автомата от 2.5 ли? За ел. схемите от преди 15 години ли? Заради схемата на ксенона от преди 20 години ли? Заради емблемата ли? Какво въобще е инвестирано в тази кола, че трябва да е скъпа? А, да, Алфовото сърце, При Алфа е евтинко и много по-лесно може да си позволиш последната Алфа, че и без това е с части и технологии от преди 3 поколения БМВ-та.
извинявай.""

Имаше и изказвания за автомата,за 4х4,за дизела 2.4-200 к.с през времето и годините.
Абе,човек, ти тези коли да не си ги разглобявал целите? ИЛИ си ел.техник или си работил в някой фирмен сервиз? Много добре си запознат и с ел.схемите и с ксенона,и с всичко.
Въобще карал ли си ги някога тези Алфи и тези БМВ-та?
Или просто на храниш,щот сме бедни и не можем да си купим бленуваното Бмв!!!
И какъв "Болен Алфист" си ,като само плюеш марката??

А впрочем имаше едно момче от Варна,което беше направило паралелен сайт на Бмв.Те първо искаха да го съдят за плагиатство,но като разбраха какъв болен фен им е,го поканиха в централата в Мюнхен и дори му предложиха работа.
Пробвай като него-германците ако можеха да четат в този форум и теб щяха да те поканят

BO
09-08-2016, 00:38
Хаха. Нищо не си разбрал, човек.
Ако храня "вас", тогава "храня" и мен. Или не си се замислил над тази теза, от афекта, който си получил.
Просто аз си знам, че като съм дал пари за кола, сбирщайн от части за по 2.5 всяка, то няма как тази кола да държи пари. Елементарно е. И няма да се напъвам да обяснявам колко добра е тя, как трябва да е по-скъпа и никой не разбира това.
А това най-ярко и всекидневно се разбира от темата за разхода, примерно. Ама карай. Майната му на детайлите.
И на мен не ми е кеф моя Опел, който си е има-няма алтернативна Алфа/Фиат, със същата гадна кутия, със същия гаден двигател, да ми харчи с 30% повече от една двойно по-мощна Ф11-ка. Ама не се оплаквам. Знаел съм резултата преди покупката, ама и не ми пречи да говоря за това пряко и да не казвам на черното - бяло.
:wow:

m1lk4
09-08-2016, 04:02
Абе тос во ли е бо ли е.. няма ли кой да го блокира че да си седне на трите букви... лице, тегли един кредит , купувай f11-ка, залагай панелката и ще си най-големия, вярвай ми. Аман от хейтъри.

http://www.alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=64&t=24932
Колеги давайте мнение че ще взимам брера скоро ама тва ми грабна окото а и с една ти-ка мога да се задоволя.. кво ше кажете струва ли си ??

Иначе за брерата, на тас съм се хвърлил, ако може и за нея мнение. Всичко е добре дошло.
http://m.autoscout24.ch/de/d/alfa-romeo-brera-coupe-2009-occasion?index=10&make=2&model=21&vehid=4025261&vehtyp=10&yearfrom=2008&returnurl=%2fde%2fautos%2falfa-romeo--brera%3fmake%3d2%26model%3d21%26vehtyp%3d10%26year from%3d2008%26r%3d5

alfa_romeo_forever
09-08-2016, 23:05
Абе тос во ли е бо ли е.. няма ли кой да го блокира че да си седне на трите букви... лице, тегли един кредит , купувай f11-ка, залагай панелката и ще си най-големия, вярвай ми. Аман от хейтъри.

http://www.alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=64&t=24932
Колеги давайте мнение че ще взимам брера скоро ама тва ми грабна окото а и с една ти-ка мога да се задоволя.. кво ше кажете струва ли си ??

Иначе за брерата, на тас съм се хвърлил, ако може и за нея мнение. Всичко е добре дошло.
http://m.autoscout24.ch/de/d/alfa-romeo-brera-coupe-2009-occasion?index=10&make=2&model=21&vehid=4025261&vehtyp=10&yearfrom=2008&returnurl=%2fde%2fautos%2falfa-romeo--brera%3fmake%3d2%26model%3d21%26vehtyp%3d10%26year from%3d2008%26r%3d5


От тези двете брерата ми харесва повече и цвета и вътре с тези седалки .. и т.н но въобразявам ли си или е много висока ??

alfa racer GTA
09-08-2016, 23:49
Хе, хе...

Брерата трябва да е по-ниската, ама знае ли се 159-ката е TI което предполага че е по-ниска от обикновенната 159-ка.

Данни за Брера:
Length4410mmWidth1830mmHeight1341mm

Данни за 159-ка
Weight1630kgLength4660mmWidth1828mmHeight1422mm

Линк към източника на данни: http://www.parkers.co.uk/alfa-romeo/159/saloon-2006/24-jtdm-turismo-4d/specs/

digitalundgrd
09-08-2016, 23:57
Според мен тази 159 ti е с някакви афтърмаркет, по-ниски от оригиналните ti-ски пружини.

m1lk4
10-08-2016, 00:19
Като цяло тази сивата е фаворита и др месец ако я има още ще ходя да я гледам и евентуално да я взимам. Търся нещо да ми стъпи до 20хил След 2008г И отделно да взема 18ки зимни с комплект гуми което отива към още 3к.И ако остане лев да сложа един рагазон фул пакет. . Кои са слаботе места на брерите? На старото гт 1.9 бях много доволен от двигателя-безупречен. Само носачи сменях след всяка зима.
Другата на която съм се хвърлил е тази
http://m.autoscout24.ch/de/d/alfa-romeo-brera-coupe-2009-occasion?index=2&make=2&model=21&vehid=4019646&vehtyp=10&yearfrom=2008&returnurl=%2fde%2fautos%2falfa-romeo--brera%3fmake%3d2%26model%3d21%26vehtyp%3d10%26year from%3d2008%26r%3d5

Alex_26
10-08-2016, 07:27
Не си взимай кола от Швейцария и Австрия

koolio
10-08-2016, 10:40
Не си взимай кола от Швейцария и Австрия

Само от Италия, по възможност от Палермо или Неапол! :dyrvo_v_kenefa:

Alex_26
10-08-2016, 11:19
Само от Италия, по възможност от Палермо или Неапол! :dyrvo_v_kenefa:

Да, поне няма да са ръждиви. А мафиотските коли вървят

acho_
10-08-2016, 12:07
Да, поне няма да са ръждиви. А мафиотските коли вървят

Малко несериозно изказване. 10 годишна кола няма да е ръждясала като за пред разпад. По-добре технически изправна, било то от Германия, Австрия или Швейцария, отколкото поредната "гаражна" гробница. Освен ако няма да се пенсионираш с нея.

Alex_26
10-08-2016, 12:17
Малко несериозно изказване. 10 годишна кола няма да е ръждясала като за пред разпад. По-добре технически изправна, било то от Германия, Австрия или Швейцария, отколкото поредната "гаражна" гробница. Освен ако няма да се пенсионираш с нея.

В Щвейцария и Австрия тръгват след 5-та да ръждясват заради чистите аутобани през зимата

acho_
10-08-2016, 13:01
Най-вероятно е така, това обаче не значи, че до десетата година ще стигне до там, че да я търкаляш като Флинстоун през пода.

digitalundgrd
10-08-2016, 13:25
Тука Цецо е прав. 90% от колите нов внос от Австрия, Швейцария, Германия, които са карани редовно през зимата са си вече с наченки на ръжда от долу по купето/преден/заден мост. Не говорим за изгнили калници, врати, капаци нали ;) Тоест визуално от горе не са чак толкова зле, ако става дума за сравнително "нови" 5-6-7 годишни :)

Alex_26
10-08-2016, 13:56
Тука Цецо е прав. 90% от колите нов внос от Австрия, Швейцария, Германия, които са карани редовно през зимата са си вече с наченки на ръжда от долу по купето/преден/заден мост. Не говорим за изгнили калници, врати, капаци нали ;) Тоест визуално от горе не са чак толкова зле, ако става дума за сравнително "нови" 5-6-7 годишни :)
Еееех само тук ли?:big_bow_down: И за същото бях оплют в друга тема яко. А един даже ме обвини, че съм искал да му сваля цената на 147-та за да му я купя. Вярно, на външен вид беше страхотна, но отдолу си беше тръгнала корозията под покритието вече

don_pepone
10-08-2016, 15:06
Не зная за вас , но аз лично ако видя и петно ръжда отдолу, било то само по моста или магарето,а не по купето и няма да я пробвам дори дадената кола. Като си търсех преди Маздата да купя се нагледах на тотални кенефи изгнили до безподобие и оттогава си казах че има ли и следичка от ръжда НЕ мерси.
Има една стара поговорка " Ръжда, Вода и жена, тръгнат ли - Спиране няма"

От австиря съ мвиждал съвършенно поддържана и изглеждаща кола- Ауди, която освен друго е и с алуминизирано купе за да не гние, а колата като я качиха на подемник и праговете взеха да пукат от ръждата,а кат я огледахме..... напът беше да стане като гореспоменатия Флинстун

Alex_26
10-08-2016, 15:27
Не зная за вас , но аз лично ако видя и петно ръжда отдолу, било то само по моста или магарето,а не по купето и няма да я пробвам дори дадената кола. Като си търсех преди Маздата да купя се нагледах на тотални кенефи изгнили до безподобие и оттогава си казах че има ли и следичка от ръжда НЕ мерси.
Има една стара поговорка " Ръжда, Вода и жена, тръгнат ли - Спиране няма"

От австиря съ мвиждал съвършенно поддържана и изглеждаща кола- Ауди, която освен друго е и с алуминизирано купе за да не гние, а колата като я качиха на подемник и праговете взеха да пукат от ръждата,а кат я огледахме..... напът беше да стане като гореспоменатия Флинстун

Я сега да видим някой дали ще оплюе и теб както мен навремето

mirchozo
10-08-2016, 16:13
Те па кат са се убили да вкарват 159ки от Швейцария, Австрия и Германия, та се късат, 99% е взета заради пакетна цена и колата е за скрап. Затова и масово се мъкнат от Италия, освен климата, ония са цигани и обичат екстрите, пък Алфа без екстри е кат жена без цицки. След това се напудря и айде по пързалката.

Alex_26
10-08-2016, 17:44
Те па кат са се убили да вкарват 159ки от Швейцария, Австрия и Германия, та се късат, 99% е взета заради пакетна цена и колата е за скрап. Затова и масово се мъкнат от Италия, освен климата, ония са цигани и обичат екстрите, пък Алфа без екстри е кат жена без цицки. След това се напудря и айде по пързалката.
Много си прав. Ама аз съм виждал и Швейцарки как ги пудрят, ум да ти зайде
Аз обичам кола с екстри и жена с хубав крак, малко дупе и малки цицета, ама страстни

DiStefano
10-08-2016, 18:03
Значи за сведение (коментирано е и преди) от няколко години не се ползват химикали за почистване на пътната мрежа във въпросните държави, които съдържат вещества причиняващи корозия. Следователно по-новите коли .. да речем след 2012-та нямат корозия .. не помня точно от коя година смениха "химикалките". Само, че тука това няма как да се знае, щото никой не кара толкова нова кола. Аз винаги ще предпочета австрийка или немска пред италиянска.

mirchozo
10-08-2016, 18:54
То това с германките е малко относително, 50/50 е шанса да е карана от бай Ханс или бай Исмет, сещаш се защо.

Alex_26
10-08-2016, 22:28
Значи за сведение (коментирано е и преди) от няколко години не се ползват химикали за почистване на пътната мрежа във въпросните държави, които съдържат вещества причиняващи корозия. Следователно по-новите коли .. да речем след 2012-та нямат корозия .. не помня точно от коя година смениха "химикалките". Само, че тука това няма как да се знае, щото никой не кара толкова нова кола. Аз винаги ще предпочета австрийка или немска пред италиянска.

Както ти сам каза - от 3 години. А ние говорим за 10 годишни. Цистерните в Швейцария правеха снега на вода

m1lk4
10-08-2016, 22:55
Добре, а 100 на 100 ли алфите след 2008 в Швейцария са гнили и какъв е шанса да попадна на такава читава.. разбира се преди покупка ще се кара на стенд да се види квото може отдолу..

Alex_26
11-08-2016, 00:04
Добре, а 100 на 100 ли алфите след 2008 в Швейцария са гнили и какъв е шанса да попадна на такава читава.. разбира се преди покупка ще се кара на стенд да се види квото може отдолу..

Ми важното е да видиш както е описал дигиталния - има ли ръжда по носачи, щанги, магаре, главина и т.н., то неизменно има ръжда и по купето. Вижда се като бръкнеш с пръст в технологичните отвори

don_pepone
11-08-2016, 07:03
Шанс има, намират се и коли на наистинамалко км от Швейцария, та дори и доста от тях са гаражни, защото там хората често си имат гаражи. Въпросът е да си отваряма очите и да гледаме,а не да се хвърлим на сляпо ,само защото ни е харесала много колата. Както се казва "Отваряй си очите за да не плачеш"

Alex_26
11-08-2016, 09:47
Шанс има, намират се и коли на наистинамалко км от Швейцария, та дори и доста от тях са гаражни, защото там хората често си имат гаражи. Въпросът е да си отваряма очите и да гледаме,а не да се хвърлим на сляпо ,само защото ни е харесала много колата. Както се казва "Отваряй си очите за да не плачеш"

Щвейцарците нямат изгода да държат коли над 5 години - данъците им са убийствени

m1lk4
12-08-2016, 16:37
https://www.autoscout24.com/classified-detail/detail-page/ec9b4235-e4bf-b65c-e053-e350040ad7df
Колеги, дайте мнение и ако ттябва да купувам 19ки оригинални ti джанти лесно ли се намират и г/д колко ще ми струват?

