PDA

View Full Version : Колеги мнения за Алфа 166



bodolei
09-06-2012, 14:20
Колеги дайте мнения за тази алфа http://www.cars.bg/u639223 или за подобна на нея но със същия двигател,какви са ви впечатленията от такава Алфа.

geniusloci
09-06-2012, 17:12
Има и интересен автоматик:
http://www.cars.bg/u535721

gorbi
09-06-2012, 17:37
Тази я гледах като търсих кола... Тогава беше 8500 и пича не искаше да я дава за 7500. Защо така се е сринала за три месеца - не знам.
Вътре беше мръсна много кожата, вероятно не изпрана - това ми беше основната забележка по купето. Двигател и окачване не съм гледал, защото преговорите по цената не потръгнаха..

Jivko7777
09-06-2012, 18:47
Колеги дайте мнения за тази алфа http://www.cars.bg/u639223 или за подобна на нея но със същия двигател,какви са ви впечатленията от такава Алфа.

ми какво да кажа такъв мотор 180 коня няма ;)
има 175 и 185, отделно и точно на 140 000км няма да е...

JJJ
10-06-2012, 00:42
Тази я гледах като търсих кола... Тогава беше 8500 и пича не искаше да я дава за 7500. Защо така се е сринала за три месеца - не знам.
Вътре беше мръсна много кожата, вероятно не изпрана - това ми беше основната забележка по купето. Двигател и окачване не съм гледал, защото преговорите по цената не потръгнаха..Преди колко време си я гледал тази кола? Явно, че впоследствие са й са се случили много неща. :boxing:

Цената й сигурно ще продължава да пада, просто колата има ужасно много забележки – мое мнение.

koolio
12-06-2012, 15:51
Амортизиран милионник - за тази цена за 2005-та няма какво да е друго.

AlfaMan
13-06-2012, 14:29
Ами то затова се ходи и се гледа на живо, а не по снимка. ;)
Иначе цените са си съвсем нормални за Алфа (марка, която най-малко държи цена) и за клас "кораб", който е извествн с по-големите финансови разходи за обслужване и поддръжка и поради тази причина също бързо се обезценява. Ама като гледам, изглежда има доста забележки, щом и на тази цена няма желаещи. :D

gorbi
13-06-2012, 17:35
Какво значи - марка дето най-малко държи цена ?

Да погледнем цените на другите автомобили в този клас... Все едно в същото състояние на същите години да са два пъти по скъпи... нонсенс :)
Всичко си зависи от конкретния автомобил...

Аз лично на 166 единствено забележка мога да направя към качеството на някои материали в салона - направо се ебават с тия гумени покрития на някои елементи... Дребна глупост, адски много дразни обаче.
Иначе е супер автомобил, особено па дизела, който върви като изтребител и харчи като малолитражка... Колко съм гледал и обикалял и сравнявал и търсил - колата си е без конкуренция в класа си... Можех да си купя всичко друго на същите години и със същите екстри, същия клас, без разбира се Е класата на Мерседес - там парите бяха доста отгоре... Но Мерцедес, Лексус, Инфинити - те са вдигнали летвата отдавна...

Пак ще дам за кой ли път пример с мойта бивша 124-ка купе - вече на 20 години - материалите в салона - кожа и дърво не бяха мръднали до последно... МА като стане на 20 години - и там няма цена...
Заводите бълват все по-модерни, все по-красиви, все по-технологични автомобили.. Направиха си по 10 моделни реда, от купе до лимузина имат всички - нормално е старите коли да се обезценяват много бързо - просто прииждат нови и нови... :)

А конкретната кола, за да сме по темата - обаждате се на пича, питате го що така се е сринала цената, отивате на оглед - и те така..

Gelew
13-06-2012, 18:04
От къде разбрахте че колите не стават и са милионници? Вашите морги от къде ги взехте чистак нови?Големи сте разбирачи бе смешковци клавиатурни...

Kuku
13-06-2012, 18:50
Конкретно сребърната, в КасаАуто, съм я виждал на живо - отпред всичко е боядисвано, а то си личи и на снимката, че калниците и капака са различен цвят :)
Вътре изглеждаше като на около 300'000км. :)

koolio
13-06-2012, 20:40
От къде разбрахте че колите не стават и са милионници? Вашите морги от къде ги взехте чистак нови?Големи сте разбирачи бе смешковци клавиатурни...

Да кажем, че има и хора, които не си купуват милионници.
Има и коли, за които се знае откъде са купени и не са от морги.
Други въпроси?

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:39 ----------


Конкретно сребърната, в КасаАуто, съм я виждал на живо - отпред всичко е боядисвано, а то си личи и на снимката, че калниците и капака са различен цвят :)
Вътре изглеждаше като на около 300'000км. :)

Ако е на 300 000 пак нищо не е ...

AlfaMan
14-06-2012, 18:09
Ако е на 300 000 пак нищо не е ...
Тя направо си е чисто нова на тези километри. :D


Какво значи - марка дето най-малко държи цена ?

