PDA

View Full Version : 159ка или мерцедес?



ivanov4561
05-06-2012, 20:02
здравейте колеги!
Имам си аз 156ца 1.9 105 к.с от която чесно казано сам разочарован и леко се наплаших от алфите. Но сега сега съм готов да дам около 15 000 лв за кола и се колебая междо 159ка 1.9 жтд 150 к.с и Е-класа 2004 год 2.2 сди 150 к.с ?? Какво ще ме посаветвате вие като собстверици на такива коли? Кажете по една дума за разхода на гориво поддръжта и цени.

Gelew
05-06-2012, 20:24
мани тия алфи земай бенца...

Bottata
05-06-2012, 20:28
Така и така си свикнал да поддържаш мерцедес и да караш алфа, вземай направо меро.
Пък каквото сабя покаже.
И аз се двуумя, даже и S класа ми предлагат.
Ама ще пробвам с 159, па като поодъртеем некой меро

santo_traficante
05-06-2012, 20:47
Интересно ще стане:wow:

adv_petrov
05-06-2012, 20:59
Накратко - не светвай балъците!

code
05-06-2012, 21:08
здравейте колеги!
Имам си аз 156ца 1.9 105 к.с от която чесно казано сам разочарован и леко се наплаших от алфите. Но сега сега съм готов да дам около 15 000 лв за кола и се колебая междо 159ка 1.9 жтд 150 к.с и Е-класа 2004 год 2.2 сди 150 к.с ?? Какво ще ме посаветвате вие като собстверици на такива коли? Кажете по една дума за разхода на гориво поддръжта и цени.

Нещо ми намирисва тая тема, ама ще отговоря. :screwy:Алфа е болест, щом се чудиш значи си още здрав, възползвай се моментално от това и си купи Мерцедеса, преди да е станало късно. Иначе 2-те коли са със сходна поддръжка.

Stoyan Georgiev
05-06-2012, 21:30
мерцедеса естествено за какво ти е алфа ;)

Митко145
05-06-2012, 21:47
Ако не ти пука че след три години ще имаш около 30% от
вложените сега пари вземай Алфата.

митака-пловдив
05-06-2012, 22:08
Ако не ти пука че след три години ще имаш около 30% от
вложените сега пари вземай Алфата.



Алфа,ама каква?

Коя е тая алфа,която да върви,да не се троши и след 5 години да струва повече отколкото си я купил?

Нещо такова примерно?

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/alfa-romeo-alfa-75-75-1-8i-turbo-tipo-162b1c-1-serie-grumello-del-monte-bg/162936170.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT

Митко145
05-06-2012, 22:14
Авторът на темата е написал че търси за около 15 000.За мен хубава 159ка под 20000 няма.

митака-пловдив
05-06-2012, 22:21
Авторът на темата е написал че търси за около 15 000.За мен хубава 159ка под 20000 няма.


Има! 2010 взехме за един братовчед 159,2.4 за 26000,до момента му струва над 30000.И доколкото съм в течение,ще я даде и за под 15 000,само и само да се оттърве :bionic:

ReLeFNIQ
05-06-2012, 22:23
Колега, щом вече си се разочаровал от 156, какво се чудиш, те нещата при 159 не се подобряват особено. Пък и съхранението на стойността е много важно нещо, взимай мерцедеса и не се поддавай на странични изкушения...
П.С От тази тема ще стане ясно - всички алфисти са яко мазохисти :D

acko88
05-06-2012, 22:53
Ако си фен взимай 159-ката,аз орицателно мнение точно за тази Е-класа нямам,дори и този 220 150 коня върви супер задоволително,колата има возия и е супер стабилна,разхода е добър,но все пак се оглеждай за 320цди

bager
05-06-2012, 23:03
Щом се чудиш, взимай Мерца. Явно Алфата не е твоята кола, иначе други щяха да са въпросите ти :) . Пък и е факт, че някой като остане разочарован от скъпата поддръжка на италиански автомобил, след това се скъсва да "храни" марките от "ботуша". От друга страна пък, почти няма недоволстващи от скъпа поддръжка на немски автомобили :) ... нали!?! Дали са недоволни е друг въпрос, но не си казват. Та ако не ти е "тръпка" Алфата, вземи "мерника". Почти съм сигурен, че няма да се оплакваш след това :)...

п.п. Лично аз се надявам да не станат много 159-ките по родните пътища, поне докато не се появи Джулия :)...

alfageorgi
05-06-2012, 23:11
здравейте колеги!
Имам си аз 156ца 1.9 105 к.с от която чесно казано сам разочарован и леко се наплаших от алфите. Но сега сега съм готов да дам около 15 000 лв за кола и се колебая междо 159ка 1.9 жтд 150 к.с и Е-класа 2004 год 2.2 сди 150 к.с ?? Какво ще ме посаветвате вие като собстверици на такива коли? Кажете по една дума за разхода на гориво поддръжта и цени.

Пич не знам на колко си години, но ако не си пенсионер по възраст или по дух/да ме прощават феновете на мерцедеса/няма причина да харесаш тая кола.
Карам 159-ка трета година , на 43 г. съм и мерцедес бих си купил само ако съм инвалид.Все пак избора си е твой и е важно какво на теб ти харесва , а не на мен да речем.

V_A_N_K_A_T_A
06-06-2012, 01:03
Уха,тук ще е забавно :D От сега мога да кажа на къде върви темата :tooth:
Ако колегата е смятал,че тук ще има голям брой обективни мнения за 159,а и за Мерцедеса,се е объркал... ;)

Васил Петров
06-06-2012, 01:16
Аз не виждам смисъл да пишат хора който не карат 159.
Това е малоумно да викаш колко е добра,а нямаш такава кола.