BO
12-08-2016, 17:46
Щвейцарците нямат изгода да държат коли над 5 години - данъците им са убийствени
Да видим тези убийствени данъци:

Конкретно за Цюрих:
Алфа 147, 1.9jtd, 2001-ва година:
Anteil Hubraum: Fr. 148.00
Anteil Gesamtgewicht: Fr. 70.00
Total jährliche Verkehrsabgaben: Fr. 218.00


Алфа Джулиета, 1.6jtd, 2015-та година:
Anteil Hubraum: Fr. 108.00
Anteil Gesamtgewicht: Fr. 100.00
Total jährliche Verkehrsabgaben: Fr. 208.00

Да кажем една 159-ка от първите и от последните плащат един и същ данък (преди определянето конкретно на района), защото и двете коли са в енергиен клас над "C", което е основното при определянето, заедно с кубатурата на двигателя.
Баси и убийствената разлика. Никой няма да може да издържи и това си е жив стимул за продажбата на старата кола.
:BIGsmile:

Митко145
12-08-2016, 19:56
На половина от австрийските!За 120к.с аз плащам 470 евро.

Alex_26
12-08-2016, 21:13
https://www.autoscout24.com/classified-detail/detail-page/ec9b4235-e4bf-b65c-e053-e350040ad7df
Колеги, дайте мнение и ако ттябва да купувам 19ки оригинални ti джанти лесно ли се намират и г/д колко ще ми струват?

Тая е без номера. Нали знаеш защо?

DiStefano
12-08-2016, 22:03
Тая е без номера. Нали знаеш защо?

Защо е без номера според теб ?

m1lk4
13-08-2016, 15:40
Защо няма номера?

vovata
13-08-2016, 19:17
Защото ламарината е скъпа !
:gayfight:

m1lk4
13-08-2016, 20:30
Звъннах на човека с бялата 159-ка в Германия. Собственика е руснак. Каза че колата е регистритана всичко е платено и била със сменен двигател. Попитах защо е сменен - отговора беше че бил маняк на коли и да му е с по - малко километри колата.. някви такива глупости.. даже до него имаше някакъв българин с който говорих и той много я фалил и била пусната на 11хил евро но му трябвали пари защото си купил бмв от магазина.. няква супер измама ми звучи.. коментарите оставям на вас колеги

maxaaa9
13-08-2016, 20:37
Звъннах на човека с бялата 159-ка в Германия. Собственика е руснак. Каза че колата е регистритана всичко е платено и била със сменен двигател. Попитах защо е сменен - отговора беше че бил маняк на коли и да му е с по - малко километри колата.. някви такива глупости.. даже до него имаше някакъв българин с който говорих и той много я фалил и била пусната на 11хил евро но му трябвали пари защото си купил бмв от магазина.. няква супер измама ми звучи.. коментарите оставям на вас колеги

Абе щом има и Българин ясна работата :D

Аз мисля ,че са твърде много парите и можеш да вземеш нормална и да си я оправиш както искаш и пак ще си под въпросните 8000 евро.

m1lk4
13-08-2016, 20:37
Прати ми и тази снимка с номер на рама и т.н.

Турбото се е развалило и развалил мотора сега след смяната на всичко всичко е безупречно сменени са много неща може и да те ги изброи за над 5000 евро е хвърлил да я направи в това състояние всичко е оригинално

Това ми пише българина по вайбър след като приключихме разговора.

Търсенето продължава..

Matterhorn
14-08-2016, 02:16
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11467055348211756&slink=f31lhv

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11471016362595082&slink=f31lhv

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11460478569826299&slink=f31lhv

Здравейте колеги,
някой гледал ли е някоя от тези коли? Отзиви за тях и автокъщите, които ги продават?

Благодаря предварително!

koolio
14-08-2016, 10:20
Абе щом има и Българин ясна работата :D

Аз мисля ,че са твърде много парите и можеш да вземеш нормална и да си я оправиш както искаш и пак ще си под въпросните 8000 евро.

Даже най-добре да си събереш части от моргите и да си я сглобиш. :rosso_spider:

Vladislav96
14-08-2016, 11:18
Последната седи сигурно половин година, колеги гледали я казаха, че е леш. Останалите на снимки са добре, дано някой може да ти даде повече информация за тях.

acho_
14-08-2016, 11:34
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11467055348211756&slink=f31lhv

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11471016362595082&slink=f31lhv

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11460478569826299&slink=f31lhv

Здравейте колеги,
някой гледал ли е някоя от тези коли? Отзиви за тях и автокъщите, които ги продават?

Благодаря предварително!
Първата и последната са кенефи за парите, които им се търсят.

invinceble
14-08-2016, 13:35
От известно време се оглеждам за 159 и следя темата. Но забелязвам, че се плюе по абсолютно всяка една кола за която се пита.....
Та за да бъдем градивни, я кажете вие някоя ставаща за купуване бройка? Дизел или 1.9jts. До 10500.

acho_
14-08-2016, 14:37
Не става въпрос за плюене по която и да е, просто и на двете интериора е покъртителен, адски мърляв и захабен в случая на комбито, кожата напукана при седана, и при двете някой хамалин е опитал да вади навитата така, че е изпонадрал централния панел и т.н. Като за 12к поне за мен е неприемливо, най-големите дараци за по 6к изглеждат по същия начин..

invinceble
14-08-2016, 15:25
Не визирах твоето изказване.
Наистина очаквам някой да предложи нещо....

alfa_romeo_forever
15-08-2016, 01:04
Не визирах твоето изказване.
Наистина очаквам някой да предложи нещо....


Колега , просто в БГ се вкарват кошери .. на които им се търсят пари после .. Аз следя тази тема всеки ден, както и всичките обяви в мобиле и карс и положението не е розово . Имаше 2 ТИ-ки що годе хубави за по 12-3 к но попиха водя накъде ..

http://www.cars.bg/c1740218 Тази е някаква нова .. но като гледам правописа в Допълнителна информация ... :big_whoops:

Хмм и тази е нова ..http://www.cars.bg/c1777349

digitalundgrd
15-08-2016, 09:44
http://www.cars.bg/c1777349

Не мисля, че е нова.... Не е ли онази, която първо беше от Враца, а после резко и се вдигна цената? Гледам, махнат е теглича и са коригирали леко цената надолу :)

ivopetrov_1982
15-08-2016, 09:47
http://www.cars.bg/c1777349

Не мисля, че е нова.... Не е ли онази, която първо беше от Враца, а после резко и се вдигна цената? Гледам, махнат е теглича и са коригирали леко цената надолу :)

хубавка е:yes:

digitalundgrd
15-08-2016, 09:48
Спор няма! Само още 2 бона надолу и ще стигнем първоначалната цена, на която беше обявена като стъпи в БГ :)

ivopetrov_1982
15-08-2016, 09:50
Спор няма! Само още 2 бона надолу и ще стигнем първоначалната цена, на която беше обявена като стъпи в БГ :)



е тогава ще и се намерят бая забележки :wierdo:

acho_
15-08-2016, 09:55
http://www.cars.bg/c1777349

Не мисля, че е нова.... Не е ли онази, която първо беше от Враца, а после резко и се вдигна цената? Гледам, махнат е теглича и са коригирали леко цената надолу :)

И капаците на огледалата липсват. Ама може и да не е тя :gruebel:

BOBI BooM
15-08-2016, 10:33
Здравейте на всички привърженици.
Търся да си купя първи автомобил тъй като те първа ставам шофьор и съм се спрял на точно тези алфи, но така като гледам в момента коментарите по колите който са обявени за продан хич не са добри. Също така никъде не мога да намеря информация за това как е 159 в поддръжката и какви проблеми прави като цяло.
До когото и да се допитам все чувам "Ти нормален ли си алфа не си взимай", но това не е 156, до колкото знам 156 имаха проблеми но 159 е съвсем друго.
На кратко, 159 как е в сервиза и струва ли си колата?

digitalundgrd
15-08-2016, 10:43
И капаците на огледалата липсват. Ама може и да не е тя :gruebel:

Мооже. Не бях забелязал огледалата :yes:

Значи във Враца много ги вкарват :) Това ще да е мястото, за който си търси TI-ка :naughty:

mirchozo
15-08-2016, 11:31
Здравейте на всички привърженици.
Търся да си купя първи автомобил тъй като те първа ставам шофьор и съм се спрял на точно тези алфи, но така като гледам в момента коментарите по колите който са обявени за продан хич не са добри. Също така никъде не мога да намеря информация за това как е 159 в поддръжката и какви проблеми прави като цяло.
До когото и да се допитам все чувам "Ти нормален ли си алфа не си взимай", но това не е 156, до колкото знам 156 имаха проблеми но 159 е съвсем друго.
На кратко, 159 как е в сервиза и струва ли си колата?


Като цяло колата е добра, в сервиза разходите са според екземпляра на който ще попаднеш. Ако случиш на читава ще минеш с обслужване, около 500-600лв за масла филтри, ремъци и ролки. Съединителя е скъп (около 6-800лв), маховика е много скъп (над 1000лв), носачите са около 400 долните, около 150 горните. Също трябва да си предвидиш и някой лев за премахване на детските болежки, затапване и премахване на егр, дпф и вихрови клапи евентуално и софтуерна намеса (500-800лв). Та така колега, предвиди си едни 2000лв да си имаш за да стане всичко както си трябва.
Както ще потвърдят колегите, 159 е по-добра кола от 156, по-комфортно вози, по-добро пътно поведение, по-добре обезшумена, по-добра визия, но за сметка на това е по-тежка, разхода е 1.5л+, 2пъти по-скъпа подръжка.
Успех с търсенето.

BOBI BooM
15-08-2016, 12:04
Като цяло колата е добра, в сервиза разходите са според екземпляра на който ще попаднеш. Ако случиш на читава ще минеш с обслужване, около 500-600лв за масла филтри, ремъци и ролки. Съединителя е скъп (около 6-800лв), маховика е много скъп (над 1000лв), носачите са около 400 долните, около 150 горните. Също трябва да си предвидиш и някой лев за премахване на детските болежки, затапване и премахване на егр, дпф и вихрови клапи евентуално и софтуерна намеса (500-800лв). Та така колега, предвиди си едни 2000лв да си имаш за да стане всичко както си трябва.
Както ще потвърдят колегите, 159 е по-добра кола от 156, по-комфортно вози, по-добро пътно поведение, по-добре обезшумена, по-добра визия, но за сметка на това е по-тежка, разхода е 1.5л+, 2пъти по-скъпа подръжка.
Успех с търсенето.
Благодаря ти за конкретния и точен отговор. Насочил съм се към автоматиците поне от там ги няма част от разходите, но така като гледам бюджета няма да ми позволи поне за начало да я стегна колата. Надявам се до октомври месец да излезе добра обява да си я взема, уникално красива кола!

acho_
15-08-2016, 12:18
Благодаря ти за конкретния и точен отговор. Насочил съм се към автоматиците поне от там ги няма част от разходите, но така като гледам бюджета няма да ми позволи поне за начало да я стегна колата. Надявам се до октомври месец да излезе добра обява да си я взема, уникално красива кола!
Там си има други разходи, задължително тест драйв по по маршрут, който позволява изреждане на всички предавки.

BOBI BooM
15-08-2016, 12:22
Там си има други разходи, задължително тест драйв по по маршрут, който позволява изреждане на всички предавки.

До колкото знам при автоматика е смяна на маслото му като цяло. А за какво да гледам при изреждането на предавките?

acho_
15-08-2016, 13:41
Ами наблюденията по мненията на колегите е присецване при смяна на предавките, или направо смяна с удар. Хубаво е да се провери от студено палене, за да се види дали има промяна в работата като се покара колата и загрее маслото на кутията. В сервиза, в който ходя са ми казвали, че си е сравнително кекава и не е рядко виждано "мозъка" ѝ да даде фира. Изтеглиш ли късата клечка излиза колкото съединител с маховик при 2.4, нещо такова,. Като добавиш и по-високия разход.. сам прецени :)

BOBI BooM
15-08-2016, 16:28
Ами наблюденията по мненията на колегите е присецване при смяна на предавките, или направо смяна с удар. Хубаво е да се провери от студено палене, за да се види дали има промяна в работата като се покара колата и загрее маслото на кутията. В сервиза, в който ходя са ми казвали, че си е сравнително кекава и не е рядко виждано "мозъка" ѝ да даде фира. Изтеглиш ли късата клечка излиза колкото съединител с маховик при 2.4, нещо такова,. Като добавиш и по-високия разход.. сам прецени :)

Благодаря ти за съвета, ще наблюдавам за тези проблеми. Нека да имам късмет да се падна на качествена кола!

alfa_romeo_forever
15-08-2016, 16:31
Мооже. Не бях забелязал огледалата :yes:

Значи във Враца много ги вкарват :) Това ще да е мястото, за който си търси TI-ка :naughty:



Това да не е тази дето беше с проблем и беше оправена .? Или май се бъркам :???:

Alex_26
15-08-2016, 17:31
Колега , просто в БГ се вкарват кошери .. на които им се търсят пари после .. Аз следя тази тема всеки ден, както и всичките обяви в мобиле и карс и положението не е розово . Имаше 2 ТИ-ки що годе хубави за по 12-3 к но попиха водя накъде ..

http://www.cars.bg/c1740218 Тази е някаква нова .. но като гледам правописа в Допълнителна информация ... :big_whoops:

Хмм и тази е нова ..http://www.cars.bg/c1777349
За 12к оная от Овча купел ще стане цвете. че и ще остане
Тия от Враца са австрийки или швейцарки, т.е. с ръжда отдолу

mirchozo
15-08-2016, 17:34
Уха 12к, ела да ти дам мойта за 10, бонус чисто нови зимни мишлен алпин и още други глезотии

invinceble
15-08-2016, 18:31
Уха 12к, ела да ти дам мойта за 10, бонус чисто нови зимни мишлен алпин и още други глезотии

Дай да видим :coolio:

vesko_iotov
15-08-2016, 18:45
Колата не е тази с повишената цена с 4 бона ,съвсем друга е

acho_
15-08-2016, 19:49
Това да не е тази дето беше с проблем и беше оправена .? Или май се бъркам :???:

Мне, онази беше с нави, разкъсано табло, разкъсана седалка, без автопилот и т.н.

alfa_romeo_forever
15-08-2016, 20:02
Мне, онази беше с нави, разкъсано табло, разкъсана седалка, без автопилот и т.н.


