PDA

View Full Version : Проблем с ГЛОБУЛ



Bella
24-06-2012, 10:29
Здравейте Колеги,

днес ми изключиха телефона който е абонат към Глобул поради превишен лимит.
Обадих се да видя какво става тъй като това е невъзможно,а и срока ми за плащане е до 8 юли.
Съобщиха ми , че имам 3 000 лв навъртяни от интернет за последните 3 дена .
Това е невъзможно тъй като телефона ми е в интернет чрез домашният рутер.
Какво да правя сега ?
Ясно е,че съм в шок и страшно притеснена.
Освен в комисията за защита на потребителя и към адвокат към кого мога да се обърна ?

kudev
24-06-2012, 10:58
Това оператор ли ти го каза, или от системата за проверка на текуща сметка?

Bella
24-06-2012, 10:59
Оператор ми го каза,даже 2-ма.
Не знам защо при лимит от 50 лв е допуснато да се навъртят 3 000 лв.

kudev
24-06-2012, 11:07
Е не те ли обесниха защо не са ти спрели телефона като си достигнала лимита от 50 лева?

Bella
24-06-2012, 11:09
Била съм в сесия ... а той на 2 пъти през нощта му пада батерията и е без батерия , как е бил 3 дни денонощно в интернет чрез GPRS не знам.
Страшно съм притеснена , чета за подобни случай в интернет които не са имали добър край.
:(
Аман от тая наша проклета държава и това беззаконие тук...

Кайо
24-06-2012, 11:28
Оператор ми го каза,даже 2-ма.
Не знам защо при лимит от 50 лв е допуснато да се навъртят 3 000 лв.

В договора подписан от теб има ли защита на пакета?

Bella
24-06-2012, 11:33
Току що погледнах има кредитен лимит от 50 лв поставен.

ФЕРАРИСТ
24-06-2012, 12:33
Страшно съм притеснена , чета за подобни случай в интернет които не са имали добър край.
:(
Да чуем защо си притеснена......тва е ебаси елементарния казус......

Bella
24-06-2012, 12:39
Защото сме в Бг и все ще измислят нещо,някакъв си параграф и подобни,че аз съм виновна...
Да предположим,че телефона поради неправилно направени от мен настройки е влезнал в интернет и съм направила сметка над 50 лв,защо при наличен кредитен лимит не са изключили телефона,а са чакали да стане сметка от 3 000 лв ?!?
Или може би защото са видели,че през последната година сметките ми са все около 100 лв на месец и са преценили,че мога да си позволя да има изплатя 3 000 лв ...
Това това си е сума за една доста добра почивка на някой от ония горе в Глубул , явно идва време за море , а пари нема :(

Моля,всеки който може да ми даде адекватен съвет и капка морална подкрепа да драсне 2 реда.
Продължавам да бъда притеснена въпреки това,че знам нямам вина за тази сметка .

Pepko-Bepko
24-06-2012, 12:46
Да и на мен ми се е случвало при лимит 50 лева да ми начислят сметка 150лева.Нямах адекватно обяснение в офисите им и си се наложи да си платя и до там...Няма закони в Бг и туй то!Мн. неприятна случка....!Вариантите са два или плащаш или :go: дим да те няма!С адвоката също ще имаш мн. разправии!

Кайо
24-06-2012, 12:50
Току що погледнах има кредитен лимит от 50 лв поставен.

Aко имаш кредитен лимит 50 лева и този лимит е валиден за всички услуги,които включва твоят пакет спокойно можеш да им кажеш на Глобул да си гледат работата.

Преди 3 години имах подобен случай с Водафон-Гърция,имах защита на пакета,при достигането на едно А количество МБ според договора те бяха длъжни да ми се обадят за да ме информират и да ме попитат дали искам да блокират достъпа ми до интернет,дъщерята мислейки,че влиза в нета през рутера бе надвишила 5-6 пъти това А количество МБ и то в роуминг,след малко разправии с Водафон платих само мегабайтите до това А количество.

Bella
24-06-2012, 13:01
Тази сим карта с която са навъртяни тези МБ е на договорна такса от 2,50 лв или нещо такова,дори нямам интернет услуги заявени в пакета.
Преподписвах договор който направих преди година само защото исках да си взема един определен телефон на добра цена.Картата беше около 10 месеца блокирана тъй като не я ползвах.
Реших че е време да преподписвам договор или да прекратявам,оставих си картата на минимална такса от 2,50 лв на месец.
Сим картата мушнах в смартфон който получих подарък от Глобул при преподписването на другият ми договор към тях.
В договора ми за картата с която има такава сметка никъде не е споменато,че имам в пакета от 2,50 лв месечно интернет услуги.
Лимита от 50 лв е на лице,но защо не е задействам не знам :(

Кайо
24-06-2012, 13:12
Това,че нямаш интернет в пакета не означава,че с тази сим карта не можеш да влизаш в нета,прегледай си добре договора и виж този кредитен лимит за какво се отнася и дали при достигането на сметка от 50 лева Глобул са длъжни да ти спрат телефона,ако са длъжни да ти спрат телефона няма за какво да се косиш.

lordliness
24-06-2012, 13:18
Тези 50 лева не са ли само за разговори,аз имам неограничен интернет за 3.5 лева именно за да избегна подобни ситуации. Иначе единия ми телефон въпреки наличие на рутер се свързваше с интернет на оператора защото имаше такива настройки . В европейския съюз имаше случай като твоя със студент не помня как беше решен казуса , но се вдигна много шум, потърси в мрежата за този случай.

Bella
24-06-2012, 13:44
Какво да гледам в договора....
утре ще отида в комисията за защита на потребителите,ще се консултирам с адвокат и това е....
Много ясно,че на договор без интернет услуги лимита ще е на разговорите... но след като е така защо спират телефона при налична сметка от 3 000 лв,да бяха чакали да стане 30 000 лв...к'во толкова къде 3 000 там и 30 000 лв.
Истината е,че всеки един подобен договор е в ущърб на потребителя и те винаги имат оставени вратички за подобни случай.
Нямам грам идея как ще се оправям с тази ситуация :(

Bella
24-06-2012, 14:23
Обадих се на дежурен човек от Комисията за защита на потребителите и му обясних какво се е случило,човека ме успокои и каза,че често имат подобни случай.
Посъветва ме час по-скоро да подам жалба за да се прекрати това с тази безумна сметка.
Ако трябва да съм честна той ми даде малко надежда ...

pinko
24-06-2012, 15:41
Иначе единия ми телефон въпреки наличие на рутер се свързваше с интернет на оператора защото имаше такива настройки .

Точно затова на двата си смартфона (с Windows) съм инсталирал едни много ефективни и дори безплатни програмки No Data и Data Controler - и телефона просто не могат да дръпнат и един килобайт от другаде, освен от WiFi. Освен ако не им разреша изрично.

Един колега така изгърмя - докато бил в роуминг в Турция, на Windows-а му хрумнало да тегли некви ъпдейти - и после имаше: Олелеееее ква е тая сметка 360 лева за интернет:screwy: И си ги плати като пич...

