PDA

View Full Version : 156 2.0 TC не върви



todorer
02-12-2006, 17:12
Много странно,
онзи ден не можах да вдигна повече от 196-7км/ч. А алфата си вървеше. Сменял съм ламбдата. Може ли да е от оборотомер или да си ремонтирам вариатора?

wrc
03-12-2006, 15:29
>Може ли да е от оборотомер <

Предполагам си искал да напишеш ДЕБИТОМЕР,и е напълно възможно да е от него,знам го от личен опит :)

valjo
03-12-2006, 16:40
виж да не ти смуче въздух някъде след дебитомера ? спукан маркуч или нешо такова ?

todorer
03-12-2006, 19:54
След дебитомера към към двигателя или към решетката? Май трябва де се ходи на диагностика!

valjo
03-12-2006, 20:15
След дебитомера към към двигателя или към решетката? Май трябва де се ходи на диагностика!

е за да се ошморца колата, требе да е към мотора;) това е въздух, който влиза и не е отчетен от дебитомера, оттам обедняване на сместа и прочие благини

Bobo
04-12-2006, 14:57
След дебитомера към към двигателя или към решетката? Май трябва де се ходи на диагностика!

е за да се ошморца колата, требе да е към мотора;) това е въздух, който влиза и не е отчетен от дебитомера, оттам обедняване на сместа и прочие благини

Да само дет от това може да тръгне и повече даже :idea:

kris11
09-01-2007, 22:57
Много странно,
онзи ден не можах да вдигна повече от 196-7км/ч.
Уф и аз го имам този проблем. Повече от 225км не вдига на равно. Но мотора не е първа младост - към 470 к км. е.Може и от горивото да е - аз слагам Шел "V Power "Скоро ще опитам с Рейсинг .
Свещи, филтър сачсменени, няма утечка от кабели , неизправен кабел , но това е положението засега.

netsurfer
09-01-2007, 23:47
Много странно,
онзи ден не можах да вдигна повече от 196-7км/ч.
Уф и аз го имам този проблем. Повече от 225км не вдига на равно. Но мотора не е първа младост - към 470 к км. е.Може и от горивото да е - аз слагам Шел "V Power "Скоро ще опитам с Рейсинг .
Свещи, филтър сачсменени, няма утечка от кабели , неизправен кабел , но това е положението засега.
което са си реални не повече от 200 :shock:

Kostadin
10-01-2007, 08:13
Много странно,
онзи ден не можах да вдигна повече от 196-7км/ч.
Уф и аз го имам този проблем. Повече от 225км не вдига на равно. Но мотора не е първа младост - към 470 к км. е.Може и от горивото да е - аз слагам Шел "V Power "Скоро ще опитам с Рейсинг .
Свещи, филтър сачсменени, няма утечка от кабели , неизправен кабел , но това е положението засега.
което са си реални не повече от 200 :shock:

айде бе :roll: и как по-точно го определи тва :?:

Neokill
10-01-2007, 08:21
Много странно,
онзи ден не можах да вдигна повече от 196-7км/ч.
Уф и аз го имам този проблем. Повече от 225км не вдига на равно. Но мотора не е първа младост - към 470 к км. е.Може и от горивото да е - аз слагам Шел "V Power "Скоро ще опитам с Рейсинг .
Свещи, филтър сачсменени, няма утечка от кабели , неизправен кабел , но това е положението засега.

На Алфа Ромео 155 2.0 16v 150кс максималната скорост по книжка е 207км/ч.:idea: Не знам как с твойта си вдигнал 225 или километража ти не показва вярно или имаш изненади под капака :!: :wink:

Kostadin
10-01-2007, 08:37
Много странно,
онзи ден не можах да вдигна повече от 196-7км/ч.
Уф и аз го имам този проблем. Повече от 225км не вдига на равно. Но мотора не е първа младост - към 470 к км. е.Може и от горивото да е - аз слагам Шел "V Power "Скоро ще опитам с Рейсинг .
Свещи, филтър сачсменени, няма утечка от кабели , неизправен кабел , но това е положението засега.

На Алфа Ромео 155 2.0 16v 150кс максималната скорост по книжка е 207км/ч.:idea: Не знам как с твойта си вдигнал 225 или километража ти не показва вярно или имаш изненади под капака :!: :wink:

стига сте гледали тия книжки бе колеги :wink:
въпроса е дъвчан много пъти и всички знаем, че почти всяка кола си надвишава заводските данни относно мах скоростта :idea:

todorer
10-01-2007, 09:28
Максималната скорост на 156 2.0 ТС е 216км/ч ако не е ясно!!!

DeX
10-01-2007, 15:04
Ей таз тема за максималната скорост е дъфкана хиляди пъти. Ако пак мислите да окате темата на човека кажете от сега, за да я заключа преди да е станала поредната "Тунинг/Рейсинг" тема с безсмислени и недоказуеми постове и спорове.

ne0
10-01-2007, 15:29
Нещо против тунинг и рацинг ли има или трябва пак да се правя на недоразбрал.

valjo
10-01-2007, 15:34
Декс е напълно прав, темата касаеше проблема на колегата със 156цата, а не дали теоретииично е възможжно според ненам си коя таблица нещо си некаде си?

това е технически раздел все пак, Иво влизай си в правомощията;)

п.с. каде викаш да чакам членския внос;)

DeX
10-01-2007, 15:45
@valjo
Правомощията като видя развитието след поста ми.

Членския внос тия дни, че изобщо го бях забравил :oops:

@ne0

Никой няма нищо напротив, ама спецялно тоз спор го има поне в по 100 теми във всеки раздел. Мисля, че няма смисъл от него и скоро ще започна да взимам мерки. Като толко искате дайте да направим един раздел "Макс. Скорост" i там секи да си пише квот си иска. Пък като сте много навитаци ... ГПС права отсечка и проблема е решен. Омръзна ми всяка тема свързана с проблемна кола нежелаеща да върви да бъде превръщана в безсмислена тема с постове от сорта на "абе не може да вдигнеш толкова" "абе моита кола е еди си ква" и в крайна сметка да стане с извинение за езика "пишкомер". Има други места за тез работи, тук хората пишат за даден проблем и очакват предполжения за остраняването му. Не очакват да им се казва как били необразовани смятаки, че "бла бла бла бла" и т.н.

Мисля, че съм се изказал достатъчно толерантно и разбираемо. Който не му е ясно, да не се чуди що му липсват мнения.

ne0
10-01-2007, 15:52
@valjo
Правомощията като видя развитието след поста ми.

Членския внос тия дни, че изобщо го бях забравил :oops:

@ne0

Никой няма нищо напротив, ама спецялно тоз спор го има поне в по 100 теми във всеки раздел. Мисля, че няма смисъл от него и скоро ще започна да взимам мерки. Като толко искате дайте да направим един раздел "Макс. Скорост" i там секи да си пише квот си иска. Пък като сте много навитаци ... ГПС права отсечка и проблема е решен. Омръзна ми всяка тема свързана с проблемна кола нежелаеща да върви да бъде превръщана в безсмислена тема с постове от сорта на "абе не може да вдигнеш толкова" "абе моита кола е еди си ква" и в крайна сметка да стане с извинение за езика "пишкомер". Има други места за тез работи, тук хората пишат за даден проблем и очакват предполжения за остраняването му. Не очакват да им се казва как били необразовани смятаки, че "бла бла бла бла" и т.н.

Мисля, че съм се изказал достатъчно толерантно и разбираемо. Който не му е ясно, да не се чуди що му липсват мнения.

Да бре прав си. Ама аз така да се закача де. :lol:
Кат видя някой да спами не издържам и аз.
:D :D :D

slav40
10-01-2007, 23:38
Много странно,
онзи ден не можах да вдигна повече от 196-7км/ч. А алфата си вървеше. Сменял съм ламбдата. Може ли да е от оборотомер или да си ремонтирам вариатора?
Бягай на диагностика и ще разбереш!!! При мене беше подобен проблема само дето повече от 170 не искаше да вдигне :wink: - ДЕБИТОМЕР

todorer
11-01-2007, 09:32
Бях! Дебитомер :) Не качваше повече от 2.4кг. След зачистване кочи на 3.8 Трябва да е над 4 :) Еми един нов Бош и готово!

kris11
12-01-2007, 19:51
На Алфа Ромео 155 2.0 16v 150кс максималната скорост по книжка е 207км/ч.:idea: Не знам как с твойта си вдигнал 225 или километража ти не показва вярно или имаш изненади под капака :!: :wink:

Не си далече - идваш качвам те карам и в двете посоки и сам се уверяваш, че казвам истината. Не съм намерил очевадно да и е правено нещо, само е с ниско окачване и ми се наръбва задника.
Само дето махнах катализатора. На 6000 об изключва компа.