PDA

View Full Version : Запекла геометрия 2.4 136Hp



mboge
20-06-2012, 13:57
Здравейте , имаме проблем с колата на един колега 156 2.4 136 , от 3-та на горе при около 4к оборота колата забива и спира да върви , с FES установихме , че пренадува и изключва турбината. В момент . в който стигне 2500 mBar се изключва и пада до атмосверното налягане. Явно проблемът е запекла геометрия , дайте някаква литература как се процедира и евентуално може ли да е от нещо различно проблемът (маркучето на пръв поглед изглежда ОК).

oem
20-06-2012, 14:14
Тази турбина е с механично управление. Освен да има блокирали лопатки друга причина за пренадуване не се сещам да има освен спукан гейт и от там да издиша и да не може да натисне лостчето. Това разбира се лесно може да се провери с компресор и манометър. Пускаш компресора да направи максимум 1.4 бара да речем. Вадиш маркучето от турбото мушкаш пистолета от компресора с манометъра в маркучето, натискаш да пусне налягането от компресора докато надуе и пускаш пистолета и гледаш манометъра да държи налягане. Ако го изтърве значи соленоида е спукан или някъде около него или маркучето има пропуск. Ако държи значи лопатките се блокирали.

pironkov66
20-06-2012, 17:50
колега моята беше същата на 3000 оборота забиваше,и беше от запекла геометрия.Можеш да я провериш като откачиш штангичката която влиза във вакума,по точно има една малка зегерка на кофти място,откача се като влезеш на канал под колата, като се откачи штангичката трябва на ръка да местиш геометрията без проблем ,и като я разклатиш да чуваш как звънтат лопадките на турбото.Иначе ако не е от геометрията има доста варианти да пренадува.Успех...

oem
20-06-2012, 21:03
Точно на този мотор колко ли много са вариантите наистина? Май си пишем колкото да не заспим. :-?

haljscho
20-06-2012, 22:11
Ако кара пенсионерската и е има 1-2г. и досега не сте я чистили....... Направо си е почистете...... Няма да и навреди.....
Тя геометрията и работи само при по-яко настъпване....

AlfaMan
20-06-2012, 23:34
Да бе Тони, ама тук нещо не ми пасва описанието

Абе сега може и да не го е описал по най-блестящия начин, но мисля става пределно ясно каква е идеята - да се провери без да се сваля турбината. Хайде ще се опитам да го кажа по-просто - откачва се тръбичката към актуатора и се надува от компресор с пистолет, на който налягането трябва да се ограничи до към 1,4-1,5 bara (колкото е максимума на турбината). Като надуе актуатора спира (просто отпуска спусъка, а не вади пистолета) и гледа дали ще започне да пада налягането на манометъра. Ако започне да пада, значи актуатора е заминал и пропуска въздух, ако задържа налягането, значи се търси проблема в запекла геометрия. Това е - проста работа. Лошото е, че самия актуатор е от към двигателя и на място е идиотска работа да се откачва въпросната зегерка (то свалянето и е лесно, ама после слагането....), както казва колегата pironkov66 и честно казано аз предпочитам да си сваля турбото - поне преди мен някой беше направил нещо много разумно - гайките са сменени с месингови от лада и няма запичане и последващо рязане. Иаз напълно споделям мнението на колегата haljscho, че ако геометриата не чистена последните две години и се кара пенсионерската, по-добре я свали (не е никаква философия) и направи една профилактика - от това глава не боли, тъкмо ще видиш и какво и е състоянието с лопатките на турбинното колело (дали вече им е изгоряла периферията).

mboge
21-06-2012, 13:02
Запекла е та се е отнесла , вътре няма никакво движение. Сега ще я рзчистим и ще мериме пак , но съм почти сигурен , че ще се реши проблема , аз описанието на проблема си го разбирам екстра ;)

mboge
21-06-2012, 17:21
Ето я и чиста. Резултатът е следният пренадува сега на 4-та в лютеницата за секунда , на 5-та до 190 стоеше на около 2000.

Jivko7777
21-06-2012, 17:54
Ето я и чиста. Резултатът е следният пренадува сега на 4-та в лютеницата за секунда , на 5-та до 190 стоеше на около 2000.

какво ще рече пренадува за сек. трябва да пиква ако е стокова до 2200 и на 2000 да държи до края...

haljscho
21-06-2012, 18:01
Ето я и чиста. Резултатът е следният пренадува сега на 4-та в лютеницата за секунда , на 5-та до 190 стоеше на около 2000.
Като е сглобихте свободно ли се движеше лостчето което движи геометрията?

pironkov66
26-06-2012, 19:09
Някой ти е пипал по настройката ,кога да разтоварва.трябва да се настрои.