Към колегата:
Каквото ти е на сърце си вземи.Това е. :metal:

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 09:16
то и хора, които не карат/не са карали е-класа е хубаво да не пишат :)

NightRider
06-06-2012, 09:44
Карах ноември месец в Германия, возих се и като пътник новия 320 дизел. Колата е много хубава, като се сметне, че за рентакар се дават коли с фул екстри. Карал съм и 159 2.4. Ами по ми е на сърце Алфата, макар нея да съм я карал по лунен пейзаж в Бг., а бенца в нормална държава. И определено предпочитам SW. В бенца едвам натоварихме багажа, че и вътре в купето. Иначе върви ... с немската нафта до 260 и по истински асфалтови пътища

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 10:57
e-класата е клас над алфата, просто предлага различни страсти и съвкупност от екстри, който върви ръка за ръка с цената на самата кола като нова ;)

dilian alfa gtv
06-06-2012, 10:58
Пич не знам на колко си години, но ако не си пенсионер по възраст или по дух/да ме прощават феновете на мерцедеса/няма причина да харесаш тая кола.
Карам 159-ка трета година , на 43 г. съм и мерцедес бих си купил само ако съм инвалид.Все пак избора си е твой и е важно какво на теб ти харесва , а не на мен да речем.

Верно е напълно подкрепям,освет това не мисля че CDI е евтин за поддържка,нито пък по надежден от ЖТДм специално пък и 1.9,за вървежа пък на тоя 2.2 цди, мъртъв от всякъде,общо взето никога лично аз не бих се качил на подобен кош,а за дизайн не може и да става дума.

Лично мнение не ангажирам никой.

morfius
06-06-2012, 13:23
Качваш се в 2 те коли и сам разбираш коя те влече повече.
После търсиш читав екземпляр, инак все ще си вътре.

bouncer
06-06-2012, 13:39
Е-класата от тези години (W211) имат един много сериозен и важен дефект - SBC. Това е нова "революционна" спирачна систрема, която има навика да отказва и ВСИЧКИ модели, които са с нея са върнати в сервизите за смяна на блока....със същия. Който иска да чете:

http://mercedes-bulgaria.com/e-klasa/159-w211/1714-mercedes-e-klasa-w211-avtomobilat-na-staro.html

Не знам как някой може да коментира става или не става дадена кола, щом не я е карал поне месец-два, че и сравнения да прави с 156-ца. Малко пресилено ми се вижда.

Също така е редно да се отбележи, че е-класата е автомобил от сегмента на 166, а не на 159. 159 се конкурира с БМВ 3-ка, Ауди А4 и Мерцедес Ц класа. В този клас се представя доста добре, но основния недостатък на Алфата е твърде скромния избот от мотори.

Bottata
06-06-2012, 13:40
Има! 2010 взехме за един братовчед 159,2.4 за 26000,до момента му струва над 30000.И доколкото съм в течение,ще я даде и за под 15 000,само и само да се оттърве :bionic:

Дай да вземем да го оттървем :).
питам сериозно за повече инфо

Kuku
06-06-2012, 13:54
Веднага те осведомявам за разхода на Е 220 ЦДИ - 10 градско, 7 извънградско.
Според мен е една идея по-скъп за поддръжка от 1.9ЖТДм. А и като цяло колата си иска своето, но то коя кола не го иска :)
Пресен пример от миналата седмица мога да дам с рециклиране на рейката на Е класата - 200лв.
За 159-ка рейката няма да ти я покажат дори да я видиш за тия пари :D
Ако си намериш запазен екземпляр съм сигурен, че ще останеш доволен от Мерджана. Лошото е, че са обект на множество кражби точно тия модели - огледала, лайсни с парктроници, навигации, дори фарове и стопове :?

За 159 няма смисъл да говоря - достатъчно е говорено вече.
Според мен Алфата се намира някъде между Ц и Е класа ;)

nikit087
06-06-2012, 15:46
Колега вземай си мерцедеса с тия Алфи не се занимавай,в Алфата само се влагат пари и после няма нито цена,нито пазар...Мерцедеса ще е 10 пъти по здрав от Алфата и по престижен....Просто няма място да се чудиш какво да избереш

keel
06-06-2012, 16:08
Мерцедеса ще е 10 пъти по здрав от Алфата

Не 10 пъти...Мерцедесите просто не се чупят :smile:

bouncer
06-06-2012, 16:41
престижа да караш официалното такси в Германия и респекта на 16 годишните подрастващи, които искат и те като пораснат да станат гъзари и да си купят Мерцедес на старо.

Смешни говоди са това, смешни.... Нямало пазар за Алфа. Глупости! За поддържани и читави коли винаги ще има пазар. В мобилето било пълно със 156-ци за по 3000 лв. Ами да, пълно е. Колко от тях стават за нещо? А не е ли пълно с Ц класи от тези години? Защо ми сравявате кола 2004 с кола 1998? И то коли от различни класове! Колко е струвала Е класата като нова и колко се е обезценила сега... айде малко по-сериозно!

Респект било да караш мерцедес....Респект пред кого? Щото да караш кола на 8 години и на еннайсестотин иляди километра не е респект. И изобщо респекта е каква кола караш, така ли? Жалко.....

Алфа не е кола за всеки. Тя се купува със сърце, а не с разум. Не е по-чупеща се от всяка друга кола в класа си и поддръжката й не е по-различна. Казвам го от позицията на човек с три алфи в семейството, две от които нови от магазина - демек запознат съм как се поддържа такова животно.

Реално по въпроса:

Ако избора е между Ц класа и 159 ка съм твърдо за 159-ката. Причини много - пристрастен съм, по-красива е, има излъчване и присъствие. Изключение бих направил за АМГ или нещо с по-сериозен мАтор. Основен недостатък на 159-ката е предното предаване, твърде малкото мотори и много редките автоматици.