А там минута разговор струва 6,99 лева - сещате се колко е 1 мегабайт:angry:

sole_moe
24-06-2012, 16:23
Подавай още сега жалба
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19
ще се разгледа до два три дена и щети пратят оговор най вероятно ще пишеш заевление после :)

Drag0
24-06-2012, 18:05
Здравейте Колеги,

днес ми изключиха телефона който е абонат към Глобул поради превишен лимит.
Обадих се да видя какво става тъй като това е невъзможно,а и срока ми за плащане е до 8 юли.
Съобщиха ми , че имам 3 000 лв навъртяни от интернет за последните 3 дена .
Това е невъзможно тъй като телефона ми е в интернет чрез домашният рутер.
Какво да правя сега ?
Ясно е,че съм в шок и страшно притеснена.
Освен в комисията за защита на потребителя и към адвокат към кого мога да се обърна ?
"Дългоочакваните промени в Закона за електронните съобщения бяха окончателно приети в края на декември 2011 г. През цялата 2011 година Асоциация „Активни потребители” води кампания, в която призоваваше да се предприеме тази стъпка. С новите текстове мобилните оператори ще са задължени да предупреждават клиентите си, когато достигнат до 90% от месечния си лимит. Договорите на потребителите за мобилни услуги няма да могат да бъдат подновявани автоматично от фирмите, а само с писменото съгласие на клиентите. Когато подписвате нов договор, ще можете да го прекратите в срок до една седмица, без да дължите неустойки. Забранява се и изпращането на есемеси за участие в игри, освен ако изрично не сте се съгласили да получавате такива"

Проблема е да докажеш , че не са те предупредили. Умните телефони пазят хубави логове : кой кога ти е звънял, sms-и . Но също така и теглят много MB, ако не го забраниш изрично. Тези приблизително 1500MB не знам за колко време си ги изразходила но е било яко теглене или гледане на видео.

Bella
24-06-2012, 18:40
През тези дни съм изтеглила 2 програми и съм изгледала половин филм.
Съжалявам за това,че не съм се информирала и не знаех,че не бива да се слага в смартфон сим карта към която нямаш включен неограничен достъп за интернет.
Отчитам това като моя грешка,но се чудя дали аджеба момъка дето ми продаде смартфона не трябваше да си направи труда да ми обясни това с точно 2 думи.
Оказва се,че телефон да имаш трябва да си комп.специалист,на лекар да идеш трябва да си поне мед.сестра за да не те уморят,при някъв майстор да идеш за нещо трябва са умееш неговия занаят.
Да,виновна съм,че не съм знаела това ...
Иначе този закон който е приет през декември 2011 год е страхотен и много лесно може да се докаже дали са ме предупредили или не.
Получих смс,че съм надвишила кредитният си лимит и ми изключиха телефоните.
Не съм получавала предупредителен смс,ако беше така много ясно че щях да взема мерки.
Мисля,че има начин да се влезне в софтуеара на телефона и да се възстановят всички евентуално изтрити смс (макар да не съм получавала и трила предупредителен смс ) , а също така по съдебен път може да се изиска входяща разпечатка на двете ми сим карти и да се докаже,че не съм била предупредена.
Ако това изиграе някаква роля за решаването на проблема би било чудесно.
Утре ще се занимая с този не малък проблем,защото не ми се дават пари на вятъра за нещо което не съм изразходвала.

Alexanderbb
25-06-2012, 09:28
Служителите на мобилните оператори са инструктирани да лъжат и заблуждават клиентите. Просто за годините тези фирми се научиха че са едва ли не богоравни и могат да си правят каквото им скимне. Но наистина трябва бързичко да се деиства защото на всичкото отгоре в договора пише че може да прехвърлят задължението към фирма за събиране на вземания и тогава разправийте стават още по-големи

morfius
25-06-2012, 11:23
Подавай още сега жалба
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19
ще се разгледа до два три дена и щети пратят оговор най вероятно ще пишеш заевление после :)

Колега, много моля да си смалите сигнатурата, снимката е хубава... но за това си има раздел и тема/и.
Нещо не по-високо от 100 - 150 пиксела ще е много по-удачно.

Ето за пример...

http://prikachi.com/images/980/4937980M.jpg

Mind_Control
25-06-2012, 12:55
Аз бях подлъган така от Мтел, но при мен ставаше дума за това, че домашен телефон от тях има 2 номера- мобилен и домашен. И от моя мобилен телефон имам безплатни минути към домашния, но само ако звъня на домашния му номер. Обаче това никой не ми го каза и аз звънях на номера, който ми се изписа след като си клипнах на моя мобилен телефон.

След едно дълго писмо- жалба до тях ми опростиха сметката. Но в писмото пишеше, че аз съм си виновен, но понеже съм им бил ценен клиент, ще ме компенсират...


Но смартфон задължително с неограничен интернет. Иначе рано или късно ще изгориш. Не познавам човек, който да не е горил по тая схема.

morfius
25-06-2012, 13:00
Аз бях подлъган така от Мтел, но при мен ставаше дума за това, че домашен телефон от тях има 2 номера- мобилен и домашен. И от моя мобилен телефон имам безплатни минути към домашния, но само ако звъня на домашния му номер. Обаче това никой не ми го каза и аз звънях на номера, който ми се изписа след като си клипнах на моя мобилен телефон.

След едно дълго писмо- жалба до тях ми опростиха сметката. Но в писмото пишеше, че аз съм си виновен, но понеже съм им бил ценен клиент, ще ме компенсират...


Но смартфон задължително с неограничен интернет. Иначе рано или късно ще изгориш. Не познавам човек, който да не е горил по тая схема.

Аз съм ползвал къде 3 смарта без неограничен (2 от тях без изобщо да има МБ в плана) нито един не е успял да ме изненада до сега.
Но за хора които не са специалисти в ИТ... пакета неограничен Интернет е изключително препоръчителен.

Drag0
25-06-2012, 14:38
Ето го текста в закона :

(2) Общите условия съдържат задължения на предприятието за:
1. (доп. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) предварително уведомяване за прекъсване или влошено качество на услугите при извършване на профилактични прегледи, ремонти или поради развитие на електронната съобщителна мрежа и/или информационните му системи, както и за сроковете на прекъсването или влошаването на качеството на услугата;
2. уведомяване на крайните потребители за изменения на общите условия в срок не по-кратък от един месец преди влизането им в сила;
3. (нова - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) поддържане на услуги за наблюдение и контрол на разходите от страна на абоната, когато такива са договорени или такова задължение е наложено по реда на чл. 237а, включително предизвестие преди достигане на определена финансова граница на потребление;

...

Чл. 237а. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) (1) Комисията може да наложи на предприятията, предоставящи обществени телефонни услуги и/или достъп до обществени електронни съобщителни мрежи, да осигуряват на крайните потребители всички или някои от допълнителните възможности, посочени в чл. 198, ал. 1 и/или чл. 257, ал. 1, при наличие на техническа възможност и икономическа целесъобразност. При анализ на техническата възможност и икономическата целесъобразност комисията отчита очакваното въздействие върху предприятието, на което се налага задължението.
(2) Начинът за ползване на възможностите по ал. 1 се определя в Общите условия за взаимоотношенията между предприятието и крайните потребители.
(3) Комисията при отчитане на осигурения достъп на крайните потребители до възможностите по чл. 198, ал. 1 и/или чл. 257, ал. 1 и след провеждане на консултации по чл. 37 може да вземе решение да не наложи задължения по ал. 1 или да отмени наложените задължения на територията на цялата страна или на част от нея, когато установи, че има осигурен достъп до такива възможности.

