PDA

View Full Version : датчикът на климатика не работи няма фреон в системата



nikolay_velinov
06-06-2012, 23:14
Здравейте колеги,дойде времето да оправя климатикът на алфата 156 . Смених пресостата - не работеше. След това (миналата година) го пълних с фреон, но малко след това (до 2 месеца) фреона изтече. Някъде имаше теч , но "майстора" не можа да го засече .
В момента системата е празна, пресостата не се включва. Може ли това да е , защото системата е без фреон или просто датчикът е заминал ?

tonov
06-06-2012, 23:27
Колега, на кое точно казваш "датчик на климатика"? Датчиците са няколко...

Без фреон компресорът няма да тръгне, дори всичко да е здраво.

AlfaMan
06-06-2012, 23:35
Най-вероятно има предвид пресостата, ама там наистина не е само един датчик.
Колега отиди на читав сервиз за климатици, че както си тръгнал, направо целия климатик ще смениш. Щом в рамките на месец-два ти изфирясва фреона, най-вероятно става дума или за прецакан клапан на пълначките или за прецакани О пръстени ако дълго време (да речем през зимата) не се пуска.

nikolay_velinov
06-06-2012, 23:53
благодаря за корекцията , миналата година ми казаха, че имам микро теч , но така и не се откри , фреонът си изтече, и сега всичко започва отначало.

akirilov
07-06-2012, 11:52
благодаря за корекцията , миналата година ми казаха, че имам микро теч , но така и не се откри , фреонът си изтече, и сега всичко започва отначало.
Е защо не са сложили оцветител за да видят къде е теча на фреона?
Теч на фреон се търси с оцветител и търсач на течове а не на вакум или да се чака до следващата година.
Отиди в Импас 56 на Черни връх там ще ти го оправят....

nikolay_velinov
07-06-2012, 13:10
Имах оцветител , но не бе открит теч. Несериозна ми се стори проверката от страна на "майстора" оттук-оттам "Нищо не се вижда. Карай така !" това бяха думите му и фреона изтече след по - малко от 2 месеца . колегата работи при Лисан-Калин се казва, просто го споменавам , защото НЕ го препоръчвам . Уж взимал евтино , изръсих се доста ,направих рекламация и той ми каза, че трябвало да си платя отново ! А Импас 56 ми го препоръчаха, казаха че там ще ми свършат работа , но не взимали евтино...

NightRider
07-06-2012, 13:28
Оцветител понякога не върши работа. Само с датчик за фреон

akirilov
07-06-2012, 14:05
А Импас 56 ми го препоръчаха, казаха че там ще ми свършат работа , но не взимали евтино...
Не искам да правя реклама но като отидеш 2-3 пъти на ЕВТИНО....

nikolay_velinov
07-06-2012, 14:09
ей ме на ..... на това положение съм в момента

cuiceka
07-06-2012, 19:46
и аз бях в такъв филм преди 1 година с предишната ми кола,( рено) оказа се опръстен на компресора. Намерих майстор който напълни системата с някакъв газ,после с един уред който писука откри пропуска , потърси човек с такава апаратура

nikolay_velinov
08-06-2012, 21:13
Днес се възползвах от сайтовете с намаление и отидох да сложа фреон, но при надуването на системата с въздух се оказа че имам микротеч (този проблем остана от миналата година), и нищо не можах да свърша.Запазих си час при специализиран сервиз за автоклиматици. Споделих проблема на майстора и той ми предложи вариант да запуши системата с "лийд стоп", било точно за моя проблем , запълвало малките пробиви в системата, каза че продукта е Италиански. Ще ми вземе към 70 лв само за тази услуга. Някой дали е пробвал по този начин да отстрани такъв проблем и цената дали е добра ? Някакви Коментари ?