между 159 и Е класа W211 (след 2004):

тук има два варианта. Ако Е класата е преди 2006 твърдо съм за 159. Защо? Защото както вече казах между 2004 и 2006 с Е класата се вграждат едни адски тъпо спирачки наречени SBC, които са пълен провал. Мерцедес привика всички коли от тези години за подмяна на спирачния блок и компютъра който го контролира. Дори и с подменен блок пак дефектират. Дефектите се изразяват в пълен, 100%-ов, тотален отказ на спирачките. В Балкан стар този блок е около 2300 лв нов.

Ако колата е след 2006 съм много, ама много за Е класа. Защо? Защото е един клас нагоре. По-голяма, по-комфортна, голям избор от двигатели, добър автоматик и прекрасна возия. 159-ката не може да отговори на този модел...не не би и трябвало, защото не е пряк конкурент.

ReLeFNIQ
06-06-2012, 16:55
Абе не си прав за пазара на алфи и за обезценката си. Щото както има алфи по 3000, така и нашите форумни с хиляда ъпгрейда и всичко сменено дори никой не иска да пита за алфа, пък камо ли да осъзнае какво е вложено и че е сменено почти всичко.. А я виж немските TDI-та още докато излязът и се разграбват.. Просто Алфа е кофти реноме каквото и да говорим, пазара я отхвърля, а това ние колко си я обичаме няма значение..

bouncer
06-06-2012, 17:10
Абе не си прав за пазара на алфи и за обезценката си. Щото както има алфи по 3000, така и нашите форумни с хиляда ъпгрейда и всичко сменено дори никой не иска да пита за алфа, пък камо ли да осъзнае какво е вложено и че е сменено почти всичко.. А я виж немските TDI-та още докато излязът и се разграбват.. Просто Алфа е кофти реноме каквото и да говорим, пазара я отхвърля, а това ние колко си я обичаме няма значение..

Добре де, айде дай ми обява за читав кросвагон. Дай обява за читава 159-ка по възможност q4 и автоматик. дай обява за хубава, ама наистина хубава 156-ца....

да продължава ли? Пазара ги отхвърля?!?! Я виж колко обяви има за такива коли и колко ги има по улиците. Това че пазара е наводнен с боклуци нищо не значи!

BLUE1
06-06-2012, 17:41
Абе не си прав за пазара на алфи и за обезценката си. Щото както има алфи по 3000, така и нашите форумни с хиляда ъпгрейда и всичко сменено дори никой не иска да пита за алфа, пък камо ли да осъзнае какво е вложено и че е сменено почти всичко.. А я виж немските TDI-та още докато излязът и се разграбват.. Просто Алфа е кофти реноме каквото и да говорим, пазара я отхвърля, а това ние колко си я обичаме няма значение..

Подкрепям мнението ти напълно! В крайна сметка думата е на пазара и тя е в пъти повече продадени автомобили мерцедес. И не излизайте с дежурните фрази, че те хората подведени от миналото служат на марката сляпо. Примери с тотални лидери в даден бранш след серия неудачи тотално са се сривали и даже фалирали.

Kuku
06-06-2012, 17:48
До голяма степен съм съгласен с Боян.
Има обаче едно съществено разминаване (което си е съвсем резонно, предвид рразличните класове) - ако разгледаме '159' и 'Е220ЦДИ' от 2006г. нагоре, Мерджана е по-скъп за купуване, което накланя везните с не малко пари в полза на '159'.
Или ако приемем сумата за фиксирана, то ще може да се купи по-нова или по-добро изпълнение '159'-ка.

Иначе аз ще продължа с фактите относно поддръжката на Е класа :)
Биалетките отпред са по 70лв.
Накрайниците на рейката са по 50лв.
Четирите филтъра са около 200лв.
Маслото е 6,5л. и струва около 130лв.
Дисковете мисля бяха по 220лв. единия, а накладките не ги помня вече.
Огледалата, ако ти ги откраднат, по моргите са от 130лв. нагоре едното и обикновено са за боядисване.
Скоростната кутия, ако ти се наложи да я сменяш, струва минимум 450 Евро и то ако отидеш до една морга в Солун. Тук е към 1500лв. Ако решиш да я ремонтираш в Джемини, отиваш към 2500лв., но с гаранция.
Това е което се сещам в момента. Ще допълвам....

keel
06-06-2012, 18:52
Колегата да пусне същата тема и във форума на мерниците и да каже техните коментари :-P

Kuku
06-06-2012, 19:44
По-добре да не пуска :D
Така или иначе тая тема е пусната от някой сеирджия, според мен :?

endeavour
06-06-2012, 21:05
По-добре да не пуска :D
Така или иначе тая тема е пусната от някой сеирджия, според мен :?
Еми, извинявайте,то си беше ясно от заглавието:tooth: И най-чудното е ,че хора, дето са от сума години в тоя форум, забравиха,че почти всяка година някой застрелян "фен" на германските нечупещи се таралясници пуска тук по една подобна тема . И се юрнаха да обясняват от А до Я кое колко и как,че даже и набързо препоръчаха да не се обаждаме ние,дето нямаме 159 ...:moon: И после се възмущавате,че ви бъзикат по форумите:screwy:

Stoyan Georgiev
06-06-2012, 21:07
По-добре да не пуска :D
Така или иначе тая тема е пусната от някой сеирджия, според мен :?

айде холам че се сетихме :cheers:

gorbi
06-06-2012, 21:54
Купи си 166 от последните години и за останалите пари я приведи в ред.. :)

митака-пловдив
06-06-2012, 21:58
!


Колега,много на сериозно се взимаш.

Счупи ли се и последната 155-ца,минавам на друга марка.

Баща ми кара мерцедеси от 19 години.В момента е с Джиел 4-матик.
Незнам какви системи се вграждат,ама само едно ще ти кажа,тия приказки дето ставаш абоната на Балканстар ги разправяй на децата в детската градина.За 19 години единствения сериозен ремонт беше на едно цлк компресор,счупи автоматика,защото филтъра който смениха се оказа дефектен и повлече хартията.Ама те пък пичовете си смениха цялата скоростна кутия за седмица за тяхна сметка.

