PDA

View Full Version : Алфа 156 1.8 Гасне,Предърпване



Platinatabe
06-07-2012, 22:28
Здравейте колеги!С моята кола пак имам приключения.Проблема е следният...Както си карам и изведнъж оборотите започват да падат(на скорост съм и педала на газта е натиснат) натискам газта още нищо не става даже не се форсира почвам да помпа газта като хамалин и изведнъж пак поема и вече мога да и давам газ всичко нормално.Колата ми гасне в движение - Въртя ключа не иска да запали...И така си въртя ключа по 15 пъти и накрая запали и всичко нормално.Като я настъпя на 1 и втора скорост педала докрай и започва да предърпва все едно не може да поеме толкова много...като давам газ постепенно няма проблем.
Предложения ?

Алфа 156 1.8 144hp

NightRider
06-07-2012, 22:51
Здравейте колеги!С моята кола пак имам приключения.Проблема е следният...Както си карам и изведнъж оборотите започват да падат(на скорост съм и педала на газта е натиснат) натискам газта още нищо не става даже не се форсира почвам да помпа газта като хамалин и изведнъж пак поема и вече мога да и давам газ всичко нормално.Колата ми гасне в движение - Въртя ключа не иска да запали...И така си въртя ключа по 15 пъти и накрая запали и всичко нормално.Като я настъпя на 1 и втора скорост педала докрай и започва да предърпва все едно не може да поеме толкова много...като давам газ постепенно няма проблем.
Предложения ?

Алфа 156 1.8 144hp
Диагностика

Drag0
07-07-2012, 10:15
Предложения ?

Алфа 156 1.8 144hp
ПРЕДположения:
Проблем с бензиновата помпа (ако караш на бензин; Измери налягането на горивото.).
Датчик на Хол.

Mury
07-07-2012, 12:33
ПРЕДположения:
Проблем с бензиновата помпа (ако караш на бензин; Измери налягането на горивото.).
Датчик на Хол.

По скоро наистина проблем с помпата,може да прегрява в даден момент и да умира,имал съм такъв случай ама с Пунто,като загрее и умираше помпата.................:beer::beer::beer::beer:

Platinatabe
12-08-2012, 13:18
Проблема се оказа дебитомера.

flipz
12-08-2012, 13:50
Проблема се оказа дебитомера.

Поне ще знаем вече ако стане така. Аз като съм изключвал буксата на моят, палеше но другите симптоми са аналогични.

Platinatabe
13-08-2012, 22:25
Аз вече един път го сменях,но исках да мина тънко и купих някакъв евтин...И ето сега пак трябва да го сменявам. :D