NightRider
08-06-2012, 22:24
Днес се възползвах от сайтовете с намаление и отидох да сложа фреон, но при надуването на системата с въздух се оказа че имам микротеч (този проблем остана от миналата година), и нищо не можах да свърша.Запазих си час при специализиран сервиз за автоклиматици. Споделих проблема на майстора и той ми предложи вариант да запуши системата с "лийд стоп", било точно за моя проблем , запълвало малките пробиви в системата, каза че продукта е Италиански. Ще ми вземе към 70 лв само за тази услуга. Някой дали е пробвал по този начин да отстрани такъв проблем и цената дали е добра ? Някакви Коментари ?А каква гаранция ти дава, а?

nikolay_velinov
08-06-2012, 22:36
А каква гаранция ти дава, а?
Това се замислих и аз днес, защото това не са малко пари , ще го попитам , надявам се да има !

AlfaMan
08-06-2012, 22:58
Абе не се занимавай с глупостти бре човек! Това не е решение, защото проблема си остава и само се замаскира временно. Тези боклуци, които иска да ти ръга ми звучат, като да сложиш червен пипер (както се е практикувало по времето на соца от майстори от типа на "бай Манчо") в охладителната система, за да спреш някакъв микротеч. Не ходи при "занаятчии:, ами отиди при специалисти.

NightRider
08-06-2012, 23:21
Това се замислих и аз днес, защото това не са малко пари , ще го попитам , надявам се да има !
Повтарям - не търси с оцветяване, търси човек с датчик на фреон - Фритекс (София)

Kuker
09-06-2012, 08:53
Имах оцветител , но не бе открит теч. Несериозна ми се стори проверката от страна на "майстора" оттук-оттам "Нищо не се вижда. Карай така !" това бяха думите му и фреона изтече след по - малко от 2 месеца . колегата работи при Лисан-Калин се казва, просто го споменавам , защото НЕ го препоръчвам . Уж взимал евтино , изръсих се доста ,направих рекламация и той ми каза, че трябвало да си платя отново ! А Импас 56 ми го препоръчаха, казаха че там ще ми свършат работа , но не взимали евтино..."Евтино"... много важно условие!За части, зареждане и цялото тичане съм ти взел.... 10лв. за труд!Може да обясниш на четящите защо!
Не беше прав миналата година, не си прав и сега.Аз мога да нося отговорност и го правя, но подхода ти никога не е бил правилен.
Ела да ти направя климатика напълно безплатно!!
0896 55 55 89
0886 39 54 62
Името ми го знаеш.

nikolay_velinov
09-06-2012, 09:50
Калинчо , 10 лв за труд ??? Искаш да кажеш ,че 90 лв ми излезна пълненето с фреон хм ? Ако беше точен и човек на място , дори нямаше да ми напълниш системата с фреон ,при установения проблем. Ти ми каза, карай така, ако има нещо, ела.Извинявай , доколкото си спомням , надявам се и ти , се върнах за рекламация , поогледа оттук оттам и ми каза, че ако искам да го оправим общо взето трябва да почнем всичко от начало. Оттогава карам без климатик.

"Не беше прав миналата година, не си прав и сега.Аз мога да нося отговорност и го правя, но подхода ти никога не е бил правилен." :))) Приятелче, първо-за кое не съм бил прав ,като ти се доверих изцяло на нещата ,които вършиш и Второ-как реши, че подходът ми никога не е бил правилен ,като аз съм те виждал 2 пъти и то втория по наложителност ??? :))) И ако си можел да носиш на отговорност защо не го направи като дойдох за рекламация ???? "Мъртъвци бил вдигал " ц ц ц
Колеги, извинете ме, че се отклоних от темата,която постнах , но бях длъжен да изкажа аргументите си , защо не бих препоръчал Калин , сигурен съм , че в други случаи си е вършил работата , както трябва , но за съжаление , аз нямах този късмет !

Kuker
09-06-2012, 10:14
Калинчо , 10 лв за труд ??? Искаш да кажеш ,че 90 лв ми излезна пълненето с фреон хм ? Ако беше точен и човек на място , дори нямаше да ми напълниш системата с фреон ,при установения проблем. Ти ми каза, карай така, ако има нещо, ела.Извинявай , доколкото си спомням , надявам се и ти , се върнах за рекламация , поогледа оттук оттам и ми каза, че ако искам да го оправим общо взето трябва да почнем всичко от начало. Оттогава карам без климатик.