Та тъй,мерцедес си е престиж.Алфите бяха марка,преди 20 години.Сега са сбирщайн който освен с едната си визия,с друго неможе да се похвали в днешно време.

:cheers:

Kuku
06-06-2012, 22:15
айде холам че се сетихме :cheers:То си беше ясно още от 20:02ч. вчера ;)

ivanov4561
06-06-2012, 23:42
Извинявайте колеги ако съм подразнил някой с темата си, но не съм тук с цел да се заяждам с някого, просто когато човек незнае пита... преди време като взимах 156цата не послушах никого и си угодих на акала. успях да й се порадвам цял месец преди да се почне с глупостите, първо беше предницата 1000 лв после съединителя 600 лв, ремонт на динамо 300 лв, няква шайба на коляновия вал 170 лв, после се разбиха и някви неща по задното окачване 300 лв и там след това пак горни носачи отпред, и още куб дребни глупости всеки месец който не те оставят да се радваш на колата си. затова ви питах за съвет, отново се извинявам ако съм подразнил някого

bager
07-06-2012, 00:07
Да се правиш на въздържател, но често да киснеш по баровете чакайки някой да те почерпи...си е извратено! Както и да си фен на ЦСКА, но да ходиш във фенклуба на Левски.
Тук е пълно с такива, които "ако искали са можели да си купят 159-ка"...нали? Но са си купили друго, защото, бла, бла, бла...
На никой тук не му дреме защо не сте си купили Алфата, всъщност аз знам защо много не си купуват Алфата - не им стиска, това е! И са готови да носят от сто кладенци вода за да докажат обратното...но са тук, във форума все още. Защо ли?
На един му била висок разхода, на друг му била скъпа поддръжката, дрън, дрън... Разбирам донякъде само тези, на които има идва слаба, маломощна, само "с предно" и по-нисък от желания клас. Това са истинските проблеми на Алфа в момента, останалото са глупости.
Била сбирщайн, хаха щото 155 не е, нали?!? Примерно де:)

Купувайте си и карайте, каквото си искате, стига да ви кефи, стига да знаете какво точно ви кефи...


п.п. И все пак се кефя, че колкото по-малко 159-ки има в Бг, толкова по-приятно ми е да си карам моята.

п.п.п. Към автора на темата - не си взимай 159-ка! Не си взимай и Мерцедес, вземи си нещо друго, Волво, примерно, или Орел, или Форд, или Хонда, или...просто нещо дето те кефи...теб, а не някой друг!
Айде успех :) !

Quattro
07-06-2012, 00:14
Истината е колега,че и ако вземеш някой дроб мерцедес цените няма да са по добри,че ако щеш и при форд и рено нещата са същите,за едно мога да се съглася,че алфите цена не държат и търсене просто няма,на колегата boncer мога да му кажа,че в мобилето е пълно с 156-ци по 2000лв.,а не по 3000 и също така,че се продават такива читави коли,но интерес пак няма(визирам своя автомобил).
Аз лично не робувам на марки,купувам това което преценя на момента,че е стегнато,запазено и на добра цена.

keel
07-06-2012, 08:27
Мерниците от класа на Алфата даже и с визия немогат да се похвалят.
Взимаш нещо, което ти харесва и ще си го караш с кеф. На този етап само за разход можеш да се ориентираш, за ремонтите зависи по-скоро от дадената кола, която купиш, а не от марката. Това си е мое лично мнение.

denq
07-06-2012, 09:49
Баща ми кара мерцедеси от 19 години.

Какви километри е минал баща ти , колега? По какви пътища? мн ясно , че с кола , предназначена за блъскане, кал и черни пътища, която се кара с лек крак по асфалт , ще издържи не 19г, а повече ...
Имам познат , с транспортна фирма. Превозва пътници с леките си коли. Има няколко мерцедеса: S, няколко E-та ... На S-ката в рамките на 150х изминати км е сменил: двигател - 3,2цди, носачи - на всеки 20к км, постоянни проблеми с дюзите, постоянни проблеми с електрониката; на Е-тата: не съм разпитвал подробно , но човека сам се оплака, че носачите заминават на по 15-20к км , писнало му и започнал да ги рециклира ... По мои сметки , поддръжката на двата автомобила ще е равностойна. Пред сервиза за автоматици на един мой познат преобладават мерцедеси ... приятел в Сф работи в представителството на мерцедес .. казва че имат постоянни проблеми с електрониката. днешния мерцедес не е това което е било едно време. Но който има кинта винаги предпочита Мерца. Един мъдър човек ми каза една мисъл от западния стил: "вземи си кола с класа по ниска от тази която можеш да поддържаш". Тук играе и психологията. Когато не ти е проблем да поддържаш една кола, тя не ти е противна. Естествено, когато колата ти смуче целия бюджет, ти ще я псуваш!
нищо лично , мое мнение ... :cheers:

NightRider
07-06-2012, 10:00
Това за електрониката на мерцедесите - вярно. И мой приятел работеше в Балкан стар. И моят бивш шеф го изпита с два - Е и S класа. А и некадърно обслужване във фирмения - S класата трябваше да я вкарваме три пъти за един и същи проблем в рамките на две седмици. Накрая - връзки и оплакване. Колкото до ходовата част - виждате къде живеем, вземете си марсоходи.
Колкото до Алфа - хубав, мръснишки дизайн и с пъти по-лесна за поддръжка. Друк е въпросът кой я поддържа и какви части слага. Така, че като си знаете повечето тук хала поне не се оплаквайте, че сте се надценили

