PDA

View Full Version : 145 проблем със скоростите !!!



indig0
10-06-2012, 22:49
Колеги, излезна ми голям проблем. Докато карах ми изчезнаха скоростите. Влизат всичките, но колата се форсира и изобщо не подема да тръгне. Значи щом съединителя бачка проблема в деференцияла ли е или в полуоска? Да подчертая, че 500 метра преди проблема и запалих гумите както си му е реда.

tonov
10-06-2012, 23:00
Така си е чиста проба гадаене, но не изключвай и съединителя като възможна повреда. Макар че според мен е по-вероятно да си помлял диференциала. Някакви шумове да има откъм кутията като включиш на скорост?

indig0
10-06-2012, 23:08
Никакви шумове. Скоростите влизат леко за това си мисля, че суъединителя работи. Но тук е момента да спомена, че преди време едната помпа ми прокапваше леко. И от време на време трудно ми влизаха скоростите. Дали сега нещо не се е препляскало нацяло в съединителя тотално. Утре след работа ще видя какво е. Пуснах темата просто защото ми е нервно сега и до утре само това ще мисля. Един приятел майстор по телефона по моите описания ми каза най-вероятно деференцияла защото скоростите влизат и той изключи съединителя да е проблема ....

indig0
10-06-2012, 23:32
От място като се опитам да тръгна на 1-ва или 2-ра и се усеща едно много леко люлеене напред ама много леко. Сякаш се опитва да тръгне ама не може. Съвсем леко люлее....

kompir
11-06-2012, 09:41
Може да си измъкнал и полуоска /между другото колата с какъв мотор е?/

seik00
11-06-2012, 10:37
според мен не изключваи съединителя като вариянт. Един приятел сменя съединител на голф 4 и понеже нямше грам феродо, когато включи на скорост колата не тръгва, а стои на обороти и скоростите пак си влизаха така че погледне и съединителя. Дано отстраниш проблема

indig0
11-06-2012, 13:14
1.4 TS е мотора. Одеве на пръв оглед най-вероятно е скъсан съединителя от диафрагмата. Помпата работи нормално, притескателя отделя. Предстои аутопсия ...

indig0
11-06-2012, 18:34
Присъдата е следната : Нужда от феродов и притискателен диск плюс аксялен лагер !!! Като свалих скоростната кутия феродовия диск излезна на парчета, а на притискателния палците са криви. Моля ако някой има разглобена 1.4 TS на части да казва.

BillyBoy`
11-06-2012, 18:46
Във моито село на моргата имаше една разглобена.Ако не питаи Тодор ``Zatopol``дали не му е останало нещо от неговата,но според мен си купи всичко ново.

Bobi_33
15-06-2012, 10:16
Присъдата е следната : Нужда от феродов и притискателен диск плюс аксялен лагер !!! Като свалих скоростната кутия феродовия диск излезна на парчета, а на притискателния палците са криви. Моля ако някой има разглобена 1.4 TS на части да казва.

Много са ми странни подобни търсения на 2-ра употреба части. Никога ли не ти е минавало през ума, че в магазините има съединители нови?

indig0
15-06-2012, 18:54
Много са ми странни подобни търсения на 2-ра употреба части. Никога ли не ти е минавало през ума, че в магазините има съединители нови?
Мда .. взех си цял комплект valeo!!! Поне знам, че ще изкара до края на живота на двигателя :)

Bobi_33
15-06-2012, 19:22
Мда .. взех си цял комплект valeo!!! Поне знам, че ще изкара до края на живота на двигателя :)

Това е най-правилният избор, сега ще забравиш за този проблем и педалът на съединителя ще ти е "памук", все едно го няма. Така седят нещата с Valeo-то.

indig0
16-06-2012, 14:00
Това е най-правилният избор, сега ще забравиш за този проблем и педалът на съединителя ще ти е "памук", все едно го няма. Така седят нещата с Valeo-то.
Наистина в сравнение с преди сега не се усеща, че имам педал под маратонката и отделя долу много ниско. Чак ми трябваше малко време за да му свикна...

tonov
17-06-2012, 14:43
Това с ниското отделяне не е много добре. Проверете дали сте обезвъздушили хубаво системата.

indig0
17-06-2012, 18:06
Това с ниското отделяне не е много добре. Проверете дали сте обезвъздушили хубаво системата.
Ами по време на работата след като започнах да сглобявам забелязах, че на помпата и се беше измъкнало буталцето което натиска оня палец на скоростната кутия... явно като съм я свалял докато въртях помпата да не ми пречи се е измъкнало...възможно ли е да е заради това ? Но не намирам проблем в това ... всичко си е окей ! :)

Bobi_33
17-06-2012, 22:09
Ами по време на работата след като започнах да сглобявам забелязах, че на помпата и се беше измъкнало буталцето което натиска оня палец на скоростната кутия... явно като съм я свалял докато въртях помпата да не ми пречи се е измъкнало...възможно ли е да е заради това ? Но не намирам проблем в това ... всичко си е окей ! :)

Сега много вероятно е влязъл въздух в системата, обезвъздуши обезателно и педалът ще си дойде на място.