"Не беше прав миналата година, не си прав и сега.Аз мога да нося отговорност и го правя, но подхода ти никога не е бил правилен." :))) Приятелче, първо-за кое не съм бил прав ,като ти се доверих изцяло на нещата ,които вършиш и Второ-как реши, че подходът ми никога не е бил правилен ,като аз съм те виждал 2 пъти и то втория по наложителност ??? :))) И ако си можел да носиш на отговорност защо не го направи като дойдох за рекламация ???? "Мъртъвци бил вдигал " ц ц ц
Колеги, извинете ме, че се отклоних от темата,която постнах , но бях длъжен да изкажа аргументите си , защо не бих препоръчал Калин , сигурен съм , че в други случаи си е вършил работата , както трябва , но за съжаление , аз нямах този късмет !Николайчо.... приятелче... изопачаваш нещата и говориш глупости!Когато дойде за "рекламация", която изобщо нямаш основание да правиш, ми каза, че след 30 минути ще пътуваш!Ако не помниш... аз помня ;)За 30мин. можем само да си полафим ;)Помня, че ти смених и пресостата.... ходихме заедно да го купим.Това помниш ли го?А помниш ли, че мрънка цял ден, че нямаш пари и т.н.?Е, за колко пари ти е направено всичко това!?Не отговаряй.. аз знам защото си записвам.
Климатика ти издържа стандартните тестове и аз не съм имал основание да не го заредя.Така се прави.. такава е практиката!Гаранция за автоклиматик.... май само аз съм луд да го правя, но я давам.
Да, можех да направя още нещо, което го правя превантивно, но все пак благотворително не работи никой.
Всичко останало е доброволно от моя страна.. и труда и желанието ми да ти свърша работа.Помниш.. защото си разглобих и моя климатик заради твоя кош.
Сигурно помниш също, че бях отправил препоръка, която ти пренебрегна!?
Един съвет ти давам... Когато искаш да ти свърши някой работа... просто го остави да го направи както той прецени че трябва!Без пари в сервиз не ходи... съчувствието е до време.

Заради "клиенти" като теб отдавна са променени условията за труд и плащане.

Или ела да ти направя климатика НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО, или СПРИ ДА МРЪНКАШ!


п.п. Твоите душевни терзания не са никакви аргументи... приятелче.

NightRider
09-06-2012, 10:21
Николайчо.... приятелче... изопачаваш нещата и говориш глупости!Когато дойде за "рекламация", която изобщо нямаш основание да правиш, ми каза, че след 30 минути ще пътуваш!Ако не помниш... аз помня ;)За 30мин. можем само да си полафим ;)Помня, че ти смених и пресостата.... ходихме заедно да го купим.Това помниш ли го?А помниш ли, че мрънка цял ден, че нямаш пари и т.н.?Е, за колко пари ти е направено всичко това!?Не отговаряй.. аз знам защото си записвам.
Климатика ти издържа стандартните тестове и аз не съм имал основание да не го заредя.Така се прави.. такава е практиката!Гаранция за автоклиматик.... май само аз съм луд да го правя, но я давам.
Да, можех да направя още нещо, което го правя превантивно, но все пак благотворително не работи никой.
Всичко останало е доброволно от моя страна.. и труда и желанието ми да ти свърша работа.Помниш.. защото си разглобих и моя климатик заради твоя кош.
Сигурно помниш също, че бях отправил препоръка, която ти пренебрегна!?
Един съвет ти давам... Когато искаш да ти свърши някой работа... просто го остави да го направи както той прецени че трябва!Без пари в сервиз не ходи... съчувствието е до време.

Заради "клиенти" като теб отдавна са променени условията за труд и плащане.

Или ела да ти направя климатика НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО, или СПРИ ДА МРЪНКАШ!


п.п. Твоите душевни терзания не са никакви аргументи... приятелче.Ти луд ли си??? Хайде да ми сипеш 50гр. фреон безплатно?

Kuker
09-06-2012, 10:24
Ти луд ли си??? Хайде да ми сипеш 50гр. фреон безплатно?Искаш нещо да ми кажеш ли?Или ме питаш нещо!?