BO
07-06-2012, 10:04
denq, общо взето мнението ти не е меродавно. Защо?
Първо, ако един е сменил един двигател нищо не означава. То в този форум сигурно 50% от бензинките са раждали и отваряни:coolio:
За автоматите - какви коли очакваш да им се правят автоматите - на Алфа ли. То в този форум я има 2-3 автомата, я не. Един да се счупи и автоматично 50% от всички автоматици на Алфите са фира:wierdo:
Просто замисли се малко преди да пишеш.
А за окачването точно на Е класата, че се чупило на 20к е върха. Освен ако някой не му урежда най-евтините тайвански ментета то друго обяснение няма.

zihni
07-06-2012, 10:10
Мани ги тия алфи. Вземи бенца. Щом даже има и грам двоумене, значи не си за алфа.

denq
07-06-2012, 10:19
denq, общо взето мнението ти не е меродавно. Защо?
Първо, ако един е сменил един двигател нищо не означава. То в този форум сигурно 50% от бензинките са раждали и отваряни:coolio:
За автоматите - какви коли очакваш да им се правят автоматите - на Алфа ли. То в този форум я има 2-3 автомата, я не. Един да се счупи и автоматично 50% от всички автоматици на Алфите са фира:wierdo:
Просто замисли се малко преди да пишеш.
А за окачването точно на Е класата, че се чупило на 20к е върха. Освен ако някой не му урежда най-евтините тайвански ментета то друго обяснение няма.

Всяко мнение е субективно.
За автоматите - работил съм при човека, знам че не само мерци в бг са автомати - има Митсубиши, Тойоти, Мазди, Хонди, БМВ (и то доста), не съм видял нито една алфа за ремонт на селе- , или на автомат ...
За окачването - върха , невърха - това са думите на човека.
Форума си е форум , а колко народ , който не се занимава с форуми кара италянки ?
Говорих със спеца за автоматиците на италянките : Aisin са - японски, едни от най добрите в света. Такива идват при човека в сервиза само за обслужване, а Мерците - за ремонт ...
За ментета не знам, това е отделен въпрос, то и за алфите частите ни не са оригинални .. ама когато възникне проблем при мерците - частите им били ментета, а при алфите - целите коли били скапани.
п.с. Пак ще си остана с моето си мнение, т.к. ти с твоето ни най малко не можа да ме преубедиш ... ;)
нищо лично

bouncer
07-06-2012, 11:30
Колега,много на сериозно се взимаш.

Счупи ли се и последната 155-ца,минавам на друга марка.

Баща ми кара мерцедеси от 19 години.В момента е с Джиел 4-матик.
Незнам какви системи се вграждат,ама само едно ще ти кажа,тия приказки дето ставаш абоната на Балканстар ги разправяй на децата в детската градина.За 19 години единствения сериозен ремонт беше на едно цлк компресор,счупи автоматика,защото филтъра който смениха се оказа дефектен и повлече хартията.Ама те пък пичовете си смениха цялата скоростна кутия за седмица за тяхна сметка.

Та тъй,мерцедес си е престиж.Алфите бяха марка,преди 20 години.Сега са сбирщайн който освен с едната си визия,с друго неможе да се похвали в днешно време.

:cheers:

колега,
аз съм си сериозен. Айде да почетеме малко теми от форума на КЛУБ МЕРЦЕДЕС БЪЛГАРИЯ

1.http://www.mercedes-club-bg.com/forums/index.php?showtopic=41037

2.http://www.mercedes-club-bg.com/forums/index.php?showtopic=6657

3.http://www.mercedes-club-bg.com/forums/index.php?showtopic=39498

Това каква кола е карал баща ти, брат ти, леля ти, стринка ти, лелинчо ти и на съседа на вуйна му на братовчед й сестрата хич не е показателно. И аз познавам хора дето през последните 4 години не са си пипали нищо поколите, ама не му завиждам на който ги купи след това.

Купувайте си кой каквото иска и каквото му е на душа. Аз говоря с факти.

Jivko7777
07-06-2012, 11:34
Какви километри е минал баща ти , колега? По какви пътища? мн ясно , че с кола , предназначена за блъскане, кал и черни пътища, която се кара с лек крак по асфалт , ще издържи не 19г, а повече ...
Имам познат , с транспортна фирма. Превозва пътници с леките си коли. Има няколко мерцедеса: S, няколко E-та ... На S-ката в рамките на 150х изминати км е сменил: двигател - 3,2цди, носачи - на всеки 20к км, постоянни проблеми с дюзите, постоянни проблеми с електрониката; на Е-тата: не съм разпитвал подробно , но човека сам се оплака, че носачите заминават на по 15-20к км , писнало му и започнал да ги рециклира ... По мои сметки , поддръжката на двата автомобила ще е равностойна. Пред сервиза за автоматици на един мой познат преобладават мерцедеси ... приятел в Сф работи в представителството на мерцедес .. казва че имат постоянни проблеми с електрониката. днешния мерцедес не е това което е било едно време. Но който има кинта винаги предпочита Мерца. Един мъдър човек ми каза една мисъл от западния стил: "вземи си кола с класа по ниска от тази която можеш да поддържаш". Тук играе и психологията. Когато не ти е проблем да поддържаш една кола, тя не ти е противна. Естествено, когато колата ти смуче целия бюджет, ти ще я псуваш!
нищо лично , мое мнение ... :cheers:

Еххх един да каже нещо вярно не с тия кюфтета на очите, няма какво да ми давате примери, баща ми, вуйчо ми, дето ми сменят на 2000 оборота и го изкарват до магазина и обратно и т.н. това и най-смотаната кола няма да имаш проблеми ;) И не само мерцедес не е това което беше всички марки са на това ниво, единствено Корейски, Японски се държат на някакво ниво ;)

santo_traficante
07-06-2012, 11:52
Като чета и се чудя как съм се минал:calc: След 1 седмица имам преход от 5000км за 15 дни и се чудя дали да не си купя една 159 че с тоя моя дръглив мерцедес дали ще издържи:unsure:

bouncer
07-06-2012, 11:55
Като чета и се чудя как съм се минал:calc: След 1 седмица имам преход от 5000км за 15 дни и се чудя дали да не си купя една 159 че с тоя моя дръглив мерцедес дали ще издържи:unsure:

що бе - хубава си ти е колата. Я кажи колко ти струваше?
Никой никъде не казва, че Е класата е по-лоша кола. Напротив, просто е различен клас автомобил.

Щото по твойта логика аз мога да ти кажа че една седмица 740 дизел е къде къде по добър избор за тези 5000 км и си се минал.

santo_traficante
07-06-2012, 12:05
що бе - хубава си ти е колата. Я кажи колко ти струваше?
Никой никъде не казва, че Е класата е по-лоша кола. Напротив, просто е различен клас автомобил.

Щото по твойта логика аз мога да ти кажа че една седмица 740 дизел е къде къде по добър избор за тези 5000 км и си се минал.
Е бая не е от тея по 15к:) Ама в интерес на истината не съм имал някви драми по окачване и т.н.Частите който съм купувал от Ивай Джет ми се виждат приемливи / ползвам отстъпка там/.Разход на гориво за 3.0 мотор е идеален.Преди седмица смених филтър и масло на автоматика филтър оригинал 73 кинта масло излезе 5л. бях взел 6л. смяната стана за 40мин. Купувал съм 6 свещи по 44лв реле за подгряване 250 кинта.....общо взето нормална подръжка. Няма нищо общо с Алфите дето съм имал и подържал:) 159 ми харесва на вид ама да не ми е в къщата:) След 3 Алфи стига толкова...:)

bouncer
07-06-2012, 12:11
аз по-назад в темата се изказах за Е класа след 2006 година.

Stoyan Georgiev
07-06-2012, 12:15
Е бая не е от тея по 15к:) Ама в интерес на истината не съм имал някви драми по окачване и т.н.Частите който съм купувал от Ивай Джет ми се виждат приемливи / ползвам отстъпка там/.Разход на гориво за 3.0 мотор е идеален.Преди седмица смених филтър и масло на автоматика филтър оригинал 73 кинта масло излезе 5л. бях взел 6л. смяната стана за 40мин. Купувал съм 6 свещи по 44лв реле за подгряване 250 кинта.....общо взето нормална подръжка. Няма нищо общо с Алфите дето съм имал и подържал:) 159 ми харесва на вид ама да не ми е в къщата:) След 3 Алфи стига толкова...:)

санто просто ако всички се съгласят да признаят, че всяка една кола си има особеностите и че както има брутални таралясници 159ки има и такива е-класи, има и такива бмв-та и т.н.

всичко, ама всичко зависи от поддръжката, късмета и как я караш

не може всички да ми говорят за колко е отвратителна 159ката или е-класата при положение, че имам аз самия 159 и имам 3ма близки, които имат е-класи и за последните 4 години нито те нито аз сме имали какъвто и да било проблем с колите - само консумативи и щети от експлоатация (разбирай бои и счупени пластмаси)

важното е да знаеш какво купуваш и как да го ползваш

5000 км ли ?

на секундата тръгвам без да ми мигне окото и да се замисля и на 10 000 км преход с алфонс

bouncer
07-06-2012, 12:29
санто просто ако всички се съгласят да признаят, че всяка една кола си има особеностите и че както има брутални таралясници 159ки има и такива е-класи, има и такива бмв-та и т.н.

всичко, ама всичко зависи от поддръжката, късмета и как я караш

не може всички да ми говорят за колко е отвратителна 159ката или е-класата при положение, че имам аз самия 159 и имам 3ма близки, които имат е-класи и за последните 4 години нито те нито аз сме имали какъвто и да било проблем с колите - само консумативи и щети от експлоатация (разбирай бои и счупени пластмаси)

важното е да знаеш какво купуваш и как да го ползваш

5000 км ли ?

на секундата тръгвам без да ми мигне окото и да се замисля и на 10 000 км преход с алфонс

Аз преди месец парих два прехода от по 1120 км. наведнъж с четири човека в колата и беше доста добре. Уморително е, но пък колата се представи идеално.

Stoyan Georgiev
07-06-2012, 12:54
Аз преди месец парих два прехода от по 1120 км. наведнъж с четири човека в колата и беше доста добре. Уморително е, но пък колата се представи идеално.

159 на дълъг път е една от най-приятните коли, които съм карал, тиха, комфортна

dilian alfa gtv
07-06-2012, 13:18
159 на дълъг път е една от най-приятните коли, които съм карал, тиха, комфортна

Покрепям,за класа си е перфектна,комфортна за дълги преходи.

Митко145
07-06-2012, 13:18
Аз с моята вече бивша 145ца за последните две години имах 8 прехода Бургас-Линц отиване и връщане без какъвто и да е проблем.
И сега се дъжте да не паднете! Преди точно 4г. я взех за 3100лв. от Италия минах близо 60 000км. кото съм сменял само консумативи,един ляв носач,цилиндър на съединител,спирачки предни и кантарчето на спирачките ми правеше проблеми,но него само го ривизирах.Преди един месец пратих колата в бг. като на 4ят ден беше продадена за 2200лв.Това си е под 30процента загуба.
Да живее Алфа Ромео!

siniqtzmey
07-06-2012, 15:20
denq, общо взето мнението ти не е меродавно. Защо?
Първо, ако един е сменил един двигател нищо не означава. То в този форум сигурно 50% от бензинките са раждали и отваряни:coolio:
За автоматите - какви коли очакваш да им се правят автоматите - на Алфа ли. То в този форум я има 2-3 автомата, я не. Един да се счупи и автоматично 50% от всички автоматици на Алфите са фира:wierdo:
Просто замисли се малко преди да пишеш.
А за окачването точно на Е класата, че се чупило на 20к е върха. Освен ако някой не му урежда най-евтините тайвански ментета то друго обяснение няма.
Експерте по бензинови двигатели, ти колко бензинови Алфи си карал, че ще даваш толкова генерално мнение или пита леля си , вуйчо си, комшията и останалото семейство, успявайки да вържеш 2 и 2.
А за колегата, който смята да замени Алфа 156 с Мерцедес нещо или се задяваш с нас или не си добре. И да не го приемаш като обида вземи си по добре един Лексъс ИС200, поне има визия и е рядък екземпляр по улиците.

Dodo 155
07-06-2012, 17:35
Да кажа и аз моето скромно мнение за Алфа Ромео.
Няма да включвам по-старите, а ще говоря за последната.
Алфа Ромео 147 1.9 JTDm 16v (2007). Купена 2008 год. на 43 000 км. Продадена 2012 год. на 73 000 км. Истина е, че малко е карана и то от жена ми главно, като 95% са само в града - дупки, задръствания и т.н. За този период от 4 год. и общо 73 000 км (преди мен не са правили нищо по нея, само 2 сервизни обслужвания на масло и филтри) са сменени:
1. Масла, филтри и т.н. - консумативи, мисля да не ги броим.
2. Гуми - и тях няма да включвам в бройката.
3. Горни носачи на 45 000 км - скърцаха тампоните и ги смениха по гаранция.
4. Тампони на стабилизираща щанга и биалетки на 50 000 км - тропаха.
5. Ремъци, ролки и водна помпа (нищо и нямаше, но не исках да рискувам) на 60 000 км - консумативи.
6. Чистачки веднъж - консуматив.
7. Профилактика на климатик 3 год./65 000 км - допълниха 50 гр. фреон. И това мисля да го броя като вид консуматив.
8. Предни дискове около 65 000 км + накладки - консуматив.
9. Задни накладки на 70 000 км - консуматив. Имаха още живот, но не исках да рискувам, бях ги купил вече.

т.3 и т.4 са така наречените детски болести на Алфа 147/156/ГТ.

Така че за целия период съм похарчил по ремонти едва около 200 лв. - труд и части.
Консумативите не ги броя, няма смисъл, те са според предписание на производителя!

И понеже аз също първоначално малко се доверих на разни "специалисти", които казваха какво се чупи на 147, закупих доста части и то оригинални, за да съм сигурен, че монтирам нещо хубаво, които в момента се продават, защото така и нямах възможност да ги монтирам.

Е, питам аз, дали съм късметлия или кварталните майстори и разбирачи - авто специалистите, са карали някога Алфа Ромео или само са я виждали на снимки в Автобилд и други списания :BIGsmile:

За 159 нищо конкретно не мога да кажа, не съм притежавал такава кола, но по думи на собственици е по-сполучлива от 147 и 156 :whistle:
За Мерцедес E220 CDI също. За съжаление последният ремонт на ходовата част на един служебен Е240 (бензин) излезе около 1900 лв. с ДДС в Балканстар. Вчера шофьорът докара единия шеф от София до Пловдив с 1 литър масло и 10 литра бензин ... моторът работи като дизелов в момента - чука и мели осезаемо :wierdo: Колата е на 260 000 км, купувана е чисто нова (2006 год.) и винаги сервизирана от Балканстар ... явно и там не сменят масла или слагат боклуци, щом колите са много здрави и не издържат много :unsure: За щастие скоростната кутия не е пипана, но повечето км са изминати извън града (около 80%).

п.с. Новият собственик на 147-цата е навъртял още около 3 000 км за 2 месеца и продължава да сипва само гориво ... дано да е така поне още дълго време :-D

code
07-06-2012, 17:50
...........
3. Горни носачи на 45 000 км - скърцаха тампоните и ги смениха по гаранция.
4. Тампони на стабилизираща щанга и биалетки на 50 000 км - тропаха................................
т.3 и т.4 са така наречените детски болести на Алфа 147/156/ГТ.
.......................


По принцип детски болести се наричат разни недоразумения съпътстващи първите екземпляри от даден модел, т.е. може да се каже за 147-ци до 2004, но 2007 ... Освен това в една нормална държава такъв ремонт няма да направиш, така че болест са ни пътищата, а не носачите! :cheers:

santo_traficante
07-06-2012, 18:59
Мерцедес ако не е в гаранция къф Балкан стар:) Да ми сменят маслото ..ае няма нужда:whistle: Не ми е работа да коментирам ама нямаш ли вътрешен човек по добре не:whistle:Т

Dodo 155
07-06-2012, 20:04
По принцип детски болести се наричат разни недоразумения съпътстващи първите екземпляри от даден модел, т.е. може да се каже за 147-ци до 2004, но 2007 ... Освен това в една нормална държава такъв ремонт няма да направиш, така че болест са ни пътищата, а не носачите! :cheers:
И за двете неща си прав, но недоразуменията не са изчистени в тези модели, за съжаление :cheers:

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:02 ----------


Мерцедес ако не е в гаранция къф Балкан стар:) Да ми сменят маслото ..ае няма нужда:whistle: Не ми е работа да коментирам ама нямаш ли вътрешен човек по добре не:whistle:Т
Всеки си има предпочитания, но кварталният майстор не издава документи за ремонта и не изглежда сериозно в очите на един шеф на голяма фирма ...

santo_traficante
07-06-2012, 20:16
И за двете неща си прав, но недоразуменията не са изчистени в тези модели, за съжаление :cheers:

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:02 ----------


Всеки си има предпочитания, но кварталният майстор не издава документи за ремонта и не изглежда сериозно в очите на един шеф на голяма фирма ...Така е:)Аз гледам от моята си страна понеже колата ми е лична и не се отчитам на никой:) Ама да ми източат 5 литра масло от 8 л. и другото да го приберат:)Виждал съм как въздушни филтри си ги прибират...то само тва да е..:)От един фирмен сервиз редовно ми носят моторно масло:)Как го избиват?:)

п.с.сори малко разводнихме:cheers:

митака-пловдив
07-06-2012, 20:49
Какви километри е минал баща ти , колега? По какви пътища? мн ясно , че с кола , предназначена за блъскане, кал и черни пътища, която се кара с лек крак по асфалт , ще издържи не 19г, а повече ...
Имам познат , с транспортна фирма. Превозва пътници с леките си коли. Има няколко мерцедеса: S, няколко E-та ... На S-ката в рамките на 150х изминати км е сменил: двигател - 3,2цди, носачи - на всеки 20к км, постоянни проблеми с дюзите, постоянни проблеми с електрониката; на Е-тата: не съм разпитвал подробно , но човека сам се оплака, че носачите заминават на по 15-20к км , писнало му и започнал да ги рециклира ... По мои сметки , поддръжката на двата автомобила ще е равностойна. Пред сервиза за автоматици на един мой познат преобладават мерцедеси ... приятел в Сф работи в представителството на мерцедес .. казва че имат постоянни проблеми с електрониката. днешния мерцедес не е това което е било едно време. Но който има кинта винаги предпочита Мерца. Един мъдър човек ми каза една мисъл от западния стил: "вземи си кола с класа по ниска от тази която можеш да поддържаш". Тук играе и психологията. Когато не ти е проблем да поддържаш една кола, тя не ти е противна. Естествено, когато колата ти смуче целия бюджет, ти ще я псуваш!
нищо лично , мое мнение ... :cheers:

Не чети между редовете.Джиел-а се прави от 4 години :) В къщи е от миналата година и не се кара леко,кара се яко.Веднъж в месеца пътува до Бохум и обратно,както и да е.Пак казвам,мерцедеса е престиж и нищо повече.С тази разлика че е много индивидуален и няма да видиш нещо изкопирано от друга марка.Най-коравия който сме имали,беше ЦЛК 200 компресор.Тая кола беше в моите ръце една година,после в тези на сестра ми,когато аз я подкарах беше над 300 000 км и единственото което и смених,беше датчик за външна температура за климатроника.Но и това не е важно.Важното в скучая е че мергела просто е една желязна,скучна,бърза,не икономична,високо бюджетна кола :cheers:

Kuku
08-06-2012, 00:09
Митак, вместо да го хвалиш толкова тоя GL, ходи запали една свещичка, че не е започнал да се троши още, щото после..... :D

psihary
08-06-2012, 14:13
Разбирам че човека се колебае и иска просто повече информация, но отностно алфата - или искаш алфа или не. Наистина не виждам средно положение.

Карам си моята 159-ка вече година и половина и все още всеки път когато се качвам да я карам го правя с голяма усмивка.
За това време само един лагер е трябло да сменя. Вярно, освен това, след брой опити да си оправя теча на вода през задната врата все още от време на време трябва да си суща килима след обилен дъжд.
Също и завиждам малко на приятелчето с БМВ-то което е с близо 3 секунди по-бързо до 100 от моята хубавица и харчи с 4л по-малко.

Но като цяло, единственото нещо за което съжалявам в момента е това че не си купих 159-ката с по-голям двигател(моята е с 1.9джтс), а не защо не си взех Ауди или БМВ. Чакам само момента в който ще мога да отделя малко пари за да я сменя за една ТЙ-ка с 1.75 двигател.

БМВ-та и мерцедеси, всеки втори кара, БМВ-тата особено. Грам индивидуалност нямат. Алфата си има свойте малки проблеми, но ако я искаш ще си я купиш и ще и се кефиш, въпреки всичко.

Mirwais
08-06-2012, 20:28
Колеги, аз мисля, че много от вас гледат на Алфата и Мерцедеса така, все едно човек си ги купува заради другите, а не заради себе си. Аз лично вече навъртях около 5000 километра на моята в рамките на 2 месеца, откакто я купих, и досега единственото, за което съжалявам, е че една нескопосана шофьорка ми се натресе в задницата, та трябва да си оправям пластмасите - тоест за нищо, което колата прави така, както аз не искам!
Вярно е, че Алфата гори малко повече, отколкото трябва, защото просто е тежка, но пък защото е тежка е невероятно стабилна по завоите и то така, че да ти прави кеф. Вярно е също, че 159ката не е феноменално бърза, но пък това всеки може да го види още преди да си я вземе. По мое скромно мнение 159-ката има едно много уникално качество и то е чувството от управлението. Може би БМВ-тата са сравними единствено с Алфата по това отношение (не говоря за бързина и мощност, а за чувството докато държиш и навиваш волана). Това ме съмнява да го има в Мердецеса. Не съм се качвал в Мерцедес, но по мое мнение тези коли са по-скоро за комфорт, отколкото за кеф. Това естествено е предположение, не се ангажирам с мнението си.
На колегата, който се чуди, мога да предложа само да се качи в двете коли и да прецени по това, което усеща. Всеки човек търси различни неща в една кола.
А що се отнася до качеството на Алфата - аз лично смятам, че една пазена и редовно обслужвана кола ще държи както държат всички останали. Вярно е, че има коли със слаби места, но като цяло това правило си важи.

Поздрави!

code
08-06-2012, 20:44
Вярно е, че Алфата гори малко повече, отколкото трябва, защото просто е тежка, но пък защото е тежка е невероятно стабилна по завоите и то така, че да ти прави кеф.
Тук има едно маааааалко несъответствие :on_da_beach:

Mirwais
08-06-2012, 22:25
Тук има едно маааааалко несъответствие :on_da_beach:
Колега, ако имаш предвид тежестта и стабилността - защо не? При нисък център на тежестта това е напълно възможно.

alfozo
09-06-2012, 11:50
Колегата защо не се спре на Ланчия Тезис примерно 2.4 жтд 175. Различен ще бъде просто пред останалите на пътя,с луксозния италиански мерцедес. Класика в жанра !

DJraceman
09-06-2012, 12:57
Мерцедес!