PDA

View Full Version : Утре пускат Лот-3 на магистрала Тракия



IVO_GWM
11-07-2012, 17:56
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1458098

Интересно ми е че не можах да намеря точна информация а ще пътувам в неделя към морето.
По новата отсечка до Ямбол и оттам до петолъчката и после Карнобат или от Нова Загора по стария път ?!?

santo_traficante
11-07-2012, 19:38
Минах два тъти по новата до Нова Загора.Има продължение на магистралата към Ямбол ама до къде ще стига ще разбереш сам:grin:Иначе по новата се кара с газ до дупка:grin:

BLUE1
11-07-2012, 19:53
А бе газ до дупка ама аз със ситроена щях да излетя. Бая вълниста е чисто новата отсечка.

RPWWD
11-07-2012, 20:46
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1458098

Интересно ми е че не можах да намеря точна информация а ще пътувам в неделя към морето.
По новата отсечка до Ямбол и оттам до петолъчката и после Карнобат или от Нова Загора по стария път ?!?

Магистралата излиза на пътя Ямбол - Сливен при Хаджидимитрово. Оттам дали ще свиеш вляво към Сливен или вдясно към Ямбол е все тая. През Ямбол трябва да минеш по околовръстното от северната страна и оттам да гониш Веселиново - Зимница - Петолъчката, където може да попаднеш на доста турски камиони идващи откъм КПП Лесово. Ако отиваш на юг от Бургас може да хванеш директно пътя през Средец, който излиза в Меден рудник, но той не е в добро състояние.

lordliness
11-07-2012, 22:50
А бе газ до дупка ама аз със ситроена щях да излетя. Бая вълниста е чисто новата отсечка.
В понеделник минах и ми тресеше колата, на две места имах чувство, че пропадам.

Kuku
12-07-2012, 00:20
http://www.radio999bg.com/index.php?id=7781

IVO_GWM
12-07-2012, 08:48
Днес намерих това:

Препоръка от КАТ

След откриването на Лот 3 ще бъде въведена нова организация на движението за пътуващите към и от Черноморието, съобщи БНР. За да бъдат избегнати колони и задръствания, началникът на сектор КАТ в Ямбол Румен Славчев препоръча на шофьорите следното:
"На слизащите от АМ „Тракия” и пътуващи към Черноморието препоръчваме маршрут към град Сливен за включване в основния път София-Бургас. Изградена е пътна връзка на детелината край Сливен, която ще улесни включването към главния път. Оттам към пътен възел Петолъчката и направление към Черно море.
На пътуващите от Черномоието към вътрешността на страната, които искат да ползват Автомагистрала „Тракия”, препоръчваме същия маршрут - на пътен възел Петолъчката в посока движение към град Сливен и от град Сливен за включване на автомагистралата."

Пътят през Ямбол, Веселиново и Зимница към Петолъчката не се препоръчва, тъй като е натоварен и минава през няколко населени места.

mitkodpd
12-07-2012, 10:48
благодаря на RPWWD (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5924) за разяснението. и аз ще пътувам тези дни до бургас и пътя през ямбол, веселиново и зимница ми се вижда по-подходящ. ако има запознати нека споделят

brazen
12-07-2012, 11:05
Пътят през Средец е зле на някои места. Миналата година се връщах без документи и минах от там, добре че бях със 156-ца, а не с мойта "супер висока" 145.
Пътят АМ Тракия>>Веселиново>>Зимница>>Петолъчката е с чисто нов асфалт - по цялото трасе. Не съм минавал по него, тъй като преди месец бях в този район и беше все още в процес на полагане на последния слой асфалт.
Тва за ТИР-овете е напълно възможно. Освен това, минавайки от там имайте едно на ум и не настъпвайте до дупка - все пак си има развито земеделие и селско стопанство -не е изключено да се натъкнете на някой трактор, каруца и дори животни.

Tonimir
12-07-2012, 15:22
Пътят през Средец е зле на някои места. Миналата година се връщах без документи и минах от там, добре че бях със 156-ца, а не с мойта "супер висока" 145.
Пътят АМ Тракия>>Веселиново>>Зимница>>Петолъчката е с чисто нов асфалт - по цялото трасе. Не съм минавал по него, тъй като преди месец бях в този район и беше все още в процес на полагане на последния слой асфалт.
Тва за ТИР-овете е напълно възможно. Освен това, минавайки от там имайте едно на ум и не настъпвайте до дупка - все пак си има развито земеделие и селско стопанство -не е изключено да се натъкнете на някой трактор, каруца и дори животни.

+1

Единственото предимство на този марширут е че няма натоварен трафик на него.
Но освен, че минава през много села, в които пътищата не са много добре. Самия път е в не толкова добро състояние. На места много е вълнист, много е кърпен, дори на места миналата година помня че беше с изкупани пласти асфалт, където просто трябва да спреш и да минеш леко на 1-ва. И както каза колегата, срещането на трактор, комбайн или каруца е нещо обичайно. За това , моята препоърка, ако се минава по този път, то просто да се кара внимателно, със скорост не повече от 80-90 км/ч.

П.С: На връщане от Бургас посока Ямбол по този път, се минава през едно село "Тамарино", там по принцип стигаш до една табела, която дълго и на широко ти пише София (на ляво). Обаче, ако продължите на право (пренебрегвайки знаците), след 500 метра ще срещните една от невероятните отсечки, които някога сте виждали в България!!! Отсечката стига до село Челник. И е някъде 2 км . Широк път, с перфектен вираж в завоите, където можете яко да настъпите колата, като следва една много дълга права (там вдигал съм някъде 180-190). Готината отсечка продължава и след село Челник, обаче свършва на има няма 500 метра след селото, като тъпото, че там е баир, и както набираш здраво, изведнъж (типочно по Български) свършва асфалта и почва стария асфал, като разликата във височината е огромна! и ако си с по-висока скорост или по-ниска кола, директно удряш картера!

От Челник до Калчево, пътя е 5-то степенен, и там общо взето се кара с 30-35 км/ч. НО само заради онази отсечка, си заслужава мъката :D

Вече от Калчево се обединяваш в пътя , който трябваше да караш по него, ако беше свил на ляво на село Тамарино , и вече влизаш в Ямбол, като в Ямбол, ако някой иска да разбере, мога му покажа на карта, как е най-прекия път в който да преминеш през града. И как да стигнеш до един от хубавите им пазари. Обикновенно там спирам да си почина или да хапна нещо, след което си продължавам пътя за София.

CrazyElement
14-07-2012, 18:44
Здравейте колеги ,

Аз ще пътувам след 1 седмица към морето и се чудя много къде трябва да слезна точно на магистралата , някой можели да даде малко инфо , че за първи път ще се качвам на нея и усещам, че ще се загубя :). ОТ това което четох разбрах , че слизам на Сливен и от там гоня някаква табела за Карнобат?

lordliness
14-07-2012, 21:09
Здравейте колеги ,

Аз ще пътувам след 1 седмица към морето и се чудя много къде трябва да слезна точно на магистралата , някой можели да даде малко инфо , че за първи път ще се качвам на нея и усещам, че ще се загубя :). ОТ това което четох разбрах , че слизам на Сливен и от там гоня някаква табела за Карнобат?
има табели, мисля че трудно ще се изгубиш, аз карах по тях и стигнах :)

Lucky
14-07-2012, 23:29
Абе вчера се прибирах през ноща и ииииииииииииииииииии,бая поздравявах управляващите.
Ново трасе почти никакви указателни табели.
И не само аз,други също се въртяха.