...

Чл. 198. (1) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) Предприятията, задължени да предоставят универсална услуга, осигуряват на крайните потребители възможности да наблюдават и контролират самостоятелно разходите си и да избягват неоправдани прекъсвания на услугата чрез:
1. предоставяне на безплатни детайлизирани сметки;
2. безплатно избирателно ограничаване на изходящи повиквания, кратки текстови и мултимедийни съобщения с добавена стойност и където е технически възможно, на други подобни приложения;
3. предоставяне на възможности за предплатен достъп до обществени съобщителни мрежи и използване на обществени телефонни услуги;
4. допускане на разсрочено плащане на таксите за свързване към обществени съобщителни мрежи;
5. предизвестие за възможно последващо спиране на услугата или изключване при неплащане на сметки; всяко спиране се ограничава само до съответната услуга, когато това е технически възможно, с изключение на случаите на измами, системни закъснения в плащането или неплащане на сметки; в срок един месец преди изключването се допускат само повиквания, които не се таксуват на абоната;
6. предоставяне на информация за алтернативни тарифи с по-ниски цени за услугата, ако такива съществуват;
7. безплатни предупреждения в случай на нетипичен трафик или прекомерно потребление.
(2) Начинът за ползване на възможностите по ал. 1 се определя в Общите условия за взаимоотношенията между предприятието и крайните потребители.
(3) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) Комисията може да не възлага задълженията по ал. 1 или да ги отмени, в случай че такива вече са наложени на цялата или на част от територията на страната, ако установи, че съответните възможности са широко предлагани.

Mind_Control
27-06-2012, 16:59
Аз съм ползвал къде 3 смарта без неограничен (2 от тях без изобщо да има МБ в плана) нито един не е успял да ме изненада до сега.
Но за хора които не са специалисти в ИТ... пакета неограничен Интернет е изключително препоръчителен.

Аз имам нокиа н97 мини. Забранил съм абсолютно всичко за мобилен интернет, включително съм забранил на навигацията да ползва интернет. Всеки месец имам по няколко стотинки мобилен интернет. И като си включа навигацията понякога въпреки забраните, то си се кънектва. Бъгава история... само дето не знаеш кога точно ще реши да се бъгне.

Drag0
27-06-2012, 20:21
Аз имам нокиа н97 мини. Забранил съм абсолютно всичко за мобилен интернет, включително съм забранил на навигацията да ползва интернет. Всеки месец имам по няколко стотинки мобилен интернет. И като си включа навигацията понякога въпреки забраните, то си се кънектва. Бъгава история... само дето не знаеш кога точно ще реши да се бъгне.

Изключи си AGPS-a от Settings и няма да ти навърта стотинки. Все пак телефонът ти е със симбиан и е доста по-предсказуем от телефони с андроид. Андроида така може да ти го нахлузи ако не внимаваш, че после да се чудиш на кой свят си.

morfius
27-06-2012, 23:53
Изключи си AGPS-a от Settings и няма да ти навърта стотинки. Все пак телефонът ти е със симбиан и е доста по-предсказуем от телефони с андроид. Андроида така може да ти го нахлузи ако не внимаваш, че после да се чудиш на кой свят си.

Android си има едно много хубаво бутонче за изключване на мобилния интернет, ако не правиш глупости просто не виждам как ще ти го нахлузи.

Tonimir
28-06-2012, 07:34
И аз на моя Windows Phone 7.5, когато го взех незнаех, че "Data Connection" е активна по под разбиране. И си ползвах нета в къщи мислейки, че ползвам Wireless-a, докато не дойде един ден и се чудих как така ми работи SkyDrive-a на вън, като никъде не съм вързан за мрежа. Проверих си сметката, и тя беше стигнала някъде около 40 лв. само от интернет. и аз :new_Eyecrazy: ... веднага порових в настройките, видях въпросното "Data Connection", и видях, че 3G-то на Виваком си е активно на пълна пара. Изключих го и от тогава никакви килобайти не ми върти телефона.
На смартфон най добре да има неограничен нет, тъй като по този начин не се притесняваш.

Колкото до проблема на Бела, според мен е невъзможно да навъртиш 3000 лева сметка за нет! Просто е смешно и е нереално! Та ти ако ще 24 часа да гледаш в Youtube , не може да удариш тази цифра. (не съм запознат с тарифите на глобул, но на Виваком това е невъзможно!) Според мен има някакъв проблем в системата им, и тъпия оператор на вместо да стане и да направи разследване по случая, тръгва да те стресира с такива суми за мобилен интернет!

Колкото до лимит на потребител, не виждам логиката в това да ти се ограничат разговорите, когато удариш сума от 50 лева, а да ти позволят да удариш 3000 лева за мобилен интернет без да ти прекъснат връзката.

Имат проблем в системата им! Пиши жалби и не се притеснявай, жалко, че заради едни кретени, на човек му се скапва настроението и хаби нерви за глупости.

adv_petrov
28-06-2012, 11:19
Няма ненаказано добро :)

Bella
28-06-2012, 18:13
Изпратих жалба до Глобул , преди това минах покрай техен офис...бяха меко казано шокирани от сумата и всички подробности .
Преди да пусна жалба в Глобул се консултирах с една жена от КЗП и тя ме посъветва да пусна жалбите паралелно за да не се губи време, а и за да е по-голяма вероятността да получа очаквания от мен отговор.
В понеделник изпратих жалбата към Глобул , в сряда и тази към КЗП . Още в сряда получих обаждане от КЗП от мъж който бил инспектор там и ми се накара , че не съм изчакала отговора от Глобул ами съм пуснала жалба и при него . Сега той трябвало да свика комисия , да прави проверка и т.н. абе един вид работа му се отваря на човека ... работа дето е можело да му се спести ако отговора от Глобул е в моя полза. Обясних му,че именно неговата колежка ме е посъветвала да направя това така и той малко се успокой .
Вчера получих и входящ номер към жалбата ми в Глобул , казаха че до 2 седмици трябва да имам отговор . Чакам го с нетърпение тъй като в момента съм като откъсната от света леко :(

Относно изказването : " на гол тумбак и смартфон " не знам какво да кажа на Колегата за да не му прозвучи грубо , но е смешно ...
Имам 2 смартфона като на единия имам неограничен достъп до интернет и точно за това реших,че нямам нужда от това и на другия тъй като той почти изцяло стои в къщи и ползва домашният ми интернет .

Mind_Control
28-06-2012, 19:24
Ами според мен ще ти опростят тия 3000 лв, но пак ще те накарат да си платиш нещо от сорта на 200-300 лв. Или най- малкото до кредитния лимит.
Лошото е, че нямаме избор, колкото и да са зле пак сме им клиенти.