Да погледнем цените на другите автомобили в този клас... Все едно в същото състояние на същите години да са два пъти по скъпи... нонсенс :)

И защо така смяташ? За коя година ми говориш -2005-та, която е онази алфа от първия пост ? Ами щом искаш от същите години, направи си справка какви са цените на едно E60 (произвежда се от края на 2003-та.), пък тогава ела да си говорим. Като искаш по-стара, я сравнявай с някое E39 от същите години.

koolio
14-06-2012, 18:15
Не разбирам какъв е спорът - факт е, че италианските коли се обезценяват най-бързо, но това има малко общо с реалните им качества. Това зависи от доста бизнес и маркетингови условия - сервизна мрежа, резервни части, имидж на пазара и т.н.

Kuku
14-06-2012, 18:50
Леко встрани от темата, бих искал да препоръчам за оглед тази кола - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11339541227176925&f1=details
Казвам 'встрани от темата', защото не е с фейслифт и не е с 20-клапановия дизелов двигател, НО според мен изглежда страхотно на снимките, а и смятам за около 4000лв. да се спазари, което не е малка разлика от горепосочените модели :)

M.Gruev
14-06-2012, 18:56
Колата изглежда страхотно, а цената е много добра, да не кажа ниска.

koolio
14-06-2012, 20:04
Леко встрани от темата, бих искал да препоръчам за оглед тази кола - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11339541227176925&f1=details
Казвам 'встрани от темата', защото не е с фейслифт и не е с 20-клапановия дизелов двигател, НО според мен изглежда страхотно на снимките, а и смятам за около 4000лв. да се спазари, което не е малка разлика от горепосочените модели :)

Мда, вчера я загледах, на пръв поглед изглежда добре.
Но някакси ми е прекалено евтина и прекалено намазана.
Това не пречи да се огледа на място и да се прецени.

Kuku
14-06-2012, 21:01
Да, аз това имам предвид - изглежда много добре на снимки и сякаш е задължително някой да се разходи да я огледа на живо :)

gorbi
15-06-2012, 07:25
И защо така смяташ? За коя година ми говориш -2005-та, която е онази алфа от първия пост ? Ами щом искаш от същите години, направи си справка какви са цените на едно E60 (произвежда се от края на 2003-та.), пък тогава ела да си говорим. Като искаш по-стара, я сравнявай с някое E39 от същите години.

Направи си един експеримент - такъв, какъвто аз правих когато купувах моята... Напиши в мобилето години - 2003 - 2006, коне - 120 - 210, двигател - дизелов. Аз държах да е дизел, да е по-мощна и с повече екстри. Виж какво излиза. Освен БМВ и МЕрседес и Алфа - то няма почти нищо друго което да се вписва в тия изисквания, които специално аз търсих. Естествено е - Мерседес и БМВ са имиджови коли, особено луксозните им серии...
Нормално е да са по-скъпи - това са коли за бизнесмени, банкери, държавни чиновници на висок пост :):)

Да не забравяме, че 166 все пак си е модел от 98 година... Ако беше модел 2003 - цената щеше да е колкото на Е класата.. Точно при 166 не виждам никакво обезценяване в сравнение с другите марки, особено дизеловите модели, особено запазените екземпляри.... А това е знаково ;)

AlfaMan
15-06-2012, 15:43
@gorbi
OK колега, не ми се влиза в излишни спорове :)


Мда, вчера я загледах, на пръв поглед изглежда добре.
Но някакси ми е прекалено евтина и прекалено намазана.
Това не пречи да се огледа на място и да се прецени.
Е точно за това разправям, че по снимка няма как да се разбере и трябва да се иде на място, да се огледа, да се запали, ако трябва и едно кръгче да се врътне. То подводни камъни винаги има, ама затова има сервизи където при сериозен интерес може да се направи цялостана диагностика.

inetsov
16-06-2012, 22:14
Но на някои места не можеш и кръгче да врътнеш. Като няма номера колата и е в автокъща, къде да и врътнеш кръгче. Така има една в Мобайл.бг много читава на пръв поглед, ходих и на място да я гледам, супер запазен автомобил, влюбих се, обаче не може да я тествам, щото не е регистрирана. От къщата ми дават, ама на мой риск.

Jivko7777
18-06-2012, 00:20
Но на някои места не можеш и кръгче да врътнеш. Като няма номера колата и е в автокъща, къде да и врътнеш кръгче. Така има една в Мобайл.бг много читава на пръв поглед, ходих и на място да я гледам, супер запазен автомобил, влюбих се, обаче не може да я тествам, щото не е регистрирана. От къщата ми дават, ама на мой риск.

е къв риск излизаш едно кръкче на 100м от автокъщатата и се връщаш, какво толкова и да те спрат казваш така и така и толкова

inetsov
18-06-2012, 10:02
Е колега, за 100м какъв тест драйв е ? Нали трябва да се види колата на ниска и висока скорост и различните предавки, как реагират спирачките, как се държи на пътя, води ли на 1 страна и тем подобни. За 100 метра как ще ги хванеш тези неща.

Kuku
18-06-2012, 10:21
Ами, може на няколко пъти по 100м. - идеята е да не се отдалечаваш на повече от 100-200м., защото глобата е "да си ебе франко магаретината" :?