PDA

View Full Version : Съвет относно покупка на 159



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32

ecotronic
22-11-2018, 22:15
Така и не разбрах, за какво се препирате. За всеки влак си има пътници.

acho_
22-11-2018, 22:39
Защото принципа тук е не просто да неуважиш чуждото мнение, а на всяка цена да наложиш своето.

dhtj
22-11-2018, 23:02
Ауди RS6 с ква насоченост е?

Бързите аудита (RS2) знаеш ли защо почнаха да ги правят комбита?

Започват от RS2 (80тка комби доработена от порше с турбо петак) и когато са почнали да проектират модела са решили да е комби, за да се отличава от вече утвърдените на пазара бмв М и мерцедес АМГ.
Ауди тогава е била навлизаща в тези среди марка и до онзи момент не е имала спортен модел. А БМВ и Мерцедес не са имали бързи комбита.
Ауди просто са уцелили тази свободна пазарна нисша.

Иначе чисто технически, едно комби има по-лоши спортни качества от един седан, по всеки параграф. Тегло, аеродинамика, устойчивост на усукване...

Това са фактите. А за красотата всеки си има вкус. :)


Да не кажа,че това е по-скоро шуутинг брейк,отколкото комби
shooting brake e с 2/3 врати.
Брерата повече се доближава до това определение.

https://cdn.hiconsumption.com/wp-content/uploads/2017/11/What-Is-A-Shooting-Brake.jpg

italfen
23-11-2018, 08:41
shooting brake e с 2/3 врати.
Брерата повече се доближава до това определение.

https://cdn.hiconsumption.com/wp-content/uploads/2017/11/What-Is-A-Shooting-Brake.jpg

Не е задължително да е с три врати, може също и с пет.

ivo_red
23-11-2018, 10:08
Бързите аудита (RS2) знаеш ли защо почнаха да ги правят комбита?

Започват от RS2 (80тка комби доработена от порше с турбо петак) и когато са почнали да проектират модела са решили да е комби, за да се отличава от вече утвърдените на пазара бмв М и мерцедес АМГ.
Ауди тогава е била навлизаща в тези среди марка и до онзи момент не е имала спортен модел. А БМВ и Мерцедес не са имали бързи комбита.
Ауди просто са уцелили тази свободна пазарна нисша.

Иначе чисто технически, едно комби има по-лоши спортни качества от един седан, по всеки параграф. Тегло, аеродинамика, устойчивост на усукване...

Това са фактите. А за красотата всеки си има вкус. :)


shooting brake e с 2/3 врати.
Брерата повече се доближава до това определение.

https://cdn.hiconsumption.com/wp-content/uploads/2017/11/What-Is-A-Shooting-Brake.jpg


Ауди нямали били спортна кола преди тва. Ами Audi Quattro B2 какво е? И да те поправя - RS2 Авант не е доработвана от Порше , а направо Порше я сглобяват в тяхна фабрика, в която преди това правят Mercedes E500w124. Освен това, по това време вече правят от 3 години S2,което си е спортен модел отвсякъде. Даже е шуутинг брейк, колкото Брерата.
Mercedes-Benz пък що така са се объркали? https://www.autocar.co.uk/car-review/mercedes-benz/cla-shooting-brake имат го и в CLS вариант...Но в края на краищата не ми става ясно с какво цялата тази информация трябва да помогне на хората при избора и покупката на 159...Твоят полезен съвет какъв е? Да си купят седан, понеже е по-бърз от 0 до 100 с 1 десета от секундата()знаем, че за теб това определя коя кола колко "върви), а пък жени, деца, кучета, багаж да ги отсвирят...и без тва няма смисъл от тях. С една раничка и са те. А пък и с тея 50 кила отгоре дето ги разнасят със Спортвагона, разходът им ще скочи с поне литър. Ако си вземат седан, ще спестят бая пари и някой ден ще имат за А8 V8 с газова. Да се почувстват и те хора:wierdo:

dhtj
23-11-2018, 10:21
Не знам що мерцедес са кръстили така тва рено под прикритие. :D
В уикипедията пише че shooting brake е с 2/3 врати.
Няма значение де.

А моя съвет е хората които имат много багаж за товарене (и не искат ван) , е да си вземат шкода или пасат. Ще натоварят ПОНЕ два пъти повече багаж от алфата.
А който иска красива спортно изглеждаща кола е да си взима алфа седан или купе.
По-бърза, по-икономична и с по-добро пътно поведение. Може с 1% но е ПО.

3 години съм карал ауди а4 комби. Няма да си го причиня повече. Дрънчи и трака щората постоянно. Трудна беше за паркиране. Зимата като отвориш багажника и ти изстива цялото купе. Возил съм резачка за дърва - вътре смърди на бензин. Возиш лук - смърди навсякъде на лук... И за три години нито един път не я натоварих над щората. Е за кво ми е комби тогава?

Това е лично мнение, разбира се.
Щом се произвеждат комбита, значи все на някого му трябват.
Но пък джулията я няма комби, нито 155, нито 75, нито старата жулиета... :D

A съвета го давам, да не се излъже някой като мен да си вземе комби без да му е нужно, само щото излиза изгодна оферта или е много запазено... Щото после ще го е яд, както мен ме беше яд.

ivo_red
23-11-2018, 11:46
Не знам що мерцедес са кръстили така тва рено под прикритие. :D
В уикипедията пише че shooting brake е с 2/3 врати.
Няма значение де.

А моя съвет е хората които имат много багаж за товарене (и не искат ван) , е да си вземат шкода или пасат. Ще натоварят ПОНЕ два пъти повече багаж от алфата.
А който иска красива спортно изглеждаща кола е да си взима алфа седан или купе.
По-бърза, по-икономична и с по-добро пътно поведение. Може с 1% но е ПО.

3 години съм карал ауди а4 комби. Няма да си го причиня повече. Дрънчи и трака щората постоянно. Трудна беше за паркиране. Зимата като отвориш багажника и ти изстива цялото купе. Возил съм резачка за дърва - вътре смърди на бензин. Возиш лук - смърди навсякъде на лук... И за три години нито един път не я натоварих над щората. Е за кво ми е комби тогава?

Това е лично мнение, разбира се.
Щом се произвеждат комбита, значи все на някого му трябват.
Но пък джулията я няма комби, нито 155, нито 75, нито старата жулиета... :D

A съвета го давам, да не се излъже някой като мен да си вземе комби без да му е нужно, само щото излиза изгодна оферта или е много запазено... Щото после ще го е яд, както мен ме беше яд.
Така де,то в Уикипедия не е като всеки да може да пише квото му скимне. Ти пак си гледаш само от твоята гледна точка. Лук и бензин ще смърдят и в седана. Джулия няма комби,щоро в САЩ не купуват.за тва има Стелвио. Като човек естет,никога не бих си взел Шкода комби.Пасат бензин читав комби е по-рядко и от Спортвагон бензин и е по-скъп и за купуване и за поддръжка, особено 3.2 ,V6.
Никога не съм бил фен на комбитата,но Спортвагон е доста добра опция. Не са много алтернативите комби,ръчка,бензин,над 170 кс.да изглежда добре и да е под 10к.

undy
23-11-2018, 12:10
Защо е Спорт вагон, а не Спорт седан?
Бъзикам се...

Не мога да разбера, кому е нужно да се обяснява кое е по-добро или по-красиво, след като всеки е направил вече своя избор. Не видиш ли, ако си возя пръдливото куче(което нямам) в багажника и се изпусне та ми замирише, ще си продам комбито.... и какво, ще си купя бързия седан и същото миризливо псе ще се разхожда по седалките, със същия си миризлив задник.
Нелепо е да се коментира повече... Аз казах-върши ми работа, но ако ми изпадне TBI седан, няма да се замислям, имам греди и куфар, нищо не може да ме спре да си карам Алфата... Без значение комби или седан.

dhtj
23-11-2018, 12:24
Лук и бензин ще смърдят и в седана.

Няма такова нещо. В 156цата ми се е разливало и шише ракия в багажника и не разбрах докато не спрях и отворих... И резачката си возя често и не мирише вътре.

За другото си прав. Аз си споделям моята гледна точка. Ти споделяш твоята. Затова е форума.
Дискутираме, спорим, можем да научим нещо ново.
Никой не трябва да се ядосва или дразни. Всеки е прав за себе си.

Grishata
23-11-2018, 14:49
Никой не трябва да се ядосва или дразни. Всеки е прав за себе си.


Мисля , че хората са негативни към твоето мнение защото във всяка тема храниш 59 ките - малко като майтапа за мнението и задника - всеки си има задник, но възпитаните хора не си го завират в лицето ти :))

аз смятам , че багажника на комбито е голям , но отворът а стеснен твърде много. Затова пък е доста красиво комби - като купувах моята , бях изключително против комбита - като ходих на огледи и комбито ме спечели с формата и линиите си .
За всеки влак си има пътници предполагам :)

Grishata
23-11-2018, 14:51
Извинявам се :)



Жена ми е половин арменка (другата е българска) и аз винаги съм казвал, че това е по-добрата и страна. :)


Хаха , глупости , майтап да става - арменците сме народ с чувство за хумор и носим на шеги :)

Бобби
24-11-2018, 01:10
.....

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:06 ----------


Няма такова нещо. В 156цата ми се е разливало и шише ракия в багажника и не разбрах докато не спрях и отворих... И резачката си возя често и не мирише вътре.

За другото си прав. Аз си споделям моята гледна точка. Ти споделяш твоята. Затова е форума.
Дискутираме, спорим, можем да научим нещо ново.
Никой не трябва да се ядосва или дразни. Всеки е прав за себе си.
Защо ми се струва, че прекаляваш с аеробионите и тем подобни миризливки.....напълни си джобовете на вратите с кафе, то улавя всички миризми и в купето ще е ок, а не смрад....

DiStefano
24-11-2018, 08:04
За протокола ... моята Щилка на бензин не мирише !

Verm1n
25-11-2018, 22:20
Следя си няколко обяви и едната кола, която съм е харесал вече ми е в бюджета.
https://m.cars.bg/offer/c2768851
Някой мнение, впечатление, да я гледал или да има инфо за нея, всичко ще е от полза.

alfa racer GTA
25-11-2018, 22:31
Само не разбирам какво означава "добавена генерация от 2.4" когато е написано за 159-ка с 1.9 двигател?

Има втори ауспух отзад като на 2.4, но не е ясно дали е истински ауспух от който излизат изгорели газове или е само тръба- имитация на ауспух.

gorang
26-11-2018, 08:33
Не знам що мерцедес са кръстили така тва рено под прикритие. :D
В уикипедията пише че shooting brake е с 2/3 врати.
Няма значение де.

А моя съвет е хората които имат много багаж за товарене (и не искат ван) , е да си вземат шкода или пасат. Ще натоварят ПОНЕ два пъти повече багаж от алфата.
А който иска красива спортно изглеждаща кола е да си взима алфа седан или купе.
По-бърза, по-икономична и с по-добро пътно поведение. Може с 1% но е ПО.

3 години съм карал ауди а4 комби. Няма да си го причиня повече. Дрънчи и трака щората постоянно. Трудна беше за паркиране. Зимата като отвориш багажника и ти изстива цялото купе. Возил съм резачка за дърва - вътре смърди на бензин. Возиш лук - смърди навсякъде на лук... И за три години нито един път не я натоварих над щората. Е за кво ми е комби тогава?

Това е лично мнение, разбира се.
Щом се произвеждат комбита, значи все на някого му трябват.
Но пък джулията я няма комби, нито 155, нито 75, нито старата жулиета... :D

A съвета го давам, да не се излъже някой като мен да си вземе комби без да му е нужно, само щото излиза изгодна оферта или е много запазено... Щото после ще го е яд, както мен ме беше яд.

Колега не си съвсем прав.
Аз например имам три деца и да ти кажа, че пътуваме с Спортвагон без проблем, но в седан това няма как да стане.
Ходих да гледам Джулията няколко пъти с цялото семейство и за мое голямо съжаление няма как да се съберем. Затова и умирам от яд, че не й направиха комби вариант. Сега се ориентирам към Стелвио, въпреки че не харесвам СУВ-ове.
Така че има и други гледни точки и трябва да ги приемеш. Иначе и аз много харесвам седана, но предпочитам спортвагона, добре че е най-красивото комби, който съм виждал.

BO
26-11-2018, 12:33
Само не разбирам какво означава "добавена генерация от 2.4" когато е написано за 159-ка с 1.9 двигател?

Има втори ауспух отзад като на 2.4, но не е ясно дали е истински ауспух от който излизат изгорели газове или е само тръба- имитация на ауспух.
То защото на 2.4-ката е много "истинска" и има някакъв смисъл от нея.:mrgreen:

Scrapera
26-11-2018, 12:44
Годината на смолянската е 2006.
Добре послъгва.
Все пак след месец ще стане 13 годишна кола, а и иска близо 8к.

Verm1n
26-11-2018, 13:11
Годината на смолянската е 2006.
Добре послъгва.
Все пак след месец ще стане 13 годишна кола, а и иска близо 8к.

Попринцип годината не ме интетесува много, от нея зависи колко бих дал като пари. Иначе и аз забелязах няколко пъти с обновяването на обявата различни години.
И ако мога да попитам как разбра за годината, гледал ли си я, преди се е продавала пак или друго?

dhtj
26-11-2018, 13:42
То защото на 2.4-ката е много "истинска" и има някакъв смисъл от нея.:mrgreen:

:lol_sign:

Scrapera
26-11-2018, 21:09
Попринцип годината не ме интетесува много, от нея зависи колко бих дал като пари. Иначе и аз забелязах няколко пъти с обновяването на обявата различни години.
И ако мога да попитам как разбра за годината, гледал ли си я, преди се е продавала пак или друго?

Само с малко наблюдателност я познах по интериора.
Иначе, предвид това, как пипва, годината при всяко пускане на обявата, може да му звъннеш, и да му кажеш:
-Колега, с теб за цената ли ще се пазарим, или за годината? :)

Verm1n
26-11-2018, 22:34
Само с малко наблюдателност я познах по интериора.
Иначе, предвид това, как пипва, годината при всяко пускане на обявата, може да му звъннеш, и да му кажеш:
-Колега, с теб за цената ли ще се пазарим, или за годината? :)
Ще го преслушам тази седмица, иначе колата съм я виждал в обява 2007,2008, месеците са януари, февруари, март които съм срещал, даже сега в мобиле и в карс е с различни месеци, може би ще му поискам вин преди евентуално да се разкарвам до Смолян.

ivjordan
26-11-2018, 23:51
Смолянската я гледах миналото лято, преди да купя моята. Тогава и искаше над 9К.
За мен това беше изключително зле поддържана кола. Тогава ABS-а не работеше, задната врата беше ударена и доста зле закърпена. Спирачните дискове бяха тотална щета. Имаше и доста ръжда по веждите, предните основно. Не се задълбочих повече, защото не ми хареса дори на пръв поглед.
Не знам дали още е при същия човек или някой я е купил и иска да я разкара, но за мен тая кола не струва. Независимо от цената.

П.П. За година и половина със сигурност са правени неща по нея, но въпросът е, дали наистина е стегната или само е кърпена. Гледам и сега свети предупреждение на таблото за изгоряла крушка. Е, не е ABS, но показва немарливо отношение.

acho_
27-11-2018, 00:35
Ще го преслушам тази седмица, иначе колата съм я виждал в обява 2007,2008, месеците са януари, февруари, март които съм срещал, даже сега в мобиле и в карс е с различни месеци, може би ще му поискам вин преди евентуално да се разкарвам до Смолян.

ZAR93900007085857

Verm1n
27-11-2018, 00:50
Смолянската я гледах миналото лято, преди да купя моята. Тогава и искаше над 9К.
За мен това беше изключително зле поддържана кола. Тогава ABS-а не работеше, задната врата беше ударена и доста зле закърпена. Спирачните дискове бяха тотална щета. Имаше и доста ръжда по веждите, предните основно. Не се задълбочих повече, защото не ми хареса дори на пръв поглед.
Не знам дали още е при същия човек или някой я е купил и иска да я разкара, но за мен тая кола не струва. Независимо от цената.

П.П. За година и половина със сигурност са правени неща по нея, но въпросът е, дали наистина е стегната или само е кърпена. Гледам и сега свети предупреждение на таблото за изгоряла крушка. Е, не е ABS, но показва немарливо отношение.

Благодаря за информацията, ще я имам напредвид.Бях се разбързал да я гледам, ама няма смисъл явно. Представям си щом кола на висока(сравнително) цена, изглеждаща поддържана и запазена на снимки е зле, какво остава за тези, които и на снимки не изглеждат добре.

П.П. Погледнах вин-а, декември 2006, прекалено много неща казват бягай надалеч...

Бобби
27-11-2018, 23:51
:lol_sign:
В тая тема хубаво е съвети да дават хора, който са притежатели на 159.... а не кой, какво прочел, чул, не дочул и прочее...то и аз съм чул, че Пена от нашият квартал е курва, ама се омъжи и сега има здраво семейство.....

dhtj
28-11-2018, 00:21
Аз нищо не съм казал, виж че само емотиконка съм пуснал. :)
П.п. Наздраве чичо, от далече те познавам вече като си фиркан. :D

Бобби
28-11-2018, 00:30
Аз нищо не съм казал, виж че само емотиконка съм пуснал. :)
П.п. Наздраве чичо, от далече те познавам вече като си фиркан. :D
;-)....не позна, защото не си ме виждал пиян, а като останалите екстрасенси в форума само предполагаш....това може да го кажат, тези който ме познават реално....иначе Наздраве...:drunk:

Scrapera
30-11-2018, 22:57
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11541264742919504&slink=8xsv5x

Нещо наистина интересно. Най-добрите двигател и ниво на оборудване.

ecotronic
01-12-2018, 10:35
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11541264742919504&slink=8xsv5x

Нещо наистина интересно. Най-добрите двигател и ниво на оборудване.

Този екземпляр е за колегата Dhtj. :)

mirchozo
01-12-2018, 11:42
Този екземпляр е за колегата Dhtj. :)

Той 159 (сто пеесе и деветки) не харесва.