Bella
28-06-2012, 21:59
Силно се надявам...
но като знам в каква страна на беззаконие живеем :(
Така ли за 5 год престой в Германия не ми се случи нещо подобно ... на 2 пъти там си губих портфейл с пари и документи и единия път ми го върнаха , а втория път си го намерих след 24 часа на паркинга пред магазина лежеше в отъпкания сняг червеното ми портмоне ... без да е пипнато нещо в него .
Тук с извинение в задника да си го завреш все ще се намери някое сръчно цигане да ти го вземе ...
та какво да разчитам и да се надявам на законите в Бг :(
Ще ви държа в течение обаче .. така или иначе ще отнеме време :(

Liminat
28-06-2012, 22:12
...казаха че до 2 седмици трябва да имам отговор .

http://www.google.bg/#hl=bg&sclient=psy-ab&q=%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%BB+%D0%B8%D0%B 7%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8&oq=%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%BB+%D0%B8%D0% B7%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8&gs_l=hp.3..0l4.1882.6136.0.6295.16.6.0.0.0.0.3024. 5409.0j3j8-1j1.5.0...0.0.JjeyesnNPJs&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=109b680d6d1821a3&biw=1440&bih=670
Tейната мама.

Bella
28-06-2012, 22:18
От опита на хората преди мен не ми става по-спокойно :(

Mind_Control
29-06-2012, 14:02
Моят опит е, че в Мтел са една идея по услужливи към клиентите и по влизат в положение. Така че като приключи тая история бих те посъветвал да минеш към Мтел. Аз точно това направих преди 2-3 години. Все пак Мтел ги държат австрийци, а Глобул някакви гръцки цигани.

ReDDoG
29-06-2012, 14:40
Моят опит е, че в Мтел са една идея по услужливи към клиентите и по влизат в положение. Така че като приключи тая история бих те посъветвал да минеш към Мтел. Аз точно това направих преди 2-3 години. Все пак Мтел ги държат австрийци, а Глобул някакви гръцки цигани.


Леко да вметна Глобул , Гърци и малка част има Дойч телеком, това е от източник от Глобул. :) Сега се очаква скоро да станат Тюрксел

Alexanderbb
29-06-2012, 15:14
Моят опит е, че в Мтел са една идея по услужливи към клиентите и по влизат в положение. Така че като приключи тая история бих те посъветвал да минеш към Мтел. Аз точно това направих преди 2-3 години. Все пак Мтел ги държат австрийци, а Глобул някакви гръцки цигани.

И Ментел (австрийци с български крадени капитали ) и Глобул (гръцки мангали) са една стока.

Bella
29-06-2012, 16:23
Днес при поредно посещение на офис в глобул ме уведомиха,че кредитният лимит зададен в договора важал бил само за телефония,а не за интернет.
Нямало да ми стане приятно ако поръчвам нещо голямо по интернет ( като танк , например ) и по време на транзакцията да ми прекъснат сесията за туй кредитният лимит бил само на телефонията .
Давайте координати да добър адвокат , явно ще имам нужда от такъв :sad:

sole_moe
30-06-2012, 07:04
Днес при поредно посещение на офис в глобул ме уведомиха,че кредитният лимит зададен в договора важал бил само за телефония,а не за интернет.
Нямало да ми стане приятно ако поръчвам нещо голямо по интернет ( като танк , например ) и по време на транзакцията да ми прекъснат сесията за туй кредитният лимит бил само на телефонията .
Давайте координати да добър адвокат , явно ще имам нужда от такъв :sad:
Изчакай комисията на потребителите да ти отговори но пак търси адвокат за по сигорно мен ме пращат на помирително сорозомление ама се пак моят договор няма подпис и печат сумата при мен е малка 100 лв а закона за договорите аз го оспорвам че недествителен прочети договора и ако не пише че само за телефона се отнася лимита значи не си запозната със общите условия на договора

Bella
30-06-2012, 09:23
Никъде не пише че кредитният лимит е само за телефония.
Просто си пише кредитен лимит 50 лв и толкова.
На моя договор има само техен печат и подпис , мои подпис и собствено ръчно написани 3 имена няма .

Кайо
30-06-2012, 10:47
Никъде не пише че кредитният лимит е само за телефония.
Просто си пише кредитен лимит 50 лв и толкова.
На моя договор има само техен печат и подпис , мои подпис и собствено ръчно написани 3 имена няма .


Aз от начало повтарям да си прочетеш добре договора с разните му там дребни букви.....сканирай го и го качи.....
Ти имаш копие от договора,това,че на копието няма собствено ръчно изписано твоето име и подпис нищо не значи в оригинала,който остава в Глобул бъди сигурна,че ги има......

Bella
30-06-2012, 11:15
Ето го :

sole_moe
30-06-2012, 22:04
Ето го :
Ето едно жокерче
http://advokat.bz/?p=66
http://lex.bg/laws/ldoc/2121934337

Bella
30-06-2012, 23:25
Мерси Колега, ще се поровя из тази информация.

Кайо
01-07-2012, 03:12
Мерси Колега, ще се поровя из тази информация.

Kредитен лимит 50 лева....но според

III Допълнителни условия

2.Всички услуги които не са включени в програмата съгласно посоченото в раздел I се заплащат допълнително от ПОТРЕБИТЕЛЯ в съответствие с действащите ценови листи на ОПЕРАТОРА.

5.ОПЕРАТОРЪТ не гарантира ползването на приложения за пренос на глас,видео и текстови съобщения през интернет между двама или повече потребители.Посоченото може да бъде предмет на допълнително тарифиране.

Кредитният лимит според този договор се отнася само за телефонни разговори и всичко останало се заплаща допълнително за жалост.....

Bella
01-07-2012, 09:55
И въпреки всичко са в нарушение!

Липса на информация от служителите при отдаване на смартфон , липса на информация от оператора при наличие на свръх потребление.
Все има изгорели хора ( чета разни истории по интернет ) , но със сума 3 100 и нещо + ДДС общо около 4 000 лв. няма.

Кайо
01-07-2012, 10:54
И въпреки всичко са в нарушение!

Липса на информация от служителите при отдаване на смартфон , липса на информация от оператора при наличие на свръх потребление.
Все има изгорели хора ( чета разни истории по интернет ) , но със сума 3 100 и нещо + ДДС общо около 4 000 лв. няма.

Не ме разбирай погрешно,не се заяждам!

Смартфоните са нещо много добро за хората които имат нужда от тях,знаят да боравят с тях и си подбират съответният пакет услуги за тях.
Договорите с операторите и инструкциите за употреба са за да ги четем.

За липсата на информация при свръх потребление съм съгласен аз дори с това почнах в първия ми пост но след като в договора не е споменато,че са длъжни да те уведомят за свръх потребление практически не са в нарушение........

Успех и дано се разминеш поне с част от сумата!

Mind_Control
01-07-2012, 11:24
За липсата на информация при свръх потребление съм съгласен аз дори с това почнах в първия ми пост но след като в договора не е споменато,че са длъжни да те уведомят за свръх потребление практически не са в нарушение........

Успех и дано се разминеш поне с част от сумата!

Не е баш така. Те в договора могат да пишат, каквото искат, но над тях е законът, а там ясно е казано, че са длъжни да те информират. Имаше извадка в предишните мнения.

Bella
01-07-2012, 11:36
Действително закона е над всеки един сключен договор , а тъй като договора ми е сключен след приемането на упоменатият закон значи те са длъжни да се съобразят с него и да ме уведомят.
В случая техните действия не са в разрез с договора ни,но са в разрез със закона което автоматически при наличието на един по-добър адвокат би обявило договора за невалиден и с това произлезлите от него неясноти и сметки за невалидни .
Тъй пише по разни умни форуми за прависти ... а дали е така или не ... аз мога само да гадая и да чакам ... в същото време МОЛЯ ако някой има познат добър адвокат или може да ми препоръча да дава координати тук или на лични.

sole_moe
01-07-2012, 17:17
Действително закона е над всеки един сключен договор , а тъй като договора ми е сключен след приемането на упоменатият закон значи те са длъжни да се съобразят с него и да ме уведомят.
В случая техните действия не са в разрез с договора ни,но са в разрез със закона което автоматически при наличието на един по-добър адвокат би обявило договора за невалиден и с това произлезлите от него неясноти и сметки за невалидни .
Тъй пише по разни умни форуми за прависти ... а дали е така или не ... аз мога само да гадая и да чакам ... в същото време МОЛЯ ако някой има познат добър адвокат или може да ми препоръча да дава координати тук или на лични.
Някаде бях чел се събират жалби за корпоративни искове към глобул но беше преди няколко месеца да си поделят адвокатският хонорар

adv_petrov
01-07-2012, 19:12
...след като в договора не е споменато,че са длъжни да те уведомят за свръх потребление практически не са в нарушение........

Напротив - споменато си е надлежно даже, в чл.36 от Общите Условия към инд. д-ри на Глобул, написан в изпълнение на закона. Иначе за останалото в мнението ти си прав, и аз смятам така.

Кайо
02-07-2012, 00:24
Действително закона е над всеки един сключен договор , а тъй като договора ми е сключен след приемането на упоменатият закон значи те са длъжни да се съобразят с него и да ме уведомят.
В случая техните действия не са в разрез с договора ни,но са в разрез със закона което автоматически при наличието на един по-добър адвокат би обявило договора за невалиден и с това произлезлите от него неясноти и сметки за невалидни .
Тъй пише по разни умни форуми за прависти ... а дали е така или не ... аз мога само да гадая и да чакам ... в същото време МОЛЯ ако някой има познат добър адвокат или може да ми препоръча да дава координати тук или на лични.

Ако договорът е подписан след приемането на даденият закон няма за какво да се косиш,намираш си читав адвокат и съд до дупка......аз поне така бих постъпил.

Успех!

Bella
02-07-2012, 01:11
Благодаря !
От утре ще започвам да търся читав адвокат който да запозная със случая и ако ми вдъхне доверие да задействам.
Мерси на всички за помощта.

Bella
10-07-2012, 17:10
Днес получих отговор от КЗП ... съдействие от тяхна страна няма да има...не било в техните правомощия тъй като нямало извършено административно нарушение от страна на търговеца , а за гражданско правни отношения , в които административната намеса е немислима .
Предлагат ми приложено заявление до помирителна комисия.
:bash::bash::bash:

sole_moe
10-07-2012, 20:04
Днес получих отговор от КЗП ... съдействие от тяхна страна няма да има...не било в техните правомощия тъй като нямало извършено административно нарушение от страна на търговеца , а за гражданско правни отношения , в които административната намеса е немислима .
Предлагат ми приложено заявление до помирителна комисия.
:bash::bash::bash:
Върви виж ако дойдат от глобул

Bella
11-07-2012, 00:33
И какво ще рече помирителна комисия ?!?

За какво ще се помиряваме по-точно, че не ми е ясно ... може би ще ми предложат безлихвен кредит :bash::bash::bash:

lordliness
11-07-2012, 06:28
И какво ще рече помирителна комисия ?!?

За какво ще се помиряваме по-точно, че не ми е ясно ... може би ще ми предложат безлихвен кредит :bash::bash::bash:

Според мен думата не е точна- трябва да е примирителна,примиряваш се с всичко,разкайваш се, че си се опълчил срещу такава корпорация, обещаваш повече да не правиш така, плащаш и им казваш , че ги обичаш и че нета им е супер и най- бърз на света .
Може би наистина трябва да говориш с адвокат вещ в тази област.Тъжното е, че нещо такова дребно на вид може да ти обърне живота с главата надолу.Във висшата математика има понятие омагьосан кръг,дано излезеш като победител от ситуацията.

Liminat
11-07-2012, 09:48
...дано излезеш като победител от ситуацията. В която изобщо не си имал никакво желание да изпадаш, някой те е подвел, за да попаднеш в това изключително неприятно положение и този някой ни дебне всичките наивници, които му ползваме ъъъъ... услугата ли щях да кажа...
Да ми изтече договора и минавам на предплатена карта, няма да се дебна с с тия измамници, все някъде ще ме измислят нещо някой ден. Днес колежката, утре някой от нас, а вдругиден ще е моя ред да пиша във форума, /на хора на които им е далеч от гъз@/ беки някой се досети, че може да го изработят операторите.
Ае... 'Къф тос нет, дето е за някакви пари неограничено за цял месец, а е за 4000 лв за 3 дни?! Чистокръвни измамници.

Bella
11-07-2012, 14:42
Вече се чудя и мая в коя инстанция аджеба да пиша и пращам жалби ?!?
Някой има ли идея ?
Мислех за С.Трифонов дори...не че ще ми обърне някой там внимание, ама голяма аудитория има голямо нещо ... какво правим сега ... някой решил, че някой друг ей тъй има да му дава 4 000 лв.
Абеее ейй хората за 4 000 лв. кола си купуват, къща на село, живото-спасяваща операция на човек...
а аз ще трябва да ги давам на тоя дето даже и няма да си го премести от единия крачол в другия :bangin:

Давайте идеи всякакви, моляяя .... :drunk:

lordliness
11-07-2012, 16:37
Бар код- опитай там

Stefan Caromov
11-07-2012, 21:02
Прехвърляй, ако имаш нещо на твое име, за да нямаш, зарежи ги да те съдят, да те осъдят ,и да си изтече погасителната давност по ЗЗД и след пет години пей сърце

Mind_Control
11-07-2012, 22:51
Вече се чудя и мая в коя инстанция аджеба да пиша и пращам жалби ?!?
Някой има ли идея ?
Мислех за С.Трифонов дори...не че ще ми обърне някой там внимание, ама голяма аудитория има голямо нещо ... какво правим сега ... някой решил, че някой друг ей тъй има да му дава 4 000 лв.
Абеее ейй хората за 4 000 лв. кола си купуват, къща на село, живото-спасяваща операция на човек...
а аз ще трябва да ги давам на тоя дето даже и няма да си го премести от единия крачол в другия :bangin:

Давайте идеи всякакви, моляяя .... :drunk:

Самоубийствен атентат в централата на Глобул, а след това и в парламента.

sole_moe
12-07-2012, 06:47
Ако върви по нова телевизия господари на ефира или там хрътки нещо подобно Слави няма да обърне толкова внимание

Ladjov
12-07-2012, 22:24
Белла имаш лично ! Освен адвокатите и някое предаване може да удари едно рамо , лошото е че най- гледано от изброените - господарите почват чак есента за да има някакъв общаствен отзвук цялата тая история . Но не пречи да опиташ .

Mind_Control
12-07-2012, 23:12
Белла имаш лично ! Освен адвокатите и някое предаване може да удари едно рамо , лошото е че най- гледано от изброените - господарите почват чак есента за да има някакъв общаствен отзвук цялата тая история . Но не пречи да опиташ .

Напалм по 2-3 офиса също ще свърши работа. Ако не друго, то поне ще останеш морално удволетворена, а освен това ще си избиеш 3000-те хилядарки.

Bella
13-07-2012, 00:47
С ДДС са около 4 000 :big_whoops:

Stefan Caromov
13-07-2012, 12:33
Забравих да ти напиша това ....

Чл. 110. С изтичане на петгодишна давност се погасяват всички вземания, за които законът не предвижда друг срок.



Чл. 111. С изтичане на тригодишна давност се погасяват:

а) вземанията за възнаграждение за труд, за които не е предвидена друга давност;

б) (изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) вземанията за обезщетения и неустойки от неизпълнен договор;

в) вземанията за наем, за лихви и за други периодични плащания.

г) (зал. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.)

adv_petrov
13-07-2012, 14:17
Забравих да ти напиша това ....
в) вземанията за наем, за лихви и за други периодични плащания.


Това е страхотно, само че си забравил и да и напишеш и коя точно от двете възможности ще се случи:
а) Оператора няма да си потърси парите повече от 3г. след изтичане на последното дължимо нему вземане (а договора е подписан оня ден..);
б) Оператора осъжда длъжника, той не притежава никакви доходи или собственост (не знаем дали е така), вземането от съд.решение се праща на ЧСИ, който след като уведоми длъжника ще минат 3г. без последния да получи доходи по тр.договор или собственост?

Bella
13-07-2012, 15:49
Дори да предположим, че се случи нещо подобно нали все пак някъде се вписва че лицето е длъжник ... това би било попречило на евентуален опит за получаване на виза за извън Европа.
Ето това е от което се страхувам, за останалото не ми пука .

Mind_Control
13-07-2012, 16:19
Дори да предположим, че се случи нещо подобно нали все пак някъде се вписва че лицето е длъжник ... това би било попречило на евентуален опит за получаване на виза за извън Европа.
Ето това е от което се страхувам, за останалото не ми пука .

Според мен не бързай да се притесняваш преди да си получила отговор от Глобул.

Имам чувството, че ще ти се размине.

Stefan Caromov
13-07-2012, 17:24
Това е страхотно, само че си забравил и да и напишеш и коя точно от двете възможности ще се случи:
а) Оператора няма да си потърси парите повече от 3г. след изтичане на последното дължимо нему вземане (а договора е подписан оня ден..);
б) Оператора осъжда длъжника, той не притежава никакви доходи или собственост (не знаем дали е така), вземането от съд.решение се праща на ЧСИ, който след като уведоми длъжника ще минат 3г. без последния да получи доходи по тр.договор или собственост?

Давността започва да тече от момента на изискуемостта на сумата. Искат да им върнеш парите на 01.01.13 , погасителната давност е 01.01.16 .
В случай ,че се води дело, давността се прекъсва, като се води дело, приключва се делото ,вади се изпълнителен лист примерно на 01.06.13 .Считай в случая, че пълната погасителна давност изтича на 01.06.18
Единствения недостатък е, че в кредитното ти досие пише некоректен платец
Ето един полезен линк, сайт ,на който ЧСИ се опитва да помогне на хора изпаднали в подобни и по- нелепи затруднения
http://www.gechev.com/финанси/при-проблеми-с-частни-съдебни-изпълни#comment-1073

Bella
14-07-2012, 01:06
Според мен не бързай да се притесняваш преди да си получила отговор от Глобул.

Имам чувството, че ще ти се размине.

Колега...курбан ще направя ако ми се размине ... и след това при при първа възможност прекратявам договорни отношения с мошениците и правя договор на име което никога не е фигурирало сред техните абонати.

DiStefano
14-07-2012, 09:29
Да споделя и аз вчера какво разбрах. Харесах си един телефон Sony Xperia S. И тръгвам да обикалям по магазините. Единствено в Пловдив в Германос го намерих. Тръгвам да го купувам на свободна цена. По принцип служебния ми номер е на Глобул, фирмата плаща всичко, таксата към абонаментния план е 39.90 лв и общо взето се "разцепвам" от разговори и сърфиране и над таксата се плаща не повече от 1-2 лева. Имам и личен, но той е на Мтел. Както и да е. Разгледах въпросния телефон, хареса ми и му казвам на младежа да го подготвя и да го плащам. Всичко Ок, до момента, в който за гаранцията не ми поиска личната карта ?! И по-точно ЕГН. Купувал съм какви ли не стоки, от какви ли не магазини и никой не ми е искал ЕГН за гаранционната карта .. камо ли копие на лична карта. Питам го това начин да ми "откраднете" личните дани ли е ? Той ми казва, че няма как да ми го продаде без да ми вземе ЕГН ?! Или аз нещо съм поизостанал в развитието на тези услуги или Глобул се правят на бандюги. Аз не купувам тарифен план или абонамент там каквото се води, аз си купувам един сешоар едва ли не .. и ми искат ЕГН за да ми го продадат. ... Отказах се .. няма да си предоставя личните дани на тези . Намерих телефона в обикновен магазин само за телефони и от там го купих, като естествено продавача ми каза, че гаранцията си е на самия телефон .. само ми взе 2-те имена за гаранционната карта и фактурата.

Mind_Control
14-07-2012, 10:26
Колега...курбан ще направя ако ми се размине ... и след това при при първа възможност прекратявам договорни отношения с мошениците и правя договор на име което никога не е фигурирало сред техните абонати.

А с каква цел това последното?

---------- Post added at 07:26 ---------- Previous post was at 07:23 ----------


Да споделя и аз вчера какво разбрах. Харесах си един телефон Sony Xperia S. И тръгвам да обикалям по магазините. Единствено в Пловдив в Германос го намерих. Тръгвам да го купувам на свободна цена. По принцип служебния ми номер е на Глобул, фирмата плаща всичко, таксата към абонаментния план е 39.90 лв и общо взето се "разцепвам" от разговори и сърфиране и над таксата се плаща не повече от 1-2 лева. Имам и личен, но той е на Мтел. Както и да е. Разгледах въпросния телефон, хареса ми и му казвам на младежа да го подготвя и да го плащам. Всичко Ок, до момента, в който за гаранцията не ми поиска личната карта ?! И по-точно ЕГН. Купувал съм какви ли не стоки, от какви ли не магазини и никой не ми е искал ЕГН за гаранционната карта .. камо ли копие на лична карта. Питам го това начин да ми "откраднете" личните дани ли е ? Той ми казва, че няма как да ми го продаде без да ми вземе ЕГН ?! Или аз нещо съм поизостанал в развитието на тези услуги или Глобул се правят на бандюги. Аз не купувам тарифен план или абонамент там каквото се води, аз си купувам един сешоар едва ли не .. и ми искат ЕГН за да ми го продадат. ... Отказах се .. няма да си предоставя личните дани на тези . Намерих телефона в обикновен магазин само за телефони и от там го купих, като естествено продавача ми каза, че гаранцията си е на самия телефон .. само ми взе 2-те имена за гаранционната карта и фактурата.

Не би трябвало да ти искат ЕГН, освен ако не си поискал фактура на частно лице.

Bella
14-07-2012, 10:54
Няма да съм особено спокойна дори да се оправят нещата с Глобул..това си остава там някъде в тяхното "хистори" и не се знае дали някой ден няма отново да се опитам да ме обуят.

Stefan Caromov
14-07-2012, 11:41
Глобул е фирма,която кореспондира с клиентите си много некоректно. Не са един и два случаите, да търсят пари от хора, които хал хабер си нямат, че дори имат карти към тях. Даже и скандали имаше (медиини) за кражби на лични данни. Освен това прехвърлят измислените си дългове към SG Group ,които от своя страна започват с тормоза по телефона, излагат те пред съседи и така нататък. А на всичкото отгоре и тези прехвърляния на дълга стават незаконно, защото Глобул е длъжна да уведоми длъжника по надлежния ред, че дълга му е продаден на фирма за събирания на дългове.
Миналата година и аз за малко имах проблеми с тях , като започнаха тормоза за сметка, която е от 2002 година 450 лева, която била прехвърлена към въпросната фирма, а аз дори не знам за съществуването на такава сметка. Както и да е , нещата с малко мъки и нерви се оправиха.

Bella
14-07-2012, 12:16
Ха ха ха .. аз дори получих 2 еднакви отговора от КЗП естествено си имам и 2 формуляра за попълване и изпращане до Комисията по помиренията ... :tequilla:
А сега ... помирявай се кЪт си нямаш друга работа.
Чакам Глобул да благоволят да ми отговорят на Жалбата и ще му мислим след това ... но 4 000 лв си е егати и сумата ... те тия хора как аджеба си мислят, че с честен труд в Бг някой вади по 4 000 лв от джоба си за една сметка за телефон ?
Е то ако взема, че е платя ще ме погнат финансова и криминална полиция ... от г'да имам сега теЗ парици :smoke:

Liminat
14-07-2012, 13:01
..това си остава там някъде в тяхното "хистори" и не се знае дали някой ден няма отново да се опитам да ме обуят.
Като нищо, то няма такава свлеч.

Mind_Control
15-07-2012, 12:12
Няма да съм особено спокойна дори да се оправят нещата с Глобул..това си остава там някъде в тяхното "хистори" и не се знае дали някой ден няма отново да се опитам да ме обуят.

А защо просто не се прехвърлиш към Мтел?

Stefan Caromov
15-07-2012, 15:43
Те пък и мЕНТел са едни коректни...... нямам думи. Единствения оператор, който с изходящите ,ти спира и входящите на секундата
Поне до скоро беше така

mitko_k01
15-07-2012, 21:50
Може да ги посетиш: http://www.starazagora.biz/novini/kategoria/jurnal/3309-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D 0%B8

Bella
17-07-2012, 13:08
Благодаря ! Това е чудесна идея , точно това и ще направя !!!

mitko_k01
17-07-2012, 16:13
За нищо:smile:

DobriRq
18-07-2012, 10:41
Абе зле са тия Глобулите, ама пак ме успяха преди месец да подпиша с тях заради многото бонуси като лоялен абонат.

Mind_Control
05-08-2012, 02:00
Какво стана тука? Има ли развитие, че ми е любопитно?

Bella
05-08-2012, 14:49
Еми получих си фактурата ... странна сметка ... от по 10 лв за минутка или 9,53 лв .... и това все се редува ...
Изпратих жалба до Глобул - отговора беше , че след като си получа фактурата ако имам някакви въпроси да им се обадя пак ;-)

Отговора на жалбата до КЗП беше , че това не е в техните правомощия и няма административно нарушение от страна на Глобул и да си диря правата чрез адвокат .

Отговор на жалбата от Комисията по съобщенията при подадена жалба от повече от месец все още - НЯМАМ .

Сметката ми от 3 800 и косур лева е платима до 8 . 08 . 2012 и съответно няма да бъде платена .

До 7 септ . ще имам входящи обаждания което може би означава , че до тогава ще ме чакат доброволно да им напълня гушите .

Днес ще пращам жалба и до националният омбуцман или както там се казва ... надежда за позитивно развитие нямам .
Говорих с адвокат и ще чакаме Глобул да заведат дето ... факт е , че нарушение от тяхна страна има , но те не споменават нищо за това в отговора си на моята жалба.
Не зная какви са шансовете да спечеля дело ... разходите по едно такова дело нямало да надхвърлят 1 000 лв каза адвоката ... ще рискувам.

От 2001 не се осигурявам и не работя на трудов договор в БГ или извън нея ... с две думи в несъстоятелност съм да заплатя сумата по тази фактура .

Айде сега да видим какво ще ми вземат :-)

Тъпо е,всичко това е нелепо тъй като принуждават човека да действа по не особено честен начин ... но уви това е в БГ.

Ако някой все още има идеи к'во да ги прая тия Глобул да казва , ся муй момента :humpx::pokey:

Bella
06-11-2012, 13:32
Как да се свържа с някой от Глобул който е нещо повече от оператор ? Нямам възможност да се свържа с никой от администрацията , а ми е важно .

Susscrofa
06-11-2012, 13:39
Как да се свържа с някой от Глобул който е нещо повече от оператор ? Нямам възможност да се свържа с никой от администрацията , а ми е важно .

Само с връзки става тази работа:)

lordliness
06-11-2012, 18:55
Как да се свържа с някой от Глобул който е нещо повече от оператор ? Нямам възможност да се свържа с никой от администрацията , а ми е важно .

И аз съм пробвал не успях, пълна анонимност , само оператори и продавачи.

Mury
06-11-2012, 20:12
Отиваш в главния офис в бизнес парка и вдигаш целия офис във въздуха,аз поне така бих направил :hump::hump::hump::hump:

Susscrofa
06-11-2012, 20:13
Отиваш в главния офис в бизнес парка и вдигаш целия офис във въздуха,аз поне така бих направил :hump::hump::hump::hump:

Не мисля, че би го направил.:wc:

Mury
06-11-2012, 20:16
Не мисля, че би го направил.:wc:

Ако искаш ела да гледаш.............:busted_cop::busted_cop::busted _cop:

Susscrofa
06-11-2012, 20:27
Ако искаш ела да гледаш.............:busted_cop::busted_cop::busted _cop:

О, не, аз не харесвам насилието.:wc:

Mind_Control
06-11-2012, 21:16
Не мисля, че би го направил.:wc:

Ако ме вътрят с 4 хилядарки бих им взривил, ако не главния офис, то поне някой магазин.

Една грамотно написана жлаба от юрист до Глобул ще спести много нерви.

Bella
07-11-2012, 06:48
Оказва се , че хорицата продават дълг преди да са ти отговорили или т.е. отнемат ти правото да отреагираш !
Отделно има безброй хора изгорели по същия или сходен начин.
А договорите които подписваме са в разрез с действащите закони в Бг , а вероятно и в Европейският съюз + в разрез с човешките права.

Stefan Caromov
07-11-2012, 09:13
Казах го в началото, казвам го и сега , опрости им ги , нека те осъдят , ако могат. Чакаи си давността и пии едно вино за тяхна сметка. Дали са ти дьлга на СГ Груп, но и тях ги разследват в момента. Няма от лалво да се притесняваш, щом нямаш нищо на твое име. sent from my nokia 700

rusiq86
07-11-2012, 09:18
http://www.ombudsman.bg/form
Нищо няма да плащаш, свиркаш си и си ти...

Bella
07-11-2012, 13:05
Казах го в началото, казвам го и сега , опрости им ги , нека те осъдят , ако могат. Чакаи си давността и пии едно вино за тяхна сметка. Дали са ти дьлга на СГ Груп, но и тях ги разследват в момента. Няма от лалво да се притесняваш, щом нямаш нищо на твое име. sent from my nokia 700

Ете то проблема е че имам 1/2 идеална част от жилище и гараж със складови помещения.
Жилището като единствено такова не могат да пипнат,но гаража със складовите е на отделна скица и се води самостоятелен имот и над него могат да сложат възбрана евентуално.
Съветвахме се с доста юристи и се оказа,че за прехвърлянето на тази 1/2 от гараж+складови е нужно много време и ако се прехвърли на човек от семейството това може да се анулира от съда при едно евентуално дело.
Така трябваше да дирим трето лице на което да го прехвърлим , но не се намери такъв кандидат за толкова кратко време и така .
А да... и Алфонсо си е мой :(
Те нямам си идея какво ще да става, но определено до съд ще се стига и да се надяваме , че там везните ще наклонят в полза на истината ( нашата страна ) .

Stefan Caromov
07-11-2012, 13:40
Ете то проблема е че имам 1/2 идеална част от жилище и гараж със складови помещения.
Жилището като единствено такова не могат да пипнат,но гаража със складовите е на отделна скица и се води самостоятелен имот и над него могат да сложат възбрана евентуално.
Съветвахме се с доста юристи и се оказа,че за прехвърлянето на тази 1/2 от гараж+складови е нужно много време и ако се прехвърли на човек от семейството това може да се анулира от съда при едно евентуално дело.
Така трябваше да дирим трето лице на което да го прехвърлим , но не се намери такъв кандидат за толкова кратко време и така .
А да... и Алфонсо си е мой :(
Те нямам си идея какво ще да става, но определено до съд ще се стига и да се надяваме , че там везните ще наклонят в полза на истината ( нашата страна ) .

Прехвърляй на гадже, приятел, в който си сигурна.. Аз например, всичко ми е на името на една приятелка, не на гаджето ми, но в нея съм сигурен на един милион процента. Дълго, дълго, колко да е дълго прехвърлянето.... 1 седмица. Колата, ще ти я запорират при всички случаи, ако я намерят, така че.... и тя на друг на името. Апартамента, не могат да ти го пипнат, особено щом е половината само. Имущество също, ако не е на твое име, или е на твое, но би занижило стандарта на живот под минимума - един ТВ, един хладилник, печка, пералня и така нататък.
Посъветвай се във блога на Генчев. Човекът е ЧСИ, но явно мрази нелоялните институции и ЧСИ-та. Мисля, че някъде съм ти давал линка му.....

Но, както каза някой по-горе, една юридически издържана жалба, ще свърши работа.
Имам форумен познат, който така абсолютно по същия начин, но към Рибател, се бори и накрая спечели .
Мога да ти дам координати ( за форум и никнейм) ще даде правилен съвет със сигурност.

Разпознаваш ли се в този разкаЗ?

http://symbian-modders.bulgarianforum.net/t1005-topic
Копирай му жалбите, с твоите си имена, разпращай като него и, ще ти се обърне внимание със сигурност. Това, че сумата е различна, не би трябвало да е фактор

Bella
07-11-2012, 14:00
Казах го в началото, казвам го и сега , опрости им ги , нека те осъдят , ако могат. Чакаи си давността и пии едно вино за тяхна сметка. Дали са ти дьлга на СГ Груп, но и тях ги разследват в момента. Няма от лалво да се притесняваш, щом нямаш нищо на твое име. sent from my nokia 700

Историята е сходна,ще подам отново жалба към комисията за защита на потребителите ...

Mind_Control
07-11-2012, 17:01
Историята е сходна,ще подам отново жалба към комисията за защита на потребителите ...

Плати 1000 лв на някой мениджър в Глобул да заличи тия фактури. Еба го...

sole_moe
07-11-2012, 18:23
Това последното някой надъхан адвокат, който ти е обещал да си върнеш парите ли ти го каза, или са си твои разсъждения..?
Защото компании от такъв мащаб имат екип от (десетки) адвокати, избирани с конкурс, които са "измислили" всяка думичка от въпросния ти договор така, че да са "покрити" от всякакви подобни случки...
Тоест ако си тръгнала да изкарваш виновни тях, че ти не си си чела договора, в крайна сметка може да се наложи да платиш и разноските по делото.
Дано се оправиш, но недей да се осланяш само на думите на някой изгладнял от кризата юрист, за да не се набуташ още повече...
Oпс и аз имам едно малко проблемче със Глобууул само че така наречините продавач консултанти неса си свършили работата и дефакто аз нямам подписан договор и печат от моя и тяхна страна та аз нямам договор но те ми искат едни пари ако това нее рекет здраве му кажи

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:16 ----------


Историята е сходна,ще подам отново жалба към комисията за защита на потребителите ...
Миме не трябва да се подаваш психически на тия СГ Груп най добре ако можеш да записваш разговорите ( защото това си е жив рекет от тяхна страна и заплашвене ) със тях кажи че си пуснала жалби по институците имаше някаде корпоративен иск към глобул

Stefan Caromov
07-11-2012, 18:54
Oпс и аз имам едно малко проблемче със Глобууул само че така наречините продавач консултанти неса си свършили работата и дефакто аз нямам подписан договор и печат от моя и тяхна страна та аз нямам договор но те ми искат едни пари ако това нее рекет здраве му кажи

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 18:16 ----------


Миме не трябва да се подаваш психически на тия СГ Груп най добре ако можеш да записваш разговорите ( защото това си е жив рекет от тяхна страна и заплашвене ) със тях кажи че си пуснала жалби по институците имаше някаде корпоративен иск към глобул


оо за тези от СГ Груп, имах около 20 файла ,записани на телефона.. то не бяха кандърдисвания, то не бяха заплахи, то не бяха едни мними фалшиви ЧСИ-та, не знам каква фантазия имат там операторчетата, но бяха много изобретателни. Единствено правото им куцаше, щото на мен глобул сметката ми е погасена по давност 2006 година, а тия се сещат 2011 края да ми търсят сметка??!? Паплач, какво да кажа

sole_moe
07-11-2012, 19:16
оо за тези от СГ Груп, имах около 20 файла ,записани на телефона.. то не бяха кандърдисвания, то не бяха заплахи, то не бяха едни мними фалшиви ЧСИ-та, не знам каква фантазия имат там операторчетата, но бяха много изобретателни. Единствено правото им куцаше, щото на мен глобул сметката ми е погасена по давност 2006 година, а тия се сещат 2011 края да ми търсят сметка??!? Паплач, какво да кажа
Ми принизяваше се на тяхното ниво на общуване на мен започнаха да ми затварят телефона аз като ги набера :) накрая се обади някакво момиче и се разбрхме нормално но ми каза че нищо немогат да направят освем да ме впишат във някакъв списак на не лоялни потребители затова несъм подал още иск във съда инече 90% печеля делото щеше да има не имуществени щети и адвоката щеше да пише хонорар 2000-3000 лв което щеше да има добра почерпка

Bella
13-11-2012, 20:08
Има развръзка,но нека получа документите и тогава ще пиша :)