PDA

View Full Version : Бесарбовски манастир



lordliness
26-06-2012, 12:29
Смятам да се поразходя до Аладжа манастир и до Бесарбовски манастир, някой ходил ли е наскоро, възможно ли е да се стигне до тях с кола(ниска Алфа :) ) и как са пътищата до там.И въобще да ми препоръчате други интересни места за посещение около Варна и Русе.

Old Fox
26-06-2012, 12:48
Миналото лято ходих, нямаше проблеми с пътищата.
Около Русе е и средновековния град Червен и село Иваново до което има скални църкви. Ако ще ходиш до Бесарбово ти препоръчвам да ги съчетаеш тези три неща. Всяко си има уникален чар.
Аладжа манастир си го написал...

Не знам откъде ще минаваш и колко време имаш, но и Мадара и Шуменското плато си струват.

lordliness
26-06-2012, 12:55
Миналото лято ходих, нямаше проблеми с пътищата.
Около Русе е и средновековния град Червен и село Иваново до което има скални църкви. Ако ще ходиш до Бесарбово ти препоръчвам да ги съчетаеш тези три неща. Всяко си има уникален чар.
Аладжа манастир си го написал...

Не знам откъде ще минаваш и колко време имаш, но и Мадара и Шуменското плато си струват.
Миналата година обиколих старите столици и Мадара, наистина е страхотно, на платото не можах да се кача, много валеше, може би тази година.
А какво е нивото на цивилизация в останалите скални църкви, в смисъл пригодено ли е за туристи?
Спах в хотел Пролет в Шумен- беше добре тази година сигурно пак ще спя там за една вечер.

stelt
26-06-2012, 13:06
Само лека поправка - селото се казва Басарбово, и манастира е Басарбовски.
До Басарбово, Иваново и Червен и изобщо в цялата околия може да се ходи с най-нискатата алфа.
Скалните църкви са пригодени за туристи.

CBET
26-06-2012, 20:56
Аз само ще добавя пещерата Орлова Чука, както и природен парк "Русенски Лом" (около Нисово примерно).

546
26-06-2012, 23:58
До Аладжата нямаш грижи,но във Варна е пълно с дупки на неочаквани места,та карай под ограниченията и на дистанция.
Камерите снимат и доста хора напоследък получиха честитки за неправилни престроявания,обратни на неразрешено,минаване на "розово" и т.н.

lordliness
27-06-2012, 00:15
Варна не я познавам, ще карам по табелите и дано наистина не ми се наложи да маневрирам в последния момент.Смятам да отскоча и до Балчик пише, че е на 40 км

lordliness
27-06-2012, 13:03
Благодаря на всички, които се включиха.Прочетох прекрасни неща за обектите, които ми препоръчахте, надявам се живот и здраве да ги видя скоро.

mim
27-06-2012, 17:55
щом ще минаваш през Варна с цел разглеждане, обезателно мини и през Побитите камъни, Римските терми, в историческия музей също има интересни експонати, евентуално делфинариума и зоологическата градина, ако си с деца

Варна не е само дупки ;)

546
27-06-2012, 21:59
Варна не я познавам, ще карам по табелите и дано наистина не ми се наложи да маневрирам в последния момент.Смятам да отскоча и до Балчик пише, че е на 40 км

Като ще ходиш към Балчик що не отскочиш до Калиакра,пътя бива и е интересно ,а на връщане може да се спуснеш до Дълбока(1-2 км.) да хапнеш пресни миди каквито другаде няма.На Побитите камъни ако е много топло времето ще се почустваш като в Сахара,не е гот да ходиш по пладне.

lordliness
27-06-2012, 22:11
Като ще ходиш към Балчик що не отскочиш до Калиакра,пътя бива и е интересно ,а на връщане може да се спуснеш до Дълбока(1-2 км.) да хапнеш пресни миди каквито другаде няма.На Побитите камъни ако е много топло времето ще се почустваш като в Сахара,не е гот да ходиш по пладне.

Няма да ти казвам колко много се изкушавам да отида до Калиакра,но винаги съм си мислил , че пътя е ужасен и трябва да се ходи пеша(жена ми въобще не си пада по тези упражнения :) )

dimitar_vd62
27-06-2012, 23:06
щом ще минаваш през Варна с цел разглеждане, обезателно мини и през Побитите камъни, Римските терми, в историческия музей също има интересни експонати, евентуално делфинариума и зоологическата градина, ако си с деца

Варна не е само дупки ;)

Панагюрското съкровище е в музея, и други златни съкровища има дето не бях ги виждал досега.И военно морския музей си заслужава да се види.Ако ще ходиш до Калиакра, непременно иди и на Камен бряг.Страхотно е.И Аладжа манастир е за гледане.

546
27-06-2012, 23:07
Ходенето има наистина ,но там си има и барче, ако за няколко (под 10) минути пеш се изморите много :),а пътя го кърпят обикновенно преди сезона.

lordliness
27-06-2012, 23:18
Сега влизам в бг мапс и почвам да гледам маршрути километри и най важно време. Ще разполагам с половин ден за Варна и половин ден за Русе.

546
27-06-2012, 23:28
Половин ден е крайно недостатъчен..само Аладжата е час и нещо,Побитите камъни също,а има 40км и Варна помежду им. Един ден цял ти е Калиакра и Бачик и още 170-190км.

dimitar_vd62
27-06-2012, 23:28
Обади се и шта разходим.

lordliness
28-06-2012, 08:26
Може и да успея,от там където ще бъда на море ще тръгна към един на обяд, до Варна имам 94 км-час и половина,Варна- Калиакра още час и половина, два часа разглеждане, на Балчик, Калиакра и Аладжа манастир,обратен път до Варна.Междинния ми лагер ще е в Шумен по пътя ще видя и Побитите камъни.Един час до Шумен.До 8 вечерта трябва да се докопам до Шумен.Ако времето не стига ще жертвам Калиакра.
Ако видите мъж и жена с вид на изгубени и с Алфа да се лутат из Варна и околността да знаете, че съм аз :)

myato
28-06-2012, 16:48
Единствения път, който ми създаде въртели миналата година беше вътре в самия Балчик, че ремонтираха ВИК, но може и да са го оправили вече.Иначе менавай по обиколния.Останалите патища са добри, на места даже хубави.