PDA

View Full Version : 147 Заводското CD има ли отделен изход за усилвател ?



GermanGramatikov
05-07-2012, 17:11
Здравейте! Накратко другия месец ще мога да тегля кредит и съм решил да си взема 147мица, искам да благодаря на всички писали по форума за различните проблеми и техните решения и най-вече в раздела за ремонтите и разхода, много ми помогнахте в избора и отново много балгодаря!

Та сега по същество, решил съм да си слагам едно буферче веднага след като я взема и искам да знам версията с навигацията и също така с обикновенното CD имат ли отделен изход за усилвател?

P.S. Може би беше по добре да пусна темата в раздел мултимедия, ако може някой модератор да я премести, извинявам се за грешката.

mod edit:
преместена

Conqueror
06-07-2012, 08:32
Поздравления за избора, колега!

Стандартното CD няма изход за усилвател, но може да се вземе сигнал от задните канали и по HIGH Input да отиде в усилвателя. Недостатък на това е, че няма да имаш много контрол върху буфера от CD-то. Аз лично смених CD-то и съм много доволен от резултата.

PSAVOV
06-07-2012, 14:48
Поздравления за избора, колега!

Стандартното CD няма изход за усилвател, но може да се вземе сигнал от задните канали и по HIGH Input да отиде в усилвателя. Недостатък на това е, че няма да имаш много контрол върху буфера от CD-то. Аз лично смених CD-то и съм много доволен от резултата.
И аз да издам едно мнение по принцип няма изход, но може да му се направи като се вземе от пред усилватела и да го вкараш в твоя усилвател като му активираш и филтъра за среда и високи честоти :prescription:

GermanGramatikov
07-07-2012, 19:02
По-принцип знам че може да се направи, но не искам да правя компромис от страна на качество на звука защото все пак съм решил да слагам Hertz es380 и за човек с чувствително ухо ще се усеща кривенето на звука и не съм сигурен че ще хваща най-ниските честоти към 30 hz, защото този буфер е SQ и с правилните настройки може да слезе до толко ниско и да свири правилно. Питах защото в този варянт трябва да предвидя още към 250-300 лева за CD + монтаж към управлението от волана. Благодаря за информацията, другия месец ще кача снимки с постигнатите резултати :).

Kamen666
07-07-2012, 22:24
По-принцип знам че може да се направи, но не искам да правя компромис от страна на качество на звука защото все пак съм решил да слагам Hertz es380 и за човек с чувствително ухо ще се усеща кривенето на звука и не съм сигурен че ще хваща най-ниските честоти към 30 hz, защото този буфер е SQ и с правилните настройки може да слезе до толко ниско и да свири правилно. Питах защото в този варянт трябва да предвидя още към 250-300 лева за CD + монтаж към управлението от волана. Благодаря за информацията, другия месец ще кача снимки с постигнатите резултати :).

250-300 лв....едва ли ще останеш от качеството на плеъра ако искаш чисто нов.
Нисак клас,почти е сигурно,че няма да ти подържа управлението от волана.

GermanGramatikov
07-07-2012, 22:49
250-300 лв....едва ли ще останеш от качеството на плеъра ако искаш чисто нов.
Нисак клас,почти е сигурно,че няма да ти подържа управлението от волана.

Да прав си ама като буфера е 300 някак си не е логично CD-то да е 500, иначе това което съм го намерил поддържа управление от волана и вади качествен сигнал, е да не е като за 500-600 ама няма финанси за повече а 1 месец отгоре не ми се чака за да събера още некой лев :(

Kamen666
08-07-2012, 15:10
Да прав си ама като буфера е 300 някак си не е логично CD-то да е 500, иначе това което съм го намерил поддържа управление от волана и вади качествен сигнал, е да не е като за 500-600 ама няма финанси за повече а 1 месец отгоре не ми се чака за да събера още некой лев :(

Напълно логично си е то :)
Буфера не е толкова важен.
Плеъра е най-важен от цялата схема и е логично,дори належащо той да е най-скъпия от всички други компоненти.

Spunky
23-10-2012, 15:55
Значи по тая схема - http://i45.tinypic.com/2zgdwm1.jpg си изкарах AUX за Ipod-a на Алфата. Та като гледам схемата на А-3 Sub Out това означава ли, че мога да изкарам сигнал от там за Subwoofer ? Мисля да си взема едно блуапунктче активно да тропа отзад та дали ще стане схемата?

spetsnaz_147
13-11-2012, 13:55
Колега кабела го има готов ето как изглежда ако нещо питай 0878 75 15 97 с това си вада хляба

PSAVOV
13-11-2012, 15:17
Колега кабела го има готов ето как изглежда ако нещо питай 0878 75 15 97 с това си вада хляба
колега това може да е кабел за да вкараш сигнал но не и за да изкараш изкарва се сигнал само на босето защото то си има останалите пинове и си има изход за усилвател

Васил Петров
13-11-2012, 18:45
Не точно по темата ама да питам:

Имат ли разлика CD за bose и без bose в буксите. Дали може да се сложи CD на което колата е нямала bose на кола с bose

spetsnaz_147
14-11-2012, 09:39
колега това може да е кабел за да вкараш сигнал но не и за да изкараш изкарва се сигнал само на босето защото то си има останалите пинове и си има изход за усилвател

Колега аз това и съм написал до колкото ми е ясно колегата иска баскаса да си сложи е с тоя кабел и буксата отзад на касетофона става !
Цитат от колегата който пита чети бавно и внимателни последните 6 думи :
Та сега по същество, решил съм да си слагам едно буферче веднага след като я взема и искам да знам версията с навигацията и също така с обикновенното CD имат ли отделен изход за усилвател?

---------- Post added at 09:39 ---------- Previous post was at 09:23 ----------

А сега се сетих за усилвател също можеш да ползваш и филтър чинч - кутйка от едната страна чинчове , а от другата 4 кабела / за две колони по възможност задни /
Елементарен за монтаж и не е скъп , но аз го ползвам само когато нямаш буксата от зад на касетофона ,а ти я имаш до колкото разбрах

spetsnaz_147
14-11-2012, 09:42
Ето и снимки как става и коя е буксата

PSAVOV
14-11-2012, 10:17
Ето и снимки как става и коя е буксата
Да колега , но на 156 оригиналното цд няма тия пинчета само босето ги има !

spetsnaz_147
14-11-2012, 11:05
Да колега , но на 156 оригиналното цд няма тия пинчета само босето ги има !

тогава се слага филтър чинч около 10 до 20 лева зависи от марката му .
Монтита се елементарно

PSAVOV
14-11-2012, 15:26
тогава се слага филтър чинч около 10 до 20 лева зависи от марката му .
Монтита се елементарно
Имаш в предвид тази щуротия ли колега ? http://www.cartft.com/image_db/noise_suppressor.jpg

spetsnaz_147
15-11-2012, 11:02
Не това е филтър чистотен

---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 10:59 ----------

От едната страна има 4 кабела
2 двойки който се връзват за задните говорители, а
от другата страна има чинчове

spetsnaz_147
15-11-2012, 11:06
http://kuzmovelectronics.com/product/93096/car-high-low-ax03.html