Иначе количката си изглежда прилично.

acho_
01-12-2018, 11:42
Този екземпляр е за колегата Dhtj. :)

"За тия пари - А8L W12. На газ." :)

dhtj
01-12-2018, 11:52
W12 не, ама 4.2i спокойно можеш да си купиш
И в пари ще гори колкото тоя 1.7 миксер с духалка, може и по-малко.... И няма да е предняк. За обдухванията, печките, соларния шибидах и останалите екстри да не говорим ;)

Иначе по принцип харесвам 159. И отвън, и отвътре, и като поведение на пътя. Но съм реалист, а не болен алфист.
За 8к можеше и да я погледна.
За 20к догодина по това време пак ще я коментираме същата обява от същия продавач :)

ivo_red
01-12-2018, 12:32
W12 не, ама 4.2i спокойно можеш да си купиш
И в пари ще гори колкото тоя 1.7 миксер с духалка, може и по-малко.... И няма да е предняк. За обдухванията, печките, соларния шибидах и останалите екстри да не говорим ;)

Иначе по принцип харесвам 159. И отвън, и отвътре, и като поведение на пътя. Но съм реалист, а не болен алфист.
За 8к можеше и да я погледна.
За 20к догодина по това време пак ще я коментираме същата обява от същия продавач :)

Реалист бил..не си спрял да дрънкаш глупости на теми по които си крайно некомпетентен. Киснеш всекидневно в темите за 159,а познанията ти по модела са силно компрометирани и се базират предимно на кво си чел,че някой написал,че брат му чул,че съседът му познавал един,дето бил виждал. Или Аутодата кво казва,ама там данните за 159 изобщо не са пълни и актуални. Тук целта е да помогнеш със знания,а не да си уплътниш скучния ден.От 12 години карам Алфи и съм член на форума. Нямаш идея на колко "псевдо-капацитети" като теб съм се нагледал.Пожелавам ти да намериш смисъл в живота си - жена,деца,куче,котка,смислена работа и да спреш да занимаваш себе си и останалите с глупости и безмислени спорове. Поздрави!

dhtj
01-12-2018, 12:53
"Началник" , така като гледам за съвети не съм те молил...

Форума си има правила. Аз съм ги чел и ги спазвам. Докато ги спазвам - имам право да пиша. Ако не ги спазвам - модераторите ще ме баннат. Просто е, дори и ти би го разбрал.
Все още не си станал нито модератор, нито администратор, така че не можеш да ми даваш наклон на члена какво да пиша, сещаш ли се или да ти го начертая?
Тоя раздел не е нито САМО за собственици на 159, нито има някакво ограничение за броя постове на ден.
Ако нещо от това те дразни, спокойно можеш да се кандидатираш за модератор и да се опиташ да го промениш.
А до тогава можеш само да си караш преднячката с разход 50лв на 100км и да се убеждаваш че си заслужава, нищо че другите хора с такъв разход карат по пестин коня.
И се надявай да не дойде момента за вериги, че ще те чуят чак в Италия като се разревеш :D

Gogata
01-12-2018, 13:49
В една кола поддръжката не е само в разхода на гориво и в парите, които даваш за газ. Има много по-важни и скъпи неща, които не можеш да прочетеш в Уикипедия или ауто-дата, докато реално не се сблъскаш с тях.
159ката е с една от най-евтините поддръжки в своя клас, а затова което предлага си е направо без пари.

ecotronic
01-12-2018, 13:52
За 8к можеше и да я погледна.
За 20к догодина по това време пак ще я коментираме същата обява от същия продавач :)

За 8 може една снимка да ти направят с нея :)

Мисля, че реалистичното е 12 - 14.

dhtj
01-12-2018, 14:11
В една кола поддръжката не е само в разхода на гориво и в парите, които даваш за газ. Има много по-важни и скъпи неща, които не можеш да прочетеш в Уикипедия или ауто-дата, докато реално не се сблъскаш с тях.
159ката е с една от най-евтините поддръжки в своя клас, а затова което предлага си е направо без пари.


Не знам кой ви е казал че досега ми до коли стига само до уикипедия.
В съседната тема съм писал че често вдигам коли на подемник.
В други теми съм писал че пазарувам части с 40% отстъпка, можете да се сетите вече дали само чета или имам и леки практически знания и възможности.

И не знам кое и е лекото на поддръжката на 159?
Носачите ли са евтини или маховиците?
А за труд колко взимат майсторите, щото по италианските кенефи се работи трудно.... На полицейска астра съединител сме сменяли двама човека за два часа. На 156 — трима човека, седем часа....
Да не говорим че много от чарковете са трудни за намиране щото модела е сравнително рядък.

Плюсовете са три- ниска покупна цена, красива визия вън и вътре и добро поведение на пътя.
Минусите са много - разход, динамика, здравина и надеждност, виещи скоростни кутии, некачествени материали.... Не съм виждал много други коли на 100-200 х. Км със съдран скоростен лост и протрит волан...

Една ц/е/цлк класа 320 бензин или 270дизел дето са с двойни вериги - почти вечни и якия 5ск автомат на мерцедес дето се слага на всички АМГта до 2013 щото държи до 1000нм гарантирам че ще глътнат по малко пари от съответната 159ка със сравним мотор и състояние. :)

Gogata
01-12-2018, 14:35
Ето ти няколко примера за 159 1.9 и 320д е90.

Демферна шайба 159 -180 лв континентал
Демферна шайба 320д - 600лв

Обслуждване ремъци/ролки/водна помпа 159 - около 400лв
Обслужване на 320д - водната помпа е в блока, вериги -600лв.

Комплект носачи за 159 са вече около 600лв TRW
Комплект 6 носача за е90 няква шано марка около 600лв.

Иначе е много скъпа и трудна за поддръжка. Ама какво да ти обясням, след като 7 часа сменяте един съединител 3ма души...😃

ivo_red
01-12-2018, 14:41
"Началник" , така като гледам за съвети не съм те молил...

Форума си има правила. Аз съм ги чел и ги спазвам. Докато ги спазвам - имам право да пиша. Ако не ги спазвам - модераторите ще ме баннат. Просто е, дори и ти би го разбрал.
Все още не си станал нито модератор, нито администратор, така че не можеш да ми даваш наклон на члена какво да пиша, сещаш ли се или да ти го начертая?
Тоя раздел не е нито САМО за собственици на 159, нито има някакво ограничение за броя постове на ден.
Ако нещо от това те дразни, спокойно можеш да се кандидатираш за модератор и да се опиташ да го промениш.
А до тогава можеш само да си караш преднячката с разход 50лв на 100км и да се убеждаваш че си заслужава, нищо че другите хора с такъв разход карат по пестин коня.
И се надявай да не дойде момента за вериги, че ще те чуят чак в Италия като се разревеш :D

Една от характеристиките на интелигентността е да виждате нещата от различни страни и да не изключвате, че може да грешите. Ако някой е прекалено категоричен и отхвърля всички останали гледни точки, вероятно не е достатъчно умен. Както казва Дарвин, „невежеството по-често поражда увереност, отколкото знанието.“ Учените отдавна са установили, че колкото по-малко знаят хората, толкова по-уверени са те. Тази зависимост е известна като „ефект на Дънинг-Крюгер“.
Тук си очеизваден пример -:new_Eyecrazy:

Ако един умен човек признае, че може да сгреши, няма да харчи всичката си енергия да доказва, че е прав. Ето защо:

Отнема време и усилия.
Дразни хората.
Пречи ни да чуем чуждото мнение и ограничава светогледа ни.

Из статия наречена "8те правила, които глупавите хора следват"...:shutup:


Принципно никой не може да те спре да се излагаш. Аз просто те поставям в игнор листа и приключвам с теб, защото няма смисъл да се спори с такива индивиди. Ти си карай "най-успешния модел на Алфа" и си вярвай, че на някого му пука кво си изкендзал за пореден път.:big_bow_down:

BO
01-12-2018, 16:04
Ето ти няколко примера за 159 1.9 и 320д е90.

Демферна шайба 159 -180 лв континентал
Демферна шайба 320д - 600лв

Обслуждване ремъци/ролки/водна помпа 159 - около 400лв
Обслужване на 320д - водната помпа е в блока, вериги -600лв.

Комплект носачи за 159 са вече около 600лв TRW
Комплект 6 носача за е90 няква шано марка около 600лв.

Иначе е много скъпа и трудна за поддръжка. Ама какво да ти обясням, след като 7 часа сменяте един съединител 3ма души...��
Мнооого си заблуден, друже.
159 е една от най-скъпите за поддръжка автомобил в класа си.

Gogata
01-12-2018, 16:51
Айде и другият разбирач се включи 😀

svetlin pilev
01-12-2018, 16:53
Айдее,пак се почна мерене на п....ките.Тая тема я четат хора дето са решили да карат
Алфа 159 и търсят съвет(поне аз навремето бях така) и като чета последните страници съвета е-НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ТОЗИ БОКЛУК!ЩОТО ЩЕ ИЗЛЕЗЕТЕ ГОЛЕМИ ГЛУПАЦИ!

Gogata
01-12-2018, 17:02
Аз не мога да разбера защо хора, които не са имали 159 и нямат намерение да имат, продължават да ни просветяват във всяка тема в раздела. Ако имаше модератори, отдавна да са заминали.
Темата е за съвет относно покупка на 159.

Бобби
01-12-2018, 20:37
Мнооого си заблуден, друже.
159 е една от най-скъпите за поддръжка автомобил в класа си.
Ти карал ли си 159...?....подържал ли си...?...или говориш от принципа на какво си чел и едно кръгче дадено ти, от приятел като dhtj....?

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:21 ----------


Аз не мога да разбера защо хора, които не са имали 159 и нямат намерение да имат, продължават да ни просветяват във всяка тема в раздела. Ако имаше модератори, отдавна да са заминали.
Темата е за съвет относно покупка на 159.
Не се коси....мненията са като задниците......а и колкото по малко хора карат даден модел, е по добре.....просто Мода, ако ме разбиращ.....кубинката е хубава обувка, ама не се продава в Милано, за това е носят масово, дори е била на въоръжение.......:)))

---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:25 ----------


Не знам кой ви е казал че досега ми до коли стига само до уикипедия.
В съседната тема съм писал че често вдигам коли на подемник.
В други теми съм писал че пазарувам части с 40% отстъпка, можете да се сетите вече дали само чета или имам и леки практически знания и възможности.

И не знам кое и е лекото на поддръжката на 159?
Носачите ли са евтини или маховиците?
А за труд колко взимат майсторите, щото по италианските кенефи се работи трудно.... На полицейска астра съединител сме сменяли двама човека за два часа. На 156 — трима човека, седем часа....
Да не говорим че много от чарковете са трудни за намиране щото модела е сравнително рядък.

Плюсовете са три- ниска покупна цена, красива визия вън и вътре и добро поведение на пътя.
Минусите са много - разход, динамика, здравина и надеждност, виещи скоростни кутии, некачествени материали.... Не съм виждал много други коли на 100-200 х. Км със съдран скоростен лост и протрит волан...

Една ц/е/цлк класа 320 бензин или 270дизел дето са с двойни вериги - почти вечни и якия 5ск автомат на мерцедес дето се слага на всички АМГта до 2013 щото държи до 1000нм гарантирам че ще глътнат по малко пари от съответната 159ка със сравним мотор и състояние. :)
Страшен си....поздрави с това парче.....https://www.youtube.com/watch?v=IiYse9ezgOU.................чувал съм как оправяш на кормилният прът карето...:))

Scrapera
01-12-2018, 21:59
Думата предняк ме спечели. Сигурно е буквален превод от английски, директно от alfaowner-a. Ще си я запиша някъде.

alfa racer GTA
01-12-2018, 22:19
Че вие на тея двамцата не им ли свикнахте?



Само не разбирам какво означава "добавена генерация от 2.4" когато е написано за 159-ка с 1.9 двигател?

Има втори ауспух отзад като на 2.4, но не е ясно дали е истински ауспух от който излизат изгорели газове или е само тръба- имитация на ауспух.




То защото на 2.4-ката е много "истинска" и има някакъв смисъл от нея.:mrgreen:

Поредната тъпня на човек който не имал, няма и заявява че никога няма да си купи...

Също както преди няколко години тъпнята която изсра че "в първите ръководства на 159-ката маслото селения било объркано на Selenia wr diesel, но след това го били поправили в следващите на правилното Selenia wr diesel P.E.
", без изобщо да съобрази и да е наясно че Pure energy започва да се произвежда няколко години след пускане на 159-ката в продажба и е същото масло с единствената корекция на това масло да отговаря на изискванията на новият евро 5а стандарт и при работа на двигателя да има по малко контролирани емисии в границите на стандарта...

И тоя бил продавал масло...

dhtj
01-12-2018, 22:59
Ето ти няколко примера за 159 1.9 и 320д е90.

Демферна шайба 159 -180 лв континентал
Демферна шайба 320д - 600лв

Обслуждване ремъци/ролки/водна помпа 159 - около 400лв
Обслужване на 320д - водната помпа е в блока, вериги -600лв.

Комплект носачи за 159 са вече около 600лв TRW
Комплект 6 носача за е90 няква шано марка около 600лв.


Близо си, да.
А сега кажи на колко км и на колко години се сменят ремъците и на колко веригите и сметката ще придобие смисъл.
Добавяш и че бмвто не троши кутии , слагаш и поне 1л/100км разлика в разхода, което при 30 000км на година е 750 лева разлика и ти става ясно вече що от едното са продадени 10 пъти повече бройки отколко от другото, нищо че талянското е по-красиво... :D

Verm1n
02-12-2018, 02:08
Близо си, да.
А сега кажи на колко км и на колко години се сменят ремъците и на колко веригите и сметката ще придобие смисъл.
Добавяш и че бмвто не троши кутии , слагаш и поне 1л/100км разлика в разхода, което при 30 000км на година е 750 лева разлика и ти става ясно вече що от едното са продадени 10 пъти повече бройки отколко от другото, нищо че талянското е по-красиво... :D

Не те разбирам, да съм честен. Прав си за някои от нещата, имат някои предимства конкурентите на 159, но г/д читава 59-ка е 7-8-9хил., за тея пари е90 друг път(без десняк или обръщана), ц или е класа отново никога, за а4 имаш малки шансове с някой лев отгоре. Това говорим за средна цена, не да ми изкараш най-ефтините от дадените модели, както и говорим за коли- 2007-2010г. Е изведнъж алфата не е толкова черна, покупната цена е фактор №1, ти дай 4-5хил. повече за 3ка, пък нека и е по-ефтина поддръжката и да гори с литър по-малко. Имаш ли интерес към закупуване на 159 или просто си чешеш езика, казвам го като човек който има 8000(+1-1.5хил. отделно за обслужване и ремонти)като бюджет за покупка на кола, еми друга кола не може да предложи каквото предлага 159 за тея пари. Този спам се повтаря през няколко страници, спора и дискусията са хубави неща, но то си отива почти на тролене.

ecotronic
02-12-2018, 10:20
Познавах един на когото любимото му забалвение беше а си купи порция кебапчета и да иде да я яде във вегетарианския ресторант. :)

Майтапа настрана.

Не трябва да се дразните.
В крайна сметка колегата dhtj спори аргументирано (или поне се опитва), търси информация и я споделя.....

Нали в спора се раждала истината?

Verm1n
02-12-2018, 12:18
Познавах един на когото любимото му забалвение беше а си купи порция кебапчета и да иде да я яде във вегетарианския ресторант. :)

Майтапа настрана.

Не трябва да се дразните.
В крайна сметка колегата dhtj спори аргументирано (или поне се опитва), търси информация и я споделя.....

Нали в спора се раждала истината?

Така е, но някои от аргументите и сравнениеята са неточни. Сравнява работата по астра с 156, говори за скъп махових при 159, което се отнася за всеки дизел ръчка.
За тби-а каза че би я погледнал за 8к, кола на 6-7г с турбо бензин, за нормална 159 колко би дал - 4хил. сигурно.
Аргумент беше че е90 гори по-малко, но как беше изнесен - един приятел ми каза.
Прословутия разход на гориво се споменава през мнение, А8 на газ като пари ще гори по-малко, ама момента като се счупи нещо или те не се чупят, мерцедесите и бмв-тата и те.
Но като се замисля нека се говори така, че са трошливи, горят, не вървят, така ще си купя 159 за по-малко пари заради предубедеността на хората.
Аз обичам да споря,обаче мисля че спора не е за тази тема.

dhtj
02-12-2018, 13:00
Аргумент беше че е90 гори по-малко, но как беше изнесен - един приятел ми каза.

https://www.spritmonitor.de/en/
Сайт тип "тефтер" в който всеки собственик на автомобил може да си направи профил и да си води статистика на разхода.
Цялата информация се запазва и е видима от всички.
Можеш да търсиш по модел и двигател и да получиш средните стойности на всички собственици.
Информацията се попълва от най-различни хора от различни краища на света, което според мен и придава добра тежест и релевантност.

BMW 330d - 5,04 7,59 11,37
159 2.4jtd - 6,20 8,27 12,32
М.C270cdi - 6,15 7,49 10,14

BMW 320d - 4,12 6,38 9,60
159 1.9jtd - 5,05 7,18 11,20

BMW 320i - 6,17 8,57 12,79
159 2.2jts - 8,63 10,48 13,21

BMW 330i - 7,64 10,26 14,55
159 3.2jts - 10,12 12,89 14,67

:knock:

Verm1n
02-12-2018, 13:47
https://www.spritmonitor.de/en/
Сайт тип "тефтер" в който всеки собственик на автомобил може да си направи профил и да си води статистика на разхода.
Цялата информация се запазва и е видима от всички.
Можеш да търсиш по модел и двигател и да получиш средните стойности на всички собственици.
Информацията се попълва от най-различни хора от различни краища на света, което според мен и придава добра тежест и релевантност.

BMW 330d - 5,04 7,59 11,37
159 2.4jtd - 6,20 8,27 12,32
М.C270cdi - 6,15 7,49 10,14

BMW 320d - 4,12 6,38 9,60
159 1.9jtd - 5,05 7,18 11,20

BMW 320i - 6,17 8,57 12,79
159 2.2jts - 8,63 10,48 13,21

BMW 330i - 7,64 10,26 14,55
159 3.2jts - 10,12 12,89 14,67

:knock:

Не съм казал, че 159 гори по-малко,в друга тема имаше снимка от чат с приятел, не е ли същото, разликата при дизелите е под 1л., при разлика от 4-5000лв. при покупката и при 10-15хил. на година за колко време ще си избие парите ?
Защо цитира само този отрязък, или само разхода е важен, те корсите и полотата щяха да са най-продаваните коли.
В много отношения конкурентите в класа на 159 са по-мислени коли,НО затова и като нови и на вторичния пазар са значително по-скъпи, елементарно е, пазара оценява. Аз спирам дотук с безмисления спор, ще се включа чак когато разбера каква кола си си взел като следваща.

Wiliams
05-12-2018, 12:47
https://www.spritmonitor.de/en/
Сайт тип "тефтер" в който всеки собственик на автомобил може да си направи профил и да си води статистика на разхода.
Цялата информация се запазва и е видима от всички.
Можеш да търсиш по модел и двигател и да получиш средните стойности на всички собственици.
Информацията се попълва от най-различни хора от различни краища на света, което според мен и придава добра тежест и релевантност.