Mм .. значи се бъркам нещо .. гледам ги тука в БГ .. нищо не ми хваща окото и не ми покрива изискванията .. а в Чъжбина са ми многоо над бюджета дано изскочи нещо скоро ..

BOBI BooM
15-08-2016, 20:12
Mм .. значи се бъркам нещо .. гледам ги тука в БГ .. нищо не ми хваща окото и не ми покрива изискванията .. а в Чъжбина са ми многоо над бюджета дано изскочи нещо скоро ..
Чудно ми е защо извън БГ са толкова скъпи а тук толкова по евтини...
Това някой може ли да го разясни?

koolio
15-08-2016, 20:26
Чудно ми е защо извън БГ са толкова скъпи а тук толкова по евтини...
Това някой може ли да го разясни?

Защото тук се вкарват кенефи от най-долнопробните морги, които даже не се обявяват в интернет.

borkoi
15-08-2016, 21:02
Привет колеги някои има ли инфо за тази ?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11452868354038024&slink=f43tnr

не я видях в темата до сега

mirchozo
15-08-2016, 23:15
Дай да видим :coolio:

Аз на шега го казах, макар че за тия пари бих се замислил доста сериозно, особено след офертата ми за работа извън пределите на родината отпреди 3дни.

italfen
16-08-2016, 10:42
Защото тук се вкарват кенефи от най-долнопробните морги, които даже не се обявяват в интернет.

Вярно е до някъде, но изпадат хубави екземпляри все още. Просто когато някой отиде и купи 10,20 автомобила в пакет от Италия, цената им е съвсем друга от колкото да отидеш и да купиш само 1 автомобил.
Трябва доста търпение и търсене за да изпадне нещо хубаво, аз търсех 4 месеца Алфа и накрая не издържах и взех баварче с намерението, че като ми омръзне пак ще мога да го продам и да имам същите пари да си купя Алфа.
Тази от Враца наистина изглежда добре на снимки, но съм много предубеден за джамбазите от този регион.

Alex_26
16-08-2016, 11:16
Вярно е до някъде, но изпадат хубави екземпляри все още. Просто когато някой отиде и купи 10,20 автомобила в пакет от Италия, цената им е съвсем друга от колкото да отидеш и да купиш само 1 автомобил.
Трябва доста търпение и търсене за да изпадне нещо хубаво, аз търсех 4 месеца Алфа и накрая не издържах и взех баварче с намерението, че като ми омръзне пак ще мога да го продам и да имам същите пари да си купя Алфа.
Тази от Враца наистина изглежда добре на снимки, но съм много предубеден за джамбазите от този регион.

Точно описано, важи за Италия. За другаде не знам. Сега са отпуска всички до 28.08

alfa_romeo_forever
16-08-2016, 21:42
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=229500343&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.modelDescription=TI+&pageNumber=1

Ето това ми покрива супер изискванията за 59-ка ... ама .. :pokey:

m1lk4
16-08-2016, 21:59
https://www.autoscout24.com/classified-detail/detail-page/50eead30-8a9d-111f-e053-e350040a3d66

Какво мислите за тази? Приятел на баща ми другата седмица ще ходи да я гледа.. дано да се окаже читава и да приключи това безкрайно търсене....

NPP
17-08-2016, 00:54
Вчера ходих да видя тази: http://www.cars.bg/c1777349
Като цяло напоследък ме влече към 159 или Брера и реших да хвърля едно око на тази понеже ми беше на път.
Явно всички се бяха покрили от жегата, защото в автокъщата не видях никой и просто си отидох до колата която седеше отключена. Като цяло визуално изглежда сравнително добре, въпреки, че създава впечатление на пудрена отвън. Интериора ми се видя сравнително свеж за кола на толкова километри. Гумите са тотал щета и са до ограничителя, задните седалки са легнали и отзад има наредени комплект джанти мисля 16-ки, които явно вървят с колата. За около десете минути в които я гледах, не се появи никой. Не съм разбирач и нямам база за сравнение с други 159-ки, но колата е сравнително добре изглждаща и единственно малкият мотор ме отблъсква.

Alex_26
17-08-2016, 09:15
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=229500343&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.modelDescription=TI+&pageNumber=1

Ето това ми покрива супер изискванията за 59-ка ... ама .. :pokey:

Няма снимка отдолу как изглежда, няма тюф, смятай. А и Северна Герания

---------- Post added at 09:15 ---------- Previous post was at 09:10 ----------


Вчера ходих да видя тази: http://www.cars.bg/c1777349
Като цяло напоследък ме влече към 159 или Брера и реших да хвърля едно око на тази понеже ми беше на път.
Явно всички се бяха покрили от жегата, защото в автокъщата не видях никой и просто си отидох до колата която седеше отключена. Като цяло визуално изглежда сравнително добре, въпреки, че създава впечатление на пудрена отвън. Интериора ми се видя сравнително свеж за кола на толкова километри. Гумите са тотал щета и са до ограничителя, задните седалки са легнали и отзад има наредени комплект джанти мисля 16-ки, които явно вървят с колата. За около десете минути в които я гледах, не се появи никой. Не съм разбирач и нямам база за сравнение с други 159-ки, но колата е сравнително добре изглждаща и единственно малкият мотор ме отблъсква.

За тези пари онази от по=горе, дето я продават за 7000лв. ще я направиш цвете. Освен това тя е италиянка и не е ръждясала отдолу. А е и 2.4 двигател

AlfaMan
18-08-2016, 12:21
https://www.autoscout24.com/classified-detail/detail-page/50eead30-8a9d-111f-e053-e350040a3d66

Какво мислите за тази? Приятел на баща ми другата седмица ще ходи да я гледа.. дано да се окаже читава и да приключи това безкрайно търсене....
Да я огледа хубаво отдолу (ако може де), че те там започват да гният заради химията по австрийските пътища. Обикновено хората по тези географски ширини си ги пазят и поддържат колите (ако я е карал австриец). Иначе изглежда добре (ама то на снимки всички изглеждат така) и дано да имаш този път късмет. Иначе мотора е идеалния вариант и с един чип става тъкмо добре за това тежко купе, като същевременно не е чак толкава жаден за нафта, като 2,4-та.

ivopetrov_1982
21-08-2016, 09:13
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=229500343&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.modelDescription=TI+&pageNumber=1

Ето това ми покрива супер изискванията за 59-ка ... ама .. :pokey:

Малеееее като я гледам пак се навивам за алфичка:big_love::drunk:

alfa_romeo_forever
21-08-2016, 10:19
Малеееее като я гледам пак се навивам за алфичка:big_love::drunk:

Тази точно е най-стойкарската 59-ка коята аз съм виждал .. иникална ее :drinking: :drunk:

Eskalero
22-08-2016, 02:44
Интересна тема. Видяхте ли каква 159 TI дойде от Враца в София миналата седмица за 10000 лева ? Австрийка,малко ръждива,на малко повече километри,ама има някакъв вид.

digitalundgrd
23-08-2016, 13:04
Защо си промени мнението? Доста "пикантерии" затри относно въпросната Ti-ка

DiStefano
23-08-2016, 13:58
Защо си промени мнението? Доста "пикантерии" затри относно въпросната Ti-ка

Хах .. и аз това се зачудих !
Малко се беше поизхвърлил ..

Yavor
23-08-2016, 15:07
Хах .. и аз това се зачудих !
Малко се беше поизхвърлил ..

И аз чаках да видя развитие по темата, а той даде заден ход :pokey:

acho_
23-08-2016, 15:41
Охо някаква мафия за внос на Ти-ки милионници се заражда. Колегата се огъна под натиска :no: Бтв по състоянието на интериора никога не бих предположил, че е на 370к :pokey: После материалите били боклуци, по-скоро липса на поддръжка/шафьор мърляч, нищо лично към никой :)

koolio
23-08-2016, 21:32
Мисля, че за всеки, който има представа от коли му е ясно, че няма как кола на 100 или 200 000 км да е пълен дроб откъм салон. Преди много време имах 155-ца, купих я на 260 000 км, продадох я на 320 000. Плюшеният салон беше със съвсем леки следи от употреба, воланът беше като нов. Когато тръгнах да я сменям и някой джамбазин ме убеждаваше, как неговият барутник е на 150 000 км, го виках да погледне как изглежда Алфа Ромео на 300 000 км.

Та за ТиАйка-та, няма лошо, че е на 370 х км, може и още толкова да изкара, ама не е хубаво да ни правят на маймуни. Макар че трябва да е ясно, че за тази цена е жив късмет ако причината е само върнатият километраж.

AlfaMan
23-08-2016, 21:58
Ако го кара 130 килограмов човек, още на 150k шофьорската седалка ще е тоталка.

DerMeister
23-08-2016, 22:12
няма как кола на 100 или 200 000 км да е пълен дроб откъм салон
Глупости. Зависи от експлоатацията, салона и шофьора. Същото важи и за състоянието на колата като цяло. Едно е 200k по магистрали, друго е същите километри в София...

koolio
23-08-2016, 22:53
Аха. И как пък колите с най-дебелите шофьори се оказват по нашенските автокъщи? :picnic:

vesko_aleksandrov
24-08-2016, 11:44
Здравейте отново колеги,

Общо взето се отказах от вариант Седан и започнах да гледам и комбита. Разгледах мненията доста назад, но обявите вече са изтекли/сменени и не ми носеше много информация..

Бихте ли споделили впечатления относно тези обяви:
http://www.mobile.bg/11460478569826299 София
http://www.mobile.bg/11469711748481955 Враца
http://www.mobile.bg/11455466494043806 Севлиево

Тази от София имам спомен, че съм чел нещо лошо за нея, а тази от Враца мога да пътувам през уикенда, Севлиево също.

От към критерии за търсене- най-основните са 159 и автоматик :-) От всичкото четене тук и по чужди форуми съм останал с впечатлението, че 2.4 е по-добър вариант спрямо 1.9 за дизел, затова съм се насочил към него повече (не съм пробвал 1.9, но всички казват, че е мудна).

Ако знаете и някоя друга кола, предложете моля.

AlfaMan
24-08-2016, 14:16
Първата и последната са стари обяви - от около половин година и повече. Първата съм я гледал и изобщо не си струват парите. Джамбазинът се е постарал да направи снимките така, че да изглежда много добре на тях, но колата е леш. На последната, предполагам и с просто око си забелязал, че интериора е много амортизирал. Видиш ли снимки, които са крайно недостатъчни и се опитват да прикриват разни работи, както и дефицит на пояснения, просто бягай далеч от такива обяви. А със сигурност ще ти бъде казано, че колата е перфектна и без забележки, само и само да отидеш да я видиш, пък белким клъвнеш.

Vladislav96
24-08-2016, 15:38
Ще се наиграеш с 2.4 колега, иди пробвай някоя 1.9 150 и прецени за себе си дали те удовлетворява от към динамика.

m1lk4
26-08-2016, 12:40
Тези 159-ки... направо с тях ставам и с тях лягам... Всеки ми казва - махни ги тес алфи, тези италиански коли. Мои приятели..Приятели на баща ми които 20 години се занимават с коли го отказват. Да съм си бил вземел хубава кола - мерцедес или бмв.. .. Не мога - вируса алфа ме е хванал и за мен не съществува друга марка автомобил.. Вече почнах да се отчайвам. Навън - Германия, Австрия, Белгия има много хубави ( поне на снимки ) но нямаме свободното време с баща ми да ходим да ги гледаме. Звъняхме на тази от Пловдив където е внос от Сан Марино. Човека каза, че всичко било сменено, навъртял 10-15 хил км за 1 година и решил да я продава. Баща ми го пита защо - щял да купува апартамент. Пита го за пребоядисвано и ударено дали имала - Цялата била пребоядисвана защото била надрана когато я взимал. Имала само един ключ. Не й знам историята но четох, че била проблемна с документите и някви такива работи. Като цяло отпада като вариант, но ми е много по-удобно да взема нещо от тук. 159 TI - кола мечта..

maxaaa9
26-08-2016, 13:01
Тези 159-ки... направо с тях ставам и с тях лягам... Всеки ми казва - махни ги тес алфи, тези италиански коли. Мои приятели..Приятели на баща ми които 20 години се занимават с коли го отказват. Да съм си бил вземел хубава кола - мерцедес или бмв.. .. Не мога - вируса алфа ме е хванал и за мен не съществува друга марка автомобил.. Вече почнах да се отчайвам. Навън - Германия, Австрия, Белгия има много хубави ( поне на снимки ) но нямаме свободното време с баща ми да ходим да ги гледаме. Звъняхме на тази от Пловдив където е внос от Сан Марино. Човека каза, че всичко било сменено, навъртял 10-15 хил км за 1 година и решил да я продава. Баща ми го пита защо - щял да купува апартамент. Пита го за пребоядисвано и ударено дали имала - Цялата била пребоядисвана защото била надрана когато я взимал. Имала само един ключ. Не й знам историята но четох, че била проблемна с документите и някви такива работи. Като цяло отпада като вариант, но ми е много по-удобно да взема нещо от тук. 159 TI - кола мечта..

И аз бях така и си взех с проблем да си я правя. Сега си карам 159 2.4 Ti и всички зяпат като мина. За 3 месеца не съм правил нищо ,че и разхода ми е доволен :picnic:

Alfaro76
26-08-2016, 14:00
Тези 159-ки... направо с тях ставам и с тях лягам... Всеки ми казва - махни ги тес алфи, тези италиански коли. Мои приятели..Приятели на баща ми които 20 години се занимават с коли го отказват. Да съм си бил вземел хубава кола - мерцедес или бмв.. .. Не мога - вируса алфа ме е хванал и за мен не съществува друга марка автомобил.. Вече почнах да се отчайвам. Навън - Германия, Австрия, Белгия има много хубави ( поне на снимки ) но нямаме свободното време с баща ми да ходим да ги гледаме. Звъняхме на тази от Пловдив където е внос от Сан Марино. Човека каза, че всичко било сменено, навъртял 10-15 хил км за 1 година и решил да я продава. Баща ми го пита защо - щял да купува апартамент. Пита го за пребоядисвано и ударено дали имала - Цялата била пребоядисвана защото била надрана когато я взимал. Имала само един ключ. Не й знам историята но четох, че била проблемна с документите и някви такива работи. Като цяло отпада като вариант, но ми е много по-удобно да взема нещо от тук. 159 TI - кола мечта..