NightRider
09-06-2012, 10:31
Искаш нещо да ми кажеш ли?Или ме питаш нещо!?
Не обичам мрънкащи и искащи нещо за без пари - знам какво е. Знам какво е да се прави климатик - неблагодарна работа в много случай. Аз за 10лв. само бих погледнал дали има фреон. Като искаш определена кола просто трябва да имаш пари да я поддържаш. Затова има цена диагностика и в последствие цена труд, а едва след това - гаранция. Имаш ли датчик за фреон?
За 50гр съм сериозен, мисля, че ми трябват, но не съм сигурен

Kuker
09-06-2012, 10:33
Не обичам мрънкащи и искащи нещо за без пари - знам какво е. Знам какво е да се прави климатик - неблагодарна работа в много случай. Аз за 10лв. само бих погледнал дали има фреон. Като искаш определена кола просто трябва да имаш пари да я поддържаш. Затова има цена диагностика и в последствие цена труд, а едва след това - гаранция. Имаш ли датчик за фреон?
За 50гр съм сериозен, мисля, че ми трябват, но не съм сигуренСигурен ли си, че искаш аз да ти свърша някаква работа!!?

nikolay_velinov
09-06-2012, 11:14
Накрая, когато ми обяви цифрата , платих ли ти обявената от теб сума ? Да ?!? Пазарил ли съм се нещо ? Проблемът не беше изобщо финансов . Не си измисляй небивалици.!
Интересуваше ме качеството на услугата .
А проблемът беше ясен,въпреки това налълни колата с фреон . ОТ ТОВА ПО- Ясен

АРГУМЕНТ НЯМА !!! приятелче фреонът изтече за месец и половина 650 грама
Когато дойде за "рекламация", която изобщо нямаш основание да правиш, ми каза, че след 30 минути ще пътуваш!
Първия път имах ангажимент , но го отмених , виж си там в тефтерчето какво си писал

Право на Рекламация (ЗЗП)

1. Лег. члл. 122-129 ЗЗП.
Потребителят има право да предяви рекламация на стоката или услугата, независимо от това дали производителят или търговецът е предоставил търговска гаранция на стоката или услугата.
При предявяване на рекламацията на стока потребителят може да претендира за възстановяване на заплатената сума, за заменяне на стоката с друга, съответстваща на договореното, за отбив от цената или за безплатно извършване на ремонт. При предявяване на рекламацията за услугата потребителят може да претендира за извършване на услугата в съответствие с договора, за отбив от цената или за възстановяване на заплатената сума.
Предявяването на рекламация пред търговеца не е пречка за предявяване на иск.
Та какво нямам основание да правя ?

Kuker
09-06-2012, 11:31
Накрая, когато ми обяви цифрата , платих ли ти обявената от теб сума ? Да ?!? Пазарил ли съм се нещо ? Проблемът не беше изобщо финансов . Не си измисляй небивалици.!
Интересуваше ме качеството на услугата .
А проблемът беше ясен,въпреки това налълни колата с фреон . ОТ ТОВА ПО- Ясен

АРГУМЕНТ НЯМА !!! приятелче фреонът изтече за месец и половина 650 грама
Когато дойде за "рекламация", която изобщо нямаш основание да правиш, ми каза, че след 30 минути ще пътуваш!
Първия път имах ангажимент , но го отмених , виж си там в тефтерчето какво си писал

Право на Рекламация (ЗЗП)

1. Лег. члл. 122-129 ЗЗП.
Потребителят има право да предяви рекламация на стоката или услугата, независимо от това дали производителят или търговецът е предоставил търговска гаранция на стоката или услугата.
При предявяване на рекламацията на стока потребителят може да претендира за възстановяване на заплатената сума, за заменяне на стоката с друга, съответстваща на договореното, за отбив от цената или за безплатно извършване на ремонт. При предявяване на рекламацията за услугата потребителят може да претендира за извършване на услугата в съответствие с договора, за отбив от цената или за възстановяване на заплатената сума.
Предявяването на рекламация пред търговеца не е пречка за предявяване на иск.
Та какво нямам основание да правя ?Аз ти казах да докараш колата за оглед, а ти не го направи.Една година по-късно правиш тема-ревалник... Гаранцията ти е изтекла още миналата година, какво искаш сега!?
Ти не мислиш ли, че може да имаш друг проблем?Проблем, който се е появил след това!