BMW 330d - 5,04 7,59 11,37
159 2.4jtd - 6,20 8,27 12,32
М.C270cdi - 6,15 7,49 10,14

BMW 320d - 4,12 6,38 9,60
159 1.9jtd - 5,05 7,18 11,20

BMW 320i - 6,17 8,57 12,79
159 2.2jts - 8,63 10,48 13,21

BMW 330i - 7,64 10,26 14,55
159 3.2jts - 10,12 12,89 14,67

:knock:

Хахахаха брат евалата. Много добър довод. Цифри извадени от сайт тип " тефтер" цитирани от човек дето бил реалист. Аз аргументиран довод никаде не видях. Не те нападам ама ето ти нещо реално : тая 330 ска кюмбето тоя разход ще го даде градско , ако я вържеш за някой Софийски трамвай и върви само по направление Обеля - Люлин 1 ви микрорайон , третия завой в ляво до търговията на слепите :) . Нищо лично ама като каза , че качваш коли на подемник и имаш 40 % отстъпка се надявам да си гумаджия . Иначе ще е ясно откъде идва ниската покупна цена на марката .

dhtj
05-12-2018, 13:09
"Хахахах брат" много смилен пост. Not.

По-реални числа от тея няма от къде да извадиш.
Защото са записвани от хиляди хора. Един е карал в Алпите, друг по Ривиерата, трети на аутобана от Хамбург до Берлин... Един е внимателен шофьор, друг е "състезател"... Някои коли са били пълни с багаж, други празни... събираш всичките числа, делиш ги и получаваш РЕАЛЕН СРЕДЕН разход.
Колкото може да са излъгали шофьори на едната марка, толкова може и на другата.

А ако и на това не вярваш, отваряш си каталозите и четеш разхода даден от производителя. И там БМВ-то е с по-нисък разход от 159.
Ама ти и на това няма да повярваш. Много по-достоверен е твоят пост без никакви аргументи, числа, или смисъл дори. ;)

BO
05-12-2018, 13:33
Хахахаха брат евалата. Много добър довод. Цифри извадени от сайт тип " тефтер" цитирани от човек дето бил реалист. Аз аргументиран довод никаде не видях. Не те нападам ама ето ти нещо реално : тая 330 ска кюмбето тоя разход ще го даде градско , ако я вържеш за някой Софийски трамвай и върви само по направление Обеля - Люлин 1 ви микрорайон , третия завой в ляво до търговията на слепите :) . Нищо лично ама като каза , че качваш коли на подемник и имаш 40 % отстъпка се надявам да си гумаджия . Иначе ще е ясно откъде идва ниската покупна цена на марката .
На моята 330-ка, средния ѝ разход беше точно 7,67/100.
И примерно за последните 3 години на експлоатация е излизала само 2 пъти от София. И бях с един от най-харчещите варианти.
И пак за протокола преди това 1.9жтд то ми е харчило средно от точно 7,25/100, при автомобил, който е с 400 кг. по-лек и без 4х4.

marin_mv
05-12-2018, 20:57
На моята 330-ка, средния ѝ разход беше точно 7,67/100.
И примерно за последните 3 години на експлоатация е излизала само 2 пъти от София. И бях с един от най-харчещите варианти.
И пак за протокола преди това 1.9жтд то ми е харчило средно от точно 7,25/100, при автомобил, който е с 400 кг. по-лек и без 4х4.

Правилно ли разбирам - среден разход на BMW 330 Xdrive, предимно градско в София с 2 излизания извън София - 7,67/100?

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:49 ----------


"Хахахах брат" много смилен пост. Not.

По-реални числа от тея няма от къде да извадиш.
Защото са записвани от хиляди хора. Един е карал в Алпите, друг по Ривиерата, трети на аутобана от Хамбург до Берлин... Един е внимателен шофьор, друг е "състезател"... Някои коли са били пълни с багаж, други празни... събираш всичките числа, делиш ги и получаваш РЕАЛЕН СРЕДЕН разход.
Колкото може да са излъгали шофьори на едната марка, толкова може и на другата.

А ако и на това не вярваш, отваряш си каталозите и четеш разхода даден от производителя. И там БМВ-то е с по-нисък разход от 159.
Ама ти и на това няма да повярваш. Много по-достоверен е твоят пост без никакви аргументи, числа, или смисъл дори. ;)

Реално - по реално - най-реално е личния опит споделен откровенно! От 10 кладенеца вода да ми носите, неможеш да ме обедиш с цитати и преразказани истории в нещо различно от това което съм видял с очите си и платил от джоба си.

dhtj
05-12-2018, 21:11
Реално - по реално - най-реално е личния опит споделен откровенно! От 10 кладенеца вода да ми носите, неможеш да ме обедиш с цитати и преразказани истории в нещо различно от това което съм видял с очите си и платил от джоба си.

Ми ако си сравняваме личния опит никакви коректни резултати няма да достигнем.

Щото всеки човек кара различно, всяка кола е в различно състояние, варират маршрутите и т.н.
Как да сравним примерно моя градски разход в свищов където има един светофар в целия град, с градския разход на някого в софия в час пик?

Или да сравним твоето извънградско в Холандия примерно, където има камери през километър и ограничението е 120км/ч с моето извънградско в северна България където още няма много камери и мога да карам със 150 и да изпреварвам където си искам? :D


И в качеството на горивата има разлика и т.н...
Затова най-точното сравнение е когато се сравнява средната информация от стотици/хиляди потребители, автомобили, километри и условия.

Аз "видян с очите си" личен разход имам със спарка и под 7/100 извънградско, и над 15/100 извъградско. Е кой е по-реален? Кой да ти цитирам? В единия случай ще кажеш "еха много е икономична" в другия ще кажеш "баси кенефа как може да гори толкова?"
Но ако съберем 100 спарка на 100 различни шофьора в 10 различни държави и всеки кара по 5000км и разделим да получим средния разход, ще видим че тоя мотор си гори средно 9/100 примерно. И ако го сравним с 2.5 V6 дето гори средно 11/100 ще разберем че спарка е по-икономичен. Такава е ситуацията с тоя сайт.

marin_mv
05-12-2018, 21:29
Ми ако си сравняваме личния опит никакви коректни резултати няма да достигнем.

Щото всеки човек кара различно, всяка кола е в различно състояние, варират маршрутите и т.н.
Как да сравним примерно моя градски разход в свищов където има един светофар в целия град, с градския разход на някого в софия в час пик?

Или да сравним твоето извънградско в Холандия примерно, където има камери през километър и ограничението е 120км/ч с моето извънградско в северна България където още няма много камери и мога да карам със 150 и да изпреварвам където си искам? :D


И в качеството на горивата има разлика и т.н...
Затова най-точното сравнение е когато се сравнява средната информация от стотици/хиляди потребители, автомобили, километри и условия.

Аз "видян с очите си" личен разход имам със спарка и под 7/100 извънградско, и над 15/100 извъградско. Е кой е по-реален? Кой да ти цитирам? В единия случай ще кажеш "еха много е икономична" в другия ще кажеш "баси кенефа как може да гори толкова?"
Но ако съберем 100 спарка на 100 различни шофьора в 10 различни държави и всеки кара по 5000км и разделим да получим средния разход, ще видим че тоя мотор си гори средно 9/100 примерно. И ако го сравним с 2.5 V6 дето гори средно 11/100 ще разберем че спарка е по-икономичен. Такава е ситуацията с тоя сайт.

Тук изваждаш думите ми извън контекста - аз карам и съм карал много, но общо взето по еднакви маршрути, общо взето имам една зона на комфорд на скоростта не зависимо от колата. И мога да сравня примерно - E220, 535 Xdrive, Celica T180, Berlingo 1.6 Hdi и настоящата ми Алфа по пътя Русе - Пловдив - Русе или Русе - Любимец - Русе, изминати многократно, с нафта предимно от Еко .... Е220 - 6/100, 535 - 8/100, Берлинго - 10/100, 159 - 7/100. Под личен и откровен опит имам предвид това - да сразняваш две или повече коли, карани от теб по приблизително еднакъв начин, по приблизително еднакъв маршрут .... Осреднения резултат на стотици хиляди хора е като социолигическите проучвания за изборите - всеки си казва и пише каквото му кефне, крайния резултат зависи от това кой е платил най-много :-) :-)

dhtj
05-12-2018, 21:41
Имаш право донякъде, но аз все още мисля че средните измервания от стотици хора са най-точния начин да придобиеш представа за разхода на една кола.

Както и да е. Живи и здрави да сме, пък ще работим и ще наливаме гориво, няма нужда от повече спорове. :D
Ако идваш до София преди празниците и имаш време, обади се да се срещнем, интересно ми е автомата в 159 как се държи, не съм виждал досега.

Бобби
05-12-2018, 21:47
:big_whoops:...много сте изтрещели, аз пия вас Ви хваща...темата за разход не е тази, а тези с различните автомобили си имат форуми.....ебати и дараците са тия баварци...:)...а и харчат малко на думи...ебати.....това мен не ме интересува......интересува ме Алфа Ромео.....а тези с другите марки, ако имат нещо за казване.....споменах, имат си форуми, а не да избиват комплекси......Алфа е по красива....:fuckoff:...а за това си трябва сърце.....иначе казано, на тия с по добрите коли, са им малки топките...:)))

marin_mv
05-12-2018, 21:51
Имаш право донякъде, но аз все още мисля че средните измервания от стотици хора са най-точния начин да придобиеш представа за разхода на една кола.

Както и да е. Живи и здрави да сме, пък ще работим и ще наливаме гориво, няма нужда от повече спорове. :D
Ако идваш до София преди празниците и имаш време, обади се да се срещнем, интересно ми е автомата в 159 как се държи, не съм виждал досега.

Аз съм изключително доволен от автоматика.Но тук вече не мога да си кривя душата, на 535 атомата е по добър :-) Но беше 2014 купена нова :-) На 16 летя от София, ще видя как съм с времето и ще пиша да се видим ако и ти си свободен.

Бобби
05-12-2018, 21:55
Аз все пак да попитам...купих си 159-ка...и все си задавам въпроса, да не съм сгрешил ?...;)

ivo_red
05-12-2018, 21:56
Пичове, идеята на тая тема е да е от помощ на хората, които са решили да си вземат 159 - какво да гледат,кои са слабостите на модела и отделните модификации, а не да сравняваме разходи едно към гьотере. Едно на ръка, че разходите може да сравняваме по еднакъв или сходни маршрути. Друго, че това инфо що годе точно го дават производителите и няма да открием топлата вода. Трето и най-важното, Алфа Ромео никога не се е славила като икономична кола.Да си купиш Алфа,заради икономичен разход е като да си избереш порнографски филм,заради сюжета. Алфата не е просто превозно средство, което да те транспортира от точка А до точка Б. Тя иска внимание и да се грижат за нея.Хора с трицифрена заплата,мърльовци,прагматици и циции не са за тая марка и модел. Моят съвет е всеки, който е решил да си вземе 159 да си помисли дали иска Алфа.Ако да, тогава да търси нещо запазено със запазен салон,защото там ще прекарва повече време, а и е показател за това как е стопанисвана колата. Ако някой я е карал като служебна преди вас,само ще ремонтирате и плащате. Друго за гледане е следи от по-сериозни удари, защото лично се убедих, че има доста 159ки в БГ дето буквално са събрани от скрап.Луфтове между панели, гърмели бегове,различни стъкла,или нюанси на боята и т.н. Успех на Алфистите! Критикари и хейтъри винаги ще има,но тяхното мнение няма никакво значение, ако колата ви носи удоволствие и нямате търпение да я видите пак и да я покарате ...

Бобби
05-12-2018, 22:06
Пичове, идеята на тая тема е да е от помощ на хората, които са решили да си вземат 159 - какво да гледат,кои са слабостите на модела и отделните модификации, а не да сравняваме разходи едно към гьотере. Едно на ръка, че разходите може да сравняваме по еднакъв или сходни маршрути. Друго, че това инфо що годе точно го дават производителите и няма да открием топлата вода. Трето и най-важното, Алфа Ромео никога не се е славила като икономична кола.Да си купиш Алфа,заради икономичен разход е като да си избереш порнографски филм,заради сюжета. Алфата не е просто превозно средство, което да те транспортира от точка А до точка Б. Тя иска внимание и да се грижат за нея.Хора с трицифрена заплата,мърльовци,прагматици и циции не са за тая марка и модел. Моят съвет е всеки, който е решил да си вземе 159 да си помисли дали иска Алфа.Ако да, тогава да търси нещо запазено със запазен салон,защото там ще прекарва повече време, а и е показател за това как е стопанисвана колата. Ако някой я е карал като служебна преди вас,само ще ремонтирате и плащате. Друго за гледане е следи от по-сериозни удари, защото лично се убедих, че има доста 159ки в БГ дето буквално са събрани от скрап.Луфтове между панели, гърмели бегове,различни стъкла,или нюанси на боята и т.н. Успех на Алфистите! Критикари и хейтъри винаги ще има,но тяхното мнение няма никакво значение, ако колата ви носи удоволствие и нямате търпение да я видите пак и да я покарате ...
Точно де.....помага до някъде, ама пресноебец да учиш, как се надява капут, файда няма много.....той пак ще изтърве семето...:))...образно казано....
Всички да са живи и здрави...идват празници....
Наздраве момчета.....и без излишни виртуални нерви....малко ли са ни всекидневните...

BO
06-12-2018, 12:51
Правилно ли разбирам - среден разход на BMW 330 Xdrive, предимно градско в София с 2 излизания извън София - 7,67/100?
Да, правилно разбирай.

dhtj
06-12-2018, 13:04
Е това и аз не го вярвам. :D

Ето градско на 330д на задно... В европейски град голям колкото Варна примерно.

Jivko7777
06-12-2018, 13:23
Е това и аз не го вярвам. :D

Ето градско на 330д на задно... В европейски град голям колкото Варна примерно.

Недей лъга това не е 330д а е 335д

dhtj
06-12-2018, 13:35
Недей лъга това не е 330д а е 335д
Аз ли знам каква е колата или ти?
330d, е92, m57, автомат...

На 335д червеното на оборотомера почва по-късно. - https://www.youtube.com/watch?v=ZZCXv4uI0hE
Извини се сега, че говориш глупости и ме обвиняваш в лъжа.

stu
06-12-2018, 13:42
Дай и средната скорост?

vesselin47
06-12-2018, 15:02
Добър ден, алфисти! След като писах в съседен раздел на форума, а именно този за 156/147/ГТ, както и след дълги размисли и разговори с уж разбиращи хора реших, че се отказвам от 147-ца и се насочвам към 159 SW. Решил съм вече, че Алфа ще бъде следващата ми кола и трудно някой би ме отказал. Имам намерение да отделям доста внимание на колата, въпреки че няма да я карам над 10-15 хил.км. на година. Въпросите ми са следните - ориентирал съм се към 2.4 дизеловият двигател. Скоростната кутия предпочитам да е автоматична - чел съм, че не е лоша, но не е и най-надеждната, но не ми е проблем да бъде и с ръчни скорости. Та въпросите ми са следните: мога ли да се вместя в бюджета, който е 8хил. лв., или за тези пари ще трябва да започвам тепърва да се ядосвам и да вися по сервизите - лично мое мнение е, че това е реална цена за такава кола, но бих се радвал да чуя и ваши мнения. Какво да гледам при оглед, защото нищо не разбирам. Бих се радвал да ми помогнете. Другото ми питане е че много хора ме ориентират към 1.9 дизеловият двигател. Бихте ли ми казали съществени разлики между двата-ясно е че по големият е свързан с повече разходи, но що се отнася до надеждност, на едно ниво ли са. Гледам всякакви обяви и лошото е, че тази която най-много ми харесва на пръв поглед от снимките е една от най-евтините, а именно 5900лв. на обява без регистрация, което ме кара да се откажа моментално от нея. Правилно ли е мисленето ми според вас. Като цяло бих се радвал да чуя всякакви ваши мнения и дискусии по въпросите ми.
Благодаря ви предварително!

mirchozo
06-12-2018, 15:45
Глей ся ко стаа...
сички дет имаме 2.4 ще ти кажем че е яко, звук, вървеж, кеф, а сички дето имат 1.9 ще ти кажат че сме балъци щот пукали глави и т.н. и т.н. Пропуснах и тия (най-опасните според мен), дето нямат 159 ама са чували/чели това онова.



Пс Правописа не е случаен.

Ако погледнем сериозно, към цената гоято си готов да дадеш си добави минимум 2000лв ако е нов внос, за регистрация, обслужване и отстраняване на детските болежки. Ако има и проблем в съединител, турбо или глава, тогава нещата отиват в едни цифри, минимум 1000лв +.
Съществуват и читави коли, примерно форумни за които има информация тук там, както и някаква история което хич не е малко. Успех, вземи си най-запазената която ти хареса.

dhtj
06-12-2018, 16:15
Ако искаш автомат - взимай 1.9.
Защото кутията е ограничена от към въртящ момент, а чипнато 2.4 отива над лимитите и реално не можеш да ползваш пълния потенциал на мотора заради кутията.
А 1.9 с чип тъкмо влиза в позволените нютони, тежи по-малко и гори по-малко.
Казват че чипнато 1.9 върви колкото стоково 2.4, не мога да гарантирам дали е вярно, но най-вероятно е така, имайки предвид че стоково 2.4 реално е 185-190 коня, а не 200.

Ръчна кутия не подхожда на такъв клас кола според мен. Уж е голяма и луксозна, "премиум", а вътре с тоя тракалник дето върви от 2000 до 4000 има да ръчкаш като багерист, за да държиш мотора в оптималните му обороти при градско и по завои.

Всякакви мазохисти има де. При предимно извънградско каране мооооже и да го преживееш с ръчни скорости, но определено с автомата е по-комфортно и приятно.

Aко все пак решиш да взимаш ръчни скорости, имай предвид - при 2.4 кутията е здрава, а при 1.9 има проблеми с лагерите.
За главата ти казаха вече.

stu
06-12-2018, 17:08
https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC

vesselin47
06-12-2018, 19:31
Здравейте отново. Колата която най много ми допада на пръв поглед е тази: https://m.mobile.bg/details/11539168861050291
Не си мислете че гледам най-евтината, просто тази допада на всичките ми изисквания: черен салон, тъмно син цвят, комби, автоматик, 2.4 дизел. Нещо можете ли да ми кажете, някой колега виждал ли я е или като гледам цената трябва веднага нещо да ми идва наум, че не е наред с тая кола и да бягам надалеч. Другият ми въпрос е при евентуален оглед може ли някой колега да дойде с мен или пък някой който е на близо да я погледне и да ми даде някаква информация, защото съм от другият край на България.

ivo_red
06-12-2018, 19:57
Здравейте отново. Колата която най много ми допада на пръв поглед е тази: https://m.mobile.bg/details/11539168861050291
Не си мислете че гледам най-евтината, просто тази допада на всичките ми изисквания: черен салон, тъмно син цвят, комби, автоматик, 2.4 дизел. Нещо можете ли да ми кажете, някой колега виждал ли я е или като гледам цената трябва веднага нещо да ми идва наум, че не е наред с тая кола и да бягам надалеч. Другият ми въпрос е при евентуален оглед може ли някой колега да дойде с мен или пък някой който е на близо да я погледне и да ми даде някаква информация, защото съм от другият край на България.

Ако не се лъжа,един колега Вовата беше писал за тази,че е челосвана и правена нескопосано. Потърси в тази тема преди последните алабализми.

ivo_red
06-12-2018, 21:56
1. тази кола е базов модел ! Без нито една екстра ! на какво основание тези пари ?
2. Високо ниво на оборудване, само кожа няма. Състоянието на място да се гледа !
3. Продаваше се за 5500 лв ! Гледах я ! Пълен скрап !


Първата е блъскана челно, скалъпена на бързо !
Предната броня нитована, кърпена и виси, всеки момент да падне ! Но хората са я вързали старателно със свински опашки ! Брутално криви фуги на предния капак с калниците ! И вътре не е цвете !
За мен колата :jason2:

Това са май

Gogata
06-12-2018, 22:11
Що-годе читава 159 поне 7-8к. И както казаха и колегите си приготви поне 2к за след покупката.
Най- важно според мен е състоянието на колата. Гледай да е запазена и да не е половин милион км, защото тия по автокъщите масово са по на 350-400к км.
Ръчка или автомат всеки си решава. Аз лично ръчка не бих взел повече, особено дизел. Автоматикът на 159 не е от най-бързите, но ако не си състезател е много приятен и плавен за каране. 1.9 автоматик при мен дава среден разход между 7 и 8.
На тия кутии е важно като е вземеш да смениш маслото с правилното по спецификация и да не е много км естествено.

NuclearT
06-12-2018, 22:23
Здравей, колега. Аз от 10 дни съм собственик на 159 2.4 jtdm ръчка. Според мен в бюджет от 8000 лв трудно би се вместил за покупката на автомобила (ако е 2.4 jtdm) + регистрация и ремонт да си я стегнеш. Ако се наложи да я обуваш с нови гуми, акумулатор и тем подобни или излязат някакви непредвидени дреболии сумата расте. Все пак не е невъзможно да се вместиш в бюджета.
Успех ти желая в намирането на точната кола.
А тази за 5900 лв на мен ми е съмнителна.

4ofito
06-12-2018, 22:53
За тази която е 5900лв. бях пуснал запитване във фейсбук групата,имаше колеги които са я гледали. На външен вид и салона е много добре но както казват имала е удар отпред единия фар е вързан с тел, до тук нищо сериозно но казанчето с антифриз е черно и най вероятно е с издухана гарнитура ,пукнат блок или бог знае какво

KroGh
07-12-2018, 08:45
Ако искаш автомат - взимай 1.9.
Защото кутията е ограничена от към въртящ момент, а чипнато 2.4 отива над лимитите и реално не можеш да ползваш пълния потенциал на мотора заради кутията.
А 1.9 с чип тъкмо влиза в позволените нютони, тежи по-малко и гори по-малко.
Казват че чипнато 1.9 върви колкото стоково 2.4, не мога да гарантирам дали е вярно, но най-вероятно е така, имайки предвид че стоково 2.4 реално е 185-190 коня, а не 200.

Ръчна кутия не подхожда на такъв клас кола според мен. Уж е голяма и луксозна, "премиум", а вътре с тоя тракалник дето върви от 2000 до 4000 има да ръчкаш като багерист, за да държиш мотора в оптималните му обороти при градско и по завои.

Всякакви мазохисти има де. При предимно извънградско каране мооооже и да го преживееш с ръчни скорости, но определено с автомата е по-комфортно и приятно.

Aко все пак решиш да взимаш ръчни скорости, имай предвид - при 2.4 кутията е здрава, а при 1.9 има проблеми с лагерите.
За главата ти казаха вече.


https://jabawoki.com/2014/07/07/alfa-159-ti/nggallery/page/7
Значи то'а чимшир не мое ползва 800-те Nm, които е извадил от 159-ката... Язък за конете и труда :whip:
С допълнително сложено охлаждане на маслото на автомата кутията няма проблем с Nm-ите и с конете :gas:

dhtj
07-12-2018, 10:16
Явно може с охлаждане, да.
Иначе някъде бях чел заводските характеристики на тая кутия и пише че е лимитирана до 440нм.
Даже Squadra tuning не искат да чипват 2.4 с автомат заради кутията.

Иначе тоя верно е ентусиаст... С 800нм на предно , по-безсмислено похарчени пари не съм виждал... Тая сила реално може да я ползва само на диното и на магистралата от 140 км/ч нагоре когато вече става леко нелегално. :D

BO
07-12-2018, 11:47
Ако искаш автомат - взимай 1.9.
Защото кутията е ограничена от към въртящ момент, а чипнато 2.4 отива над лимитите и реално не можеш да ползваш пълния потенциал на мотора заради кутията.
А 1.9 с чип тъкмо влиза в позволените нютони, тежи по-малко и гори по-малко...
Това не е вярно.
1.9 и 2.4 са с различни кутии и тази схема не работи както си я представяш.


С допълнително сложено охлаждане на маслото на автомата кутията няма проблем с Nm-ите и с конете :gas:
Може, ама друг път.
Тази кутия и то в най-силния ѝ вариант дяни до около 500-550 Нм. Ако отидеш към 600 започваш да сменяш кутии поне веднъж в годината, заедно с маслото. Многократно доказано.

dhtj
07-12-2018, 12:04
И каква е разликата?
Все е Aisin AWTF-80 SC.

https://www.squadra-tuning.nl/chiptuning/alfa-romeo/159/1-9-jtdm-16v-q-tronic-150-pk/


We were able to program 185 hp without restrictions. The 159 1.9 JTDm Q-tronic is equipped with the same automatic gearbox as the 2.4 JTDm Q-tronic with 400 Nm. That is why we went a little further with the Q-tronic with the torque than JTDm 16v manual models. 390 Nm against 370 at the manual gearbox.

Превод: Чипват 1.9жтд с автомат на повече нютони от 1.9жтд с ръчна кутия, щото автомата на 1.9 и 2.4 е еднакъв и е доказано че работи и при 400нм.

BO
07-12-2018, 12:07
И каква е разликата?
Все е Aisin AWTF-80 SC.

Това е модела. Под този модел има модификации за различни приложения.
Това което пишат в цитирания ти линк показва единствено, че не познават модела и какво се вгражда в него. Нищо друго.

dhtj
07-12-2018, 12:10
Добре де, кажи каква е разликата.
На 1.9 с по-малък торк конвертер ли е спрямо на 2.4?

BO
07-12-2018, 12:36
1.9 е с по-малко фрикционни елементи - модела който е за изпълнения до 350 (360 според различни данни) Нм.
В 2.4 е модела, който е до 400 Нм. Има и още един модел, който е до 440, но там вече и корпуса на кутията е различен с цел усилване.

Scrapera
07-12-2018, 12:57
Много интересно от къде чете BO, и от къде чете dhtj.
И двамата нямат 159, не са имали, няма и да имат вероятно.
Но BO, въпреки че малко не го харесвам, е доста информиран, и си служи с факти, повечето пъти - верни. Кутията наистина не е еднаква при 1.9 и 2.4.
Dhtj чел, недочел, си служи с неверни, за сметка на това, категорични, твърдения, от сорта на - кутията е еднаква, тя все е TF-80SC.
BO, кажи му къде да чете на момчето, че нещо не му се получава.

BO
07-12-2018, 13:13
И двамата нямат 159, не са имали, няма и да имат вероятно.
...
Притежаването на една кола никога няма да ти даде информация да кажем с каква скоростна кутия е, какви са разликите тук и там и т.н.
Единствено ще ти даде знания в кое меню точно, къде се намира заключването на багажника, примерно. И то евентуално със съмнителен резултат. Или да кажем дали капачката за резервоара трябва да я натиснеш или да я бутнеш отзад, за да я отвориш, примерно.
Но е важно като ти докарат една кола с всички модули в краката на шофьора, защото примерно не е могла да запали веднъж и е минала през ръцете на доста "пробвачи" да я "оправят", то да може да я възстановиш в оригиналното ѝ състояние, което и колкото да си я карал преди това няма да може да направиш, освен ако не си се интересувал допълнително как работят всички модули в нея и да вземеш информирано решение, на база факти.
И примерно като ти умре автомата на 2.4-ката и като ти сложат един от 1.9, защото разбираш ли изглеждал същия, то той ще върви. Е да, ама никога няма да тръгне както си трябва и винаги ще има аномалии при превключването, защото просто софтуера на кутията е с различни адаптационни параметри. Ама това няма как да го знаеш, ако ще и 1 милион да си навъртял с любимата ти 159-ка.

dhtj
07-12-2018, 13:28
Много интересно от къде чете BO, и от къде чете dhtj.

E линк съм дал, ще видиш от къде чета, само малко езици трябва да знаеш.
Squadra tuning е сайта, a собственика е Stephan Lenior и по принцип разбира малко от алфи.
Примерно тая той я е правил - https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=3lLoyrCr8eU

В случая може и да се е объркал за кутиите, не знам.
Но принципно го имам за по-достоверен източник от някой прост моргаджия например. :D

iccko
07-12-2018, 17:32
Здравейте.Дойде време да сменям старата 146,след 10 годишно каране и верен на поговорката качиш ли се на алфа и оставаш фен цял живот.За в момента ми хвана окото,следната
https://www.mobile.bg/11539006788493683
някой потребител от форума гледал ли я,и ще помоля за впечетления.

crucho
07-12-2018, 19:09
Не съм ходил да я гледам, но когато пуснаха обявата преди месец капака беше вдлъбнат също и калника, след това явно са я по оправили и смениха снимките. Беше на 7200 тогава

berettapx4
07-12-2018, 21:46
340к километра!Имай го впредвид!

Travel_Mate
07-12-2018, 23:10
Здравейте.Дойде време да сменям старата 146,след 10 годишно каране и верен на поговорката качиш ли се на алфа и оставаш фен цял живот.За в момента ми хвана окото,следната
https://www.mobile.bg/11539006788493683
някой потребител от форума гледал ли я,и ще помоля за впечетления.

Не е фейслифт, въпреки че пише 02.2008

Gogata
07-12-2018, 23:21
Първият фейслифт е от Юли 2008 😉

Бобби
08-12-2018, 01:05
Бягай далече от тая...не си знае километрите.....

iccko
08-12-2018, 15:27
Благодаря за съветите и за спестените 500км за оглед и нервите след това!

Travel_Mate
08-12-2018, 19:10
Първият фейслифт е от Юли 2008 😉

НА бутона на климатроника вместо mono, трябва да пише off

Gogata
08-12-2018, 20:45
Също така дизайнът на задната седалка е различен, таблото и конзолата са с бяла подсветка. Колата е олекотена с 50-на кила, добавят 4 бутални брембо апарати и на малките мотори, има ел. Q2, проблемите с рейката са отстранени, добавят нови цветове и други неща.

Scrapera
08-12-2018, 21:01
Притежаването на една кола никога няма да ти даде информация да кажем с каква скоростна кутия е, какви са разликите тук и там и т.н.
Единствено ще ти даде знания в кое меню точно, къде се намира заключването на багажника, примерно. И то евентуално със съмнителен резултат. Или да кажем дали капачката за резервоара трябва да я натиснеш или да я бутнеш отзад, за да я отвориш, примерно.
Но е важно като ти докарат една кола с всички модули в краката на шофьора, защото примерно не е могла да запали веднъж и е минала през ръцете на доста "пробвачи" да я "оправят", то да може да я възстановиш в оригиналното ѝ състояние, което и колкото да си я карал преди това няма да може да направиш, освен ако не си се интересувал допълнително как работят всички модули в нея и да вземеш информирано решение, на база факти.
И примерно като ти умре автомата на 2.4-ката и като ти сложат един от 1.9, защото разбираш ли изглеждал същия, то той ще върви. Е да, ама никога няма да тръгне както си трябва и винаги ще има аномалии при превключването, защото просто софтуера на кутията е с различни адаптационни параметри. Ама това няма как да го знаеш, ако ще и 1 милион да си навъртял с любимата ти 159-ка.
Това е така, ако човекът прост юзър.
Един мераклия като смени няколко броя различни модификации, и сам си ги ремонтира, става доста информиран, и то направо от извора.
Като се прежали да смени на Айсина valve body-то, учейки се на собствената си кола, рискувайки да я досъсипе, пак понаучава нещо.
За жалост dhtj-то няма възможност да пие от извора, защото Айсин, и 159ка, е виждал само на картинка, но е уверен.
А всички добре знаем, за кои хора е характерно, да са твърде категорични и уверени.
;)

anttonev
08-12-2018, 22:27
Нека някой да посочи 1 дето става. Сигурно и такива има из сайтовете.

acho_
08-12-2018, 22:57
Някой има ли приблизителни или точни цифри с колко см е по-нисък тавана при версиите с шибидах, най-вече при задните седалки, защото сядах в такава и главата ми опира в тавана, а съм висок 1.78.

Travel_Mate
09-12-2018, 00:26
Нека някой да посочи 1 дето става. Сигурно и такива има из сайтовете.

Трудно колега, аз търсих около година, и пак лекувам детски болести :D
По сайтовете пълни курници, на луди пари (за съжаление знам как "джамбазите" сформират цените и какво внасят, свързано е с моята работа), а гледаните от форума колегите си мислят, че продават злато, мито в петрол... (разбирам, че всеки като налее пари в една кола, иска да ги избиее, ама няма начин, бъдете реалисти)
Варианта ти е луд късмет или търси сам да си внесеш, което от Италия е трудно, та гледай друга част на Европа... това е бързия начин, аз избрах бавния, късмет и година търсене, доволен съм от резултата, но наливам и церя детски болести още...

---------- Post added at 00:26 ---------- Previous post was at 00:11 ----------


Също така дизайнът на задната седалка е различен, таблото и конзолата са с бяла подсветка. Колата е олекотена с 50-на кила, добавят 4 бутални брембо апарати и на малките мотори, има ел. Q2, проблемите с рейката са отстранени, добавят нови цветове и други неща.

:) хич не го знаех всичкото това, аз като търсих моята гледах климатроника и после в eper по рама да излезе 2008-2011 и намерих де, ама зор... не знаех, че само фейслифтовите светят бяло

corvette
09-12-2018, 14:01
не само фейстките са с бели подсветки,само за информация

undy
09-12-2018, 15:28
Някой има ли приблизителни или точни цифри с колко см е по-нисък тавана при версиите с шибидах, най-вече при задните седалки, защото сядах в такава и главата ми опира в тавана, а съм висок 1.78.

Ачо, брат да не си се плюснал в някое детско столче ;) накара ме да седна отзад за първи пъх хахах и имам четири пръста разстояние до тавана, а съм 1.82 и 87кила... Без шибидах съм и съм SW.... Определено ми се вижда огромна разлика, ако трябва да ми опре темето, чак фрапиращо ми се струва :)

acho_
09-12-2018, 16:09
Ачо, брат да не си се плюснал в някое детско столче ;) накара ме да седна отзад за първи пъх хахах и имам четири пръста разстояние до тавана, а съм 1.82 и 87кила... Без шибидах съм и съм SW.... Определено ми се вижда огромна разлика, ако трябва да ми опре темето, чак фрапиращо ми се струва :)

Там е проблема човек, не съм :) Направо онемях, защото реално погледнато отзад е в пъти по-тясно от 147, а такъв проблем не съм имал в 59-ка без шибидах. Според мен се губят едно 4-5см, ако не и повече, което е изключително глупаво решение.

Направих тези два скрийншота да видиш за какво иде реч...

https://i.imgur.com/T0cQ1VT.png

https://i.imgur.com/BUqbtwH.png

undy
09-12-2018, 16:49
Като че ли възглавничката, на тая със шибидаха, не е свалена до долу?
Дали има значение дали е фейс или не? Уж фейсовите били по-удобни... Или разликата е само в седлото, на фейса е по-късо, което прави повече разстояние между предните и задните седалки??.. Знам ли..имаш право, на първата тавана стои по-ниско.

ivo_red
10-12-2018, 00:21
Доста е нисък таванът отзад. Аз не се събирам на задната седалка. 193см съм се,ама...

ecotronic
10-12-2018, 16:11
https://www.dnevnik.bg/shimg/zx860y484_3359520.jpg

https://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2018/12/10/3359432_bulgarin_vze_goliamata_nagrada_na_godishni ia_konkurs/?ref=home_layer2

vovata
10-12-2018, 20:17
Някой нещо беше писал за автоматика, в моята дебела книга излиза ето това:

Gogata
10-12-2018, 21:57
Нищо не се разбира, Вова. Качеството е много ниско. Качи ги в нормален формат

Бобби
11-12-2018, 00:05
https://www.dnevnik.bg/shimg/zx860y484_3359520.jpg

https://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2018/12/10/3359432_bulgarin_vze_goliamata_nagrada_na_godishni ia_konkurs/?ref=home_layer2
Ти изтрепа рибата с тоя пост....:smoke:....но все пак това е добър ориентир за нашите джамбази, откъде да пазаруват изгодно...:)))

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 22:02 ----------


Някой нещо беше писал за автоматика, в моята дебела книга излиза ето това:
На твоята дебела книга са и залепнали страниците, и не може да се разлиства...:))

vovata
11-12-2018, 08:27
А така :lupe:

Бобби
12-12-2018, 00:32
А така :lupe:
Да, това е друга бира...:))

Gogata
12-12-2018, 08:48
За тия, където ни обясняваха за 3.0 дизел, че горяла 8 градско 😃

bralivia
12-12-2018, 10:48
Близо е. :bouncing_smiley::bouncing_smiley:

alfa racer GTA
12-12-2018, 11:00
Не зная защо се хабите да обяснявате.

Полза никаква.

dhtj
12-12-2018, 11:08
Даже към 50/100 може да покаже, ако я запалиш и трака половин час на място и после тръгнеш... :D
Такива снимки са абсолютно нерелевантни.
Стойностните данни ги показах в онзи сайт - стотици коли, хиляди километри, средните числа сочат, че 330д гори по-малко от 2.4жтдм, въпреки че има повече цилиндри, повече обем, повече мощност и задно предаване. И градско и извънградско. И това няма как да бъде оспорено. :)

alfa racer GTA
12-12-2018, 11:33
Едно съм се убедил - простите хора и глупаците нямат свършване ...:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=112&t=331930

alfa_romeo_forever
12-12-2018, 11:52
Колеги , едно въпросче по темата :tongue:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11542034336259842&slink=920vm7

Тази някой да я е гледал ? изглежда добре , но освен ако не е Q4 .. което ме съмнява не може да е с 209 мотора , и ми е нещо много ниска цена ? 8к за "Ti" с доста доста добри екстри ?

alfa racer GTA
12-12-2018, 12:15
9000 лв.

Изглежда прилично.
Ако наистина си решил да купуваш, то отиваш и гледаш - на място може да изникнат още въпроси или пък да решиш да харчиш пари ...

За километрите си по снимки е относително запазена.Единствено СТАРТ/СТОП бутона се набива на очи, че е износен, но на тези километри според нормално...

На мен ми харесва на външен вид, отделен въпрос е че пари за комби засега не бих дал.

acho_
12-12-2018, 12:38
Имаше една в Дупница, бая време се въртеше, беше на 270к и въпреки всичко буквално беше като нова. Всичко опира до това какъв мърляч я е ползвал.

undy
12-12-2018, 13:09
Имаше една в Дупница, бая време се въртеше, беше на 270к и въпреки всичко буквално беше като нова. Всичко опира до това какъв мърляч я е ползвал.

Точно така е. Мой колега вчера взе едно Мондео 2010 на 230к..след 3 часа чоплене навсякъде не намерих за какво да се хвана. Къде са карали, какво са правили... не знам, но колата е в топ състояние, салона е не като нов, а като чисто нов. За съжаление са малко такива собственици.

ivo_red
12-12-2018, 18:00
Колеги , едно въпросче по темата :tongue:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11542034336259842&slink=920vm7

Тази някой да я е гледал ? изглежда добре , но освен ако не е Q4 .. което ме съмнява не може да е с 209 мотора , и ми е нещо много ниска цена ? 8к за "Ti" с доста доста добри екстри ?
9к за нов внос кола на 1/4 млн км и преди фейслифта ми се струва ок. 8999 лв е цената, която виждам аз.

---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:55 ----------


Точно така е. Мой колега вчера взе едно Мондео 2010 на 230к..след 3 часа чоплене навсякъде не намерих за какво да се хвана. Къде са карали, какво са правили... не знам, но колата е в топ състояние, салона е не като нов, а като чисто нов. За съжаление са малко такива собственици.

Моята е на 196 к с алкантара бежова.няма забележки по тапицерията, а знаете как се поддържа тая материя.зависи кой е карал и къде.защото 200к по магистралите не е като 200 к градско.

Grishata
12-12-2018, 19:40
Точно така е. Мой колега вчера взе едно Мондео 2010 на 230к..след 3 часа чоплене навсякъде не намерих за какво да се хвана. Къде са карали, какво са правили... не знам, но колата е в топ състояние, салона е не като нов, а като чисто нов. За съжаление са малко такива собственици.Абе хем е така хем... чак пък толкова.. В края на краищата не трябва да ставаме роби на вещите си - те трябва да служат на нас не ние на тях :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

undy
12-12-2018, 22:42
Абе хем е така хем... чак пък толкова.. В края на краищата не трябва да ставаме роби на вещите си - те трябва да служат на нас не ние на тях :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Прав си, но когато търсим коли, искаме точно такива предишни собственици, нали ;)
Аз пък обичам колата ми да е в търговски вид, без да се вманиачавам... Нямам чак толкова свободно време.

BO
13-12-2018, 09:54
За тия, където ни обясняваха за 3.0 дизел, че горяла 8 градско ��
Тия с БМВ-тата много аматьори го раздават.
Ето моето жтд до колко съм го докарвал:
http://www.fiatforum.bg/attachment.php?attachmentid=29803&d=1469820388
Пробвай се пак на тема разход. :)

acho_
13-12-2018, 10:06
При тая средна скорост пеша ще стигнеш по бързо.

dhtj
13-12-2018, 10:12
Тия с БМВ-тата много аматьори го раздават.
Ето моето жтд до колко съм го докарвал:
http://www.fiatforum.bg/attachment.php?attachmentid=29803&d=1469820388
Пробвай се пак на тема разход. :)

Aко ще си споделяме срамните постижения - аз веднъж успях да изгоря 15 литра за 50 километра... със спарка... извънградско... :hehehm:

gorang
13-12-2018, 10:18
То може и още.....

Gogata
13-12-2018, 10:33
Тия с БМВ-тата много аматьори го раздават.
Ето моето жтд до колко съм го докарвал:
http://www.fiatforum.bg/attachment.php?attachmentid=29803&d=1469820388
Пробвай се пак на тема разход. :)

Виж си и средната скорост. Снимката, която качих е на къси разстояния в градско, а не място 😉

Happy_123
13-12-2018, 13:06
Здравейте и поздравления на всички за прекрасния форум. Като начинаещ алфист ми предстои покупка и съм се спрял на 159. (не само тя разбира се, но за другите ще пиша по останалите теми). Тази която загледах на прилична цена беше в Боми Ауто като преди няколко дни беше 5200, а сега е под 5000. Предвид това че през 2009 съм купувал от тях един Seat Ibiza FR 1.9 TDI и до моммента не съм имал никакви проблеми с него ще ви помоля за мнение. Колата е тази :


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11543750175500866&slink=92h0g5


Поздрави,

sasho_n2
13-12-2018, 13:30
Колега, тази от Боми е опоскана от към екстри - 100% базов модел, предполагам затова и цената е такава. Не знам от къде си, ако не си от София, мога през уикенда да мина дай хвърля един поглед и да дам мнение.

dhtj
13-12-2018, 13:50
Че няма екстри - няма, ама те почти всички 1.9 с ръчка са такива. Най-много да имат копчета на волана, дето няма никаква файда от тях и без това.
Ако колата е наред (едва ли), не е глътнала клапи, не вият скорости и не трака маховик, си заслужава. Стига да ти се кара малък дизел ръчка на тежко купе... никога няма да имаш възможност да хванеш волана с две ръце, винаги дясната ще е заета :D :D

Gogata
13-12-2018, 14:04
От БомиАуто имайте едно наум. Навремето приятел си взе кола от тях със спукана глава.

Gogata
13-12-2018, 14:08
За тия, където ни обясняваха за 3.0 дизел, че горяла 8 градско 😃

И за да не си говорим празни приказки. Ето и в същите условия и средна скорост 1.9 жтд.

Happy_123
13-12-2018, 14:52
Колега, тази от Боми е опоскана от към екстри - 100% базов модел, предполагам затова и цената е такава. Не знам от къде си, ако не си от София, мога през уикенда да мина дай хвърля един поглед и да дам мнение.
В случая няма много претенции за екстрите, защото ми трябва спешен заместител. Другото е любпитно предвид предходната покупка,която направих от тях. Ако не те мързи хвърли и едно око и дай съвет. Благодаря.

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:49 ----------


От БомиАуто имайте едно наум. Навремето приятел си взе кола от тях със спукана глава.
Ор Боми съм купувал Seat Ibiza FR 1.9 tdi и до моемнта брат ми все още го кара не е мръднал. Затова се замислих за втора покупка от там.

Happy_123
13-12-2018, 16:18
Аз както писах и на други двама колеги съм правил покупка от тях, която се каза изненздващо сполучлива и брат ми още и се радва (Seat Ibiza FR 1.9 TDI), до момента нее свирнал и тропнал, което е истинска изненада. Затова си мислех дали и тук няма да имам късмета.

DiStefano
13-12-2018, 19:13
И за да не си говорим празни приказки. Ето и в същите условия и средна скорост 1.9 жтд.

Мммм ... автомата брат ! ... автомата !

Gogata
14-12-2018, 06:52
С тая средна скорост икомичните БМВ -та горят 25 😀

BO
14-12-2018, 10:09
С тая средна скорост икомичните БМВ -та горят 25 ��
И е факт, че с твоята Алфа и да си съдереш дупарата не може да дадеш за 2 години среден градски разход под 8.
Пък ти се успокоявай с разни снимки-картинки.:respect:

dhtj
14-12-2018, 11:11
И е факт, че с твоята Алфа и да си съдереш дупарата не може да дадеш за 2 години среден градски разход под 8.
Пък ти се успокоявай с разни снимки-картинки.:respect:


A как върви 330д и как върви 159 с 1.9жтд дали има нещо общо? :bouncing_smiley:

BO
14-12-2018, 12:09
A как върви 330д и как върви 159 с 1.9жтд дали има нещо общо? :bouncing_smiley:
Да де, ама и едната струва с 50% над другата, което си е фактор.
Погледнато от призмата на моментната цена на пазара, 159-ката е по-изгодния автомобил реално за това, което получаваш. Като всеки италиански автомобил дефакто.

Gogata
14-12-2018, 13:16
И е факт, че с твоята Алфа и да си съдереш дупарата не може да дадеш за 2 години среден градски разход под 8.
Пък ти се успокоявай с разни снимки-картинки.:respect:

"среден градски разход" е много общо и не точно понятие.
Покажи и средната скорост и тогава да говорим.
Тук се опитвате да доказвате някви фантасмагории, на които и вие не си вярвате 😀

DiStefano
14-12-2018, 19:20
И е факт, че с твоята Алфа и да си съдереш дупарата не може да дадеш за 2 години среден градски разход под 8.
Пък ти се успокоявай с разни снимки-картинки.:respect:

8 градско в София, в Пловдив дори и в Пазарджик за 2 години, за 1 година за колкото си искаш .. много малко коли на този свят могат да се похвалят с такъв .. и ЕбеЕмВетата не са сред тях !

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:15 ----------


Да де, ама и едната струва с 50% над другата, което си е фактор.
Погледнато от призмата на моментната цена на пазара, 159-ката е по-изгодния автомобил реално за това, което получаваш. Като всеки италиански автомобил дефакто.

Това говорим само за вторичен пазар в България .. щото по белите държави не е точно така ! Там е съвсем друга "народопсихологията"

mirchozo
14-12-2018, 20:10
A как върви 330д и как върви 159 с 1.9жтд дали има нещо общо? :bouncing_smiley:

Евала за сравнението, голем си...
Обмисли 320д срещу 1.9жтдм или 525д срещу 2.4жтд (може и 136коньовия)

DiStefano
14-12-2018, 20:43
ххахх ... та те 525д умират от всяко 1.9 115 ..

BO
14-12-2018, 23:00
8 градско в София, в Пловдив дори и в Пазарджик за 2 години, за 1 година за колкото си искаш .. много малко коли на този свят могат да се похвалят с такъв .. и ЕбеЕмВетата не са сред тях !

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:15 ----------



Това говорим само за вторичен пазар в България .. щото по белите държави не е точно така ! Там е съвсем друга "народопсихологията"
Няма първичен, няма вторичен, пазарът си е пазар.
Явно съм карал извънземно БМВ.


Евала за сравнението, голем си...
Обмисли 320д срещу 1.9жтдм или 525д срещу 2.4жтд (може и 136коньовия)
Е с кое да го сравняваш на тема разход? Дори 335д харчи по-малко от 1.9жтд. Просто двата модела автомобила са технически несравними.

ххахх ... та те 525д умират от всяко 1.9 115 ..
В кой раздел пишеш. Ок, в този случай хващам първото 525д, което ми хрумва и виждам, че ускорява до 100 за 6.6 сек. Баси и яките 1.9 115.
Аа, ама не бе ти си имал нещо си предвид...:respect:

svetlin pilev
14-12-2018, 23:32
Стига с тоя разход бе, хора!Темата е съвет за покупка!
159-ката е кола от среден клас,с подръжка и харчлък като за среден клас,обаче е
красива и с отлично пътно поведение.
Покупката и е свързана с мерак,харесване,не на последно място възможности,намиране на читав екземпляр и ентусиазъм за поддръжка.
Ами какво да каже IVO RED по въпроса?Навремето,ако имаше като неговата щях да я купя.
Тя и моята жена харчи доста,ама е красива и интелигентна ,и ме кефи.Това означава ли,че трябва да я сменя с някоя мърла дето си брои стотинките, ма не я понасям?
Не издребнявайте с глупости,че живота е кратък!

ecotronic
15-12-2018, 00:09
Стига с тоя разход бе, хора!Темата е съвет за покупка!.....

+1

Пази Боже тези, които разчитат на тази тема за да се ориентират при избора си :)

Бобби
15-12-2018, 01:21
Няма първичен, няма вторичен, пазарът си е пазар.
Явно съм карал извънземно БМВ.


Е с кое да го сравняваш на тема разход? Дори 335д харчи по-малко от 1.9жтд. Просто двата модела автомобила са технически несравними.

В кой раздел пишеш. Ок, в този случай хващам първото 525д, което ми хрумва и виждам, че ускорява до 100 за 6.6 сек. Баси и яките 1.9 115.
Аа, ама не бе ти си имал нещо си предвид...:respect:
ВО...признавам, технически си доста запознат, но практиката ти куца.....ще ти кажа едно...в БГ...алфите са по здрави от баварците...относно разхода водихме един спор в една друга тема, където теорията ти пак куцаше...даже бяхме стигнали до облог, ако си спомняш. даже ти се обаждах......но прецених, че не трябва да те мамя.....е сега имам нужда от пари, даже ще събера доста хора за сеира.......да залагат......твоят приятел Еко пак ще е рефер.......какво ще кажеш...да засечем легендата, как харчи...и честно ти казвам, пред целият форум....ще те измамя....:smoke:
;)

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

Омръзна ми да се хвалят автомобили не свързани с форума...ебати и путкопоклониците има....образно казано....който харесва БМВ...да ходи в Перник, там е вече на мода......има си форуми за другите коли...
Всяка кола си има достойнствата, ама този, който я няма говори глупости за нея....:smoke:

Бобби
15-12-2018, 01:49
8 градско в София, в Пловдив дори и в Пазарджик за 2 години, за 1 година за колкото си искаш .. много малко коли на този свят могат да се похвалят с такъв .. и ЕбеЕмВетата не са сред тях !

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:15 ----------



Това говорим само за вторичен пазар в България .. щото по белите държави не е точно така ! Там е съвсем друга "народопсихологията"
Остави го...нека да дойде да разчете моята 159-ка...аз съм с 0.500 мл. надолу...а и съм малко по лек....незнам, защо се доказваме на думи....ебати...:))

DiStefano
15-12-2018, 07:09
Абе те и на 159 и дават от завода Urban 8.1, ма е много далече от този разход. 525d случайно имам едно Е60 под ръка и го знам много добре колко върви, и колко харчи. То и Ф10 525д не е кой знае колко бързо ма нищо де ..

335d нема как да харчи по-малко от 1.9 115 !

И като цяло аз лично, пък и доста други се чудим що присъстваш в този форум ?! Форумът е за алфисти, алфаджии и/или бъдещи такива, обикновени фенове, а ти не си нито едно от тях ! Пишеш във много теми, технически може верно да си грамотен, нямам представа, ма практиката в случая, явно я нямаш поне с този модел ..

Нас тук БМВ, Опел и прочее не ни интересуват колко са хубави и, че са по-добри коли от нашите. Остави ни на мира да си фантазираме и да си плюем по-другите марки. Никой не му дреме кво извънземно БМВ си имал !

stu
15-12-2018, 13:52
Аз пък спрях да се вълнувам колко ми гори Алфата!Преди гледах трипове, занулявах и т.н.Сега просто спирам и пълня догоре- колкото хване, значи толкова е изгорила:)По ме вълнува например да не си надера джантите като паркирам или някой да не ми удря колата с вратата си, когато паркирам по разни молове :)

lordliness
15-12-2018, 14:44
Аз пък спрях да се вълнувам колко ми гори Алфата!Преди гледах трипове, занулявах и т.н.Сега просто спирам и пълня догоре- колкото хване, значи толкова е изгорила:)По ме вълнува например да не си надера джантите като паркирам или някой да не ми удря колата с вратата си, когато паркирам по разни молове :)

Аз спирам в най далечния ъгъл където няма наблизо нито една кола и ксто се върна до колата има поне две други плътно, а наоколо свободно. Направо като магнит.

BO
15-12-2018, 16:02
335d нема как да харчи по-малко от 1.9 115 !

Не съм визирал 115, а 1.9 в 159. И със сигурност 335д ще харчи по-малко.
Ако четеш 115-ка се намеси в друго мерене на полови органи.

...относно разхода водихме един спор в една друга тема, където теорията ти пак куцаше...даже бяхме стигнали до облог, ако си спомняш. даже ти се обаждах......но прецених, че не трябва да те мамя...

Добре, нарочно не дадох изявление на кухите ти думи в предишната тема, но сега ще го кажа, щом ти повдигаш въпроса.
На въпросния индивид му дадох телефона, говорихме, разбрахме се конкретно с ден кога да направим теста. Но явно топките му омаляха щом се разбра, че всичко приех и след това ни вопъл, ни стон. Явно е разбрал, че няма да му мнат тънките манипулации, дори и с лъжа и зайчето се скри в дупката си.

Бобби
15-12-2018, 18:41
Не съм визирал 115, а 1.9 в 159. И със сигурност 335д ще харчи по-малко.
Ако четеш 115-ка се намеси в друго мерене на полови органи.


Добре, нарочно не дадох изявление на кухите ти думи в предишната тема, но сега ще го кажа, щом ти повдигаш въпроса.
На въпросния индивид му дадох телефона, говорихме, разбрахме се конкретно с ден кога да направим теста. Но явно топките му омаляха щом се разбра, че всичко приех и след това ни вопъл, ни стон. Явно е разбрал, че няма да му мнат тънките манипулации, дори и с лъжа и зайчето се скри в дупката си.
О......стига бе.....:flirt:....парите ще ги събира мой човек, за да няма задна скорост...датата е 20 януари 2019 г.....в 10 часа пред Н.И.М...национален исторически музей, който иска да гледа шоу.....да заповяда......сорри, ама се наигра...условията остават в другата тема....;)

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:29 ----------

п.п...просто не исках да пускаш тема, че съм те измамил,като някой други в форума, ама сега сам си го търсиш...е сега ще видиш топки...:))
Лошото е, че съм споделял спора ни с общи познати, и те са ме обедили да не го правя, ама сега ми дойде в повече......дори и да ти подскажат, как ще те изиграя....не е проблем...старото куче има още едно асо в ръкава...;)

sasho_n2
15-12-2018, 19:45
В случая няма много претенции за екстрите, защото ми трябва спешен заместител. Другото е любпитно предвид предходната покупка,която направих от тях. Ако не те мързи хвърли и едно око и дай съвет. Благодаря.

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:49 ----------


Ор Боми съм купувал Seat Ibiza FR 1.9 tdi и до моемнта брат ми все още го кара не е мръднал. Затова се замислих за втора покупка от там.

Здравей. Днес минах през Боми, за да погледна тази за 5500 лв комбито. Колата както казах е базова, без никаква допълнителна екстра. Изглежда с доста запазен интериор ( според мен са сменяни копчетата на ел стъклата - изглеждат прекалено нови), отвън също е ок. Направи ми впечетление ключа - също съм убеден, че е сменяна кутийката - като нов беше. Има две дребни забележки на предния капак ( по-скоро са следи от камъчета, нескопосано опитани да се покрият), но все пак колата си е на 12 години. Няма следи от удари или поне от сериозни такива. Има летни гуми, ДОТ 2014, изглеждат доста запазени, 17 " джанти. По двигателя и около турбината на пръв поглед нямаше някакви течове, но всичко е измито. Запали с леко затруднение, вероятно поради заминаващ си акумулатор, има леко почуване на свобоедн ход, докато е студена - при натискане на съединителя почуването изчезва ( този проблем е коментиран и в другата тема - вероятно тръгнал да си заминава маховик). Скоростния лост се движи доста лесно. Не съм я карал, казаха че може да се провери в сервиз, след предварителна уговорка срещу 100 лв за превоз.
Надявам се да е полезна информацията, според мен колата си залужава да се отдели внимание.

acho_
15-12-2018, 20:26
Здравей. Днес минах през Боми, за да погледна тази за 5500 лв комбито. Колата както казах е базова, без никаква допълнителна екстра.

Коженият волан, климатроника и борд компютъра са допълнителни екстри.

Scrapera
15-12-2018, 20:40
Евала за сравнението, голем си...
Обмисли 320д срещу 1.9жтдм или 525д срещу 2.4жтд (може и 136коньовия)

E90 320D срещу 159 1.9, ще завърши трагично за нас,феновете. По-добре изобщо не пробвайте.

dhtj
15-12-2018, 23:29
E90 320D срещу 159 1.9, ще завърши трагично за нас,феновете. По-добре изобщо не пробвайте.

Най-накрая едно разумно мнение.
Това е истината. И с всичките мотори на 159 е така.

И 1.9жтд пада на разход и вървеж от 320д, и 2.4жтд пада от 330д (може и 325д, въпреки че то е нарочно "дефорисирано") , а 330и ще се подиграе жестоко с 3.2жтс...

Причината освен теглото и негодните мотори, е и лошата аеродинамика на 159.
За годините си има брутално лош коефициент на челно съпротивление - 0.33...
За справка - 155 е 0.29, трийсегодишното ауди 80 е 0.28
Новото Стелвио и X5 (джипове!) - 0.31... а новата джулия - 0.24 ....

stu
15-12-2018, 23:42
Стига вече!
Не съм си купил 159 за да се дърпам с някой, нито съм гледал челното съпротивление!

undy
15-12-2018, 23:59
Стига вече!
Не съм си купил 159 за да се дърпам с някой, нито съм гледал челното съпротивление!{

Ама то затова никъде тая кола не се води за "бързак".. Нещата при нея опират до съвсем други неща. Исках бърза Алфа-чипосах 156цата,исках малка пъргава, бърза и лесна за поддръжка, взех си 147ца....еми дойде момента за нещо което да ми върши работа, да има чар, няква мощност, глезотия(автомат) и т.н...това е. Фенщината е не само коне, въртящи моменти, времена и разходи......
Мен лично бе боли"к-ра" кой какво казва, знам обективното мнение, което не ме интересува, но обаче изключително много уважавам колегите на които мога да разчитам за помощ и съвет, .....за мен е супер важно уважението.. Особено тук, във форума...

Happy_123
16-12-2018, 06:01
Благодаря на колегата sasho_n2 (http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=18266) като се прибера в София+е мина да я видя

italfen
17-12-2018, 09:45
Ще е хубаво модераторите да сменят името на темата:

"Съвет относно покупка на БМВ вместо 159"

:)

dhtj
17-12-2018, 11:26
"Съвет относно покупка на БМВ вместо 159"

:)

:D

Ако не бяха толкова грозни, отдавна да съм си взел (бмв)...
Ама понеже съм фен на красотата (както всички тук?) , най-вероятно ще се прееба със 159ка скоро... И по светофарите ще се правя, че ми се спи, за да не ме е срам като ме подминават кадети на газ, астри комби и дизелови рено 19. :D

2.2 жтс ми се вижда сравнително приемлив вариант, без всичките дизелови мъки (клапи, дпфи, турбота, маховици) , но ми се иска автомат, а селеспийда нито е истински автомат, нито е лесен за намиране...

night_pz
17-12-2018, 12:11
Ама пък селепийда доставя удоволствие! Карал съм 156 селеспийд и беше много яко, много бърз и адекватен според мен, не знам какво толкоз не го харесват. Сега, че се чупи, чупи се но и на ръчките им се чупят маховици, и торк автоматите се чупят...по трудното при селеспийд е да намериш правилен майстор.

mirchozo
17-12-2018, 12:11
:D

Ако не бяха толкова грозни, отдавна да съм си взел (бмв)...
Ама понеже съм фен на красотата (както всички тук?) , най-вероятно ще се прееба със 159ка скоро... И по светофарите ще се правя, че ми се спи, за да не ме е срам като ме подминават кадети на газ, астри комби и дизелови рено 19. :D

2.2 жтс ми се вижда сравнително приемлив вариант, без всичките дизелови мъки (клапи, дпфи, турбота, маховици) , но ми се иска автомат, а селеспийда нито е истински автомат, нито е лесен за намиране...


Хаха, това не го очаквах. Аз съм един от тия дето ще те базикат най-много, сещаш се нали ;)

dhtj
17-12-2018, 13:16
Хаха, това не го очаквах. Аз съм един от тия дето ще те базикат най-много, сещаш се нали ;)

Е аз отдавна съм казал че търся 159ка. Даже и тема имам. (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=98282) :)
На няколко обяви ходих да гледам 2.2 жтс, но все има нещо дето не ми харесва. Или чакам да се появи чудото (селеспийд) ... :D

Красива е колата, спор няма, но я храня тук, щото ме е яд, че толкова изостава от конкуренцията.
156цата беше най-добрата и най-динамичната кола в класа си, по-удобна вътре от А4 и 3серия, по-лека, по-бърза... а 159ката изостава във всички отношения освен пътно поведение. И още не мога да проумея как са успели да я направят толкова голяма отвън и толкова тясна отвътре...?

Scrapera
17-12-2018, 13:33
Пак намеси многострадалната 156.
Със зверски чупливите бензинови агрегати и ходова част, отвратиииителна возия и прочие.
Била най-доброто в класа си. Хайде хайде.
Не сме имали, не сме карали.
Варел.
:flirt:

dhtj
17-12-2018, 13:58
Пак намеси многострадалната 156.
Със зверски чупливите бензинови агрегати и ходова част, отвратиииителна возия и прочие.
:flirt:

Е пак ще излезем малко офтопик, но ме предизвикваш...

Имам и А4ка и 156ца '98 година. И съм карал доста е36ци и е46ци.
Мога да сравня много коректно.

С какво да почна?
Разход и динамика - а4ката е 1.8, 125 коня. Гори колкото 156 2.0, а вървежа няма нищо общо. И 156 1.8 съм карал, за да е точно сравнението, пак е класи над а4 1.8 относно динамиката. 156 2.0 може да я сравним с 320i . Алфата върви повече и гори с 1-2 литра по-малко.

Пътно поведение - а4 б5 (на предно) са с греда отзад. Алфата с независимо... Мисля че са на едно ниво 156 и е46 като стабилност. А4ката с гредата отзад и стърчащия мотор отпред, изобщо не я меся в това сравнение.

Возия - аудито вози по-меко, алфата и бмв друсат еднакво.

Комфорт - Всички седалки на 156 са супер комфортни, дълбоки и с добра странична опора. 90% от седалките на а4 и бмв са плитки като седалка в автобус.
Задната седалка на 156 е най-удобна в сравнение с а4 и 3 серия. Има най-много място за краката, няма тунел за кардан и само 156 има духалка за задните пътници...

За чупливите мотори и окачване нямам какво да кажа. Това са преувеличени глупости. Ако сменяш масло и ремъци, спарка е почти вечен. Моя е в топ кондиция, приятел има 1.8тс от 15 години и не го е отварял никога... Миналата година смених оригиналните ми носачи с щампа '98 на тях. "Само" 19 години са идържали, колко да са трошливи?

alfa racer GTA
17-12-2018, 14:16
Ти сега да не искаш намаление на цената на 159-ката, та ги плещиш тия хубавини за алфа?:calc:

Приготвяй пачката и не се уфлянквай! :BIGsmile:

Scrapera
17-12-2018, 14:35
А4 Б5 е отвратителна кола наистина.
Също като Алфата, няма купе.
Само дето има и всички гореизброените от теб недостатъци.
И е мега грозно.
Но да включим Е46 в сметката.
Многострадалната 156 може би има максимум едно достойство пред нея - 5% по-добра динамика. И по-добър дизайн, чак след фейса.
Щото 156 преди фейса не е нищо особено.
Но за теб тя е най-доброто в своя клас по всички показатели. Щото я имаш.
А ако сравним 159 и Е90, имаме превес на Алфата и при пътно поведение, и при интериор, екстериор, Краш тест дори.
Губи само по динамика и разход.
Щото 159 не е варел,а е кола, която нямаш и плюеш.
Баста.

dhtj
17-12-2018, 15:21
А ако сравним 159 и Е90...
Губи само по динамика и разход.
.
Това малко ли е??

Обобщено 156цата бие е46цата (2.0тс и 320и) по динамика, разход и комфорт (по-удобни седалки, по-широко отзад, климатизация отзад)....
Друсането и стабилността са поравно, здравината е на кантар (ваноси=вариатори) , колкото е "слабо" предното окачване на 156, толкова и е46ците преди фейса късат заден мост и така...

А 159ката пада от Е90тката по разход и динамика.
И като бонус дизеловите бмвта не пукат глави, а ръчните им кутии не си ядат лагерите.
Но е90тката е безумно грозна де, няма спор...

italfen
17-12-2018, 15:42
Пак намеси многострадалната 156.
Със зверски чупливите бензинови агрегати и ходова част, отвратиииителна возия и прочие.
:flirt:

Кое е зверско чупливото на бензиновите модели с 2.5 v6 ? Някой уикенд може да се повозим и да сравним окачването колко е отвратително сравнение със 159, понеже аз съм на мнение, че с нови амортисьори и пружини 156 вози по различен начин от общо приетото.

dhtj
17-12-2018, 15:50
Всъщност 156 не толкова друса, колкото окачването не е обезшумено. Всяка дупка тропа жестоко и ти създава впечатление че вози зле, а не е баш така.
От тея 159ки дето пробвах по обяви, си друсат също колкото 156, просто поемат неравностите доста по-тихо и без тропане, което създава илюзията, че колата вози по-меко.

BO
17-12-2018, 15:57
Е пак ще излезем малко офтопик, но ме предизвикваш...

Имам и А4ка и 156ца '98 година. И съм карал доста е36ци и е46ци.
Мога да сравня много коректно.

С какво да почна?
Разход и динамика - а4ката е 1.8, 125 коня. Гори колкото 156 2.0, а вървежа няма нищо общо. И 156 1.8 съм карал, за да е точно сравнението, пак е класи над а4 1.8 относно динамиката. 156 2.0 може да я сравним с 320i . Алфата върви повече и гори с 1-2 литра по-малко.

Пътно поведение - а4 б5 (на предно) са с греда отзад. Алфата с независимо... Мисля че са на едно ниво 156 и е46 като стабилност. А4ката с гредата отзад и стърчащия мотор отпред, изобщо не я меся в това сравнение.

Возия - аудито вози по-меко, алфата и бмв друсат еднакво.

Комфорт - Всички седалки на 156 са супер комфортни, дълбоки и с добра странична опора. 90% от седалките на а4 и бмв са плитки като седалка в автобус.
Задната седалка на 156 е най-удобна в сравнение с а4 и 3 серия. Има най-много място за краката, няма тунел за кардан и само 156 има духалка за задните пътници...

За чупливите мотори и окачване нямам какво да кажа. Това са преувеличени глупости. Ако сменяш масло и ремъци, спарка е почти вечен. Моя е в топ кондиция, приятел има 1.8тс от 15 години и не го е отварял никога... Миналата година смених оригиналните ми носачи с щампа '98 на тях. "Само" 19 години са идържали, колко да са трошливи?
Ама и ти като хората със 159-ки-те.
Една Е46 328и ще те направи див и щастлив за същия разход, че и по-нисък.
Една 330д ще направи разногледа всяка 2.4 отново за същия разход.
156-цата единствено печели в олекотеното си кашкавалено купе. Ама като минеш през първата трамвайна релса или по някой хубав павиран булевард и усещаш как си караш кашкавалена кола.:firstprize:

dhtj
17-12-2018, 16:02
Една Е46 328и ще те направи див и щастлив за същия разход

Ее, това го няма и в бмв форума даже.
Вземи си 328мица и когато паднеш под 7 извънградско карайки по ограниченията ми се обади. И 13 софийско градско. (...и това са числа на газ при мене...)
Комшията ми имаше и е46 320и, и е36 328и , знам ги колко горят тея шестаци, точно заради разхода ги разкара.

А когато e имало 2.4жтд , 30д не е имало. Имаше 18тдс и 25тдс, мъртви тоалетни склонни към прегряване и главобол. :D

BO
17-12-2018, 16:14
Ее, това го няма и в бмв форума даже.
Вземи си 328мица и когато паднеш под 7 извънградско карайки по ограниченията ми се обади. И 13 софийско градско. (...и това са числа на газ при мене...)
Комшията ми имаше и е46 320и, и е36 328и , знам ги колко горят тея шестаци, точно заради разхода ги разкара.

А когато e имало 2.4жтд , 30д не е имало. Имаше 18тдс и 25тдс, мъртви тоалетни склонни към прегряване и главобол. :D
328-ца е най-изгодна от към разход и вървеж и ти гарантирам, че харчи колкото твоята спряла 2.0.

И какво, сега като 2.4 е излязла, а 3.0д 6 месеца по-късно и става проблем?
Или освен ако нямаш изискване точно за месец на производство на 156-ца, където няма 3.0д като алтернатива.:lol_sign:
А не, че нещо, ама "тдс" няма въобще в Е46.

dhtj
17-12-2018, 16:23
За тдс-а го казах, щото 156 застъпва като години на производство и е36, не само е46.
А 28мица да харчи като 2.0тс няма да стане никога и съм готов на всякакви тестове и облози. :)

mirchozo
17-12-2018, 16:27
Относно окачването, понеже съм поразглобявал малко 156ци и 159ки, та няма нищо общо помежду им. Погледни магарето, едното е буквално тенекия спрямо другото, погледни долните носачи и тампоните им, (големия на 156 е по-малък от малкия на 159), погледни горните носачи (конструктивно се различават и с раздвижни втулки а не със скърцащи гумени звездички). Окачването отзад също е с доста по-масивни щанги и тампони. Всички тия неща допринасят за комфорта вътре в купето, като добавим и обезшумяването и нещата стават дори приятни. Пак си вози твърдо и друса, но го няма онова блъскане сякаш ще ти падне таблото всеки момент.

BO
17-12-2018, 16:34
Относно окачването, понеже съм поразглобявал малко 156ци и 159ки, та няма нищо общо помежду им. Погледни магарето, едното е буквално тенекия спрямо другото, погледни долните носачи и тампоните им, (големия на 156 е по-малък от малкия на 159), погледни горните носачи (конструктивно се различават и с раздвижни втулки а не със скърцащи гумени звездички). Окачването отзад също е с доста по-масивни щанги и тампони. Всички тия неща допринасят за комфорта вътре в купето, като добавим и обезшумяването и нещата стават дори приятни. Пак си вози твърдо и друса, но го няма онова блъскане сякаш ще ти падне таблото всеки момент.
Баш. Ама пък тогава идват другите оплаквания, че тежали. Ами ще тежат, като целта е била да докарат чувството за по-"истински" автомобил.

dhtj
17-12-2018, 16:39
А да се върнем към 159 - някой знае ли при "фейслифта" какво всъщност олекотяват? В кои части е разликата, мисля 45 кила беше по каталог.

Scrapera
17-12-2018, 16:42
Италфен, разбрахме, че твоята е с Арезе.
Виждали сме, карали сме, даже имаме.
Но щом толкова не се сещаш, за кои двигатели говоря, ще ти кажа.
Останалите 15 варианта.
:Bolt:

acho_
17-12-2018, 16:51
Ебаси батака стана тука...

https://thumbs.gfycat.com/JubilantImpishBirdofparadise-small.gif

mirchozo
17-12-2018, 16:59
Според мен една основна грешка при 159 е че няма голям дизелов мотор, разбирайте поне 3.5л, евентуално с Q4. Вярно е че и прилично 2.4 върви добре, но с 3.5 мотор щеше да е чудовище и едва ли някой от собствениците му щеше да се интересува от разхода и килограмите му.

dhtj
17-12-2018, 17:19
И дизел с 4х4 и автомат липсва...
Топ версия липсва, с някой як бензинов мотор, която да се мери с М3ки или поне S4ки... Един осмак с як гърлен звук много щеше да подхожда на тая брутална визия, ама нямаа...
И принципно задното предаване е по-подходящо за такъв размер и клас коли...

italfen
17-12-2018, 17:38
Италфен, разбрахме, че твоята е с Арезе.
Виждали сме, карали сме, даже имаме.
Но щом толкова не се сещаш, за кои двигатели говоря, ще ти кажа.
Останалите 15 варианта.
:Bolt:

Не се заяждам, просто сложи всички под един знаменател и затова те попитах. Относно окачването и тампоните, според мен са изчислени за определена маса, но и не споря че 59ките са с по-добро. Ревете, че хранят вашите коли, но и вие не пропускате суперлативите за 56ците. :)

Ако има кандидати с е46 2.8, да заповядат да им връча бинокъла :)))

firedragon
17-12-2018, 19:20
159 е бедна на разновидности, защото е създадена в едно време, в което марката беше много на кантар дали ще я бъде, а голяма част от парите за разработка са заминали за ново шаси. А предното предаване е доста по-евтино от задното. От цялата история най-тъпото решение е с опелските мотори, но то също е продиктувано от липсата на пари и невъзможността за разработка на съвременен бензинов двигател. Сега нещата са по-добре ама не съвсем, защото заради фиат, джулия ще си остане само седан, без вариант комби, с бензинов агрегат, който изостава значително от конкурентите, но поне е на задно и след 10 години в една друга тема, в един друг раздел, поне това няма да е недостатък.

BO
18-12-2018, 01:06
Според мен една основна грешка при 159 е че няма голям дизелов мотор, разбирайте поне 3.5л, евентуално с Q4. Вярно е че и прилично 2.4 върви добре, но с 3.5 мотор щеше да е чудовище и едва ли някой от собствениците му щеше да се интересува от разхода и килограмите му.
То при конкурентите няма такова нещо защото ще стане непродаваемо, то точно това да беше "проблемът" при 159.
За такова нещо си трябват агрегати, които са скъпи, което е несъвместимо със 159.

martinstar
18-12-2018, 02:28
159 е бедна на разновидности, защото е създадена в едно време, в което марката беше много на кантар дали ще я бъде, а голяма част от парите за разработка са заминали за ново шаси. А предното предаване е доста по-евтино от задното. От цялата история най-тъпото решение е с опелските мотори, но то също е продиктувано от липсата на пари и невъзможността за разработка на съвременен бензинов двигател. Сега нещата са по-добре ама не съвсем, защото заради фиат, джулия ще си остане само седан, без вариант комби, с бензинов агрегат, който изостава значително от конкурентите, но поне е на задно и след 10 години в една друга тема, в един друг раздел, поне това няма да е недостатък.




Нещо наистина вярно.
Иначе тази тема отдавна вече не е съвет за покупка,а колко ще се прецакаме с 159. Това го твърдят хора, които нямат 159 и те спорят с каращи и обичащи модела и марката. Що за безсмислица. Вече няколко години.
То не бе BO, то не бе и dhtj. Единият не имал ни 159,ни 156, другият влюбен в 156.
ВО го знаем, за него върхът е 330д или 328,335,540 и т.н., направо не знам как германците не са го извикали за ПР.

На другия пък не му се дават пари за скъпа,невървяща 159-ка.
Хората, които обичат марката, ще си я купят.Ако са нови,защо да не пробват.А не само да плюем.
Колко струва БМВто, да не би да е по-евтино.Е60,Е90 Нито е толкова здраво, отвътре е скръб, а и е банална кола.


Аз не съм притежавал 159 и не мога, а и нямам право да се изказвам за нея- здрава ли е,тежка ли е,бавна ли е, гори ли много.
НА мен ми харесва визията й и колко е стабилна(карал съм 2.2jts, 1.9 120, 1.9 150 и 2.4 ti 310 кс на Ванката-тази доста хора я знаят).Ама да тръгна да се ровя по сайтове за статистика е тъпо и безсмислено-това за dhtj.


БО си е стар хейтър,двоен или троен агент на БМВ,ОПЕЛ,Фиат.Не знам .Той ще си каже.Работи с аргументи, за част,от които аз,а и други от форума, са съгласни.Но за повечето не съм,а и са провокация.


Сега ще ви изложа моят скромен опит с Алфи,БМв-та,аУдита и др. От 10 год.имам АЛФИ .Общо 5 броя.
146 1,4 тс- 6 год., 156 св 1.8тс 8 год.,147 1.9 116 3 год.,147 1.9 150 4год., 156 2.4 150 2год.
Имал съм още 2 Нисана, 2 ОПела, 1 БМВ е36 320 и 1 Фиат и Москвич дори.
За туин спарка:както и дхтж твърди,ако го караш нормално и му сменяш маслото-много е здрав.
1.8 за тези 8 год. и 80 000 км двигателят не е пипан.
Нито дебитомер,нито вариатор,нито глава,нито клапани,нито дори и СВЕЩИ. Последните 2 год,му слагам масло,което струва 5лв литъра.Сменям го на 15 000 км.
Окачването беше разбито като я взех, не го оправих, само веднъж сменях няколко тампона отпред. И сега е разбито,но вози мн.добре за кола, която струваше 1900лв. с еко таксата в началото на 2011. Да,много добре,повтарям, но не на дупки. А и визията й от 97г ме впечтлява още дори.Сравнете с немски курник от 97г.

Хайде някой да си купи през 2010 БМВ на 10 год. за 1900лв и да е в това състояние като моята 156-а.:please: Мога и снимки да покажа.Колата си върви много прилично за 144 кс 290 000км реални, има и газ и всичко е точно!!


1.4 тс беше по-капризен, разваляха се немските му части от периферията-като дебитомер БОШ, бобинки,вариаторът тракаше. НО колата беше карана 18 !!! год. на газ и не си знаеше километрите.Струваше 2008 с газта 3000лв. Аналогични БМВта 8000- 10000 лв.:surrender:


147 жтд 1.9 116 с чип на 140кс- през 2012г 3800лв всички екстри за модела подгрев и нави дори. Замина съединителят ,дюза ,кабели, изобщо повече ел.проблени, ама колата лепеше погледи и при нормално каране до 120 ми даваше под 5 разход.


147jtdm 1.9 150 чип на 180.Карам я, за 4 год. 0 техн. проблеми по двигателя,само термостат и лагер главина. Върви страхотно,има визия и гори 6/100.


156 2.4 150 седан с доработки кулер,турбина и дюзи 250 к.с. Точно тази кола за 3000лв с тунинга за още 2000 убиваше, не смазваше, БМФ-та по 300 и над 300к.с. 330д, 335 д 325 540 и не знам си какви.М3 от 2003г. 350кс. и тя издъхна. За Ауди не ми се разказва-спреляци. А точно тези конкуренти струваха над 10000 всяка с всички им доработки.
Продадох я,защото съм нервак и тази кола не можеше да се кара бавно. Разход нормален 6-6.5 с натискане 8,макс.9 литра


Сега за 159-не е за гонки(2.4 с 310 кс се усещаше малко по-бавна от 147-ата ми тогава с 140кс:moon:,да не говоря за 156 с 2.4 250кс),но вози за класа си мн.хубаво, не като 164 и 166,но те не са й в класа.Има външност,която 12год, след излизането си на пазара те кара да я заглеждаш и е с доста по-здраво окачване има от 147/156. А и има много повече екстри-говоря за TI. Но май най-хубавият двигател е 1750 tbi.


Алфа не е нито най-евтина,нито най-здрава,нито най икономична, но ние,феновете я обичаме,защото е красива,различна, а за тези пари и години коли с толкова екстри,които вървят по този начин(визирам не само 159, а 155,156,147 и др.) няма!!



И така нека в този раздел да коментираме конкретни коли 159,а не статистики,извадки и чух,видях и един мой приятел /съсед има.....


Успех на всички, а на когото не му харесва АЛФА,да не влиза в този форум.:sniper:

dhtj
18-12-2018, 10:00
Дълъг пост, не го четох целия, щото е доста объркан, но да взема да разбия още един мит, за "многото екстри" в 159. Гледам доста хора я повтарят тая фраза...

Е какви толкова екстри има? Един подгрев на седалките, дето не подгрява :D И темпомат и волан с копчета, дето го имат и 147миците от 2002...

Под екстри разбирам - подгряващ волан, седалки с обдухване, соларен шибидах, кейлес-го, дистроник, хладилна жабка дори...

svetlin pilev
18-12-2018, 10:05
+10

mirchozo
18-12-2018, 10:15
Еее, повечето необходими си ги има :
Хилл асист, ASR, VDC, електронно Q2, оригинален би-ксенон с авто настройка според теглото в багажника, двузонов/тризонов климатроник, Босе - аудио, мултимедия, хладилна жаПка, темпомат, мултиволан, автозатъмняващо централно огледало, подгрев на огледалата, кожен салон, подгрев на седялки, парктроник с индикация на дисплея, навигация, сензори за дъжд/изпотяване/светлина на предно стъкло, изпрати ме до вкъщи, ел пакет, борд компютър, калорифер и т.н.

Мисля че са достатъчни за нискобюджетен автомобил, сравни с някой немски кош с аналогична година.

italfen
18-12-2018, 10:34
оригинален би-ксенон с авто настройка според теглото в багажника.
Всички автомобили излезнали с оригинален ксенон от завода разполагат с кантар за автоматична настройка според товара в автомобила, бил той в багажното пространство или като брой пътници.

dhtj
18-12-2018, 10:40
Мисля че са достатъчни за нискобюджетен автомобил, сравни с някой немски кош с аналогична година.

Mи аз между 159 и цлк се колебая каква да е следващата.
До скоро дебнех едно цлк в немското мобиле, 2005 или 2006 година, за 4800 евро, 3.2 бензин автомат.

Имаше най-важната екстра за един кожен салон - обдухване, за да не ти се поти гърба(гъза) лятото. Отделно подгрев и памет за позицията на седалките и волана!
Дистроник... и печка, дето се пали по телефона, като влезеш зимата вече да ти е топло вътре...

Парктрониците, автоматичните чистачки, ел огледалата, ксеноните и прочее баналности са ясни, има ги и тях.

mirchozo
18-12-2018, 12:02
Хубу де, хем искаш 159 щото еди си какво, хем неискаш щото еди си какво?
Твойта работа хем сърби, хем боли май..., да беше жена щях да те разбера и да ти кажа на какво да се яхнеш :)

Пс 159 - кот такоа, ни поичи, ни помалку !

ecotronic
18-12-2018, 12:19
Ако има нещо, което да не ми харесва в 159, това е че тя няма достоен наследник от марката, който да мога да си позволя след десетина години и ако все още дишам :)

Съмнявам се, че Джулия ще навлезе толкова масово, както 159 у нас за да стане достъпна.

acho_
18-12-2018, 12:26
Ако тези цифри са верни, за съжаление си прав:

http://carsalesbase.com/european-car-sales-data/alfa-romeo/alfa-romeo-giulia/
http://carsalesbase.com/european-car-sales-data/alfa-romeo/alfa-romeo-159/

mirchozo
18-12-2018, 12:38
Наскоро си говорихме с един авер който ми предлагаше Джулия за около 26хл лв, на 45000км гаранционна мострена кола (с транспорт и регистрация 30000лв излизаше). Според мен е ок цената, въпроса е че нямам толкова, но след 5-10г ще станат по 10-15000лв. Въпроса е дали ще изтрае 9ката дотогава :)

Scrapera
18-12-2018, 13:04
Дълъг пост, не го четох целия, щото е доста объркан, но да взема да разбия още един мит, за "многото екстри" в 159. Гледам доста хора я повтарят тая фраза...

Е какви толкова екстри има? Един подгрев на седалките, дето не подгрява :D И темпомат и волан с копчета, дето го имат и 147миците от 2002...

Под екстри разбирам - подгряващ волан, седалки с обдухване, соларен шибидах, кейлес-го, дистроник, хладилна жабка дори...
Понеже не си собственик, не можеш да отвориш жабката и да разлистиш книжката, подарявам ти я:
https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/AlfaRomeo/159/OwnerHandbook.pdf
Тук можеш да видиш колко много екстри предлага всъщност 159, за които не си подозирал дори.
Ако 156 и 166 имат разлика от базовата, до ТОП изпълнението, 25 или 30 екстри, то 159 има сигурно 85 екстри разлика.
Никога не можеш да притежаваш всички, защото са толкова много, а някой от тях, като например Homelink са толкова рядко срещани, че просто не можеш да ги купиш от моргата и да ги имплантираш на твоята.
И нормално ли е с базовата 159-ка 2.4 да получиш 4 бутални апарати Брембо, вкл. задни вентилирани дискове, а да вземеш едно БМВ Е65/Е66, ако щеш дълга база, от същите години, и да получиш тези предни "спирачки":
https://static.dalys.lt/800/0/resize/1976/1980/3/442631.jpeg

alfa racer GTA
18-12-2018, 13:16
И да ги имам "развързани" няма да ги дам за джулия.Освен ако е QV.

И Стелвиото не ми харесва.Ако жИната реши може за нея.

За мен както "върви" или ще е QV или някакво икономично електрокарче с големината на 159-ката или малко по-голяма с 10-15 сантима.

Двигателите на Джулията са добри и има избор, но няма да е моята алфа.Твърде много БМВ има в нея.

А СЮВ-ове принципно не харесвам- твърде високи са за моя вкус и усещане.

Както казва един приятел курвоарите много харесват Q7 -цата ... :spiteful:

Вчера един такъв курвоар със самочувствие при ляв завой на светофар едно А4 пред нея също с мигач за ляв завой, а тя с Q7 или БМВх6-ца от онея изгърбените сювове завършващи с по-нисък заден покрив, докато А4-ката изчакваше колите отсреща движещи се направо и с предимство Курвоарът започна шумно да бибитка на А4-ката и дори пешеходците докато пресичахме чухме част от "интелектуалния репертоар" на същата придружен с жестове ...

Да си призная беше, младо и натопорчено с конска опашка и нямаше да му простя, само за да му припомням след това ...

Ама култура = ръгни ми го у гъзура ...

Не знам накъде отива тази държава и тези поколения - бива ли шумно псуване и жестикулиране на светофар ...???

Поне наум да беше, както аз да си призная макар и много рядко правя и то повечето пъти се оказва че е към жени които са ми отнели предимството и са създали рискова ситуация от ПТП, ако аз не съм се "въздържал" от упражняване на това мое предимство на практика ...

dhtj
18-12-2018, 13:47
Ако има нещо, което да не ми харесва в 159, това е че тя няма достоен наследник от марката, който да мога да си позволя след десетина години и ако все още дишам :)

Съмнявам се, че Джулия ще навлезе толкова масово, както 159 у нас за да стане достъпна.

E дори и да не навлезе унас, живеем в свободни времена, хващаш wizz air-а до италия/германия за 20 евро, пълниш резервоара на джулията и се прибираш. :mrgreen:
Цените ще паднат със сигурност.

vesko_iotov
18-12-2018, 14:02
Да колата е тежка ,не е толкова пъргава колкото 156 но първото ми впечатление след като минах от 156 на 159 беше от масивните носачи след като я разгледах отдолу .Прага като отвориш вратата също ми направи впечатление колко е по масивен. Може би отговора за теглото се крие и в здравината на купето ,има 5 звезди по EuroNCAP .Дано не се налага на никои да го разбира от собствен опит затова етоhttps://www.youtube.com/watch?v=iHUD_DJ9pq8

Scrapera
18-12-2018, 14:21
Наскоро си говорихме с един авер който ми предлагаше Джулия за около 26хл лв, на 45000км гаранционна мострена кола (с транспорт и регистрация 30000лв излизаше). Според мен е ок цената, въпроса е че нямам толкова, но след 5-10г ще станат по 10-15000лв. Въпроса е дали ще изтрае 9ката дотогава :)

Какъв е този транспорт и регистрация 4к. лв ?
Тази кола от къде е?

mirchozo
18-12-2018, 14:50
Какъв е този транспорт и регистрация 4к. лв ?
Тази кола от къде е?

Някъде от Италия мисля, 4к го казах образно, напред назад, платформа, после ще има чесане на тикви в кат, еко такси, гражданска, номера и т.н.

ecotronic
18-12-2018, 14:53
E дори и да не навлезе унас, живеем в свободни времена, хващаш wizz air-а до италия/германия за 20 евро, пълниш резервоара на джулията и се прибираш. :mrgreen:
Цените ще паднат със сигурност.

Тази грешка веднъж вече я допуснах и не възнамерявам да я повтарям. :)

МИТАКА1654
18-12-2018, 15:57
Бах мааму,като чета и имам чувството,че съм се преебал нещо,като минах от 528 ръчка,през 530д автомат,а6 2,8 и а6 2,7 битурбо бенз,на сегашната ми 159.Ааааа вярно забравих,за последните ми 2год. и 50 000км не съм дал НИТО ЕДНА стотинка за нещо различно освен консумативи.Е вярно,слязох от 335к.с. куатро на 140к.с. атмосферно моторче на газ,но пък се родих откъм надеждност и икономия.Все пак последната ми кола за 18 месеца,от 8000лв ми стъпи на 14000лв,таааа ми говорете за премиуми.

mirchozo
18-12-2018, 16:00
Бах мааму,като чета и имам чувството,че съм се преебал нещо,като минах от 528 ръчка,през 530д автомат,а6 2,8 и а6 2,7 битурбо бенз,на сегашната ми 159.Ааааа вярно забравих,за последните ми 2год. и 50 000км не съм дал НИТО ЕДНА стотинка за нещо различно освен консумативи.Е вярно,слязох от 335к.с. куатро на 140к.с. атмосферно моторче на газ,но пък се родих откъм надеждност и икономия.Все пак последната ми кола за 18 месеца,от 8000лв ми стъпи на 14000лв,таааа ми говорете за премиуми.

Ееее ти уби ентусиазма на dhtj относно върха на немското автомобилостроене.

Scrapera
18-12-2018, 16:05
Някъде от Италия мисля, 4к го казах образно, напред назад, платформа, после ще има чесане на тикви в кат, еко такси, гражданска, номера и т.н.

Докарване 650лв, отписване в ИТ 200лв, бг Рег с еко такса и г.о. 550лв. Това са под 1500лв. Тази кола е свръх-изгодна, ако наистина я има.

dhtj
18-12-2018, 16:16
Ааааа вярно забравих,за последните ми 2год. и 50 000км не съм дал НИТО ЕДНА стотинка за нещо различно освен консумативи.

E то това твоето си е астра с два носача разлика. :D
Mного ясно, че простата малолитражка няма да гълта пари. То по нея няма какво да се счупи. Турбота няма, а моторчето няма сила нито да си превърти съединителя, нито да си разтропа маховика. :D
И семейната А4ка (1.8и) е така, от 2006 досега - чифт амортисьори, 2-3 "кокала" на окачването и една гарнитура на капака на клапаните. Над 150 000км. Един път ремъци и три пъти накладки.
Ама е безкрайно бавен варел, с който всяко изпреварване е една дълга молитва. :D

Който иска мощни мотори и удобни автомати, ще си плаща за мераците. :)

МИТАКА1654
18-12-2018, 16:21
Така е,спор няма.Точно поради тези причини,много ясно трябва да си определяме приоритетите,за да няма после-ама то какво очаквах,кво стана.

dhtj
18-12-2018, 16:33
A какво беше чувството като слезе от 335 коня на 140? Тегаво ли беше в началото, беше ли те страх да изпреварваш? :D

Аз няколко дни карах А4 3.0 бензин 220 коня, после като седнах в 156цата и ми стана доста тъжно и се чудих какво да направя за да върви повече... :D

МИТАКА1654
18-12-2018, 16:39
Ми свиква се,първите седмици внимаваш с изпреварванията,и така.Но аз карам 99% градско вече,та няма чак такива драми.Кефа е на бензиностанцията,като напълня догоре за 30 кинта,а преди я ми стигнат за деня,я не.

mirchozo
18-12-2018, 16:40
Докарване 650лв, отписване в ИТ 200лв, бг Рег с еко такса и г.о. 550лв. Това са под 1500лв. Тази кола е свръх-изгодна, ако наистина я има.

Невярвам да ме лъже, ако имаш желание ще поразпитам подробно, евентуално някакъв контакт. Необърнах много внимание, защото просто нямам кинтите за да тръгна да го мисля.

МИТАКА1654
18-12-2018, 16:41
Пък и тоя прословут 1,8 на опел не е чак толкова спрял.Редом до 159 със стоков 1,9 150к.с. седя на дължина и половина до максимална,демек до около 220,дизела не вдига повече от мен.

ecotronic
18-12-2018, 17:20
Ако някой се чувства дискомфортно на пътя със 140 коня под капака, по-добре да си седи дОма за да не страдат невинни хора :)

Scrapera
18-12-2018, 17:56
Пък и тоя прословут 1,8 на опел не е чак толкова спрял.Редом до 159 със стоков 1,9 150к.с. седя на дължина и половина до максимална,демек до около 220,дизела не вдига повече от мен.
Мен пък с 1.8 на доускорение ме е бил бус Ивеко, ако трябва да съм честен.
А не е като да не върнах предавки и да не положих усилия.
От тогава с никой никъде не съм се пускал повече с нея, просто се отказах от всякакви състезания.
А на магистралата колата си се изпъваше до топ спийд по книжка.
Това е нереална за мен Алфа.

svetlin pilev
18-12-2018, 20:24
Преди няколко години на един икономически форум чуждестранни икономисти подробно обясняваха,че годишния доход трябва да е 5 ПЪТИ по-голям от цената на автомобила,който купувате.Това е за да нямате проблеми с обслужване,подръжка,семейния бюджет,психическо натоварване и ядове с жената.
По разбираеми причини в БГ се купува автомобил на цената на целия годишен доход и после става страшно:
-регистрацията и началното обслужване са скъпи
-харчи МНОГО
-частите са скъпи
-много се чупи
-хората май карат по-икономична и вървяща кола от моята
Айде,стига глупости!

dhtj
18-12-2018, 20:52
Без значение от годишния доход, една кола ако харчи много, значи харчи много. :D
Дохода определя дали можеш да си го позволиш.
А сравнителния анализ показва дали харчи много, малко или равностойно спрямо аналогичните модели на другите марки в същия клас.

Същото е и с частите, и с обслужването.
Обяснено най-просто - един хляб за 20 лева си остава скъп хляб, дори и да си Роналдо и да взимаш 600 000 евро на седмица... Не скъп за теб, а скъп по принцип, сравнено с останалите хлябове в магазина.

nblagoev
18-12-2018, 21:53
E то това твоето си е астра с два носача разлика. :D
Mного ясно, че простата малолитражка няма да гълта пари. То по нея няма какво да се счупи. Турбота няма, а моторчето няма сила нито да си превърти съединителя, нито да си разтропа маховика. :D
И семейната А4ка (1.8и) е така, от 2006 досега - чифт амортисьори, 2-3 "кокала" на окачването и една гарнитура на капака на клапаните. Над 150 000км. Един път ремъци и три пъти накладки.
Ама е безкрайно бавен варел, с който всяко изпреварване е една дълга молитва. :D

Който иска мощни мотори и удобни автомати, ще си плаща за мераците. :)

Понеже предишната ми кола беше 156, ама 1.8, а освен нея съм имал, и имам и други марки (не само тези в подписа ми), а сега съм с 2.4 210 к.с., искам да те попитам, като над толкова много коли имаш наблюдения, бмв-та, мерцедеси, и всички останали нямат ли турбини, нямат ли маховици, нямат ли скоростни кутии? Не се ли ремонтират? Отговора го знам по-добре от теб! И за турбини, и за маховици, и за скорости, и за окачване! Само ще дам за пример прехвален мерцедес 1999г., на който маховика му е по-скъп от на 159 2.4... Още камара неща мога да дам за пример, ама не искам да ме болят пръстите от писане. Като не ви харесват 159-ките, като говорите само от това "някой ми каза", колкото и грубо да звуча - у лЕво, качвайте се на бмв-та и мерцедеси, и малко разходи по тях ви пожелавам! :prescription:

dhtj
18-12-2018, 22:58
Ебаси, аз какво казах, ти какво прочете???

Казах само, че на колегата 159ката очаквано е безпроблемна, щото е с прост атмосферен бензинов мотор с малка мощност.
А предните му коли са му създавали големи разходи, щото са били по 300 коня с 1-2 турбота, автоматични кутии и т.н...
Къде съм казал, че само алфите имат турбота и маховици, какво не разбра?

Бобби
19-12-2018, 00:08
Понеже предишната ми кола беше 156, ама 1.8, а освен нея съм имал, и имам и други марки (не само тези в подписа ми), а сега съм с 2.4 210 к.с., искам да те попитам, като над толкова много коли имаш наблюдения, бмв-та, мерцедеси, и всички останали нямат ли турбини, нямат ли маховици, нямат ли скоростни кутии? Не се ли ремонтират? Отговора го знам по-добре от теб! И за турбини, и за маховици, и за скорости, и за окачване! Само ще дам за пример прехвален мерцедес 1999г., на който маховика му е по-скъп от на 159 2.4... Още камара неща мога да дам за пример, ама не искам да ме болят пръстите от писане. Като не ви харесват 159-ките, като говорите само от това "някой ми каза", колкото и грубо да звуча - у лЕво, качвайте се на бмв-та и мерцедеси, и малко разходи по тях ви пожелавам! :prescription:
Остави ги...тук няколко човека правят преразкази по картинка...не се сещам в кой клас ни караха да го правим, но те са отличници, четат, сравняват, мерят пишките на другите и т.н....а им липсва опита и практиката.....;)

Бобби
19-12-2018, 00:36
Ебаси, аз какво казах, ти какво прочете???

Казах само, че на колегата 159ката очаквано е безпроблемна, щото е с прост атмосферен бензинов мотор с малка мощност.
А предните му коли са му създавали големи разходи, щото са били по 300 коня с 1-2 турбота, автоматични кутии и т.н...
Къде съм казал, че само алфите имат турбота и маховици, какво не разбра?
А бе готин, жената на съседа ти, е ебати и турбо путката, ама ти чукал ли си я...?....или само си говориш....тая другата съседка са и разбити шенкелите, ама и там не си пробвал....ае да говорим от личен опит, кое, как и защо.....защото като гледаш порно, не може да станеш добър ебльо, а като някой рибар, само да показваш с ръце......;)

Бобби
19-12-2018, 01:01
Дълъг пост, не го четох целия, щото е доста объркан, но да взема да разбия още един мит, за "многото екстри" в 159. Гледам доста хора я повтарят тая фраза...

Е какви толкова екстри има? Един подгрев на седалките, дето не подгрява :D И темпомат и волан с копчета, дето го имат и 147миците от 2002...

Под екстри разбирам - подгряващ волан, седалки с обдухване, соларен шибидах, кейлес-го, дистроник, хладилна жабка дори...
Напротив, поста си е много точен...върни се е, и се опитай да го разбереш....то и аз искам мини бар, руса кака на задната седалка и т.н...ама нямам достатъчно пари за такава кола.....а, и тия екстри дет ги изброяваш, виж във какъв клас коли ги предлагат....тя хладилна жабка има и в Шкода Фабия......ама ти нали знаеш ...не искам да споря повече....:)).....бедно ми е инфото....направо ти се възхищавам....;)

GAlt
19-12-2018, 16:01
Никога не можеш да притежаваш всички, защото са толкова много, а някой от тях, като например Homelink са толкова рядко срещани, че просто не можеш да ги купиш от моргата и да ги имплантираш на твоята.

Малко офф..ама сега като каза за homelink-а се почуствах толкова горд, че си имам и аз така се перя пред приятели с BMW-та, викам къде отиваш ти виж какво става тука...и моторизирана гаражна врата си имам...и тъкмо с 300 зора успях да сприятеля дистанционното на вратата с Homelink-а и после централата не го приема..та така с тая иначе прекраста екстра. :brickwall:

Бобби
19-12-2018, 16:03
Хайде да не бъркаме темите, за разход, надежден автомобил, евтин, скъп и т.н....темата е за съвет относно покупка......нека да съветват , тези който са притежатели на съответният автомобил.......тоез хора с опит, а не да ми се изказва някой, а бе тая си върти страшно задника, сигурно се ебе добре.....относно бемветата...:)).....надявам се, че ме разбирате какво искам да ви кажа......всички останали теории, всеки може да ги прочете в нета, ама колко са верни. е друг въпрос....друго е да пиеш от извора....образно казано..;)

dhtj
19-12-2018, 16:10
Малко офф..ама сега като каза за homelink-а се почуствах толкова горд, че си имам и аз така се перя пред приятели

E не е голяма работа, това и А4ките от 96та го имат...

https://i.ebayimg.com/images/g/z4gAAOSwARZXkpLd/s-l1600.jpg

mirchozo
19-12-2018, 16:34
Хах, да ти таковам и екстрата с гаражната врата. Натискаш нещо без да искаш и ти се отваря и гаража, докато се усети че е случайно отключена колата за да се самозаключи , може да ти опънат инструментите като стой та гледай.

Пс Тъй като гледам бюджета на повечето мераклии и обсъжданите по 5000лв 159ки, мислиш ли че някой го ебе за тая екстра, сигурно 90% нямат гараж. Преди време, отстрани блока направиха гаражи за продан. Единия комшия си купи за скромната стойност от 11000лв, а вътре стои един Опел Астра 1.6 моноинжекция с газово 95г струващ 700лв. Не го разбирам някак това.

Айде нещо по-сериозно да обсъждаме...

acho_
19-12-2018, 16:41
Много тарикатско :) По-добре да си направиш дубликат на дистанционното в някаква по-неутрална кутийка и да си го лепнеш на сенника, вероятно и по-надеждно ще работи.

Бобби
19-12-2018, 17:40
E не е голяма работа, това и А4ките от 96та го имат...

https://i.ebayimg.com/images/g/z4gAAOSwARZXkpLd/s-l1600.jpg
:screwy:

dhtj
19-12-2018, 18:05
Какво не разбра, вуйче?
Или ти пост без "задници", "ебане" и "пиене" не го схващаш? :D

Бобби
19-12-2018, 18:17
Какво не разбра, вуйче?
Или ти пост без "задници", "ебане" и "пиене" не го схващаш? :D
Достатъчно, моето момче....твоите схващания са излишни за мен, дори и за темата в която вписваш.....то, ако можеше да се налее нещо с фуния....се получава, ама при теб прелива....бягай да си пресоваш карето на кормилният прът на пресата, и не ме занимавай с твоите глупости..;)...ако не си ме разбрал, да те подсетя какви чудновати идеи даваш в други теми...:prescription:.....ае лека и полека....идват празници, да сме живи и здрави....:drunk:

dhtj
19-12-2018, 18:28
и не ме занимавай с твоите глупости..;)

Аз ли пиша глупости, вуйчее?
Виж какви са ти последните постове по темата и се осъзнай, че си на 50 години, а нямаш акъл за 50 стотинки...


...а бе тая си върти страшно задника, сигурно се ебе добре...

жената на съседа ти, е ебати и турбо путката, ама ти чукал ли си я...?

то и аз искам мини бар, руса кака на задната седалка и т.н...

Разбирам, че на тея години вече те мъчи еректилната дисфункция, ама айде осъзнай се малко и стига писа за ебане... ;)

DiStefano
19-12-2018, 19:19
Аз ли пиша глупости, вуйчее?
Виж какви са ти последните постове по темата и се осъзнай, че си на 50 години, а нямаш акъл за 50 стотинки...





Разбирам, че на тея години вече те мъчи еректилната дисфункция, ама айде осъзнай се малко и стига писа за ебане... ;)

Аххахахаххахахахах ... сипааа ли ти бацеее :biggrin:

Бобби
19-12-2018, 19:45
Аз ли пиша глупости, вуйчее?
Виж какви са ти последните постове по темата и се осъзнай, че си на 50 години, а нямаш акъл за 50 стотинки...





Разбирам, че на тея години вече те мъчи еректилната дисфункция, ама айде осъзнай се малко и стига писа за ебане... ;)
Ти бате, ти...пишеш глупости....искаше за 0.50 ст. да си оправиш чукането в кормилният прът на 156-та, а сега ми даваш акъл за 159-ка.....пропускаш някой етапи в развитието си в форума...сорри, нищо лично, даже съм доста добронамерен...с здраве и Наздраве...:)).....кофти, ама разливаш, а не можеш да ми сипеш, както ти загатна Стефо........почти съм сигурен, че ще си купиш 159, ама защо изяде толкова лайна...не знам...:))

ecotronic
19-12-2018, 19:53
.....почти съм сигурен, че ще си купиш 159, ама защо изяде толкова лайна...не знам...:))

Че ще си купи вече и на врабчетата им е ясно, ама нали първо трябва малце да подбие цената :tooth:

dhtj
19-12-2018, 20:07
Ти бате, ти...пишеш глупости....искаше за 0.50 ст. да си оправиш чукането в кормилният прът на 156-та, а сега ми даваш акъл за 159-ка....

Aз поне пиша (сравнително) грамотно, трезвен и постовете ми са на автомобилна тематика.
Точно обратното на това, което ти правиш - неграмотно и за "гъза на комшийката"...

Айде, върни се до началото на дискусията и ми кажи къде е смисъла в твоя отговор. Аз разговарям с колега и му казвам, че "неземната" екстра Хоумлинк я има в Ауди А4 от 96та година и прикачам снимка. Ти ми постваш някаква емотиконка изразяваща несъгласие или какво? Обясни ми.

A тая тъпотия за 156цата и кормилния прът не знам що я повтаряш за 12ти път в тая тема. Обмислял съм някакви решения, споделил съм ги във форума и съм ги обсъдил до колко са удачни или не. Проблема съм го отстранил вече.

Бобби
19-12-2018, 20:15
Aз поне пиша (сравнително) грамотно, трезвен и постовете ми са на автомобилна тематика.
Точно обратното на това, което ти правиш - неграмотно и за "гъза на комшийката"...

Айде, върни се до началото на дискусията и ми кажи къде е смисъла в твоя отговор. Аз разговарям с колега и му казвам, че "неземната" екстра Хоумлинк я има в Ауди А4 от 96та година и прикачам снимка. Ти ми постваш някаква емотиконка изразяваща несъгласие или какво? Обясни ми.

A тая тъпотия за 156цата и кормилния прът не знам що я повтаряш за 12ти път в тая тема. Обмислял съм някакви решения, споделил съм ги във форума и съм ги обсъдил до колко са удачни или не. Проблема съм го отстранил вече.
Как да ти обясня, като не вникваш.....:smoke:.....темата не е за А4, А5, А6.....или за някой бърз моторен варел, а за 159......то и за кормилният прът ти обяснявахме, ама ти пееше фалшиво....съжалявам, че не разбираш тънкият ми хумор....нета ти е взел акъла..;)

dhtj
19-12-2018, 20:23
"Хуморът" ти не е тънък, а просташки ;)
Никой възпитан и образован човек няма да ги приеме положително тея простотии за "путката на съседката". Но ти очевидно си необразован. И поради тази причина мисля да спря да ти чета и отговарям на постовете. Нищо смислено не мога да науча от теб.

Бобби
19-12-2018, 20:29
"Хуморът" ти не е тънък, а просташки ;)
Никой възпитан и образован човек няма да ги приеме положително тея простотии за "путката на съседката". Но ти очевидно си необразован. И поради тази причина мисля да спря да ти чета и отговарям на постовете. Нищо смислено не мога да науча от теб.
Благодаря ти....:smoke:...аз моето мнение го казах...и не задължавам, някой да го взима под внимание, за разлика от твоята явна настойчивост, че си доста грамотен и запознат за това което говориш......

ivo_red
19-12-2018, 22:09
Колеги,призовавам ви да си аднете,като мен, в игнор листа спамърите и да не разводняваме темата с глупости. Нито ще превъзпитате някой на 30+ години,нито ще му налеете акъл.Само си хабите времето и нервите. За някои хора, без цел и смисъл в живота, троленето и провокацията по форумите са едни от малкото останали им забавления.Нека тези,които имаме,или сме имали 159 да споделим ценна информация за тези,които искат да се присъединят към нас. А да не оставяме празните дрънкници на този и онзи да задават тона. В противен случай ще остават все по-малко смислени хора тук и все повече лаладжии и мрънкачи.

Scrapera
19-12-2018, 23:17
Боби, що не си написал реалния пробег на 155цата в обявата, сакън да не стреснеш някой ли? :pimp:

Бобби
20-12-2018, 08:21
Боби, що не си написал реалния пробег на 155цата в обявата, сакън да не стреснеш някой ли? :pimp:
Написал съм ги......http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=93984.....последните 3 години я кара детето и не и е навъртяло повече от 5-6 хил...преди това три години не се караше.....още няма 500 хил....не гледай километража, това са реалните.....не винаги е била първа кола в семейството....
п.п. но за нея си има тема......не е за тоя раздел да коментираме...

Scrapera
20-12-2018, 10:37
В мобилето е 222 222.
Темата и без това е батак. :smile:

sasho0
20-12-2018, 10:44
Мнения за тази https://m.cars.bg/offer/c2650642

Вероятно е гледана, но прекалено скъпа ми се вижда?

Бобби
20-12-2018, 14:12
В мобилето е 222 222.
Темата и без това е батак. :smile:
Там е пуснало детето...като добавиш още 200 хил. И всичко е точно😃... тук за феновете инфото е достоверно.

Verm1n
21-12-2018, 13:18
Някой инфо за тази: https://mobile.bg/11533221828026618
Преди много.време се обсъждаше една червена, не знам дали е същата, в момента ми е извън бюджета, януари-февруари обаче ще се вмести.
Тази е другата, която ми хвана погледа:
https://m.cars.bg/carview.php?id=2834743
Би трябвало да е фейс, но поне аз ги познавам само по задната седалка, а тук няма снимки.

Много съм резервиран към коли нов внос, но поне са в градове, където има къде да ги закарам за преглед.

ecotronic
21-12-2018, 13:41
И какво, като е нов внос? Просто си предвиди разходите по регистрацията и си отваряй очите.
Има немалко коректни търговци, които ще ти позволят и да я диагностицираш, тестваш и пр.

Моята я взех нов внос и няма нищо за което да съжалявам.

Verm1n
21-12-2018, 14:10
Има и хубави коли естествено, но първоначално те са взети за изкарването на печалба, съответно като сравним цените в държавите от където са внесени, тези които се вписват на нашия пазар са уморените от каране. Бих взел нов внос, но само след диагностика, тест, преглед в сервиз, затова казвам и че съм резервиран.