Аз чета редовно, и рядко се обаждам, но сега не издържам...
Ако не си вземеш колата, която ти е на сърце, значи ще сбъркаш. Това е като да си избереш жена, която хората харесват, а не ти. Защо!? Зависим си от хорското мнение, или те е страх от бъдещи разходи по колата! Не разбирам? Харесваш кола, сядаш, усещаш я твоя и я грабваш веднага. Няма кой да ти каже колко пари да дадеш за колата, или пък колко ще дадеш след като я вземеш. Пример: Аз моята 166-ца 136hp я взех преди 5 години за 4.400лв, което беше супер висока цена за колата, която харесах, защото тогава можеше за тази сума да си взема с повече екстри като мотор, кожа, пилот, чейнджър и другите дъра-бъра неща. Казах НЕ, това е моята кола и я взех, от тогава НИЩО не съм сменял и правил освен масла филтри и предница.
Пожелавам ти успешен и разумен избор.
P.S.
Живей, сега си жив...

Eskalero
26-08-2016, 17:34
Радвам се че ви събудих малко колеги,вижте как се активизирахте.
Наистина бях малко груб и за това редактирах мнението си,но в крайна сметка е истинско детективско безумие това което виждам че се случва когато някой реши да си купува кола. Почва се истинско разследване по случая. VIN,проверки всякакви,някой нещо знае ли,някой нещо чул ли е,някой някъде видя ли е колата,ама в Швейцария ли е,или в Парагвай,ма сириец ли я е карал,или чистокръвен немец и още и още и накрая на човечеца дето е стиснал едни парички за най-хубавата и най-евтината кола,му се е.... мамата.
Та си мисля,че е хубаво човек малко да си чуе и сърчицето,особено когато си купува ALFA ROMEO, а не цялото безсъзнателно форумно пространство на света,в което си позволяват да пишат и автомобилни лаици като мен. Няма автомобил,особено втора ръка,за който да не се налага да се похарчат още малко пари,за това не си ги давайте всичките,оставете си и малко за подръжка и в крайна сметка си купувайте това което ви е на сърцето.
Поздрави на всички и до скоро.

Alfaro76
26-08-2016, 18:12
ама в Швейцария ли е,или в Парагвай,ма сириец ли я е карал,или чистокръвен немец

:tooth:

koolio
26-08-2016, 21:08
Радвам се че ви събудих малко колеги,вижте как се активизирахте.
Наистина бях малко груб и за това редактирах мнението си,но в крайна сметка е истинско детективско безумие това което виждам че се случва когато някой реши да си купува кола. Почва се истинско разследване по случая. VIN,проверки всякакви,някой нещо знае ли,някой нещо чул ли е,някой някъде видя ли е колата,ама в Швейцария ли е,или в Парагвай,ма сириец ли я е карал,или чистокръвен немец и още и още и накрая на човечеца дето е стиснал едни парички за най-хубавата и най-евтината кола,му се е.... мамата.
Та си мисля,че е хубаво човек малко да си чуе и сърчицето,особено когато си купува ALFA ROMEO, а не цялото безсъзнателно форумно пространство на света,в което си позволяват да пишат и автомобилни лаици като мен. Няма автомобил,особено втора ръка,за който да не се налага да се похарчат още малко пари,за това не си ги давайте всичките,оставете си и малко за подръжка и в крайна сметка си купувайте това което ви е на сърцето.
Поздрави на всички и до скоро.

Глей сега,
със сърце се избира марката и модела,
ама конкретният екземпляр се избира с главата.
Иначе после се плаче. И сърцето се разбива. ;)

svetlin pilev
26-08-2016, 23:21
Аз предлагам тази тема да се преименува на "Съвет за НЕпокупка на Алфа 159".Ето какво разбрах от нея досега:
-тези дето се продават в БГ са пълен леш милионници;
-тези от Германия и Австрия ръждата се "чува" как ги гризе;
-италианците не сменят масло и въобще не ходят в сервиз;
-"швейцарките" са безумно скъпи;
-няма читави майстори (с малки изключения);
-имат куп фабрични (детски) проблеми;
-харчат много,чупят се на поразия,частите са им скъпи и т.н. и т.н.
Е как някой не карал Алфа досега ще си купи такава кола!
Значи ние със 159-ките сме бунаци,мазохисти и нямаме грам мозък в главата!
Или пък,ако имаме читави екземпляри (о'чудеса), откъде по дяволите сме ги взели?
А,забравих и,че сме си взели Алфи,щото нямаме пари за БМВ!
Колега,ВО,ама хич ли не ти е минавало през ума,че в тоя форум има хора,дето могат да си купят няколко F11 веднага в кеш?

alfa_romeo_forever
26-08-2016, 23:53
Аз предлагам тази тема да се преименува на "Съвет за НЕпокупка на Алфа 159".Ето какво разбрах от нея досега:
-тези дето се продават в БГ са пълен леш милионници;
-тези от Германия и Австрия ръждата се "чува" как ги гризе;
-италианците не сменят масло и въобще не ходят в сервиз;
-"швейцарките" са безумно скъпи;
-няма читави майстори (с малки изключения);
-имат куп фабрични (детски) проблеми;
-харчат много,чупят се на поразия,частите са им скъпи и т.н. и т.н.
Е как някой не карал Алфа досега ще си купи такава кола!
Значи ние със 159-ките сме бунаци,мазохисти и нямаме грам мозък в главата!
Или пък,ако имаме читави екземпляри (о'чудеса), откъде по дяволите сме ги взели?
А,забравих и,че сме си взели Алфи,щото нямаме пари за БМВ!
Колега,ВО,ама хич ли не ти е минавало през ума,че в тоя форум има хора,дето могат да си купят няколко F11 веднага в кеш?


Еха .. доста добре си разбрал темата значи :drunk::drunk:

ПС : F11 ? или си имал в предвид F12 berlinetta ?

svetlin pilev
27-08-2016, 00:19
За БМВ иде реч,колега!

vovata
27-08-2016, 07:57
Миналия месец в КАТ Перник едно момче регистрираше 159 SW Q4, 2007 г. колата беше страхотно изглеждаща ! Заговорихме се и той ми каза, че за първи път си купува Алфа ! Видял е в автокъщата, харесала му и я купил. ( 14600 лв )
Извода го оставям на вас 😉

alfa_romeo_forever
27-08-2016, 10:43
Миналия месец в КАТ Перник едно момче регистрираше 159 SW Q4, 2007 г. колата беше страхотно изглеждаща ! Заговорихме се и той ми каза, че за първи път си купува Алфа ! Видял е в автокъщата, харесала му и я купил. ( 14600 лв )
Извода го оставям на вас ��

Засичали сме се с него и сме се дърпали ( аз с ауди А4 комбрка 2.5 155 с мап и двама вътре той нз ) Аудито е 170 коня и вървяхме на равно .

D.Dimitrov
27-08-2016, 10:44
И аз до скоро не бях карал алфа, но при вида на 159та си казах това ще е моята колата.Прочетох сумати теми доста безмислени постове написах , но отидох видях колата ,взех я и изобщо не съжалявам за покупката , да вложих още пари и ще влагам ,не е перфектния автомобил , но просто за мен това е колата.Преди да я взема от 10 човека 9 ми казаха че алфите са бараки и тнт, определено се плюе на воля по марката....

AlfaMan
27-08-2016, 12:14
Ще се наиграеш с 2.4 колега, иди пробвай някоя 1.9 150 и прецени за себе си дали те удовлетворява от към динамика.
Абе то с наиграването е много относително. Ако човека иска да върви колата, без да му пука за разход, 2.4 е правилния мотор. Иначе динамиката на 1,9 (стокова) е много зле, особено ако се качваш на нея след 2,4 - както е моя случай. С чипа до някъде нещата се пооправят, но с лекуването на "детските болести" (махането на вихровите клапи), става много тегава в ниските. Сега може всички 1,9 jtd да са така, просто досега съм карал само 2,4 и това ми е първото 1,9. Аз лично сега съжалявам, че махнах клапите, защото имах възможност да взема нов колектор буквално за без пари (пластмасовия), при който значително нещата са подобрени, ама изглупих.

vernibgs
27-08-2016, 12:57
Аз съм с 2.4 и не се чувствам наигран в никакъв случай ... подръжката не е с фрапираща разлика,че да обеднея или забогатея в срсвнение с 1.9jtdm. А относно разхода си гори нормално за 240к.с. мотор (с чип е)....но за мен 5 цилиндровия мотор е за предпочитане пред 4-ката...всеки сам си решава все пак :D

koolio
27-08-2016, 15:13
Единственият проблем е, че с разхода на 2.4 ще караш нещо трилитрово. И ако вървежът ти е приоритет, ще преглътнеш, че не е толкова красиво и удобно.

vesko_aleksandrov
29-08-2016, 11:08
Ходих да гледам "врачанската"- първо човека каза, че само обявата в cars е негова, тази в мобиле не знае каква е :shocking: .... Тръгвам от София в събота сутрин, за да отида там- "врачанката" се оказа, че не е във Враца, а в село Бутан...
Колата беше тотална щайга- снимките нямат нищо общо с реалността, сигурно са от преди година, когато са я купували.
Вътре беше много зле- воланът беше разбридан на места, централната конзола беше надрана и пукната на места, все едно са гасени цигари по нея.
Отзад, където е писал, че има дребно одраскано на сензора за парктроника- нямам идея как го е направил това, но прилича като куршум да е излязъл оттам и то навън. Гумите бяха абсолютно гладки, с паяжини навсякъде- между гумите и калниците, отпред решетката и т.н. Предната броня беше спукана на много места, откачена и от двете страни и се крепеше на магия. Имаше и нещо катастрофално нередно с предното окачване и от двете страни- на равно беше забила нос в земята и се влачеше..
Не пожелах да я запаля..
Човекът, с когото говорих, го нямаше там, беше баща му. Посрещна ме с "много е зла тая алфа, той синът ми каза, че ще ти свали от цената, не знам дали ти е казал"..
После разбрах от колеги на баща ми, че този е много "известен" бутански мизерник и изобщо е нямало смисъл да бия път до там..

alfa racer GTA
29-08-2016, 11:31
Стига сте писали глупости.

Разходът е отличен за такъв автомобил с 2.4 двигател.

За 450 -460 км на отиване към морето Пазарджик -Албена ми е дала среден разход 7.6 литра на сто с обикновен дизел на Круиз+ BDC добавка.Първите 50км разстояние на отиване 100-120 км скорост, следващите около 220 км след като се съмна на круиз контрол 140 км в час до Бургас ми даде 7.9 среден разход, а до Албена през Обзорския проход ми смъкна на 7.6 литра на сто.

На връщане засечено от бензиностаниция на Лукоил 10-20 км след Варна посока Бургас ми даде до Пазарджик на Трип B 6.3 литра като от Бургас до отбивката за Пазарджик съм карал на Круиз контрол със 115 км в час.

Купете си.

Покарайте.

Пишете.

Ако бях карал с 90-100 сигурно и на 6.0 литра щях да я смъкна, но нямах нерви най-вече заради тировете, които се движат с тази скорост и ограничават видимостта, а това го мразя най-много, да имам камион или бус пред мен и да не виждам светлините на другите пред него и изобщо и по тъмно и по светло да не виждам какво се случва пред мен, защото някой камион ограничава видимостта.

На места дори изпреварвах с 140 до 160 км, но на Бургас вече при включване в магистралата беше тъмно, а такива скорости които да поддържам постоянно на круиз контрол по тъмно не ми се струват разумни.Затова само натисках предала на газта до задминаваме, след това оставях круиз контрола.

vernibgs
29-08-2016, 12:32
Съгласен с теб и с изказването ти "Покарайте. Пишете."Аз от моята 2.4-ка съм страшно доволен

BO
29-08-2016, 13:54
Разходът е отличен за такъв автомобил с 2.4 двигател.

Това за теб ако е отличен разход, спрямо описанието, което си дал... :respect:

AlfaMan
29-08-2016, 15:34
Стига сте писали глупости.

Разходът е отличен за такъв автомобил с 2.4 двигател.


Не съм много съгласен с това твое твърдение. Имам много преки наблюдения от едно E90 330d автомат (фейслифт) и разхода му е 1:1 като бившата ми 2.4, а повярвай, доста повече върви това "животно". Точно на 2,4, най-слабото място е разхода (иначе всичко останало и е ОК), но както казват хората -"кеф цена няма".

Yavor
29-08-2016, 16:44
Айде, стига сте се дръгнали за разхода на 2,4 - че гори, гори, голям праз...
Който не му харесва това да си търси варианти или да не посяга към 2,4.

Alfaro76
29-08-2016, 17:55
Айде, стига сте се дръгнали за разхода на 2,4 - че гори, гори, голям праз...
Който не му харесва това да си търси варианти или да не посяга към 2,4.

:tooth:

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

Тва да си купиш кола за 10 - 15 000лв и да гледаш дали гори 10 или 12 направо си е гадничко да ти кажа...

BO
29-08-2016, 18:02
:tooth:

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

Тва да си купиш кола за 10 - 15 000лв и да гледаш дали гори 10 или 12 направо си е гадничко да ти кажа...
Също толкова гадничко, колкото като разбереш, че ти харчи колкото V8 дизел монтиран в някоя 7-ца или А8-ца.:devil:

Alfaro76
29-08-2016, 18:10
Също толкова гадничко, колкото като разбереш, че ти харчи колкото V8 дизел монтиран в някоя 7-ца или А8-ца.:devil:

е те тия са за бедните гъзари, дето търсят коли, които да не горят, ама много да вървят, и да не се чупят, че то пари тогава от къде...

vovata
29-08-2016, 20:51
Айде айде да не говорим за горене и литражи !
Защото до мен на бензиностанцията спира А8 излиза накипрена мацка и казва: дизел за 10 лв 😵
2. Спира МБ Г500 : може ли за 8 лв гас 😱
Знам че са икономични големите мотори на другите марки а ма чак пък толкова !

don_pepone
29-08-2016, 22:15
Явката е прав, кво драката едно и също... Гори си малко повечко колата и това е.
Аз моят бензинояд съм го свалял на 8л/100бензин когато беше само на бенз при сходно на описаното от алфа рейцъра каране , ама си трябват мноо здрави нерви за това.
В момента си ми гори в пари 8-8.5лв газ при каране 110-120 извънградски и 130-140 магистрала, колата е 2.8V6 250 коня бензинка.
За мен икономичен дизел е относително понятие, което зависи от стилът на каране. Карам служебни берлнго 1.6 110кс 2012г дизел- при каране 110 дава 4-4,5на 100 нафта, ама при каране 160 магистрала дава 9/100, докато големия мотор е обратното , при кротко нее супер икономия , но голямата скороат не му е проблем...
В подкрепа на Бмв(макар и да не харесвам много) 740д 3.0 би турбо 313коня при каране 160 магистрала дава 6 нафта разход , при каране 200 дава 8.4, колата е 2100кг тежка

mirchozo
29-08-2016, 22:45
Е ся ко станА, тие дето имаме 2.4 ни е през оная работа колко харчи, а тия дет нямат или имат 1.9 ни обясняват кое, как и що ? Ми ше харчи, бал съм го, ама варви и кефи, няколко пъти го вадя извънграда, това 110-120 е почти непоносимо, колата ти казва "айде настъпиме ме бе"...
Само с кат незнам как шесе разбЕрем, ше крия номерата май :)

borkoi
29-08-2016, 23:04
Последните постове ми станаха много интересни относно разхода на 2,4.
Аз от две години карам Либра 2,4 - 150 коня и при 110 ми дава разход 5,6 даже може и по малко , а при 220 - 7,8 и то при по-дълго каране по магистрала. Отдавна се оглеждам за 159 спортвагон ама нищо което да ми хареса за сега няма. Та толкова ли е различен 2,4 на алфата че е по-висок разхода от ланчата.

digitalundgrd
29-08-2016, 23:24
Този сегашния ти мотор 2.4 10в - 150 коня се слага и в алфа 156, 166, но няма нищо общо с "новия" 2.4 20в - 200/210 коня, който е в Алфа 159/Брера.

koolio
30-08-2016, 00:04
След 2 различни коли с тази кубатура, една от които Алфа ... еми, тия цифри, които съобщавате ... просто не си заслужава този двигател.

italfen
30-08-2016, 00:19
Спора тръгна заради тази реплика


Разходът е отличен за такъв автомобил с 2.4 двигател
"За такъв автомобил" го разбирам, като за автомобил от сегмента на 159 с идентична мощност и кубатура. При положение, че при конкурентните производители има подобни автомобили дори с по-добри динамични характеристики и аз не бих се съгласил с твърдението по-горе.
Вие го обърнахте на тва кой си прави сметката и кой не...

Scrapera
30-08-2016, 00:54
166 с 2.4 JTDM гори на магистралата 6.5 с каране в диапазон 140-170, за момент и повече. София-Първомай(отбивка на АМ).

Какво постижение за вас е 7.6 с каране до 140?

А ето и максимално икономичен тест-драйв на 159 1.8 по абсолютно същият маршрут, през целият път 115-120 на темпомат, без тунела.

Yavor
30-08-2016, 09:59
След 2 различни коли с тази кубатура, една от които Алфа ... еми, тия цифри, които съобщавате ... просто не си заслужава този двигател.

Ама продължаваш да драпаш за 159 нали?
Що не си караш Волвото?
:spiteful::spiteful::spiteful:

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:53 ----------


166 с 2.4 JTDM гори на магистралата 6.5 с каране в диапазон 140-170, за момент и повече. София-Първомай(отбивка на АМ).

Какво постижение за вас е 7.6 с каране до 140?

А ето и максимално икономичен тест-драйв на 159 1.8 по абсолютно същият маршрут, през целият път 115-120 на темпомат, без тунела.

Айде бе, 156 със 115 коньовия мотор ми даваше по висок магистрален разход при поддържане на 150-160...

Не знам как изчислявате скоростта с която сте карали по магистрала. Човек остава с впечатлението че едва ли не летите, а то всъщност карате като баби със 100-120 макс, вдигате два пъти при изпреварване до 160-170 и после у форумо - "каране 130-170", дрън, дрънн...
Я дайте средната скорост да видим?
Щото аз като ходя до София чисто магистралната ми средна скорост е 130+ км/ч, което означава че поддържам 150 на темпомат, на моменти до 180 при изпреварване, а на моменти се пада до 80-90 заради тъпунгери по пътя... А карай така със шлепа и да видя колко ще ти е разхода... 8,5 най вероятно, колкото и на 159ката.

И най общо казано - вече установих колко съм прост аз лично... Вместо да си правя криви сметките и да живея в сладка замозаблуда, съм седнал да ви казвам реално цифрите... Пу, да си бях казвал това, което ми се иска, вместо това, което е реално...
И не знам защо само моите коли горят много бе - нафремето и Фиата ми гореше много, и 156цата ми гореше много, сега и 159ката ми гори много... Най икономичната кола, която съм карал е на жената служебната А3-ка, 110 магарета, 1,6 дизел - оня ден - средна скорост 125 магистрално ( т.е. каране 140-150) - 5,4/100... туйто.

BO
30-08-2016, 10:33
София (квартал, не табелка) - Стара Загора (квартал, не табелка):

http://www.fiatforum.bg/attachment.php?attachmentid=14260&d=1210801522

Към днешна дата не бих го повторил това каране, но ако беше 159-ка, то щеше да са доооста литрите отгоре.

Alfaro76
30-08-2016, 10:34
Също толкова важно е при свалянето на разхода е и да не се пуска климатика, за да се спести 1л = 2лв /100км
нищо, че ще пристигнеш вир вода, важното е да те видят, че се возиш в красива кола :spiteful:

Alfaro76
30-08-2016, 10:44
Как да си купя 159 2.4 щом ще е по-разходна от 166 2.4
При следния маршрут колко ли ще ми даде :calc:

italfen
30-08-2016, 10:55
530д ръчна кутия 193hp
София - Бургас
средна скорост 132km/h
среден разход 6,5/100

Затова мисля, че 2,4 не е толкова икономичен мотор, ако го сравняваме с другите.
Но го предпочитам пред 1.9 с две ръце!

Alfaro76
30-08-2016, 11:03
Да бе братя, ама истинските Алфисти не искат бмв, а Алфа...
Вече збаравихте в кой форум пишете...стига сте коментирали разхода, обърнахте се с/у Алфата като цяло...само мрън мрън, ами не си купувайте тъпата Алфа само защото е красива, има и други красиви коли, с които да се избиват комплекси ебати.

italfen
30-08-2016, 11:39
Да бе братя, ама истинските Алфисти не искат бмв, а Алфа...
Вече збаравихте в кой форум пишете...стига сте коментирали разхода, обърнахте се с/у Алфата като цяло...само мрън мрън, ами не си купувайте тъпата Алфа само защото е красива, има и други красиви коли, с които да се избиват комплекси ебати.
Аййй честно ли? Значи който има Алфа е истински Алфист, а който няма е пишман Алфист така ли?
Кво пречи да сравняваме разхдода между различните двигатели на 159 с конкурентите и? За мен пък по-красиви коли от Алфите няма, а не можах да разбера какво имаш предвид под други коли с които да избиваме комплекси?! Май излиза, че мрънкащият си ти...

И да не съм оффтопик:
http://www.mobile.bg/11468958745922292

Alfaro76
30-08-2016, 12:01
Не знам какво точно значи истински и фалшив Алфист!? Този, който харесва марката, е готов да плаща каквото се наложи, за да се вози в колата, която харасва той, а не другите, независимо дали тя иска повече от някой други марки или модели. И да, сравнявайте, ама не налагайте, всеки има право на избор. А по въпроса аз дали харесвам Алфа и какво ми коства да я карам и поддържам...знам ли...виж какво съм карал цял живот...И не си разбрал май аз за какво мрънкам... ако исках ефтина кола, щях да си взема абмв...и познай следващата ми кола кой модел ще бъде?

italfen
30-08-2016, 12:51
Този който харесва марката, може да иска да кара кола със задно или след 7 Алфи да иска нещо различно, може пък и да прави по 30000км на година и да му е писнало да прай окачване есен и зима. Всеки си има гледна точка, мен не ме интересува каква щеше да е следващата ти, ако тази в момента те кефи. Никой не виждам да си налага мнението, когато е придружено с доказателства.

Alfaro76
30-08-2016, 13:53
Този който харесва марката, може да иска да кара кола със задно или след 7 Алфи да иска нещо различно, може пък и да прави по 30000км на година и да му е писнало да прай окачване есен и зима. Всеки си има гледна точка, мен не ме интересува каква щеше да е следващата ти, ако тази в момента те кефи. Никой не виждам да си налага мнението, когато е придружено с доказателства.

Да така е, прави си, ивинявай.

don_pepone
30-08-2016, 14:57
Баси спора дет се заформи пак.... аз пък мога да кажа ,че тука в тоя раздел не сте алфисти щото карате чисти фиати и също мога да кажа ,че истинските алфи отдаван ги няма ;) и кво ся не сте алфисти ли ХАхахха... а да и аз сигурно трябва да съм супер алфист щото имах истинско Арезе тъй ли....
Всеки кара квото иска и изразява каквото мнение иска това е :) не виждам зощо трябва човек да е Антиалфист за да изкаже реално мнение и недостатъци на даден модел или марка, какво ако само цветя и рози сипем ще харчат по-малко ли или окачването няма се чупи,ами Не, но като те кефи колата взимаш и караш и това е.

Явка евала за честността за разхода, пшонеже е наистина дразнещо как някой хора малко пресилват нещата с изказвания как карат кат шампиони а им гори 5-6 нафта...
Аз лично съм си докарвал бензинояда до 25 градско с старание :spiteful: но го свалям и на 15 и тн и тн ама някой хора ги е страх или срам да си признаят..

borkoi
30-08-2016, 17:02
Темата е най-добре поне според мен да си остане за взаимопомощ при търсенето и покупката на 159.
А на мен само дами падне 159 sportwagon каквато искам и се мятам . Не, че Либрата не е супер ама 159 си е 159
С една дума кефа цена няма :))

koolio
30-08-2016, 22:10
Ама продължаваш да драпаш за 159 нали?
Що не си караш Волвото?
:spiteful::spiteful::spiteful:

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:53 ----------



Айде бе, 156 със 115 коньовия мотор ми даваше по висок магистрален разход при поддържане на 150-160...

Не знам как изчислявате скоростта с която сте карали по магистрала. Човек остава с впечатлението че едва ли не летите, а то всъщност карате като баби със 100-120 макс, вдигате два пъти при изпреварване до 160-170 и после у форумо - "каране 130-170", дрън, дрънн...
Я дайте средната скорост да видим?
Щото аз като ходя до София чисто магистралната ми средна скорост е 130+ км/ч, което означава че поддържам 150 на темпомат, на моменти до 180 при изпреварване, а на моменти се пада до 80-90 заради тъпунгери по пътя... А карай така със шлепа и да видя колко ще ти е разхода... 8,5 най вероятно, колкото и на 159ката.

И най общо казано - вече установих колко съм прост аз лично... Вместо да си правя криви сметките и да живея в сладка замозаблуда, съм седнал да ви казвам реално цифрите... Пу, да си бях казвал това, което ми се иска, вместо това, което е реално...
И не знам защо само моите коли горят много бе - нафремето и Фиата ми гореше много, и 156цата ми гореше много, сега и 159ката ми гори много... Най икономичната кола, която съм карал е на жената служебната А3-ка, 110 магарета, 1,6 дизел - оня ден - средна скорост 125 магистрално ( т.е. каране 140-150) - 5,4/100... туйто.
Драпам за 2.0 JTD. ;)

thecleaner
30-08-2016, 22:14
Драпам за 2.0 JTD. ;)

Ох котьоооо, пипируди, егр ги, и т.н. турбини мурбини, колянови валове, секс он дъ биич ;)

AlfaMan
31-08-2016, 00:18
Каква е драмата с вала на 2.0 JTDm, че вече за трети път чувам някакви намеци (но нищо конкретно) по този повод, а бая се замислям да я сменям моята с такава и да не се "хвана за черешата"?

m1lk4
31-08-2016, 00:52
http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=64&t=25020

:please::bash:

Кайо
31-08-2016, 01:36
Четири години тема за кола, която е спряна от производство преди пет години...:prescription:

Част от пишештите тка и не са стигнали и няма да стигнат до покупка на 159. :tequilla:

За мен лично нещата са елементарни, намираш "читаФ" екземпляр, купуваш, караш и ако не ти хареса продаваш, ама я има и дилемата кой ще я купи после.:bg:

159, 2,4 JTDM е прекрасен автомобил, разхода е приличен и зависи от начина ви на каране, повярвайте ми сега карам сутиен ц2 1,6 бенз и с моя начин на каране тая пича въшка, която по нищо не може да се мери със 159 харчи малко по-малко градско и повече извън граднско.:drunk:

don_pepone
31-08-2016, 07:10
Каква е драмата с вала на 2.0 JTDm, че вече за трети път чувам някакви намеци (но нищо конкретно) по този повод, а бая се замислям да я сменям моята с такава и да не се "хвана за черешата"?

Изтропват лагерите долу, има данни че се случва масово при Опел и да ти кажа честно като се разрових всяка 10-та инсигния с тоя мотор е проблемна и често се завъртат обяви за такива екземпляри.

DerMeister
31-08-2016, 10:15
Много е важно като си кибик да се изкажеш компетентно и да посочиш всички възможни кусури на колата... Все едно ще векува някой с нея или ще я кара до гроб. Някои хора просто изпитват удоволствие да "отварят" очите ни, защото сме прости, а те видиш ли са чували и гледали и знаят.

И какво, ако харчи 2л. отгоре? Разликата в цената колко време ще я избиваш? А всъщност пука ли ти, ако караш по 10к на година?
Просто се учудвам как всяко второ мнение не е, че тестовият автомобил на Autobild му сменяха двигателя.
Това автоматично значи, че купиш ли 159, сменяш двигател.

Чиста доза злобеене, прикрита зад твърдението, че просто си обсъждаме и даваме съвети. Не давате съвети, вкарвате излишен спам в темата.
Няма кола, за която да не се изпишат тонове потенциални проблеми и драми.

alfa racer GTA
31-08-2016, 12:15
Нямаше да отговарям, ама ДА СИ КАЖА:

-забравих да посоча, че на отиване към морето "засечката" беше по ТРИП А, защото ТРИП Б не го нулирах, а беше настроен да се нулира ръчно.При търгване ТРИП А показваше среден разход от 8.5 среден разход постигант в и извън града, но предимно В града.
На морето бъзиках ТРИП Б и го направих да показва разход от включване на двигателя до изключване и да го нулира при изключване.Та на отиване ако бях настроил ТРИП Б да показва от включване до изключване на двигателя и го бях засекъл, други щяха да са резултатите.Вместо това ТРИП бе показваше това което и ТРИП А- защото трябваше да се нулира ръчно.


Ай, стига сте писали за разхода, пишете по темата.

Аз така или иначе ще си джиткам със 159-ката колкото и да гори.Дори се бях засилил към бензинова, но в България изобщо нямаше, а чужбината ми беше далеко и още повече много рядко се намира това което искаш като екстри + селеспийд.


Пишете по темата, СТИГА СПАМ.Има отделна тема за разхода.

Сега гледам има една Бургаска, която много ми приличаше на една софийска -същите екстри и кожен салон като цвят.Не зная само дали на предния капак все още има замацано с женски лак за нокти обелено петно боя...

koolio
31-08-2016, 21:59
Ох котьоооо, пипируди, егр ги, и т.н. турбини мурбини, колянови валове, секс он дъ биич ;)

Аха. То и със 166-цата беше така. ;)

А ти отде аджеба знаеш за тоя модел, след като ... едва ли има и 5 броя в България? ;)

thecleaner
31-08-2016, 22:14
Аха. То и със 166-цата беше така. ;)

А ти отде аджеба знаеш за тоя модел, след като ... едва ли има и 5 броя в България? ;)

Е ти само мотор не си правил на 66цата ма ;) Инак чул съм аз, не знам нищо. Хейта си е така дума да става.

digitalundgrd
01-09-2016, 14:11
А ти отде аджеба знаеш за тоя модел, след като ... едва ли има и 5 броя в България? ;)

Тепърва ще има наиграни с тоз матор :

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1492918#post1492918

YNN
01-09-2016, 16:26
Колеги, дайте мнение за тази обява:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11469868445007124&slink=fd4b68

alfa racer GTA
01-09-2016, 17:22
Виждах я отдалече тези дни.Движи се.От време на време я виждам по улиците.

Отделен въпрос е защо светят в оранжево на километража две иконки, едната мисля е на ABS-a , другата не се сещам, но по принцип като се сложи ключа си прави проверка и всичко гасне.Остава само иконката на двигателя да свети в циферблата на оборотомера, до стартиране/запалване на двигателя.

Иконката която свети в червено в километража с удивителен в средата е на ръчната.Тя гасне като се свали ръчната.

Така е на моята, тя обаче е с ръчни скорости, докато тази от обявата е с автоматични.Може и при автоматичните тези иконки да си светят.

Другата възможност е снимката да е направена веднага след мушване на ключа и преди тези иконки да загаснат.

Добре е и да се тестват всички прозорци дали се вдигат и свалят, да няма развален механизъм на прозорците, че немалко такива има.Продават така, защото ги мързи да платят 60- 100лв за поправка или 120 лева за нов механизъм на прозореца.

================================================== =============

Иначе от снимки само воланът и салона изглеждат в отлично състояние.Воланът е много запазен.Личат му дупките по кожата.На моят са се позатрили.

koolio
01-09-2016, 19:54
Тепърва ще има наиграни с тоз матор :

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1492918#post1492918

Е ще има разбира се, догодина ще започнат да се появяват разни на цена от десетина бона, разбира се, на реални 150 х км, дето салонът им е на гъз щото те алфите са си така, пък то няма смисъл да си я внесеш оттам, дето струват повече, по-добре да си я купиш евтинко, пък да си смениш някои дребни нещица. Като колянов вал например.

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:53 ----------


Колеги, дайте мнение за тази обява:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11469868445007124&slink=fd4b68

Не е ли доста скъпо за 8-годишна 159-ка, дори да е на реални километри?

valery_
02-09-2016, 09:28
Виждах я отдалече тези дни.Движи се.От време на време я виждам по улиците.

Отделен въпрос е защо светят в оранжево на километража две иконки, едната мисля е на ABS-a , другата не се сещам, но по принцип като се сложи ключа си прави проверка и всичко гасне.Остава само иконката на двигателя да свети в циферблата на оборотомера, до стартиране/запалване на двигателя.

Иконката която свети в червено в километража с удивителен в средата е на ръчната.Тя гасне като се свали ръчната.

Така е на моята, тя обаче е с ръчни скорости, докато тази от обявата е с автоматични.Може и при автоматичните тези иконки да си светят.

Другата възможност е снимката да е направена веднага след мушване на ключа и преди тези иконки да загаснат.

Добре е и да се тестват всички прозорци дали се вдигат и свалят, да няма развален механизъм на прозорците, че немалко такива има.Продават така, защото ги мързи да платят 60- 100лв за поправка или 120 лева за нов механизъм на прозореца.

================================================== =============

Иначе от снимки само воланът и салона изглеждат в отлично състояние.Воланът е много запазен.Личат му дупките по кожата.На моят са се позатрили.

Явно снимката е направена веднага след като е сложен ключа. Искал е да снима нивото на маслкото явно то се появява веднага след като сложиш ключа. едва ли и има нещо.

vernibgs
02-09-2016, 13:39
Нямаше да отговарям, ама ДА СИ КАЖА:

-забравих да посоча, че на отиване към морето "засечката" беше по ТРИП А, защото ТРИП Б не го нулирах, а беше настроен да се нулира ръчно.При търгване ТРИП А показваше среден разход от 8.5 среден разход постигант в и извън града, но предимно В града.
На морето бъзиках ТРИП Б и го направих да показва разход от включване на двигателя до изключване и да го нулира при изключване.Та на отиване ако бях настроил ТРИП Б да показва от включване до изключване на двигателя и го бях засекъл, други щяха да са резултатите.Вместо това ТРИП бе показваше това което и ТРИП А- защото трябваше да се нулира ръчно.


Ай, стига сте писали за разхода, пишете по темата.

Аз така или иначе ще си джиткам със 159-ката колкото и да гори.Дори се бях засилил към бензинова, но в България изобщо нямаше, а чужбината ми беше далеко и още повече много рядко се намира това което искаш като екстри + селеспийд.


Пишете по темата, СТИГА СПАМ.Има отделна тема за разхода.

Сега гледам има една Бургаска, която много ми приличаше на една софийска -същите екстри и кожен салон като цвят.Не зная само дали на предния капак все още има замацано с женски лак за нокти обелено петно боя...

Да същата е само,че няма петно вече мината е по каско и капака е оправен има и леко обелено точно под щита сега следва и то да се отремонтира по каско..казвам го понеже е моя тази :D и все още се чудя дали да е продавам понеже бях си харесал един джип но рязко след огледа се отказах..

alfa racer GTA
02-09-2016, 16:23
Имаше и пукната задна дясна кора на вратата.Направо си беше сцепена мисля до капака на колонката.А бре доста си беше -мисля на 2/3 от кората беше сцепена.

Нова ли е сложена или е лепена?

Според мен имаше може би възможност да се залепи.


А, бре кво ги правите тези алфи- докато ги купите и вече ги продавате...???

Тази я бяха купили от Пловдив началото на януари 2015 и вече началото на юни 2015 беше обявена за продажба.
Сега е продадена есента или ранната зима на 2015 и сега вече е в продажба ...

Иначе ми хареса.Джантите мисля са боядисвани в металик цвят.Кожата на седалката на шофьора, там където е ръба на седалката откъм вратата беше ожулена доста, но другата част на кожения салон беше запазена.

За какво ти е да я продаваш.Джипа си има своите разходи и то не малки.Принципно тежки са си тези машини, а и едва ли ще можеш да му се насладиш на магистрала и по завои така както на 159-ката.

Плюсът на джипа му е по-високия просвет и това че ти дава възможност из планината да си караш по спокойно и по черни пътища и по-разбит асфалт и според мен особено по морето да те закара на такива плажове, на които няма или почти няма хора, докато по "масово посещаваните" плажове са като сардини в консерва нагъчкани един до друг ...

Ама и с алфата може да се стигне до 3-4 такива "самотни" плажа по Черноморието ни.Особено по Северното ...

vernibgs
02-09-2016, 18:45
По задната кора само капака на тонколоната беше пукнат но е оправен,иначе шоф. Седалка все оше си е така смятам да е оправям но не остава време ... за сега се насочвам към автореновация... инапе си е супер колата но не е мн удобна за семейна това е причината при мен ама нали ти казвам не намирам добра опция и ше си е карам нея (жената да си мрънка :D) даже днес запазих час да и затъмня прозорците че така нещо не ме кефи

Alfaro76
02-09-2016, 19:07
Момчета, някой нещо за тва
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11466114104021079&slink=fdpi61

alfa racer GTA
02-09-2016, 19:13
От март тази година всякакво затъмнение на прозорците е вече забранено.Включително на задни странични прозорци и задно панорамно стъкло.

Всички обаче си карат масово със затъмнени задни прозорци, а някои и със затъмнен заден панорамен прозорец.

D.Dimitrov
02-09-2016, 19:36
От март тази година всякакво затъмнение на прозорците е вече забранено.Включително на задни странични прозорци и задно панорамно стъкло.

Всички обаче си карат масово със затъмнени задни прозорци, а някои и със затъмнен заден панорамен прозорец.

Това прието ли е със закон ,защото 1 2 пъти са ме спирали но не са правили проблем за затъмнени задни стъкла.

xxxxx13
03-09-2016, 23:37
От март тази година всякакво затъмнение на прозорците е вече забранено.Включително на задни странични прозорци и задно панорамно стъкло.

Всички обаче си карат масово със затъмнени задни прозорци, а някои и със затъмнен заден панорамен прозорец.

Не е вярно. колега. Не бъди като болшинството българи говорещи без да проверят фактите....

Според Чл. 105 в Закона за движение по пътищата:
(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
От цитираните по-горе алинеи става категорично ясно, че задните странични стъкла няма проблем да бъдат затъмнявани. Остават челното стъкло, задното панорамно и предните странични стъкла. Относно задното панорамно стъкло никъде не се упоменава, че е забранено затъмняването му, следователно няма член в закона, на базата на който да бъдем глобявани, следователно и то отпада от притеснения. За челното стъкло е ясно, че дори до на е забранено, то не е редно.

Scrapera
04-09-2016, 01:14
От март тази година всякакво затъмнение на прозорците е вече забранено.Включително на задни странични прозорци и задно панорамно стъкло.

Всички обаче си карат масово със затъмнени задни прозорци, а някои и със затъмнен заден панорамен прозорец.

Ти не си ли юрист? Или се бъркам. Дано да се бъркам.

Сега е момента преди някой да си свали фолиото, да докажеш правотата си.

Просто цитирай ДВ, в който е обнародван такъв нормативен акт, за какъвто говориш.

digitalundgrd
04-09-2016, 13:26
Интересна тема. Видяхте ли каква 159 TI дойде от Враца в София миналата седмица за 10000 лева ? Австрийка,малко ръждива,на малко повече километри,ама има някакъв вид.


Защо си промени мнението? Доста "пикантерии" затри относно въпросната Ti-ка

Абе ти да не си вечерял с Господ ? :) Това, което изтри от поста, в момента гледам се сбъдва на 100% :drunk: :bowdown: Ххахаха евала!

koolio
04-09-2016, 17:21
Някой ми взе под носа черна 159 спортвагон 2.0 жтд от София, Хиподрума. Да видим дали ще се похвали тук.

Drajko
04-09-2016, 18:56
Здравейте колеги, какво мислите за тази http://auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11449748885614411&page=1&searchres=517f1io1
някой виждал ли я е , как се води (смисъл tourismo , luxo ti)
абе като цяло кво мислите с две думи за нея и дали си заслужава?

m1lk4
04-09-2016, 20:02
Човека съм го виждал и е много запален алфист. Има даже една алфа gt junior от 70-те.
Алфата е гледана и запазена до колкото може да се каже за годините й.

vovata
06-09-2016, 17:18
Няма приет такъв закон !

DiStefano
07-09-2016, 18:53
Уаааааа ..

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11473253146059384&slink=fge9kt

don_pepone
07-09-2016, 19:29
Уаааа ли, направо Баааа
Ай да скачат ся критиците от афиша- убава ТИка на малко км фейслифтове ала бала и човека си знае цената :)
Странно защо нее 210 коня кат оза начало... инак е трепачка на визия!

Аз лично небих дал 66 Хиляди Лева за кола модел 2005, па ако ще и 99 фейслифта да има напраени, предвид че в момента има чисто нови от магазина с доста по по показатели и екстри... но това си е мое мнение.

koolio
07-09-2016, 20:10
Мда, за съжаление колата, колкото и да е запазена, е вече морално остаряла за тия пари. Ако наистина иска продажба, трябва да я пусне за не повече от 30-35 бона и пак ще трябва да почака.

acho_
07-09-2016, 20:32
Уаааа ли, направо Баааа
Ай да скачат ся критиците от афиша- убава ТИка на малко км фейслифтове ала бала и човека си знае цената :)
Странно защо нее 210 коня кат оза начало... инак е трепачка на визия!

Аз лично небих дал 66 Хиляди Лева за кола модел 2005, па ако ще и 99 фейслифта да има напраени, предвид че в момента има чисто нови от магазина с доста по по показатели и екстри... но това си е мое мнение.
200 е щото е TBi. За цената човека си знае. Ако беше моя и за двойно не бих я дал :screwy:

vovata
07-09-2016, 20:38
Аз мисля че тази обява е фалшива!
Човек който иска да продаде такава кола, за толкова пари, няма да направи само 5 снимки и да пеше: карана само в сухо време, гараж ! ???
Това е пълна глупост !

DiStefano
07-09-2016, 20:39
Не , че нещо искам да кажа ама в немското мобиле за тия пари има Джулии, че даже и по-евтини се намират. Тоя много си е повярвал ...

don_pepone
07-09-2016, 23:19
200 е щото е TBi. За цената човека си знае. Ако беше моя и за двойно не бих я дал :screwy:

Вярно бе , кой да гледа добре, тя бензинкс била....явно от цената съм се замъглил:new_Eyecrazy:

RPWWD
07-09-2016, 23:54
Аз мисля че тази обява е фалшива!
Човек който иска да продаде такава кола, за толкова пари, няма да направи само 5 снимки и да пеше: карана само в сухо време, гараж ! ???
Това е пълна глупост !

Не само, че не е фалшива, ами беше и на някой си Иво от форума, не му помня ника...

digitalundgrd
08-09-2016, 00:00
DJraceman

http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=2211

alfa_romeo_forever
08-09-2016, 09:30
Много малко е карана бее .. 8к за 4 години ? по 2 на година :tv:

Alex_26
08-09-2016, 14:10
Уаааааа ..

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11473253146059384&slink=fge9kt

Мдааааа, ...... нямам думи. Но тези пари дори и от конвейра сега да излиза не бих дал

svetlin pilev
08-09-2016, 23:42
Джулия QV с 510 кс. сега е около 148500 лв.,та на когото му се чака след 4г. може и да си я купи за 65-68 хилки.

koolio
09-09-2016, 00:59
Ако има от кого ... Щото като им гледам ценовата политика ...

svetlin pilev
09-09-2016, 01:17
Възможно е,ама пък рекламата за най-бърз седан на Нюрбургринг...знам ли!
А и са леко под цените на Мазерати!
Ще чакаме повечко богати "батковци" да се наиграят и после да им омръзнат.

don_pepone
09-09-2016, 07:17
:spiteful::tooth: В България май ше засили търкането на билетчета и бърсането на лиги :) .... за наше съжаление

RPWWD
09-09-2016, 09:51
Ще си останат само с лигите, че смяната на карбон - керамичната спирачна система на QV-то струва колкото една нова Жулиета от магазина ;-)

acho_
09-09-2016, 09:55
А накладките от ЛАДА за кво са? :wow:

RPWWD
09-09-2016, 10:02
А накладките от ЛАДА за кво са? :wow:

Не знам дали са съвместими както тампоните за стаб. щангата.

AlfaMan
09-09-2016, 10:15
Не разбирам защо се спряга най-наточения модел? Колкото 156 3.2 GTA видяхме у нас на старо, толкова и Julia 2.9 QV bi-turbo ще видим.

vovata
09-09-2016, 12:07
Не разбирам защо се спряга най-наточения модел? Колкото 156 3.2 GTA видяхме у нас на старо, толкова и Julia 2.9 QV bi-turbo ще видим.

И аз съм на това мнение !

svetlin pilev
09-09-2016, 13:56
Абе,то и за Порше Панамера така се говореше,ама във Варна са си вече "масовки".
Ей сега видях на светофара и BMW i8 с БГ регистрация,тъй че само някой "батка" да се зариби за Джулия QV и глейте кво става!

DerMeister
09-09-2016, 14:34
Мутрафон за Alfa Romeo Guilia няма как да се зариби за щастие или нещастие, зависи от глдната точка.

Sm0k
09-09-2016, 15:27
Вярно бе , кой да гледа добре, тя бензинкс била....явно от цената съм се замъглил:new_Eyecrazy:

Както и да си гледал, на 159 серия 3 (2010-2012), 210 коня няма нито на бензин нито на дизел. Тия коли тогава се произвеждат само с два мотора - TBi 200 коня и 2.0 JTDm2 170 коня.
С други думи като за модел на доизживяване тогава му монтират само 2 мотора от Жулиета, единия даже малко дефорс. Щот тва са имали в склада нали ;)

Сега цената и сравнението с базова Джулия дизел няма смисъл да ги коментираме. И аз ако съм платил 100 бона, няма да я дам за 30 бона на 8К км, друг е въпроса че на 4 години трябваше да са й навъртяни поне 80К км, сега що не са човека си знае най-добре. Цената също той си я знае най-добре :)


Мутрафон за Alfa Romeo Guilia няма как да се зариби за щастие или нещастие, зависи от глдната точка.

Кво те кара да мислиш така? Въпреки, че тая дискусия е за един друг раздел ;)

DerMeister
09-09-2016, 15:52
Кво те кара да мислиш така? Въпреки, че тая дискусия е за един друг раздел ;)
В тези среди всичко опира до стереотипи и показност.
Каквато и Алфа да излезе, тя няма да е 7-мицата на Транспортьора, S-класата на Ръпона или R8-цата дето вдига 300 на Тракия с радио Вероника на таблото. Темата е друга... И да, изключения винаги ще има.

don_pepone
10-09-2016, 10:11
Както и да си гледал, на 159 серия 3 (2010-2012), 210 коня няма нито на бензин нито на дизел. Тия коли тогава се произвеждат само с два мотора - TBi 200 коня и 2.0 JTDm2 170 коня.
С други думи като за модел на доизживяване тогава му монтират само 2 мотора от Жулиета, единия даже малко дефорс. Щот тва са имали в склада нали ;)

Тва ми е убягнало като инфо, понеже несъм се ровил много много какво влиза в последната серия на 159, тъй като ми е доста над бюджета и просто не се дразня така да се каже. Аз просто не обърнах внимание че пише бензин,а по дефолт като видях 200 коня и реших чее дизел:pokey: , ма кой да внимава ..
Колата е добра и красива, особено с тоя салон, но наистина не виждам кой би дал тия пари сега (не че не струва, напрвотив, както каза ако нова е била 100 бона и ся е на 8к км си струва парата, просто трудно за оценяване в Бг) , какт оиказах по-горе и както би си помислил всеки втори човек- за 60-70 бона има чисто нови коли от по-ново поколение, които ще са с доста повече екстри ,а и възможности на пътя.

П.С. Живот и здраве, след 5-6 г ще точим зъби за някоя джулия, просто към момента е някъв блям и повод да чешем езиците...

Alex_26
10-09-2016, 10:31
Джулия QV с 510 кс. сега е около 148500 лв.,та на когото му се чака след 4г. може и да си я купи за 65-68 хилки.

Тази кола е с насоченост към Америка, а не към Европа. Фиат неслучайно купи Крайслер

BO
10-09-2016, 10:54
Не разбирам защо се спряга най-наточения модел? Колкото 156 3.2 GTA видяхме у нас на старо, толкова и Julia 2.9 QV bi-turbo ще видим.
С тази разлика, че ГТА-то си е почти типична кола, неразличаваща се по перформънс от един обикновен ако щеш дизелов двигател на алтернативен производител.
Ама ако може да вземеш нещо, което се конкурира с М3 да кажем, на цена доста под него, то нищо чудно да се навъртят тук-там някоя друга бройка. Точно това е разликата между КуВе-то и ГТА-то, което ще е в полза на Джулия.

Alex_26
10-09-2016, 11:02
С тази разлика, че ГТА-то си е почти типична кола, неразличаваща се по перформънс от един обикновен ако щеш дизелов двигател на алтернативен производител.
Ама ако може да вземеш нещо, което се конкурира с М3 да кажем, на цена доста под него, то нищо чудно да се навъртят тук-там някоя друга бройка. Точно това е разликата между КуВе-то и ГТА-то, което ще е в полза на Джулия.
Па и с черното конче отстрани изглежда много добре

svetlin pilev
10-09-2016, 15:30
Тази кола е с насоченост към Америка, а не към Европа. Фиат неслучайно купи Крайслер
Ми,значи след някоя и друга година ще си ги купим от Америка!

AlfaMan
10-09-2016, 17:10
С тази разлика, че ГТА-то си е почти типична кола, неразличаваща се по перформънс от един обикновен ако щеш дизелов двигател на алтернативен производител.
Ама ако може да вземеш нещо, което се конкурира с М3 да кажем, на цена доста под него, то нищо чудно да се навъртят тук-там някоя друга бройка. Точно това е разликата между КуВе-то и ГТА-то, което ще е в полза на Джулия.

За първото съм съгласен, ама за второто е малко спорен въпроса, защото за сега поне по цена не показва агресия спрямо М3 (такава каквато nissan gt-r показва спрямо конкурентите си) - въпреки, че реално има едно количество коне отгоре, ако това е водещо при ценообразуването. А и точното сравнение с M3 е много относително, тъй като julia е модел 2016, а BMW-о е доста по-дърто и скоро сигурно ще има обновено издание.

BO
10-09-2016, 17:33
За такива коли като М пазара е съвсем друг. Хората са други, легендата е друга.
Ако Алфа не бяха пуснали КуВе с някакви мършави коне (пример Джулиета), а държаха строго на това обозначение, то можеше нещо да се получи.
За това Джулия никога няма да задържи цената на М-ка на вторичния пазар, защото си е обикновена Алфа, ама с по-голям двигател, а не е тотално отделно позициониран модел.
А по принцип гледам, че държиш да изписваш модела с латински букви. Шом се стараеш толкова би било добре да е поне вярно.

Drajko
10-09-2016, 19:16
Абе чета тука разни неща за маховика на тая 159,ее и аз като ида да гледам някоя, как мога да разбера дали и се е скапал маховика или скоро ще се скапва? Има ли някакъв специфичен шум тракане или тн?

DiStefano
10-09-2016, 20:29
Верно е, че М-ките са друг пазар. Бая цигани вече са се обзавели в милата ни родина. И бая легенди се носят за този тип хора ...

Джулия QV е всичко друго, но не и обикновена Алфа ...Най-малкото агрегатът под предния капак е доказателство за това. За въглерода и другите решения нема смисъл да говорим.

Това дали Джулия QV ще задържи цената си висока на вторичен пазар могат да прогнозират хора, чиито умствен багаж е далеч далеч извън нашите представи !

DJraceman
11-09-2016, 02:34
Да автомобила почти не се кара и се държи в уникални условия кадето му е мястото. За повечето които не са запознати тази кола е единствената купена чисто нова от Ауто Италия в България и е една от последните преди да бъде спряна. Даже имаше и драма дали ще бъде възможно да бъде закупена. Цената няма даже да я коментирам за кола струвала 87 хил. лева /с отстъпката/. Няколко пъти съм имал оферти от Германия за продажба но съм отказвал защото има все още хора в форума които занят историята за тази кола и продажбата и не е приоритет. Дали е остаряла морално или не това също не смятам да коментирам. Едно мога да кажа, че в редките моменти в които тази кола се изкарва да се покара усмивката не ми слиза от лицето, а имам няколко други автомобила с по над 400 к.с и емоциите не са същите.

Замислял съм се за новото QV но като се познавам и като знам как тази се кара така и другата ще се кара и само ще седи. Както казва моя най-добър приятел ShoxXx недвижимото имущество ще се увеличи.

П.С. Алфата ще бъде на феста под номер 10 ако не вали!

Sm0k
12-09-2016, 11:51
За повечето които не са запознати тази кола е единствената купена чисто нова от Ауто Италия в България и е една от последните преди да бъде спряна.

Единствената чисто нова TI-ка от АИ или единствената чисто нова TBI от АИ?
За сичко останало само евала мога да кажа, ама наистина, колкото и да я изкарваш само за кеф, поне 15-20К да й беше бутнал да й се накефиш още малко преди да я пуснеш за продаване :)

Между другото, по-горе като стана дума за 159 Серия 3 и кви двигатели са монтирани на тях, забравих да вметна, че освен всичко остнало въпросната кола е и много рядка - с оглед на факта колко кратък е периода на производство на последната серия 159 и че самите коли не са много като бройка прозиведени, а и че повечето са дизел, а бензиновеите доста малко и че още по-малко от тях са TI... такава кола като конкретната, 159 TBI TI като рядкост е нещо средно между 155 Q4 и 155 Q4 FL ;) За сравнение в autoscout в момента има 12 броя 155 Q4 от които само 3 са FL. 159 TBI TI са 9... от които само две са седан.

Тва че няма нито една с толкова класическа цветова схема няма да го коментирам, щото вече е друг въпрос, ама като цяло на тоя фон офертите от чужбина не са изненада, колата е много ценна :) А сравненията с чисто нова Джулия за същите пари са все едно да се чудиш дали да си купиш 33 Permanent 4 или 145 1.4 TS 16V ;)

PS. Нито правя реклама на колата на колегата, нито тя има нужда от такава, само споделям тука ква е разликата от 159 до 159, щото те още се търгуват основно първите от 2006-та до 2008-ма, ама скоро ще дойде време и тия последните да се търгуват по-активно, ако на някой му е интересно да си знае кое кво е, щот те на горубляне и на сребриста 159 1.9 JTD от 2006-та с черен алфатекс и въртележки на прозоците ще напишат уникат ама според мене не сички са еднакви ;)

alfa racer GTA
12-09-2016, 12:34
Той си знае.

А това наистина е най-доброто което съм виждал в този форум и в България за продажба.

И за чужбина може би ще е най-доброто или поне една от най-добрите.

Браво.

И ако има желание му пожелавам Giulia 2.9 би турбо х 510 .


:notworthy:

Drajko
13-09-2016, 15:12
колеги някой беше споменал че е ходил във Враца да гледа една алфа 159 за тая ли става въпрос?
http://auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11465066961330883&page=1&searchres=x17x3h91

и все пак какво мислите за нея така по снимки ?Заслужава ли си?

invinceble
13-09-2016, 15:18
....

acho_
13-09-2016, 15:25
колеги някой беше споменал че е ходил във Враца да гледа една алфа 159 за тая ли става въпрос?
http://auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=11465066961330883&page=1&searchres=x17x3h91

и все пак какво мислите за нея така по снимки ?Заслужава ли си?
За една TI ставаше въпрос, тази не е обсъждана, мисля.

AHAHu
14-09-2016, 01:18
Колеги , не че нещо , ама за първи път виждам 159-ка със стоманени джанти :shutup::shutup::shutup:
Не съм спец , но си мисля , че някой може доста добре да си орязал финансите за поддръжка ...

mirchozo
14-09-2016, 11:47
Най-вероятно това е зимния комплект джанти, а летните са били лачени и продадени от джамбазите. Инак голямо хвалене в обявата, но нищо конкретно, просто заучените фрази от типа "качаш се и караш". Може пък и да си струва колата, без оглед наживо няма как да се напише обективно мнение, което като цяло търсеше колегата пуснал питането, затова нека не плескаме допълнително.

Пс Колега щом те човърка, отиди я виж докато е оше там. Рискувай някой лев, пари се печелят...

m1lk4
17-09-2016, 08:44
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11474064265082024&slink=flk0e6

Тази да не е врачанската 59-ка колеги?

acho_
17-09-2016, 10:58
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11474064265082024&slink=flk0e6

Тази да не е врачанската 59-ка колеги?

Продавача се подвизава като eskalero1 по другите форуми. Ти реши :coolio:

Jivko7777
19-09-2016, 00:53
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11474064265082024&slink=flk0e6

Тази да не е врачанската 59-ка колеги?

Това е 159-ката на Радо бе (Поморийския) ако не се лъжа :cheers:

gorang
19-09-2016, 08:25
Ето от последните с двигател на Жулиета и неприлично ниска цена. Някой гледал ли я е?
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11468495473172300

m1lk4
19-09-2016, 08:41
Аз ходих да я гледам. Колата е много прилична. Има всички екстри без подгрев и ел седалки. Предното стъкло е кобраджийско (сменяно). Тази кола или е на много километри или е била блъскана и е оправена. Съмнително ниска е. Като отворя аутоскоут Швейцария, тази година почват от 10 000 франка (правете си сметката) Съединитела беше много мек. Единствената забележка е че има една черта на кожата на дупето на задната седалка(около 15см.) Отдолу беше много лъскава. Гърнето е супер изгнило(направо има дупка и е за смяна)
Десния ксенон не може да включи( само премигва. Според собственика било дребна работа(100лв.) Колата се държи в дъното на подземен гараж запушена от едно бмв и е супер каширана. Човека има репатрак и иска 60лв. Да се докара до сервиз. Отново казвам съмнително евтина е. Двигателя е измит и супер лъскав. Цената е крайна, сваля само 100лв.

don_pepone
19-09-2016, 13:33
Предвид годината и привидно доброто състояние си струва риска, стига да нее била направо разцепена на 2 или усуквана от удар... мотора и да му има нещо се прави,а все си мисля че ако му се изкарат 13000 пред него ейтака и ще я даде :)

Alex_26
19-09-2016, 14:20
Аз ходих да я гледам. Колата е много прилична. Има всички екстри без подгрев и ел седалки. Предното стъкло е кобраджийско (сменяно). Тази кола или е на много километри или е била блъскана и е оправена. Съмнително ниска е. Като отворя аутоскоут Швейцария, тази година почват от 10 000 франка (правете си сметката) Съединитела беше много мек. Единствената забележка е че има една черта на кожата на дупето на задната седалка(около 15см.) Отдолу беше много лъскава. Гърнето е супер изгнило(направо има дупка и е за смяна)
Десния ксенон не може да включи( само премигва. Според собственика било дребна работа(100лв.) Колата се държи в дъното на подземен гараж запушена от едно бмв и е супер каширана. Човека има репатрак и иска 60лв. Да се докара до сервиз. Отново казвам съмнително евтина е. Двигателя е измит и супер лъскав. Цената е крайна, сваля само 100лв.
От всичко ето това
Гърнето е супер изгнило(направо има дупка и е за смяна) най- много ме притеснява. Моят дизел е на 13г. и гърнетата са като нови

acho_
19-09-2016, 16:39
Аз ходих да я гледам. Колата е много прилична. Има всички екстри без подгрев и ел седалки. Предното стъкло е кобраджийско (сменяно). Тази кола или е на много километри или е била блъскана и е оправена. Съмнително ниска е. Като отворя аутоскоут Швейцария, тази година почват от 10 000 франка (правете си сметката) Съединитела беше много мек. Единствената забележка е че има една черта на кожата на дупето на задната седалка(около 15см.) Отдолу беше много лъскава. Гърнето е супер изгнило(направо има дупка и е за смяна)
Десния ксенон не може да включи( само премигва. Според собственика било дребна работа(100лв.) Колата се държи в дъното на подземен гараж запушена от едно бмв и е супер каширана. Човека има репатрак и иска 60лв. Да се докара до сервиз. Отново казвам съмнително евтина е. Двигателя е измит и супер лъскав. Цената е крайна, сваля само 100лв.
Щом на тази цена ти се струва евтина, то нека да спомена че преди няколко месеца същата тази 159-ка се продаде в рамките на един работен ден от една автокъща на Искърско Шосе. Беше обявена на 12.2к.

digitalundgrd
19-09-2016, 22:59
Това е 159-ката на Радо бе (Поморийския) ако не се лъжа :cheers:

Това не е на Радо 159ката. Тази си е баш врачанската с теглича :)

m1lk4
20-09-2016, 00:18
Абе и аз имам подозрение че е врачанската.Човека по телефона каза че е имал от 1 година и даже има каско и всичко платено. Колата била германка. Тази серия СВ //// ВР кога започва, някой запознат ли е

koolio
20-09-2016, 01:09
Аз я гледах преди около месец и половина, тогава беше на 15500. Предното стъкло тогава беше пукнато, явно са го сменили. Не изглеждаше километражна, явно е другата опция - удряна яко. Или пък им е писнало да я продават и затова са смъкнали цената.

m1lk4
20-09-2016, 08:51
Аз я гледах преди около месец и половина, тогава беше на 15500. Предното стъкло тогава беше пукнато, явно са го сменили. Не изглеждаше километражна, явно е другата опция - удряна яко. Или пък им е писнало да я продават и затова са смъкнали цената.

Едва ли я продава на загуба.. просто е искал с 1 куршум 2 заека..
Сега свалил на минимум колкото да си направи някаква хубава горница и да се отърве. Така мисля аз..
Иначе колата изглежда наистина хубава, но като си направих една сметка да я регистрирам каско еко такси глупости гуми, и отива една хубава сума дето после няма продаване и никога няма да си взема парите..

Alex_26
20-09-2016, 09:21
Едва ли я продава на загуба.. просто е искал с 1 куршум 2 заека..
Сега свалил на минимум колкото да си направи някаква хубава горница и да се отърве. Така мисля аз..
Иначе колата изглежда наистина хубава, но като си направих една сметка да я регистрирам каско еко такси глупости гуми, и отива една хубава сума дето после няма продаване и никога няма да си взема парите..

Не е на минимума, вярвай ми

acho_
20-09-2016, 11:40
Едва ли я продава на загуба.. просто е искал с 1 куршум 2 заека..
Сега свалил на минимум колкото да си направи някаква хубава горница и да се отърве. Така мисля аз..
Иначе колата изглежда наистина хубава, но като си направих една сметка да я регистрирам каско еко такси глупости гуми, и отива една хубава сума дето после няма продаване и никога няма да си взема парите..

В конкретният случай съм напълно съгласен, особено с оглед на "историята" на колата в България, но все пак кола се купува да се кара и да ти прави кеф, не да се препродава на печалба :)

Alex_26
20-09-2016, 11:50
В конкретният случай съм напълно съгласен, особено с оглед на "историята" на колата в България, но все пак кола се купува да се кара и да ти прави кеф, не да се препродава на печалба :)

Това за джамбазите ли говориш? Има хора, които купуват коли, обслужват ги и изведнъж .... появява се някой скрит проблем. И колата отива в обявите отново ега се хване някой нов будала. Като колата е нов внос, напълно обслужена, но я продавам, че заминавам за чужбина, че ми трябва по-голяма, че .... Някакви наивни похвати

acho_
20-09-2016, 13:16
Това за джамбазите ли говориш? Има хора, които купуват коли, обслужват ги и изведнъж .... появява се някой скрит проблем. И колата отива в обявите отново ега се хване някой нов будала. Като колата е нов внос, напълно обслужена, но я продавам, че заминавам за чужбина, че ми трябва по-голяма, че .... Някакви наивни похвати
Точно за джамбазите не говоря, Сашко. Кола за лично ползване винаги е бездънна финансова яма, ползите от която са нематериални, и може всеки да си ги оцени по негова преценка.

koolio
20-09-2016, 17:56
Аз говоря за швейцарката на 13 500, не за ТИ-ката.

digitalundgrd
20-09-2016, 20:11
Тази серия СВ //// ВР кога започва, някой запознат ли е

Или е края на 2015 или началото на 2016.

Моята 156 е СВ 53.. АР и я регистрирах в Софийския КАТ на 04 Септември 2015.

acho_
20-09-2016, 22:05
На Април-Юни 2016 бих заложил ;)

koolio
20-09-2016, 22:16
BP със сигурност излизаха миналия месец, а сега май е ВС.

thecleaner
20-09-2016, 22:21
Мойто сув-Чи e е май 2016 и е серия ВМ ;)

Scrapera
20-09-2016, 23:14
Преди точно две седмици излязох от КАТ-София със споменатата ВРачанска серия. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sm0k
23-09-2016, 15:00
Моята е началото на февруари 2016 и е серия ВА. В софийския КАТ една серия се превърта за около 2 седмици. Ако някой преди две седмици е взле от КАТ София ВР, значи тоя номер е от доста скоро, в рамките на последния месец е издаден :)

m1lk4
27-09-2016, 15:04
Какво се случи с тез 59ки.. пазара нещо слаб, нищо читаво не излиза

YNN
30-09-2016, 09:40
Здравейте, някой има ли впечатления от тази? Някой да я похвали? :)
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11470901552704082&slink=fso62v

vernibgs
30-09-2016, 10:07
Здравейте, някой има ли впечатления от тази? Някой да я похвали? :)
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11470901552704082&slink=fso62v
Освен ,че е моята :D

night_pz
01-10-2016, 00:26
http://www.cars.bg/c1834113

Тази някой гледал ли е, че Русе е далече?
Дали не е на човек от форума?

iee
01-10-2016, 18:18
http://www.cars.bg/c1834113

Тази някой гледал ли е, че Русе е далече?
Дали не е на човек от форума?
Купена нова от Балкан Стар с 2 клуча :wallbash:

koolio
01-10-2016, 20:44
Купена нова от Балкан Стар с 2 клуча :wallbash:

Що не?

iee
01-10-2016, 21:00
Що не?
Щот не знам там да продават Алфи, пък и не знам, какво е клуч ;)

koolio
01-10-2016, 22:17
Продават, но не знам откога точно.

dhtj
01-10-2016, 23:48
http://www.balkanstar.com/bg/service/prodazhba-novi-leki-avtomobili-alfa-romeo

Liminat
02-10-2016, 07:09
Излиза, че е купена от там 5 години преди да... Продават алфи. Иначе е в цвят алфа и хубавото е, че не е правена от високоинтелигентния господин, който я продава, възможно е и да я бива колата малко повече от тая на Миткософта :)

DiStefano
02-10-2016, 08:36
Балкан-Стар Пловдив продават Алфа Ромео, но никога не са продавали 159 .. поне официално. Може да е била някаква индивидуална поръчка, но пак ме съмнява, щото по спомени от 2012 стартират с италиански автомобили.

acho_
02-10-2016, 10:57
Като гледам колко грамотно е написана обявата, нищо чудно да е имал в предвид Ауто Италия, не бих се вързал и на думичка без да видя на място :)

alfa_romeo_forever
02-10-2016, 13:38
http://www.cars.bg/c1381123

Някой нещо за тази ? знам че седи отдавна но нещо по конкретно ?

don_pepone
02-10-2016, 17:33
JTS-е затова седи отдавна, ако беше някой Кюмюр да я беха взели :)

Travel_Mate
02-10-2016, 17:34
http://www.cars.bg/c1834113

Тази някой гледал ли е, че Русе е далече?
Дали не е на човек от форума?

Ако не се лъжа ВВ номерата бяха в Русе миналата пролет, та не знам колко е един собственик

m1lk4
02-10-2016, 18:22
Тая 3.2 Q4 от Бургас й бяхме сменяли стъклото. Колата беше търкаляна по таван ако не се лъжа или инаше много сериозен удар. Става въпрос за работа преди повече от 3 ако не и 4 години.

alfa_romeo_forever
02-10-2016, 19:20
Тая 3.2 Q4 от Бургас й бяхме сменяли стъклото. Колата беше търкаляна по таван ако не се лъжа или инаше много сериозен удар. Става въпрос за работа преди повече от 3 ако не и 4 години.

Хмм доста добре са я оправили тея майстори ... поне на снимки е лъскачка ...

stelt
02-10-2016, 20:10
Ако не се лъжа ВВ номерата бяха в Русе миналата пролет, та не знам колко е един собственик

Един е собственика,сигурно е била лизингова,защото преди беше със софийски номера.

Кайо
04-10-2016, 04:50
Ако някой знае читаф екземпляр, 2,4 хафтомат и кожа на разумна цена, нека пише.

Гледам често една в Офчъ Гибел на ул. Безумска, 2,4 вагонетка, ако собственика се разпознава и мисли да я шитка мое си каже.

don_pepone
04-10-2016, 07:09
Кайче, уби пак :)
я дефинирей читава и разумна цена.... че който продава си мисли че дава най доброт оза без пари, а който купува точн обратното :evil: