PDA

View Full Version : Пукане при въртене на волана



safer2
10-06-2012, 00:43
Здравейте колеги,
значи така: Като въртя волана на място се чува пукана при самото въртене... пук, пук, не е чукане, а пукане, когато колата е в движение при завой пак се чува по същият начин.., когато го въртя рязко или не рязко (няма значение как) в много кратък ход на волана, пак се чува пукане..
Идеи откъде може да пука така?

Zafo_84
10-06-2012, 10:10
Колега звука ти като от пружина ли е едно такова ТЪН ТЪН,тогава това са лагерите горе на макферсона и аз правих ремонт наскоро по 20 кинта на страна,Успех

safer2
10-06-2012, 10:30
Благодаря колега, ще проверя и там. Ако имате други идеи споделяйте.

mordohy
10-06-2012, 10:35
Колегата хубаво ти каза за лагера на макферсона.
Другата възможна причина са накрайниците, но така или иначе ще започнеш от тях.
Ако са лагерите, което е 85%, запомни едно!
Намери водоустойчива грес и намажи с нея лагера! Също така , обилно сложи от греста над лагерите!
Последният път така направих и вече цяла година нямам проблеми. Иначе тия лагери са си консуматив, за около половин година.

ScuderiaAlfaCorse
10-06-2012, 12:06
С тези симптоми най-вероятно ти е заминал аксиалният накрайник колега ;)

safer2
12-06-2012, 12:37
Значи не е нито от накрайника, нито от лагера на макферсона.. пука някъде по средата под акумулатора (така ми се чука). Там са хванати кормилните рейки и зад тях не мога да вида какво има. Някой случайно да има на файл кормилната уредба да я разгледам ?

safer2
15-06-2012, 15:55
Така колеги, след като свалих вече всичко и накрая самата рейка се указа, че проблема е в оста, която се захваща за крайното каре ( там има 3 лагера и втулки, които се разбиват и самата ос почва да се мърда след като я натиснеш с ръка), тази ос не трябва да се мърда и другото, което е сама рейка има луфт, който се получава с времето. Той може да се обере/регулира - има един болт с много ресни на него, той се навърта за да се обере луфта, но внимавайте да не я притегнете, защото, ако я претегнете волана след завой няма да ви се връща сам.
Дано да съм бил полезен. :)

Kesh
15-06-2012, 22:52
Здравей колега,
И аз имам същия проблем при завои и на място като въртя се чува все едно скърца/пука нещо. Дали ще е същия проблема ми или да се обърна към сервиз?

safer2
22-06-2012, 00:09
Еми, колега провери си първо накрайниците да видиш да не е от там.