PDA

View Full Version : леки проблемчета



zeka1316
10-06-2012, 11:33
здравеите алфисти от три дни и аз вече съм в клуба на алфа ромео а именно 166 2.0 бензин колата е доста добра самоче има малки проблеми. първия е че нещо не ми държи обороти както си карам като освободя и ми загасва не е всеки път но е дразнещо а като я оставя на място си държи перфектни обороти нито претриса нито ги мени чудна работа!!!!втория е парното ваобще не иска да задуха продавача ми каза 4е нямало фреон и затова нетръгвало:Suicide: и третия е централното,заключва и веднага си се отключва сама направо луда работа

myato
10-06-2012, 12:04
здравеите алфисти от три дни и аз вече съм в клуба на алфа ромео а именно 166 2.0 бензин колата е доста добра самоче има малки проблеми. първия е че нещо не ми държи обороти както си карам като освободя и ми загасва не е всеки път но е дразнещо а като я оставя на място си държи перфектни обороти нито претриса нито ги мени чудна работа!!!!втория е парното ваобще не иска да задуха продавача ми каза 4е нямало фреон и затова нетръгвало:Suicide: и третия е централното,заключва и веднага си се отключва сама направо луда работа

По първият проблем, най-вероятно едно почистване на дросела и адаптация ще помогнат, но този проблем е много разпространен и с много причини.
По вторият въпрос, вероятно не ти трабва парно, а "ладно", демек климатика.Ако няма фреон, наистина няма да тръгне.
По третият въпрос, най-вероятно ти е тук проблема : http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1008831&postcount=27

zeka1316
10-06-2012, 13:52
момчета друго излезе качвам се одеве вартя ама никаква реакция не стартера защото дори не цъка сигорно нещо с ключалката стана полудяххххххххххх

myato
10-06-2012, 15:29
момчета друго излезе качвам се одеве вартя ама никаква реакция не стартера защото дори не цъка сигорно нещо с ключалката стана полудяххххххххххх

Айде сега иди отзад и зачисти клемите на акумулатора, стегни ги хубаво и пробвай пак.Надявам се, че имаш кодовете, защото ще ти ги иска след разкачването на акумулатора.
Ако след тази процедура не запали, почваш от мерене на акумулатора и ако е здрав, бендикс и стартер остават като причина.

ecotronic
10-06-2012, 15:40
момчета друго излезе качвам се одеве вартя ама никаква реакция не стартера защото дори не цъка сигорно нещо с ключалката стана полудяххххххххххх

След като направиш това, което колегата Myato ти каза, ако не тръгне стартера, ориентирай се по схемата:

http://snimki.be//store/1/371339331716.jpg

трябва да провериш релето за стартера (J-5), което се намира ето тук:

http://snimki.be//store/1/591339331832.jpg

та на въпросното реле, трябва да се измерят +12 V на изводи 86 и 87 в момент в който ключът е на позизия "стартер" .
Ако горното се случва, ориентираш се към проверка по самия мотор............Ако стигнеш дотам, пиши за да не спамим излишно.

zeka1316
10-06-2012, 16:43
благодаря за инфото колеги сега я закарах на доктор и утре сутрин ще си каже какво е дано стане бързо че още не съм и се нарадвал а взе да прави номерца още веднъж благодаря утре ще ви споделя какво и е било

zeka1316
12-06-2012, 22:48
колеги излезе стартер което ми е много чудно защото когато въртях колата ваобще нереагираше ама важното е че стана утре я вадя от бокса

myato
13-06-2012, 09:31
колеги излезе стартер което ми е много чудно защото когато въртях колата ваобще нереагираше ама важното е че стана утре я вадя от бокса
Няма нищо чудно.Като се скапе стартера или изгори бобината на бендикса, точно така става.Въртиш ключа и нъцки.