И, да... проблема беше ясен.Пресостата беше за смяна и нямаше фреон.
Сменихме пресостата и заредихме климатика.Ти си плати и си отиде по живо по здраво с работещ климатик.
Това е положението, Николайчо.

п.п.За мен тази тема приключи.Казах, каквото имах да казвам.

nikolay_velinov
09-06-2012, 12:58
Ти продължаваш да си знаеш своето, приятелче знаеше , че има теч ,освен тези проблеми , даже сложи и оцветител (а оцветител не слагаш току така нали) ,не го откри ...да не се повтарям след това какво се случи . След месец и половина дойдох, не реагира адекватно и си тръгнах , а сега просто те споменах,защото ти беше последния "майстор" който работи по климатикът ми , да знаят колегите които могат да помогнат или са се сблъсквали с подобен проблем , защото искам да имам работещ климатик дори и на този как го нарече "КОШ" Поздрави ;)

nikolay_velinov
09-06-2012, 14:42
Повтарям - не търси с оцветяване, търси човек с датчик на фреон - Фритекс (София)
това може би е най - добрия вариант за моя случай , във Фритекс казваш ? нищо не намерих за тях ,имаш ли някакви координати ? мисля , че с този препарат за запушване на теча , нещата няма да се оправят ,въпреки че теча е много малък

NightRider
10-06-2012, 08:44
това може би е най - добрия вариант за моя случай , във Фритекс казваш ? нищо не намерих за тях ,имаш ли някакви координати ? мисля , че с този препарат за запушване на теча , нещата няма да се оправят ,въпреки че теча е много малък
А не го трийте, модератори. Не правя реклама на моя фирма

ФРИТЕКС тел. 975 33 23 , 0885569536

nikolay_velinov
10-06-2012, 11:41
Благодаря ти колега !!!

speеdddddd
10-06-2012, 23:42
Николай без да искам да се намествам във вашите договорки с кукер ,само ,че не си прав .

В който и сервиз да отидеш ,където и да отидеш, първото което ще направи един квалифициран техник като види ,че няма фреон е да надуе системата с азот
Ползата от това надуване в поне 70 % от случайте е без резултат . Другата стъпка след тази която всеки сервиз би направил е да се сложи ув оцветител и да караш ,било то два дена или два месеца и след това се гледа . Фреон съществува от многоо десетки години ,а оцветител от няма и десетилетие, от както масово колите почват да се правят с климатици и е измеслен само и единствено с тази цел .
Така ,че никъде не очаквай от един път да ти оправят подобен проблем . 600 гр за два месеца, е нещо като игла в купа сено. :shocking:

Газ анализаторите който по-горе се споменаха и те са относително неточни, много пъти пищат и само от някво създадено течение покрай тях и заблуждават !


Бих ти препоръчал да се постави препарат за отстраняване на течове ,който спомена по-горе и ако не изпуска от семеринга на компресора да се решиш проблема .

Подходящаната комбинация от методи решава бързо и ефикасно проблема ,но не винаги от раз8)

NightRider
11-06-2012, 05:39
Николай без да искам да се намествам във вашите договорки с кукер ,само ,че не си прав .

В който и сервиз да отидеш ,където и да отидеш, първото което ще направи един квалифициран техник като види ,че няма фреон е да надуе системата с азот
Ползата от това надуване в поне 70 % от случайте е без резултат . Другата стъпка след тази която всеки сервиз би направил е да се сложи ув оцветител и да караш ,било то два дена или два месеца и след това се гледа . Фреон съществува от многоо десетки години ,а оцветител от няма и десетилетие, от както масово колите почват да се правят с климатици и е измеслен само и единствено с тази цел .
Така ,че никъде не очаквай от един път да ти оправят подобен проблем . 600 гр за два месеца, е нещо като игла в купа сено. :shocking:

Газ анализаторите който по-горе се споменаха и те са относително неточни, много пъти пищат и само от някво създадено течение покрай тях и заблуждават !


Бих ти препоръчал да се постави препарат за отстраняване на течове ,който спомена по-горе и ако не изпуска от семеринга на компресора да се решиш проблема .

Подходящаната комбинация от методи решава бързо и ефикасно проблема ,но не винаги от раз8)
Говориш врели некипели. Машините за климатици тестват системата с дълбок вакуум. Пълненето с азот, въздух и т.н. не е критерии, защото тогава системата се пълни до около 8 бара и то в статичен режим, което е нищо с работните 18 бара. И датчиците на фреон не са пискливи така, както ги описваш, ако не са някое менте и с тях можеш да хванеш фреон на места, дето не можеш да видиш оцветяването по технически причини (трябва да разглобяваш. По-добре колегата да си огледа челото на компресора дали не е омаслено, външния радиатор дали няма мазно петно по него, по снадките и маркучо-тръбите. А и ако е разглобявал нещо по колата свързано с климата - да види там. И това с отстраняване на течове с препарат не е най-добрата идея

speеdddddd
11-06-2012, 23:07
Абе, на тебе незнам защо още не са ти дали нобелова награда, по всичко-знание ,ама верно си на всяка манджа мерудия ,направо ти се възхищавам и ти завижадам ,защо и аз не съм толкова умен и всестранно развит. :smile:

Дълбок вакуум ,колко па да е дълбок а? -1 толко да е дълбок, двустъпалната вакуум помпа вградена в машината толко си може ,а и не трябва по-дълбок вакуум ……ВАКУУМА НЕ Е ЗА ОТКРИВАНЕ НА ТЕЧОВЕ ,А ЗА ДА СЕ ИЗКАРА ВЪЗДУХА И СЛЕД ПО-ДЪЛБОКО ВАКУУМИРАНЕ И ВЛАГАТА ОТ ХЕРМЕТИЧНАТА КЛИМАТИЧНА СИСТЕМА !!!!!! Няма нужда да мачкаш тръбите с вакуум. :kissy:
Има си азот за тази работа !!!! И не говори глупости ,че с азот се надувало до 8 атм . Това зависи от редуцил-вентила и може да се надуе и на 50 бара ,ако искаш ,докато не гръмнат и не избият всички маркучи, може даже и без редуцил ,направо на 160 атм …… леле мале .:surrender:
Ти ако с вакуум намериш пропуск на фреон с подобни размери ще си верно за нобелова награда.:evilsmiley: (Между другото ,тука в София има една инсталация ,дето върти 300 кила фреон и изпуска по 10 за няколко дена ,ела ще ти я вакуумирам и ще те оставя да търсиш, после ще ти покажа от къде изпуска )
А по отношението за пропускотърсачите ,не спори ,минали са ми през ръцети и такива за 100 лв и такива за 1500 лв Не ,че не-помагат ,вършат работа ама в редки случай !:smile:
Аз каквото имах да кажа като препоръка към колегата ,го казах ,сега само ще допълня ,че обявената му цена е малко скъпичка .
Поздрави и сори към автора за спама в темата му .:beer:

NightRider
12-06-2012, 07:03
Абе, на тебе незнам защо още не са ти дали нобелова награда, по всичко-знание ,ама верно си на всяка манджа мерудия ,направо ти се възхищавам и ти завижадам ,защо и аз не съм толкова умен и всестранно развит. :smile:

Дълбок вакуум ,колко па да е дълбок а? -1 толко да е дълбок, двустъпалната вакуум помпа вградена в машината толко си може ,а и не трябва по-дълбок вакуум ……ВАКУУМА НЕ Е ЗА ОТКРИВАНЕ НА ТЕЧОВЕ ,А ЗА ДА СЕ ИЗКАРА ВЪЗДУХА И СЛЕД ПО-ДЪЛБОКО ВАКУУМИРАНЕ И ВЛАГАТА ОТ ХЕРМЕТИЧНАТА КЛИМАТИЧНА СИСТЕМА !!!!!! Няма нужда да мачкаш тръбите с вакуум. :kissy:
Има си азот за тази работа !!!! И не говори глупости ,че с азот се надувало до 8 атм . Това зависи от редуцил-вентила и може да се надуе и на 50 бара ,ако искаш ,докато не гръмнат и не избият всички маркучи, може даже и без редуцил ,направо на 160 атм …… леле мале .:surrender:
Ти ако с вакуум намериш пропуск на фреон с подобни размери ще си верно за нобелова награда.:evilsmiley: (Между другото ,тука в София има една инсталация ,дето върти 300 кила фреон и изпуска по 10 за няколко дена ,ела ще ти я вакуумирам и ще те оставя да търсиш, после ще ти покажа от къде изпуска )
А по отношението за пропускотърсачите ,не спори ,минали са ми през ръцети и такива за 100 лв и такива за 1500 лв Не ,че не-помагат ,вършат работа ама в редки случай !:smile:
Аз каквото имах да кажа като препоръка към колегата ,го казах ,сега само ще допълня ,че обявената му цена е малко скъпичка .
Поздрави и сори към автора за спама в темата му .:beer:Пишеш тъпотии. Вакум образно казано е дълбок, не 5 тора например. И се прави по две причини - да се види дали смуче системата (за това се оставя известно време на вакум) и за да се измъкне не само въздуха, а и парите ( във вакум водата един вид кипи при много ниска температура). А и се извлича и филтрира останалото масло от машината, което после се вкарва в необходимото количество с фреона. Колкото до азота - можеш да го надуваш на колкото искаш бара, но вдигнеш ли над 8 и в двете части на компресора едновременно, особено в частта ниско налягане, пиши го бегал.
И аман от дървени философи пишещи с големи букви глупости без да каже поне едно стойностно нещо. Па и ТЕХНИК даже бил

speеdddddd
12-06-2012, 08:06
Абе ти тъп ли си ,или на тъп се правиш ? Как така с вакуум ще търсиш пропуск ,хубаво да кажем ,че ще видиш ,че не държи вакуум и какво ще почнеш да опипваш тръбите и да чакаш да видиш къде ще ти засмуче пръста ли? :screwy:
В тоя пост обаче за моя голяма изненада каза една вярна приказка ,за маслото. :handshake:

Епа техник съм ,а ти къв си бре ? Нобелист по Всичко-знае :screwy:

NightRider
12-06-2012, 08:28
Абе ти тъп ли си ,или на тъп се правиш ? Как така с вакуум ще търсиш пропуск ,хубаво да кажем ,че ще видиш ,че не държи вакуум и какво ще почнеш да опипваш тръбите и да чакаш да видиш къде ще ти засмуче пръста ли? :screwy:
В тоя пост обаче за моя голяма изненада каза една вярна приказка ,за маслото. :handshake:

Епа техник съм ,а ти къв си бре ? Нобелист по Всичко-знае :screwy:Дали съм тъп? Може. Ама като се види, че смуче се решава какво да се прави, а не да пълни със скъп фреон, оцветители и след това да чакаш и взимаш пари на клиента за няколко пълнения и да му образуваш нерви. Колкото до останалото - аз съм майстор, а не техник-философ, че е пълно с такива като теб
П.П. Дори и 5 тора вакум не може да сплеска алуминиевите тръби, ползвани при колите. Нали знаеш какво означава това? Но там такъв вакум не се прави все пак при тестване

speеdddddd
12-06-2012, 08:41
Дали съм тъп? Може. Ама като се види, че смуче се решава какво да се прави, а не да пълни със скъп фреон, оцветители и след това да чакаш и взимаш пари на клиента за няколко пълнения и да му образуваш нерви. Колкото до останалото - аз съм майстор, а не техник-философ, че е пълно с такива като теб
П.П. Дори и 5 тора вакум не може да сплеска алуминиевите тръби, ползвани при колите. Нали знаеш какво означава това? Но там такъв вакум не се прави все пак при тестване

Пропуск като описаният по-горе ще държи на вакуум и два дена !!!!!!!!!! и оцветителя е първото което ще сложи всеки един климатичен майстор ,ако ще и в Ауто Италия да я закара .....
Повече изобщо не ми се спори с нобелисти като тебе . То спора с теб е като да говоря на стената .

NightRider
12-06-2012, 11:18
Пропуск като описаният по-горе ще държи на вакуум и два дена !!!!!!!!!! и оцветителя е първото което ще сложи всеки един климатичен майстор ,ако ще и в Ауто Италия да я закара .....
Повече изобщо не ми се спори с нобелисти като тебе . То спора с теб е като да говоря на стената .Ма не си сигурен, нали? И най- малкият пропуск при вакуум се разширява при налягане.
Колкото до Ауто Италия - там има двама кадърни, но и заради тях колата си не вкарвам там. А и единият е на Мазерати

nikolay_velinov
12-06-2012, 11:20
Колеги искам да споделя какво се случи след проверка на кл. система. Проверката се направи с Leak Chek ( за мен един от най - сполучливите методи за проверка , все пак живеем в 21ви век) За жалост се оказа , че фреон изпуска от : 1 лагер осево уплътнение , 2 Акумулатор ниско налягане и 3 гумена част маркуч ниско налягане . Колегата ми предложи да сменя маркучите от компресора към ниското и високото налягане, щяло да излезе по - евтино ,ако ги намеря 2-ра ръка, отколкото да се пресоват. Пък и се сменяло цялото , а за лагера на осевото уплътнение трябвало да се купи нов. Нещата си отиват доста на сериозно .

NightRider
12-06-2012, 11:27
И понеже съм тъп и философ - вижте пост №30 тук - челото на компресора. Омаслено е, нали?
Компресор ти трябва, уплътнения, тръби - не, че на едната (алуминиевата) е уловителят на водни пари(дехидрататора) и не се знае в какво състояние е. Лагерът за осевото уплътнение е много гаден за правене и напасване, особено ако е наранен. Правих на старата 33 и винаги си поизпускаше
Имаш ЛС

Kuker
12-06-2012, 16:28
Колеги искам да споделя какво се случи след проверка на кл. система. Проверката се направи с Leed Chek ( за мен един от най - сполучливите методи за проверка , все пак живеем в 21ви век) За жалост се оказа , че фреон изпуска от : 1 лагер осево уплътнение , 2 Акумулатор ниско налягане и 3 гумена част маркуч ниско налягане . Колегата ми предложи да сменя маркучите от компресора към ниското и високото налягане, щяло да излезе по - евтино ,ако ги намеря 2-ра ръка, отколкото да се пресоват. Пък и се сменяло цялото , а за лагера на осевото уплътнение трябвало да се купи нов. Нещата си отиват доста на сериозно .Уха... че тя е като лейка, бе Николайчо :picnic:

п.п.Leed Chek!?
п.п.п.Ако цитираш майсторчето.... попаднал си ;) Успех в решаването на драмата! ;)

akirilov
12-06-2012, 16:43
Колеги искам да споделя какво се случи след проверка на кл. система. Проверката се направи с Leed Chek ( за мен един от най - сполучливите методи за проверка , все пак живеем в 21ви век) За жалост се оказа , че фреон изпуска от : 1 лагер осево уплътнение , 2 Акумулатор ниско налягане и 3 гумена част маркуч ниско налягане . Колегата ми предложи да сменя маркучите от компресора към ниското и високото налягане, щяло да излезе по - евтино ,ако ги намеря 2-ра ръка, отколкото да се пресоват. Пък и се сменяло цялото , а за лагера на осевото уплътнение трябвало да се купи нов. Нещата си отиват доста на сериозно .
Това в кой сервиз?

nikolay_velinov
13-06-2012, 16:48
[QUOTE=Kuker;1088015]Уха... че тя е като лейка, бе Николайчо :picnic:

хахахах Нали 3 теча , които ти не видя, заляга нещо там , прави се на шут с твоята "съвременна" техника, но това не ти попречи да ми вземеш парите, дано си събрал пари да си купиш нещо, което ще ти е от полза в работата ! :go: